Parkeerterrein op hoek bij Levendaal Ook Leiden aangesloten op Fido-net Rijnland: raadslid vervuilt water nabij Vlietweg wèl Rare bokkesprongen en leugens rond leveren verkeerde kozijnen Zolang Sandersgarage niet open is Reve en de waarde van tegenstellingen actief in viije tijd ZATERDAG 16 NOVEMBER 1985 LEIDEN LEIDEN - Het braakliggen de terrein aan de Sint Joris- steeg/Levendaal (waar vroe ger de Barbaraschool, de Camera-bioscoop en het klooster Cunera stonden) wordt tijdelijk ingericht als parkeerterrein. Wethouder Peters deed die toe zegging gisteravond tijdens de be grotingsbehandeling, in de raads commissie voor ruimtelijke orde ning en verkeer, naar aanleiding van een suggestie van PvdA-frac- tievoorzitter Van der Molen. Het tijdelijke parkeerterrein zal dienen als vervanging van het parkeren op het Pieterskerkhof. Achtergrond van de tijdelijke maatregel is dat per 1 januari 1986 in de Pieterswijk en in Pancras- west de eerste fase in werking zal treden van het nieuwe parkeerregi- me voor de Leidse binnenstad. Dit betekent onder meer dat gratis par keren in deze wijken tot het verle den zal gaan behoren. De gemeen teraad heeft bovendien uitgespro ken dat het Pieterskerkhof autovrij zal worden, gelijktijdig met het ge reedkomen, in maart, van de San- dersparkeergarage aan het Leven daal. Vóór feestdagen Om financiële redenen is het ver standig de invoering van maatrege len in het kader van het nieuwe parkeerregime en de nieuwe in richting van het Pieterskerkhof te gelijk te laten plaats vinden. Om dat de college-partner WD er niet mee akkoord zou gaan het Pieters kerkhof drie maanden eerder dan het gereedkomen van de Sanders- parkeergarage (ook aan het Leven daal) autovrij te maken had de PvdA-fractievoorzitter bekok stoofd dat het Barbara/Camera-ter- rein als compensatie zou kunnen dienen. WD-fractievoorzitter Bakker was helemaal tevreden als het tij delijke parkeerterrein nog vóór de feestdagen zou worden ingericht. Hij werd door wethouder Peters op zijn wenken bediend. "Een heel goede suggestie", aldus Peters die al had becijferd dat de inrichting van het tijdelijke parkeerterrein (verhardingen en een centrale par- keermeter) vijftien a twintigdui zend gulden zou gaan kosten. "Dat halen we er wel uit", aldus de wet houder. Zodra de Sandersparkeer- garage in gebruik wordt genomen zal het met het tijdelijke parkeer terrein gedaan zijn. Peters liet blijken aanwijzingen te hebben dat een particulier, met een plan op te proppen zal komen voor de bouw van nog een parkeer garage, met winkels en woningen, op het Ir. Driessenplein. De wet houder zei dat hij en zijn partij, de PvdA, wel geporteerd zijn voor dergelijke plannen met het plein. Onveilig Verscheidene raadsleden spra ken gisteravond hun zorg uit over een aantal verkeersknooppunten Betoncentrale moet verhuizen LEIDEN - De betonmortelcentrale aan de Zoeterwoudseweg moet worden verplaatst. Dat is de conclusie die is getrok ken uit een onderzoek dat een ak- koestisch-adviesbureau in op dracht van de gemeente heeft uit gevoerd naar de geluidhinder die het bedrijf in de buurt veroorzaakt. Omwonenden klagen al jaren over de hinder die zij van de betonmor telcentrale ondervinden. Wethouder Peters (ruimtelijke ordening) zei gisteravond dat de gemeente, met de resultaten van het onderzoek in de hand, naar het rijk kan stappen en vragen om (fi nanciële) medewerking. Zeker is evenwel dat de gemeente ook zelf in de geldbuidel zal moeten tasten om verplaatsing mogelijk te ma ken, aldus de wethouder. Als mo gelijke vestigingsplaats voor het bedrijf heeft de gemeente het ge- •bied Roomburg op het oog. Nobel Uit gesprekken met de eigenaar van het eveneens aan de Zoeter woudseweg gevestigde bedrijf in lompen en oude metalen, De No bel, is volgens wethouder Peters vorige