Anderlecht loopt punt op Bmgge in UVS bewijst het eigen gelijk FC Lisse herovert de leiderspositie op VCS Lugdunum schiet tegen HMSH tekort Rode kaart voor Sanchez Torres Heracles stuurloos Met 3-1 zege op 'zware jongens' van Nieuwenhoorn NEEM NU EEN ABONNEMENT OP REGIONAAL NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 071-144941 01720-93961 MAANDAG 9 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - FC Lisse heelt ïn'de derdeklasse A (zondag) de koppo sitie van VCS weer overgenomen. VCS verloor thuis met 1-3 van Velo terwijl Lisse in de uitbeurt DOSR met miniem verschil terugwees (1- 2). UDO vond op eigen terrein zijn meerdere in Altior (1-2) en LFC trok op de Boshuizerkade tegen HBS eveneens met 1-2 aan het kortste eind. DOSR - FC Lisse 1-2. In deze le vendige wedstrijd werden kansen bij de vleet om zeep geholpen. Bij DOSR was Leander Rietbroek de grote boosdoener en bij Lisse had den Wim Boukaert en Pim Hoek stra moeite om het doel van de te genstander te vinden. Dat maakte het duel toch wel spannend. In de 5e minuut brak Lissenaar Hoek stra door naar de achterlijn en le verde een sublieme voorzet af die door Harry van der Zwet op voor beeldige wijze werd ingekopt (0-1). Het antwoord van DOSR liet een half uur op zich wachten maar werd dan toch uiteindelijk gege ven door Rietbroek (1-1). De snelle Hoekstra bleek in het tweede part weer eens te rap voor zijn directe tegenstrever toen een pass van Boukaert hem alleen voor vijande lijke doel bracht. Hoekstra faalde niet en stelde met zijn actie de eindstand vast (1-2). UDO - Altior 1-2. Het was erbar melijk slecht wat de Oegstgeester vertegenwoordiger, zeker in de eerste helft, op de grasmat toverde. Er was geen inzet of initiatief en UDO liet veelal het spel aan de te genstander over. In de 3de minuut zette Altior een aanval op over de linkervleugel en Frans de Boer viel de eer te beurt de openingstreffer te verzorgen (0-1). Die voorsprong werd uitgebreid toen een kopbal die uit een hoekschop op de lat be landde en Louis van der Hoorn de rebound benutte. UDO kreeg nog wel kansen, maar miste de scherp te om doeltreffend toe te slaan. Na de doelwisseling en de donder- speech van trainer Nieuwenhuizen toonde UDO een positievere spe lopvatting en ging pressie snelen. In de 55ste minuut leverde dat suc ces op. Een vporzet van Gerard Slierings werd afgerond door Nico van Rijn (1-2) en dat was de aan sporing voor meer. De tijd bleek echter niet voldoende. LFC - HBS 1-2. In dit stevige duel maar liefst drie boekingen bij LFC en twee bij HBS en met name in de eerste rondgang een saaie vertoning. HBS kwam in de 20ste minuut op voorsprong toen Alex Looy door LFC'er Dick van der Walle in het strafschopgebied on deruit werd gehaald. Boudewijn de Geer verzilverde de strafschop en die voorsprong bleef tot aan de rust gehandhaafd. De Leidenaars kwamen hierna furieus uit de start blokken en Nico van As bracht reeds in de 46ste minuut LFC' langszij (1-1). De Leidse aanvals golven hielden nog zo'n twintig mi nuten aan, waarbij Bles Zuma maar al te vaak op de solistische toer ging. Daarna viel LFC weer te rug en HBS kreeg weer kansen. Een schot van Huib Visee raakte de lat en Peter Réparon kopte in de rebound de bal in het Leidse doel. waarmee ook het doek voor de Lei denaars viel (1-2). Blauw Zwart begint draai in eerste klasse te vinden ROTTERDAM - Langzaam maar zeker begint Blauw Zwart zijn draai te vinden in de eerste klasse. Na de deling tegen HOV en de overwinning op de toenmalige koploper Nieuwenhoorn, speelden de Wassenaarders gisteren in Rotterdam gelijk tegen Sparta: 0-0. Door dit resultaat is de ploeg nog lang niet hit de gevarenzone, maar veel veschil tussen het elftal van Chiel Jansen en Sliedrecht en VUC bestaat er niet. De Wassenaarders hebben Oud Beijerland inmiddels achter zich gelaten. De deling die de ploegen op het moeilijk bespeelbare bijveld van Sparta overeen kwamen, was terecht te noemen. