Twijfels over waarde van psychiatrisch onderzoek D66 wil gemeentelijl volksraadplegingen 'Een fraaie stoffering van monumentaal VAKKLEDING Rijn en Vliet officieel open Tijdens rechtzaak moord Morsweg: VRIJETIJDSKLEDIN6 Hoekma benoemd tot lijsttrekker ZATERDAG 30 NOVEMBER 1985 LEIDEN (Vervolg van pagina 1) LEIDEN - Twaalf jaar ge vangenisstraf eiste de offi cier van justitie mr. I. Klop per gistermiddag tegen de 47-jarige Leidenaar die op maandagmorgen 2 septem ber op de Morsweg een 45- jarige man uit Tiel dood schoot. Maar aangezien de advocaat van de verdachte, mr. F. Kamp, later tijdens de zitting aantoonde dat het rapport, gemaakt door de Wassenaarse psychiater G. Noordhuizen, een onvol doende verdient, is het nog maar de vraag of er over twee weken een definitief vonnis zal worden geveld. De mogelijkheid bestaat dat de rechtbank zal beslissen dat een nieuw psychiatrisch onderzoek noodzakelijk is. Wraak - dat was de reden dat de verdachte op die tweede septem ber een aantal schoten loste op de 45-jarige man uit Tiel, evenals de dader afkomstig uit Marokko. Hij bemoeide zich, aldus de verdachte, teveel met mijn gezinsmoeilijkhe den, sterker nog: hij was volgens de 47-jarige Leidenaar de oorzaak van het feit dat zijn vrouw en kin deren wegliepen. De verdachte zei ook dat het slachtoffer niet alleen een verhouding had met zijn doch ter, maar ook met zijn vrouw. Dat zijn dochter zwanger was van de man uit Tiel, stond voor hem vast. De dochter zou boven dien na overleg met het slachtoffer abortus hebben laten plegen; in de ogen van de verdachte een onver geeflijke daad. Dat zijn vrouw een verhouding had gehad met de 'huisvriend' kon hij niet bewijzen, maar hij had wel sterke aanwijzin gen en vermoedde bovendien dat ook zijn echtgenote zwanger was geweest van hem. Aan het begin van de zitting werd aan de 47-jarige Leidenaar gevraagd of hij de toedracht van de moord wilde schetsen. Hij vertelde vervolgens dat hij 's ochtends zijn kinderen had willen opzoeken in Cortona, een opvangtehuis waar zijn vrouw en kinderen verbleven door de gezinsmoeilijkheden. (De vrouw wordt overigens mis schien het land uitgewezen. Voor dat de aanslag op de Morsweg plaatsvond, bepaalde de Haagse rechtbank dat haar verblijfsver gunning terecht was ingetrokken, maar aangezien er in een commis sie van de Tweede Kamer vragen zijn gesteld over deze uitspraak is .de uitzetting opgeschort.) De man vertelde dat hij op die .ochtend de man uit Tiel in Leiden op straat zag lopen. Maar hij had toen nog niks gedaan, zei hij; hij "wilde sigaretten kopen. Een tijdje later reed hij op zijn fiets weer rich ting Morsweg. Toen had hij het slachtoffer samen met zijn dochter in een auto zien zitten. Volgens de verdachte wilde de vriend van zijn dochter hem doodrijden. Achteruit "Hij kwam uit z'n auto. 