SUIZEBr aILLEN Floor van Duyn in amateurteam Madrid zoekt nieuwe coach Bongers in kwartfinale Beenhakker staat klaar Irak naarWK-voetbal ZATERDAG 30 NOVEMBER 1985 SPORT PAGINA 15 Sjirra De redactie van De Roodwitter werd 'lyrisch' van de inderdaad fantastische treffer a la Platini van Peter Siera, die RCL op de valreep een gelijkspel (3-3) tegen WOG opleverde. Daarom ook een "ode aan Peter" in het laatst verschenen clubblad van de Lei- derdorpse zaterdageersteklasser: "O Sjirra Wat zijn jouw treffers wonder schoon Vuurspuwend als een raket Raken ze moordend het vijand- 'lijk net O Sjirra Wat zijn jouw dribbels elegant Heupwiegend snel jé ze voorbij En zo keer je steeds weer 't getij O Sjirra Wat zijn jouw sprints dynamisch j Sissend als een trein Krijg jij élke tegenstander klein O Sjirra Wat dek je slecht De tegenstander profiteert echt O Sjirra Jij onweerstaanbaar grillig beest Afgelopen zaterdag ben ik Speciaal voor jouw geweest". Pierre (2) Applaus klonk er niet op voor Pierre van Gemerden in de vori ge aflevering van De Roodwitter. Clubbladredacteur Rob van der Zwan kon weinig waardering op brengen voor de uitspraken die de RCL-reserve onlangs in deze, krant deed. Van der Zwan hulde zich in de gedaante van school meester; noemde de Leiderdor per "het stoutste jongetje van de klas" en deelde strafwerk uit aan de voetballer die volgens hem- eerst maar eens moet presteren alvorens een grote mond op te zetten. Onder de kop 'misver standen' probeert Van Gemer den in het cluborgaan van de eer steklasser zijn kritiek op trainer Laurens Mouter te verduidelij ken. "Voor het interview met Rob Onderwater had ik bij mezelf goed overwogen of ik het wel kon maken om die dingen te vertellen en ik kwam tot de volgende con clusie: Of ik kon een zoetsappig verhaaltje vertellen over RCL- Noordwijk of ik kon iets vertellen waardoor een discussie op gang zou kómen die een positieve uit werking zou kunnen hebben op de prestaties". "De stelling eerst goed preste ren en daarna tijd voor grapjes gaat denk ik niet helemaal op. Er bestaat zoiets als VOETBALHU MOReen woord dat in de Dikke van Dale niet voorkomt maar ie dereen (vooral Rob) die voetbalt of heeft gevoetbald weet precies waarover ik het heb. Juist die ty pische VOETBALHUMOR die er. naast andere zaken natuurlijk voor zorgt dat de sfeer ondanks de slechte prestaties goed is en blijft, mis ik nu een beetje". "Een meestér zou toch moeten weten dat niet iedere leerling het zelfde is; sommige leerlingen ko men nu eenmaal tol betere pres taties als ze af en toe een geintje kunnen uithalen". "Bovendien heb ik nu in de loop der jaren verschillende meestersmeegemaakt zodat ik dus goed kan beoordelen welke de beste is. Het blijkt''trouwens dat ook leerlingen wel eens 'ge lijk' kunnen hebben want mees ters worden ook wel eens op het matje geroepen. Bovendien heb ik uit het interview van onze meester (Mouter dus) met Om roep Rijnland vernomen dat een leerling voor zijn mening uit mag komen". Boodschapper Pierre van Gemerden reed in de ogen van zijn trainer dus géén scheve schaats met het openlijk leveren van kritiek. Wie dat wel deed volgens Mouter was de sportredacteur in kwestie. De reactie van de oefenmeester in De Roodwitter: Het wordt pas leuk als u gaan bekijken wie dit stuk heeft geschreven. Als dat die Rob On Redactto Jaap Visser en Rob Onderwater derwater toch niet is, vooinrialig werknemer van 's lands grootste bierconcern, opgeklommen tot sportjournalist, ooit deel uitma kende van de A3-4 selectie van UVS en 7iu uitkomend voor MVKV. Bekend geworden door dat hij, net zoals een aantal vriendjes van hem, een uiterst fij ne neus heeft voor 'BOULEVARD VOETBALNIEUWS'. Bij het na lezen van zijn interview moetz'n snorretje toch wel zijn gaan krul len van plezier. 