'Leiderdorp moet offeren' Verdachte onmiddellijk in cel gezet Leiderdorp krijgt Hoogmade erbij' Conclusie Gedeputeerde na gesprekken met ministerie Voor behoefte aan woonruimte 'Platform' mag voorlopig doorgaan met activiteiten 'Gevechten' om plaatsje in Gaarmeesterstraat Vijf jaar geëist voor verkrachting en diefstallen Warmond stopt met streekmuziekschool 'Sneller computer op school' Auto breekt in tweeën PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 LEIDERDORP/HOOGMADE Hoogmade moet bij Leiderdorp worden gevoegd en het nabijgele gen Alkemade moet zelfstandig blijven. Drs. J.H. Boone, lid van ge deputeerde staten van de provincie Zuid-Holland, concludeert dat na gesprekken tussen het ministerie van binnenlandse zaken en de pro- Uit de gesprekken blijkt volgens Boone dat minister Rietkerk niets voelt voor een grote Braassemge- meente, die volgens de provinciale plannen voor de gemeentelijke herindeling moet worden gefor meerd door Alkemade, Woubrugge met Hoogmade, Leimuiden en Rijnsaterwoude. Minister Rietkerk wil daarentegen dat Alkemade zelfstandig blijft en dat Hoogmade bij Leiderdorp komt. De andere ge meenten zouden dan samen een kleine Braassemgemeente moeten Naar verwachting wordt volgende week het standpunt van de minister in een advies officieel bekendgemaakt. Boone is teleurgesteld na de ge sprekken met het ministerie, maar blijft vechten voor de provinciale plannen: "Van mij mag niet anders worden verwacht dan dat ik alle ar gumenten vóór nog eens op een rij tje zet". Van het begin af aan is de forma tie van de grote Braassemgemeen te ter discussie gesteld door de be trokken gemeenten, die verheugd reageren op de officieuze bekend making uit Den Haag. Leiderdorp op haar beurt is "ge matigd positief' over de mogelijk heid dat Hoogmade bij deze ge meente gaat horen. "Het zou wel erg interessant kunnen zijn ver rijkt te worden met Hoogmade, hebben wij in het verleden wel eens gezegd", aldus W. van Win terswijk, hoofd bestuurszaken in Leiderdorp in een eerste, ambtelij ke reactie. "Hoogmade is voor het onderwijs en de winkels gericht op Leiderdorp. Dat is een heel belang rijk gegeven. Vandaar dat wij zeg gen: het zou een heel goede zaak zijn als Hoogmade bij Leiderdorp wordt gevoegd". Akkoord Gedeputeerde Boone verwacht overigens wel dat de minister ak koord gaat met de rest van de her indelingsplannen, waartoe bijvoor beeld samenvoeging van Hazers- woude, Koudekerk en Benthuizen behoort. Van de kritiek van Kou- dekerkse zijde dat de provincie de argumenten tegen herindeling van deze drie gemeenten niet heeft weerlegd, wil Boone niets weten. Koudekerk wil alleen samen met Hazerswoude Rijndijk. Hazers- woude dorp en Benthuizen zouden elders onderdak moeten vinden, aldus Koudekerk. "Toegeven aan de gemeente Koudekerk betekent grote moei lijkheden met Hazerswoude. We hebben Hazerswoude niet willen splitsen. En dan moetje een knoop doorhakken", aldus de gedepu teerde, die op korte termijn het provinciale deel van de gemeente lijke herindeling wil afronden. "Er is ons veel aan gelegen om de zaak voor wat de provincie betreft nog voor de raadsverkiezingen af te maken. We willen zo snel mogelijk een wetsontwerp maken". Boone hoopt dat de minister van binnenlandse zaken daarna ook vaart zet achter de herindeling. Parlementaire behandeling van het door de provincie gemaakte wetsontwerp kan lang duren, be seft Boone, die daarom betwijfelt of 1 januari 1988 - de datum waarop de herindeling rond moet zijn - wel wordt gehaald. Sceptici denken zelfs dat het pas na 1990 wordt. "De jaren '90 vind ik uiterst pessimistisch. Ik denk dat de herindeling rond is voor 1990", aldus Boone, die er op wijst dat het de laatste grootschalige herinde ling in de provincie is. "In Zuid- Holland zijn we dan aan het eind". WOENSDAG Leiden Filmhuis LVC - film 'Nieuwe golf van