week vast komen te staan dat deze bedrijfseigenaar thans ook mee wil werken aan de ver plaatsing van het bedrijf. Over de hinder die De Nobel in de buurt veroorzaakt is de afgelopen jaren ook heel wat te doen geweest. Vol gens de gemeente zou De Nobel moeten verhuizen naar het be drijfsterrein De Hallen, achter de Groenoordhallen in de stad die juist een kostbare re constructie ondergaan hebben, maar achteraf toch nog onveilige knelpunten blijken. Het Stations plein, de Jan van Houtkade en om geving en de Herenstraat (winke- lerf), somde mevrouw Van der Mo len op. "Ik ben er niet gelukkig mee. Het blijven, uit oogpunt van verkeersveiligheid, knelpunten. Met name voor de zwakke ver keersdeelnemers". Van Lint (Links Leiden) noemde het Stationsplein op een aantal punten "buitengewoon verwar rend". Hoekema (D66) had ook geen goed woord over voor de geldverslindende reconstructie van het verkeersplein. "Het is te in gewikkeld geworden en dat leidt tot gevaarlijke situaties", meent hij. Wethouder Peters antwoordde dat het stationsplein theoretisch veiliger is, maar of dat in de prak tijk ook klopt durfde de wethouder niet te zeggen. Over de Herenstraat zei Peters dat de situatie zoals die nu is niet voldoet, en dat daar iets aan gedaan moet worden. Haarlemmerstraat CDA-fractievoorzitter Walen kamp vroeg de wethouder om iets te doen aan het opknappen van de Haarlemmerstraat. Peters zei daar niet afwijzend tegenover te staan, maar merkte op dat het volledig autovrijmaken van de winkelstraat de gemeente al handen vol geld kost. Aan het afsluiten met palen, dat sinds drie maanden van kracht is, heeft één parkeerwachter een dagtaak gekregen en ambtenaren van de afdeling verkeer zijn over stelpt met reacties, aldus de Peters die denkt dat het hier gaat om aan loopproblemen. Het kost de ge meente wel veel meer geld dan waarop was gerekend, liet de wet houder blijken. De D66'er Hoekema vroeg de wethouder om de instelling van een verkeersveiligheidspreekuur, waar burgers klachten kunnen de poneren, en om het uitschrijven van een prijsvraag voor een op knapbeurt van het Vrouwenkerk plein. Op beide suggesties reageer de de wethouder niet afwijzend. De wethouder kondigde een ex periment aan met een hondentoilet in het Kooipark en stelde maatre gelen in het vooruitzicht met be trekking tot het snoeien van groen op plekken die onveilig zijn voor vrouwen. Dat gaat de gemeente ook veel extra geld kosten. Zeker anderhalve ton, had Peters uitgere kend. LEIDEN - De mooiste boeken zijn merkwaardigerwijs die waarirr bijna niets gebeurt, schreef de filosoof Schopen hauer. Hij had groot gelijk, aldus gastschrijver Gerard Reve gister avond tijdens zijn derde openba re college in de Pieterskerk. Sprak Reve vorige week over de vier zuilen van het proza, gis teravond behandelde hij de fac toren van de compositie, één van de zuilen. Vergroting door ver kleining was de eerste factor die aan de orde kwam. Hoe komt het dat de enkeling interessanter is dan de massa, vroeg Reve zich hardop af. Waar om ontroert het geringe en een zame ons zo? De eenzame, ant woordde hij, roept een zo diepe emotie op omdat wij ons met hem kunnen identificeren. In het kleine en geringe is de waarheid voelbaar, aldus Gerard Reve. Tragiek versterkt door humor was de tweede factor. Door aan het tragische het humoristische te koppelen, ervaren mensen de tragiek beter, sprak Reve, waar na hij een paar voorbeelden gaf. "Wat vind jij van de ouder dom?" "Het leven krijgt diepte". Na een korte pauze: "Het is een af grond, wil ik maar zeggen". Factor drie: sterkte door zwak te. Heeft de held slechts één soort eigenschappen - positieve, dan wel negatieve - dan komt hij nooit als levensecht over. "Je kunt dan als lezer nooit van hem houden". Uitvoerig beschreef Reve vervolgens een