Fout Foreholte. S DT Pertiix zet Pams terug Leiderdorp valt terug Fides Pacta op schema Urk vangt opnieuw bot Na winst op DKOD Probleemloze zege BS Leiden Massa-produktie TOP Van 13-10 naar 13-13 Herstel van Blitz Nauta heeft nog altijd de wind mee MAANDAG 9 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Met drie uit drie is Fi des Pacta weer op het schema, dat coach Frank Berendes voor het seizoen uitzette. De debutant boekte tegen DKOD de eerste ze ge, die veel overtuigender was dan de cijfers 12-11 doen vermoe den. "De tweede helft was alleen maar spannend, omdat we een voorsprong van vier punten bij na uit handen gaven", blikte Be rendes terug. "Ga je door zoals in het begin van de tweede helft, dan wordt het verschil zes, zeven goals. Nu werd het na 11-9 het wat chaotisch, knokken voor de punten. Die onrust, het niet opti male vertrouwen in zichzelf, dat moet er nog uit..." De gele kaart, die aanvoerder Robin Sommeling kreeg gepre senteerd na een dreigende bewe ging met de bal, zag de Hagenaar hiervan als logisch uitvloeisel. Maar was Fides Pacta - DKOD daardoor ook een hard duel? "Stevig, wel fair", meende arbi ter Kwak, die ook DKOD'er Van der Bos geel toonde. Heel anders was echter het commentaar van Ben Crum, naast bondscoach ook actief bij de Heelsummers. "Fides speelde ordinair, altijd trekken en sjor ren, afzetten bij het afvangen", mopperde hij, zich wel een erg slecht verliezer tonend. Niet het spel van Fides Pacta, maar de eenzijdigheid van het ei gen aanvalsspel was de reden voor het verlies van DKOD. Met de beide internationals Renate de Weerd, aan de ketting bij Pa tricia Gottmer, invalster voor de geschorste Jeanet Smit, en voor al de vijfmaal scorende Margri- tha van der Kolk had Crum zeker sterke troeven. Maar daarnaast had DKOD aanvallend niets meer te bieden, want het schot van het herenkwartet miste alle richting. Fides Pacta bleek juist wel in staat de aanvalsacties ruim te spreiden over het achttal. Niet al leen van Henny Piket en Dick Onderwater, vorige week nog zesmaal trefzeker bij LDO, gin gen de impulsen uit, maar juist ook via Nico Pikaar (3) en Betti- na Sommeling (3) kwam Fides tot scoren. Rond de rust (8-6) liep de Leid- se ploeg met veel flair en soms knappe combinaties van 6-6 weg naar 11-7. Twee goals van DKOD braken het duel open, want Fi des bleek de zenuwen maar nau welijks de baas te kunnen. Een feilloze goal van Bettina Sommeling sleepte de ploeg ech ter door deze moeilijk periode heen. Van der Kolk zorgde er in de laatste seconden nog voor dat de score wel iets spannends kreeg. Kansen op de gelijkmaker waren er echter nimmer, want de bal behoefde niet eens meer te worden uit genomen. BRAM VAN GENT URK - Het voormalige Zuiderzee- eiland Urk is in opspraak. Justitie heeft de waarnemend directeur van de visafslag in hechtenis geno men en een aantal vissers staat on der zware verdenking. In het spel is de hoeveelheid vis die door de Urker vissers gevangen mag wor den. Bij overschrijding van de door de EG gestelde limiet moet er een fikse boete betaald worden, en om die te ontduiken werden partijen onder valse nationaliteit aangebo den. Een onvoorzichtige waarne mer zou een verband kunnen leg gen met de Urker basketbalpoeg Orca's. Die zou wel wat extra in komsten kunnen gebruiken om de sportieve prestaties nu eindelijk eens op eredivisieniveau te bren gen. Zaterdag was er tegen BS Lei den in ieder geval van tegenstand geen sprake: 76-99. In het verleden