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was er van een aantrekkelijke wedstrijd sprake. Blauw Zwart had het aan doelman Carlo l'Amie te danken dat de nul gehandhaafd bleef, Sparta dankte dat aan keeper Rinus Speelmeijer. Rob Gras, Frank Voorham en Ruud Luyken waren voor de gas ten dicht bij een treffer, Arie van Wijn, Rinus Klopper en Ger van der Heijden kwamen voor Sparta in kansrijke positie. De beide keepers wilden echter van geen wijken weten. De Deen Michael Laudrup zorgt op de valreep voor de gelijkmaker namens Juventus. (fotoAPi Wereldbeker voor 'Juve' TOKIO (Reuter/AFP) - De uitblin kende Michel Platini heeft gisteren in Tokio andermaal zijn waarde voor Juventus bewezen. De aan voerder van het Franse nationale elftal leidde de Italiaanse houder van de Europa Cup voor lands kampioenen naar de zege in de strijd om de wereldbeker voor clubteams. In Tokio, al jarenlang het decor van de ontmoeting tus sen het sterkste Europese en Zuid- amerikaanse clubteam. versloeg Juventus Argentinos Juniors na het nemen van strafschoppen met 4-2. Het was de eerste keer sinds 1980 dat een vertegenwoordiger van het 'oude continent' zich ster ker toonde dan een team uit Zuid- Amerika. Na de reguliere speeltijd en verlenging was de stand 2-2. Held van de dag bij Juventus werd doelman Tacconi. Hij stopte twee schoten van elf meter, waarna Mi chel Platini met het benutten van zijn tweede strafschop de kroon op zijn werk zette. BONN (SID/DPA) - Borussia Mönchengladbach is de 'terurnronde' in de Bundesliga begonnen met kostbaar puntverlies tegen Vfb Stuttgart: 1-1. Na hoogstandjes tegen Real Madrid en Bayern München staan de Borussen nu weer even met beide benen op de grond. Op de Bökelberg konden overi- gens uit veiligheidsoverwegingen (enkele afscheidingen waren afge keurd) slechts 19.000 in plaats van 34.500 toeschouwers worden toe gelaten. Er kwamen 12.000 mensen opdagen die Drehsen in de 63e mi nuut op fraaie wijze de score zagen openen tegen het zeer verdedigend opererende Stuttgart, dat acht mi nuten voor het einde door Klins- mann echter op gelijke hoogte kwam. Werder Bremen kon niet be schikken over Voller, Meier, Sidka, Otten en Möhlmann. In dat licht bezien kwam de openingstreffer van het laag geklasseerde Schal- ke'04, na twintig minuten door Tauber, eigenlijk niet als een ver rassing. Werder had nog wel Neu- barth in de ploeg en dat heeft Schalke geweten. De linkerspits zorgde nog voor de rust voor de ge lijkmaker en voerde zijn produktie binnen een kwartier na de hervat ting op tot drie treffers. Daarna werd hij onder luid applaus ver vangen. Sören Lerby speelde bij Bayern München een hoofdrol. Hij maakte voor 13.000 toeschouwers tegen Uerdingen met een schot van zeker dertig meter op fraaie wijze het tweede doelpunt. Bij de rust was het al 4-1 en acht minuten voor Op de acht wedstrijden in de Bundes liga kwamen in slechts 111.000 toe schouwers af, een dieptepunt in de 23-jarige historie van de Bundesli ga. Engeland Manchester United heeft een ein de gemaakt aan een periode van ze ven wedstrijden zonder overwin ning. Tegen het op de voorlaatste plaats bivakkerende Ipswich Town was het trouwens op Old Trafford een herstel zonder glans, want de zege bleef tot 1-0 beperkt. De Ierse international Frank Sta- pleton zorgde in de 33e minuut voor de winnende treffer. Door dit resultaat bleef Manchester United een voorsprong van twee punten ALMELO (ANP) - Het bestuur van de Stichting Betaald Voetbal Almelo (SBVA) heeft met onmiddellijke ingang de voorzitter van eredivisieclub Heracles, Wim Mol, op non-ac tief gesteld. Mol wordt verant woordelijk gehouden voor het financiële wanbeleid van de club. Volgens de stichting is de aangekondigde sanering nog steeds niet rond. In de pu bliciteit had Mol laten weten, dat de gezondmaking van He racles achter de rug was. Op grond van die verdraaiing van feiten heeft SBVA Mol aan de kant gezet. Spelers Roda aangeslagen DEN BOSCH (GPD) - Een aantal oud- en nog actieve Roda JC-spe- lers heeft van de belasting een for se navordering gekregen, omdat de betrokkenen de afgelopen jaren van hun club zwart geld hebben aangenomen. De aanslagen zijn een gevolg van het