Spanning terug na deling VTL De lions 'brullen' nog Rivalen ROAC 79 en Unitas Leiden profiteren in zondagvierdeklasse Stompwijkse Boys: Een ongekende weelde..' Alphia na rust langs ZLC: 3-0 Ushockeyclub gaat verder met spelers uit regio Vrouwenteam van UDO op dreef Goudswaard succesvol voor LZ'86 Tom Jager verbetert wereldrecord PAGINA 16 SPORT MAANDAG 9 DECEMBER 1985 LEIDEN - Omdat VTL op een 1-1 gelijkspel bij Alphen bleef steken is de spanning in de zondagvier deklasse A weer volledig terug. Ri valen Unitas en ROAC '79 kwamen namelijk beide tot winst. Een 1-3 verlies tegen Van Nispen zette SJZ nadrukkelijker op de laatste plaats In 4B bleef een 4-0 nederlaag van Randstad Sport tegen DWO zonder ernstige gevolgen, omdat Wasse naar met 2-0 afrekende met hekke sluiter Texas/DHB. DOCOS - ROAC 1-2 Een wedstrijd waarin Docos geen geluk had. In de 20ste minuut kopte Leo Nederpelt tegen de lat. waarna Cor van der Krogt zich bij de daaropvolgende tegenstoot ge noodzaakt zag om de doorgebro ken Gé van de Star neer te leggen. Hans Witteman verzilverde de toe gekende strafschop: 0-1. Nadat voor de rust al diverse kansen on benut waren gebleven, zette de thuisclub in de tweede helft alles op alles. Cock van Bohemen en Cor van de Krogt waren tijdens dit grootscheepse offensief het dichtst bij treffers, die slechts door de paal in de weg werden gestaan. Vijf mi nuten voor tijd zette ROAC-inval- ler Perry van Es Docos met een lobbal op nog grotere achterstand: 0-2. Twee minuten voor tijd ont fermde de gevloerde Ronald Hoo- genboom zich over een reeds her haaldelijk geclaimde en ditmaal toegekende strafschop, die hij in tweede instantie wist te benutten: 1-2. LDWS - Foreholte 1-1 Foreholte was de technisch bete re en beweeglijker ploeg, maar een matig spelend LDWS kwam daar bij wel tot enkele gevaarlijke te genstoten. Vijf minuten voor de rust nam Ger de Roode een corner bal van Wil Akerboom recht streeks op de slof en stond LDWS op een 1 -0 voorsprong. Kort na rust verschalkte Theo van Kampen, na een inworp van Ton Arroyo, doel man Frans Stouten: 1-1. Foreholte drong daarna steeds sterker aan. maar wist toch geen echte vuist te maken. VVSB - Unitas 1-3 Unitas begon goed met in de 15- de minuut een door de uitblinken de Wim de Roo verlengde bal, die door John Zee langs doelman Gé van de Brug werd gekopt: 0-1. Daarna nam VVSB het heft volle dig in handen, met goede mogelijk heden voor John Jansen en Leo van de Drift, die echter een sterk keepende John Eradus op hun weg vonden. Tien minuten na de her vatting kwam VVSB via Gerrie van de Burg alsnog aan de verdien de gelijkmaker: 1-1. Daarna bloed de het spel enigszins dood. totdat vijf miriuten voor tijd Wim de Roo in het strafschopgebied onderuit ging. Wally Gallert benutte de toe gekende penalty: 1-2. Nadat Albert Warmerdam van dichtbij op het nippertje de gelijkmaker had ge mist. bepaalde Hans Oostdam de eindstand op 1-3. SJZ - Van Nispen 1-3 Gedurende het eerste part was SJZ voortdurend in de aanval. Ver schillende doelkansen bleven daarbij zonder resultaat. Van Nis pen toonde zich doeltreffender door in de 20ste minuut via een kopbal van John van Eeden de sco re te openen: 0-1. Na de rust had het handig op de counter spelende Van Nispen het betere van het spel. In de achtste minuut leidde dat tot een door John van Eeden verzilverde strafschop, nadat Cees Zwetsloot onderuit was gehaald: 