leverden de Ur ker vissers regelmatig partijen vis aan de basketballers, die de paling en andere zeeprodukten doorver kochten om daarmee het gestuiter met de leren bal te bekostigen. Russell Chapman, ooit eens uitge leeend aan Leiden Trotters, 'viste' op die manier een aardige loop baan bijelkaar. De donkere Ameri kaan was een opvallende verschij ning in het protestantse dorp aan de boord van het IJsselmeer en hielp mee het basketbal naar onge kende hoogten te stuwen. Twee Orca's Urk - BS Lelden 76-99 (28-50) deman 14, Kragtwjjk 14 (14 reb, 6 blocks), schouwers: 400. jaar geleden volgde het debuut in de eredivisie, maar sindsdien valt er uit Urk nog maar weinig goeds te melden. Het afhaken van de geldschieter bracht de ploeg vorig seizoen fi nancieel en sportief aan de rand van de afgrond. In de basketbalwe reld hoopte men stiekum op het af haken van de eilanders, want Or ca's speelde en speelt zijn wedstrij den in een met tribunes volgezette gymzaal van de christelijke MA VO. Een accomodatie waarvoor menige school zich zou schamen en waarin basketbal op eredivisie niveau niet mogelijk is. Het bijzon dere thuisvoordeel leverde Orca's extra punten op, maar buiten de polder waren overwinningen zo zeldzaam als zalm in het IJssel- Een reddingsactie slaagde dank zij een loterij en een beroep op de plaatselijke middenstand. Dit jaar leek het erop dat Orca's, met Chap man en zijn landgenoot Pipkin, en Glen Omanette en Geerten Rijks als niet-autochtonen serieus zou gaan meespelen. De eerste resula- ten wezen daar ook op, maar in middels is Orca's weer gevangen in het degradatienet, terwijl Chap man inmiddels is ontslagen. BS Leiden, dat het bij voorgaande be zoeken aan Urk vaak erg benauwd kreeg, dobberde onder leiding van Toon van Helfteren en een sterk re- boundende Bert Kragtwijk naar een onbetwiste zege. Voor het eerst in weken had Leiden ook weer ge voel voor richting (schot 58%), het geen met name in de tochtige 'Waaiershoek' opmerkelijk ge noemd mag worden. Orca's moest op alle fronten pun ten inleveren ten opzichte van Lei den en na enkele minuten was er al een lek geslagen in de Urker defen sie: 3-11 en 7-22. Coach Harrewijn kon al vroeg gaan doorwisselen en in de slotfase kwam zelfs Oscar Ka- les, die dit seizoen nog maar weinig speeltijd heeft gezien, in actie. Or ca's was en bleef machteloos (40- 64, 64-91) en moet hopen op extra investeringen wil er in de door de SGP goedgekeurde nieuw te bou wen sporthal in de toekomst nog eredivisie basketbal op het pro gramma staan: 76-99. LEIDEN/DEN HAAG - De prognoses van Pernix-coach Jasper Engel behoeven nog geen bijstelling. Met een 11-12 zege op Pams heeft de Leidse overgangsklasser de achter volging ingezet op de koplopers. In de eerste klasse bleven De Danaïden en Zuiderkwartier ongeslagen. "Dat is nu eenmaal wat zaalkorfbal aantrekkelijk maakt", relativeerde Jasper Engel achteraf die korte pe riode halverwege de tweede helft. De 5-9 stand leek beslissend, ma?r Pams demareerde razendsnel. Kees Hortensius verzuimde vanaf de stip bij 8-9 de Haagse opmars te stuiten, maar even later bleek ook de derde goal van topscorer Carla Kuipers (8-10) onvoldoende. Negen minuten voor het einde lag de wed strijd weer geheel open (10-10) en stond het water de man uit Abbe- nes in de handen. Laconiek werd deze tegenvaller opgevangen, tekenend voor de ge leidelijk toch stijgende vorm aan Leidse zijde. De concentratie was direct weer optimaal, noodzakelijk om de snelle