Ceulemans in vorm Leiden in last bij Katwijk-Voorschoten SCOREBORD Karpov neemt nog geen besluit Gold Race ia het nauw Weer tumult in schaakduel Schakende scholieren feliciteren Kasparov Avanti loot Hrastilt Leids team haalt uit DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Zorgde een kleine twee jaar geleden "sneeuwoverlast" voor het nodige tumult in treffen tussen de eerste schaakteams van Voorschoten en Katv^jk, tijdens de tweede ronde van de LSB-com- petitie was het opnieuw hommeles tussen de beide promotieklassers. Vanwege een al dan niet gemaakte afspraak, leidde ditmaal een afge broken partij van de spelers Er- wich en Binnendijk tot een pittig incident tussen beide verenigin gen. Net als twee jaar geleden was de match tussen de beide kemphanen Katwijk en Voorschoten bij een onduidelijke stand (3-2 in het voor deel van Katwijk) afgebroken en stonden er opnieuw kampioensbe- langen op het spel. Twee jaar gele den durfden enkele Voorschotena ren vanwege sneeuwval niet naar Katwijk te komen om aldaar hun afgebroken partijen uit te komen spelen. Katwijk-captain Wilfried Binnendijk claimde toentertijd te vergeefs enkele reglementaire winstpunten. Deze keer vervulde Binnendijk als speler een hoofdrol. De Katwij- ker en Frans Erwich troffen elkaar tijdens de clubavond van Voor schoten, om aldaar hun afgebro ken partij uit te spelen. Dit op ver zoek van Binnendijk, waarbij Er wich had bedongen om reeds om zeven uur een aanvang met die her vatting te nemen. Hij wenste na af loop nog een partij voor zijn club competitie te kunnen spelen. De Voorschotenaar beschikte over een riante positie en leek op tijd voor die andere partij klaar te zullen zijn. Datgeen wat normaliter geen en kel probleem zou vormen, werd het nu wel. Erwich verzuimde na melijk in zijn haast een direkt win nende voortzetting te kiezen en moest onnodig veel zetten doen om tot de verwachte winst te ko men. Het gevolg was dat Erwich, op het moment dat hij aan zijn an dere partij diende te beginnen, zijn rivaal nog niet op de kniëen had weten te krijgen. Voor Erwich vormde dat het sein om zijn als wedstrijdleider optredende team leider bij het bord te roepen en de wens te kennen te geven af te wil len breken. Volgens de Voorscho tenaar zou immers de afspraak zijn gemaakt dat hij daartoe reeds na 20 zetten het recht toe zou hebben. Die actie schoot bij Binnendijk in het verkeerde keelgat. De Kat- wijker hield het er op dat hij slechts de toezegging had gedaan "de zaak niet onnodig te zullen rek ken" en weigerde af te breken. Hij meende nog "trucs" te hebben om Erwich te kunnen verschalken en zag die op deze wijze de mist in gaan. Toen wedstrijdleider Van der Voorst onverstoord de enveloppe invulde en Erwich daarin volgens de gebruikelijke procedure zijn ge noteerde af te geven zet had ge stopt, verliet Binnendijk prompt de speelzaal onder het motto dat "verder spelen hem nu onmogelijk was gemaakt". Wellicht had dit alles nog met een sisser kunnen aflopen, indien het tweetal andere afgebroken par tijen de winst naar Katwijk toe hadden laten komen. Dat was evenwel niet het geval. Via een ze ge van Aart Huizer op Peter van der Plas en een remise tussen Rick Bausch en Henk van Duivenbode, trok