'Een waardeloze wedstrijd' Wonderen wereld nog niet uit Uitvallen Smits nekt Noordwijk Valken klimt op na zege Eilander: 'We zijn bestolen' Katwijker opgepakt Kassa rinkelt voor Mönchengladbach Bloedeloze Rijnsburgse Boys- Quick Boys blijft 0-0 Spakenburgse rivalen delen MAANDAG 18 NOVKMUKK 188a SPORT PAGINA 17 RCL op valreep gelijk tegen WOG LEIDERDORP - Dat de wonderen echt de wereld nog niet uit zijn be wees Peter Siera zaterdag maar weer eens op een steenkoud sport park De Bloemerd. Terwijl de helft van het 500-koppige publiek al op weg was naar oorden waar het be ter toeven was kromde de kleine middenvelder van RCL in de 93ste minuut de bal uit een vrije trap op Platini-achtige wijze achter WOG-doelman Hans Jansen. Dat betekende 3-3 en daarmee ont snapten de Leiderdorpers op mira culeuze wijze aan een nederlaag. Van enige logica was, het wonder schone doelpunt ten spijt, name lijk totaal geen sprake. Het was in feite gewoon een mo mentopname, tot stand gekomen met hulp van een arbiter die maar tijd bij telcle. De goal stond volle dig op zichzelf. Kwam, hoewel het late tijdstip dat ogenschijnlijk doet vermoeden, zeer zeker niet voort uit een Leiderdorps wanhoopsof fensief of zelfs maar iets wat daar op mocht lijken. Daarnaast had Siera, bij eerdere vrije trappen van die afstand, steeds de rol van aan gever (hakje, tikje opzij) vervult en er geen blijk van gegeven dat hij in zijn niet geringe voetbalbagage MÖNCHENGLADBACH (SID) - Terwijl de meeste voetbalclubs in de Bundesliga steen en been kla gen over de teruglopende bezoe kersaantallen en ook de interland wedstrijd van het nationale elftal tegen Tsjechoslowakije niet direct als een kassucces in de boeken wordt bijgeschreven, kan de pen ningmeester van Borussia Mön- chengladbach zijn geluk niet op. De club, die Sparta in de tweede VOORSCHOTEN - Vierdeklasser Sleutels haalde zaterdagmiddag een belangrijk punt weg bij lijst aanvoerder Berkel: 1-1. Voorscho ten deelde met Hazerswoudse Boys, het werd eveneens 1-1. Val- ken'68 boekte een fraaie 2-0 zege op Reeuwijk. Berkel - Sleutels 1-1. De thuisploeg gaf het bezoeken de Sleutels in de eerste rondgang een gastcollege voetballen, maar Berkel wist de Leidse achterhoede toch maar één keer uit te spelen: 1-0. Leo Kompeer had kort daar voor al een kans gehad om Berkel te verrassen, doch de Leidenaars, die het geleerde snel in de praktijk brachten, moesten tot na de thee wachten op succes. Een schot van Leo Kompeer op de lat en een bal van Paul de Vos gestopt op de lijn gaven al aan dat Berkel in het nauw gedreven was. Leo Kompeer rende achter een doorgeschoten bal aan en zorgde daarmee toch voor een surprise, want de Berkel- goalie had hem niet in zijn doelge bied verwacht: 1-1. Voorschoten - Hazerswoudse Boys 1-1 Franklin Mijnhijmer 'vierde' zijn debuut in de hoofdmacht van SV Voorschoten al na een kwartier spelen met een treffer, waarbij de Hazerswoudse doelman René de Graaf echter niet geheel vrijuit ging: 1-0. Even later had Lex van Scheyndel een goede kans om de Voorschotense voorsprong te ver groten, maar zijn schot werd wel gehouden door De Graaf. Jan Plat- teel vond bij een uitbraak van HB Voorschoten-keeper Herman Keij- zer op zijn weg. Na de hervating namen de bezoekers geleidelijk aan het initatief over en Kees van 'Tol bezorgde HB de gelijkmaker: 1-1. Verder kwamen beide ploegen daarna niet meer. Valken'68 - Reeuwijk 2-0 Het veldoverwicht dat de Val kenburgers al voor de rust hadden werd pas na de thee in doelpunten omgezet. Doelman Henk Jansen behoedde Valken'68 voor tegensla gen bij de gevaarlijke uitvallen van het op de counter spelende Reeu wijk. Ook Jansen kon opgelucht ademhalen toen Theo van Rijn zijn ploeg een kwartier in de tweede