Pams-aanvallers George- en Toni Dinsbach onder controle te houden. Een uiterst slimme vrije bal leverde Peter Kui pers zes minuten voor tijd een strafworp op, die door hem zelf werd verzilverd. Een tijdelijk succs, want kort daarop werd Geerten Breedveld uitgespeeld door de viermaal scorende Duive- stein. Een zenuwslopende slotfase volgde, heel anders dan het ver loop van de eerste helft. Pernix opende sterk met drie damesgoals, Carla van Evert, Erica Hardam en Janneke Mulder. (1-3), maar kon pas na rust (4-6) door pressiespel afstand nemen: 5-9. Was het vorige week Erica Har- dam, die Pernix in de slotfase aan het gelijkspel hielp, ditmaal heette de matchwinner Kees Brokaar. Na dat een doorloopbal uit de korf stuiterde had hij exact anderhalve minuut voor tijd van grote afstand wel succes. Soepel in z'n zo ken merkende stijl mikte hij de bal in de Haagse korf, zijn ploeg de eerste overwinning bezorgend. Verrassen Debutant Zuiderkwartier blijft eersteklassers verrassen. Ook Ons Eibernest, eens de topper uit de va derlandse competitie, werd zonder mededogen onderuit gehaald door de Leidse ploeg. ZKW-coach Wim Niesing weigert vooralsnog zijn achttal titelkansen toe de meten. "Het is gewoon punten pakken, die je pakken kunt, deze competitie. Aan het einde van het seizoen zien we verder". Dat Ons Eibernest een complete afgang bespaard bleef, kwam gro tendeels door het optreden van ar biter Michielsen. De man in het zwart verdeelde naar het oordeel van Niesing de strafworpen wel heel erg ongelijk. Zuiderkwartier bleef echter bij de les en hield de score op eigen kracht op gang. Had Ör.s Eibernest aanvankelijk het initiatief, na 3-3 sloeg de balans om. Nog voor rust (3-5) kwam Zuiderkwartier aan de leiding, hoewel het tot negen minuten voor tijd duurde eer de marge groter werd dan twee treffers. Erik van Lunteren, Wil de Wit en Rens Hen zen, allen evenals Kitty van der Mark tweemaal scorend, brachten de eindstand op 6-11. Ook De Danaïden bleef ongesla gen tegen OSCR. Niet omdat de ploeg van coach Hans van Huis nu zoveel beter speelde dan de Rotter damse tegenstander. Het grote ver schil was gistermiddag de inbreng van Hennie van der Top, die met vier treffers uitgroeide tot de grote vrouw van het duel. Ongrijpbaar was ze voor haar te genstandster, die haar soms letter lijk op de lip zat. Het schot van Hennie van der Top, vooral rond de vijf meter van de korf, bleef ech ter spatzuiver. Zo hield ze De Da naïden, dat geconfronteerd met een 1-3 achterstand uiterst onzeker speelde, in het spoor van OSCR en zorgde in de slotfase voor de beslis sende 8-6. Hennie Devilee en Eric Kromhout hadden daarvoor De Danaïden al aan een 7-5 voor sprong geholpen. Lawine Voor een ware doelpunten-lawi- ne zorgden zaterdag TOP en Snel in een duel, dat met 19-17 door de Sassenheimers werd gewonnen. Het eerste kwartier was al veel be lovend voor Hans Oele c.s. (6-0), waar werd gevolgd door een veel minder produktieve periode. Een even gemakkelijk scorend Snel haalde op tot 7-7 voordat de vijf maal scorende Anne van der Zaag de ruststand op 8-7 bepaalde. Ook de demarrage naar 11-7 bleek onvoldoende om de beslis sing te forceren en bij 14-13 was, evenals luttele minuten later bij 15- 15, de strijd weer geheel open. Op de grote kans spelend wist TOP echter te ontsnappen, via 17-15 naar 19-16, waarbij naast de topsco rer ook Barbara Romsom voor een treffer tekende. Frank Nijenhuis en Ron van der Willik droegen elk vier goals