onderzoek dat de FIOD, de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst, recentelijk doorvoerde bij Roda JC. Naar ver luidt hebben onder meer Dick Nanninga, Pierre Vermeulen, René Hofman, Theo de Jong en trainer Bert Jacobs deze 'Sinterklaas-sur prise' in de bus gevonden. Bedragen worden in de meeste gevallen niet genoemd. Dick Nan ninga zou evenwel 'aangeslagen' zijn over een bedrag van honderd duizend gulden. Dat werd gisteren in Den Bosch, waar MW speelde, bevestigd. Zelf zegt Dick Nannin ga dat hij geen brief heeft ontvan gen. ..Ik heb niets binnengekregen, maar het kan natuurlijk zijn dat dat morgen of overmorgen nog ge beurt". LEIDEN - Bij UVS was de opluch ting vóór het treffen met Nieuwen hoorn eigenlijk nog groter dan de vreugde achteraf. Opluchting om de beslissing van arbiter Boer zijn goedkeuring te hechten aan de ont moeting tussen de nummers twee en één uit de zondageersteklasse. Na drie overwinningen op rij en de prima oefenbeurt van vorige week tegen hoofdklasser AFC (2-2) was UVS er alles aan gelegen om de goede lijn tegen de Nieuwenhoorn door te trekken. De Leidse 'lichtge wichten' verkeerden bovendien in de overtuiging dat de 'zware jon gens' uit Hellevoetsluis op de spekgladde mat veel moeilijker uit de voeten zouden kunnen. Nadat zij van de leidsman uit Krimpen aan de IJssel hun zin hadden ge kregen, bewezen zij hun eigen ge lijk met een dikverdiende 3-1 over winning. Oefenmeester Jan van der Vel den besefte na afloop dat zijn ploeg niet alleen in UVS, maar ook in het soppige veld een loodzware tegen stander had getroffen. Van der Vel den: "We wisten dat we het hier heel moeilijk zouden krijgen, maar door de terrein-omstandigheden is het extra zwaar geworden. Des te groter is het respect voor mijn jon gens, die keihard hebben gewerkt en zich in elk geval niet hebben la ten wegspelen". Met uitzondering dan van het tweede kwartier in dit voi aantrekkelijke treffen, toen de gas ten wel degelijk alle hoeken van het veld kregen te zien. Een korte periode waarin UVS werkelijk op alle fronten superieur an het Arie van Meurs rechtskomt te laat. Aad Neutteboom staat op het punt de rust richting van doelman Kees Heijdra. UVS een waarschuwingsschot te lossen i maar over de doellijn te schieten. De gevolgen waren desastreus, want uit de hoekschop van Hans van Leeuwen belandde de bal voor de volledige Leidse produktie de voeten van de ijverige Mario Fa- ber, die Marcel Laslo uitkapte tot stand kwam. Eerst profiteerde Mario Faber vervolgens doeltreffend uithaalde. Met zijn treffer zette Faber UVS naast de verrassend gestarte tegen een fout van invaller-doelman Kees Heijdra. De 39-jarige routi- :r, die tegenwoordig in het derde stander. Nauwelijks elftal keept, had op het laatste r ten er namelijk gespeeld ment de plaats van zijn opvolger toen Martin Warren profiteerde Dick Stuyp ingenomen, die eigen zeggen teveel hinder onder vond van een enkelblessure. Heij- heel vrijstaande Eef dra stratte prima met een viertal aanspeelde (0-1). goede ingrepen, maar gaf na vijf tien minuten zomaar een hoek schop weg door een achterbal niet slippertje van de talentvol le Arthur van Orssagen en de ge- B Splunder Met de gelijkmaker van Faber brak een Leids kwartiertje aan dat nog twee puntgave treffers de voeten van Cor Oostdijk. leveren. Nadat Aad Neuteboom al een waarschuwingsschot had ge lost, mikte Hans van Leeuwen de bal na ruim vijfentwintig minuten uit een vrije trap fraai in de krui sing (2-1). Luttele minuten later probeerde clubgrensrechter Nico Langendoen de op snelheid liggen de Van Leeuwen voor buitenspel 'af te vlaggen'. De prima fluitende Boer liet zich door dit staaltje van pure clubliefde evenwel niet mis leiden waarop de Leidse aanvoer der een vrije doortocht naar Heij dra kreeg en Hans de Kruys in staat stelde op even fraaie als ge compliceerde wijze de derde tref fer in het doel van Nieuwenhoorn te koppen. Na deze krachtsexplosie be steedde UVS het laatste kwaricr van de eerste helft aan het consoli deren van ^de voorsprong, die Van Splunder weigerde te