4,98!! 6,95!! Renovatie Récolte 1985 ^ujolais Nouveau Kenners hebben 1985 al uitgeroepen tot een van de beste wijnjaren van deze eeuw Een predikaat dat zeker ook geldt voor de nieuwe Beaujolais-oogst. Superieur van kwaliteit formidabel laag in prijs! BEAUJOLAIS PRIMEUR 1985 BEAUJOLAIS- VILLACES PRIMEUR 1985 Met belangstelling uw verslag gele zen van de botsing Tesselaar - De la Mar. Vervelend en ergerlijk von den wij het 'verweer' van wethou der Tesselaar, hij verschool zich weer zoals gebruikelijk achter al lerlei gemeenplaatsen en dooddoe ners en nam het bewoners kwalijk, als zij met hun zeer ernstige klach ten, waarmee zij bij de WBV geen gehoor vonden, naar de politiek liepen. In de optiek van dhr. Tesse laar zijn het altijd tijdnood, regels en... zelfs bewoners die de renova tieschandalen doen ontstaan. Der gelijke flauwekul moet dhr. Tesse laar maar in zijn partij fractie ver tellen maar niet in de gemeente raad. Leiden zit, onder verantwoorde lijkheid van dhr. Tesselaar, al jaren met een falend renovatiebeleid op gescheept, waarbij het ene schan daal het andere overtreft. Alle schandalen vinden hun oorsprong in het feit, dat de 'socialistische' wethouder, als een ware regent geen inspraak duldt, hierdoor wor den bewonerscommissies niet se rieus genomen, indien nodig be donderd en zelfs aan de kant ge- schóven. Ook wreekt zich hier het beruch te Leidse 1-aannemersysteem", waar elke bewonerscommissie te gen is, maar ondanks alle verzet en protest wordt dit systeem door de wethouder en ambtenaren door dik en dun verdedigd en gehand haafd. Dit door bewoners zo verfoeide systeem heeft een soort 'de kat op het spek binden' effect gekregen, waardoor de aannemer volledige handelingsvrijheid is toe gestaan, daarbij slaafs gesteund door de wethouder zijn ambtena ren en de WBV'en. Anders zijn de met de regelma tigheid van de klok terugkerende renovatieschandalen niet te verkla ren, voor bewoners is onbegrijpe lijk hoe het mogelijk is geweest dat bij de 'Eengezinsheid' tijdens reno vatie zo uitgebreid is geknoeid. En als klap op de vuurpijl heeft de 'Eensgezindheid' het gepresteerd om het een niet bestaande archi tect te werken, door de bewoners smalend Mr. X genoemd. Het ar chitectensalaris a raison 300.000 is echter wel in rekening gebracht. Naast dat bewoners met een slecht gerenoveerd huis zitten opge scheept, moeten zij ook nog beta len voor iemand die niet bestaat. Wat wij met de uitspraak van dhr. Tesselaar - hij zei te verwach ten dat als de WBV'en tot 2 grote clubs zijn gefuseerd de gemeente lijke bemoeienis flink wordt be perkt - aan moeten is ons ten enen male onduidelijk. Je vraagt je af, weet deze wethouder eigenlijk wel waar hij het over heeft? Immers de knoeiers vn de 'Eensgezindheid', die tot voor kort strak en stijf vol hielden van knoeierijen niets af te weten, zitten nu heel comfortabel bij een grote club WBV Leiden de dienst uit te maken. Het mag dui delijk zijn als met 1400 woningen niet capabel bent, ben je het met 8000 9000 woningen in het geheel niet. De uitspraak van dhr. Tesse laar betekent in concreto, dat de knoeiers nog meer de vrije hand krijgen en er zich nog veel meer schandalen gaan voordoen. Door ons, het 'Stedelijk Comitee Beter Wonen' v/h de 'Renovatie Advies Groep' zijn jarenlang reno vatieschandalen gesignaleerd en aan de kaak gesteld. In de Leidse politie - hoe beschamend - vonden wij alleen gehoor en steun bij de kleine partijen in de persoon van de raadsleden Brands (CPN/VCN), De la Mar (PSP) en Vergeer (SP). De grote partijen PvdA en CDA lie ten ons in de kou staan, een paar maal zijn wij op fractiespreekuur bij de PvdA geweest, wij kregen daar een bakkie koffie en voor de reste moesten wij het maar bekij ken. hun naam was haas. Middels talloze artikelen in de dagbladen, weet iedereen in Lei den nu wel dat renovatie en