bij. Het duel Hoogvliet - De Algeme ne kreeg eveneens een hoge eind- score, maar ondanks tien treffers was de Leidse ploeg volstrekt kansloos: 17-10. De thuisploeg nam in een vroeg stadium (8-2) afstand en De Algemene, dat na een kwar tier Enrico Mud verloor, had het nakijken. Broer Marco scoorde driemaal. Zelfs in een veldduel zou Cres cendo met drie goals ver onder de maat blijven. Carolien van Noort opende de score, maar daarna wist alleen Wijnand Alberts (2) de Olympiaan-korf nog te vinden: 10- 3. Slotfase "We winnen op routine", voor spelde Ons Eiland-coach Henk Roedoe vol zelfvertrouwen aan de vooravond van de streekderby te gen Fluks. Zijn woorden kwamen uit, maar de Leidenaar kon niet vermoeden, dat Fluks driekwart van het duel beheerste. De Noord- wijkse debutant nam door treffers van Kees Zwanenburg (2) en Kees Imthorn een 2-5 voorsprong en hield tot ver na rust (5-7) stand. De speldiscipline verdween ech ter in de slotfase en mede doordat Aad van Drongelen twee strafwor pen onbenut liet, kon Ons Eiland nog voorbij slippen. Wim Nijen huis (3), met Huib Hasselbach (4) en Patrick Verra (3) een produktief trio, en Anja Ouwerkerk zorgden in de laatste acht minuten voor 11- 9. Velocitas kroop tegen Bolnes door het oog van de naald. Jeroen van Driel, die ook voor 8-7 gezo-gd, scoorde twee minuten voor tijd de verlossende negende treffer. Daar voor hadden de bezoekers wel een strafworp laten liggen. Fiks werd eveneens pas in de slotfase Tjoba de baas. Diederick van Veen, drie maal scorend voor de Oegstgeesters, tekende vanaf de stip voor 8-7. Daarvoor had Fiks een 7-3 voorsprong uit handen ge geven. Gehandicapt door een slecht lo pende eerste aanval kon KNS het overwicht op ELKV niet uitbuiten. De ploeg van coach Rob van Geen huizen kwam door Louis Kok (3) en Hans Kooien (3) wel op 4-8, maar verspeelde de voorsprong: 9- Satumus-speler Van Diepen ligt uitgeteld op de vloer na een 'rechtse directe' van zijn op de foto opeens bezorgde tegenstander. Met een fikse buil op het voorhoofd kon de Leidse handballer de partij uitspelen. (foto Bouwman) LEIDEN - Foreholte en Slotervaart, koplopers in de eerste divisie van de handbalcompe titie, zorgden gisteren in de Gaasbak voor een super-spannende wedstrijd waarin de Voorhoutsen aan het eind geheel de kluts kwijtraakten. Met nog vijf minuten spelen verspeelde de thuisploeg een 13-10 voorsprong en leverde alsnog een punt in. HW '70 ging tegen Vires uit Gou da in de laatste minuut zelfs hele maal de mist in: 6-7. De mannen van Saturnus draaiden wat dat aangaat de zaken om. In de slotfase greep de ploeg tegen Treffers de volle winst: 14-13 Foreholte en Slotervaart zorgden in een stampvolle sporthal de Gaasbak in Voorhout zoals ver wacht voor een spektakel. Beide ploegen begonnen nerveus maar Foreholte scoorde het eerst met een gave een-twee tussen Hannie Boskamp en Elly Hoek die door laatstgenoemde feilloos werd afge maakt. Keepster Olga Almekin- ders van Foreholte voorkwam de gelijkmaker uit een break van Slo tervaart door de pass te onder scheppen en die actie bracht de Voorhoutse en de Amsterdamse supporters meteen goed op tempe ratuur. Tegenover de lengte en gro tere schotkracht van Foreholte stelde Slotervaart een vooral indi vidueel uiterst bewegelijk en tech nisch verzorgd spelletje. Toch leek Foreholte de eerste helft met een marge van drie tref fers in haar voordeel te zullen af sluiten dankzij meer bekeken aan valsspel, beter afsluiten, Marian Mens, Moniek