S D T Simon Beurze aan basis zege NOVO 'We gaan volgend jaar zeker door' Kieviten en LMHC in balans Overwinning LZ'86 De Zijl spant zich niet in en verliest Curry onbetwiste kampioen Slechte dag voor Vlietwijk PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 9 DECEMBER 1985 Bridgetoernooi een succes twee hóekslagen van Ralph Wis- brun, Bing Voorham en Noud Hek kens. Vrouwen In de eerste klasse verloor Kievi ten zaterdagavond kansloos van de veldhoofdklasser Klein Zwitser land (5-2). In de sporthal Rijswijk scoorde Pauline Toet de twee te gentreffers tegen de Haagse ploeg. In het tweede duel had Kieviten een heel andere rol. De ploeg van Jaap Suijk was nu de heersende partij met Hudito als tegenspeler. Het duel werd afgesloten in het voordeel (2-7) van Kieviten. Do- rien Wentrup scoorde driemaal, terwijl Toet, Saskia Gouloose, Elke Wright en Antoinette Varossicou ook deelden in de produktie. NIEK FAAS gen De Robben dat in tegenstelling tot de eerste wedstrijd nu wel de overwinning naar zich toe trok. In de beginfase van het altijd emotio nele treffen had De Zijl het beste van het spel. De Hilversummers hadden echter het geluk dat De Zijl er niet in slaagde de meest ideale kansen in doelpunten om te zetten. Slechts tweemaal troffen de Leidenaars doel. Een voorsprong van vijf doel punten was in die fase op zijn plaats geweest. HZC/De Robben kreeg door het falen van de Leidse voorwaartsen weer moed en nam naarmate de wedstrijd vorderde het initiatief over. Het treffen werd beslist in de derde periode toen HZC een 6-3 voorsprong nam, die resulteerde in een geflatteerde 10- 5 overwinning. Over deze neder laag hoeft De Zijl niet lang te treu ren want aanstaande donderdag staat een veel belangrijker treffen voor de deur. De Zijl ontmoet voor de bekercompetitie landskam pioen AZC Alphen. Bij winst plaatst de ploeg zich bij de laatste vier. In de wedstrijd tegen De Rob ben werden de doelpunten ge maakt door Mark van Belkum (2), Alex van Belkum, Hans Nieuwen- burg en Ruud Plouvier. BZPC uit Bodegraven was afge lopen zaterdag de tegenstander van LZ'86. Voor LZ'86 een uitgele zen kans de laatste plaats in de hoofdklasse te verlaten, want in het eerste treffen bleek LZ al de meerdere van de formatie uit Bo degraven. Hoewel BZPC hoger op de ranglijst staat dan LZ, slaagde de Leidenaren erin de eerste thui soverwinning te behalen en zo doende Bodegraven voor de twee de maal te verslaan. Een terechte overwinning voor de jongens van Hans Parrel die als ploeg beter functioneerde dan de gasten die in hoofdzaak drijven op de schot kracht van De Roemeen Mirea. De ze speler, ooit nog eens acterend bij AZC, mocht na commentaar op de leiding in de derde periode een plaats op de bank naast coach Arie Domburg op gaan zoeken waar mee hij zijn ploeg geen dienst be wees. Op dat moment stonden bei de ploegen op gelijke hoogte (7-7) en LZ'86 maakte van het wegzen den van Mirea dankbaar gebruik door een voorsprong te nemen. Eerder in de wedstrijd had LZ al een keer een ruime voorsprong (7- 4) maar die werd knullig uit han den gegeven. In de laatste periode bleef LZ'86 echter met hangen en wurgen overeind. BZPC bleef ang stig dicht in de buurt totdat Ruud Muusse een halve minuut voor het einde de verlossende 11-9 op het scorebord liet aanbrengen. Doel puntenmakers: Michel v.d. Zeeuw, Ruud Muusse, Jan de Graaf (ieder 3 maal), Mare Mommers en Remco Roman (eenmaal). Vivax vijzelde het doelsaldo op door met 12-7 van het zwakke Koudekerk te winnen. De