Rijnsburg loopt warm voor De Louw SD T Quick Boys toont veerkracht Derde ronde beker verschoven DOVO met 3-1 verslagen 'Kerstgedachte' leeft al bij voetballers van FC Lisse SIZO krijgt weer klap te verwerken Keeper voorkomt zege van Ter Leede Katwijkers in streekderby RCL de baas Alleen jeugd Roodenburg naar zege Publiek uit stadion na bommelding Valken over de schreef MAANDAG 9 DECEMBER 1985 PAGINA 17 ZEIST (ANP) - Competitieleider Jan Huijbregts van de KNVB heeft besloten het programma voor de derde ronde van het toernooi om de nationale beker van het week einde van 8 en 9 februari naar een nader te bepalen tijdstip te ver schuiven. Huijbregts wil dit carna valsweekeinde nu benutten voor het spelen van inhaalwedstrijden voor zowel competitie als be kertoernooi. Daarbij is ook de com petitiewedstrijd FC Utrecht - Ajax. aan het zaalvoetbaltoernooi ten ba te van de stichting 'Medische Hulp voor Kenia'. In die wedstrijden reeks voor het goede doel krijgt Ajax tegenstand van de zaalvoet balselecties van Amsterdam, Noord-Holland en de Molukken. De voetbalwedstrijd voor de vierde klasse C district Noord van de zaterdagcompetitie Holwierdc - Knickerbockers moest zaterdag drie minuten voor het einde bij de stand 1-1 worden gestaakt wegens wanordelijkheden. Het tumult ont stond toen scheidsrechter Moes uit Emmcn aanvoerder Gerards van de bezoekers een waarschuwing gaf. Een aantal spelers bemoeide zich met de gang van zaken en dat had tot gevolg dat doelman Drent van Holwierde uit het veld werd gestuurd. Dat ging echter met zo veel moeilijkheden gepaard, dat ar biter Moes zich bedreigd voelde en tot staking overging. John van der Linden (24) zal de rest van het seizoen voor Cambuur uitkomen. De Leeuwarder club be middelde bij het vinden van een baan voor de Utrechter, die FC Utrecht verliet om bij de amateurs van DOS te gaan voetballen. Het sectiebestuur amateurvoetbal heeft zijn toestemming gegeven voor de overgang, Cambuur en Utrecht waren het al eens over een vergoedingssom. De Deense voetbalinternatio nal Johnny Sivebaek heeft zater dag een contract bij Manchester United getekend. Zijn oude club Vejle BK ontvangt een transfer som van negen ton. Sivebaek komt na 1 januari voor zijn nieuwe club in actie. Bij de verkiezing tot voet baller van het jaar eindigde deze Sivebaek zaterdag in Denemarken op de tweede plaats. Winnaar werd de bij Juventus spelende Michael Laudrup. LISSE - "Een verdiende neder laag". FC Lisse-trainer Wim Eilan der nam na de nederlaag (1-2) van zijn ploeg tegen de 's-Gravenzand- se SV geen blad voor de mond. "Dit leek wel een wedstrijd uit de vijfde klase van de onderafdeling. Volgens mij zaten de meeste spe lers met hun gedachten al bij Kerstmis". In een inderdaad erbar melijk slechte wedstrijd toonden de voetballers uit het Westland zich nauwelijks beter dan de zater dagsectie van FC Lisse, maar de te genstander ging wel met de beide beide punten aan de haal. in het tweedeklasse duel. De bezoekers die zich de moeite hadden getroost om naar sport park Ter Specke af te reizen, had den de eerste helft beter over kun nen slaan. Er viel in het eerste part werkelijk niets beleven. De thuis blijvers hadden dit keer gelijk. Verder dan wat gerommel op het middenveld kwamen de beide teams niet. Er ontstond alleen wat opwinding als de bal een enkele keer in de buurt kwam bij doelman Van Alphen, die zich zéér onzeker toonde. FC Lisse profiteerde er niet van. Na de pauze kwam er meer leven in de brouwerij. Balverlies van Lis- se-speler Wijnhout stelde Van der Vlist