LEIDSCH DAGBLAD Londen doet nu mee met Star Wars EXTRA Inspectie pakt Urker viskotters vangsten af Verberg's, AutoBM Prins Claus daagt Privé voor de rechter Schadereparatiesaan alle merken ÜBBM/// kerij n Demmenie tsL. Artikel over Willem-Alexander met blondine in hotel 'onwaar' Tacoyo Per ongeluk UW NISSAN sports AUTOHEEMSKERK Jongen bekent wurgmoord op Voorschotense Gemeenteraad Woensdrecht staakt verzet Hoe komt u met uw handelsdrukwerk bij uw relaties binneji?Zp? of Zo? DE EERSTE VIOOL SPELEN? 1 --ï\ jAa I ZATERDAG 7 DECEMBER 1985 OPGERICHT 1 MAART 1860 No. 37879 AMSTERDAM (ANP) - Prins Claus wil dat een artikel in het weekblad Privé over zijn zoon Wil lem-Alexander, die volgens dat blad onlangs met een blondine in onder meer een Amsterdams hotel is gesignaleerd, wordt gerectifi ceerd. De prins heeft deze eis ge steld namens zijn zoon in een kort geding dat bij de Amsterdamse rechtbank tegen 'De Lage Landen', uitgever van Privé, is aangespan- Een woordvoerder van de Rijks voorlichtingsdienst heeft dat giste ren bevestigd. Het geding dient op dinsdag 10 december. De bewering en suggestie 'dat prins Willem-Alexander in de pe riode van zaterdagavond tot en met zondagochtend ononderbroken in gezelschap zou hebben verkeerd van een jong blond meisje, achter eenvolgens in de discotheek 'Julia na's', het Hilton-Hotel en een kof fieshop, alle in Amsterdam' zijn volgens prins Claus onwaar. Een en ander staat in een artikel dat op de voorpagina van Privé van deze week is aankondigd onder de kop 'Eerste liefdesweekend: Wil lem Alexander met blondine in Hiltonhotel'. Boven het artikel staat 'Willem-Alexander met blon dine in Amsterdams hotel'. Rectificatie De advocaat van de prins, mr. F. Salomonson in Amsterdam, eist dat Privé in het eerst verschijnen de nummer na de uitspraak in het kort geding een rectificatie plaatst. Dit op straffe van een dwangsom van 250.000 gulden voor elke dag dat Privé niet aan dat vonnis vol doet. Het is de tweede keer dat een lid van het koninklijk huis een kort geding aanspant tegen een week blad. De eerste zaak diende, vele jaren geleden, tegen het Duitse boulevardblad 'Die Neue Welt am Sonnabend' in verband met een publikatie over een abortus die prinses Irene na een buitenechte lijke zwangerschap zou hebben la ten plegen. Prins Bernhard, die na mens zijn dochter het geding aan spande, won die zaak en kreeg een bedrag van 100.000 gulden toege wezen dat hij en zijn dochter op de rekening van hét Rode Kruis stort ten. LONDEN (GPD) - De Britse minister Heseltine (defensie) en zijn Amerikaanse collega Weinberger hebben gisteren in Londen een verdrag getekend dat Engeland een rol toe kent bij de ontwikkeling van de Amerikaanse plannen tot ruimteverdediging, het Star Wars project. LUIK - Een rijkswachter overziet de schade na een bomaanslag in het gebouw van het gerechtehof in het Belgische Luik. Bij de aanslag, die vermoedelijk het werk is geweest van de Strijdende Communistische Cellen, vielen twee doden. Zie voor een verslag over de bomaanslag pagina 7. (foto EPi LAUWERSOOG, HARLINGEN, URK (GPD) - Van zeker acht Ur ker viskotters heeft de Algemene Inspectiedienst (AID) van het mi nisterie van landbouw en visserij gisteren de vangsten in beslag ge nomen. Deze schepen voerden te gen het vangstverbod in schol aan. Naar verwachting zal de AID nog meer vangsten verbeurd verklaren, want veel kotters zullen pas maan dagmorgen in alle vroegte worden gelost. In Lauwersoog zijn gisteren de vangsten van vijf vissers in de af slag opgeslagen. Ze zullen maan dag worden geveild. In Harlingen, Den Helder en IJmuiden zijn even eens vangsten in beslag genomen. In totaal waren gisteravond 1400 kisten schol (52.500 kilo) geconfis- keerd. De AID (afdeling Zwolle) was gisteravond en vannacht met extra personeel aanwezig in de ha- Trainingsmethode