Voorschoten de stand gelijk naar 3V2-3V2. Daarmee was Leiden in last. De impasse was nu onmis kenbaar. Binnendijk claimde winst op grond van tijdsoverschrij ding van Erwich, terwijl Erwich ar bitrage van het gestaakte-afgebro ken duel verlangde ("Tegen die Binnendijk wil ik niet meer verder spelen"). Een lastige kluif voor het LSB- bestuur, dat na rijp beraad besloot om tot arbitrage van de stelling over te gaan. Competitieleider Ver biest over die beslissing: "Dat leek ons de beste oplossing. Op verzoek van Binnendijk was er al vooruit en nagespeeld op de donderdag avond, terwijl we de indruk heb ben dat hij inderdaad toegezegd heeft geen moeite te zullen hebben met een mogelijk voortijdig afbre ken. Binnendijk's claim dat Er wich door zijn vlag is gegaan snijdt bovendien geen hout, want hij was er zelf niet meer bij om dat te kun nen constateren. Hij had beter on der protest zijn handtekening op de enveloppe kunnen zetten, dan had hij tenminste kunnen aanvoe ren dat er tegen zijn zin is afgebro ken. Nu kan hij dat niet bewijzen, Erwich kan best alsnog een zet hebben gedaan, waardoor niet hij maar zijn tegenstander de partij door tijdsoverschrijding zou heb ben verloren". Katwijk-voorzitter Gijs Haas noot meent echter het gelijk aan zijn kant te hebben en neemt de zaak hoog op: "Het LSB-bestuur neemt gevoelsmatige beslissingen, terwijl het gewoon de reglementen dient te hanteren. Twee jaar gele den hadden wij het gelijk aan onze kant en besliste men toch anders, ditmaal is het opnieuw prijs. Spij tig genoeg is de LSB autonoom. Bij de KNSB, de landelijke bond, zouden we altijd in het gelijk zijn gesteld. We gaan in elk geval ons recht zoeken bij de commissie van beroep". De Katwijk-praeses lijkt het daarbij niet te zullen laten, hij houdt alvast een stok achter de deur: "Krijgen wij daar ook onge lijk, dan ben ik ervoor om al onze teams uit de competitie terug te trekken. Daar moet uiteraard een speciale vergadering over beslis sen, maar als ik zo mijn leden hoor, staan die en bloc achter dat idee". RUUD DOBBELAAR Betaald Voetbal Over revanche-match MOSKOU (Tass) - Oud- wereld kampioen Anatoli Karpov weet •nog niet of hij gebruik zal maken van zijn recht op een revanche match tegen Gari Kasparov, die hem afgelopen zaterdag in Moskou de titel heeft ontnomen. Volgens de reglementen van de FIDE moet deze herkansing bin nen honderd dagen beginnen. Voorzitter Campomanes heeft zelfs de data reeds bekend gemaakt: tussen 10 februari en 21 april. Karpov verklaarde gisteren bij zijn vertrek naar Luzem tegenover van het Sowjetrussische persbm reau Tass nog steeds te aarzelen. „Ik moet me vermannen om zo gauw mogelijk tot een beslissing te komen", aldus de Sowjetrussische grootmeester, die aangaf ontevre den te zijn geweest met zijn spel in zowel creatief als sportief opzicht. Karpov voert in Luzern het Sow jetrussische team aan bij de strijd om het wereldkampioenschap voor landen. Menigeen zal ver baasd zijn, dat ik me na zo'n ver moeiende tweekamp onmiddellijk weer met wedstrijdschaak inlaat", aldus Karpov. Maar ik denk, dat ik de kater het snelst kwijtraak door nieuwe uitdagingen aan te ne men inplaats van te gaan zitten treuren om de vele kansen, die ik