overwin ning kwam geen moment in gevaar en kreeg al gestalte in de tweede periode toen de Oegstgeestenaren een 7-2 voorsprong hadden geno men. Met name Hans Treisburg liet zich in deze wedstrijd weer van zijn beste zijde zien: hij scoorde maar liefst 5 maal. Katwijk blijft in de race voor het kampioenschap en promotie door in Haarlem met 9-4 van DWT te winnen. De Kat- wijkers bleken op alle fronten ster ker en zagen hun overwicht be loond met doelpunten van Cees Boonstóppel (4 maal), Ronald Heemrood (2 maal), Martin Jonker, Hans Schaap eh Paul v.d. Putten ieder eenmal. DKD was bij voorbaat kansloos tegen het sterke DSZ uit Den Haag. Toch hebben de Leiderdor pers lange tijd redelijk weerwerk kunnen bieden tegen de koploper die pas in de derde periode duide lijk afstand namen. Momenteel be zet DKD een achtste plaats in de derde klasse. De scores werden verzorgd door Kees v.d. Plas 2 maal, Frank Dreef, Chris Waasdorp en Roland Dreef (ieder een maal). Eindstand 12-5. De vrouwen van De Zijl/LGB presteren goed in de tweede klas se. Zaterdag won het team met 6-5 van het Y uit Amsterdam. In een gelijk opgaande wedstrijd bleken de vrouwen van De Zijl over een betere eindsprint te beschikken. Zestien seconden voor tijd scoorde Marion Rijsbergcn de winnende treffer. Marion Rijsbergen en Pa mela Tegelaar scoorden ieder 3 maal. Op de helft van de competi tie staat men nu op de vierde plaats. Met de vrouwen van LZ'86, uitkomend in de eerste klasse gaat het minder. Na de naderlaag tegen Pluvius uit Nijmegen verkeert de formatie in degradatiegevaar, 10 doelpunten aan Leidse kant was niet voldoende voor de overwin ning. LZ leed een 12-10 nederlaag. WIM SIERA. LAS VEGAS (AFP/Rtr) - De Amerikaan Donald Curry is de onbetwiste wereldkampioen boksen in het weltergewicht. Curry eigende zich in Las Vegas het gecombineerde wereldkampioenschap van de drie wereldbon den (WBC, WBA en IBF) toe door zijn landgenoot Milton McCrory knock out te slaan. In het gevecht over twaalf ronden maakte de 24-jarige en 67 kilo zware Curry, de wereldkampioen van de WBA, royaal gebruik van zijn enorme stootkracht. Na één minuut en 53 seconden ging McCrory, de WBC-kam- pioen, op een keiharde rechtse naar de grond. LEIDEN - In het rijtje van de denk sporten (verder gevuld door het schaken, dammen en go-en) vormt het bridgen enigszins het buiten beentje. Al was het alleen maar omdat het spel met twee tegen twee wordt gespeeld. Zaterdag lag dat tijdens het eerste Olivetti-toer- nooi nog even anders. In de aula van het Rembrandt Lyceum speel den de gebruikelijke paren (man nen vrouwen en gemengd) name lijk "deux a deux" tegen elkaar. In totaal 68 viertallen oftewel 272 spe lers zorgden voor een tot de nok toe gevulde speelzaal en een goede ambiance. Het spelen met partners geeft aan het bridge een andere dimen sie dan de collega-denksporten. Na afloop van een spel ontstaan er tus sen de beide maten steevast leven dige dicusssies over hoe men het beter of slechter had kunnen aan pakken. Harde woorden worden daarbij soms niet geschuwd. Voor al als men de mening is toegedaan dat de partner een stommiteit heeft begaan, of als deze zijn ongelijk weigert te erkennen. Dat de emo ties flink kunnen oplopen bieek ook tijdens dit toernooi. Een be kend Leids paar zag het na afloop niet meer met elkaar zitten en be sloot dat men voor het laatst met elkaar had gespeeld. Peter Kwestro, voorzitter van de organiserende vereniging VOG, over het bridgespel: "Het mooie van een bridgedrive is