'Hij heeft toch maar weer een halve pagina vol geschreven met dingen die ieder een graag leest'. Nog leuker werd het toen Rob van der Zwan het nodig vond om op het interview te reageren. Meteen belde Onder water z'n 'Suizebollen'-Jaap op; ze zouden wel even wraak, ne- "Enja hoor, de'eerste beste za terdag namen ze een groot ge deelte van het proza van Rob van der Zwan over. Wat is dat toch fijn: 'De rubriek is weer vol, ze moeten het alleen even kopiëren, de regels over Rob Onderwater wegstrepen en er nog even een sneer onderschrijven; dat kun je wel aan de heren overlaten, ster ke punten moetje uitbuiten". 't Is overigens maar goed dat Rob van der Zwan niet het onder wijs in is gegaan; hij deelt name lijk straf uit aan de verkeerde persoon. Niet Pierre moet schrij ven, maar Rob Onderwater. En het moet een passende straf zijn. een hele erge straf: 'Een positief stuk over RCL". Kortom, de boodschapper moet weer eens boeten voor het overbrengen van het, slechte Des duivels Fides Pacta is in zijn wiek ge schoten. Dat Scylla voör het nieuwe clubhuis het oog heeft la ten vallen op het terreiri van de korfbalclub, heeft de tempera tuur aan de Zoeterwoudse Singel onverantwoord doen stijgen. Pe- "Al met al een onredelijkover de rug van Fides, gespeeld spel letje. Maar hoe kan het ook an ders met zo'n naam. Want luidt het gezegde niet 'van Scylla in Charybdis', w,at zoveel betekent als 'van de regen in de drup' en verder terug zelfs 'tussen duivel en diepe zee'. Het is dus slikken of stikken voor Fides en daarom zijn we kwaad. Het is ons Veld, huur of geen huur, en mogen we misschien ook wat te zeggen heb-l ben? Pactanen, op de barrica den! Scylla doet in ieder geval de negatieve betekenis van haar Van gezellige theekransjes zul len straks aan de Zoeterwoudse Singel zeker geen sprake zijn. Bem vindo! woensdagmiddag binnen zijn ge meentegrenzen een grote ge beurtenis plaats. De vpormalige cultuurwethouder van Leiden doelde op het in 1-1 geëindigde rommelpotje dat de voetbal- jeugd van Nederland en Portugal bij Blauw Zwart afwerkten. Schoute zelf en bondstrainer Dick Advocaat zorgden er even wel onbewust voor dat er toch wat te beleven viel op het com plex van de zondageersteklasser. 'Tricky Dickie' probeerde hal verwege de tweede helft de druk op het Portugese doel te verho gen door een 'verdwaalde' bal te retounerén, Maar op het moment dat Advocaat vlak voor de over dekte tribune het speeltuig wi\de oprapen, kreeg hij een forse schouderduw van één van de naar schatting vijftien Portugese verzorgers, die vervolgens met de 'buit' aan dé haal ging. Zelfs bondsmanager Rinus Michels lag op het 'ereterras' dubbel van het lachen. 'Leidse' Piet Hein baarde op zien met een 'geslaagde imitatie van zijn Juinense collega Hans van der Vaart, de creatie vari Kees van Kooten en Wim de Bie. In zijn voorwoord in het pro grammablad verkondigt Schou te een kostelijke mening over het ÜEFA-initiatief om een Euro pees kampioenschap voor jeugd voetballers in té sMte "Ik denk dat zoiets erg goed is. Niet alleen om als het ware 'spes lenderwijs' op jonge leeftijd in ternationale wedstrijdervaring op te doen, maar ook om al in je jeugd mede-Europeanen te ont moeten en te leren kennen. Ik ge loof dat. zoiets erg goed is om een beter idee te krijgen van andere leefgewoonten en culturen en om daardoor eens stil te staan bij on ze eigen manier van denken en doen. Het verruimt de horizon en het verhoogt het begrip voor an dere groepen buiten ons eigen kringetje". Schoute besluit zijn voor woord op zo mogelijk nog koddi- ger wijze: "Ik wens Blauw Zwart, als gastheer en organisator van deze geweldige manifestatie, een heel geslaagd evenement toe. Ik ben trots op het feit dat deze wed strijd ïn Wassenaar wordt gehou den en hoewel ik natuurlijk de gasten een hartelijke 'seja ben vindo!' toeroep, kon ik het niet la ten te eindigen mei: 'Hup, Hol land, hup, laat de leeuw niet in zijn hemdje staanl" Hans van der Vaart had het niet beter kunnen zeggen. Lelijk eendje Onder de kop "De frappante ge- daantewisseling van een lelijk eendje" analyseerde voetbalspe cialist Rob Hughes van de Inter national Herald Tribune afgelo pen woensdag de internationale doorbraak van Jan Mölby. De pas 22-jarige