0- 2'. Acht minuten voor tijd bracht Peter Pietersen de spanning terug: 1-2. John van Eeden bepaalde ech ter vlak daarop de eindstand met een derde treffer op 1-3. Teijlingen - ASC 0-2. Voor de tweede keer verkeek Teijlingen zich in deze competitie op de stugge ASC-defensie. In dit boeiende duel wist de thuisclub zich voor de rust wel enige kansen te scheppen, maar goalie Charles Robert bleek een te groot struikel blok. Vier minuten na de hervat ting demonstreerde ASC hoe het wel moest. Evert Brouwer joeg het leder na een overtreding van Dirk Kortekaas uit een vrije trap hard achter doelman Hans Diependaal: 0-1. Ook daarna bleef Teijlingen te vergeefs aandringen. Een snelle uitval van ASC bracht de score in de 65ste minuut via opnieuw Brou wer echter op 0-2. Teijlingen kwam daarna niet meer verder dan een inzet van Robert van Leeuwen te gen de paal. Alphen - VTL 1-1 Voor de rust stoorden de VTL- spelers zich aan de warrige arbitra ge, hetgeen zijn weerslag op het spel had. Alphen profiteerde daar van en kreeg in de 20ste minuut via een gevloerde Riny van Elk een pe nalty te nemen. Deze werd in eer ste instantie nog door doelman Ed Neuteboom gekeerd, maar in de re bound was het alsnog door Van Elk raak: 1-0. Vlak voor de pauze plaatste Henk van Berkel de bal uit een vrije trap op John van Berkel, die onverwacht maar beheerst te- genscoorde: 1-1. De tweede helft gaf een herboren VTL te zien. dat zich evenwel met de talrijke kan sen geen raad wist. SVLV - BMT 2-1 In de eerste helft had een door blessures danig gehandicapt SVLV de touwtjes strak in handen, maar een doelpunt liet lang op zich wachten. Tien minuten voor rust betekende een uitval van BMT via Kortsorg zelfs 0-1. Vijf minuten la ter was het toch nog raak, toen Ruud van Berne de vrijstaande John van Veen op maat bediende. Zijn kopbal betekende 1-1. Na de hervatting zocht de thuisclub eni ge tijd naar het juiste ritme. Een achterwaartse kopbal van Piet Douwes betekende na twintig mi nuten echter de kentering. Wel diende doelman Dolf van der Zijl nog eenmaal fraai reddend op te treden. DWO - Randstad Sport 4-0 De Zoetermeerse equipe toonde zich een klasse te sterk voor Rand stad. Reeds na tien minuten spelen plaatste Metselaar de 1-0 achter doelman Arend van de Oever. Na die treffer wisten de gasten zich enige tijd redelijk te handhaven, met een door Wim Brands net voorlangs het doel geschoten bal. Toen Hoogland kort na rust 2-0 had aangetekend, was het pleit be slecht. Via Van de Berg en Ade- geest liep de thuisclub naar 4-0 uit, waarbij het nog aan goalie Van de Oever viel te danken dat de score niet hoger opliep. Hillegom - DSS 2-0 Na een gelijkopgaande strijd kopte Ruud van Lierop drie minu ten voor de rust op aangeven van Bas Hartman de 1-0 binnen. In het tweede part stond de thuisclub ge ruime tijd zwaar onder druk, waar bij slechts de lat en goalie Roy Keur een tegentreffer in de weg stonden. In de 65ste minuut bood Bas Hartman in een snelle uitval Martin Veen de gelegenheid 2-0 te scoren. LEIDEN - Slechts twee volledige wedstrijden in de zondagafdeling, waarin tevens het laatste half uur werd afgewerkt van de in septem ber gestaakte ontmoeting ZLC - Stompwijkse Boys. Daarin bleef de indertijd bereikte stand (0-2) ge handhaafd. waardoor de Stomp wijkse ploeg nu samen met het niet spelende Meerburg aan de leiding gaat. "Een ongekende weelde", al dus