Sm 'Overheidstekort moet in 1990 naar 5,5 procent' Van Kempen verrast de gevestigde orde Toppers ontbreken bij NK indoortennis Joop Atsma opvolger van Elshof NDP: het gaat weer iets beter met de dagbladen Reagan: geheime steun Angolese opstandelingen Minder VS- militairen in Spanje WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 Marathonzesdaagse ALKMAAR (ANP) - Voor een ver gulde schaats en 75 gulden rijdt de nationale marathon-elite zich zes dagen in het zweet. Gisteravond in Alkmaar opende het peloton de zesdaagse alsof het om een een daagse inspanning ging. Richard van Kempen verraste de gevestig de orde in de snelste race over de klassieke marathonafstand uit de driejarige historie van het evene ment. De 21-jarige rijder uit het Utrechtse gehucht De Hoef bleek in de slotfase van de boeiende strijd over onvermoede krachten te beschikken. Hilbert van der Duim, de gewezen wereldkampioen op de langebaan, moest het afleggen te gen de taaiheid en sprintkracht van nieuweling Van Kempen. De titelverdediger in de zesdaagse, Henri Ruitenberg, opende de serie Masur klopt Schapers SYDNEY (AFP) - Michiel Schapers, de verrassende kwartfinalist bij de Open Au stralische kampioenschgappen in Melbourne, is uitgeschakeld in de tweede ronde van het 125.000 dollartoernooi De Nederlandse kampioen ver loor met 2-6,4-6 van de Austra liër Wally Masur. Deze gras- baanspecialist was bij de Au stralische kampioenschappen één slag verwijderd van de zege op de latere winnaar Stefan Ed- berg. In de derde ronde had hij in de derde set twee match points alvorens in vijf sets te- nonder te gaan. Huub van Boeckel, die vorig jaar in hetzelfde toernooi tot de finale doordrong, verloor thans in de eerste ronde met twee maal 4-6 van de Amerikaan Mark Dickson. De belangrijkste uitslagen: Eerste ronde: Peter Mc Nam ara (Aus) - John Frdtoley (Aus) 6-2, 7-5; Mark Edmondson (Aus) - Tim Wilkison (Vst) 6-2, 6-1; Kim Warwick (Aus) - Bill Scanion (Vst) 7-6, 6-2; Brad Drewett (Aus) - Fransisco Gonzales (Pro) 6-3, 7-6; Mark Dickson (Vst) - Huub van Boeckel (Ned) 6-4, 6-4; Matt Doyle (Ier) - Nick Fulwood (Eng) 6-7, 6-4, 6-2. Tweede ronde: Henri Leconte (Fra) - Mare Flur (Vst) 6-2, 6-3; Danie Visser (Zaf) - John Lloyd (Eng) 6-3,6-4; Wally Masur (Aus) - Michiel Schapers (Ned) 6-2, 6-4. op de nationale kunstijsbanen met de derde positie. De zege van Richard van Kem pen, zijn eerste op het hoogste ni veau, kwam niet echt als een ver rassing. Bij de B-rijders was hij tot halverwege het vorige seizoen een klasse apart. Van de 25 wedstrij den, waarin hij startte, won hij er- 24. De ene misser was letterlijk. Een misslag op het laatste eind kostte hem toen de overwinning. Bij de A-rijders gebruikte Van Kempen de periode rond de Elfste dentocht om te wennen aan het hardere métier. Dit seizoen bleek hij snel geleerd te hebben. In Am sterdam en Utrecht werd hij op de meet geklopt door collega-orchi deeenkweker Dirk Maarssen, in de sprint momenteel de meest ge vleesde man van het peloton. Maarssen was niet vertegen woordigd bij het zestal, dat in de laatste ronden van race in Alkmaar ontsnapte uit de greep van een gro te kopgroep van 21 man. Neder lands kampioen Cazemier sprong zes ronden voor het einde weg met profwielrenner Jakobs en ploegge noot Van der Duim in het spoor. Dat drietal leek niet achterhaald te worden, tot Van Kempen zich met de strijd bemoeide. Binnen de 600 meter had hij het supertrio, met de actiefste rijders van de avond ver zameld, te pakken. Eén ronde voor het eind sloten ook Ruitenberg, lange tijd teruggeslagen door een valpartij, en Busser nog aan. Op dat moment achtte Hilbert van der Duim de tijd gekomen zijn su prematie te tonen. Hij dook achter de rug van teammaat Cazemier weg de ruimte