in de gelegenheid Feenstra te bedienen, die beheert 0-1 aan liet tekenen (49ste minuut). Deze vroe ge treffer wekte bij de thuisforma- tie de nodige irritatie op. Met name bij ex-Noordwijker Frans van der Veen, die tegen een boeking op liep. Later verdwenen Arnold Ver meulen en Geep van Rooyen nog in het boek van scheidsrechter Tangali. De agressieve speelwijze van de pupillen van Wim Eilander leverde niet alleen boekingingen, maar ook een treffer op. Arie Schalk strafte een grove blunder van keeper van Alphen af. Hierna was het echter gedaan met FC Lisse. De gasten ontketenden een offensief, waarte gen de Lissenaars niet waren be stand. Het houtwerk en doelman Cock Kaak voorkwamen dat 's- Gravenzandse snel op 1-2 kwam. Een overtreding van verdediger Van Rooyen, vijf minuten voor het einde, vormde uiteindelijk de inlei ding tot de winnende treffer van 's- Gravenzandse SV. Marco v.d. Wel deponeerde de bal knap achter Cock Kaak: 1-2. Lisse probeerde hierna nog wel wat, maar de 1-2 stand bleef gehandhaafd. HEEMSTEDE - De sfeer binnen SIZO zal na het afgelopen week einde mogelijk nog wel verder af nemen. De prestaties van het eer ste elftal van de Hillegomse der deklasser (district West I) geven al thans reden tot verdere ongerust heid, nadat de clubkrantredaktie vorige week al een waarschuwen de vinger hief. SIZO verloor zater dagmiddag met maar liefst 6-0 bij RCH in Heemstede. Een volgens SIZO onterecht ver kregen penalty bracht RCH na twintig minuten via Ben Steeman aan de leiding. Op dat moment knakte de weerstand van de Hille- gommers, die verder nog treffers moesten incasseren van Steeman (rust 2-0), Fransz, Koeman, Van Duuren en Evers: 6-0. 'S-GRAVENZANDE - Ter Leede heeft een punt in de wacht weten te slepen in de moeilijke uitwedstrijd tegen 's- Gravenzande: 1-1. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit, want de Sassenheimse derdeklasser werd in de eerste helft zwaar belaagd door de Westlanders. Paul Westerbroek had een kwartier voor rust de ban kun nen doorbreken, maar hij faal de daar waar twee minuten zijn tegenstrever Hans Munnik Na de hervatting hervond Ter Leede zich en al na drie minu ten was de stand rechtgetrok- ken: 1-1 door een treffer van Rob de Ruiter. Ter Leede had de smaak te pakken, drong ook aan, maar ondervond dat de 's- Gravenzande doelman zijn vak goed verstond. Het bleef, mede doordat invaller Theo Pelgrim tegen de paal schoot, bij 1-1. RIJNSBURG - Wat DOVO betreft heeft de Bollenstreek weinig schoons te bieden. Werd eerder in uitbeurten verloren van Noord- wijk, Quick Boys en zelfs RCL, za terdag schaarde ook Rijnsburgse Boys zich in dit rijtje. De ploeg van Arie Lagendijk ("We hebben dit seizoen betere wedstrijden ge speeld") zegevierde in Rijnsburg met 3-1 over de Veenendalers. Met wat meer overleg trouwens had die score gemakkelijk 5-1 kunnen zijn. Vooral in de slotfase kregen de Rijnsburgers een paar schitterende kansen. Tot twee keer toe storm den vier acteurs van de thuisclub op twee Veenendaalse verdedigers af, zonder dat er gescoord werd. Lagendijk: "We moeten nog leren die situaties uit te buiten. Er werd veel te gehaast geschoten". Toch had Lagendijk ook positieve pun- De totale ontreddering in beeld. Arie van Duyn heeft 1-3 gescoord en de Katwijkers gaan op zoek r, de verslagen doelman Van der Heijden uit. de doelpuntenmaker. Op de voorgrond huilt ten gezien. Het spel van Martin de Louw bij voorbeeld zal hem goed gedaan hebben. De anders vooral door onbesuisdheid opvallende rechterspits speelde een uitsteken de