'Snel vernieuwing kapotte beschoeiingen in het park' 'Gat, hij zit er maar heel gewoontjes bij.9 @0BI§S@§ CDA lanceert plan voor sporthal Begroting 86 I' PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 2 DECEMBER 1985 Prins Bernhard deelt handen en handtekeningen uit WASSENAAR - Niemand min der dan prins Bernhard bracht afgelopen zaterdagmiddag een bezoek aan Wassenaar. De prins was enige tijd aanwezig in de Panda-boetiek in de Langstraat bij de presentatie van de tweede druk van het boek 'Leo', geschre ven door mevr. Nick Funcke-Bor- dewijk waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Wereld Natuurfonds. De prins omschrijft het boek in zijn voorwoord als "een fascinerend schilderij in woorden en beelden". Zaterdagmiddag, even voor half drie. In de Panda-boetiek heerst een ietwat nerveuze stem ming. Ondanks het feit dat de boekpresentatie al een half uur aan de gang is, is de publieke be langstelling minimaal. Het echt paar Funcke-Bordewijk zit wat verloren achter een tafel met een enorme stapel 'Leo's' voor zich. Je ziet ze denken: "Hoe raken we dit in 's hemelsnaam kwijt?". Dan, klokslag half drie, een op gewonden kreet: "Daar is ie!". Voorafgegaan door een motor agent verschijnt er een donker blauwe Mercedes 300 E in de wandelpromenade Langstraat die pal voor de deur van de Pan da -boetiek stopt. De prins, met de onafscheidelijke witte Anjer in hel knoopsgat, een pijp in de mond en een rode schooltas in de hand. stapt onder applaus uit de auto en begeeft zich naar binnen Na het onvermijdelijke hand jesschudden neemt de prins plaats tussen de heer en mevrouw Bordewijk en zegt met een blik op de stapel boeken "zo, we gaan nog wat werken". De prins is nog niet koud binnen of in een mum van tijd staat de kleine ruimte vol met publiek. Niemand durft hem aan te spreken totdat de voorzitter van de Vrienden van Wassenaar, drs. G.H. Peijnen- burg, ietwat luidruchtig laat we ten "dan zal ik het goede voor beeld maar geven" en op de prins toestapt om zodoende als eerste en gesigneerd boek in ontvangst te nemen. Het blijkt dat prins Bernhard een stapel boeken thuis al gesig neerd heeft zodat hii ze alleen nog maar hoeft uit te delen. Hoe wel, uitdelen is het juiste woord niet. Kost een gewoon boek 25 gulden, voor een boek met een ko ninklijke krabbel en een warme handdruk van de prins dient het dubbele te worden neergeteld. Dat vormt voor veel Wassenaar- ders blijkbaar geen probleem, want in korte tijd worden er eni ge tientallen boeken verkocht. Intussen heeft zich een hele rij journalisten van de lokale-, re gionale- en zelfs van de roddel pers opzij van de prins opgesteld, allen voorzien van blocnote en pen. Praktisch ieder woord van de prins wordt opgeschreven ter wijl een batterij fotografen ZKH van alle kanten op de gevoelige plaat vastleggen. Prins Bern- hard, duidelijk gewend in de be langstelling ie staan, lijkt er niet warm of koud van te worden. Op verzoek van een fotograaf signeert hij twee boeken en bergt zijn gouden pen weer op totdat er een mevrouw verschijnt met een grote knuffelbeer. Ze vraagt of de prins het beest wil signeren. "Na Heel wat inwoners van Wassenaar hadden 50 gulden over voor een hand én een handtekening van prins Bernhard. (foto Van Boven) tuurlijk", is het antwoord. "Ik ben onlangs in een fabriek ge weest waar ze die dingen maken, erg leuk", zegt hij terwijl hij aan het verzoek voldoet. Tot grote hilariteit van de aan wezigen verschijnt de rumoerige Peijnenburg een aantal malen voor de prins met nieuwe gega digden voor een gesigneerd boek die hij vanaf de Langstraat naar binnen heeft gepraat. "Gut, hij zit er maar heel gewoontjes bij", fluistert een mevrouw als ze de man met het blauwe bloed ge waar wordt. Een man geeft de prins een tas voor zijn vrouw. Om kwart over drie vinden de begeleiders van de prins dat het feest lang genoeg heeft geduurd. De chauffeur wordt ongeduldig merkt er een op. "zo, en nu naar mijn lieve dochter toe", zegt de prins terwijl hij opstaat en af scheid neemt van het echtpaar Bordewijk. Begeleid door een paar stevige lijfwachten wandelt prins Bern hard naar buiten waar hij onder applaus van zo'n honderd be langstellenden in de hof auto naast zijn chauffeur plaats neemt. Met hoge snelheid ver dwijnt het gezelschap in de rich ting van het Plein. Een konink lijk bezoek is ten einde. MAANDAG Lelden Schouwburg. Oude Vest - 'Nacht moe der'. 