in. Behalve de kat achtig klauwende Van Kempen kon niemand de Fries meer volgen. Kansen werden Van Kempen niet toegedacht, tot Van der Duim in de laatste bocht een gaatje aan de bin nenkant liet. Zijn jeugdige rivaal, feitelijk net zo onervaren in het marathonvak als de gelouterde all- rounder, pakte hem binnendoor en haalde op de laatste honderd meter fanatiek door. Met de vuisten ge bald kwam hij over de eindstreep. Een gelukkiger winnaar was nau welijks denkbaar op de eerste dag van de marathonzesdaagse. Van Kempen, de man van de dubbele adem, had voor de race in Alkmaar een wat andere taktiek aangewend. Hij hield zich wat meer schuil dan bij voorgaande ge legenheden, waarin hij op beslis sende momenten net dat beetje kracht tekort kwam om winnend toe te slaan. „Ik heb me vandaag wat meer gespaard voor de finale dan anders. Ik ging op het juiste moment achter Van der Duim aan. Het gaatje, dat Hilbert liet vallen, kwam me uitstekend uit. Voor mij was deze winst een complete ver rassing. Ik zal nu voluit mee moe ten doen in deze zesdaagse. Ik be zit natuurlijk een prima uitgangs positie. Bovendien is de vorm goed. Daar moet ik de komende week gebruik van maken", was het commentaar van de winnaar, die een dolenthousiast publiek toever trouwde vooral zo ver gekomen te zijn door de goede begeleiding. Ri chard van Kempen, een redelijke allrounder met een te zwakke sprint (42,9), wordt schaatstech- nisch onderwezen door trainer Jos Niesten, de ervaren marathonrij der, en Jos Geijsel, de inspannings fysioloog bij de Universiteit van Amsterdam. Die twee moeten dinsdag ook verbaasd hebben ge staan van het koersinzicht en de lange adem van hun pupil. VALKENSWAARD (ANP) - Giste ren is in het tenniscentrum Val- kencourt in Valkenswaard het toernooi om de nationale overdek te titels begonnen. Op het evene ment ontbreken nogal wat spelers en speelsters, die in Nederland tot de top behoren. Zo zijn bij de mannen Michiel Schapers, Huub van Boeckel, Men- no Oosting en Tom Nijssen afwezig omdat zij momenteel op het Au stralische circuit actief zijn. Bij de vrouwen is Marcella Mesker (mo menteel in Japan) niet van de par tij. Bovendien haakten eind vorige week Marianne van der Torre, Na nette Schutte en Karin Moos af omdat zij het niet eens waren met de plaatsing en de daaruit voort vloeiende loting. Alleen voor Karin Moos is een reservespeelster opge roepen, namelijk Judith Simon, een zusje van Rob Simon, die bij de mannen meedoet. De tegenstan ders van Van der Torre (oorspron kelijk als eerste geplaatst) en Schutte (tweede), respectievelijk Nathalie Vandierendonck en Hen- riëtte Knols, kregen een bye in de eerste ronde. Verrassend was gisteren de vroe ge uitschakeling van oud-kam pioen Martin Koek. Hij verloor na spannende strijd in drie sets van Willem Bruin. Arrestaties na vechtpartijen PORTSMOUTH (AP) - In het Zuidengelse Portsmouth zijn gis teravond al voor de wedstrijd voor de Britse bekercompetitie Ports mouth - Tottenham Hotspur vecht partijen uitgebroken tussen aan hangers van beide clubs. De politie verrichtte 53 arrestaties. De aanhangers troffen elkaar bij toeval in het café Travelers Rest en raakten slaags. Het interieur van het café werd vernield alsmede en kele auto's op straat. De aanhan gers gingen elkaar te lijf met knup pels en uit café's gestolen biljart ballen. Na de overwinning van Portsmouth, leider van de Britse tweede divisie, met 1 - 0 op het Noordlondense Tottenham Hot spur vernielden de aanhangers van de verliezers nog een toegangshek van het stadion. AFDELING LEIDEN Zaterdag 2B: Valken'68 2-TAVV 3 3-2. 3B: Alphia 2-Rijnsburgse B. 5 6-3. FC Lisse 7-Hazersw. 3 1-3. 4A: Ter Leede 5-Noordwijk 10 2-1. 4B: Hazerswoudse B. 4-KRV 7 3-1. 4C: VVSB 3-GWS 4 1-1. RCL 9-Alphia 3 1-6. 