miste". Karpov wijt zijn nederlaag in de tweede match aan het feit dat hij minder goed was voorbereid, ter wijl het omgekeerde het geval was met Kasparov. Als de beide twee kampen al te vergelijken zijn, zou ik zeggen, dat Kasparov een stap vooruit deed, terwijl ik een stap te rug deed. Dat verklaart het ver schil". Volgens Karpov was hij bij de tweede match het best in vorm tus sen de tweede en tiende partij. Een grote blunder in de elfde ontmoe ting sloot die periode af. „Toch ben ik tevreden, dat ik daarna voor elke centimeter grond heb gevochten. Daardoor kwam alles aan op de laatste partij, waarin ik dicht bij winst ben geweest Een gelijkspel stond echter gelijk met een neder laag. Daardoor zou ik remise heb ben geweigerd, ook al had Kaspa rov dat aangeboden". Naar de mening van de oud-we reldkampioen waren de vijfde - een Spanjaard, die hij met zwart won - TILBURG - De Sowjetrussische schaakfederatie heeft gisteren per telex laten weten geen bezwaar te hebben tegen de organisatie van de tweekamp Timman-Tal in Tilburg. Bovendien gaat de federatie ak koord met de condities die aan de organisatie van de tweekamp in Nederland zijn verbonden. en de zestiende partij - een Sici- liaan door Kasparov ook met zwart gewonnen - de beste van de hele reeks. Ook de vierde die hij na subtiele manoeuvres won, had kwaliteiten. Andere duels werden volgens Karpov gekenmerkt door fouten, al waren er enkele interes sante eindspelen bij. Over het algemeen vond Karpov de tweekamp meeslepend en vol strijd. Het bewijs dat een match met een gelimiteerd aantal partijen is te prefereren boven een twee kamp, die in principe eindeloos is, zoals de eerste door Campomanes afgebroken match. FC Utrecht-MVV 3-0 (10). 17. Wouters 10. 47. Van de Waart 2-0. 75. Van de Waart 3-0. Scheidsrechter: Bannet Toeschouwers: rebach 1-3. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 8.000. Gele kaarten: Eykel- kamp (GA Eagles) en Gerets (PSV). Laar. Toeschouwers: Feyenoord-AZ'67 (2-3). 3. Duut 1-0. 8. Kist 1-1, 17. Lens 1-2, 29. Rep 2-2, 36. Loggie 2-3 (strafschop), 52. Sörensen 3-3, 76. Lens 3-4. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers 7815. Gele kaart: Been (Feyenoord), Heus (AZ). Ven 1-0, 35. Grassi 2-0. Scheidsrechter: Blankenstcin. Toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Gorter (Roda JC). Van Dijk (FC Hobee. Toeschouwers: 3200. 1-3, .76. Balm 2-3. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 2000. Eerste divisie SVV-Vitesse 0-0. Scheidsrechter: Hou ben. Voorronde WK Noord Ierland 0-0, Roemeniê-Turkije 3-1. 1. Engeland 8 4 4 0 12 (21- 2) 2. Noord-Ierland 8 4 2 2 10 8- 5) 3. Roemenië 8 3 3 2 9 (12- 7) 4. Finland 8 3 2 3 8 7-12) 5. Turkjje 8 0 1 7 1 2-24) Groep 6 Ierland-Denemarken 1-4 1. Denemarken 8 5 1 2 11 (17- 6) 2. Sowjet-Unie 8 4 2 2 10 (13- 8) 3. Zwitserland 8 2 4 2 8 6-11) 4. Ierland 8 2 2 4 6 5-10) 5. Noorwegen 8 1 3 4 5 4-10) 15 13 1 15 11 2 14 10 0 15 8 3 15 7 4 15 7 3 15 6 4 14 6 3 15 6 2 1 27 50-10 2 24 35-15 4 20 46-17 4 19 24-16 4 18 26-13 5 17 34-26 5 16 21-20 5 15 18-19 7 14 20-26 5 3 6 13 21-22 4 4 6 12 11-24 3 5 5 11 13-19 3 5 6 11 14-24 4 3 8 11 16-32 4 2 9 10 14-28 4 2 9 10 14-31 4 1 10 9 16-25 2 1 11 5 10-36 Basten (Ajax) 18; 