voor lichaam en geest. Begin jan. starten de nieuwe Inl. en opgave 071 -146713 en 891931. Bij voorkeur a.s. ma. en di. tussen 19.00-21.00 uur bellen. Boek, audio en video maakt het mogelijk thuis te trainen. Verkrijgbaar bij de erkende boekhandel of tel. 023-330371. Regen vens, waar Urker kotters binnen liepen. Het vangstverbod voor schol en makreel is vorige week ingegaan. Staatsecretaris Ploeg (landbouw en visserij) besloot tot deze maatre gel omdat de maximaal toegestane hoeveelheden te vangen vis voor ons land waren 'opgevist'. In de haven van Lauwersoog la gen gisteravond nog vijf Urker kot ters, die pas maandagmorgen vroeg gelost zullen worden. Deze schepen hebben naar verwachting GENT (ANP) - De Belgische justi tie heeft gistermiddag verklaard dat een 45-jarige autobestuurder per ongeluk door de politie is doodgeschoten. Volgens justitie zag een rijkswachtpatrouille in de nacht van donderdag op vrijdag een bestelwagen met hoge snel heid door het stadscentrum van Gent rijden. Met veel moeite kon de wagen worden klem gereden. Een rijkswachter stapte met ge trokken pistool op de bestuurder af. Deze bleek stomdronken te zijn en hij werd gesommeerd uit te stappen. Op het moment dat de po litieman zijn wapen door het ven stor van de bestelwagen stak reed de automobilist, een Belg, weg. Het wapen ging hierdoor af, waar bij de man in het hoofd werd ge raakt, aldus het parket. Hij over leed enige uren later in het Acade misch Ziekenhuis van Gent. ook allemaal schol aan boord. Eén van de schippers zei desgevraagd, dat hij behalve tong en tarbot on geveer 240 kisten schol in het ruim had. Deze schipper had evenals veel collega's al twee keer een aan zegging van de overheid gehad, zo dat ook hij verwachtte, zijn vangst kwijt te raken. De Urker vissers zullen zich van daag beraden over hun reactie op de verscherpte overheidscontrole. Een aantal van hen zei, dat verder vissen op tong (waarbij onvermij delijk ook schol wordt opgevist) geen zin zal hebben als de inbe slagnemingen doorgaan. Dit houdt in, dat de Urker vloot de laatste we ken van het jaar voor de kant zal moeten blijven. De AID heeft tot gisteren in to taal 101 processen-verbaal uitge deeld aan vissers - merendeel Ur- kers - die de door de EG toegesta ne vangsthoeveelheden aan hun laars lapten. Groot-Brittannië is daarmee de eerste bondgenoot van de Ameri kanen die zich formeel bereid heeft getoond mee te doen aan het Star Wars project. Verwacht wordt, dat ook West-Duitsland en Italië hier over met de Verenigde Staten tot overeenstemming zullen komen. De Sowjet-Unie heeft gisteren het verdrag onmiddellijk gehe keld. Het officiële persbureau Tass sprak van "een gevaarlijke stap" van Engeland, die "in strijd is met de geest van Genève". De Britten hebben lang niet alles gekregen wat ze willen. Minister Heseltine heeft zich tot voor kort sterk gemaakt voor spijkerharde garanties waarbij Britse bedrijven voor ruim 6 miljard gulden aan contracten zou moeten worden toegezegd. De Verenigde Staten waren hier toe niet bereid en in het gisteren getekende verdrag staan ook geen bedragen of garanties vermeld. Britse bedrijven zullen wel kunnen meedingen naar contracten, waar bij prijs en kwaliteit de doorslag zullen geven. Kansen Heseltine zei gisteren dat het ver drag Britse bedrijven „uitstekende kansen geeft mee te doen aan pro jecten die betrekking hebben op het grensgebied van de menselijke kennis". Weinberger sprak van „potentieel enorme mogelijkhe den" voor het Britse bedrijfsleven. De Amerikaanse minister prees de ruime bekwaamheden en com petentie van de Engelsen op gebie den die voor het Star Wars project van belang zijn. Het verdrag noemt 18 van dergelijke terreinen, waar onder laser-technologie en compu- terkunde. Oppositieleider Neil Kinnock had gisteren grote kritiek op het