De wederzijdse liefde bloeit maar niet op Doorgaand verkeer niet tegen te houden 'Zij hebben prikkeldraad gespannen' Politiek voelt niets voor juinelage Voorschoten met Oostblok Oegstgeester PPR-raadslid bemiddelt tussen Vereniging en Buurtgroep Haaswijk 'Grond dierenpark niet voor huizen gebruiken' Fonds voor mensen in nood CoUectantje wilde zakgeld wat aanvullen Wassenaarse agent bijna doodgereden Meisje (4) overleden na botsing WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 VOORSCHOTEN - CDA en WD Voorschoten, samen een meerder heid, voelen niets voor een ge meentelijke jumelage met een ge meente in het Oostblok. De PvdAJ PPR-fractie wel en D66 aarzelt. Ze staat positief tegenover het voor stel van het IKV, maar weigert met drie gemeenten vriendschappelij ke banden te onderhouden. Het af kappen van de banden met het Belgische Schoten vindt de partij bespreekbaar. Dit bleek gisteravond tijdens de begrotingsvergadering van de raadscommissie voor algemene za ken. S. Offringa, fractievoorzitter van het CDA, stipte daar aan dat drie jumelages veel verwarring zouden zaaien. Op ideeële gronden is het IKV-idee goed. Wie wil nu niet het vijandsbeeld wegwerken?, stelde hij. "De vraag is of de ge meente daarvoor verantwoordelijk is. Wellicht kunnen personen of in stellingen contacten leggen en pra ten. Zelfs politieke partijen doen dat. Later zou dat eventueel gefor maliseerd kunnen worden", aldus Offringa. H.J. Willemsen (WD) had een wat hardere opstelling. "Natuurlijk is het aardig om te gaan kijken hoe het daar is", sprak hij. "Dat kan veel begrip wekken. Waarschijn lijk blijkt er niks te koop daar". Zijn vraag is: met wie praat je daar? Met mensen of met officiële functionarissen? Zijn inschatting is dat een jume lage geen effect heeft. "Wat is er sinds 1969 veranderd? De nomen clature regeert. Er komt alleen een dialoog wanneer zij gelijk krijgen". Van het doorbreken van een tegen stelling, "is geen sprake". Boven dien hebben de Oostbloklanden het isolement zelf gecreëerd: "Zij hebben prikkeldraad rond hun land gespannen. Als ze iets anders willen moeten ze maar andere machthebbers kiezen", deed hy democratisch. G. Both (PvdA/PPR) had dit wel verwacht. Zijn verbazing ging rich ting burgemeester en de twee rechtse wethouders, die op basis van positieve adviezen van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten en het ministerie van buiten landse zaken, tot een negatief ad vies waren gekomen. Bovendien hebben gemeenten van "de soort van Voorschoten hadden al derge- liike banden". Dat de contacten met de Oost- blok-gemeente politiek van karak ter zouden moeten zijn, bestreed hii: "Men is helemaal niet van plan rechtstreekse politieke activiteiten te ondernemen, er kunnen ook heel goed tamboerkorpsen worden uitgewisseld". Het leggen van con tacten, het verkrijgen van informa tie en het doorbreken van het isole ment, kan van groot belang zijn. Al blijft het "een druppel op een gloeiende plaat". J. Aikens (D66) stond aarzelend tegenover het 'uitstekende initia- De Voorschotense burgemeester P. Cannegieter weet nog niet hoe duur zijn reis naar de jumelagepartner in Mali wordt. Veel hangt af van de uitnodiging. Dat de trip 10.000 gulden gaat kosten, is volgens hem ech ter uitgesloten. Het wordt waarschijnlijk veel en veel minder, zei hij gisteravond in de vergadering van de raadscommissie voor algemene zaken, ter geruststelling van WD en D66. lief, al aarzelde hij zijn aarzelingen uit te spreken. Hij zou immers niet graag worden ingedeeld in het kamp van WD'er Willemsen. "Als ik hem hoor, zeg ik dat het juist tijd is voor een jumelage. Veertig jaar na de oorlog kan misschien dan nog het een en ander worden door breken". Zijn aarzelingen hadden te maken met de veelheid aan ju melages in de gemeente. Burgemeester P. Cannegieter be nadrukte hierop dat hij helemaal geen vijandsbeeld heeft "met be trekking tot bijvoorbeeld de Po len". Het vijandsbeeld is meer ge richt "ten