20.15 uur. K&O. Oude Vest 43 - Concert Bach-cy- clus, 20.15 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat Film '200 Motels'. 20 en 22.15 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Vergadering raadscom missie volkshuisvesting en openbare werken, 20.30 uur. Warmond Gemeentehuis - Begrotings-raadsverga- dering, 19 uur. Leiderdorp Gemeentehuis Raadscommissie ruim telijke ordening en volkshuisvesting, 20 Voorschoten Gemeentehuis Vergadering raadscom missie financiën en ruimtelijke orde ning, 20 uur. DINSDAG Burgerraadslieden, Breestraat 92 - Spreekuur 11-12.30 uur, op afspraak. Inbraak: auto en kluis weg WARMOND - Uit een drukkerij aan de Warmondse Wasbeeklaan is een kluis met zo'n 25.000 gulden gestolen. Ook namen de inbre kers) een bestelauto mee. De daders kwamen binnen door het forceren van een raam. De pre- ciese tijdstip van de inbraak is niet bekend; vermoedelijk was het af gelopen nacht. Van de inbrekers nog geen spoor. VOORSCHOTEN - Twee jeugdige inwoonsters van Oegstgeest zijn gisterochtend rond drie uur in hun auto over de kop geslagen in Voorschoten. Het tweetal reed in de Koningin Julianalaan. waar het een bocht ter hoogte van de kerk niet ofte laat opmerkte. Gevolg was dat het voertuig tegen een paaltje terechtkwamen tegen een daarachter staande lantaarnpaal opklapte, waarna het over de kop sloeg. Beide meisjes, 18 en 19 jaar, raakten licht gewond. De auto was, zoals de foto duidelijk zal maken, totaal vernield. (foto Holvast) Koffieconcert Het Leiderdorpse saxofoon kwartet Mash geeft komende zon dag een koffieconcert in de Mu- zenhof, gelegen in de eigen woon plaats. Het concert, dat een uur duurt, begint om half een. Er wordt gespeeld op sopraan sax door Ekke Atsma, op alt-sax door Guub Massaro, op tenor-sax door Will Simons en op bariton sax door Dick Möller. Mash speelt 'van alles en nog wat', oude mu ziek, klassieke stukken, composi ties van hedendaagse componis ten en filmmuziek. Expositie Ineke Bergh (pentekeningen) en Jochen Wüstenfeld (olieverfschil derijen) exposeren vanaf 6 decem ber tot en met 8 januari in de Lei derdorpse Muzenhof, gelegen aan de Cor Gordijnsingel. Officieel wordt de tentoonstelling komen de zondag geopend door Cordelia Heydenfeldt. De muzikale omlij sting van de opening wordt ver zorgd door Streekmuziekschoo) Rijnakkoord. Sinterklaas Voorschotense kinderen kun nen komende woensdagmiddag in het poppentheater aan de Marij- kelaan 4 komen kijken naar een speciale Sinterklaas-voorstelling. Poppentheater 'Wellus-Nietus' verzorgt dit gebeuren, dat be doeld is voor kinderen van 4 tot 11 jaar. Aanvang half drie. Graag van tevoren reserveren via tele foonnummer 01717-8361. Zijlkwartier De Leiderdorpse wijkvereni- ging 'Het Zijlkwartier' houdt morgen een contactavond in Sin terklaassfeer. Bezoekers kunnen er onder meer klaverjassen en sjoelen. Plaats van handeling is het wijkcentrum aan de Van der Marckstraat, dat voor deze gele genheid vanaf acht uur morgen avond is geopend. WARMOND - De WD-Warmond wil de kapotte en weggeslagen be schoeiingen in het park Groot Leerust zo snel mogelijk vernieu wen. De opknapbeurt moet uit de saldireserve worden betaald, stel len de liberalen in hun algemene beschouwingen, hedenavond uit te spreken. De WD is het niet eens met het college van B en W dat eerst wil "sparen" alvorens de beschoeiin gen te herstellen. De partij denkt dat uitstel alleen maar tot nog ho gere kosten zal leiden. De oppositiepartij breekt ander maal een lans voor haar eigen stre ven om de contactcommissie be drijven van samenstelling te veran deren. Volgens fractieleider Saris haalt het overleg met de huidige commissie niets uit omdat veel van de leden tevens lid zijn van het be stuur van de plaatselijke onderne mersvereniging en de wethouder en de raadsleden zodoende telkens met dezelfde club zitten te praten. Het lijkt Saris en de haren beter als 'grotere' ondernemers deel zouden uitmaken van de contactcommis sie. Die kunnen winkeliers iets bij brengen en vice versa. De WD is blijkens haar algeme ne beschouwingen ook van plan een stokje te steken voor het afzien van het houden van een enquête naar de behoefte aan de soorten