Digna Sinka, 20 en 22.15 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, Lesbies Kafee, 20-24 ur. Gulden Vlies - raadscommissie ruimte lijke ordening, 20 uur. Lak-theater - De mug met de gouden tand: 'Wilhelm Meisters Leerjaren', 20.30 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - vergadering raadscom missie economische zaken, 20 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat, gecombi neerde commissievergadering over de bibiotheek, 19 uur. LEIDERDORP - De Leiderdorpse gemeenschap zal zich de komende jaren grote offers moeten getroosten om aan de woonruimtebehoefte tegemoet te komen. Er moet bij voorbeeld geld uit het grondbedrijf van de gemeente ko men als blijkt dat de grondprijs voor de sociale woning bouw te hoog zou worden. Verder moet de gemeente de woonlasten zoveel mogelijk beperken. Dat schrijft het CDA Leiderdorp in De auto moet worden geweerd het definitieve programma voor de uit de woongebieden. Eventueel komende gemeenteraadsverkie- door verkeersremmende maatre- zingen. Verkiezingen, waarvoor de gelen aan te brengen en de daar- christen-democraten de huidige voor in aanmerking komende wij- wethouder Meerburg op nummer 1 ken als 30 kilometer-zone aan te van de lijst hebben gezet. Na hem wijzen. De nieuwe wijk Buitenhof komen Den Boeft (nu fractieleider) moet een buslijn krijgen, vindt het en raadslid Roest, gevolgd door N. CDA. van Jaarsveld, mevrouw C. Schel- Andere aandachtspunten: de lingerhout en G. Hogervorst. binnensport. Accommodatiepro. Raadsnestor Tieken is op eigen blemen moeten in de komende verzoek op een lagere plaats gezet, raadsperiode worden opgelost. Veel aandacht van het CDA voor Waarschijnlijk door de bestaande LEIDERDORP - Het nieuwbouw- mene Woningbouwvereniging Lei en de woonomgeving. Zo voorzieningen uit te breiden. En complex Gaarmeesterstraat in het derdorp is het nu nog een kwestie vindt de partij dat woningbouw in onderzocht moet worden of de Buitenhof midden en west "de emgmgen die accommodaties zelf, hoogste prioriteit" heeft. Ook de geheel of gedeeltelijk, kunnen locatie 'Ruigekade', gelegen tussen gaan beheren. Er moet ook een on- Hoofdstraat, Does en doorgetrok- derzoek worden ingesteldJ~ levensvatbaarheid van basisscho- wijk Buitenhof. ken Mauritssingel, komt wat de partij betreft in aanmerking voor woningbouw. Eventueel ook het gebied Bloemerd II, naast het hui dige sport- en recreatiegebied. De Achthovenerpolder en Boterhuis- polder daarentegen moeten lande lijk' gebied blijven. Het CDA acht woningbouw ook uit financieel oogpunt van groot belang. "Een groter aantal inwoners is gewenst met het oog op de al aanwezige voorzieningen", aldus het pro gramma. Vrijkomende terreinen in de ge- DEN HAAG/REGIO - Als vrij man meente eventueel ook kunnen de rechtszaal inlopen en er ander- worden benut voor kleinschalige half uur later door parketwachten bedrijfjes. Dit om de leefbaarheid als gevangene weer worden uitge- i het dorp te vergroten. Met dat leid. Dat overkwam gisteren Leiderdorpse Zijlkwartier nadert zijn voltooiing. Half januari wor den de eerste appartementen, be doeld voor één- en tweepersoons huishoudens, opgeleverd. Eind fe bruari moeten ze allemaal klaar zijn. Voor opdrachtgever de Alge- afwerking. Volgens de AWL is er letterlijk en figuurlijk gevochten om een woning in het complex, dat 63 flats telt. Wellicht omdat het hier om een nieuwbouwproject in een al bestaande wijk gaat. Omwonenden waren van meet af aan minder enthousiast over de bouw: een door hen gevormde werkgroep protesteerde bijna vijf jaar, tot aan de Raad van State en de Kroon, tegen het "massale, te hoge, te grote gebouw". De werk groep werd echter in het ongelijk gesteld. (foto Holvast) ZOETERWOUDE - Het Zoeter- woudse 'Platform', een werkgroep die allerhande activiteiten organi seert, moet op 4 maart 1986 verslag