aanzien van het regime". En als Voorschotenaren naast mensen in het Oostblok wil gaan staan, de problemen samen willen beleven, dan is het maar de vraag of de bevolking het waardeert wan neer het Voorschotense gemeente bestuur de volkscommissarissen, partijbonzen en nomenclature op de schouders klopt. "De recente geschiedenis heeft ons geleerd dat te grote uitwisselingen over het ij zeren gordijn de kus des doods kunnen betekenen voor ontluiken de vrijheden", sprak de burge meester. Het contact met de Oost-Euro peanen zou positief zijn. Zij zijn immers "ten onrechte in het isole ment gekomen", zei hij. "Maar, je zit er dan ook aan vast. Ophouden met een jumelage. Dat wordt ge zien als een politiek affront" Het bracht hem tot de verzuch ting dat hij "als voorzitter van de raad steeds betrekkelijk promi nent vertegenwoordiger van de ge meente zijn. Maar als ik naar Scho ten ga, haakt de fractievoorzitter van de PvdA af en de reis naar Mali ziet de WD niet zitten. Dat is geen goede zaak. Ik ben niet bereid een stukje van Voorschoten te repre senteren. Als het niet i wil ik het afraden". OEGSTGEEST - Het wil niet erg vlotten met de fusie tus sen de Vereniging Haaswijk en de Buurtgroep Haaswijk. De voor een dergelijke samenvoeging benodigde weder zijdse liefde wil maar niet opbloeien. Integendeel, het wan trouwen is groot, beschuldigingen vliegen over en weer. En dat terwijl er een bemiddelaar is opgestaan, het Oegstgeester PPR-raadslid G. van Eisen. In zijn algemene beschouwingen bij de gemeentebegrotingen 1986 liet hij zich uiterst negatief uit over de Vereniging. Hij pleitte voor een ge- structureerder overleg met de Buurtgroep en wilde af van het imago van de Vereniging als zou die dè vertegenwoordiging van de Oegstgeester nieuwbouwwijk in wording zijn. De Vereniging raadpleegt zelden haar achterban, meldde Van Eisen. Het voorstel voor een nieuwe brug over het Oegstgeesterkanaal naar Haaswijk voor gemotoriseerd ver keer is dan ook zonder overleg met de leden ingediend, luidde Van El- sens kritiek. Zonder raadpleging van de achterban werd vanuit de Vereniging ook geprotesteerd te gen de flat voor werkende jonge ren en tegen het kunstwerk dat daar kwam te staan, vertelt het raadslid. Drs. M.J. Poelmans, voor zitter van de Vereniging: "Van El- sens bewering dat we een voorstel voor een nieuwe brug hebben ge daan is niet meer dan een karika tuur van een vraag die ik in de raadscommissie verkeer heb ge steld, luidende of de ene brug die er nu is voldoende is". Zonder het te weten, solliciteer de Van Eisen tijdens het uitspre ken van zijn algemene beschou wingen naar de functie van bemid delaar. Poelmans: "Ik heb tegen Van Eisen gezegd: je hebt nu mooi de boel op tilt gezet, doe nu eens iets constructiefs". Van Eisen be weert dat hij zelf heeft aangeboden voor bemiddelaar te spelen, maar dit terzijde. Kissinger De 'Kissinger van Haaswijk' zou het wel eens erg moeilijk kunnen krijgen met zijn onbezoldigde bij baantje want de heren vliegen el kaar onophoudelijk in het haar. Saillant detail in deze is dat Poel mans en zijn tegenhanger M. Noort, voorzitter van de Buurt groep in dezelfde straat wonen, op een steenworp afstand van elkaar. Van Eisen is de aangewezen fi guur om voor bemiddelaar te spe len. Hy is het enige raadslid dat in Haaswijk woont en hij is lid van zo wel de Buurtgroep als van de Ver eniging en kent beide clubs dus goed. Verder is Van Eisen zelf een fervent voorstander van samen voeging. De huidige situatie waar in de Oegstgeester nieuwbouw wijk wordt vertegenwoordigd door elkaar op veel terreinen overlap- door Wim Koevoet pende instanties leidt niet alleen volgens Van Eisen tot verwarring, slopende concurrentie en twee dracht. Hij geeft een voorbeeld van die verwarring: "Om te worden toegelaten tot door de Buurtgroep georganiseerde activiteiten tonen kinderen het van huis meege brachte lidmaatschapsbewijs van de Vereniging". Bovendien kan met de fusie, die overigens door