elftalbegeleider Groen in 't Woud. Warmunda kwam bij VNA niet verder dan een doelpunten- loos gelijkspel (0-0), terwijl Alkma- nia met 3-1 won van Oranje Groen. VNA - Warmunda 0-0 Trainer Rob Rutten had zijn elf tal op maar liefst vier plaatsen om gegooid met de bedoeling de aan sluiting met de leidersgroep in de afdeling niet te verliezen. Warmun da verscheen derhalve gemoti veerd aan de start voor het treffen met het dit seizoen verrassende VNA. Vrouwe Fortuna leek aan de kant te staan van Warmunda want al in de eerste helft waren er enkele unieke scoringskansen. Rob Vink mocht het zelfs vanaf elf meter pro beren na een handsbal van Beze- mer. De 'geluksdame' keek even niet en de bal werd gemist. War munda raakte het zelfvertrouwen kwijt en mocht in de eindfase nog van geluk spreken dat VNA niet scoorde: 0-0. Alkmania - Oranje Groen 3-1 Het fortuin heeft Oranje Groen dit jaar in de steek gelaten. Ook nu weer zat alles de Leidse ploeg te gen. Nadat Edwin Roos (kopbal) en John van der Hoorn met een fraai diagonaal schot Alkmania op een 2-0 voorsprong hadden ge bracht, hielp Peter Sedijn na de pauze het tegenoffensief van Oran je Groen op ongelukkige wijze om zeep. Een terugspeelbal op de kee per rolde het doel in en Alkmania kon twee punten bijschrijven: 3-0. De tegentreffer van Johan de Rid der was alleen nog van belang voor de statistiek. ZLC - Stompwijkse Boys 0-2 Stomwpijkse Boys beperkte zich tegen het met tien man spelende ZLC (Bouwman mocht niet mee doen) tot het handhaven van de zeer belangrijke 0-2 voorsprong, die de ploeg recht gaf op een ge deelde eerste plaats met Meerburg. Er waren een paar kansjes, maar er werd in' het half uurtje niet meer gescoord. LEIDEN - In de Leidse zaterdagaf deling ging één wedstrijd door. Voor de competitie in de eerste klasse mochten Alphia en ZLC de degens met elkaar kruisen. Alphia bleek hierbij de meest trefzekere en zond ZLC met een 3-0 nederlaag naar huis De eerste helft was van bar slech te kwaliteit en de kansjes die er zich voordeden waren op de vin gers van één hand te tellen. Dat zinde vooral Alphia-trainer Jan Hoogenboom niet en zijn in de rust gehouden donderspeech miste zijn uitwerking niet. Derhalve kwam in de tweede rondgang een geladen Alphia in het veld. De score moest echter worden opengebroken met een penalty. Alphenaar Leen Baay ging op avontuur en werd daarbij gevloerd in het zestienmeterge bied. Ploeggenoot Jan Martens schoot daarop de 1-0 op het score bord. Een voorzet van middenvel der Ton Gerritsen bracht in de 70s- te minuut Ab Vergunst in een gun stige positie en die had geen moei te de marge voor Alphia te vergro ten (2-0). Nog was het leed voor de Leidenaars niet geleden Twaalf minuten later zette Vergunst aan voor een solo en bepaalde de eind stand op 3-0. LEIDEN - De Lions brullen nog steeds in de Leidse ijshal. De als ijshockeyers ver momde leeuwen gaan in hun kooi aan de Vondellaan niet meer zo tekeer als voorheen, maar de liefhebber van de wintersport kan op zondagavond nog steeds in de buurt te recht voor de scher mutselingen op be vroren water. Goed. topniveau wordt de Sleutelstad niet meer geboden. De twee bewogen sei zoenen in de eredivi sie liggen alweer een tijdje opgeborgen in de map nostalgische wapenfeiten. Van daag de dag moet Leiden zich tevreden stellen met een ano niem bestaan in de tweede divisie, waarschijnlijk de re den dat gemiddeld hooguit