halveren toen libero Oostdijk hem een vrije kopkans bood. Drie kwartier geploeter in de modder van de Kikkerpolder had kennelijk een te zware tol geëist van de niet al te wendbare gasten, want na de doelwisseling slaagde Nieuwenhoorn er geen moment in de geconcentreerd spelende thuis ploeg onder druk te zetten. Dat was trouwens opvallend genoeg de verdienste van de 'zwaargewich ten' in de Leidse ploeg, Theo van Seggelen (in de eerste helft ge boekt voor aanmerkingen op de leiding) en Fred Filippo, die een to meloze inzet aan de dag legden bij nouden op Liverpool, dat veel overtuigender won: met 3-0 tegen Aston Villa (treffers van Jan Molby uit een vrije trap, Paul Walsh en Craig Johnston). Net als Manchester United boek te West Ham United, derde op de ranglijst op vijf punten, een moei zame overwinning. Tegen Queen's Park Rangers scoorde de schotse international Frank McAvennie de enige treffer. West Ham bleef zo doende voor de zestiende achter eenvolgende keer zonder neder laag. Het was de eerste keer sinds 1974, dat de club uit het stadion van Queen's Park met een over winning terugkeerde. Italië/Spanje Internazionale, gezien als kandi daat voor de Italiaanse titel, kan niet meer winnen. Gisteren kwam de ploeg op eigen veld niet verder dan 3-3 tegen Torino. Inter, nog derde op de ranglijst, heeft al zeven verliespunten meer dan Juventus, dat in Italië vrijaf had om in Tokio de wereldbeker te kunnen verove ren tegen Argentino Juniors. Na- poli bleef tweede dan zij winst op AC Milan. Napoli kon weer beschikken over Diego Maradonna, die na een beroepszaak een van zijn twee wedstrijden schorsing kwijtge scholden kreeg. De Argentijn speelde een opmerkelijke wed strijd. hoewel hij nog steeds hinder ondervindt van epri knieblessure. Maradonna wil met de kerstdagen naar Argentinië vliegen om zijn ei gen arts te kunnen raadplegen. In Spanje liep Manuel Sanchez Torres in de laatste minuut van de derby tussen Hercules uit Alicante en Valencia (3-2) tegen een rode kaart op. Nadat er een overtreding tegen hem was begaan, claimde Sanchez Torres een ^Tije trap bij de arbiter. In plaats van gehoor te ge ven aan het protest van de Valen- cia-speler, trakteerde de scheids rechter hem op een gele kaart. De bal was nauwelijks weer in het spe! gebracht of Sanchez Torres werd opnieuw aangepakt. In plaats van luidruchtig te reageren, beperkte- de Hollandse Spanjaard zich dit keer tot een zuur lachje. De scheidsrechter kon die geste niet bijster waarderen, want hij stuurde Sanchez Torres iets eerder naar de douches dan zijn tien andere colle ga's. België het ontregelen van de Nieuwen- hoornse opbouw. In de zeer povere tweede helft kreeg UVS nog de beste kansen en had op 4-1 moeten komen toen Jur- gen de Ronde de doorgebroken Mario Faber onderuit haalde. De voormalige elf meter-specialist Rob Vermeer, die in het bckertref- fen met DSO ook al vanaf de kalk- stip had gefaald, zag de bal na zijn zwakke inzet door Heijdra uit de hoek worden geslagen. "Die ge miste strafschop betekende even een impuls voor mijn ploeg", stel de Van der Velde na afloop vast, "maar we misten uiteindelijk de kwaliteit om UVS echt in de pro blemen te brengen". JAAP VISSER Anderlecht is dit weekeinde een punt dichterbij Club Brugge, de leider in de Belgische eerste divi sie, geslopen. De ploeg won zelf za terdagavond met moeite met 2-1 van hekkesluiter KV Kortrijk. Voor ongeveer 10.000 toeschou wers opende Erwin Vandenbergh al na dertien minuten de score door van elf meter raak te schieten nadat hij door Mariman onderuit was gelopen. Mariman sprong vlak daarna opnieuw in de fout waar door Frank Vercauteren 2-0 kon scoren. Lukic bracht de spanning vlak voor rust terug door eveneens een strafschop te verzilveren, maar verder liet een sterker Anderlecht de gasten niet komen. In het Olympiastadion in Brugge zagen ongeveer 20.000 toeschou wt hoe Gent tien minuten na rust de leiding nam door de Nederlan der Cees Schapendonk. Bouvy ver zuimde twee minuten later de voorsprong te vergroten door de bal uit een strafschop tegen doel man