helft aan de leiding bracht en toen Joop Visser kort daarna de marge vergrootte (2-0) kwam de zege niet meer in gevaar. In de slotminuten waren er nog meer kansen voor de Valkenburgers, maar die werden niet benut. Nederlaag SIZO HILLEGOM - Voor SIZO was za terdagmiddag de lol er weer snel af. De Hillegomse derdeklasser kreeg in de thuiswedstrijd tegen streekgenoot SMS al na twee mi nuten een doelpunt om de oren: 0- 1. Deze vroege treffer van Griffioen betekende de genadeklap voor SI ZO, dat in zijn schulp kroop en zelf niet tot offensieve daden wist te komen. Na rust kon de ploeg uit Nieuw-Vennep de voorsprong zon der problemen uitbouwen tot 0-3 door treffers van Paanstra en Brug- ner. In de slotfase wist SIZO, dat steeds verder wegzakt, de 'eer' red den via een door Stephan Schot man benutte strafschop: 1-3. ook nog dit speciale effect mee droeg. Het was al met al de derde keer dat RCL in de zwaar tegenval lende tweede helft nog in de buurt van het WOG-doel was gekomen. Maar het was wel raak en nog op fraaie wijze ook. Niemand maar dan ook niemand geloofde nog in zo'n afloop. Slordig In feite had eenieder zich al neer gelegd bij een onvermijdelijke ver- liespartij. Met daarenboven het be sef dat die voor RCL wel eens veel hoger had kunnen uitvallen als WOG na rust niet zo slordig met zijn kansen was omgesprongen. De Harderwijkers kregen van het plot seling volledig stilgevallen RCL zoveel ruimte aangeboden dat het kon kiezen uit vijf, zes bruikbare mogelijkheden. Omdat de 2-3 van absolute uitblinker Evert-Jan Jan sen, een minuut na de pauze ver kregen na opnieuw een blunder in de Leiderdorpse defensie, deson danks niet in gevaar kwam nam WOG een kleine overwinning dan maar voor lief. Een kapitale denk fout, zoals Siera in blessuretijd aantoonde. ronde van het toernooi om de UE- FA-beker hardhandig aan de kant schoof (1-1 en 5-1), lootte als ko mende tegenstander Real Madrid. De naam van de 'Koninklijke' uit Spanje stond garant voor zo'n gro te belangstelling voor de eerste wedstrijd op 27 november, dat Gladbach, mede uit veiligheids overwegingen, besloot uit te wij ken naar het Rheinstadion in Düs- seldorf, waar bijna twee keer zo veel toeschouwers een plaats kun nen vinden als op de Bökelberg. Op enkele restantjes na zijn alle 68.000 kaartjes voor het duel tegen Real al verkocht. Mönchenglad- bach is daardoor verzekerd van een recette van ongeveer 1,65 mil joen gulden, die mogelijk nog wordt vergroot door de televisie rechten. Voor de verhuizing moet aan Fortuna Düsseldorf een ver goeding worden betaald van an derhalve ton. Drie dagen later rinkelt in Mön- chengladbach de kassa opnieuw als kampioen Bayern München op bezoek komt. Hoe het kwam dat de thuisploeg, na de sprankelende eerste helft die een getrouwe replica was van het duel tegen GWV veertien dagen terug, zo ver terugviel is niet hele maal duidelijk. In elk geval zag RCL totaal geen kans meer om de voor rust nog met succes uitge voerde truc met Cees Ruis een ver volg te geven. Geen speelbare bal kreeg de tot spits omgetoverde laatste man nog en hoewel trainer Mouter met een dubbele wissel Pi ket/Zwaan voor Van der Post) Heemskerk nog trachtte zijn ploeg letterlijk en figuurlijk van vleugels te voorzien volhardde RCL in het versturen van de hoge bal. Zonder daarbij evenwel richting aan te ge ven. Een machteloze strijd die geen enkele kans opleverde. Wat dat betreft slaagde de twee weken geleden operationeel ge worden taktiek voor rust veel be ter. Ondanks dat Ruis constant be waker Stef Hartog in zijn rug wist zag hij toch verschillende malen kans om zijn lengte uit te buiten en met (door)kopballen voor verwar ring bij WOG te zorgen. In de 25s- te minuut had zo'n knikje naar Hanno