vijftig fana ten hun weekend met een ijshockeywed- strijd van Leiden Lions wensen te be sluiten. Gisteravond trot seerden welgeteld zestien belangstellen den de kou. Het duel tussen de plaatselij ke helden en IJHC Assen voltrok zich derhalve in een ui terst sfeerloze hal in de Vondellaan, waar het voor de toeschou wer zonder win- terkleding slecht toe ven is. De wedstrijd overigens telde voor de Coupe der Lage Landen, een compe titie met vijf Neder landse en evenveel Belgische ploegen. De Lions spelen daarin, met een voorlaatste plaats op de ranglijst, geen in drukwekkende rol. Het resultaat tegen Assen was wat dat betreft veelzeggend: 4-12 (Leidenaars Dick Ament, Theo Dietz en René ten Berge (2) von den het net). Farce Razend kan voorzitter Wessel Buis er echter niet om worden. „Straks", zegt de praeses, „na de jaarwisseling, dan gaat het pas echt beginnen. Dan spelen we om het Nederlands kampioenschap voor teams uit de tweede divisie. Daarvoor zijn wij kansloos maar het is niet de bedoeling te degraderen. De strijd die zich nu afspeelt met die Belgische clubs is een farce. Kijk, die Belgen bela zeren de kluit. Elk team is gerech tigd met één buitenlander uit te komen, maar ze komen soms met vijf Canadezen aanzetten. Heb ben ze weer eens gerotzooid met paspoorten. Dat is geen stijl. We moeten daarom kappen met die Cup". Wessel Buis is van origine Voorburger, speelde vanaf 1949 ijshockey, haalde het Nederlands team en waaide aan in Leiden (en was inmiddels inwoner van Rijnsburg geworden) toen Ton Menken de stad met een heuse ijs hal verrijkte. Een man van het eerste uur, Wessel Buis, maar pas in 1982 is de 50-jarige fabrikant van aluminium deuren en kozij nen zich op bestuurlijk niveau met de club gaan bemoeien. Niet in de laatste plaats had Leiden Lions zijn interesse vanwege zijn twee bij de club actieve zoons. Stiefkind. Wessel Buis kon de teloorgang van het stiefkind van Ton Men ken niet aanzien. „Ik werd aan geklampt door verontruste ou ders. Of ik niet iets kon doen, IJshockey wedstrijden van Leiden Lions trekken niet veel publiek wandelen gisteravond omdat hij met zijn kleindochter op zoek was i\ de Vondellaan. Deze toeschouwer kwam 'toevallig' binnen- en 's middags verloren horloge... <fot want het ging heel slecht met de club. De belabberde situatie vond natuurlijk zijn oorzaak in het on zekere bestaan van de ijshal. Menken ging failliet, daarna werd de zaak via de bank ge huurd door een maatschappij, maar die was na één jaar alweer verdwenen. Weer onzekerheid dus. Toen probeerde de in die pe riode opgerichte Stichting Schaatscentrum Leiden de hal voor een symbolisch bedrag te ko pen. Dat ging niet door, omdat zich plotseling een koper meldde, ene Kempeneers. We dachten aanvankelijk met de directeur van het autobedrijf naast de hal te maken te hebben. We waren bang dat-ie er een autostalling van zou maken, maar dat viel achteraf mee. Hij verhuurt de hal voor een redelijk tarief aan de Stichting, nu is de zaak weer bo ven Jan". „De hal maakt nu winst", ver telt Buis, op de hoogte van de fi nanciële gang van zaken door zijn lidmaatschap in het bestuur van de ijshal. „Dat betekent dat er in het verleden toch een paar foutjes zijn gemaakt. Het had nooit zover hoeven komen als er maar een goed management was gevoerd. En die toestanden rond dat ijshockey hè, Menken liep toch veel te hard van stapel. De financiële