al le betrokkenen, los even van de problemen, wordt voorgestaan, de daadkracht naar een hoger niveau worden getild. Ook krygt de ge meente dan geen kans meer om ge bruik te maken van de tweedracht. Als voorbeeld noemt Van Eisen het in Haaswijk te bouwen multi functioneel centrum. De PPR'er zou graag zien dat het beheer van het centrum zou worden gedecen traliseerd. Hij zegt: "De gemeente kan echter de boot blijven afhou den doof tegen zowel de Buurt groep als de Vereniging te zeggen: jullie vormen niet de enige verte genwoordiging. Het is heel belang rijk dat Haaswijk naar de gemeen te toe sterk wordt vertegenwoor digd". Voor hij zijn, zeker voor de Ver eniging vervelende, verhaal begint zegt Van Eisen: "Ik hecht er niet aan door het leven te gaan als dege ne die Poelmans heeft beschadigd. Ik hecht aan een goede vertegen woordiging van Haaswijk. Eind au gustus riep Poelmans in jullie krant dat de gemeente niets doet voor Haaswijk. Onzin natuurlijk. Iedereen kan zien dat elke politie ke partij druk bezig is met Haas wijk. Voor alle eerlijkheid: ook vanuit een electoraal belang. Ik zou Poelmans kritiek willen, om draaien: de Vereniging Haaswijk doet veel te weinig voor Haaswijk. In de raadscommissies, waar toch keer op keer over Haaswijk wordt gesproken en waar ze haar stem kan laten horen zie ik haar nooit. De laatste tijd zie ik Poelmans wel maar ik vraag me af in welke hoe danigheid. Komt hij nu als voorzit ter of als lijsttrekker van D66". Waarmee Van Eisen op een an der punt van kritiek is aanbeland. De radicaal vindt dat Poelmans na de raadsverkiezingen onmogelijk D66'er Wuisman kan opvolgen én tegelijk kan aanblijven als voorzit ter van de Vereniging. "De Vereni ging is toch een soort van actie groep die constant tegen de ge rond, er is zelfs nog geen advies- lijst, ik moet nog zien of ik op een verkiesbare plaats terechtkom". De gesprekken die tot nog toe zijn gevoerd over de fusie zijn op niets uitgelopen. Grootste twist punt is in welke mate de besturen van de Vereniging Haaswijk en de Buurtgroep Haaswijk moeten zijn vertegenwoordigd in het nieuw te vormen bestuur van de nieuw te vormen Haaswijker belangenorga nisatie. Van Eisen wil er in elk ge val een organisatie met twee "po ten" van maken. De ene onder houdt de contacten met de ge meente en beoordeelt bouwplan nen, de ander stort zich op het buurtwerk, "doet alles om van Haaswijk een gezellige wijk te ma ken". Laag pitje Drs. M.J. Poelmansvoorzitter van de omstreden Vereniging Haaswijk op de brug die naar 'zijn' domein leidt, Haaswijk. "Zo lang de verdachtmakingen niet worden bewezen houd ik het erop dat hier sprake is van smaad". (foto Holvast) meente moet stompen. Het belang van de Vereniging is echter een deelbelang en een raadslid moet het algemeen belang dienen. Blijft Poelmans voorzitter, dan wordt de Vereniging veel te veel een politie ke club. Poelmans moet eruit". Stuurgroep Volgens Van Eisen ligt de 160 le den sterke Buurtgroep beter bij de gemeente dan de 485 leden grote Vereniging. Dat zou de Buurtgroep te danken hebben aan de door haar daadkracht her en der opgebouw de "goodwill", terwijl "er uit de Vereniging weinig komt". "De Vereniging trekt zich terug zodra de huizen er staan terwijl het leven dan pas begint". De geringere populariteit bij de gemeente van de Vereniging is vol gens Van Eisen ook voor een deel de schuld van Poelmans zelf. "Poelmans is een heel formeel ie mand die niet altijd met even veel gevoel voor verhoudingen werkt. Hij zeurt nu al weer zo lang over een vertegenwoordiging van de Vereniging Haaswijk in de ge meentelijke Stuurgroep Haaswijk. Ik vind het terecht dat de Vereni ging daar niet in zit. Niet terecht vind ik het overigens dat de Stuur groep in beslotenheid vergadert. Zelf zit ik dus wel in de Stuur groep. Dat heb ik Poelmans wel eens voorgehouden, een in Haas wijk woonachtig raadslid, wat wil hij nog meer? Hij antwoordde toen: jij bent als eenmansfractie niet interessant. Een