actief in vrije tijd 'Onderzoek vestiging dierentuin in Leiden' 'Leiden moet onverantwoorde achterstanden eerst inlopen' 'Debat van de eeuw' een tam gesprek CDA en PvdA Links Leiden is teleurgesteld in wethouder Fase Suggestie D66 voorgebied Roomburg: Vijf ruiten ingegooid bij kantongerecht LEIDEN - Leidse gemeenteraadsleden hebben de meest uiteenlopende plannen voor het toekomstige industriegebied Roomburg. D66-fractievoorzitter Hoekema wil bijvoor beeld dat de gemeente onderzoekt of er een dierenpark annex pretpark kan worden ondergebracht nu het dierenpark Wassenaar zijn poorten moet sluiten. DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 Hoekema (D66): onderzoek naar dieren- of pretpark in Roomburg. PvdA'er Van Meijgaarden daaren tegen vindt Roomburg een goede plek voor een nieuwe vuilverwer kingsinstallatie. De huidige vuil verbrandingsinstallatie nabij de Groenoordhallen wordt tegen de jaren '90 stilgelegd. Of het allemaal niet op kan, kondigde wethouder Fase van economische zaken giste ren ook nog een derde plannetje aan. Volgens haar is er belangstel ling getoond om op een heuveltje in Roomburg een skipiste aan te leggen. Hoekema stelde dat Roomburg niet eens za'n gekke plaats is voor een dieren- en pretpark. Het komt namelijk te liggen aan een knoop punt van wegen. De D66'er gaat er vanuit dat het dierenpark Wasse naar toch niet meer is te redden. Volgens hem moet de gemeente ui teraard wel onderzoeken of een en ander wel haalbaar is. Twijfel Wethouder Fase had op voor hand al de nodige twijfel over dit plan. Ze vroeg zich af of een derge lijk park in Leiden wel rendabel is. Bovendien bestaat de kans dat de gemeente allerlei subsidies mis loopt voor het industrieterrein als daar een dieren- en pretpark wordt Als er een nieuwe vuilverwer king komt, kan Leiden tevens de huidige verbrandingsinstallatie versneld afschrijven. Van Meij gaarden verwacht dat een nieuwe inrichting minder verontreiniging veroorzaakt, zuiniger met energie omspringt en meer mogelijkheden tot afvalscheiding heeft. Zuidsingel De suggestie van Van Meijgaar den vindt de wethouder heel wat realistischer, zo bleek uit haar woorden. Ze erkende dat Room burg een goede plaats is als Leiden in aanmerking komt voor een nieu we vuilverwerkingsinstallatie. Ze beloofde het idee in elk geval te on derzoeken. Van Meijgaarden drong er wel op aan zo snel mogelijk dui delijkheid te scheppen over een eventuele plek in de gemeente voor een vuilverwerkingsinstalla tie. Daarmee vergroot Leiden zijn kansen om een dergelijke installa tie in huis te halen. Tijdens de raadscommissie voor economische aangelegenheden, waarin de begroting voor volgend jaar werd behandeld deden raads leden ook nog enkele andere voor stellen. Zo vroeg De la Mar (Links Leiden) het college te onderzoeken of de Zuidsingelschool kan wor den gehandhaafd. Deze school moet, volgens plannen van de ge meente, waarschijnlijk in 1987 wij ken voor woningbouw. De La Mar vindt het echter een kernachtig ge bouw dat geschikt kan worden ge maakt voor bewoning of als be drijfsverzamelgebouw. Geradts (PvdA) vroeg B en W te kijken of de Groenoordhallen kun nen worden uitgebreid met facili teiten voor kleine congressen. In deze hallen is al een horeca-gele- genheid aanwezig. Bovendien be schikken de Groenoordhallen over voldoende parkeergelegenheid. Directeur De Jong van de hallen zag echter niet zoveel in dit plan, juist omdat het parkeerterrein dan kleiner zou worden. Bovendien is het de bedoeling dat in de nabij heid van de Groenoordhallen het hotel Schuttersveste verrijst. Daar moeten ook congresfaciliteiten ko men. "Ik heb geen zin te gaan bou wen zolang we niet precies weten wat er enkele honderden meters verder gaat gebeuren", aldus De Jong. Hoekema (D66) wil dat er binnen niet al te lange termijn een stads- camping