wedstrijd. Hij was als aanvaller niet van de bal te krijgen en assis teerde waar nodig ook in de defen sie en op het middenveld. Lagendijk: "Martin scoort tot dusver of een acht of een vier. Ik heb met hem gesproken en hem duidelijk gemaakt dat ik veel liever zie dat hij wekelijks tot een zes en een half komt. Daar heeft de ploeg veel meer aan. En ik moet zeggen dat hij tegen DOVO een complete wedstrijd heeft gespeeld. Niet al leen als spits, maar ook op andere posities". Goede wil In eerste instantie zag het er ove rigens niet naar uit dat het een leu ke middag voor Rijnsburgse Boys zou worden. Met Huug Aandewiel weer als laatste man poogde de ploeg tevergeefs een behoorlijke aanval op zetten. Ook DOVO maakte duidelijk dit seizoen niet tot de hoogvliegers te behoren. Tot halverwege deze helft kregen de toeschouwers veel goede wil, maar weinig voetbal voorgeschoteld. Een uitzondering moet gemaakt worden voor de vijftiende minuut, waarin Jan Gaasbeek voor DOVO met een hard schot de lat teisterde en aan de andere kant Wim Drie bergen op aangeven van Martin Toet tegen de paal kopte. Opval lend was toch dat de Rijnsburgers via Hans Zwaan en Driebergen in de lucht oppermachtig waren. Hierna was het weer enige tijd tob ben geblazen, al werd wel duidelijk dat Rijnsburgse Boys langzaam aan een veldoverwicht bouwde. Toch nog verrassend bracht Aan dewiel zijn team tien minuten voor rust aan de leiding. Hij mocht en kele meters buiten het strafschop gebied een vrije trap nemen en de poneerde het leder praktisch uit stand onbereikbaar voor doelman Marcel van de Wijngaard in de kruising. Die goal deed de Rijnsburgers, aandachtig bekeken door oud-trai ner Herman Wijnands, goed. Doel punten evenwel werden voor de pauze niet meer gerealiseerd. In de tweede helft trachtte DOVO via een aanvallender speelwijze wat aan de score te doen. Dat lukte, al ging het niet zoals de ploeg het zich voorgesteld had. Omdat iedereen naar voren was gehold, stond bij een verre trap van De Louw Marcel van der Blom volkomen ongedekt LEIDERDORP - RCL klampte zich na afloop van de streekderby tegen Quick Boys krampachtig vast aan de gebeurtenissen in de eerste twintig minuten van de twee de helft. Over de hele wedstrijd genomen viel er niets af te dingen op de Katwijkse overwinning (1-3). Die was ver diend, daar was iedereen het over eens. Als de gasten in de slotfase wat nauwkeuriger met de kansen waren omge sprongen, had de score zelfs tot 1-6 kunnen oplopen. Maar dat de eerste klasse-strijd zich in de tweede helft zo zou ont wikkelen, liet zich in die eerste pe riode na de pauze niet aanzien. Na dat Peter Siera zijn ploeg in de 67s- te minuut vanaf de kalkstip op 1-1 had gezet, "raakte Quick Boys im mers volledig de kluts kwijt", had RCL-trainer Laurens Mouter ge signaleerd. "Wij heersten toen. Als wij toen 2-1 hadden gemaakt, was dat normaal geweest". "Ze waren toen rijp voor de slacht", ging routinier Hans Braat nog een stapje verder. "Die gasten wisten niet meer wat ze moesten doen". Dit seizoen is al eerder ge bleken dat Quick Boys moeite heeft met het verwerken van te genslagen. Omdat de door de slecht leidende arbiter Eikenhout toegekende strafschop in Katwijk- se kringen ook nog eens als "du bieus" werd betiteld, kwam de klap dubbel hard aan. Doelman Theo Guyt had Peter Siera (wegge stuurd door Paul Wesel) inderdaad geraakt, maar de Leiderdorpse aanvoerder had nooit meer bij de bal gekund. Toen diezelfde Siera de straf schop had benut, gingen de toe schouwers er eens goed voor zit ten. Vóór de 1-1 had