4D: FC Lisse 11 -Sleutels 4 4-4. 4E: Ter Leede 8-ARC 12 6-2. 4F: VVSB 4-LFC 2 1-1. 5A: FC Lisse 13-Lciden 9 0-3, VVSB 5- Katwijk 10 4-1. 5D: FC Lisse 15-Stompw. 1 4-3. Zondag DOSR 3-SJC 3 3-3, Kickers'69 3-Fore- holte 2 3-1. 2B: ROAC'79 3-ASC 2 1-2. 3A: Alphia 1-SVLV 4 1-4. 3B: Foreholte 4-Randstad S. 3 1-0. 3C: VNL 2-ROAC79 4 1-1, DOSR 4-A1- phen 3 3-2. 3D: Leidsche Boys 2-Stompw. 3 6-1. Oranje Groen 2-SJZ 4 2-3. 4B: Leidsche Boys 3-MMO 4 4-1. ROA C'79 6-Roodenburg 6 0-6. Alphen 4-VNL 3 2-0. 4C: Altior 5-Randstad 5 1-1, SVLV 5- VNA 2 1-4. 4D: Leidsche Boys 4-SVLV 6 1-6. 4G: Lugdunum 7-UDO 7 6-1, VTL 4- Oranje Gr. 3 0-1. 5A: Warrpunda 4-Bernardus 7 1-1, SVLV 8-Unitas L. 4 0-2, Kickers'69 5- Stompw. 6 4-1. 5B: Docos li-Meerburg 6 1-1. 5C: Altior 9-ASC 6 1-0. 5E: VTL 5-UVS 12 3-3, SJC 12-Foreholte 6 1-3. 5F: Leidsche Boys 6-UDO 9 4-3, Oranje Groen 4-Bernardus 10 6-0. 5G: WSB 10-Roodenburg 12 4-1, SJC 13-SVLV 11 2-1. 5J: MMO 7-Stompw. B. 8 1-7. De uitslag van de marathon van de A- rijders, over 42 kilometer en 195 meter, 116 ronden: 1. Richard van Kempen (De Hoef) 1 uur 10 minuten en 52.97 seconden, 2. Hilbert van der Duim (Heerenveen), op 30 meter: 3. Henri Ruitènberg (Olde- broek). 4. Gert Jakobs (Emmen), 5. Teun Busser (Utrecht). 6. Lex Cazemier (Den Horn), op 100 meter: 7. Dirk Maarssen (Rijsenhout), 8. Ruud Christoffers (Vlaardingen), 9. Andries Kasper (Driel), 10. Jos Pronk (Oost-Graftdijk), 11. Evert van Benthem (Sint-Jansklooster), 12. Jan-Eise Kromkamp (Oldeholtpade), 13. Jos Niesten (Heemskerk), 14. Jan van Cappelle (Den Haag), 15. Jan Kooiman (Ammerstol), 16. Albert Bakker (Gro ningen), 17. Fokko Veen (Scheemda), 18. Ben Pleijhuis (Oldenzaal), 19. Jurgen Meyer (Utrecht); 20. Henk Holland (Ambt-Delden). De grootste winnaar van het afgelopen weekeinde was de ene speler die in aan merking komt voor de hoofdprijs uit het cijfers pel, 100.000 gulden bruto. De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 49 Eerste prijs geen winnaar; tweede prijs geen winnaar; derde prijs 74 win naars, bruto 5.299.10; vierde prijs 4059 winnaars, 96,60; vijfde prijs 68.443 x 5,-. De jackpot voor lotto 50 bedraagt ruim 70.000 gulden. Toto 49 Eerste prijs 222 tweede prijs 3740 winnaars, 4.90; der de prijs 23.333 winnaars, 2.50. Toto-Gelijk 49 ctweede Eerste prijs geen winnaar; tw prijs geen winnaar; derde prijs 10 naars, 405,-; vierde prijs 385 14,20. WOERDEN (ANP) - Joop Atsma is gisteravond tijdens een bijeen komst in Woerden benoemd tot waarnemend voorzitter van de sportcommissie van de Koninklij ke Nederlandse Wieier Unk (KNWU). De 24-jarige, in Surhuis- terveen woonachtige Atsma neemt de plaats in van Aad Elshof, die eerder door de Algemene Vergade ring van de KNWU was wegge stemd. Atsma was lid van het hoofdbestuur van de Unie. Biljartfinale in Hillegom LEIDEN - In café De Klipper in Hillegom wordt van 10 tot en met 14 september de finale derde klas se libre-klein van het biljartdistrict Bollenstrek gehouden. Behalve op zaterdag (dan is het aanvangstijd- stip 13.00 uur) wordt om 19.00 uur begonnen). Dammer Budé in kopgroep PUGET-sur-ARGENS (ANP) - In de tweede ronde van de strijd om het wereldkampioenschap dam men voor junioren heeft Eddy Bu dé zich een plaats in de kopgroep van zes spelers veroverd. Hij won gisteren te Puget-sur-Argens in Frankrijk in de tweede ronde van de Italiaan Manzana. Wieger Wes- selink verloor van Hamadou Zeba uit Ivoorkust. De uitslagen van de partijen uit de twee de ronde rijn: Jaggoe (Sur) - Hübner (Bel) 1-1; Delhom Budé (Ned) Manzana (Ita) 2-0; Piconese (Ita) - Bah (Mal) 1-1. De stand na twee ronden is: 1. Schwarzman, Delhom, Camare, Zeba, Budé en Bah 3 punten; 7. Roethof. Valne- ris. Bader, Hübner, Piconese 2 punten; 12- .Jaggoe. Delforche, Manzana