onderwijs in het dorp. Wethouder Dalhuisen (Progressief Warmond) had zo'n enquete in het vooruit zicht gesteld maar zag daar in tweede instantie vanaf omdat zij de bouwkundige integratie van de twee kleuter- en de twee lagere scholen tot twee bijzondere basis scholen in alle rust wilden laten verlopen. Van het CDA is bekend dat de partij evenmin tuk is op zo'n enquete zodat de WD op dit punt de steun nodig zal hebben van Pro gressief Warmond. Die steun komt er naar alle waarschijnlijkheid wel. De Warmondse schoolstrijd zou vanavond dus wel eens in alle he vigheid kunnen losbarsten. Belangrijk punt uit de beschou wingen van de liberalen is voorts de negatieve opstelling tegen het voornemen van het college, nu de financiële positie van de gemeente flink is verbeterd, om alle vereni gingen enkele procenten meer sub sidie te geven. De VVD is welis waar niet tegen die opschroeving van de subsidies maar zou graag meer differentiatie willen. De ene club kan aan drie procent extra wel eens te weinig hebben terwijl de ander er niet echt om verlegen zit. redeneren de liberalen. Het onafhankelijke raadslid Vreeken komt met vijf voorstellen. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES ialve Sleuteltjes) ma.-vrij 8.30-17.00 uur (071)144941 r infichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Jutlermans-Duyverman, tel. 071-893256, A Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel 079-412440 SLEUTELTJES •vrij. van 8 00-19 30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING -vrij. van 18 00-19 30 uur (071)123143 (Nabezorging na 19 30 uur) zaterdag van 16.30-18 00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd f 22.70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67,45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar. aan huis bezorgd 134,90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1.10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien eén maand voor het verstreken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwi|k (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv, alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J Veldhuizen Bin./Buitenl /Econ. W.F.J. Wirtz Sport: P.J de Tombe Feature. W.C.H. Schrama Regio Leiden: W Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S J. de Groot W Dijkman (totograat) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen. Parijs, Was hington. Rome. Madrid, Mexico-City, Tel y Aviv en Beirc WD Warmond in algemene beschouwingen: Vooral voorstel nummer twee toont aan dat de man ook op de kleintjes let. Vreeken wil namelijk een apparaat aanschaffen om de raadsstukken met plastic speciaal- banden aan elkaar vast te maken. Dat wordt momenteel nog met de hand gedaan. Nog simpeler lijkt het Vreeken om het ouderwetse nietje in ere te herstellen. De ande re voorstellen betreffen onder meer het privatiseren van het on derhoud van het Koudenhoornse groen en het geven van de be voegdheid aan afdelingschefs om vergunningen en dergelijke te on dertekenen opdat de wethouders in het weekeinde niet zo veel stuk ken te behandelen hebben. Opmer kelijk in Vreekens beschouwingen is ook 's mans pleidooi voor hand having van de ligplaatsen voor bo ten "bij de boer". Opmerkelijk om dat het een zowel gemeentelijk als provinciaal streven is om alle met boten dichtgeslipte sloten en vaar ten in het Warmondse te schonen. Vreeken ziet in legalisering van de ze ligplaatsen echter een steuntje voor de boeren die het met de su perheffingen al moeilijk zat heb ben. Progressief Warmond, vertegen woordigd in het college, toont zich een tevreden partij. Al geven frac tieleider Slingerland en de zijnen het CDA en Vreeken er nog even van langs. Dit in verband met de breuk tussen Vreeken en het CDA "hetgeen voor de kiezers slecht te begrijpen is". Het CDA krijgt ook een standje voor de christen-demo cratische weigering om het JAC te susidiëren en voor de afwijzing van de onderwijsenquete. PW meent dat de burgers de laat ste jaren te veel belasting hebben betaald. De progressieven zouden daarom graag zien dat de raad zich buigt orer het vraagstuk op welke wijze de burger iets van zijn geld kan terugzien. Centraal in de PW-beschouwin- gen staat de motie waarin het colle ge van B en W wordt opgedragen stappen te ondernemen om