wordt verwezenlijkt. Hoekema zegde toe dat hij tijdens de begrotingsbehandeling in de ge meenteraad in december met een initiatiefvoorstel komt voor een stadscamping. LEIDEN - Het wekelijks overleg tussen de wethouders en de frac tievoorzitters van PvdA en WD is een doorn in het oog van Joop Wa lenkamp, de fractieleider van het CDA. In dit orgaan worden alle moeilijkheden, die in de raad uit gevochten hadden moeten wor den, glad gestreken. Het gaat vol gens Walenkamp zelfs zo ver dat de fracties elk compromis klakkeloos steunen. "De democratische con trole door de raad is daarmee ont kracht", aldus Walenkamp. Zijn opponente de PvdA-fractie- voorzitter, Marietje van der Molen, vond dat de kritiek niet los kon worden gezien van de ongewone en ongemakkelijke positie waarin het CDA verkeert. Ongemakkelijk, omdat zelfs na bijna twaalf jaar op positie voeren dit nog steeds geen rol is die het CDA op het lijf is ge schreven. "Geen luis in de pels, maar een klitje", aldus Van der Mo len. Zie hier het conflict, beide raadsleden elkaar gisteren tijdens een openbaar debat in de sociëteit de Burcht onder leiding van Joop Kamphuis in de haren mochten vliegen. Wat volgens Kamphuis het debat van de eeuw had moeten worden, werd een tam gesprek met weinig nieuwe ge dachten. Zelfs twee kritische on dervragers, de journalisten John Kroon en Gert Visser, konden daarin weinig verandering bren gen. Aanleiding voor het gesprek, dat vooraf nog een veelbelovend twist gesprek werd genoemd, vormden de discussies die binnen en buiten de gemeenteraad plaatshebben over het functioneren van de poli tiek in Leiden. Walenkamp is van mening, en hij heeft dat vorig jaar ook al een keer in een motie ver woord die door de PvdA werd ver worpen, dat aan alle leden van de raad gelijktijdige en gelijke infor matie ter beschikking moet staan. "Te lang circuleren plannen eerst in eigen kring, voordat ook andere partijen inzage kunnen krijgen". Van der Molen antwoordde daar op dat daar alle raadsleden mee te maken hadden. "Ook van mijn par tijgenoot en raadslid Anneke Boot krijg ik dit soort verwijten naar mijn hoofd". Zij noemde dat echter de macht van het college. Walen kamp machteloos: "Het is toch een gotspe dat zelfs eigen raadsleden daarover klagen". Echter, op de vraag of het CDA dit anders zou doen als het in het college zou zit ten, had Walenkamp op zijn beurt weer geen duidelijk antwoord. Amusement Na een lange pauze, waarin Ma- rietje van der Molen (zang) met haar man (gitaar) een duo vormde a la Saskia en Serge eind jaren '60, mochten ook andere fractieleiders zich ermee bemoeien. Leidraad vormde een aantal stellingen, waaraan overigens niemand zich hield. Een vermakelijk incident deed zich al in het begin voor toen Cor LEIDEN - Links Leiden (PSP, PPR en CPN) wil tijdens de begro tingsbehandelingen een 'motie van teleurstelling' indienen tegen wet houder Fase. Die motie is bedoeld tegen zowel het personeelsbeleid als het economisch beleid van wet- PvdA: vorming nieuwe fractie Links Leiden 'onzorgvuldig' LEIDEN - De vorming van de 'nieuwe' fractie Links Leiden is on zorgvuldig tegenover de kiezers. Dat stelde het PvdA-raadslid Ge radts gisteren tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor economische aangelegenheden. Links Leiden is enkele weken gele den in het leven geroepen en be staat uit de fracties van PSP, PPR aangevuld met een fractie-assis tent uit CPN-kringen. Geradts vindt dat de kiezers tij dens de vorige verkiezingen hun stem hebben uitgebracht op een van deze drie partijen afzonderlijk. Hij vindt het daarom geen pas heb ben dat deze nog tijdens deze raad speriode worden samengevoegd tot een fractie. De La Mar (Links Leiden) vindt dat er geen sprake is van onzorg vuldigheid. PSP, PPR en CPN zijn de afgelopen jaren meer en meer naar elkaar toegegroeid. De