Cees Ruis de LEIDEN - In groep A van de Landelijke Jeugd heeft Roodenburg een regelmatige 3-1 overwinning behaald op Vitesse'22. De "Leidse" ploegen in groep B deden het wat minder voortvarend. UVS dolf uit tegen Ex celsior met 3-2 het onderspit en Quick Boys moest thuis koploper Feyenoord met 1-3 laten voorgaan. Roodenburg - Vitesse'22 3-1. Roodenburg leed aan een beetje zelfoverschatting aangezien het bezoek aan de Castricumse club, eerder in dit seizoen, werd gevierd met een 4-1 overwinning. Het gevolg was een zeer matige eerste helft waarbij geen vermeldenswaardige zaken de revue passeerden. Na de thee bleken de Leidenaars er wel van doordron gen dat er iets moest gebeuren. Reeds in de 47ste mi nuut kopte Peter Pret uit een vrije trap van John Ver- plancke via de lat de openingstreffer binnen. Hennie de Romeijn volgde een kwartier later, zij het met de voet, het goede voorbeeld van zijn teamgenoot en bracht de thuisploeg op 2-0. Vitesse veerde even op door de aansluiting te bewerkstelligen (2-1), maar Roodenburg raakte hier niet van onder de indruk. Hoewel het middenveld overuren moest maken, klaarde met name de laatste linie van de Leidenaars de zaakjes op voorbeeldige wijze. Een combinatie tus sen De Romeijn en Jacco van der Laan werd door de laatste afgerond waarmee de wedstrijd gelopen was. Excelsior - UVS 3-2. De Leidenaars hebben het in deze wedstrijd lelijk laten liggen. Het zag er in het begin allemaal zo goed uit. Voor rust gaf een voorzet van Theo Noltes de sterk koppende Patrick van Weegen de gelegenheid om de 0-1 aan te tekenen. In de tweede helft zette UVS de lijn voort toen een solo van Ostar Toonen teveel bleek voor de Rotterdamse defensie (0-2). Tot zover leek er geen vuiltje aan de lucht en de Leidenaars leken op rozen te zitten. Achteraf bleken er enkele gemene doornen aan te zitten. Verdedigingsfouten bij UVS draaiden de zaken in minder dan geen tijd om en werd de ploeg van Bert Jansen kort voor tijd zelfs met een nederlaag opgezadeld (3-2). Quick Boys - Feyenoord 1-3. De Katwijkers hebben in dit duel een klein voetbal lesje van de Rotterdammers gekregen hoewel dat in de eerste helft niet zo zichtbaar was. Feyenoord kwam dan wel op 0-1 maar dat was meer gelukkig dan werkelijk verdiend. Pas na rust gooiden de Feyenoor- ders alle remmen los en was Quick Boys getuige van schitterde acties en twee even mooie goals (0-3). Den nis-Jan Mieras vond evenwel dat de Katwijkers zich genoeg hadden vergaapt aan de Rotterdamse kunst stukjes en kopte uit een voorzet van Kees Guyt fraai 1-3 tegen de touwen. Meer zat er echter voor Quick Boys niet in het vat. bal via de handen van Guyt al op de lat geschoten en had diezelfde keeper handelend moeten optre den bij een inzet van Sieto Schal- kers. Opnieuw Ruis en Ron van der Post kregen na de gelijkmaker riante mogelijkheden, de 2-1 leek slechts een kwestie van tijd. Het doelpunt viel negen minuten later echter aan de ander kant. Hans van der Plas bediende Frenk van der Kley, die voorbij Paul We sel snelde en de bal beheerst in de hoek legde. "Toen zijn wij dom gaan spelen", vond Mouter. "Ieder een ging maar wat doen. Daardoor kon Quick Boys de draad weer op pakken" Antwoord "Dat we daartoe in staat waren, is voor mij de belangrijkste winst van deze wedstrijd", keek Quick Boys-oefcnmeester Rob Theuns te rug op de tweede helft. "Na de 1-1 kon het alle kanten op. Ik vroeg me af of de jongens een antwoord had den op die gelijkmaker". De ploeg stelde hem niet teleur en toonde veerkracht. Eerst via Van der Kleij en dertien