misser van de eerste orde, zo'n opmerking. Poel mans moet geen koppen tellen, hij moet op argumenten letten". Van Eisen heeft voorts grote moeite met de termijn - zes jaar - voor welke er bij de Vereniging een bestuur wordt gekozen, veel te lang is. "Ze zouden tweejaarlijks bestuursverkiezingen moeten hou den". Broer Onaanvaardbaar vindt hij het be stuurslidmaatschap van Van der Haar. "Dat is een architect. En je moet ervoor waken datje ook maar de schijn opwekt dat je in het be stuur zit omdat je dan zo mooi voor jezelf kunt werken". M. Noort, voorzitter van de Buurtgroep, niet bepaald een fan van de club van zijn concurrent Poelmans ("Ik kom uit de kopersgroep van de Vereniging en ik heb mijn lidmaat schap opgezegd toen ik hoorde dat ze zonder overleg een bouwstop had afgekondigd"), scherpt dit punt van kritiek aan: "Er staan hier in Haaswijk gigantische borden met Van der Haars naam erop. Dat is zijn broer die driftig aan het bou wen is in Haaswijk. Hij kan dus zo bij zijn broer alle stukken gaan ha len, tekeningen, alles. Hoe geloof waardig is het dan nog allemaal als straks het bestuur gaat beoordelen of het wel of geen goede zaak is dat er in Haaswijk terrasflats worden gebouwd?" Poelmans: "Die Van der Haar op de borden is niet de Van der Haar van ons bestuur. Het zou familie kunnen zijn, ja. Maar hij zit er gewoon in omdat het han dig is om iemand die verstand heeft van architectuur erbij te heb ben. Van belangenvermenging is geen sprake. Ik vind dat Van Eisen en Poelmans deze verdachtmakin gen maar eens moeten bewijzen. Zo lang ze dat niet hebben gedaan houd ik het erop dat ze zich aan smaad schuldig maken". Poelmans over de door Van Ei sen aangekaarte en door Noort on derstreepte ("Ik moet er niet aan denken dat Poelmans straks stem men in Haaswijk krijgt waar eigen lijk anderen recht op hebben") on verenigbaarheid van zijn functies - én D66-lijsttrekker zijn en voorzit ter van de (Vereniging Haaswijk: "Ze weten beiden allang dat ik mijn voorzitterschap tijdens de le denvergadering in januari zal op zeggen". Op Noort is in dit verband het spreekwoord 'wie de schoen past, trekke hem aan', van toepas sing. Van hem is bekend dat hij as piraties koestert om de PvdA-lrac- tie te versterken. Noort: "Trek nu geen voorbarige conclusies, de PvdA-kieslijst is nog lang niet Wassenaar: wel overleg om oplossing te vinden WASSENAAR - Het is abso luut onmogelijk om al het doorgaande verkeer uit Wasse naar te weren. Wel zal de ge meente meer overleg met zo wel ryk als provincie gaan voe ren om tot een oplossing van de verkeersproblematiek te ko men, aldus burgemeester P.H. Schoute die tijdens de begro tingsbehandeling grote vraag tekens zette achter de sugges ties van een aantal partijen dat de aanleg van randwegen rond om Wassenaar de verkeerspro blemen in het dorp zouden kunnen oplossen. VVD-fractievoorzitter Aptroot kon zich wel vinden in de woorden van de burgemeester. Hij was het daar entegen niet eens met H.J. Gou- looze (PvdA) die stelde dat het sluipverkeer in Wassenaar alleen van Wassenaarders afkomstig is. Volgens Aptroot zijn het juist de niet-Wassenaarders die voor de problemen zorgen. "Wassenaar ders die het dorp in- en uitrijden 'vormen geen sluipverkeer en zul len er best begrip voor hebben als we proberen om bepaalde routes wat moeilijker te maken". Hij doel de daarmee op de opmerkingen van de burgemeester die het pro bleem van de Rijksstraatweg had geschetst. Hier slaan veel automo bilisten direct af naar de Lange Kerkdam of de Raadhuislaan als ze zien dat er een file staat. Goulooze wilde weten op grond van welk feit het college stelt dat de Rijksstraatweg steeds drukker wordt. Burgemeester Schoute: "Dat is een signaal van Rijkswater staat. Je ziet aan het aantal kilome ters file dat er 's morgens en 's avonds staat dat het steeds druk ker wordt", waarop Goulooze uit riep: "U wilt toch geen beleid voe ren op grond van het aantal kilo meters file?" Wat een