samen voeging was daardoor een logische stap geworden. houder Fase. Overigens heeft een motie van teleurstelling, als zij zou worden aangenomen, politiek ge zien niet of nauwelijks betekenis. Het Links Leiden-raadslid De la Mar verweet gisteren tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor economische aangelegen heden wethouder Fase gebrek aan beleid en gebrek aan activiteit. De gang van zaken rond de subsidie aan de stichting Leidse Binnen stad (SLB) was hiervan volgens hem een mooi voorbeeld. De wethouder durfde maar geen beslissing te nemen over het stop zetten van de subsidie terwijl de meerderheid van de raadscommis sie voor economische aangelegen heden zich hiervoor allang had uit gesproken. "Uiteindelijk schreef de SLB zelf maar dat ze geen zin meer had in subsidie omdat die er doodziek van werd", aldus De La Mar. Hij vroeg zich gisteren ook open lijk af wat er zou veranderen als de wethouder bijvoorbeeld twee maanden op vakantie zou gaan. "Niets", zo beantwoordde hij zelf zijn vraag. "En misschien zouden een aantal zaken zelfs sneller wor den afgehandeld. Wethouder Fase toonde zich gis teren na afloop van de commissie vergadering niet erg uit het veld geslagen door de aangekondigde 'motie van teleurstelling'. "Ik heb van de PSP en PPR de afgelopen jaren niet Of nauwelijks kritiek ge hoord op mijn beleid. Maar ja, de verkiezingen naderen De la Mar overweegt overigens ook om tijdens de begrotingsbe handelingen een motie van teleur stelling - of iets wat er op lijkt - in te dienen tegen wethouder Tesse- laar. Vergeer van de Socialistiese Partij voor de microfoon vroeg waarom hij niet was uitgenodigd? Vervol gens drukte hij Hans de la Mar (Links Leiden) wat opzij en nestel de zich met enige moeite achter de tafel van genodigden. Ja, democratie in Leiden dat was het thema van de avond. Ook Jan Hoekema (D'66) en De la Mar klaagden over te lang achterhou den van belangrijke stukken. "Er wordt teveel binnenskamers gere geld". Maar wat De la Mar nog kwalijker vond was de vervaging van standpunten tussen WD en PvdA. "Je ziet het verschil niet meer. Politiek is het één pot nat. Zo komt het ook bij de burgers over. Het maakt niet meer uit of je door de hond of de kat wordt gebe ten". Dat was voer voor Walen kamp. Ook hij merkte dat de be trokkenheid van de burgers bij de Leidse politiek tanende was. "Met alle PvdA-colleges is de betrok kenheid van de burger er niet gro ter op geworden. Bij de verkiezin gen van '74, '78, en '82 lag de op komst zelfs vijf procent onder het landelijk gemiddelde". Aan bespiegelingen over de uit slag van de volgend jaar te houden gemeenteraadsverkiezingen ont kwam niemand, of liever gezegd: niemand wilde er aan ontkomen. De ambitie om mede het beleid van Leiden te bepalen is bij allen even groot. Zoals we begonnen zijn, ook maar eindigen: als Walen kamp een college mag samenstel len stoelt het op "zo'n breed moge lijke steun", terwijl Van der Molen spreekt van "een werkbare meer derheid". Het verschil?. Inder daad, dat zal volgend jaar moeten blijken. SASKIA STOELINGA. LEIDEN - Onbekenden hebben vannacht bij het Kantongerecht Vervolgens werden blikjes verf naar binnen geworpen. De ravage at het duister over de toedracht van de actie. in het Rapenburg vijf ruiten ingegooid, i de inventaris is groot. De politie tast in (foto Holvast) LEIDEN - Geboren: Jolanda dv. W.M. Mensen en N. Verheij, Marieke dv. R.C. Endlich en J.K. Eikelenboom, An ne Margo dv. G.P. A. Walraven en J.P.M. van Velthoven, Klem Jacob zv. J A. Nijgh en G. van Rijn, Yasin zv. H. Firat en F. Kaya, Jannetje dv. A. Varke- visser en D. van Duijvenvoorde, Maris- ka Janina dv. H.J. -Hoek en P. Varkevis- ser, Bastiaan zv. R. van Nood en H.K.A. Kistemaker, LEIDEN - Overleden: J.A. Koning (1912) vrl. echtgen. van M. Boot, P.A. G v ij tem an (1962) man, C.M. Luiten (1907) vrl. geh. gew. met G. van der Lin den, J. Verlind (1916) man, A. Wessen- dorp (1916) man, B.M.C. van der Tak (1934) vrl. echtgen. van H. Goudriaan, A. Bierhorst (1904) man, S. Goudsmit (1985) vrl., J. Gerrits (1932) vrl. echtgen. van J. Bos, L. Broere (1985) vrl., A. Bie- mond (1913) vrl. geh. gew. met B A. Bol. J. van Erk (1927) man. J.J.M. Betgen (1970) man, N.J. de Blanken (1984) man, A.J.G.M. Verschuuren (1912) vrl. echt gen. van W.J.H. Hübben. P.W. Chan (1973) man, W.J. Smit (1923) man, C. Vis ser (1907) vrl. geh. gew. met G.A.M. Aal- bersberg, J.M. Smeets (1921). de Bolster, A. Wassenaar en A.C. Snater- se, F.C. Boogmans en C. Zwikker, P. Quist en C. Aberson. J. Bavelaar en C.M. van Abswoude, L.G. van Willigenburg en A.L.M. Duindam, J. Onvlee en J.R.A. Hooimeijer. K. Grocnewegen en N. Lau rens, F.M. Meesters en P.G.M. Gulde- mond. Protest tegen bouw hotel afgewezen LEIDEN - Het bezwaarschrift dat de eigenaars van hotel-restaurant Nieuw Minerva tegen de bouw van het Bastion-hotel aan de Voorscho- terweg hadden ingediend, is door de commissie voor de beroep- en bezwaarschriften van de gemeente Leiden afgewezen. De commissie meent dat aan het concurrentie-aspect, waarop 'Nieuw Minerva' zich beriep, geen overwegende betekenis kan wor den toegekend, omdat het Bastion hotel buiten het stadscentrum ligt en weinig restaurantfaciliteiten biedt. 'Nieuw Minerva' daarente gen ligt in de binnenstad en heeft een uitgebreide restaurantcapaci teit. Bovendien is, aldus de com missie, gebleken dat beide hotels verschillende prijsstellingen han teren. Overigens is met de bouw .van het Bastion-hotel met toestem ming van B en W al begonnen. CD A-programma: nadruk op verkeer, wonen en economie 'Binnenstad vuil en smoezelig' LEIDEN - De binnenstad van Leiden maakt vaak een vuile, smoezelige indruk. Dat betoogden de raadsleden Van Meijgaarden (PvdA) en Hoeke ma (D66) gisteren tijdens de raadscommissie voor economische aangele genheden. Ze drongen aan op maatregelen om de stad een schoner aange zicht te geven. De smoezelige indruk is, zo verklaarden Van Meijgaarden en Hoekema, niet de schuld van de reinigingsdienst. Die doet haar best. Probleem is echter wel dat met de huidige apparatuur niet alle rommel kan worden weggehaald bij bijvoorbeeld geparkeerde auto's. Bovendien blijkt hon- depoep een steeds groter probleem te worden. Wethouder Fase van economische zaken vertelde gisteren dat zij se rieus overweegt een proef te nemen met een groot formaat stofzuiger. Een dergelijke apparaat zou tevens een oplossing kunnen bieden voor het hondepoep-probleem. Burgemeester en wethouders overwegen ook een proef te nemen met zogeheten mini-containers: een soort plastic vuil nisbakken op wieltjes. Daarmee kan worden voorkomen dat de stad ver vuild wordt met rondslingerend afval, afkomstig van kapotte vuilniszak ken. LEIDEN - Onverantwoorde en on nodige achterstanden op het ge bied van verkeer, volkshuisvesting en economisch gebied moet Lei den de komende jaren inlopen. Veel aandacht voor de mensen met de laagste inkomens en de Leidse binnenstad kenmerkt verder het ontwerp-gemeenteraadsverkie- zingsprogramma van het Leidse CDA. De christen-democraten pleiten bovendien voor teruggave van de (over)winsten van de nuts bedrijven aan de consument en een straffe controle van de ge meente op onderhoud, renovatie en nieuwbouw van woningwetwo ningen. In het programma spreekt het CDA zich uit - in tegenstelling tot PvdA en CDA - voor de vorming van een college van burgemeester en wethouders op een brede basis. "Het CDA heeft als uitgesproken negatief effect van de colleges op smalle basis ervaren dat de politie ke herkomst van politieke initiatie- PvdA-spreekuur De PvdA in Leiden houdt op 14. 