Vandewalle van FC Brugge (nog zonder de geschorste schutter Papin) te schieten. Met nog een kwartier te spelen zorgde Van der Eist voor de gelijkmaker. Waregem won op eigen veld maar net met 1-0 van RWDM. Mu- tombo zorgde in de eerste helft voor de treffer. Ook Beveren won met 1-0, b(j Standaard Luik. DEN HAAG - Trainer Clement Koster van Lugdunum weet de 3-0 nederlaag van zijn ploeg tegen koploper HMSH voornamelijk aan psychologische factoren. Hij is zich bewust van de onvolwassen heid van zijn jeugdig elftal, maar vond dat scheidsrechter Van der Steen gistermiddag misbruik maakte van de jeugd van zijn ploeg. "Hij vond het makkelijker om jonkies tot de orde te roepen dan een geroutineerde speler," leg de Koster uit. Koster doelde met name op de boekingen van Kees van Tongeren en Cees Schouten voor overtredin gen die bij de Hagenaars wel wer den goedgekeurd. En dat maakte de arbiter verdacht in Leidse ogen: "Ach, je hoort mij niet zeggen dat HMSH slecht heeft gevoetbald, maar ze hebben zeker de wind in de zeilen gekregen," benadrukte de Leidse oefenmeester. De Haag se trainer Slobodan Dutina vond in ieder geval dat zijn team niet over geluk te klagen had. De koploper oogde in het begin van de eerste helft niet geheel zelfverzekerd en had zichtbaar moeite het spel naar zich toe te trekken. "Tegen Roo- denburg speelden we een indentie- ke wedstrijd en toen liepen we te gen een nederlaag op." memoreer de Dutina. "Onbewust heeft dat een druk op de jongens gelegd". Lugdunum toonde dan ook een inzet waar de Hagenaars zich in eerste instantie geen raad mee wis ten en de kansen die HMSH kreeg werden door doelman Wim Eradus met verve gekeerd. De Leidenaars beperkten zich vooral tot het ont zenuwen van de Haagse aanvallen en probeerden in balbezit voor zichtig de spitsen te bereiken. De mooiste kans kreeg Mohammed At El Houssi toen de Haagse doelman Johan Keus na een hoekschop van Kees van Tongeren de bal losliet. De Leidse rechterspits kon echter net niet van dit buitenkansje profi teren. Waar Eradus eerst met doodsve rachting ingreep, daar ging hij in dé fout toen de bal na een lage voorzet van Hagenaar John Vroo- mans in de 36ste minuut door de Leidse verdedigingslinie sneed en hij de HMSH-spits Martin Nieuw- dorp op zich af zag stormen. Daar hij meer oog voor de levende stormram had dan voor de bal. tastte de Leidse goalie afschuwe lijk mis. Hoewel Nieuwdorp onder uit ging bracht hij tot zijn eigen verbazing, op handen en voeten, de bevrijdende 1-0 binnen. Plotseling was Lugdunum in last en bleek dat de inbreng van geblesseerde man nen als Daan Kooimans en Gijs Collé node werd gemist. Daarbij verloren de Leidenaars in de rust de weer als vanouds lastige en zwoegende At El Houssi waarmee in de voorhoede een man ver dween die de bal vast kon houden. Lugdunum werd in die tweede rondgang op sommige momenten door het goed rondspelende HMSH van het kastje naar de muur gestuurd. In de 50ste minuut ging Hennie Braxhoven in de fout en dat gaf Hagenaar Marco Lange de kans om alleen op Eradus af te gaan en op haast kinderlijk een voudige wijze de 2-0 aan te teke nen. Koster besloot toen alles of niets tc spelen en Wim Oppelaar te wisselen voor aanvaller Klaas Dek ker. De spits viel slechts éénmaal op door na goed doorgaan keihard voorlangs tc schieten. Eradus, die zich onderscheidde door een du bieus toegekende penalty van de Haagse invaller Marcel van Gaale te stoppen, moest echter in 84ste minuut voor de derde maal capitu leren toen Hagenaar Ronald Hoo- genraat in de counter de Leidse doelman alleen voor zich kreeg (3- 0). Ondanks deze nederlaag blijft Koster optimistisch over het be houd van het twcedeklasserschap "We gaan in de goede richting maar. moeten alleen routine op doen", aldus de Leidse oefenmees ter. Dutina stak hem nog een hart onder de riem door op tc- merken: Koster moet krediet krijgen, later zal hij met deze ploeg beslist goede resultaten bereiken". Een mooier pleidooi kan Koster zich bijna niet CnbCn RUUD PATTIAPON

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15