en Wesselink 1 punt; 16.Tsentner 0 punt Behoefte aan deskundigen voor controle op regering DEN HAAG (GPD) - De Tweede Kamer moet de beschikking krij gen over meer deskundigen om de regering te kunnen controleren. Ook moet er een afdeling wetge ving bij de griffie van de Kamer ko men, om kamerleden te kunnen ondersteunen bij de behandeling van de vaak ingewikkelde wetsont werpen. Een commissie onder leiding van kamervoorzitter Dolman stélt dit voor in een rapport over de ver betering van de werkwijze van de Kamer. Deze commissie is aan het werk gegaan naar aanleiding van de parlementaire enquête naar de RSV-affaire. De commissie-Dolman wil ook de financiën van de overheid beter gaan controleren. Nu nog heeft de Algemene Rekenkamer een be langrijk deel van die controlerende taak onder zich. Dolman wil dat de kamercommissie voor de rijksuit gaven een deel van die taak over neemt. Die commissie zal dan ech ter uitbreiding moeten krijgen met deskundigen, zoals een accoun tant. Een algemene klacht van kamer leden is al jaren dat het zo moeilijk is tegen de grote ambtenarenappa raten op te boksen, die de minis ters ondersteunen. Kamerleden zelf moéten het met een halve on dersteuningskracht doen. Ook daar wil de commissie-Dolman iets aan doen. Er moet een potje komen waaruit in bepaalde gevallen exter ne deskundigen betaald kunnen worden. Dolman denkt daarbij aan situaties waarbij kamerleden twij felen aan de juistheid van de door het kabinet verstrekte gegevens. SER-deskundigen DEN HAAG (ANP) - Het financie ringstekort van de overheid, dat in 1986 op ongeveer 9 procent van het nationaal inkomen ligt, moet in 1990 zijn teruggebracht tot 5,5 pro cent. De groei van de overheidsuit gaven moet hiertoe ongeveer 1,25 procent achterblijven bij de groei van het nationaal inkomen. Wèl moet de overheid haar investe ringsuitgaven opvoeren. Het geld daarvoor moet worden gevonden door verschuivingen in de totale overheidsuitgaven aan te brengen. Dat zegt de Commissie van Eco nomische Deskundigen (CED) van de Sociaal-Economische Raad (SER) in een rapport over schulden en tekorten van de overheid. De commissie bestaat uit prof drs. V. Halberstadt (voorzitter), prof. dr. W. Driehuis, prof. dr. S.K. Kuipers, prof. dr. C.F.K. Nieuwenburg, prof. dr. D.B.J. Schouten en prof. dr. A.J. Vermaat. Het overheidstekort moet om laag omdat anders de rentelasten en de staatsschuld naar verhou ding te sterk oplopen. Beheersing van de overheidsuitgaven moet het Bhagwans in de Amsterdamse rechtbank waar een kort geding diende'tegen de Nederlandse staat. (foto anp) AMSTERDAM (ANP) - Buiten landse sannyasins, aanhangers van de Bhagwan, die in een Nederland se commune wonen en werken hebben geen recht op een verblijfs vergunning. Zij voldoen niet aan de criteria die daarvoor gesteld worden aan zogenaamde begun stigde EG-onderdanen: ze werken niet in loondienst en kunnen ook niet als zelfstandigen gezien wor den. Dit standpunt van het ministerie van justitie werd gisteren ver woord door advocate mr. L.Krans- Bruins. Namens de Staat trad zij op in het kort geding dat door 31 buitenlandse Bhagwanleden was aangespannen. De Bhagwanleden, die het Paleis van Justitie in Amsterdam waar het normaal "zwart" ziet van de to ga's, gisteren een rode gloed gaven, wonen samen met ongeveer 160 Kort geding Bhagwan-leden tegen uitzetting Nederlandse sannyasins in de Am sterdamse commune. De 31 bui tenlanders komen uit EG-lidsta- ten. Op grond daarvan vroegen zij een verblijfsvergunning. Toen de ze werd geweigerd begonnen zij een procedure bij de Raad van Sta te. Een dergelijke procedure echter heeft geen schorsende werking. Dit betekent dat de sannyasins nog voor er een uitspraak komt van de Raad het land uitgezet