van Breugel de gelijkmaker tot gevolg. Uit diens schotpoging belandde de bal voor de voeten van de geheel vrijstaande Sieto Schal- kers. Die haalde wél doeltreffend uit. Dat was terecht 1-1, nadat RCL al na tien minuten met een achter stand was geconfronteerd. De ver uit zwakste linie van de roodwitte brigade, de defensie, moest het dit maal ook nog stellen zonder de ge blesseerde Ab Braat. Dat maakte het toch al wankele geheel er niet zekerder op zoals ook duidelijk werd bij de totstandkoming van de drie WOG-treffers. Zonder de sterk spelende Harderwijkers te kort te doen verleende de verdedi ging van RCL in alle gevallen be reidwillige medewerking. Kreeg Evert-Jan Jansen na tien minuten al opvallend veel ruimte om ploegmaat Gertjan Krop een niet te missen kans te bieden (0-1), na de gelijkmaker van Schalkers maakte Paul van Wesel het al te dol. De stand-in voor Ruis, die aar dig kan opbouwen maar geen bal kan afpakken, presteerde het om met maar liefst vier man tussen slechts een paar kansen. Quick Boys kreeg de beste en de meeste mogelijkheden. Vanaf het moment dat de ploeg rond de twintigste mi nuut besefte met een voetbalwed strijd bezig te zijn, sneed het spit- sentrio Marco van der Pias-Martin van der Plas-Frenk van der Kleij een paar keer door de Rijnsburgse verdediging, die niet schroomde overtredingen te maken. Paul van der Blom stopte ten koste van een boeking Martin van der Plas en had in de tweede helft eigenlijk de rode kaart moeten hebben toen hij dezelfde aanvaller grof onderuit haalde. Ondanks de strenge bewaking van Wim Driebergen kon de blon de Katwijkse puntspeler in de 27s- te minuut zijn achternaamgenoot Marco bedienen, die op zijn beurt doelman van Voorbergen uitspeel de en de bal voor het doel plaatste. Frenk van der Kleij had, met nog slecht één Rijnsburgse verdediger in het doel, de 0-1 op zijn hoofd. Maar de rossige spits faalde in de afwerking, zoals Martin van der Plas op slag van rust in riante posi tie over knalde. Lot De Katwijkse aanval werd overi gens aan zijn lot overgelaten. Was de bal eenmaal voorin, dan moch- hem en Peter van der Heijden toch en om onbegrijpelijke reden terug te spelen op zijn doelman. Hij bood Heimen Jansen een niet te missen presentje en alweer keek RCL on nodig tegen een 1-2 achterstand Vergissing Niet voor lang overigens en het pleit voor Van Wesel dat hij nog geen drie minuten na zijn pijnlijke vergissing een hoofdrol speelde aan de andere kant van het veld. Met de ogen gericht op bliksemaf leider Ruis zag WOG de meegeko men Van Wesel over het hoofd. Die kopte de bal na een vrije trap van Schalkers voor de voeten van Pe ter Siera. De onvermoeibare gaten stopper bedacht zich geen mo ment. Met een halve omhaal bracht hij het publiek opnieuw in vervoe ring en verleidde hij zijn trainer zelfs tot het maken van een koprol op het veld. Ook aan de derde WOG-goal, pal na de pauze, ging een grove dekkingsfout van RCL vooraf. Maar waar de thuisclub in de eer ste rondgang steeds het antwoord klaar had daar moest de ploeg het ditmaal schuldig blijven. Het ram melde plots aan alle kanten en on der aanvoering van Evert-Jan Jan sen leek RCL een gewillige prooi te worden voor het sterk counterende WOG. Maar zover kwam het dus niet. Integendeel, er geschiedde zelfs nog een klein wonder. AD VAN KAAM ten de spitsen het verder zelf uit zoeken. Van enige aansluiting was derhalve geen sprake. "Dat kwam omdat ze voorin de bal vaak kwij traakten", verklaarde Fred Eys- berg, opnieuw invaller voor de nog niet herstelde Floor van Duyn. "Voor de zekerheid blijf je er dan maar een eindje achter". Gevolg was dat het Rijnsburgse midden kwartet de bal regelmatig kon op pakken. Verder dan een aantal af standschoten, een