programma dat hij had gezien op de Britse verrekijk. Het was een programma ge weest over de arts Bernardo. Een bijzondere man moest dat ge weest zijn, maar wat was later onder meer gebleken? Bernardo was een tijdlang ten onrechte voor arts aan gezien, hij had maar een halfjaar medicijnen ge studeerd. Juist door die oplichte- Volkshuis sluit feestweek af LEIDEN - Het Leidse Volkshuis sloot gisteren de feestweek af die gehouden is ter gelegenheid van de opening van het gerenoveerde ge bouw. Eén van de activiteiten gis teravond was een optreden van de 'Big Band' van de Streekmuziek- scHooI in de grote zaal, waar gister middag ook een receptie werd ge houden om de officiële heropening van het Volkshuis te vieren. De 86 jaar oude instelling keerde vorige week terug naar het com plex aan de ApothekersdijkJHaar lemmerstraat. na een tijdelijk ver blijf in een voormalioge school aan de Middelstegracht. Het vernieuw de complex biedt nu weer als van ouds plaats aan diverse activitei ten: als 'Stats' voor het jongeren werk, als 'Dijk 33' voor het buurt huiswerk en gewoon als Volkshuis voor het volwassenenwerk (foto Holvast! rij was hij pas werkelijk een held, aldus Reve, want: "wilt u met een heilige getrouwd zijn?" Tijdens de behandeling van factor vier - vrijheid uit noodlot - zei Reve onder meer dat de onaf wendbaarheid van het lot de spanning helemaal niet hoeft weg te nemen, maar integendeel het verhaal er juist spannender op maakt. En, zei hij ook, het be sef van het noodlot kan bevrij dend werken. De derde lezing werd besloten met een korte verhandeling over de betekenis van regen, sneeuw, zee, storm en wind in het literaire werk. Volgende week is de laat ste lezing. Tijdens dat college, dat een 'mengeling van ernst en luim' zal zijn, is het de aanwezi gen toegestaan om vragen te stel len aan de schrijver. Hoogleraar Anbeek vroeg het publiek gister avond die vragen volgende week in de pauze schriftelijk in te die- Internationale lijn voor Hobby Club LEIDEN Leiden heeft sinds gisteren een Fi- do. Computerhobbyisten kunnen met behulp daarvan via de telefoonlijn voordelig berich ten, informatie en complete computerpro gramma's naar Zweden, Engeland, Indonesië, de Verenigde Staten en Hawaii sturen. Burge meester Goekoop droeg gistermiddag het daartoe bestemde computersysteem over aan de Leidse afdeling van de Hobby Computer Club (HCC). Het Fido-net is in Amerika ontwikkeld en is gebaseerd op het eenvoudige principe dat de gebruiker met zijn computer via telefoonver bindingen een bericht doorgeeft aan het cen trale knooppunt (de Fido-node). Van daar wordt de boodschap doorgestuurd naar de geadresseerde in de reeds genoemde landen, waar ook een Fido operationeel is. Met een grootschalige invoering van Fido in Nederland kan de home computer uit de spel letjessfeer komen en hem in ongeveer 300.000 Nederlandse gezinnen tot net zo'n reëel ge bruiksartikel maken als de telefoon. De ver wachting is dat Fido net zo explosief zal groeien als de HCC: van 40 leden in 1977 tot meer dan 25.000 halverwege 1985, aldus de HCC. Fido is gebaseerd op het 'bulletin board', een term waarmee hobbyisten een stuk computer geheugen mee aanduiden, waarin boodschap pen kunnen worden achtergelaten; een soort elektronisch prikbord. In principe kan iedere gebruiker van die computer ze lezen en zelf berichten achterlaten of programma's uitwis selen. Het aardige van het Fido-net is het feit dat bulletin-boards over de hele wereld met elkaar in verbinding zijn gebracht. Via een telefoon verbinding kan de computerhobbyist dit prik bord bereiken. Omdat de boodschap wordt omgezet (door een zogenaamd 'modem') in pulsen die via de telefoonlijn kunnen worden verstuurd, kan in een tijdsbestek van 45 secon den (één tik van zestien cent) een bericht van 1350 tekens