basis was veel te smal. Het geld ging er met scheppen uit en er kwam nauwelijks iets bin- Nieuwkomer Gelijk met de verrijzing van de ijshal aan de Vondellijn, meldde Leiden Lions zich iti 1977 als nieuwkomer voor de Nederland se competitie. De nieuwe club had een magnetische kracht op in de omgeving spelende ijshoc keyers. Vanuit Den Haag (HIJS Hokij) kwam plotseling druk ver keer op gang richting Vondel laan. Onverwacht vierde de de butant in de competitie zijn pro motie naar de hoogste divisie. Dat was reden voor het clubbe stuur de zaken nog serieuzer aan te pakken. Engels werd al snel de voertaal bij Lions, nadat een bonte verzameling 'buitenlan ders' al dan niet in bezit van een Nederlands paspoort) was bin nengehaald. En inderdaad, de bestuurlijke inspanningen brachten op het ijs resultaten. In het eerste jaar eredivisie reikte Leiden Lions zelfs tot de play offs. De waardering van het gro te publiek bleef evenwel achter wege. Bij toppers kwamen hoog uit vijftienhonderd man langs de kassa, mindere tegenstanders le verden gemiddeld de helft van dat aantal belangstellenden op. De inkomsten bleven zodoende ver beneden de hooggespannen verwachtingen. „Die spelershuishouding heeft wat gekost", weet Wessel Buis. „De club moest twintig spelers onderhouden, want die jongens deden het natuurlijk niet voor niets. Ieder vijfhonderd piek per week. Nou dan kwamen de kos ten voor kleding en de huur pan het ijs er nog bij". Roemloos Met hangen en wurgen hield Lions het daarna nog één seizoen vol in de hoogste klasse, om daar na roemloos uit beeld te verdwij nen. De buitenlanders waaier den vervolgens over heel Neder land uit. de Hollanders van Lions vonden elkaar weer bij Houtrust in Den Haag. Om na één jaar weer naar Leiden terug te keren. Rudy Bakker 'golfde' vanaf de beginperiode op en neer met de grillige bewegingen van Leiden Lions. De verkoopleider uit Den Haag telt al 44 jaar, maar kan van ijshockey nog steeds geen ge noeg krijgen. Bakker was elf jaar als speler van HIJS Hokij inter national en arriveerde in '77 met een aantal Haagse ploegmaats in Leiden. „Een leuke tijd, maar dat is inmiddels een gesloten boek. Zoals het nu gaat, vind ik het uitstekend. Natuurlijk, de ambiance is minder, maar wat heb ik nu nog te eisen? Ik kan op mijn leeftijd toch niet meer op het hoogste plan meekomen. Een beetje slaan met die jonge kna pen heeft toch ook z'n charme. Wanneer ik stop? Als het aan mij ligt voorlopig niet. Zolang ze mij in Leiden willen hebben, blijf ik doorgaan". Het legioen buiten staanders is inmiddels goeddeels vervangen. De momenteel gebles seerde Rudy Bakker is een van de weinige ijshockeyers die zijn do micilie buiten de regio Leiden houdt. Regio Die ontwikkeling heeft de in stemming van Wessel Buis. „De ploeg bestaat nu voornamelijk uit jongens uit de buurt, spelers die we zelf hebben opgeleid. Dat is ook de voornaamste doelstel ling van deze vereniging. Een trainer kunnen we niet betalen, de jongens moeten het doen met Geoffrey Delmonte, een trainer/ speler. Nee, dolle taferelen zoals toen zul je nu niet meer meema ken. Althans, niet met het huidige bestuur". Leiden Lions is dus door scha de en schande wijs geworden. De jeugdafdeling, die er vroeger als los zand bij hing, heeft nu de hoogste aandacht. „We hebben een trainer voor de jeugd aange trokken", benadrukt Buis. „Rolf Esser, hij is ook nog skileraar. Die jongen