'Ga achteruit', dat heb ik wel drie keer tegen hem gezegd, maar hij luister de niet. En toen dacht ik: ik kan hem beter doodschieten, want an ders schiet hij mij dood". Volgens de officier van justitie klopt dit verhaal niet. Uit de feiten, zo zei zij later tijdens de zitting, "blijkt dat u uw dochter hebt staan opwachten, en daarna bent u wel bewust de auto gaan snijden". En de president van de rechtbank, mr. N. Schipper, vroeg waarom hij een schietklaar wapen op zak had ge had. "Omdat ik me bedreigd voel de", antwoordde de verdachte. La ter: "Mijn dochter zei tegen mij dat hij van plan was om mij dood te schieten". Daarna begon de rechter de ver slagen van de ooggetuigen voor te lezen. Hun verhalen stonden haaks op dat van de 45-jarige Leidenaar: hij zou rustig om de auto zijn gelo pen, het portier hebben openge rukt en vervolgens de man uit Tiel met vier pistoolschoten hebben ge dood. Volgens de ooggetuigen was er dus helemaal geen sprake van dat het slachtoffer uit zijn auto was gekomen. De dochter verklaarde tegen de politie dat zij nog had ge probeerd om haar vader tegen te houden. Hierna las de rechter de verkla ringen voor die werden afgelegd door de kinderen van de Leide naar: hij zou meermalen hebben gezegd dat hij van plan was om zijn rivaal te doden. En hij had het slachtoffer ook een aantal keren geadviseerd om terug te gaan naar Marokko. Uitgespuugd In het reclasseringsrapport dat door alle partijen positief werd beoordeeld, stond dat de verdachte het niet meer kon slikken dat de man uit Tiel zich met zijn gezins moeilijkheden bemoeide. Boven dien werd hij uitgespuugd door de Marokkaanse gemeenschap die van hem eiste dat hij orde op zaken zou stellen. De advocaat tijdens zijn verdediging: "Als mijn cliënt op straat liep en een landgenoot te genkwam, dan ging deze aan de an dere kant van de straat lopen". Het reclasseringsrapport: "Hij werd meer en meer een Einzelganger". Schrijnend, was het, aldus dit rapport, hoe weinig diverse instan ties voor de verdachte hadden ge daan. Bij diverse klopte hij aan om hulp, maar telkens weer vergeefs. Volgens de Wassenaarse psy chiater die het rapport schreef, heeft de Leidenaar een primitieve persoonlijkheidsstructuur. En, zo schreef hij in zijn rapport, kans op herhaling is niet denkbeeldig. Een langdurige gevangenisstraf en daarna terbeschikkingstelling van de regering (tbz), dat was volgens hem de beste straf. De verdachte, geconfronteerd met deze uitspraak: "Kan dit weer gebeuren? Moet u luisteren: ik kan nog niet eens een kip doodmaken. Maar de man die ik heb doodge schoten heeft mijn leven kapot ge maakt. Hij heeft mij achterna geze ten en mijn vrouw en kinderen slecht gemaakt". Waarna hij vertel de dat het slachtoffer ooit in Utrecht zijn vrouw had beroofd.. "Hij heeft toen drieduizend gulden van mijn vrouw gestolen, een paar gouden armbanden en diverse pa pieren". Moord Moord of doodslag? "Naar mijn mening is moord bewezen", aldus de officier van justitie. En die moord, zo ging ze verder, is geheel terug te voeren op de achtergrond van de verdachte. "Hij komt uit het Rif-gebied, en daar wordt zeer tra ditioneel gedacht. De vader heeft het voor het zeggen en de vrouw dient onvoorwaardelijk trouw te zijn. Laten we overigens1 niet de fout begaan te denken dat een daad als deze in Marokko straffe loos zou blijven". Het feit dat de psychiater een ge vangenisstraf had voorgesteld en daarna tbz viel niet met elkaar te rijmen, vervolgde ze. Die tbz dien de dan volgens haar ook te verval len, waarna ze een gevangenisstraf van twaalf jaar eiste. In Marokko