worden verstuurd. De kosten voor de gebruikers omvatten het opbellen van de plaatselijke Fido en de tele foonkosten van het doorzenden van het be richt naar de geadresseerde(n) De HCC streeft ernaar om het aantal tekens dat per seconde naar Fido kan worden ge stuurd te verhogen, zodat het mogelijk wordt langere berichten voor dezelfde prijs te ver zenden. Daarom is het ook belangrijk voor de Fido-gebruikers dat Nederland zo veel moge lijk bulletin-boards telt. Iedere computerhob- byïist kan dan voor het lokale telefoontarief boodschappen kwijt en lezen op Fido. Burgemeester Goekoop zette gistermiddag, als eerste Leidse gebruiker, de eerste bood schap op het Leidse bulletin board, eerst wat moeizaam maar later met steeds groter en thousiasme. De Leidse Fido is de zestiende in Nederland. Ben Eliazer van HCC zei gisteren te hopen dat er minstens zestig worden verwe zenlijkt, hoofdzakelijk door sponsoring vanuit het bedrijfsleven. LEIDEN - Een kleuterjuffrouw heeft al naar het stadhuis gebeld. Hoe is het toch mogelijk! Van daag is Sinterklaas in Leiden aangekomen en volgende week is de officiële intocht pas die wordt uitgezonden door de NOS. Wie is de schuldige: de plaatselijke co mités - want er zijn meer steden waar de heilige vandaag is gear riveerd - of de omroeporganisa tie? Ja, zegt een ambtenares van het stadhuis, zij weet er alles van- volgende week komt hij pas of ficieel aan. Ze heeft het er nog over gehad met een collega en die zei dat de intocht van de Sint dit jaar toch rijkelijk laat wordt uit gezonden door de heren uit Hil versum. Met andere woorden: wat bezielt de NOS? Sinterklaas wordt naar Leiden gehaald door het organisatiebu reau Bemer/Hoenson. Wat is er aan de hand, vragen wij eerstge noemde. "Sinterklaas arriveert Sint te vroeg in Leiden of te laat op tv? al sinds tijden zo rond de zestien de in Leiden", antwoordt hij. "En blijven we dicht bij huis: hij komt vandaag ook aan in Alphen aan den Rijn. Trouwens, ook in Hil versum kunnen de kinderen hem nu verwelkomen. En zo zijn er nog wel meer plaatsen te noe men". Bemer zegt dat hij niet be grijpt waarom de NOS de aan komst dit jaar zo laat uitzendt. "In andere jaren was de uitzen ding altijd omstreeks 16 novem ber. Waarom dit jaar niet?" Het heeft er inmiddels dus alles van weg dat de NOS de grote schuldige is. Maar dat zien we toch fout, zegt een NOS-voorlich- ter even later. "Maanden geleden hebben we op de kalender een da tum geprikt: 23 november. Die datum kwam ons goed uit: ge woon een kwestie van prikken". "Kijk. die winkeliersverenigin gen hadden ons gewoon even moeten bellen. Doorgaans doen ze dat overigens ook wel. Het is jammer dat Sinterklaas nu niet overal in den lande op dezelfde dag aankomtmaar ja., als die verenigingen in al hun wijsheid menen dat wij dit jaar wel weer een uitzending zullen verzorgen op de zestiende, krijg je dat na tuurlijk". En hoe moet het nu met al die kinderen die vreselijk in de war raken? "Ach, nu overdrijf je toch een beetje. De gelovige kindertjes blijven gewoon gelovig. Die kun nen Sinterklaas wel tien keer op een dag ergens zien aankomen'eu dan denken ze nog: ha, daar heb je Sint. Die lopen echt geen deuk op hoor". Door aansluiting op riool te weigeren LEIDEN - Het WD-raadslid M.A. Laken, dat tot dusver geweigerd heeft zijn woning aan de Vlietweg op het riool aan te sluiten, vervuilt hierdoor wel degelijk het opper vlaktewater in de buurt van zijn huis. Dat stelde een vertegenwoor diger van het Hoogheemraadschap van Rijnland gisteren tijdens de behandeling van het bezwaar schrift dat Laken over deze zaak heeft ingediend tegen het gemeen tebestuur. De WD'er heeft altijd volgehou den dat hij slechts schoon water loost in een bij zijn huis gelegen poldersloot. Metingen van het hoogheemraadschap wijzen echter