doen aan de gemeente. Op die da tum wordt bekeken of er genoeg belangstelling voor het 'Platform' is om een voortgang van de subsi diëring te rechtvaardigen. De werkgroep, die zich bezighoudt met activiteiten voor Zoeterwou- denaren die overdag 'tijd over' hebben, bestaat dan ruim een jaar. Platform-animator De Haas bracht gisteravond by de raads commissie welzyn een tussentijds verslag uit. Op het spel stond de helft van de subsidie voor dit jaar. 2500 gulden. De Haas: "Ik was pessimistisch, maar ben nu optimistisch". Waar mee hij maar wilde zeggen voorlo pig nog van geen wyken te willen weten. Had het Platform in het be gin een "belabberde" periode doorgemaakt, "nu is dat anders. Er is nu een bredere, hardere kern die zich ook daadwerkelijk inzet", het hij de commissie weten. De gemeente Zoeterwoude zal de werkgroep in elk geval niet één, twee drie laten vallen. "Want stopt het Platform, dan zal er zeker de komende jaren niets in deze rich ting gebeuren", stelde wethouder Graniewski. idee in het achterhoofd wil het op dit moment tijdelijk in Den CDA ook dat er meer winkeltjes de wijken komen. Haag wonende maar in Leiden ge boren 31-jarige man die terecht stond voor twee verkrachtingen, in Verkeer Leiderdorp en Aerdenhout, en een reeks diefstallen. Tegen de man Wat verkeerszaken betreft wil werd vijf jaar gevangenisstraf het CDA doorgaand verkeer op de geëist en onmiddellijke gevangen hoofdwegen (Persant Snoepweg, neming. Engelendaal) concentreren. Een Aan de onmiddellijke gevangen- groene golf op de Engelendaal is neming heeft de verdachte nog ge- zeer welkom. De weg moet een al- probeerd te ontkomen door een ternatief worden voor de Van der poging te doen de rechtszaal te ont- Valk Boumanweg. Bejaarden: 'Zakgeld komt te laat binnen' VOORSCHOTEN - "Graag vraag ik uw aandacht voor het feit dat ons zak-, kleed- en broodgeld zo laat wordt ge stort. Wij, oude mensen, heb ben dit geld hard nodig. Soms duurt het weken voor wij het bedrag ontvangen en wordt het een probleem om dit zo lang voor te schieten". Dit is de volledige tekst van een brief van een bewoner van het humanistische bejaar denoord 't Hofflants Huys te Voorschoten, gericht aan de ge meente en de -raad. "Wij zijn ons van geen kwaad bewust en gewend stipt op tijd te betalen. Het zou me zwaar te genvallen als de klacht ge rechtvaardigd zou zijn", rea geert gemeentesecretaris De Graaff van Voorschoten. En: "We weten maar al te goed hoe nijpend het is om uit te moeten komen met een uitkering, ze ker als het geld nog te laat wordt overgemaakt ook. Ik ga er echter voetstoots vanuit dat de klacht niet klopt". vluchten op het moment dat de meervoudige strafkamer van de Haagse rechtbank over inwilliging van die eis vergaderde. Parket wachten versperden de man echter de weg en zijn raadsman, mr. J. H. Telkamp, vermaande hem toen maar om rustig te blijven. De advo caat betwijfelde overigens de rechtmatigheid van het tegenhou den door de parketwachten. Tegen de man was immers op dat mo ment nog niet de onmiddellijke ge vangenneming bevolen. Zijn cliënt was overigens als ge volg van een fout van justitie op coiiega's hebben toegevoegd, vrije voeten. De officier van justitie "Kaim blijven, ik wil alleen geld had eind september om formele re- dan gebeurt er niets". Maar die denen de man moeten ontslaan uit woorden had hij niet waarge- ning heeft verkracnt. Hoewei ny beide verkrachtingen ontkende, meende officier van justitie mr. F. W. van Straelen dat de verkrach ting in Aerdenhout voldoende was bewezen. Tenslotte had het slacht offer de verdachte bij latere con frontaties meermalen als de dader aangewezen en had de politie in de Haagse woonboot waarin de man had verbleven, de gestolen pas poorten van haar ouders aangetrof fen. Van de andere verkrachting, in de nacht van 21 op 22 maart in Lei derdorp, achtte de