doet het voortreffelijk. Vijf ijshockeyers van ons zijn in middels geselecteerd voor de na tionale jeugdselecties. Daar ben ik apetrots op, dat maakt weer veel goed. Want jongen, ik verze ker je, je bent als voorzitter van deze club al je vrije tijd kwijt". Vooral de financiële beslomme ringen slokken verreweg de mees te tijd op van Wessel Buis. „IJs hockey is geen goedkope sport. Voor een jeugdteam ben je per jaar alleen aan kosten al 15.000 gulden kwijt. Daar staat de helft van dat bedrag aan inkomsten uit contributie (f450 voor een se nior, een welp betaalt f300) te genover. We draaien met vijf teams in de competitie, kun je na gaan wat we per seizoen tekort komen. Het is elk jaar schipperen om de kosten te dekken. We orga niseren bingo's en verkopen re clameborden om extra geldbron nen aan te boren. Anders redden we het niet". Vorig seizoen poetste een spon sor nog een deel van de onkosten weg, maar dit jaar moet Leiden Lions het zonder suikeroom stel len. Buis„Dat bedrijf (Karma) kwam in moeilijkheden en haak te af. Trouwens zo'n vetpot was het ook weer niet. Ik mag het ei genlijk niet vertellen, maar we zijn in bespreking met een nieu we sponsor. Ik hoop dat-ie toe hapt, dan hebben we weer zeker heid en kunnen we weer een tijd je vooruit". Uitgebruld zijn de leeuwen nog lang niet. ROB ONDERWATER LEIDEN - In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal was SJZ gisteren niet opgewassen tegen Groeneweg. De Zoeterwoud- se ploeg verloor met 0-1. In de eer ste klasse deed UDO het zeer goed, getuige de 0-4 zege bij Altior. In de zelfde klasse dolf het tweede team van Alkmania het onderspit tegen Randstad Sport: 1-3. FC Lisse en Foreholte speelden een eerder in het seizoen gestaakte wedstrijd uit. De stand bleef 1-2 in het voordeel van Foreholte. Het duel tussen SJZ en Groene weg was zeer rommelig. Organisa- tie in het spel was aan beide kanten ver te zoeken. In de eerste helft maakte Magda Verschoor van Groeneweg het enige doelpunt van de wedstrijd. SJZ probeerde in de tweede rondgang nog alles aan de achterstand te doen, maar de ver dediging van de gasten hield stand. Eerste klasse-ploeg Altior had te gen UDO niets in te brengen. De Oegstgeester vrouwen werkten zeer goed samen, wat dan ook al snel vruchten afwierp. De score werd geopend door Karin Juffer mans. De ploeg uit Oegsteegst kreeg daarna nog genoegen kan sen. maar de 0-1 bleef tot de rust gehandhaafd. Na de pauze was UDO niet meer te stuiten en al snel zette Coba de Vreugd Altior op grotere achterstahd. Na dit doel punt zakte de ploeg uit Ter Aar vol ledig in elkaar en konden de gasten nog twee keer scoren. Anneke de Jong schoot van afstand (35 me ter!) de bal het doel in en junior Margreet Knetsch bepaalde de eindstand op 0-4. Randstad Sport begon tegen het tweede team van Alkmania voort varend. Lia Piket (twee keer) en Debbie de Jong zetten de vrouwen uit Oude Wetering binnen tien mi nuten op een 3-0 achterstand. Hierna viel de ploeg uit Voorscho ten terug, maar de vrouwen van Alkmania konden slchts de eer redden door eigen treffer van Randstad Sport. Lia Piket beoogde het leder veilig terug te spelen, maar Ingrid Buist veranderde de bal van richting, waarop deze in het doel belandde. LEIDEN - De tweede ploeg van LZ-1886 heeft in de Goudse Tobbe met afwisselend succes gezwom men voor de landelijke E-competi- tie, waar een hoge klassering op de ranglijst