van Deelen. sprong- worp hoog, en Elly Fijneman en dankzij voortreffelijk keeperswerk van Olga Almekinders, die maar liefst drie vrije kansen voor de Am sterdamse vrouwen onschadelijk maakte. Het was Slotervaarts no 7, Cory May, en Gerda Konijn in het Amsterdamse doel, die niets voor Olga Almekinders onderdeed, die Slotervaart in de race hielden, rust 6-5 voor Foreholte. Na een aanvan kelijk gelijkopgaande strijd in de tweede helft drukte Foreholte met een grote inzet door naar 13-10. In die fase lieten met name Elly van Leeuwen en Elly Fijneman zien dat zij niet onder de druk van een beslissende wedstrijd bezwijken. Slotervaart legde zich niet bij de gang van zaken neer maar trof een onwrikbare Olga Almekinders op haar weg naar treffers. De zeker heid verdween uit de Amsterdam se acties en als toen Marian Mens, nb. uit een numerieke minderheid van Foreholte vanwege te fel in grijpen van Moniek van Deelen aan de Voorhoutse cirkel, uit weer een gave een-twee met Hannie Boskamp, haar glaszuivere treffer niet door de arbiters ten onrechte voor cirkelfout had zien afkeuren zou Foreholte de pot ongetwijfeld hebben gewonnen. Nu veerde Slo tervaart op en Karin Steines scoor de hard en hoog, 13-11. Nog had Foreholte de winst in handen want bü die stand leidden de Voorhoutse vrouwen nog met 13-11 en de klok gaf aan dat er nog maar vijf minuten moest worden gespeeld. Maar gehaast aanvallen en slecht passen resulteerde in bal verlies en Slotervaart maakte daar dankbaar gebruik van om een punt uit het hol van de leeuw weg te sle pen, 13-13. HVS met Ank van der Bosch op halve kracht had Aalsmeer met sterk verdedigen en slim aanvallen goed in de tang. De rust ging in met een verrassende 8-7 voor sprong voor de Stompwijkse vrou wen. Het werd zelfs 9-7 toen de ar bitrage maar liefst vier twee minu ten straffen aan HVS uitdeelde. Van dat buitenkansje profiteerde Aalsmeer bekwaam. Toen HVS weer compleet binnen de lijnen stond was de voorsprong omgezet in een achterstand, 9-14. Die marge gaf Aalsmeer niet meer prijs, 13-16. HW '70 gaf het Goudse Vires heel weinig ruimte in de defensie. Maar balverlies in de aanval door vooral zwak afsluiten bood de Goudse vrouwen de kans op brea kouts en daarmee kwamen zij met de rust op een 3-1 voorsprong. Hard werken van HW '70 na een 4-1 voorsprong voor Vires leek de bakens toch nog te zullen verzet ten, 5-5. Een dubieuze strafworp. ("Die ik overigens best had kun nen stoppen, maar ik reageerde te snel na het fluitsignaal", aldus keepster Aimee Visser) deed de ba lans tenslotte doorslaan naar Goudse zijde, 6-7. OASE speelde tegen de Hollan- diaan geen beste wedstrijd maar beheerste het treffen toch. Dankzij goed keepen van Jolanda van der Vlugt en gesloten verdedigen. De grotere schotkracht van de vrou wen uit Oud Ade kwam in de score tot uiting en forceren van de Hol- landiaan gaf ook nog mogelijkhe den voor de breakout, die door Ria Volwater en Anita van der Poel in treffers werden omgezet. Met 9-5 gaf eigenlijk niemand nog een stui ver voor de kansen van de Hollan- diaan. Dat bleek een misrekening want volhouden kan de Vlaar- dingse formatie wel. Bij 9-8 kon OASE opgelucht ademhalen. Saturnus kroop tegen de Tref fers, nummer 3 op de ranglijst van de derde divisie G, door het oog van de naald. De Krimpenaren openden sterk en namen een 4-0 voorsprong. Wisseling in de Leidse defensie van 4-2 naar 3-2-1 en terug ontregelde het aanvalspatroon van de Treffers en 'bikkelen' deed