datje zoveel spellen speelt, dat je een fout ge makkelijk kunt herstellen. Dat ligt met schaken wel even anders. Krijg je bovendien steeds waarde; loze kaarten, dan kun je, in tegen stelling tot bij andere kaartspelen, nog altijd eerste worden". Tussen de stiltes van de spelen door stijgt er regelmatig een flink geroezemoes in de zaal op, hetgeen voor een lossere sfeer dan bij ande re denksporten zorgt. Na afloop van een serie spelen tegen dezelfde tegenstanders (een ronde) stijgt de spanning, want dan wordt er gere kend en vervolgens gekeken hoe de voorgaande paren het er met de zelfde spelen van hebben afge bracht. Kwestro: "Daar schuilt de kunst van het bridgen in: het meer uit een spel halen dan de andere paren. Het is zaak om tot een zo optimaal mogelijk bod te komen en dit tijdens het uitspelen van de kaarten ook waar te maken. Bij een viertallen-toernooi gaat het er dan ook nog om de resultaten van de duo-partners met de tegengestelde kaarten. Dat levert altijd mooie stof tot vergelijken op". Het was voor de eerste maal dat in de Leidse regio een viertallen- toernooi van dit formaat werd georganiseerd, maar zeker niet voor de laatste keer. Peter Kwestro over de plannen van zijn club: "We liepen al jaren met het idee om een dergelijk toernooi te organiseren, maar het kwam pas zover toen we een geschikte sponsor hadden ge vonden. Die stelde ons in staat om het prijzengeld dermate interes sant te maken, dat we op deelname van de landelijke top konden reke nen. Over het verloop ben ik dik tevreden, we gaan volgend jaar dan ook zeker door". Aandachtig gadegeslagen door een toeschouwer, denkt DPP-lid Max Rebattu (met baard) na over wat voor bod hl] zal doen. n„.„FredRohd« Het massa-evenement liep inder daad op rolletjes, hetgeen vooral te danken viel aan het snelle werk van de computers. Die gaven na af loop van een ronde (met daarin een achttal af te werken spelen) in een mum van tijd een overzicht van de stand en zorgden ook voor een vlotte indeling volgens het uit de open toernooien in de schaakwe reld bekende Zwitserse systeem. Spanning was er volop. Na vijf van de zeven ronden voerde het team Post uit Den Haag het klassement aan, op de voet gevolgd door ploeg De Lange en de verrassend sterk opererende formatie De Bruyn uit Katwijk (dat de ploeg De Lange op een gelijkspel had weten te hou den). In een daaropvolgend onder ling treffen klopte de formatie De Lange de rivalen van Post en nam daardoor de leiding over. De beslissing leek gevallen, maar tijdens de slotronde liep Post der mate overtuigend over de ploeg De Bruyn heen, dat deze het verloren gegane terrein nog goedmaakte. Met een kleine voorsprong op De Lange sleepte de Post-formatie de toernooizege en daarmee de vette hoofdprijs van 1000 gulden in de wacht. Die monsternederlaag kost te bovendien de formatie De Bruyn de klassering als beste vier tal uit de Leidse regio. Die eer viel nu het Lissese kwartet Hoogen- kamp ten deel, dat derde werd en tevens als de beste eersteklasser eindigde. Het Leidse viertal Van Cuyk legde beslag op de vijfde plaats. De deelnemende "profs" stelden enigszins teleur. De door het computerbedrijf CPP (dat 's lands beste bridgers onder zijn hoede heeft) gesponsorde formatie diende het bij een bescheiden acht ste plaats te laten. (Voor de verdere uitslagen zie scorebord). LEIDEN - In de twaalfde competi tieronde van de Nederlandse wa- terpolocompetitie verloor De Zijl LGB van HZC/De Robben met 10- 5. LZ'86 boekte zijn eerste thui