2. McDonald (PSV) 13; 3. Van Loen (FC Utrecht) 12; Eriksen (Feyenoord) 12; 5. Linford (Fortu- na) 11; 6. Houtman (FC Groningen) 10; Thoresen (PSV) 10. Buitenl. Voetbal Lambert Schuurs verschalkt de Russische doelman Sjponko tijdens het zaalhandbalduel tussen Nederland de Sowjet-Unie op de eerste avond van de Haarlemse Handbalweek. Het verwacht pak slaag voor Oranje bleef uit, met 22-25 bleef de nederlaag nog draaglijk, gestuurd. Twee treffers voor Club Brugge BRUSSEL (ANP) - Club Brugge tent, omdat hij vreest voor gebrek heeft woensdag zijn leidende posi- aan wedstrijdritme. Met name had tie in de eerste klasse van het Bel- de Antwerpenaar graag zijn favo- gische voetbal verstevigd. Vier da- riete middenvelder Enzo Scifo gen na de 0-0 bij Anderlecht boekte (even) i de ploeg van trainer Henk Hou- van ee: waart zijn tiende seizoenzege. laatste maand niet meer dan tien Brugge won in het Olympia Sta- minuten gespeeld, dion voor 15.000 toewschouwers Voor de hoogste score van de met 3-0 van Waregem. Door de ne- veertiende wedstrijddag zorgden derlaag viel Waregem terug naar de Beerschot en Standard. Het onder- met FC Luik en SK Beveren ge- linge treffen eindigde in een zege deelde vijfde plaats. de eerstgenoemde club. Met zes geselecteerden voor de Beerschot maakte een achterstand Rode Duivels binnen de lijnen x 0-3 goed. Czerniatynski s Club Brugge - Waregem een ook de twee keer. Het winnende doel- „buitenstaanders" interessan- punt kwam op naam van Dirk te topper. Op grond toonde in Brugge zal Guy Thijs Goossens. Topscorer van de dag Didier Beugnies, die de wedstrijd van komend vol- Sporting Charleroi in de ontmoe- gende week woensdag in Rotter- ting met Antwerp vier keer doel dam vrijwel zeker afzien van een trof: 4-1. KV Mechelen, nog steeds zonder Erwin Koeman, verraste AA Gent (0-2), dat niettemin nog steeds de tweede positie inneemt. Doelpun tenmakers waren Ronny Martens voor en Piet den Boer na rust. Bij Lierse SK - Lokeren (5-0) werd Rick de Cauter van de bezoekers in de eerste helft uit-het veld gesturd. Zijn charge op tegenstander Dau wen was scheidsrechter Costantin een rode kaart waard. Van de drie wedstrijden, die gis teravond in het toernooi om de Westduitse voetbalbeker werden gespeeld, leverde er één ook in de verlenging geen beslissing op. Bo- chum en Bayern München gaan begin volgende maand op herha ling in München (1-1). Schalke 04 kwalificeerde zich in de verlenging voor de kwartfinales ten koste van Alemannia Aachen. In de laatste minuut van de regu liere speeltijd schoot Ruof de thuisclub de verlenging binnen (1- 1). Zes minuten voor het eindsig naal verstoorde Regenbogen de droom van de club uit de tweede Bundesliga: 1-2. In Stuttgart speelde Bremen trainer Rehhagel poker met zijn ge blesseerde spits Rudi Voller. Hij liet de international wel warm lo pen, maar moest hem toch buiten de opstelling houden. Zijn collega van Stuttgart, Baric, had uiteinde lijk de troef in handen: Karl Allgö- wer, die al binnen 25 minuten de eindstand op het scorebord had ge bracht: 2-0. Filip RUINEN (ANP) - Ongeveer driehonderd lagere-schoolkin- deren uit Ruinerwold (gemeen te Ruinen) hebben gisteren een felicitatiebrief vergezeld van een groepsfoto van de