de rest. Rob Otten, die het gisteren vanwege, ziekte van Ad van Fes- sem alleen moest klaren in het doel, deed zijn werk voortreffelijk en mede daardoor kon Saturnus weer bijkomen, rust 6-6. Na de her vatting deelde Saturnus de lakens uit en zagen de Krimpenaren zich voortdurend in de rol van achter volgers geplaatst. De marge was steeds overbrugbaar maar bleef tot het einde toe intact. Zelfs van drie twee minuten straffen die de Lei- denaars mochten incasseren kon de Treffers niet profiteren. Met 14- 13 boekte Saturnus een kostbare en verdiende winst. In de afdelings eerste klasse maakten de vrouwen van Saturnus geen fout tegen het Delftse EDH, 14-6, de vrouwen van Northa kegel den HEC omver, 17-11 en MMO was kansloos tegen EHC, 7-14. Bij de mannen haalde HW '70 verras send uit tegen Hellas 3, 16-12 en verloor leider Rijnstreek even ver rassend van Kwiek Sport, 14-17. DSO klopte HVS, 22-16. FRANK BONTE LEIDEN - Verslagen en met hun hoofden in hun handen zaten de spelers van Leiderdorp zaterdagavond op de vloer van de Universitaire sporthal. Een uiterst gemoti veerd en gedecideerd Trotters (Leiden 2) had net een pijn lijk einde gemaakt aan de titelkansen van de roodhemden. De 63-58 nederlaag betekende dat AMVJ Rotterdam in ie der geval van Leiderdorp geen concurrentie te duchten heeft. Hoe anders was het beeld enkele uren eerder in Kat wijk, waar de basketballers van Grasshoppers de eerste stap op weg naar lijfsbehoud zetten dankzij de eerste winst: 76-59 tegen OSG. Trotters, lang het stiefkindje van BS Leiden, maar sinds enkele maanden onder de naam Leiden-2 weer in de moederschoot opgeno men, won de 'stammenoorlog' te gen Leiderdorp op zijn tandvlees. Daarmee zette coach Kales een op merkelijke winstreeks voort. Trot ters heeft, oefenduels meegere kend, nu zes wedstrijden op rij ge wonnen van de Leiderdorpse aartsrivaal. De basis voor die serie werd begin vorig seizoen gelegd toen een aantal Leiderdorp-spelers naar Leiden uitweek en in de daar op volgende confrontaties met hun oude club extra gemotiveerd van leer trokken. De gemoederen zijn inmiddels bedaard, maar met na me Boris Monkhorst wil tegen Lei derdorp nog wel eens flink uitpak ken. Coach Hans van Rooijen had dan ook de lijvige Rolf van Oort als spe ciale bewaker aangesteld van Monkhorst, die bijzonder sterk startte en Trotters op een 7-0 voor sprong zette. Daarna wist Van Oort hem goed onder controle te hou den en toen Monkhorst, die vaak letterlijk werd aangepakt, na twaalf minuten met drie fouten achter zijn naam naar de kant moest, leek de missie van Rolf van Oort geslaagd. Zonder Boris Monkhorst komt Trotters onder de borden massa en lengte tekort en juist dat heeft Leiderdorp in over vloed. Robert Jan Rijsbergen ge bruikte de extra ruimte om Leider dorp van een 20-9 achterstand te rug te voeren naar 26-19. Het duel won daardoor aan span ning want het aan basketbalkwali- teit miste. Beide ploegen wisten met hun nervositeit geen raad en een aantal malen ontaardde de strijd in een blunderfestival. Bal len werden op de ring geplaatst, vlogen de tribune in of verander den onvrijwillig van eigenaar. Trot ters voelde zich in die chaos nog het beste thuis en gooide er fysiek nog een schepje bovenop, waar door ook de liefhebbers van 'catch' zich thuisvoelden. Leiderdorp (Marcel Huybens, Ton Paulides) was tegen zoveel geweld niet be stand, al bliezen met name Van Oort en Erik Huybens een aardig potje mee. Spelverdeler Henk Jan Piket had Ton