Deense krachtpat ser, die zich wat moeizaam over de velden beweegt maar over een fluwelen traptechniek beschikt, verhuisde vorig jaar voor een trénsferbedrag van rond de ne gen ton van de reservebank van Ajax naar de reservebank van Li verpool. Mölby had het geluk dat de meervoudige Europa Cup winnaar vorig seizoen op alle fronten werd afgetroefd door. stadgenoot Everton, waardoor hij aan het begin van deze voet baljaargang in de basiself be landde. Hughes noemt de 1 me ter 85 lange en de bijna tweehon derd pond zware Mölby de man die Liverpool voorgaat op de weg terug naar de Engelse voet- baltop: "Een voetballer met een verbor- gen schoonheid die opvallend ge noeg net als de klassieke sprook jesschrijver Hans Crïstian An dersen is geboren in het plaatsje Kolding bij O dense". "Dit seizoen werd de karakter voetballer gevonden die Mölby optimaal zou kunnen laten func tioneren: Steve McMahon, de man die z'n eerste honderd wed strijden voor Everton speelde. Met die twee kon Liverpool einde lijk het verlies opvangen van waarschijnlijk de meest complete middenvelder die de „club ooit heeft gehad: Greame Souness. De aan het Italiaanse Sampdoria verkochte voetballer was Molby en McMahon in één, iemand met een fluwelen traptechniek die ook .de kunst van het tackelen verstaat". "Het is vreemd dat de Neder landers, die ooit Wim van Hane- gem koesterden als hun eigen slenterende balkunstenaar, hem hebben laten gaan en datzelfde geldt voor de Bundesliga, die Günter Netzer heeft voortge bracht, de man van de fantasti sche passes over veertig meter. Het is zelfs vreemd dat Engeland, dat zelf in Trevor Brooking een begaafde maar. trage middenvel der had, er zo lang over heeft ge daan om te accepeteren dat de grote balartiesten voetbal niet zo zeer met hun benen maar met de hersenen spelen". Hughes eindigt zijn analyse .met een fraaie .vergelijking: "Denemarken mag dan het land van de sprookjes zijn, maar Engeland kortwiekt per traditie niet de vleugels van een zwaan". Katwijker naar China ZEIST (ANP).- De vernieuwde se- lëctie voor het Nederlands ama teurvoetbalteam, dat van 2 tot 17 januari in China vertyijft voor het. spelen van vijf oefenwedstrijden, telt slechts één speler uit de Leidse regio. Katwijker Floor van Duyn is de enige uit deze streek die.bonds- coach Ron Groenewoud gisteren selecteerde voor de Oranje ama teurs. De ploeg bestaat uit zeven tien man, onder wie Numansdor- per Van Trigt (NSW), voor wie en kele Belgische profclubsbelang stelling hebben. Van de oude groep gaan onder anderen Ver steeg en Reglero van Elinkwijk en De Kleine en Meulendij-ks.van Gel- drop mee. Gespeeld wordt tegen het nationale team van China en enkele districtsclftallen. Öe selectie bestaat uit: Hendriks en Werdecker (beiden EDO), Ver steeg en Reglero (beiden Elink wijk), De Kleine en Meulendijks (beiden Geldrop). Suiker en Ront- berg (beiden DHCj, Van Duyn (Quick Boys), Molenaars (Oranje Nassau). Van Trigt (NSW), De Groot (Wilhelmina), Vidder (Nun- speet). Verbeek (Unilus), Robijn (AFC)i >Neuteboom (Zwolsche Boys) én Beuk (Heerjandam). UEFA-jeugd Coach Bert van Lingen heeft voor het UEFA-jeugdelftal tot zes tien jaar .zeventien spelers uitgeno digd,. phdef wie Joop Tegelaar en Richard dé Graaf van het Leidse UVS en Cor Heemskerk van Rijns- burgse Boys. Het jeugdelftal spéélt op woensdag 4 december op het- terrein van Zandvoortmeeuwen te gen Zwitserland. Het is een wed strijd' uit groep 6 van het kwalifica tietoernooi van dé Europese titel strijd. Van Lingen moet nog één speler laten afvallen. De selectie: F. en R. de Boèr, Witschge (Ajax). De Ron, Lanc- kohr (PSVj. Tegelaar, De Graaf (UVS), Roubos, Van Veenendaal (Utrecht). Van de Star (Feyenoord), Alma (Cambuur), Weber (Twente), Heemskerk (Rijnsburgse Boys), Reinders (Groningen), Knippen berg (Daventria), Huitema (Drach ten) en Jaspers (Rood Wit W). Kans Op dezelfde woensdag krijgt bondscoach Leo Beenhakker een .