officier de be wijzen minder steekhoudend en concludeerde zij tot vrijspraak. Het gerechtelijk laboratorium had geen waterdichte technische be wijzen boven tafel kunnen krijgen en de twee slachtoffers hadden de verdachte bij confrontaties even min zonder twijfel als de dader aangewezen. Mortuarium De verkrachting had zich afge speeld in huize Nieuw Buitenzorg in Leiderdorp, waar de twee jonge vrouwen werkzaam zyn. De ver dachte zou volgens de officier de keuken van dit verzorgingstehuis zijn binnengegaan en daar de beide psychiatrische observatiekli niek van justitie. "Met veel ver driet", zo zei zij gisteren. De verdachte was onder meer tenlastegelegd dat hij op 8 april van dit jaar in Aerdenhout een 16- jarig meisje in haar ouderlijke wo- maakt. Nadat hij de vrouwen der bedreiging met geweld had ge dwongen met elkaar seksuele han delingen te verrichten, heeft hij een van de twee bij de kraag ge pakt en meegesleurd naar het mor tuarium. Hier verkrachtte hij haar. Haar collega zou hij bovendien on zedelijk hebben betast. De volgens de officier ondubbel zinnig bewezen verkrachting in Aerdenhout verrichtte hij even eens onder bedreiging met een mes. Het meisje heeft later de poli tie verklaard het al vreemd gevon den te hebben dat toen zij tegen ze venen 's avonds thuiskwam, het buitenlicht aan en de alarminstal latie van de woning in werking was. De politie was ook nog langs geweest, maar had het pand onver- richterzake weer verlaten. "Toen kwam er een man uit de keuken", vertelde zij later aan de politie, die haar had gedwongen in de huiska mer op de grond te gaan liggen. Later dwong de verdachte het meisje naar boven te gaan, waar zij zich van hem moest uitkleden. Zij had hem nog gevraagd: "Je gaat me toch niet verkrachten?!", daar mee bange voorgevoelens verra dend. De man heeft haar kort daar op inderdaad misbruikt en haar daarna in een kast opgesloten. Mr. van Straelen hierover fel: "Hier heb ik geen goed woord voor over. Dat meisje kan hiervan wel haar hele leven last houden". Hoe wel hy de verkrachtingen bleef ontkennen, de diefstallen of pogin gen daartoe gaf hij gisteren grif toe. Allereerst was daar de diefstal van een kleurentelevisie, een fotoca mera en een klok uit een woning in Warmond in de nacht van 13 op 14 april van dit jaar. Ten tweede stond de verdachte lerecht voor de po ging op 10 april de inhoud van een kassa-lade van een boekhandel in Nieuw-Vennep te ontvreemden. Die overval was alleen maar niet gelukt omdat de verkoopster, die hij onder bedreiging met een mes had gedwongen deAvinkeldeur te sluiten, deze juist had opengegooid en hard was gaan gillen. De over valler verdween daarop. Op die zelfde dag heeft hij bovendien een man in zijn woning aan de Vincent van Goghsingel in Hillegom in een kast opgesloten om - zoals hij gis teren ter zitting zei - rustig het huis op kostbaarheden te kunnen on derzoeken. De officier van justitie noemde de handelwijze van de ver dachte hierbij zeer koelbloedig. "Hij had gewoon aangebeld met de smoes of hij even van de telefoon gebruik mocht maken", aldus mr. Van Straelen. Huiszoekingen De raadsman van de verdachte, de Katwijkse advocaat mr. J. H. Telkamp, vocht op juridische gron den de huiszoekingen aan die de politie had uitgevoerd in de toen malige woning van de verdachte in Warmond en in de woonboot in Den Haag. Volgens hem waren hier spullen in beslag genomen, onder andere de genoemde pas poorten maar ook kleding, die later als bewijsmiddel tegen zijn cliënt waren ingezet. Naar de mening van mr. Telkamp konden onwettig ver kregen materialen later niet als wettig bewijsmiddel worden opge voerd. Mr. Van Straelen wuifde de beschuldiging echter van de hand. Mr. Telkamp pleitte tevens voor het laten uitwerken van een psy chiatrisch rapport over de man. Zijn cliënt was weliswaar een maand opgenomen geweest