bijna-kans voor Hans Zwaan en een mogelijkheid van Marcel van der Blom in een pe riode dat RB weer even wat sterker oogde, kwam de thuisclub evenwel niet. Gokken "In de rust hebben we afgespro ken dat we Rijnsburg pas op de middenlijn zouden oppakken om dat ze te makkelijk konden opbou wen", wist Eysberg. En Theuns: "We hebben toen overheerst. Op het laatste deel na". Inderdaad kwam Rijnsburgse Boys er in die periode nauwelijks aan te pas. Hoewel vooral Van der Kleij (die werd vervangen door Cees Varke- visser, bij RB kwam De Louw nog voor de niet fitte Manuputty) bleef volharden in solistische acties, maakten de gasten toen de indruk te willen gokken. Maar nadat Van VEENENDAAL - Het uitvallen van Jos Smits bleek zaterdagmid dag fataal voor Noordwijk. Nadat de middenvelder met een stevige enkelblessure naar het ziekenhuis (waar niets gebroken bleek) was vervoerd, raakte de eersteklasser het spoor bijster bij GWV. Met kunst en vliegwerk probeerden de rood witten met een 1-1 stand het einde te halen, maar in de 80ste mi nuut moest Noordwijk toch capitu leren. De équipe van John Eelman nam mokkend met een 3-1 neder laag genoegen. "Maar we gaan er geen drama van maken", was Eelman niet on der de indruk van de tweede sei zoennederlaag. "Afgaande op het laatste half uur was de nederlaag terecht. Daarvoor waren we be hoorlijk aan elkaar gewaagd". De blessure van Jos Smits in de tweede helft deed het spelbeeld veranderen. "Ik moest zo'n beetje de hele ploeg omzetten", verklaar de Eelman. "Ik had alleen aanval ler Bas van Kan tot mijn beschik king. Dat had tot gevolg dat veel jongens op een vreemde plek der Kleij, Johan Jonker, Freek Rienks (schitterende volley) en Marco van der Plas (die kort voor tijd na balverlies van Driebergen nog een fraai schot door Van Voor bergen zag worden gekeerd) kans jes hadden gemist, werden de po kermaskers weer ingewisseld voor het het gezicht van de verzekeraar. "Wantje blijft toch denken: straks verliezen we nog ook", verwoord de Theuns zijn gemoedstoestand in die periode. Redding Rijnsburgse Boys kwam derhal ve weer terug in de wedstrijd. Al dwong Marcel van der Blom Theo Guyt nog twee keer tot een goede redding en al maakte de ex-voet baller van UVS en Feyenoord een onreglementair doelpunt, "toch bleef het ook voor ons oppassen geblazen. We hadden nog in de val kunnen lopen", reageerde Lagen dijk, die iets meer recht van spre ken had dan zijn collega. "Want wij staan nog bij de onderste ploegen". Het publiek had daar geen bood schap aan. Paul van der Blom voel de met de toeschouwers mee: "Het was waardeloos. Je zal hier als voetballiefhebber maar langs de kant hebben gestaan..." FRED SEGAAR moesten voetballen. Omdat ik ook nog een paar invallers in het veld had lopen, kon ik geen topprestatie van het elftal verwachten". Een uur lang hield Noordwijk de schijn op van het lijstaanvoerders- schap. Nadat Henk Petersen al snel voor 1-0 (de buitenspelval klapte te laat dicht) had gezorgd, toonden de bezoekers initiatief en zetten GWV met de rug tegen de muur. Na een knappe actie van Klaas Vink kon Geert-Jan Bakker simpel voor de gelijkmaker zor gen: 1-1. In de tweede helft kon Noord wijk het nog een kwartier bijbe nen, waarna GWV de wedstrijd gemakkelijk naar zich kon toetrek ken. "Dat kwam", wees Eelman als oorzaak aan, "dat een paar jongens bij ons er wel erg gemakkelijk over dachten. Anderen toonden hun goede wil maar bleven ver onder hun gebruikelijke niveau. Neem daarbij het feit dat GWV een van zijn beste wedstrijden van het sei zoen speelde en de nederlaag is simpel verklaard". Eelman koesterde in zijn dug-out stilletjes nog hoop op een punt. Na dat tien minuten voor tijd voor stopper Ruud Schuurman 2-1 ver zorgde, liet