^nieuwe kans om een vertegen woordigend elftal van België de voet dwars te zetten. Beenhakker, de verliezende coach bij het duel der A-elftallen, begeleidt het natio nale UEFA-elftal (tot 18 jaar) in Venlo. In Limburg moet Neder land de Belgische leeftijdsgenoten verslaan om in de race te blijven voor de kwalificatie voor de Euro pese titelstrijd. De eerste ontmoe ting, vorig jaar onder leiding van Ger Blok, ging mét 1-3 verloren. Succes Bremen BREMEN (SID/DPA) - Werder Bremen heeft vrijdagavond het be halen van de herfsttitel gevierd met een schuttersfeest. De Noord- düitse club won in het eigen We- ser-stadion vóór 21.653 toeschou wers met 6-0 van VfB Stuttgart en sloot daarmee de eerste competi tiehelft in Bundesliga op de eerste plaats af. Uit zeventien wedstrij den behaalde Werder 25 punten, een totaal dat door de concurrentie niet bereikt kan worden. Suizebollen Al jarenlang ben ik een trouw en genoegzaam lezer van het Leidsch Dagblad eh nu, na het lezen van de roddelrubriek Suizebollen, moet mij toch iets van het hart. Met stij gende verbazing heb ik namelijk kennis genomen van de <ioor de heren Visser en Onderwater aan het licht gebrachte 'omkoopaffaire' (één fles wijn) in de Leidse wieier- wereld. Notabene hun medewerker R. Dobbelaar zou op oneigenlijke wij ze één of andeïe wielerkoers heb ben gewonnen. Dat kan men toch nauwelijks serieus nemen. Alles best, maar deze bladvulling, die eh ke vorm van geloofwaardigheid tart, blijft mij als lezer toch liever gespaard. Ik verzoek de heren dan ook hun polemieken voortaan op de redac tie uit te vechten. Dat zou de waar digheid van het Leidsch Dagblad ten goede komen. PS. Mocht het onverhoopt tot een duel tussen de heren Dobbelaar en Visser komen, dan ben ik uiteraard bereid om als secondant op te tre den. A. Groèneveld N. van Züytbrouckhof 10 Leiden. MADRID (GPD) Het bestuur van Real Madrid komt maandag in spoedberaad bijeen om zich te beraden op de crisis, die uitgebroken is na de monsternederlaag woens dag tegen Borussia Mönchengladbach, (5-1). Een van de belangrijkste punten van de agenda is de toekomst van de huidige trainer Luis Molowny. Binnen het bestuur en de selectieploeg is een storm van kritiek gerezen op Molow ny, die ook in de Madrileense pers wordt gehekeld wegens gebrek aan persoonlijkheid en autoriteit. Niemand geeft onder de huidige omstandigheden dan ook een peseta voor de kansen, dat Molowny zijn contract tot het eind van het seizoen uitdient. IMadrileense neus voorbijgaat, in dien er niet snel drastische maatre gelen worden genomen. Maatrege len, die vooral neerkomen op een trainerswisseling. De voorkeur van het bestuur gaat in de eerste plaats uit naar de trainer van Atletico de Madrid, Luis Aragones. Vorig sei zoen bewoog de kapitaalkrachtige nieuwe voorzitter, Mendoza, al he- Imel en aarde om Luis in te lijven. Omdat Luis Aragones tot het eind van het lopende seizoen onder con tract stond, koos Mendoza voor de interim-oplossing Molowny, in de hoop, dat hij in de zomer van vol gend jaar de obstakels en weer stand bij stadgenoot Atletico zou kunnen overwinnen. Maar die stra- jtegie is wreed verstoord door de huidige crisis. Mendoza staat daardoor voor het dilemma: noodgedwongen Molow ny handhaven tot Luis Aragones beschikbaar is of tot het eind van het seizoen een tijdelijke invaller benoemen. In die laatste operatie worden twee namen genoemd: ZEIST (ANP) - De KNVBheeft alle Maar hltfcmaar dl vmaïSfLattIk Als voormalige topclub met een roemrijke historie heeft Real Ma drid maar een obsessie: na vijf jaar eindelijk weer de Spaanse titel be halen, waar in de afgelopen jaren Real Sociedad, Athletic de Bilbao en Barcelona meë gingen strijken. Na een voorspoedige competities tart. waarin Real maar liefst vijf punten op Barcelona uitliep, is die voorsprong op de Catalaanse aarts rivaal intussen tot een punt geslon ken. De inzinking van Real heeft de gebruikelijke paniekverschijnse len bij de Madrileense club teweeg gebracht. Angst, dat voor de zesde keer in successie de titel aan de Vandaag geen voetbalduels vandaag vastgestelde