kunnen worden. Staatssecretaris Korte- Van Hemel (justitie) weigerde ook later die schorsende werking aan de Bhagwanleden te verlenen. Daarom begonnen de sannyasins het geding. Volgens de sannyasins voldoen zij wel aan de eisen (onder meer in komen uit arbeid) om in aanmer king te komen voor een verblijfs vergunning. De commune heeft een aantal ondernemingen - com mercieel en niet-commercieel - waar de sannyqsins werken. In ruil daarvoor krijgen zy weliswaar geen salaris maar wel wordt hun le vensonderhoud betaald en komen ze voor allerlei andere voorzienin gen in aanmerking. "De sannya sins zorgen voor zichzelf en komen niet ten laste van de openbare kas", aldus advocate Mutsaers na mens de Bhagwanleden. Mr E.W. de Kruyff, vice-presi dent van de rechtbank in Amster dam, doet op 24 december uit spraak. AMSTERDAM (ANP) - Het ziet er naar uit dat het met de dagbladen volgend jaar verder in opwaartse lijn zal gaan. Na een groot aantal slechte jaren van daling van het aantal abonnees en advertentievo lume ging het dit jaar voor het eerst weer wat beter. De totale be taalde oplage groeide met 0,2 pro cent. Met de advertenties was het nog niet zo rooskleurig maar met het aantrekken van de economie liggen er wel mogelijkheden rond de personeelsadvertenties. Dit betoogde voorzitter J.A.M. van Tienen van de Nederlanse Dagbladpers (NDP) gisteren op de jaarvergadering van deze organisa- WASHINGTON (AP/UPI) - De re- gering-Reagan wil het Congres 15 miljoen dollar vragen voor gehei me militaire steun aan gewapende tegenstanders van de marxistische regering van Angola. Daarmee zou den Angola en Cuba onder druk gezet moeten worden akkoord te gaan met een diplomatieke oplos sing voor de burgeroorlog in Ango la, en tegelijkertijd pogingen van conservatieve senatoren door kruist worden om openlijk steun te geven aan de Angolese rebellen. Functionarissen van de geheime dienst CIA en onderminister van buitenlandse zaken voor Afrikaan se aangelegenheden Chester Croc ker zijn reeds begonnen de Con gres-commissie in te lichten, aldus de zegslieden, die niet bij naam ge noemd wilden worden. De Amerikaanse Senaat heeft gisteren tegen een voorstel ge stemd om 50 miljard dollar hulp te verstrekken aan de pro-westerse rebellen in Angola. Het voorstel was afkomstig van de conservatie ve republikeinse senator Malcolm Wallop. Hij verklaarde dat de op standelingen de hulp bitterhard nodig hebben. MADRID (Rtr.) - De Verenigde Staten zijn bereid met de Spaanse regering te onderhandelen ovei een vermindering van de Ameri kaanse troepen in dat land. Was hington hoopt dat een verminde ring van de Amerikaanse aanwe zigheid Spanje in de NAVO zal houden. Na twee dagen te hebben over legd gaven Spaanse en Amerikaan se diplomaten gisteravond een ge meenschappelijke verklaring uit. Daarin werd meegedeeld dat de twee landen in de eerste helft van 1986 onderhandelingen zullen be ginnen over een aanpassing van het aantal Amerikaanse troepen in Spanje. "De aanpassingen zullen neerko men op een geleidelijke verminde ring van de Amerikaanse militaire aanwezigheid in Spanje, waarbij de Spaanse strijdkrachten bepaal de taken zullen overnemen die nu door de Amerikaanse troepen wor den uitgeoefend", aldus de verkla ring. Momenteel zijn er 12.000 Ameri kaanse militairen in Spanje gesta tioneerd. verdeeld over een mari nebasis en drie luchtmachtbases. Premier Felipe Gonzalez hoopt dat een vermindering van de Ameri kaanse aanwezigheid de bevolking ertoe zal brengen vóór voortzetting van het lidmaatschap van de NA VO te stemmen. In maart wordt een referendum over deze zaak ge houden. Terwijl Gonzalez by zijn verkie zing in 1982 nog tegen het Spaanse lidmaatschap was, is hij nu van mening dat Madrid het zich niet kan veroorloven