ook de Haarlemse voet baldocent de hoop varen. Vlak voor tijd scoorde Geo de Leeuw nog 3-1. PERNIS - FC Lisse voelde zich za terdag bestolen. De formatie van trainer Wim Eilander scoorde tien minuten voor het einde van de tweede klasse-wedstrijd tegen Ex celsior Pernis via Arie Schalk 1-2. Alles wat FC Lisse was jubelde het uit toen scheidsrechter Snijders naar het midden wees. De vreugde kreten verstomde toen de arbiter op verzoek van de thuisclub ver haal ging halen bij de clubgrens- rechter, die geconstateerd had dat doelpuntenmaker Schalk hands had gemaakt. De 1-1 stand bleef hierdoor gehandhaafd en haalde ook het einde van het duel. "Die grensrechter heeft dat nooit kunnen zien", brieste Wim Eilan der. "Of hij moet stereo-ogen heb ben. "We zijn bestolen". Onbegrij pelijk dat dat doelpunt werd afge keurd". De gasten hadden recht op de overwinning omdat zij geduren de een belangrijk deel van de strijd beter waren dan hun opponent. Al na een kwartier scoorde Schalk op aangeven van Paul Pijpers met het hoofd 0-1. Na die voorsprong kreeg Lisse kansen, maar ondermeer Henry van der Weyden weigerde de voorsprong uit te breiden. Na een half uur nam de thuis ploeg het initiatief over, maar doel punten leverde dat Excelsior niet op. Nadat Hans de Lange vanaf de strafschopstip (Arnold Vermeulen zou Ad Wijl onderuit hebben ge haald) 1-1 had gemaakt, verwacht te FC Lisse in de verdrukking te komen, maar dat pakte anders uit. De gasten pakten de draad van de eerste helft weer op en leken vlak voor het einde via Arie Schalk als nog op voorsprong te komen. De grensrechter van Excelsior dacht er anders over... RIJNSBURG - De wedstrijd Rijnsburgse Boys-Quick Boys is zonder noemenswaardige inciden ten verlopen. Eén Katwijkse sup porter misdroeg zich. De politie be trapte de 15-jarige jongen toen de ze bezig was één van de banken van de tribune te 'demonteren'. De dader en Rijnsburgse Boys zullen de schade onderling regelen. Dat er verder niets gebeurde "is te dan ken aan de goede voorzorgsmaat regelen die zijn getroffen", aldus RB-secretaris Van Zuylen. De Rijnsburgse politie had bijstand gekregen van omliggende korpsen en van de bereden groep. Verder waren er politiefunctionarissen in burger aanwezig. Om misverstanden te voorkomen, .fluistert Marcel van der Blom arensrechter Van der Leek opwinding rond de arensrechter zou dan ook snel verdwiinen i dat zijn doelpunt terecht werd, afgekeurd. De (foto René Bouwman] RIJNSBURG - De voetballers van Rijnsburgse Boys en Quick Boys hulden zich zaterdag voor de gelegenheid in de gedaante van verzekeringsagent. In die hoedanigheid propageerden beide ploegen hun 'vak' zoals het een goed assuradeur betaamt. Zekerheid voor alles was het motto. Gevolg daarvan was dat zich voor de ogen van de 3000 van alcohol verstoken toeschouwers op sportpark Middelmors een bloedeloze derby ontrolde die precies volgens plan be gon en eindigde in 0-0. Héél even riep de wedstrijd herin- len. De eerste kwartier stond van neringen op aan een échte stree- Quick Boyst-kant dan ook in het kontmoeting. Twee minuten voor het verstrijken van de wedstrijd sloeg de vlam in het Rijnsburgse sportpark toen Martin de Louw de bal transporteerde naar Marcel van der Blom, die van dichtbij scoorde. Omdat scheidsrechter Reedijk re soluut naar het midden wees, ont stond er aanvankelijk de nodige commotie. teken van de grote zoekactie. Toen de pionnen definitief aan elkaar waren verbonden, kon het schaak spel beginnen. Omdat Aandewiel steeds naar het middenveld schoof kon RB aanvankelijk bogen op een over wicht. Theuns bleef het antwoord op de 'zet-Aandewiel' schuldig. "Dan had ik één van de centrale Want wat Reedijk niet had ge- verdedigers moeten doorschuiven. i