wed strijden in het amateurvoetbal in verband met de slechte gesteld heid van de velden afgelast, inclu sief de zaterdag te spelen duels voor de landelijke jeugdcompeti- Nederlands elftal* de wedstrijden in het amateurvoet bal afgelast. Tevens heeft de KNVB alle wed strijden competitie afgelast in de districten West I, Noord en Oost. Bovendien góan de amateurduels in de vol gende afdelingen zondag niet door: Amsterdam, Arnhem. Friesland, Gelderland, Gouda, Groningen, Haarlem, Noord-Hol land, Nijmegen, Twente, Utrecht en Zwolle. r trainer Luis Molowy. DUELMEN (ANP) - Jos Bongers is er gisteravond laat toch in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het toernooi om het Europees kam pioenschap bandstoten. Bongers nam het zekere voor het onzekere en versloeg met verve de Belg Lu- do Dielis. die het toernooi in tegen stelling tot de Nijmegenaar ijzer- sterk was begonnen. nkelijk leek Bongers ook niet te kunnen tippen aan het ni veau van Dielis. De Nederlander' stond nog aan de eerste punten te denken, toen zijn opponent al hal verwege was. De inspiratie, van de Belgische kampioén raakte echter uitgeput, de productie viel stil en Bongers reageerde alèrt. Met een aantal knappe series werkte hij de tussentijds zijn contract met Bayern Munthen kan en wil onder breken. Voor Beenhakker liggen de za ken na de uitschakeling van het Mexico? üe. Ook alle afdelingen van de zienlijk simpeler. In uitlatingen voetbalbond hebben voor zaterdag de Spaanse pers verklaarde Been- hakker gisteren 'desnoods een blanco contract te willen tekenen als Real Madrid van. mijn dienstén gebruik wil maken". Aan zijn aan- wezigheid in het stadion in Dussel- dorf en in het hotel, waar Real Ma drid logeerde, moeten volgens Beenhakker niet te veel conclusies verbonden worden. Dat ging alleen maar om een beleefdheidsbezoekje aan Jorge Valdano. eén van zijn I discipelen uit zijn Zaragoza-perio- de. TAIF (DPA) - Irak heeft zich als 23e en voorlaatste deelnemer geplaatst voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal, dat van 31 mei tot 29 juni in Mexico wordt gehóuden. Het elftal van Irak kwalificeerde zich door gisteren de return tegen Syrië met 3-1 (1-0) te winnen. Het eerste duel was in Damascus in 0-0 geëindigd. Het laatste toegangsbewijs wordt op 4 december in Melbourne betwist in de tweede wedstrijd tussen Au stralië en Schotland, De Schotten wonnen de thuiswedstrijd met 2-0. Irak is na Canada en Denemarken de derde debutant op.WK-niveau in Mexico. Het duel tegen Syrië werd op neutrale bodem in Taif in Saoedi- Arabië gespeeld. Volgens de regels van de FIFA mag Irak als oorlog voerend land geen kwalificatiewedstrijden binnen de eigen grenzen spe len. In Taif nam Irak voor 25.000 toeschouwers in de 27e minuut de lei ding door Hussein Saeed. Twee minuten na de rust verdubbelde Shaker Mahmoud de voorsprong. In de 54e minuut bracht Walid Abu Assel de spanning terug (2-1). Zeventien minuten later stelde Khalil Allawi voor Irak de tickets naar Mexico veilig. - achterstand weg en finishte met tien gemiddeld nog mei ruim:e voorsprong. ."In het begin wilde' ik punten maken, zonder aan een syöteem te denken. Ik raakte bovendien maar niet aan die tafel gewend", zei Bon- gel's. Hét siert hem dat van enige paniek, waar op een gegeven mo ment alle reden toe was, niets viel te bespeuren. De nationale kam-, pioen, die de titel veroverde op grossier Hans' Vul tink, bljeéf koel afwachten. Dat geduld werd, be loond. Eerder op de dag verloor de Nij megenaar in de eerste ronde kans loos (61 tegert 150 carambolesvan de Fransman Connesson, waarna enig herstel volgde in de partij te gen de matige Deen Karsten Lie- berkind. Of Bongers met twee ze ges in de.poulé veel opschiet, blijft echter de vraag. De kans is groot dat hij vandaag als-nieuwe tegen stander op Ceülemans stuit, die als tweede overging. Met de goed bil jartende Lucxcm burger Grethen is Cèuiemans de enige nog ongesla gen speler in Duimen. f

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15