was dit nooit ge beurd, zei de advocaat van de cliënt even later. "Of het slachtof fer had moeten trouwen, of hij was gestraft". Het psychiatrische rap port was beslist beneden alle peil, vervolgde mr. Kamp. "Bij het ge sprek was bijvoorbeeld geen tolk aanwezig, en dat had wel gemoe ten. Bovendien zegt mijn cliënt dat het gesprek maar tien minuten heeft geduurd". Of de rechtbank moest geen re kening houden met de conclusies van het rapport, of er moet een nieuw rapport worden gemaakt, was de mening van de advocaat. Na overleg besloot de rechtbank dat er geen rekening zou worden gehouden met de conclusies. Zo wel de rechter als de officier van justitie waren van mening dat het rapport niet goed is. Waarna de advocaat stelde dat hij gezien de eis van de officier van justitie een nieuw rapport op prijs zou stellen. Of dat nieuwe rapport er ook zal komen, is nog de vraag. Daarover doet de rechtbank, zoals gezegd, over twee weken uit spraak. Andere mogelijkheid is dat dan het definitieve vonnis wordt geveld, maar in dat geval zal er geen rekening zijn gehouden met de conclusies van het psychiatri sche rapport van de Wassenaarse psychiater. De advocaat besloot zijn verdedi ging met de woorden dat de kreten om hulp van zijn cliënt nooit waren gehoord en dat zijn cliënt feitelijk niets anders had kunnen doen. ADVERTENTIE LEIDEN - De 60-jarige A. Mol. chef van de recherche, nam gistermiddag afscheid van de Leidse politie. Hij kreeg de ere-medaille in goud in de orde van Oranje Nassau uit handen van korpschef H. van Voorden (zie foto Holvast). Mol sloot een 33-jarige loopbaan bij de Leidse politie af. Hij begon in september '52 als aspirant-agent. In '83 werd hij benoemd tot adjudant. Van '61 tot '65 was Mol voorzitter van de Christelijke Politiebond, afdeling Leiden. In zijn vrije tijd is Mol onder meer natuurvorser. Boekje met wandeling door Leids groen LEIDEN - Akkerwinde - kent u die plant? "Het is ongelofelijk, maar er zijn een paar planten die onder het asfalt kiemen en er door heen weten te breken. De belang rijkste eigenschap van deze plan ten is niet moeilijk te raden: ze moeten een enorme kracht heb ben. Akkerwinde is een plant die dit heeft". C. Jochemsen, hoofd van de di rectie groen, kreeg deze week het eerste exemplaar van 'Een wande ling door het groene en monumen tale hart van Leiden' aangeboden. Het boekjeJs een gezamenlijk ini tiatief van vier stichtingen die zich met restauratie bezighouden: Dio genes, Het kleine Leidse Woon huis, Stadsherstel Leiden en De Leidse Hofjes. Naast alle kenmerken van een ty pische Hollandse stad - hofjes, mu sea, kerken enz. - heeft Leiden ook een levende historie van bomen en planten die een fraaie 'stoffering' zijn van het monumentale erfgoed. aldus de samenstellers van het boekje. Ze vervolgen: "Een 'stoffering' die als zo gewoon wordt ervaren dat ze meestal aan de aandacht ont snapt bij het uitzetten of volgen van een wandelpad door de sleutel stad". Dat is waar; je zou zelfs kunnen zeggen dat die 'stoffering' als zo ge woon wordt ervaren dat niemand er naar kijkt, met als gevolg dat bij na niemand kennis heeft van die 'stoffering'. Herkent u de akker winde? Onkruid, zult u wel ge dacht