21 en 28 november van 19.00 tot 21.00 uur in Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125 een spreek uur. Mensen hebben daarbij de gelegenheid om met raadsleden van de PvdA en leden van het af delingsbestuur te spreken. Gedu rende die spreekuren kan ook te lefonisch contact worden opgeno men onder tel. 071-254547. Gedu rende de maand december zijn er geen wekelijkse spreekuren. De eerstvolgende gelegenheid is weer op 9 januari. Bingo-dansant In buurthuis de Mirt is morgen avond een bijigo-dansant. Er zijn prijzen te winnen en er kan van af 20.00 uur worden gedanst. Huisvrouwen De actrice-schrijfster Marjan Berk houdt morgenmiddag om twee uur een lezing voor de Leid se afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. De lezing is in het verenigingsge bouw. Folkclub De Folkclub Horus organiseert morgenavond een optreden door Martyn Travis en Siard de Jong. Zij spelen en zingen Ierse tradi tionele muziek en eigenmoderne composities in Ierse stijl. Aan vang 21.00 uur, plaats: Le Ba- mouHerenstraat 1. Bingo Clubhuis Matilo organiseert morgenavond een bingo met als hoofdprijs een heren- of dames fiets. Ook begint dan de kaart verkoop voor de speciale kerst bingo op 20 december. De avond wordt muzikaal begeleid door de 'Boemerangs'. Aanvang: 20.00 uur in het clubhuis aan de Zaan- straat. ven en ideeën bepalend voor de haalbaarheid was". "Op vele terreinen werd zodoen de onnodige en onverantwoorde achterstand opgelopen, met name op het gebied van economie, huis vesting en verkeer. Onnodig, om dat het CDA al die jaren steeds ini tiatieven en voorstellen heeft aan gedragen, die na een vertraging van soms vele jaren alsnog werden gerealiseerd. Onverantwoord, om dat daardoor individuele burgers en groepen van burgers zich onvol doende vertegenwoordigd voelden binnen het dagelijks bestuur van de gemeente". "Daarvoor wil het CDA zich met name beijveren voor de verbete ring van het lokale, Leidse proces van democratische besluitvor ming, zoals zich dat in de gemeen teraad afspeelt. Het CDA is er voor stander van dat de vaststelling van een nieuw collegeprogramma spe ciaal de bescherming van de posi tie van de raadsminderheid - on geacht de samenstelling - waar borgt". Achterhaald Het huidige ontwerp-program- ma is minder concreet dan in vori ge jaren. "De ervaring leert dat al te concrete punten soms al na een half jaar achterhaald zijn. Ik heb het gevoel dat we als partij zo beter aanspreekbaar zijn dan wanneer we het programma baseren op cij fers en ons vervolgens achter de rijksoverheid te 'verschuilen' als de streefcijfers niet haalbaar blij- kén", zegt Joop Walenkamp, lid van de programmacommissie en CDA-fractievoorzitter in de ge meenteraad. "Het ontwerp-programma wijkt niet veel af van het beleid dat we de afgelopen jaren hebben onder steund. We hebben het gevoel op een consistente lijn te zitten. Er hoeft geen dramatische koerswijzi ging plaat te vinden. Voorspelbaar is natuurlijk dat we op bepaalde punten duidelijk accenten willen leggen. Bijvoorbeeld het econo misch beleid, verkeer en volks huisvesting", wijst Walenkamp op de al eerder gemelde 'onverant woorde achterstanden'. Het CDA vindt dat de nutsbedrij- ven die meer winst maken dan no dig is hun tarieven moeten verla gen. De partij wil verder dat de ge meente een onderzoek verricht naar de overheidstaken die, bij handhaving van een aanvaardbare kwaliteit, beter door burgers en hun organisaties kunnen worden uitgevoerd, dan wel in samenwer king met andere gemeenten. "Je moet daar wel voorzichtig mee zijn", aldus Walenkamp. "Maar het gaat er meer om dat je erop bent voorbereid". Eigen bijdrage Van de burgers moet een reële ei gen bijdrage worden gevraagd voor het gebruik van gemeentelij ke voorzieningen en diensten. Mensen die werkelijk niet in staat zijn deze bijdrage te betalen, krij gen in individuele gevallen ver mindering dan wel