soverwinning op BZPC uit Bode graven. De Leise formatie won met 11-9. In de tweede klasse won Vi vax van hekkesluiter Koudekerk met 12-7. Derde klasser DKD red de het niet tegen koploper DSZ en keerde met een 12-5 nederlaag huiswaarts. Katwijk presteerde be ter door met 9-4 van DWT uit Haar lem te winnen. De vrouwen van De Zijl/LGB wonnen opnieuw. Dit maal was het Y met 6-5 het slacht offer. Het is te hopen dat de play offs meer spanning zullen brengen dan de reguliere competitie. De meeste formaties beschouwen de laatste wedstrijden namelijk meer als een vingeroefening. Niemand laat zijn ware gezicht zien. De verrassingen zijn de laatste weken dan ook niet van de lucht. De Zijl 'oefende' te- LEIDEN - De volleybalsters van Gemini zijn zaterdag door een 2-3 nederlaag bij Martinus 2 verder te ruggevallen, terwijl NOVO ander maal verbaasde door een snelle ze ge te halen. Nu werd het 3-0 tegen VCA. Leython trakteerde koploper Sliedrecht op een 2-3 nederlaag. De mannen van de Leidse ploeg kre gen het verwachte pak slaag van lijstaanvoerder Molenwiek. NOVO won de streekderby tegen Gemini dankzij voortreffelijk spel van spelverdeler Simon Beurze, die zijn oude ploeg kansloos liet (0-3). De vrouwenploeg van Gemini moest het stellen zonder coach Ka- rel Wattimury en gekoppeld aan het inmiddels bekende blessure leed van de Voorschotense ploeg, waren de winstkansen bij voorbaat al minimaal. Toch zag het er lang naar uit dat Gemini meer dan een punt naar huis zou nemen, want Brother/Martinus 2 wist de winst pas in de vijfde set veilig te stellen (3-2). NOVO houdt van opschieten. Vorige week was ruim een half uur voldoende om de tegenstander van het veld te vagen en zaterdag had de Noordwijkse formatie aan min der dan 45 minuten voldoende om concurrent VCA in te pakken. In een van NOVO-kant zeer aantrek kelijk gespeelde wedstrijd blonk met name de zowel verdedigend als aanvallend sterke Erica Nie- kerk uit. VCA had nauwelijks ant woord op het snelle en gevarieerde aanvalsspel van de Noordwijksen: 15-6, 15-8 en 15-8. Leython moest van Sliedrecht winnen om tenminste aansluiting te houden met de top. Ondanks een ruime voorsprong ging de eer ste set toch net verloren: 16-14. In de volgende twee sets verliep alles LEIDEN - BC Leiden boekte in de derde klasse van de landelijke bad- mintoncompetitie een belangrijke overwinning op Eridos 2 (7-1). Dankzij dit resultaat mag de Leid se formatie zich serieus op de kam- pioenstrijd gaan voorbereiden. Hoewel de reserves van BC Leiden (eveneens derde klasse) niet verder kwamen dan een 4-4 gelijkspel te gen Spotvogels, heeft ook deze for matie uitzicht op de titel. Datzelfde geldt voor Lisse 1 (tweede klasse), dat het afgelopen weekeinde afre kende met Duinwijck (7-1). Het tweede team van Lisse klopte Haarlem met 8-0 en heeft zich ook definitief in de strijd om het kam pioenschap gemengd. Vlietwijk gaat het minder voor de wind. De in de eerste klasse uit komende hoofdmacht verloor van Van Zijderveld (9-2), terwijl de re serves (tweede klasse) met maar liefst 8-0 klop kregen van Eridos. De ploeg bungelt nu eenzaam on deraan de ranglijst. Het derde van Vlietwijk (derde klasse) hield de eer van Vlietwijk nog enigszins hoog door te delen met Flying Shuttle. In de vierde klasse won Meren- wiek de derby van Veglo met 0-8. Omdat concurrent Haarlem ver loor van Eridos, is de weg naar het kampioenschap nu vrij voor de Leidenaars. LEIDEN - De mannenploeg van LMHC heeft gistermiddag in zijn eerste zaalhockeywedstrijd