Paulides moeten vervangen, maar de eigenzinnige Leidenaar wilde zijn enkels sparen voor het vandaag startende militai re SHAPE-toernooi en bleef aan de kant. Sommeling en Van Oort brach ten Leiderdorp na de rust (35-26) op twee punten van Trotters (41- 39), maar de vreugde was van korte duur. Creijgton nam weer afstand (52-41), waarna de bezoekers na even aan de winst mochten ruiken toen de eindelijk losgekomen Mar cel Huybens zijn lengte uitbuitte: 54-53. Steven Bouwman greep nog net op tijd in en loodste de Leide- naars naar de verdiende eindover winning: 63-58, Leiderdorp ontred derd achterlatend. Grasshoppers maakte tegen OSG dankbaar gebruik van de rou tine van Peter de Jong (ex-Bona Stars) en van Anton Nygh, die het dit jaar wat rustiger aan doet in het tweede team. De 22 punten van Nijgh, gekoppeld aan de 17 van El gin Zaal, bezorgden Grasshoppers de eerste overwinning van het sei zoen (76-59). De Katwijkers, die bij de rust al met 42-28 leidden, heb ben nu weer een kans op behoud van het eersteklasseschap. MSV liet er tegen degradatiekan didaat Dunckers geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met de geschorste coach Samson op de tribune wonnen de Noordwijkers met 120-81 (rust 65-35). Ook Blitz werd vanaf de tribune gecoacht. Henk Krauwel mag pas deze week weer op de bank terug keren. Desondanks had de Noord - wijker de touwtjes weer stevig in handen en wist Blitz zich dankzij een zwaar bevochten 67-58 over winning op Amsterdam los te we ken uit de gevarenzone. Bij rust had Blitz een 38-27 voorsprong en bij 53-42 leek de zege een feit. Am sterdam kwam echter terug tot 56- 57, maar werd in de eindfase als nog teruggewezen. Van Weeren (16) en Moerer (15) waren de pro- duktiefste spelers. Vrouwen Sporty werd tegen Lisse het slachtoffer van een hoop opge kropte frustraties van dc promotie divisie debutante. De nederlagen- reeks van de afgelopen weken moest weggespoeld worden de zwakke Friese ploeg was daarvoor de meest geschikte tegenstander. Bij 37-22 wist Sporty zich reeds kansloos en toen de teller bü 91-68 stopte voelde Lisse zich voor het eerst sinds lange tijd weer 'kiplek ker'. Marjon de Bruin was met 21 punten topscoorster. MSV draaide de zaken voor de verandering eens om. De Noord- wijksen waren bij Green Eagles niet vooruit te branden en bleven ver onder de maat. Bij rust was MSV reeds kansloos (40-21) en on danks een tussensprint (58-46) werd het uiteindelijk 68-48 voor de adelaren. Grasshoppers verstevigde haar koppositie in de eerste divisie door een 63-54 (rust 31-28) zege op het achtervolgende Blues. De Katwijk- se ploeg heeft nu een voorsprong van vier punten op naaste belager PSV. Apja Aandewiel zorgde voor 21 punten. HANS JACOBS PARIJS (AFP) - De Innovator van schipper Dirk Nauta blijkt het ook in de tweede etappe van de rond- de-wereld zeilwedstrijd goed te doen. By de positiebepaling van gistermiddag lag het Nederlandse jacht op het traject Kaapstad - Auckland in derde positie achter het Amerikaanse schip Atlantic Privateer, dat nog 6242 zeemuien voor de boeg heeft. Tweede is de Nieuwzeelander Lion New Zea land. Als men de tgden omrekent naar handicap ligt de winnaar van dc eerste etappe Portsmouth - Kaap stad L'Esprit d' Equipe eerste, ge volgd door Atlantic Privateer en de Innovator. Het schip van Pleun van der Lugt, dat na een gebroken zaling als voorlaatste in Kaapstad aankwam, ligt in vierde positie

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19