afzen ders gestuurd aan de nieuwe wereldkampioen schaken Kas parov. Ook het gemeentebe stuur van Ruinen heeft een ge lukwens voor de Rus ingeslo ten. Initiatiefnemer van deze ac tie is W.H. van Boekei, die aan de vier basisscholen van Rui nerwold les geeft in schaken. Van Boekei houdt wel van stunten, zo zei hij op de vraag waarom het huldeblijk via de Russische schaakbond bij Kas parov terecht moet komen. De schaakdocent hoopt daarnaast dat bij het bezoek aan Neder land van Kasparov in decem ber, de Rus op het idee zal wor den gebracht ook Ruinerwold te bezoeken. Daar willen de driehonderd schakende kinde ren dan graag een simultaan- spel tegen hem spelen. i Zuid-Limburg is een wielerwedstrijd op die zaterdag keuze voor Danny Veyt Desmet in de eerste lijn. Het aanvalsduo van Waregem, dat de club naar de derde ronde van het UËFA-bekertoernooi leid de, moest het in alle opzichten af leggen tegen de twee verdedigers van Club, de ook al door de Belgi- AMSTERDAM (ANP) - De 21e maar ook sche keuzeheer geselecteerde Hu- Amstel Gold Race heeft voor 1986 wielerweek- go Broos en Franky Van der Eist. jaar nog geen definitieve plaats op niet welkom. De beslissing over de Verdedigen ligt de Belgen nu een- de internationale kalender voor de definitieve datum van Nederlands maal beter dan aanvallen. Jan Ceu- prof-wielerwedstrijden. De streef- enige klassieker valt op het UCI- lemans, de vijfde gekozene, beslis- datum, 26 april, zoals gewoonlijk kalendercongres, eind deze maand te de wedstrijd. In de tweede helft de vierde zaterdag in april, lijkt scoorde de 27-jarige international moeilijk haalbaar omdat de hele twee keer. Voor rust had de Franse wielerkalender naar voren is ge- - - - - jeugdinternational Jean-Pierre Pa- schoven in verband met de eind- ziJn nationale amateurronde de pe- pin de Briiggenaren al op voor- ronde van het wereldkampioen- node van 24 tot 31 mei claimen. De schap voetbal, die op 31 mei in Me- negen-daagse Ronde xico Stad begint. ]|||jj§j!ggg Uitwijken naar 19 april Zwa sprong gezet. Anderlecht krijgt pas op 26 no vember de gelegenheid de achter stand (die nu vier punten bedraagt) ten dele goed te maken. Dan haalt de ploeg van trainer Pol van van Himst in het Constant Vanden Stock-stadion het duel tegen Wa terschei in. De Brusselse formatie kreeg voor een vrije dag, omdat de vijf bij de club werkzame Denen in Dublin nodig waren voor het natio nale elftal. Thijs toonde zich over die coulante houding niet al te con- geweken. Dit betekent dat een aan tal zogenaamde 'Tourcriteriums' in 1986 tijdens de laatste week van de Ronde van Frankrijk worden ge houden. Tenminste als de organisatoren hun ronde op die dag nog wel wil len houden. Het gaat hier om: Box meer en Thorn (maandag), Maas tricht (dinsdag), Chaam en Noord- I wijk (woensdag), Wateringen (don derdag), Kwadendamme en Sim- pelveld (vrijdag), Venhuizen (zater dag) en Sas van Gent en Schijndel (zondag). i— «^^^Pvoiruc VJUXU xwkjc, De VOB, de vereniging van orga- Vlaanderen, die bij het voor- die ook al 23 jaar een amateurploeg nisatoren, twee jaar geleden zelf uitschuiven met een week op paas- ondersteunt, maakte gisteren bij initiatiefnemer van vaste data, mtf_ k°" de voorstelling van de ploeg