weer uit het bond genootschap te stappen. Opinieon derzoeken wijzen echter uit dat een terugtrekking uit de NAVO op brede steun onder het volk kan re kenen. Gonzalez hoopt nu dat een vermindering van de Amerikaanse troepen en een belofte dat Spanje zich niet zal integreren in de mili taire NAVO-structuur, de publieke opinie zal doen tie van dagbladuitgevers in Am sterdam. Hij voegde er overigens aan toe dat door de teloorgang van een deel van de middenstand door het steeds verder oprukken van het grootwinkelbedrijf en winkel ketens, het aandeel dat de detail handel bijdraagt in het totaal van advertenties afneemt. Dat heeft ook gevolgen voor de huis-aan-huisbladen, die voor 70 procent in handen zijn van dag bladbedrijven en die het vrijwel geheel van genoemde categorie ad verteerders moeten hebben. „Langzamerhand komt er nu een einde aan de mythe dat de exploi tatie van huis-aan-huisbladen voor de dagbladen een vetpot is", aldus Van Tienen. Van Tienen uitte bittere kritiek op het mediabeleid van minister Brinkman (WVC) dat hy weinig evenwichtig en samenhangend noemde. Hij stelde daarbij ook zonder vreugde vast dat het ver schijnsel regionale en lokale om roep in toenemende sympathie on dervindt van politieke partyen. „Lokale omroep móét, en aange zien al jaren blijkt dat het medium niet van de grond kan komen bij gebrek aan geld, moet het dan maar met behulp van reclame. Dat die reclame, ook volgens de recla medeskundigen, vrywel geheel af komstig is uit de dagbladen schijnt niemand te deren", aldus Van Tie nen. Hij liet daarop volgen dat van de drie reclameguldens onttrok ken aan het dagblad slechts één gulden (door allerlei extra kosten) netto by de lokale omroep terecht komt. economisch herstelproces onder steunen. Ook grotere overheidsin vesteringen moeten daaraan bij dragen, aldus de commissie. Hoe sterk die moeten groeien is volgens haar niet op voorhand te zeggen. Wèl moeten deze uitgaven direct of indirect de overheid zoveel inkom sten opleveren dat zij hieruit rente en aflossing kan betalen. De CED zegt overigens wel ervan uit te gaan het cijfer uit de periode 1960- 72 te kunnen hanteren, toen de overheidsinvesteringen 4 4,5 pro cent van het nationaal inkomen be droegen. Zodra een dergelijk beleid wordt verwezenlijkt kan de overheid een min of meer vaste norm gaan han teren voor de omvang van haar te korten in verhouding tot het natio naal inkomen, aldus de CED. Die norm zou op 5,5 procent van het nationaal inkomen kunnen liggen. DELEGATIE - Een Arubaanse de legatie bestaande uit de leiders van de vier toekomstige regeringspar tijen is gistermorgen voor bespre kingen naar Nederland vertrok ken. De delegatie, onder leiding van informateur en AVP-leider Henny Eman, zal in Den Haag overleg plegen met minister Jan de Koning van Antilliaanse zaken over het toekomstige financieel- economische beleid van de nieuwe Arubaanse regering. Moskou pakt mensenrechten- betogers op MOSKOU (AP/DPA) - Zeker twaalf mensen die in Moskou bij het beeld van de dichter Alexander Poesjkin gisteren waren samenge komen ter gelegenheid van de in ternationale dag van de mensen rechten, zijn door politie in burger gearresteerd. De arrestatie gebeurde onder het oog van westerse corresponden ten. Een filmer werd tegen de grond geduwd, waardoor zijn ap paratuur werd beschadigd. De dag van de mensenrechten was in de Sowjet-Unie maandag of ficieel herdacht met een persconfe rentie waarop functionarissen zei den dat hun land borg staat voor de belangrijkste rechten - het recht op werk en het recht op leven. Richard van Kempen leidt het veld tijdens de eerste marathon Kempen zou de verrassende winnaar worden. de nationale schaatszesdaagse. Van (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15