anders uit. Overigens lijkt Laken weinig kans te maken de zaak te winnen, zo bleek gisteren tijdens de zitting van de gemeentelijke commissie voor beroeps- en be zwaarschriften. De advocaat van het raadslid heeft namelijk geen bezwaar inge diend tegen de eis van de gemeen te dat het huis op het riool moet worden aangesloten. Slechts tegen de óónschrijving dat dit ook inder daad moet gebeuren heeft hij pro test aangetekend. Het feit dat de advocaat gisteren niet tijdens de behandeling aanwezig was, zal de zaak ook niet hebben goedgedaan. Het was de advocaat, mr. E.J. vrn der Wilk, 'ontschoten' dat hij moest komen opdraven. Pompput De kwestie over de rioolaanslui ting speelt al sinds 1983. De ge meente wilde een riool aanleggen aan de Vlietweg en vroeg Laken of op zijn terrein een pompput mocht worden aangelegd. Laken ging daar aanvankelijk akkoord mee," maar maakte later dat jaar hierte gen toch bezwaren kenbaar. Hij wilde de pompput wel op zijn ter rein hebben, maar in ruil daarvoor moest hij tot het jaar 2000 worden vrijgesteld van rioolbelasting. De gemeente op haar beurt weigerde in te gaan op deze eis. Omdat Laken in eerste instantie had toegestemd, legde de gemeen te toch de pompput en het riool aan. Het WD-raadslid hield zyn poot stijf. Hij beschouwde de pompput als zijn eigendom. En omdat hij toch alleen maar 'schoon' water loosde, wilde hij zijn huis niet laten aansluiten op riool. De gemeente wees Laken er ver schillende keren op dat hij nu de kans had zijn woning gratis op het riool .te laten aansluiten. Door hardnekkig te blijven weigeren, verspeelde hij die kans. Uiteinde lijk eiste de gemeente een aanslui ting. De kosten zouden dan voor zijn rekening komen. Laken wees ook dit af en ging, zoals gezegd, te gen de aanschrijving in beroep. Zijn advocaat heeft gisteren toe gezegd dat hij dinsdag alsnog een pleitnotitie naar de gemeente toe stuurt. De commissie beroep- en bezwaarschriften bekijkt dan of die notitie nog in behandeling wordt genomen. Een aardig detail was gisteren dat Van Cruijsen, lid van de beroepscommissie en frac tiegenoot van Laken uit overwe gingen van collegialiteit tijdelijk uit de commissie stapte voordat deze zaak werd behandeld. Later won zijn nieuwsgierigheid het kennelijk van zijn gevoelens van collegialiteit. Hij keerde, nog voor de zaak werd besproken, te rug in de commissie. Voor de lieve vrede liet hij toen maar aantekenen dat hij niet aanwezig was. Expeditie "Kijk, daar zitten die ramen in", stellen voorzitter Westerbeek (links) en secretaris Meerburg van De Tuinstadwijk vast aan de Wisselweg. Even verderop staan de containers met de kozijnen. (foto Fred Rohde) tussenstijl op een ander e plaats ge monteerd - zoals Vring ook heeft beweerd - is niet waarschijnlijk. Dit heeft in ieder geval als nadeel dat de draairamen en het glas niet bruikbaar zijn. Het op maat snij den van het geleverde dubbel glas is evenmin mogelijk, omdat het dan niet meer mag worden ge bruikt. Bovendien is Klimaraam dealer van kozijnen van het merk 'Trocal'. Bij dergelijke kozijnen worden de verschillende onderdelen aan el kaar gelast. Veranderingen in een kant en klaar kozijn kunnen welis waar worden aangebracht, maar dit heeft tot gevolg dat het kozijn niet meer voldoet aan de normen van controlerende instanties als Komo en vereniging voor de kwali teitsbewaking van gevelelementen (VKG). De Zwolse kozijnenfabriek Spanhaak, eveneens dealer van Trocal, bevestigde dit desge vraagd. 