verdrag, dat zijns inziens niets voor het Britse bedrijfsleven zal doen, maar hooguit zal leiden tot het naar Amerika trekken van de knapste Britse koppen. Off. Toyota-dealer: Leiden. Voorschoten e.o. Zoeterwoudseweg 23 (tussen Bouwvaria en Betoncentrale), Leiden. Telefoon 071-313141 Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 9.00 t/m 18.00 uur (donderdag t/m 21.00 uur). De weersverwachting voor morgen luidt: Toenemende bewolking gevolgd door regen. Minimumtemperatuur 6 graden, middagtemperatuur 9 graden. Matige wind kracht 4, aan de kust kracht 6, uit zuidelijke richting. 8 december 1985 Zon op: 08.35 uur, zon onder: 16.29 uur. Maan op: 03.30 uur, maan onder: 14.24 9 december 1985 Zon op: 08.36 uur, zon onder: 16.29 uur. Maan op: 05.00 uur, maan onder: 14.41 Minister Heseltine zei over de mogelijkheid van zo'n „hersen- wegkoop" dat deze in een vrije maatschappij in principe niet te vermijden is. „Maar nu Britse be drijven kunnen meedoen, zal dat misschien niet gebeuren", zo op perde hij. Het verdrag regelt verder onder meer de bescherming van paten ten, een andere Britse angst. Het zal niet kunnen gebeuren dat de Amerikanen met Britse vindingen gaan strijken. „Patent-overdrach ten zullen geschieden in overeen stemming met de wetten in onze beide landen", aldus Heseltine. VOORSCHOTEN (ANP) - In ver band met de moord op de 20-jarige Willeke Bakker is gisteravond een 17-jarige inwoner uit Voorschoten aangehouden. Hij heeft bekend de jonge vrouw om het leven te heb ben gebracht. Willeke Bakker werd 25 november door haar hos pita gevonden, een dag eerder werd ze gewurgd. Een politie woordvoerster zei in dit stadium van het onderzoek nog geen ver dere mededelingen te kunnen doen. Willeke Bakker woonde pas en kele maanden in de Voorschotense Betlehemstraat. Ze was uit Den Haag afkomstig. Aanvankelijk had de politie geen enkel aanknopings punt in de moordzaak. Er werden in het huis geen sporen van in braak aangetroffen. Een twintig man sterk team van de rijkspolitie district Den Haag heeft zich ruim anderhalve week met de zaak bezig gehouden. WOENSDRECHT (ANP) - De ge meenteraad van Woensdrecht heeft gisteravond -besloten toch maar mee te werken aan de voor bereiding van planologische maat regelen die nodig zijn voor de plaatsing van kruisraketten. Met negen stemmen vóór en drie tegen (twee PvdA-leden en één vanwege de kruisrakettenkwestie dissident geworden CDA'er) werd een meer- derheidsvoorstel van B en W aan genomen. Dat behelsde een voor- bereidingsbesluit voor het terrein van de vliegbasis. Het gemeentebestuur moet nu gaan werken aan een wijziging van het bestemmingsplan, zodat de vergunningen voor de benodigde bouwwerken kunnen worden ver leend. In juni en september 1983 wer den moties tegen de plaatsing door acht raadsleden ondertekend. In die moties stond dat elke mede werking aan de plaatsing van dc kruisraketten werd gestaakt. Vijf van de acht ondertekenaars vinden nu dat alle wettelijke mogelijkhe den en middelen zijn uitgeput om de raketten tegen te houden. Het einde van De Leidse Sleuteltjes Rooseveftstraat 61, Leiden 071-764800 Drukkerij Demmenie bv -Voor eigentijds /handelsdrukwerk. Rietschans 68, Leiderdorp Postbus 109, r2300 AC Leiden Telefoon (071)411141* NEEM DAN NU EEN ABONNEMENT! I Neem nu een abonnement en beslis zeil hoe u betaalt! I q per maand f 22.70 per half jaar 134.90 (alléén mogelijk met automatische betaling) q per jaar 256.90 per kwartaal 67.45- uw voorkeur aankruisen De eersfe 2 weken krijgt u de krant natuurlijk gratis in de bus Naam Straat Postcode/Plaats Telefoon O v m controle bezorging) st leidsch/Alphens Dagblad. Antwoordnummer 10050. n opsturen, kun» u ook ivw bellen: (071J-144941 Een stukje voorpagina van het weekblad Privé van deze week.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 1