minuten voor het einde van de bij vlagen aantrekkelijke wedstrijd in de persoon van Arie van Duyn, die de 1-3 op zijn naam bracht. De invaller (voor de geblesseerde Marco van der Plas) was overigens ook verantwoordelijk geweest voor de openingstreffer (37ste mi nuut). Na een voorzet van Van der Kleij kon de aanvaller, even ont snapt aan de bewaking van Marcel Brasker, bij de eerste paal de 0-1 achter Peter van der Heijden mik ken. Een verdiende voorsprong, want op de eerste tien minuten na (waar in alleen Heemskerk een kans kreeg) had Quick Boys gedomi neerd. RCL wierp een muur op ter hoogte van de rand van het straf schopgebied en kwam er nog maar zelden uit. Alleen wanneer de goed spelende Ruis in de lucht werd aangespeeld gebeurde er nog wel eens iets. Hij was de enige die iets kon uitrichten. En dat bij maxima le weerstand van zijn bewaker Jo- han Jonker, ook al uitblinker. Floor van Duyn, die Peter Siera geregeld zijn hielen liet zien, en de Paul Wesel (links) en Hanno van Breugel komen te laat. Frenk t Kleij heeft de bal langs Peter van der Heijden gelikt: 1-2. «foto Rcné b. dit keer als linker spits geposteer de Mart van der Plas kregen riante kansen. Verder dan 0-1 kwamen de Katwijkers echter niet. "Een ver diende voorsprong", vond Mouter. "Op het begin na speelden we de eerste helft slecht". Arbiter "Toen hadden we het al af moe ten maken", aldus Theuns. "Ik heb ze gewaarschuwd niet in het tempo van RCL mee te gaan, maar dat ge beurde toch". De Barendrechtcr zei het niet met zoveel woorden, maar de schuld daarvan zocht hij deels bij arbiter Eikenhout, die 'ge wone' overtredingen weliswaar be strafte, maar grote vergrijpen niet wilde zien. Ook Mouter vond "de scheids rechter slecht". Theo Guyt (sterk keepend) mocht Peter Siera een tik in het gezicht geven en Paul Wesel mocht Freek Rienks onbestraft na trappen. Hans van der Plas (na een overtreding tegen Siera) en Bert van Mcurs (nadat hij Van der Kleij voor de zoveelste keer had geraakt) gingen wél in zijn notitieboek. Door Peter Siera tegen Rienks te laten spelen en Hans Braat met de bewaking van Floor van Duyn op t'» zadelen, hoopte Mouter in hel op de middenlijn. Van der Blom kon ongehinderd op Van de Wijn gaard aflopen, omspeelde die en deponeerde de bal na enig getreu zel in het vijandelijke doel. Lang kon Rijnsburgse Boys niet genie ten van deze voorsprong. Enige mi nuten later werd Ruud Bieringa door een ploeggenoot de diepte in gestuurd. Zonder dat het hem echt moeilijk gemaakt werd, bracht de DOVO-speler de spanning terug in de wedstrijd: 2-1. Paniek Even leek er paniek uit te breken in de Rijnsburgse defensie, ook al omdat Aandewiel nu eenmaal meer aanvaller dan verdediger is. Beseffend dat de aanval nog steeds de beste verdediging is verplaatste de thuisclub het spel vervolgens toch weer naar de Veenendaalse helft, waar Paul van der Blom De Louw oog in oog met doelman Van de Wijngaard bracht. De Louw raakte de bal geheel verkeerd, maar dat bleek uitstel van executie voor DOVO. Uit de volgende aan val namelijk liet Toet zijn zoveelste bruikbare voorzet los, waaruit Zwaan zonder dat hem een stro breed in de weg werd gelegd kop pend scoorde. Vanaf dat moment beheerste Rijnsburgse Boys de wedstrijd. DOVO wilde nog wel wat terugdoen, maar de aanvallen waren veel te slordig van opzet om het doelman Henk van Voorbergen moeilijk te maken. Via snelle counters kregen Mar cel van der Blom en Arie van Dijk, in de ploeg gekomen voor diezelf de Van der Blom, heel wat betere mogelijkheden. Zij faalden even wel in