wo ningbouw mogelijk te maken op de plaats waar thans handelskwe kerij Humako is gevestigd. De fractie richt ohder het hoofd tukje huisvesting andermaal recht streeks het woord tussen het CDA, de collegepartner. PW meent dat ook het CDA moet vasthouden aan toewijzing aan Warmondse wo ningzoekenden van in Voorhout gebouwde woningen. Het CDA heeft evenals Vreeken al herhaal delijk te kennen gegeven uit te wil len gaan van het standpunt 'War- monders hebben recht op huizen in Warmond'. Het CDA en Vreeken willen liever net zo lang doorbou wen totdat de lijst van woningzoe kenden is 'weggewerkt'. De ogen van de beide fracties zijn daarbij gericht op de Klinkenbergerpol der. hun gymlessen in de sporthal zul len gaan geven. De sportzalen De Klimop en het gemeentelijke gymnastieklokaal in de Dorps straat kunnen dan wat het CDA be treft tegen de grond. Waarmee het CDA denkt meteen een 'cultureel knelpunt' te kunnen wegnemen. Op de plek waar nu het gymzaaltje staat, centraal in het dorp, kan een ruimte worden gecreëerd voor cul turele activiteiten. Ook lijkt de plek het CDA uitermate geschikt voor een week- of dagmarkt. De met de sloop van De Klimop vrij komende grond met de in de toe komst vrijkomende grond van de Leerhoeveschool kan wat het CDA betreft worden verkocht. Meevaller Het CDA geeft ook enkele moge lijkheden tot financiering van zijn eigen plan aan. Fractieleider Bon net schrijft dat met verkoop van de grond van De Klimop geld be schikbaar komt. Bonnet wijst voorts op een fikse meevaller van een half miljoen gulden. Dat geld komt van Koudenhoorn vandaan. Naar nu blijkt kan van de huidige beplanting van het stiltegebicd van het recreatie-eiland het leeuwedeel worden gehandhaafd en hoeft er niet te worden geinvesteerd in nieuwe beplanting. Bonnet vertelt desgevraagd dat hij wat de bouw van de multi-func- tionele sporthal eerder denkt aan 't Trefpunt dan aan 't Meerpunt om dat de eerste dichter bij de scholen is gelegen. En dat is weer van be lang voor de gymnastieklessen. De christen-democraat vertelt erbij beheersvorm van 't Trefpunt nodig dat voor 'zijn' plan een heel andere zal zijn. WARMOND De Warmondse CDA-fractie lanceert vanavond in haar algemene beschouwingen bij de begrotingen 1986 een plan waar mee drie knelpunten kunnen wor den opgelost op het gebied van sport, cultuur en de exploitatie van 't Trefpunt. Het plan behelst de bouw van "een multi-functionele sporthal" op of in de nabijheid van 't Trefpunt aan de Herenweg. In die sporthal zouden War mondse verenigingen terecht kun nen die nu nog bij gebrek aan ge schikte ruimten hun sport buiten de Warmondse gemeentegrenzen beoefenen. De huurpenningen vloeien dan in de exploitatie van de sporthal, redeneert CDA-frac- tieleider K. Bonnet. Het is van belang dat de sporthal aan 't Trefpunt, waarvan de kerk voogdij de eigenaar is, alvast te bouwen zodat één gebouw ont staat. Al was het alleen maar omdat bij 't Trefpunt prima parkeervoor zieningen voorradig zijn en de ex ploitatielasten van één gebouw eerder lager dan hoger zullen uit vallen dan die van twee gebouwen. Opbrengst straatfeest naar 'Huize Buitenzorg' LEIDERDORP Sinterklaas in hoogst eigen persoon heeft afgelopen zaterdag speel- en spelattributen over handigd. aan bestuur en directie van het Leiderdorpse 'Huize Buitenzorg'. Dit tehuis, gelegen aan de Simon Smitweg, viel 'in de prijzen' omdat het de kreeg van een straatfeest dat ter gelegenheid 40ste bevrijdingsdag in de Leiderdorpse Meijelaan gehouden. Behalve Sinterklaas waren namens de Meijelaan- bewoners de families Borreman en De Wit naar Huize Buitenzorg gekomen. De overdracht werd muzikaal omlijst door drum-, fanfare- en majorettenvereniging 'Tamarco'. Op de foto: het waarnemend hoofd neemt het 'sinterklaascadeau' in ontvangst. (eigen foto) Het CDA voorziet nu al problemen in de exploitatie van het huidige gebouw nu de muziekschool Bol lenstreek is opgeheven en daar door de huuropbrengsten met 11.000 gulden verminderen. In een gebouw waar meer kan, kan het wegvallen van de ene activiteit ge makkelijker worden opgevangen door het aantrekken van een ande re. Bovendien wordt zo "versnip pering" tegengegaan. Voorwaarde voor het plan is dat de beide basisscholen in Warmond

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2