onder houd een uiterst omstreden zaak is. Waar de wethouder stelt, alleen die complexen krijgen de aandacht waar het slecht uitpakt, willen wij opmerken, dat er zeer veel bewo ners zijn die in de woningbouwver enigingen geen enkel vertrouwen meer hebben. Hierdoor knappen veel bewoners de knoeierijen na renovatie met eigen middelen pp, om van het gezeur en chicaneer af te zijn. Waar wij renovatieschandelen signaleerden, werd er door de ver antwoordelijken altijd ontkend en gelogen, zo ook bij de 'Eensgezind heid', maar nadat zij als een rat in de val zaten, gaven zij schoorvoe tend toe dat er wel iets aan de hand was. Wij willen met dit schrijven de rest van de gemeenteraad toe roepen: 'Wordt nou eindelijk is wakker'. Want het wordt de hoog ste tijd, dat het in Leiden nu eens afgelopen is met de renovatie- en onderhoudschandalen. Het is poli tiek niet meer te verkopen, dat be woners na renovatie met een enor me huurverhoging worden opge scheept, waar zij dikwijls een slechtere woning voor terug krij gen dan voor renovatie. Ook willen wij een pleidooi hou den voor echte inspraak, want tot heden wordt er voor bewoners be slist, inplaats van met bewoners. Echte inspraak houdt in dat het af gelopen is met allerlei schandalen, bewoners beslissen en controleren dan zelf wat er aan hun woningen gaat gebeuren. 'Stedelijk Comitee Beter Wonen' p/a Lombokstraat 54 Leiden c«wtrqle& PTrnt ?1L£> APPELLATION BEAUJOLAIS CONTROLEE WIJNHUIS: BROC PETIT-FILS/FLEURIE Per fles APPELLATION BEAUJOLAIS- VILLACES CONTROLEE WIJNHUIS: HERITIER C. DEVEAUX/FLEURIE Per fles Donderdag 21 november gratis proeven in alle filialen! oegstgeest Lisse - 'De integraalbomen', een science-fic- tionpocket waarin Larry Niven zijn fi guren vreemde avonturen laat beleven !n ®en heel vreemde wereld. Meulen- hoff, prijs 16,50. - 'Witte heksen', verhalen van Gerrit Jan Zwier, die zich afspelen in uitheem se streken. 'Voor de meeste personages is de omweg over de wereld de kortste weg naar het eigen innerlijk', staat er op de omslag. De Prom, prijs 22,50. - 'Lamp van melkglas', gedichten van Maria de Groot. De Prom, prijs 19,50. - 'Vanavond om een uur of acht', ro man van Jan Willem Hofstra, waarin hij een beeld geeft van het jachtige rustelo ze leven van alledag van een achttal per sonen. De Prom, prijs 24,50. - 'Hoop zonder illusies', memoires van de communist Henk Gortzak, die in 1959 uit de CPN werd gegooid. Zijn po litieke loopbaan leek ten einde, maar hij keerde terug. Als PSP-kamerlid. Nu heeft deze gedreven politicus zijn bele venissen op papier gezet. Bert Bakker, prijs ƒ34,90. 'Dl maanring'jeugdboek door M<y - 'Anna', jeugdverhaal over een links handig, stotterend en teruggetrokken meisje, dat met haar handicaps leert te leven. Door Zofia Chadzynska. Voor jongeren van 12 jaar en ouder. Van Goor, prys 24,50. - 'Niets en zo zij het', een autobiografi sche roman op basis van een jaar uit het leven van Oriana Fallaci. Als journaliste zit zij midden in de Vietnamese en Cam bodjaanse oorlog. Ze begint een dag boek, waarin onwillekeurig vragen op borrelen als: 'Wat is het leven eigenlijk? Waartoe dient het? Tot niets?'. Bert Bakker, prijs 36,90. - 'Orde uit chaos' door de Belgische theoretisch-natuurkundige en Nobel prijswinnaar Ilya Prigogine en de filoso fe Isabelle Strengers. Met als ondertitel 'De nieuwe dialoog tussen mens en na tuur'. Het schrijversduo geeft een be schrijving van de belangrijke verande ringen die plaatsvinden in het begrip penkader van de natuurwetenschap pen. Bert Bakker^prijs 45,-. - 'De zaak ijsbreker', thriller van Jan willem van de Wetering. Het elfde avon tuur van het eigenzinnige rechercheurs- lossen. De verfilming van de tiende G&G (De ratelslang) begint in april. Ge zien de belangstelling zou het niet ver bazen als ook van die elfde een film zou worden gemaakt. Bruna, prijs 