van dit seizoen de punten gedeeld met de Kieviten. Het duel in de over gangsklasse A eindigde in de Kie- vitcnhal na een uur in 12-12. Tot vijf minuten voor de pauze had LMHC nog goede vooruitzichten (3-7 voorsprong). Wouter Eiken hout opende de score, waarde de Kieviten direct 1-1 maakte. Casper Klijn, Dirk Drijver, Wouter Eiken hout en broer Maurits (2x) zorgden voor een 3-6 tussenstand. Die werd nog opgevoerd tot 3-7 door Patrick Citroen (ex-Laren). Die marge werd door het hard werkende Kie viten in de eigen hal verkleind tot een 6-7 ruststand. Uit een serie Wassenaarse straf- corners werd het na de hervatting 7-7 en vervolgens hielden beide ploegen elkaar volledig in even wicht. Een uiterst spannende wed strijd derhalve met aanvallend in gestelde ploegen, waarbij Kieviten gaandeweg meer grip kreeg op het sterk gestarte Leiden. De gebroe ders Eikenhout maakten uit een hoekslag 7-8, Kieviten echter ant woordde uit zo'n zelfde kans: 8-8. Het bleef gelijkopgaan met veel werk voor de doelmannen. Tom van der Meer stopte een strafpush van Kieviten-speler Dirk-Jan Goossen, die nog een keer ver zuimde uit een strafbal te scoren. Drijver zorgde er voor dat LMHC twee keer de leiding pakte (9-10). Het verbale geweld werd in het heetst van de strijd beteugeld door de arbiters met strafomzettingen en -verzwaringen. Kieviten-doel man Jef Populier moest zelfs twee minuten op de bank. Wouter Ei kenhout profiteerde (10-11). Na 11-11 waren er komische taferelen. Goalie Van der Meer liet, tot twee maal toe, de bal, al liggende, in zijn wijde broek verdwijnen. Een bully was de gecikte spelhervatting. Eén keer had Kieviten de voorsprong: 12-11 uit een strafcorner. Evert Vixseboxse maakte in de slotmi nuten voor Leiden echter 12-12. De ploeg kroop hierna nog één keer door het oog van de naald toen een Wassenaarder de paal raakte. In de Rijswijkse Marimbahal kwam het zaterdagavond in twee de klasse A al direct tot een stree- kontmoeting tussen Forescate en Roomburg (3-6). Met geconcen treerd zaalhockey kwam Room burg door Jurjen van Aken en Cees Wendt uit strafcorners op 0-2. Via Bernhard Thieme werd het vlak voor de pauze 1-2. Van Aken scoorde vervolgens 1-3. Uit de vele Voorschotense strafcorners scoor de Jelmer Siersema 2-3. Het om streden doelpunt van Roomburger Oscar Snijders verhitte de Forcsca- te-gemoederen zodanig dat een vrije slag. via een strafcorner door de scheidsrechter werd verzwaard tot strafbal. Cees Wendt deed zijn werk (2-5), maar kreeg als 'dank' de bal tijdens het teruglopen door keeper Fred Brouwer tegen zijn rug geslagen. Slechts geel voor Brouwer die vanaf de bank Sierse ma en Van Aken zag scoren. Roomburg kwam tegen Ever green met 1-3 achter ondanks een gestopte strafbal door Cijs. De Lei denaars kwamen echter op gelijke hoogte (4-4) door Wendt, waarna Van Aken tweemaal raak schoot naar 6-4 en Paul Lamping een strafcornervariant benutte om 7-5 in te schieten. Hans Geene pakte de rebound succesvol en liet Roomburg met 8-5 zegevieren. Forescate liet zijn overwicht op het zwakke Rijswijk gepaard gaan met twaalf doelpunten (Siersema tekende voor zes goals) en kreeg geen tegentreffers op het bord. Het verzwakte Noordwijk kwam uit te gen Cartouche. De kustbewoners verloren met 2-4. Willem-Jan van Veen raakte geblesseerd zodat er geen wisselspelers meer waren. Fred Beuk scoorde tegen uit een strafpush en Bing Voorham schoot voor Noordwijk raak uit het veld. Het duel tegen Rijswijk werd door Noordwijk met 6-4 gewonnen dankzij