hebben. Na een heldere uiteenzetting over het openbaar groen vroeger en nu - het middeleeuwse Leiden bezat vrijwel geen openbaar groen - volgen korte verhandelingen over straatbomen en wilde planten. En dan begint de wandeling. Bij Mo len de Valk. De aandacht voor de planten en bomen die je onderweg tegen komt, maakt de wandeling leuk. èTIMMERMAN^ Haarlemmerstraat 203-205 LeWen tel. 121072 In het bericht afgelopen donder dag over gastarieven van het Ener giebedrijf Rijnland is een storende fout geslopen. Gesteld werd dat het voorstel, om de korting op de gastarieven te verhogen van 0,7 naar 0,8 cent, afkomstig was van het Leidse VVD-raadslid Bakker. Dat voorstel werd echter inge diend door het Leidse raadslid Van Meijgaarden (PvdA). Deze week werd in de de molen De Valk het eerste e teerd van het boekje 'Een wandeling door het groene e Gedeputeerde Boone (tweede van rechts) plantte gisteren bij wijze van opening van het gerenoveerde bejaar dentehuis Rijn en Vliet een berk. Hij werd daarbij geassisteerd door de Leidse wethouder F. Kuijers (uiterst links). (foto Holvast) LEIDEN - Gedeputeerde J.H. Boone (PvdA) plantte gisteren in de voortuin van verzorgingshuis Rijn en Vliet een berk. Daarmee verklaarde hij het gerenoveerde te huis voor geopend. Tijdens een zeer druk bezochte openingsbijeenkomst voerde Boone ook het woord. Hij wees op de achterstanden in Zuid-Holland op het gebied van verzorgingste huizen. "Dat betreft zowel de kwa liteit als de kwantiteit". Van het be zuinigingsbeleid van minister Niettemin toonde Boone zich verheugd over de renovatie van Rijn en Vliet en de wijkfunctie die het zal krijgen. (foto Holvast) LEIDEN - D66 in Leiden wil dat serieus wordt onderzocht of in de gemeente 'volksraadplegingen' kunnen worden gehouden. Derge lijke volksraadplegingen of 'refe renda' zouden vooral uitkomst kunnen bieden wanneer de ge meenteraad bij bepaalde onder werpen de knoop niet kan door hakken doordat belangen te ver uiteenlopen. Dit i de stellen die zijn opgenomen in het Daniëlle Arendje Helena dv. C.B.M. van Beek en A. Hollander; Diederik zv C.H.A.M. van Appel en B.C. Vos; Ba rend zv J.P. Tensen en W. van Waarden burg; Stefan Nicolaas Anton zv H.J.J. Dorreman en M.M. Kuiters; Hendrik zv H. Heemskerk en M. van der Plas; Nico laas zv F.D. Ouwehand en A. Messema- ker; Chantal Maartje dv. A.L. van Delft en T. Plokker; Chantal dv. J. van Eeden en M.M. Geerlings; Steef zv H.T.J. Hoo- gervorsten M.L. Bosman: Natalie dv. P. Kasius en J.P. van Duijvenboden; Timo Sibren zv J.A. Keuning en J.I. Mooij- man; Jennifer dv. J.L.F. Buijn en A P. de Wagenaar; Richard Johannes Theo- dorus zv A.W.J. Kaptein en G.C.M. Dui venvoorde; Lissy dv. H.N.J.M. van Rijt en C.L. Bosman; Rutger Jacob Barend zv B. Kraal en M.J. Besemer; Anne dv. A.F. Ballering en E.M. Luteijn; Irene Victoria dv. J.V.P.M. Onderwater en H.M. Goselink; Pieter Abraham zv N. Ouwehand en P.J. Prins, Saloua dv. A.E1 Ghourri en Z. Draoui; Volkan zv A. Dursun en E. Kalkan; Frans zv. F. de Jong en M.W. Harteveld; Marjolein Co- rinne dv. A.P.A. Hoogeveen en C.E. de Boer; Djackie Matthew zv J.R. Kembel; Sheila Sei Lai dv. T.W. Cheung en S.T. Chan; Jordy zv. G. Bouwman en