ontheffing. Ge dacht kan ook worden aan de tarie ven voor kinderopvang. De boven grens kan voor de hele hoge inko mens best nog wat omhoog, denkt Walenkamp. Wat de werkloosheidsbestrijding betreft pleiten de christen-demo craten voor een scala aan gemeen telijke initiatieven voor iedere werkloze. Verschillende werkpro jecten, leerwerkplaatsen en prak tijkervaringsplaatsen moeten er voor zorgen dat de werklozen qua scholing en ervaring niet te veel achterop raken in vergelijking tot de werkende Leidenaars. In de binnenstad moeten werken en wonen evenwichtig worden ver deeld. De economische en cultu- reel-maatschappelijke functie dient te worden versterkt worden. Voor de economische ontwikke ling van het stadshart is een stimu lerend parkeerbeleid noodzakelijk, vindt het CDA, met zo veel plaat sen dat aan de vraag kan worden voldaan. Hierbij moeten parkeer voorzieningen dwingend in de planning worden opgenomen. "De binnenstad wordt immers gecon fronteerd met de nog steeds niet adequate reactie van het gemeen tebestuur op de nadelige conse quenties van de toename van het autoverkeer", meldt het ontwerp programma. Verkeer Aangaande het vefkeer spreekt het Leidse CDA zich voorts uit voor de aanleg van gescheiden fietspaden en voetpaden en veilige fietsroutes voor scholieren. In de woonwijken, met uitzondering van de doorgaande routes moet een maximumsnelheid van 30, kilome ter per uur worden ingevoerd. En bij het station is éen parkeergarage nodig, om het parkeer- en reisidee ('dat is de mist ingegaan') in ere te herstellen. "Er wordt te veel gewerkt met deeloplossingen voor het verkeer. De Breestraal is niet een probleem apart. Wij staan klaar met samen hangende plannen voor de ver keersproblematiek. Van andere partijen heb ik die nog niet gezien. Dat is toch een teken van armoe, zou ik haast zeggen", aldus Walen kamp. Het CDA-programma heeft aan dacht aan de zwakkeren in de sa menleving, Voor ouderen moeten meer 'beschutte' woningen wonin gen worden gebouwd. Bovendien is het nodig dat er met hen meer rekening wordt gehouden in het verkeer en openbaar vervoer. In het hoofdstuk 'sociale dienst' pleit het QDA ervoor dat 'de ruimte welke de sociale wetten bieden dient in het belang van de uitke ringsgerechtigden maximaal te worden benut'. Maar ook: "Mis bruik van deze sociale wetten dient evenwel te worden tegengegaan". Walenkamp: "Een dramatische koerswijziging is niet nodig". (archieffoto) Het CDA is voor een verdere uit breiding van het Instituut Burger raadslieden in de komende raad speriode. In het onderwijs willen de chris ten-democraten meer extra aan dacht voor achterstanden van ver schillende bevolkingsgroepen en mindërhéden. Nieuwe technologie (informatica) moét door de ge meente te worden gestimuleerd, eventueel in samenwerking met het bedrijfsleven. Tevens moet er worden gestreefd naar de invoe ring van de computer in het basis onderwijs, zij het op experimentele basis. Meer bouwen Wat de volkshuisvesting betreft maakt het CDA zich sterk voor goedkope nieuwbouw, zowel huur- als koopwoningen. De gemeente lijke controle op nieuwbouw, reno vatie en onderhoudswerken op duurzaamheid en kwaliteit moet voldoende zijn, zowel voor (plan nen), tijdens en na de uitvoering van de werken. "Dit ter voorko ming van stroppen zoals in het verleden zijn ontstaan en welke nog steeds dreigen voor te ko- Nieuw in het programma is een aparte paragraaf die is gewijd aan een actiever gemeentelijk media beleid. Joop Walenkamp: "Het blijft aanmodderen met die mast en de gemeenschappelijke rege ling. Men heeft alle ontwikkelin- een stiefkindje". Het CDA spreek onder meer zich uit voor exploita tie van de stadskabei tegen kost prijs. Verder moet Omroep Rijn land optimaal de gelegenheid krij gen om zich te ontplooien.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4