22,90. - 'Nieuwe bekentenissen van Zeno' door Italo Svevo. Een vervolg op 'Be kentenissen van Zeno'. De auteur heeft het boek niet kunnen voltooien, maar de vijf hoofdstukken die hij voor zijn dood afmaakte, rechtvaardigden deze uitgave. Bert Bakker, prijs 19,90. - 'Cocktails/longdrinks', originele re cepten voor verrassende drankjes, sa mengesteld door Nico J.Zwanenberg. Zomer en Keuning, prijs 9,90. - 'De jacht op de rode prins', het au thentieke verhaal van Israëls meedo genloze jacht op een van de meest ge zochte Arabische teroristen. Verteld door Michael Bar-Zohar en Eitan Haber. Salomon, prijs 29,50. - 'Totaal van de kaart' door dr.Carol Cassell. Waarom vrouwen bang zijn voor hun eigen seksualiteit. Na tien jaar onderzoek schreef dr. Cassell dit boek over een voor veel vrouwen heet hangij zer. Waarom moet een seksuele ontmoe ting voor een vrouw per se tot een rela tie leiden? Waarom kunnen vrouwen er niet even achteloos over doen als man nen? De Kern, prijs 24,90. - 'Het grote testboek', samengesteld door dr. Michael Nathenson. Hoeveel mensen kennen zichzelf echt? Weet u. hoe u handelt onder druk? Hoe u pre cies in uw werk functioneert? Een Ame rikaans psycholoog stelde dit boek sa men, waarmee men zichzelf kan testen. Mingus, prijs 24,90. - 'Gedichten' van Multatuli. Verza meld door Sander Blom. Voor het eerst - bijna honderd jaar na zijn dood - alle ge dichten van Multatuli bijeen gebracht Bert Bakker, prijs 34,90. - 'Verzamelde gedichten' van Riekus Waskowsky (1932-1977). Samengesteld door Rien Vroegindeweij en Erik van Muiswinkel. Bert Bakker, prys 39,90. - 'Hulp bij zelfdoding' door dr D.van Tol, die diep ingaat op de medische en juridische problemen die zich voordoen nis iemand besluit tot hulp bij zelfdo ding. Euthanasie is geen incident. In- ons land komen er per jaar meer dan 10.000 verzoeken tot hulp bij zelfdoding voor. Een zaak. die in alle opzichten tot uiterste zorgvuldigheid dwingt. Else vier, prijs 49.50. - 'Psycho-analyse, een onmogelijk vak' door de 4T»erikaanse journaliste Janet Malcolm, die de lezer aan de hand van Aaron Green (een pseudoniem) mee neemt in de 'geheime kamer' van de psychoanalyse. Wereldbibliotheek, prijs 34,50. - 'Le-ezrath ha-aam, het volk ter hul- pe'. Heruitgave van het eerste joodse blad in 1945 met een woord vooraf door A.J .van der Leeuw en inleidende bijdra gen van Tamarah Benima, Ineke Brasz (met medewerking van Jan Hagen) t - 'Van het postmodernisme' Een bundel biidragen over postmodernisme, dat wellicht als een beweging kan worden opgevat. Is het de zoveelste stroming in de kunst? Is het meer? Jeroen Boom gaard en Sebastién Lopez redigeerden de verschillende visies op het onder werp. SUA (kunstreeks), prijs 24,50. - 'Het gezicht van de struisvogel' door Hilbert Kuik. Weer staat de Tweede We reldoorlog centraal in deze 'roman van een herinnering'. Hoewel het verhaal zich afspeelt rondom 1980. Een ambte nares moet een dossier van iemand over zijn gedrag in de oorlog samenstellen Al doende blijkt zijzelf de hoofdpersoon in de herinnering van haar 'cliënt'. Meu- lenhoff, prijs 29,50. - 'Doodsvogel', een indianenverhaal van Felix Thyssen. Maar niet in de sfeer van Karl May. Een ruig landschap en daarin aan de ene kant de Indianen met hun oude cultuur en hun geloof in de magi sche krachten van de amulet, aan de an dere kant de kolonisten met hun oppor tunistische opvattingen en moderne \s a pens. Het verhaal van een onafwend baar noodlot. Fontein, prijs 25.- - 'Snoecks '86' De nieuwe Snoeck.s is uit. Voor de tweeenzestigste keer Weer een boekwerk vol verrassingen. Verha len en illustraties over literatuur, plasti sche kunst, film, fotograferen, toneel, mode. reizen. Een bloemlezing uit de culturele wereld van vandaag de dag Snoeck Nederland, prys 18.90

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21