moest worden verdedigd. In deze wedstrijd echter kwamen zij niet verder dan een 3e plaats achter GZC uit Gouda en Alicante uit 's-Gravenzande. Meest succes vol was de dit seizoen op het LZ- nest teruggekeerde student Roelof Goudswaard, na een studieperiode van 1 jaar te hebben, afgerond in Amerika. Zijn zwemmen leverde voor LZ op de 100 rug een le plaats op in 1.12.5 en ook op dé 100 school wist hij een ereplaats te veroveren Zijn tijd was 1.15.5 waarmee hij tweede werd achter clubgenoot Bart Hameter die een tijd realiseer de van 1.12.6. Mark Mommers manifesteerde zich door een uitstekende race te zwemmen op de 200 meter rugslag Hij legde beslag op een derde plaats in 2.38.7. Een positie die hij ook verwezenlijkte op de 100 vrij die hij in 1.01.3 zwom. Hameter wist op de 100 rug mannen ook naar een derde plaats te zwemmen in een tijd van 1.15.0. Op de 200 wisselslag meisjes '69 en later bereikte Hannie de Wit een derde plaats in 2.51.1. Trees van Leeuwen wist op de 100 vrij meis jes '71 e.l. ook een derde plaats te behalen waarmee zij een duidelijk persoonlijk record vestigde. De slotnummers werden voor LZ suc cesvol door een tweede plaats voor de vrouwen op de 4x100 wisselslag in 5.27.2. De jongens '69 e.l. zwom men in 4.29.6 naar een derde plaats. Traditioneel voor deze wedstrij den zijn de tussennummers voor kinderen onder 10 jaar. Op deze tussennummers is LZ altijd zeer sterk vertegenwoordigd. Op de 100 m schoolslag meisjes was er een 3e plaats voor Karin Stastra in 1.42.8 en bij de jongens ging de overwin ning naar Jeffrey Kortekaas die een uitstekende tijd neerzette in 1.39.1. Hij werd als derde gevolgd door clubgenoot Robert-Jan Bak ker die 1.46.4 realiseerde. OP de 50 meter vrij was het bij de meisjes Stastra die als eerste aantikte in 33.3 gevolgd door clubgenoot An- gelique Hoogeboom die tweede werd in 34.5. Bij de jongens was het wederom Kortekaas die met de zege ging strijken in 36.8. Voor de uitslagen zie Scorebord. AUSTIN (Reuter/AFP) - Tijdens de eerste twee dagen van de open Amerikaanse zwemkampioen- schappen in Austin, zijn één we reldrecord en twee Amerikaanse records verbeterd. Voor de beste wereld prestatie zorgde Tom Jager De 50 meter vrije slag raffelde hij af in 22,40 seconden, een verbetering met 12/100e van het oude record. Dat was in handen van de Zwitser Dano Halsall. Voor de Amerikaan se records was één zwemster ver antwoordelijk. De 19-jarige Betsy Mitchell werd zaterdag de snelste Amerikaanse op de 200 meter rugslag door het record van Linda Jezek met ruim een seconde te verbeteren. Giste ren voegde zij daar een nieuwe bes te tijd bij op de halve afstand. Mit chell deed echter meer dan sneller zwemmen dan ooit een Ameri kaanse had gedaan. Zij bezorgde de Oostduitse vertegenwoordig sters een gevoelige nederlaag. Connie van Bentum won de 100 meter vrije slag bij de open Ameri kaanse zwemkampioenschappen in Austin. De Nederlandse, die stu deert in Berkeley, bleef met 55,98 seconde ruim twee-tiende boven het nationale record van Annema- rie Verstappen. Op de 50 meter vrije slag eindigde zij op de met de Amc- .rikaanse Sandy Neilson gedeelde- derde plaats in 26.31 seconden Ook op de 200 meter vrije slag kreeg de in Amerika studerende- Van Bentum brons. Haar achter stand op de Oostduitse winnare Heike Friednch was gering; 2.00.11 2 00.59

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16