eventuele aanleg van de Lcidse Baan betreft, deze werd door D'66-fractievoorzitter ir. A.J.F. de Vries een "hersenschim" genoemd. Burgemeester Schoute WASSENAAR - De Wassenaarse VVD-fractie ziet geen reden om de eigenaar van de gronden van het voormalige dierenpark Wassenaar toe te staan de bestemming van het terrein te wijzigen. "Een natuur- of recreatiegebied is bepaald het ui terste", aldus ir. K. Nieuwzwaag (VVD) gistermiddag tijdens de be grotingsvergadering. De VVD vindt dat nu er een stroom van ge ruchten over de toekomstige be stemming van de dierenparkgron- WASSENAAR - De gemeente Wassenaar wil een noodfonds gaan instel len voor burgers die financieel aan de grond zitten. Het gaat om een spaarpotje van waaruit in bepaalde gevallen bijdragen, bijvoorbeeld voor de sanering van schulden, kunnen worden verstrekt. In totaal wil Wasse naar hiervoor f 40.000,- beschikbaar stellen, zo deelde wethouder Barning van financiën mee tijdens de behandeling van de begroting 1986. Het geld wil het college halen uit het spaarpotje voor onvoorziene uitgaven dat in Wassenaar bijzonder goed gevuld is. Men verwacht dat er in totaal onge veer 40 aanvragen voor geld uit het noodfonds kunnen worden gehono reerd. De nood is ook in Wassenaar de laatste jaren steeds hoger geworden en particuliere fondsen blijken steeds vaker ontoereikend te zijn, zo bleek uit een mededeling van wethouder mevr. W.A. van der Wiel-van der Flier (welzijnszaken). den op gang begint te komen, zoals een golfbaan, achtbaan of woning bouw, er "duidelijkheid van het college is geboden wat er moet ge beuren met de grond". CDA-woordvoerder Olijslagers wilde nog geen uitspraak over het dierenpark doen. Wel noemde hij het "een probleem waarin we ons moeten verdiepen". PvdA-fractie- voorzitter H.J. Goulooze wilde zich onthouden van welke bestemming dan ook nu de eigenaar van de grond daarover nog zit te piekeren. "Er mag daar niet veel zoals het op slaan van auto's en dergelijke maar woningbouw op die plaats sluit ik niet bij voorbaat Uit". Wethouder mr. A.F. Cochcret de la Morinière vond dat de gemeente haar burgers de volledige vrijheid moet geven om zich met allerlei dingen bezig te houden. Hij stelde wel dat de inpassing van het voor malige dierenpark in de directe omgeving "uitnodigt tot voorzich tigheid". De wethouder liet weten in eerste instantie aan een natuur- of recreatiegebied te denken. "Het is ons zeker niet te doen om grote bouwwerken op deze plaats. Het is een gebied waar wc zuinig mee moeten omspringen". WOENSDAG Leiden Stadhuis Monumentencommissie 19.30 uur. Stadhuis - Inspraakcommissie, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Houd' de trein in het oog', 20 en 22.15 uur. Laktheater - Theater Persona: 'Buren' 20.30 uur. Kapelzaal K&O - Robert Bakker, fluit en Vaughan Schlepp, clavecimbel. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, ledenverga dering PvdA, 20 uur. Scheppingskerk - Van Poelgeestlaan schrijfavond Amnesty International. 19.30 tot 20.30 uur. DONDERDAG Leiden Stadsgehoorzaal - Gospelconcert Se cond Chapter of Acts, 20 uur. K&O - Oude Vest, laatste lezing in cy clus over psychologie, toegepast in het dagelijks leven, 20.15 uur. Oegstgeest Hendrik Kraemer Instituut - Leidse- straatweg 11, informatie-avond 'Oegst geest tegen apartheid', 20 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, klaverjassen en sjoelen met buurtver. 