in het Pieter Baan Centrum, een psychia trische observatiekliniek van justi tie, maar dit was te kort geweest voor het opstellen van een rapport. Maar volgens mr. Telkamp had zijn cliënt mondeling de conclusies van de psychiater vernomen, dus die moesten ook op schrift zijn te krij gen. Rechtbankpresident mr. S. F. Kootte betwijfelde echter, net als de officier van justitie, of er na zo'n kort onderzoek een heus rapport viel te verwachten. De verdachte zelf zocht de oor zaak van zijn misdragingen in het gebruik van cocaine. Dat had hij drie weken achter elkaar tot zich genomen om tegenslagen te boven te komen. In die drie weken had hij de feiten begaan waarvoor hij nu terechtstond. Hij zei tien jaar gele den voor het laatst heroine te heb ben gebruikt na een verslavingspe riode van zes jaar. In die tien jaar had hij volgens eigen zeggen een normaal leven geleid zonder drugs en met een werkkring. "Ik sta ver baasd van de dingen die ik heb ge daan, zulke grove feiten", aldus de verdachte. Hij vertelde zich weinig te herinneren van de dingen die in de genoemde drie weken waren ge beurd. "Alleen de belangrijkste. Daarom zou ik de verkrachtingen ook nog wel hebben geweten' De rechtbank doet 17 december uitspraak. Voorlopig kan De Haas dus door gaan met het organiseren van akti- viteiten. Een greep uit het aanbod van het Platform: een cursus ge- spreksvorming, spelletjes, volks dansen en bingo-ochtenden. Tot 4 maart kan de groep, die momen teel uit zo'n 20 Zoeterwoudenaren bestaat, zich zorgeloos vermaken in het Trefcentrum, de Platform-lo catie in 'Ons Huis'. Van Dalen voert WD-lijst aan VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense WD-lijst wordt wederom aangevoerd door wethouder J.D. van Dalen, tweede staat fractie voorzitter H.J. Willemsen en derde het raadslid M.C. van der Kloes- Kamsteeg. Voorzitter J.W.E. van de Poel gaat als nummer vier de verkiezingen in. De nummers 5 tot en met 7 zijn weer in handen van raadsleden: achtereenvolgens H. van Gogh, J.W. Aeijelts Averink en mevrouw J.B.M. Hulscher-Boezeman. Sa men met het lid P.J. Verschoor lij ken zij verzekerd van een raadsze- tel by de partij die momenteel acht parlementariërs heeft. Minder zeker is de toekomst voor de nummers 9 tot 12: T.G. Tan, C.J. Wansbeek, N. Zandber gen en mévrouw J.L. de Boer-Pi- no. De laatste was tot het vooijaar voorzitter. Op de kandidatenlijst komt het raadslid mevrouw W.L. ten Hoopen niet voor. Zij heeft zich niet beschikbaar gesteld. De opvol ger van de vorige week vertrokken S.A.C. Begeer, E. de Keuning, "wil per se op een niet-verkiesbare plaats staan". Hy staat twintigste. Bij de eerste twaalf staan drie inge nieurs, drie meesters, een mr. drs. en twee doktorandussen. Het liberale verkiezingsprogram ma wordt in januari gepresenteerd. Mag directeur een man zijn? LEIDERDORP - De nieuwe mede-directeur van de Konin gin Julianaschool in Leider dorp moet bij voorkeur een man worden. Die 'eis', ge noemd in de advertentie, deed gisteravond een storm van kri tiek losbranden bij alle leden van de raadscommissie onder wijs. Hoe kan dat, wilden de le den weten. Wethouder Bezemer ver klaarde er ook niets aan te kun nen doen. "Het is uitdrukkelij ke de wens van de medezeg genschapsraad en van de ou ders", zo lichtte hij deze vorm van 'negatieve discriminatie' toe. Overigens is de andere direc teur een vrouw. In Leiderdorp is de Koningin Julianaschool de enige school die met een 'tweekoppige' leiding draait. Volgens wethouder Bezemer tot volle tevredenheid van alle betrokkenen. WARMOND - Ook Warmond houdt de muziekschool Bloembol lenstreek voor gezien en treedt uit deze gelijknamige gemeenschap- LEIDERDORP - Het computeron- derwijs komt nauwelijks van de grond in de openbare basisscholen van Leiderdorp. "De openbare scholen lopen achter de kar van het bijzonder onderwijs