twee strafballen van Beuk, wel volgens plan. Flitsende aanval len van Gonnie van der Zaag wa ren een plaag voor Sliedrecht, ter wijl Tine de Bloois opmerkelijk veel punten scoorde uit de service (8-15, 10-15). Sliedrecht maakte in de vierde set dankbaar gebruik van Leids concentratieverlies (15-11). De beslissing viel in de laatste set pas na een-enerverende strijd. Ley thon leidde met 11-14, maar zag Sliedrecht langszij komen. Twee welgeplaatsteservices brachten opluchting voor Leython: 14-16 (en Mannen In de uitwedstrijd tegen Gemini verloor NOVO bij 11-9 in de eerste set de goede spelende Karst Bre- man door een zware enkelblessure. Die tegenslag werd goed verwerkt door over te schakelen op een 4-2 systeem, waardoor NOVO de eer ste slag binnenhaalde (11-15). Toch schakelde NOVO hierna weer te rug naar 1-5, met een subliem spe lende Simon Beurze als aangever. Gemini probeerde van alles, maar kon de bakens niet verzetten. NO VO denderde in één ruk door naar de overwinning die met 8-15 en 12- 15 gestalte kreeg. Leython had ondanks de duide lijke nederlaag tegen Molenwiek toch enkele uitstekende kansen. In de eerste twee sets ging de strijd dan ook lange tijd gelijk op (10-10, 11-11), maar de Leidenaars (met een opvallende Leon Heyting) gin gen beide keren toch in de fout: 15- 10,15-11. In de derde set probeerde coach John Groen het met een an dere opstelling, maar hij misreken de zich en Molenwiek finishte een voudig bij 15-7 en 3-0. In de promotieklasse was Zovoc vrijdagavond te sterk voor Donar. Donar had die nederlaag aan zich zelf te danken omdat het aanvals spel niet opwoog tegen het goede verdedigingswerk. De Zoetermeer- ders wonnen met de cijfers 15-10, 15-10, 8-15 en 15-9. Gemini 2 leek tegen DOS 2 voor een positief resultaat te zullen zor gen toen het in de eerste set met 13-9 voorkwam. Verder kwamen de Voorschotenaren echter niet en DOS kon de achterstand omzetten in setwinst (13-15). Daarna ging Ge- mini steeds slechter spelen (10-15 en 4-15, 0-3). Leython was bij Skania een maatje te klein. Na het goede spel van de afgelopen weken kon het nu alleen op de pass een voldoende halen. In de overige spelonderde- len faalden de Leidenaars volko men: 7-15, 11-15 en 2-15. NOVO 2 heeft in de uitwedstrijd tegen koploper Radius 2 de winst laten liggen. In een uitstekende partij won NOVO de eerste set (12- 15), maar daarna hadden de Noord- wijkers geen schijn van kans (15-5). In de volgende periodes kon NO VO een 8-12, respectievelijk 13-14 voorsprong niet in winst omzetten (15-12, 16-14, 3-1). Bij de vrouwen was het promo tieklasseduel tussen WW en Ge- mini 2 er een van uitersten. WW dicteerde de eerste twee sets (15-7 en 15-13) en nam zelfs een 14-6 voorsprong in de derde set. Daarna wist de ploeg, die de winst voor het oprapen had, geen enkel punt meer te scoren (14-16) en daarmee waren de rollen omgedraaid. Ge- mini 2 bepaalde het wedstrijdbeeld en won met 12-15 en 13-15 onver wacht toch nog de wedstrijd. Leython 2 had tegen Tornado het geluk niet aan haar zijde. Een 11-5 voorsprong ging het ging geheel verloren (15-17). Ook in de tweede set ging het mis. De opslag beland de in het net, het blok was te klein en de grond werd niet voldoende In Bert Frank maakt zich namens Gimini gereed voor een smash. Zijn ploeggenoot Matty de Tombe volgt de actie het makkelijker (11-15, 0-3). nauwlettend. Het blok van NOVO veert omhoog voor het blok. (foto Van Boven) GER RENES

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18