S.F.L. Coertse; Sandra Johanna Francina dv. J. Siera; Kimberly dv. F. Opdam en B.E.S. van Leeuwen; Man Wah dv. Y.C. Lau en F. Wu; Dennis zv D.H. Hoek en J. Guijt; Mark zv J.J. van Aalst en Burgerlijke Stand G.D.M. de Winter; Adrianus Martinus Theodorus zv A.C.M. van der Voorn en A. van Zeben; Corine Rianne dv. J.B. Mariuputty en M.C.H. Sloos; Sylvana dv. C.E. Blikman; Jos zv M.M. Pont en J.W. van Mil; Ufuuk zv K. Kizilkava en N. Coban; Deniz dv. H. Naïin en E. Yil- diz; Martijn Everardus Jacobus zv J. Kok en A.C. Rusman; Sanne Marije dv. H. Altink en M.J.F. van Pelt; Lotte Kris- tine dv. H. Altink en M.J.F van Pelt; Geertje Nathalie dv. R.W. van der Velde en A. van der Plas; Mathilde dv. D. van der Ploeg en Y. van der Meer; Samad T.Z.M. van Schagen; Naoual dv. B. IJ- daa en L. Zeriah; René Diederik zv A. Ouwerkerk; Gertjan zv C.H. de Mare en E.C. Metzemaekers; Robbin Arwin zv A. Koelewijn en W.E. den Heijer; Priscilla dv. M.C.E. Onderwater; Arlette Marga- retha dv. M.H. Tuilenaar en M.G.M. van den Berg; Rosalie Cornelia Hendrika dv. S. Stokkel en W.M. Zwaan; Jeannine Jorina Christina dv. J.F. Nadall en F. Gomez; Paul Petrus Johannes zv S.P.E. sius en N. Barnhoorn; Boye Gerardus Theodorus Everardus zv A.C.M. Lange- veld en J.C.J.M. van der Poel; Jeffrey zv R.E. van Dijk en M. Meyer; Ümit dv. H. Kokangül en A. Sari; Thomas Jacobus zv C.J. de Jong en J. van der Voet; Cor nelia Geertruida Adriana dv. T. Offen- berg en E.S.M. Ruigrok; Willem Leo nard Cornells zv L.C.W. Maagdenberg en M.C.B. van Ruiten; Adriana Petro- nella dv. J.C. van Beien en W.L. van den Oever; Elisabethe Johanna dv. E.J. Jon ker; Fabian Peter zv A. de Graaff en J.M.H. Niks; Mayda Joyce dv. A. de Graaff en J.M.H. Niks; Natasja Martina dv. L.M. Siera; Cornelis Pieter Jacob zv J. Schoneveld en J.M. van Duijn; Milan zv H.L.M. Abels en M.J.C. Fles; Peter zv J. Slootweg en J. Brak. Overleden: T. de Boer (1949) man; C.K. Hogendoorn (1945) man; N. Kara- kus (1985) vrl.; J.C. Brouwerens (1933) man; N. Hoek (1908) man; J. van Beelen (1903) vrl.geh.gew. met A. van Beelen; J.J. Paauwe (1923) man; C. Vermeulen (1892) man; W.J.P. van der Voort (1921) man; I. Ie Febre (1903) man; J.M. van Cuilenburg (1914) man; D.M. Gordijn (1907) man; J.H. Lammes (1967) man; J.J. van Dalen (1927) man; C. 'van der Sleet (1894) man; C. Heemskerk (1925) man; P.H.C. Vintges (1901) man; A. Ka sius (1906) man; C. Leeflang (1918) vrl.echtg. van W. van Vliet; A.A. Ver schoor (1905) vrl.geh.gew. met P. de Lange; W. Ham (1920) man; A.C. Walthie (1912) vrl.geh.gew. met J.H. Brussé; E.H. de Vroome (1933) man; G. Hartog (1984) vrl.; E.M. Schultes (1952) vrl.; M.A. Broos (1895) vrl.geh.gew. met M.J. Stel; C. Hartevelt (1939) vrl.echtg. van' D.W. de Ru; B.C. de Jong (1928) man; D. Gijsman (1923) man; A. Philippo (1908) vrl.geh.gew, met P.Z. Dreef; W.J. Zirk- zee (1910) man; L. Dijkstra (1909) vrl.echtg. van H.B. Visser; J.C. Vintges (1928) man; G.M. de Jong (1917) vrl.echtg. van H.A. Walschot; J.J. Hen- neman (1913) man; E.P. Straathof (1903) vrl.echtg. van J.J. Straathof; J. Soeten- dal (1915) man; A.A. Vink (1909) vrl.echtg. van J.L. Turnhout; J.M. Mun- nik (1911) vrl.geh.gew. met J. Koning; C. Oorthuijsen (1919) vrl.echtg. van J.D. de Kleijn; A.E. Zuijdwijk (1891) vrl.geh .gew. met A.H. Seesink; H.J. Woud (1927) man; L.F.J.W. Godin (1899) man; M.J.J. Zuurmond (1902) vrl.geh.gew. met C. Imthorn; J.L.M. Keijzer (1938) man; T. van Hoek (1931) man. Gehuwd: D.J. Amesz en M.W. Zoete- weij; W. Visser en J.A. Axisa; F. van Leeuwen en A.A. Bekker; F.J.J. van Wittmarschen en W.M.L. van Iterson; A. Siera en I. Bleiji; J.J. de Graaff en S.R. van den Berg; R. van Mastrigt en A.J. Voorbij; M.A. Netjes en H. van Veen; F.J. Oldenburg en P.W. van Vliet. definitieve programma van D66 voor de gemeenteraads verkiezingen van volgend jaar. Dat programma is gisteravond door de leden van deze partij-' vastgesteld. Tijdens de ledenvergadering is te vens J. Hoekema, de huidige voor zitter van de D66-fractie in de ge meenteraad, verkozen tot lijsttrek ker. Een referendum op gemeentelijk niveau is in Nederland nu nog niet mogelijk. Maar volgens woord voerder F. van Lookeren Campag ne van D66 dienen zich binnen niet al te lange termijn hiervoor waar schijnlijk wel mogelijkheden aan. Hoe een'en ander in het vat moet worden gegoten en of een referen dum voor of-na een raadsbesluit moet gehouden, is volgens Van Lookeren Campagne nog niet uit gezócht. Een zaak waarbij een volksraad pleging van pas zou zijn gekomen, is volgens Van Lookeren Campag ne bijvoorbeeld de kwestie van de verlenging of afschaffing van de sluitingstijden voor cafè's. Hij meent overigens dat een referen dum niet te pas en te onpas moet worden gebruikt. In het nieuwe verkiezingsprogramma van D66 is ook het voorstel opgenomen om de commissie voor de rekeningen en de gemeentelijke accountants dienst meer bevoegdheden te ge ven. Die zouden dan beter, onaf hankelijker en vooral meer inhou delijk kunnen beoordelen of de ge meentelijke gelden op een juiste zijn besteed. E. Snelders, de tweede D66'e de gemeenteraad, is gisteren kozen voor de vierde plaats op de kandidatenlijst van deze partij. Snelders had zich eveneens kandi daat gesteld voor het lijsttrekker schap. De tweede en derde plaats op de kieslijst van de democraten zijn ingenomen door respektieve- lijk R. van Essen en P. Langen- berg. PPR Het raadslid Rob van Lint is'gis- teren tijdens een ledenvergadering van de PPR verkozen tot de eerste kandidaat voor die partij op de ge zamenlijke kieslijst van PSP, PPR en CPN (nu: Links Leiden). Van Lint neemt op de gezamenlijke lijst een tweede plaats in achter PSP- kandidaat Hans de la Mar. De tweede PPR-kandidaat is Marja" van der Ploeg. Zij neemt op de Links Leiden-lijst een vijfde plaats (Nooit geweten dat de boom op het pleintje voor het Koetshuis een prieellinde is, om maar eens iets te noemen.) De informatie over de bouwwerken op (ie route is minder interessant. Die gegevens staan al in zoveel boekjes over Leiden. Maar goed, het kan natuurlijk nooit kwaad om je geheugen op te frissen. Hoe zat het ook al weer met de legende van de spin? In de gevel van het pand Breestraat 177 be vindt zich een gevelsteen met een gekroonde zeekrab alsmede het jaartal 1632 en de inscriptie: Wie leeft er onbenit (onbenijd). "De bouwheer van dit pand, dat in 1692 genoemd wordt 'vanouts genaemt de crabbe', is de kousen maker