aan", zo oordeelde WD-fractieleider Hui- gens gisteravond in de raadscom missie onderwijs. Wat blijkt: er is maar één openbare school waar aan informatica-onderwijs wordt dorp gedaan tegen vier bijzondere scho len. Ze maakte zich daar ernstig zorgen over en vroeg wethouder Bezemer dan ook om meer 'actie'. Ook wilde Huigen vastgelegd hebben dat het computeronder- wijs bij de gemeente hoger in het pelijke regeling. Noordwijkerhoiit en pal daarop Voorhout gingen Warmond en de andere deelne mende gemeenten voor. De achter blijvers wisten toen al dat het doek moest vallen maar gaan nu pas over tot uittredingsbesluiten. In de toelichting op het War- mondse uittredingsbesluit wordt het te klein worden van het draag vlak voor de achterblijvende ge- vaandel moet komen te staan dan meenten als belangrijkste oorzaak het schoolzwemmen. Dat terwijl genoemd. CDA, PvdA en PPR tijdens de af- Gevolgen van de opheffing/uit gelopen begrotingsvergadering treding' zijn dat de wachtgelden juist pleitten voor een verbeterde van het personeel ten laste van de aanpak van het schoolzwemmen. gemeenten komen en dat op ande- Huigen heeft gelijk, zo betoogde re wijze moet worden voorzien in PPR-burgerlid Terken, het compu- muzikale vorming. Voor de afvloei- teronderwijs moet zo snel mogelijk mg van het personeel en een ver- de grond komen in Leider- deelsleutel voor de daarmee ge- Nieuwe foto vermoord meisje VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense politie heeft een nieuwe foto verspreid van de 20-jarige Willeke onverklaarbare wijze" raakte hij Angstig avontuur OEGSTGEEST - Een Oegstgees- ter mevrouw heeft gisteren met haar auto een angstig avontuur be leefd. Op de De Kempenaerstraat aangekomen zag zij dat er vlam men onder haar motorklep van daan kwamen. Ze verliet als de weerlicht haar vervoermiddel. Om standers slaagden erin het brandje goeddeels te blussen. WASSENAAR - Ernstige verwon dingen, onder meer aan het hoofd en diverse fracturen heeft een 28- jarige Rijnsburger overgehouden aan een hoogst merkwaardig ver keersongeval, vannacht rond één uur op de Rijksstraatweg in Wasse naar. De toestand van de man is kritiek. Op volgens de politie "volstrekt Uiteindelijk formuleerde de wet houder een voorstel, paard gaande kosten zal een ciaal plan moeten worden opge- Warmonds gemeentesecretaris C. Zoetemelk wil en kan geen uitla- bij burgemeester en wethouders aandringt het informa tica-onderwijs niet in het gedrang tingen doen over het bedrag dat te laten komen door het school- voor rekening van 'zijn' gemeente met zijn auto ter hoogte van de Ei kenlaan van de weg af. Hij reed straat is gewurgd. De eerste foto achter de bomen langs en ramde bleek achteraf totaal niet te lijken. Men hoopt door de verspreiding van dë recente foto meer tips bin nen te krijgen. Dat het om een ze denmisdrijf gaat acht de politie niet uitgesloten, maar verder tast zij nog in het duister. hek van de Ursulakliniek dat vervolgens mee te nemen over een afstand van honderd meter. De auto brak in tweeën. De bestuurder lag zwaar verwond naast het voorste gedeelte. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma van 8 30-17.00 uur -vrij. (071)144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoorlijden: C. Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256, per 'post (binnenland) A Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. losse nummers 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. 67.45 92.55 134.90 256.90 357.20 1.10 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE Abonnementsgelden dienen bij taling te worden voldaan Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien éen maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur, drs J.W.E Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograat) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2