dat de Rijnsburgse i Dat had ingehouden dat we bij valler de bal met de hand achter Rijnsburgs balbezit achterin één- Theo Guyt sloeg. Na overleg met tegen-één hadden moeten spelen", 'grensjager' Van der Leek, die de slaande beweging van Van der Blom wél had gezien, werd het doelpunt terecht afgekeurd. "Ie- Stempel "Hij voetbalde achterin om in vroeg stadium in balbezit te dereen kon zien dat het hands kunnen komen om op die meer zijn stempel op de wedstrijd te kunnen drukken", aldus Lagen- De 0-0 bleef door die geannuleerde dijk. Veel leverde het niet op "want treffer gehandhaafd. Terecht, want Quick Boys hield tien mensen Rijnsburgse Boys verdiende niet te achterin. Speelde met de kont naar winnen van Quick Boys, dat de het doel. Daardoor konden we de taktiek tegen zijn principes in had linies niet laten overvloeien. We afgestemd op de thuisclub. liepen constant tegen een muur op. Op dit incidentje na slaagden de Ze speelden bewust zo om de 22 voetballers er slechts bij vlagen counter te kunnen hanteren", in de bezoekers te vermaken. De schuldvraag stond na afloop cen traal. Zoals zo vaak wensten de "We waren allebei bang", had ook Marcel van der Blom, de ma ker van het afgekeurde doelpunt pectievelijke oefenmeester niet de geconstateerd. "Vóór de wedstrijd hand in eigen boezem te steken, hadden er bij ons een paar hele wit maar staken de vinger in de rich- te bekkies. Het is voor die Ryns- ting hun opponent. "Het was type- burgers een hele speciale partij", rend dat Huug Aandewiel laatste Een wedstrijd waarin beide ploe- man speelde", vond Quick Boys- gen van alles wilden, behalve ver- oefenmeester Rob Theuns. "Dqt liezen. "Wij vertrokken om te win- frappeerde mij. Als je de beschik- nen", meldde Lagendijk, die daar direct aan toevoegde, "maar als je twee punten wilt halen, moet je ook zorgen dat de organisatie in or- Die klopte aan beide kan- de verraste niet alleen de i van Barendrecht, maar ook de Kat- Overtredingen wijkse voetballers, van wie Fred WVei L1 Eysberg de opdracht had gekregen Daardoor ontstonden op het ove- het 'gevaar Aandewiel' te verijde- rigens goed bespeelbare veld king hebt over zo'n speler. Schaakspel Dat Aandewiel in die rol opereer- 1.. LCI1, SPAKENBURG - De aartsrivalen IJsselmeervogels en Spakenburg lij ken hun leven te hebben gebeterd. De voor het eerst sinds drie jaar weer in één klasse ingedeelde buren (beide ploegen spelen op complex De Westmaat) gingen zaterdag nimmer over de schreef. De goed leidende arbiter Mebius behoefde geen enkele keer in te grijpen. Dat is in het verleden wel eens anders geweest. Toen kregen niet alleen de voetballers, maar ook de supporters van beide eersteklassers het geregeld met elkaar aan de stok. Reden voor de KNVB om beide elftallen niet meer bij elkaar in te delen. De vriendschappelijke wedstrijd tussen beide teams aan het begin van dit seizoen wees al in de richting van een verbetering van de verhou dingen. Beide ploegen toonden zich zaterdag met 'maar' 46 overtredingen zelfs lief voor elkaar. Henk de Jong scoorde vlak voor de pauze 1-0, Spa kenburg-laatste man Jan van Diermen zorgde een kwartier voor het ein de voor de gelijkmaker. Met de deling toonde IJsselmeervogels zich te vreden, zeker nadat bekend was geworden dat Noordwijk had verloren van GVW en de straf van Jaan de Graaf was teruggebracht van acht naar zes wedstrijden. Het duel werd bijgewoond door slechts 2500 toeschou wers, die een matte vertoning voorgeschoteld kregen. Typerend beeld uit de wedstrijd IJsselmeervogels-Spakenburg. Wim Muys (tweede van linksverleent Frits van Dijk voorrang. Henk van der Groep rechts) gaat met de bal aan de haal. (foto anpi

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17