'De Buitenge wonen', 20 uur, film 'Merry Christmas Mr. Lawrence', 20.30 uur. OEGSTGEEST - Bewoners van de Oegstgeester Hazeboslaan hebben zich gistermiddag in de maling la ten nemen door een 12-jarige inwo ner van Voorhout die zich uitgaf voor een collectant van het Rode Kruis. Eén van hen vertrouwde de zaak niet helemaal en belde de po litie. Die vatte het knaapje in de kraag. De collectebus die hij ge bruikte om zijn zakgeld aan te vul len was afkomstig van een Leide- naar van wie hij de bus had ge huurd voor 2,50 gulden. Hij had er zelf een rood kruis op bevestigd. Volgens Poelmans stelt de Ver eniging "irreële eisen". Noort: "Je kunt ook niet zomaar de zes be stuurders van de ene club bij de zes van de andere stoppen en dan maar kijken wat eruit komt. Om het allemaal wat praktischer te ma ken zou daarboven dan nog een da gelijks bestuur moeten komen, het opperbestuur noemen wij dat. Wat je dan krijgt is een soort gemeente raad van Haaswijk. Belachelijker kan niet. Weet je, ik vind het zo'n onzin om te moeten ruziën voor de dingen die je voor je lol doet. Wij willen heel concreet bezig zijn met allerlei activiteiten. Op de thriath- lon kwamen 5.000 mensen af. Ik denk dat we naar de Filistijnen gaan als we onder de huidige om standigheden zouden fuseren. Al dat geouwehoer kost al zo veel tijd, het ontaardt". Poelmans: "Het samenvoegen van de twee volledige besturen is niet onze wens geweest, het was de Buurtgroep die zijn bestuur inte graal terug wilde zien in het nieu we bestuur van de nieuw te vor men organisatie". Poelmans heeft er genoeg van, schiet uit zijn slof, zeker als hij wordt geconfronteerd met uitspra ken van Van Eisen en Noort. "Wil men nou wel fuseren of niet? (Noort: "Van mij mag de zaak op een laag pitje, hoor") Ik krijg de in druk van niet. Is Van Eisen met al zijn beschuldigingen nou aan het bemiddelen of niet? Wat voor ver haal gaat u hier nu van maken. Het gaat eigenlijk gewoon om een paar mensen die elkaar niet goed liggen. En als we nu toch bezig zijn met beschuldigingen en dergelijke dan zou ik de Buurtgroep die het de mocratische gehalte van de Vereni ging ter discussie stelt willen, vra gen: waarom hebben jullie dit jaar geen ledenvergadering gehouden, hoe kunnen jullie nu weten of jul lie leden van jullie willen dat jullie 'de vertegenwoordigende kant' op gaan. Hoe zit dat bij jullie alle maal?". WASSENAAR - Een wilde achtervolging door Wassenaar heeft de plaatselijke politie vannacht handen vol werk be zorgd. Rond kwart voor drie belde de collega's uit Den Haag: een BMW naderde, met gedoofde lichten, met grote snelheid Wassenaars grondgebied. Of de Wassenaarse politie die auto wilde tegenhouden. Ogenblikkelijk werden met politiewagens obstakels ge vormd op de Van Oldenbame- veldtweg en de Van Zuylen van Nijeveltlaan. De bestuurder van de BMW wist deze echter handig te omzeilen - maar daar bij reed hy wel in op een agent, die het vege lijf net wist te red den door opzy te springen. De achtervolging ging verder rich ting Wassenaarse Slag. Bij de rotonde werd de brokkenma ker klemgereden. Weer wist hij te ontkomen, ten koste van schade aan de eigen én aan po litiewagens. Uiteindelijk wis ten politiemannen de bestuur der, een 21-jarige Hagenaar, aan te houden. Hij bleek teveel alcohol te hebben genuttigd. Daarvoor kreeg hij een proces-verbaal. Zwaarder zal hem worden aan gerekend dat hij op een agent inreed: in een tweede proces verbaal komt dat op 'poging tot doodslag' te staan. WASSENAAR/DEN HAAG - De vierjarige Pascal Bosveld uit Leid- schendam is in het Haagse We steinde-ziekenhuis overleden aan de verwondingen, die ze afgelopen zondag tijdens een ongeluk in Was senaar opliep. Het meisje zat die dag rond kwart voor zes, samen met haar éénjarig zusje, op de achterbank van een auto. Haar vader moest bij de kruising Landscheidingsweg/ Buurtweg stoppen voor het rode licht. Een achteropkomende auto zag dat echter niet of te laat en knalde bovenop de auto van de Leidschendammer, die daardoor vooruit schoot en op zijn beurt te gen een auto terechtkwam. Het zusje zat in een gordeltje, maar Pascal schoot door de klap vooruit, waarschijnlijk tegen de rugleuning van de stoel waarin haar vader zat. Beiden werden naar het Westeinde-ziekenhuis ge bracht, waar het vierjarig meisje la ter is overleden. NABEZORGING - ma, vrij. van 18J)0 tot 19.30 071- 123143. Nabezorging na 19.30 uur. Zaterdag van 16.30 tot 18.00 uur 071-123134. Nabe zorging na 18 uur. Redactie 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2