de afwerking. Arie Lagen dijk, toch wel tevreden, bezigde na afloop nog wat bemoedigende woorden richting DOVO: "Die ploeg zit in hetzelfde schuitje als wij. Net als Rijnsburgse Boys zijn die jongens mentaal kwetsbaar. Vooral als ze op achterstand gezet worden. Toch geloof ik niet dat DOVO tot de degradatiekandida ten behoort. Daarvoor zit er teveel kwaliteit in het team". CHRIS HARTMAN tweede part meer grip op de tegen stander te kunnen krijgen. "Het was de bedoeling dat Siera over Rienks heen zou gaan. Peter is een stuk sneller". In de eerste wintig minuten pakte dat goed uit. "Daardoor moesten we terug", sprak Theuns. "Ze maakten het ons moeilijk. We slaagden er niet in om RCL van ons doel te houden". De thuisploeg bracht de gasten aan het wankelen, maar Van der Kleij zette Quick Boys met zijn treffer weer op het goede spoor. Nadat Rienks de bal uit een cor ner van dezelfde Van der Kleij te gen de paal had gemikt, maakte Arie van Duyn er 1-3 van. De thuis club (bij wie Pierre van Gemerden kwam voor Heemskerk) zette daar na de poort open voor Quick Boys. Martin van der Plas (die nog werd vervangen door Fred Eysbcrg), Kees van Rooyen (voor hem kwam Gerard Zuiderduyn), Arie van Duyn en Van der Kleij misten de kans om hun ploeg een monste roverwinning te bezorgen. Theuns treurde er niet om. "Als wc er elke weck drie maken, ben ik dik tevre den. We blijven in de race en daar gaat het om". FRED SEGAAR BIRMINGHAM (AFP/RTR'DPA) - De competitiewedstrijd Birming ham City - Watford in de eerste di visie van de Engelse league moest zaterdagmiddag halverwege de tweede helft worden stopgezet we gens een bommelding. De politie besloot alle toeschouwers, onge veer 8.000, te evacueren om geen risico te lopen en een onderzoek te houden. Na een uur bleek er van een bom geen sprake te zijn en kon het duel worden hervat. Watford won met 2-1. HAZERSWOUDE - Het streck- duel in de vierdeklasse tussen Ha- zerswoudse Boys en Valken'68 is zaterdag door de Hazerswoudse ploeg met 2-1 gewonnen. Valke n'68 moest de wedstrijd met tien man uitspelen, nadat Joop Visser in de slotfase na een tweede boe king het veld had moeten verlaten. Sleutels deelde de punten met Ze venhoven. Het bleef aan de Vliet 0-0. Hazerswoudse Boys - Valken'68 2-1 De thuisploeg etaleerde in de eerste helft al een licht overwicht. De Valkenburgers kregen het al snel aan de stok met arbiter Koek. Dat 'duel' leverde de bezoekers niet minder dan zeven boekingen op. Op het echte scorebord even wel bleek Hazerswoudse Boys pro- duktiever. De ploeg had weinig te duchten van de eenzame aanvaller Theo van Rijn. Aan de andere kant hadden de Valkenburgers hun handen vol aan Sjaak van Dorp en Kees van Tol. Vlak voor rust ging .Peter van der Niet onderuit in het strafschopgebied, waarna Sjaak van Dorp de thuisclub aan de lei ding bracht: 1-0. Jan Platteel vergrootte de voor sprong na de pauze tot 2-0, alvo rens Valken'68 via een door Piet Varkevisser benutte strafschop weer aansluiting kon krijgen. Doel man De Graaf van HB zorgde dat de Valkenburgers niet verder kwa men: 2-1. Sleutels - Zevenhoven 0-0 De Leidse debutant ontplooide meer aanvallende initiatieven dan Zevenhoven. Desondanks bleken beide ploegen uitstekend aan el kaar gewaagd. Het leverde een goe de wedstrijd op, waarin doelpun ten echter uitbleven. Alleen Leo Kompeer had een uitstekende sco ringskans, maar hy vond de Zeven hovense doelman op zijn Weg. Bei de ploegen toonden zich na afloop tevreden met het resultaat (0-0).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17