Samuel van Royen geweest. Omdat later de krab voor een spin werd aangezien onstond een drie tal legenden over een in dit pand aangetroffen giftige reuzenspin, die de toenmalige apotheker Sa muel Carpentier Alting tussen zijn uitheemse kruiden moet hebben geïmporteerd. Iedere legende ein digt met de dood van degene(n) die met de spin in aanraking kwa- Vlug lopen we door. Eerste paal 398 woningen in Stevenshof LEIDEN - De wethouder van volkshuisvesting, Tesselaar, en de voorzitter van de woningbouwver eniging Eensgezindheid, Nagte- gaal, hebben gistermiddag in de Stevenshofpolder de eerste paal geslagen voor de bouw van 398 wo ningwetwoningen. "Een groot karwei in deze nieu we woonwijk", zei wethouder Tes selaar. En de voorzitter van de wo ningbouwvereniging sprak van "een klein dorp", van bouwtech nisch goede woningen met een re latief lage huur, dat in de komende twee jaar gerealiseerd zal worden. Nagtegaal ontlokte de belangstel lenden tijdens het heffen van een glas, na afloop van het slaan van de eerste paal, een driewerf 'hoera' voor een voorspoedige voortgang en afronding van dit projekt. Wethouder Tesselaar raadde de toekomstige bewoners aan flink vaak over het bouwterrein heen en weer te lopen. "Dan irriteert u ie dereen geweldig, maar weet u wel zeker dat het goed komt. Tenmin ste, dat beweert de heer De la Mar altijd", aldus Tesselaar met een kwinkslag naar zijn opponent van de fractie van Links Leiden. Tesselaar gebruikte zijn opmer king aan het adres van de toekom stige bewoners als inleiding voor het verhaal dat de gemeente de controle tijdens de bouw stevig in handen houdt. Dat is niet overbo dig, want, de 398 woningen, ont worpen door drie architecten, biedt een grote verscheidenheid aan woningtypen en waarschijnlijk ook een grote verscheidenheid aan problemen, aldus veronderstelde de wethouder. De nieuwbouw is de laatste waarvoor Nagtegaal als voorzitter van de Eensgezindheid de eerste paal sloeg. Na oplevering zullen de woningen in beheer komen bij de 'woningbouwvereniging Leiden', vereniging waarin naast de Eensgezindheid de wo ningbouwverenigingen De Leidse Woningstichting en Werkmanswo ningen zullen opgaan. Troef begint computercursus LEIDEN - Vormingscentrum Troef gaat vanaf januari een com putercursus organiseren voor jon geren tussen de 17 en 30 jaar. De prijs van de cursus is met opzet laag gehouden om zoveel mogelijk mensen de kans te geven aan deze introductiecursus mee te doen. De organisatie is er nog niet helemaal uit, maar de kosten zullen tussen de vijftig gen. Ook vopr buitenlanders zal, zo mogelijk tegelijkertijd, een derge lijke cursus worden georganiseerd. Op dit moment is Troef al bezig een 'experimenteercursus' voor een klein groepje te geven. De er varingen, hiermee opgedaan, zul len worden verwerkt in de cursus van januari. In acht lessen van twee uur zullen de cursisten weg wijs met de computer, worden ge maakt. Na twee maanden zal mo gelijk een herhalingscursus wor de honderd gulden lig- den georganiseerd. Inlichtingen bij Troef, Stationsweg 32, telefoon 130494. Wie zich wil opgeven, wordt verzocht dat liefst vóór half december te doen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3