'Het leven op de koraalriffen in de Indische Oceaan' is de titel van een lezing met dia's die dr. J. v.d. Land zondag houdt op de ochtendbijeenkomst van werkge meenschap De Ratel in het Leidse Volkshuis Apothekersdijk). Hij was deelnemer aan de tweede Snellius-expeditie in de diepte van de Bankazee bij Oost-Indo- nesië, waarover in het museum voor geologie een tentoonstelling draait. Aanvang zondag: half elf. Bouwvereniging en Katwijks bedrijf spreken elkaar tegen bestuur van De Tuinstadwijk de plank geenszins te hebben misge slagen. Ook van schade voor de fabriek blijkt derhalve ondubbelzinnig sprake te zijn. Bij elkaar zo'n 60.000 gulden aan glas en kozijnen is, vol gens verschillende bronnen, node loos geproduceerd. Het is hoogst onwaarschijnlijk dat de kozijnen en het glas elders bruikbaar zullen zijn. Een woordvoerder van Klima raam zei vorige week dat, indien de informatie van De Tuinstadwijk waar zou zijn, 'we gelijk failliet zouden zijn'. In hoeverre deze uit spraak nog opgaat is niet duidelijk. Een gesprek met bedrijfsinge- nieur D.K.W. Vring van Klima raam maakt opnieuw weinig dui delijk. "De foute vlakverdeling is niet onze verantwoordelijkheid, maar die van de opdrachtgever", stelt deze. "Hoeveel verkeerde ko zijnen zijn afgeleverd, gaat u geen fluit aan. Hoe wij het probleem ver der regelen is een interne zaak. Daarop geef ik geen commentaar. Het heeft voor de opdrachtgever in ieder geval geen prijsconsequen- ties". Subsidie Ir. M. Groenenberg van het reno vatiebureau NBR (de opdrachtge ver) blijkt op dezelfde lijn te zitten als het bestuur van De Tuinstad wijk. "De fabrikant heeft een op merking van onze kant niet ver werkt in de werktekeningen. Voor zover ik weet zijn er ongeveer vijf tig verkeerde kozijnen afgeleverd. Met glas, bijbehorende strips en dergelijke". De juiste kozijnen worden bin nenkort geleverd. Voor de bewo ners maakt dat in zoverre verschil dat de hunne later worden vervan gen dan gepland. Voor de vereni ging kan het problemen geven met de rijkssubsidie als het werk niet voor het eind van dit jaar is uitge voerd. Die krijgt zij namelijk om dat bij het werk langdurig werklo zen worden ingeschakeld. Volgens Klimaraam is er geen gevaar op vertraging van de werkzaamheden. Dat dit de gewijzigde foute kozij nen zouden kunnen zijn, met de LEIDEN - "Zie je. Ze staan wel", wijzen voorzitter Westerbeek en secretaris Meerburg van de wo ningbouwvereniging De Tuinstad wijk naar de containers aan de Wis selweg in Leiden. En later leert een blik in de metalen gevaarten dat ze wel degelijk de gewraakte kozijnen en het bijbehorende glas bevatten, door Raymond waarvan de Katwijkse fabriek Kli maraam beweerde dat het allemaal niet was geproduceerd. Waarom Klimaraam dergelijke bokkesprongen maakt is beide be stuursleden volmaakt onduidelijk. "Misschien denken ze zo hun eigen stoepje schoon te vegen". Het kan de heren niet echt veel schelen. Als de kozijnen er maar komen. Alleen steekt het wel een beetje dat Kli maraam door te verkondigen dat er helemaal geen kozijnen zijn gele verd, de tegengestelde uitspraak van het bestuur van De Tuinstad wijk weerspreekt en het indirect voor leugenaar uitmaakt. Twee weken geleden werd dui delijk dat de voor een groot onder- houdsproject voor vijftig wonin gen in de Frederik van Eëdenstraat en omgeving geleverde kunststof kozijnen niet goed waren. Het draairaam bleek ruim tien centi meter te smal te zijn gemaakt. De bewoners wilden echter, zoals te voren overeengekomen, draaira men van ruim 70 centimeter breed. Toen begon het geharrewar: het bestuur had van zijn werknemers vernomen dat al 75 van de 150 ko zijnen waren gemaakt en een deel daarvan afgeleverd. Niets daarvan, zei Klimaraam. Er zijn twee ver schillende proef-kozijnen gemaakt en de rest nog niet. Er is dus pok geen sprake van een schadepost voor de fabriek. Niet waar Dat blijkt dus, op zijn zachtst ge zegd, niet waar te zijn. In de contai ners aan de Wisselweg staan niet alleen zo'n vijftig verkeerde kozij nen, maar ook het bijhorende dub bele glas. Wat dat betreft blijkt het

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3