be- heeft sinds Felix Levitan bekend V 4 o„ r»1- TT. i Rome. Op dat congres zal Olympia dan twee weekeinden omvatten en tegen het slot samenvallen met het wereld- mogelijkheid, die datum kampioenschap voetbal. wordt ook begeerd door de Ronde De sponsor van de Gold Race zaterdag (29 maart) terecht z H vw 1UC §P num. Die dag is voor de Belgische kènd"moèu'ijkheden te hebben met maakte met de Ronde van Frank- het streven van de Wielren Unie rijk een week te schuiven op de ka- andere regels voor de gastrenners- lender nog geprobeerd tot autoriteiten onaanvaardbaar verband met de verkeersdrukte. De organisatoren van de Gold Ra- verengingen ce vrezen dat de zaterdag voor Pa- gionalisering sen aan hen wordt toegewezen, wordt als een opjuiste DUSSELDORP (SID) - De tafel- Bij de heren staat een Westduitse tennissters van Avanti uit Hazers- halve-fmalist al vast. De vroegere woude hebben in de halve finale landskampioen Borussia Düssel- van het toernooi om de ETTU-be- dorf treft in de kwartfinale Bay- ker geloot tegen de Joegoslavische reuth, dat afgelopen weekeinde de vertegenwoordiger Kemicar Hras- Nederlandse bekerwinnaar Val- tik. Het duel wordt op 8 februari kenswaard uitschakelde. De ande van het volgende jaar afgewerkt. In re ontmoetingen (21 december) de andere halve eindstrijd komen zÜn: Nice (Fra) - Jülich (BrD); We de damesteams van Vitkovice nen (Oos) - Grenzau (BrD); Cordo- Ostrau (Tsj) en Boedapest tegen el- ba (Spa) - Kuchl (Oos). kaar uit. HH compromis te komen. De VOB wil- dat soort ploegen de het complete criteriumcyclus een week opschuiven. Dat is niet gelukt. aatregel gezien. Als de KNWK de herstruc turering doorzet, overweegt Am- stel met zijn sponsoring van het amateur-wielrennen te stoppen. Voorlopig gaat de sponsor nog door. Criteriums De organisatoren de crite- LISSE - Het Leids zaalvoetbalteam heeft gisteren het Afdelingsteam van Haarlem met 15-5 verpulverd. De wedstrijd werd gespeeld in sporthal Ter Specke en duurde drie maal 25 minuten. De kern van Leiden bestond uit voor beroepswielrenners dezelfde voetballers als verleden jaar aangevuld met Huug Aandewiel en f ge" Jan Hogewoning van Glasbergen. Het tweetal bleek uitstekend te passen ififif||iÉH|jj|fifij in de formatie van Jan Schoen, die zeer te spreken was over de verrichtin gen van zijn ploeg. Scores Leiden: Mario Faber 2, Hans van Leeuwen 3, Huug Aandewiel 3, struikeld. De Commissie Beroeps- rennen van de Koninklijke Neder- landsche Wielren Unie heeft be- Sporttoto Een juist ingevulde kolom z Westduitse Lotto De winnende getallen in de Westduitse midlotto van woensdag zijn: 3 - 9 - 10 - 11 - BELGIË Lierse SK - Lokeren 5-0; AA Gent - KV Me chelen 0-2; Club Brugge - Waregem 3-0; Kortrijk - SK Beveren 0-2; FC Luik - Cerkel Brugge 0-0; Beerschot - Standard Luik 4-3; SC Charleroi - Antwerp 4-1. Anderlecht - Waterschei werd op verzoek van Anderlecht uitgesteld. Door de wed strijd Ierland - Denemarken kon Ander lecht geen beroep doen op zijn Deense in ternationals. De wedstrijd wordt nu ge speeld op 26 november; Seraing - FC Luik staat voor donderdag op de agenda. 1. Club Brugge 14-22; 2.AA Gent 14-19, 3. Anderlecht 13-18,4. Beerschot 14-17,5. Wa- regem, FC Luik, SK Beveren 14-16,8. Stan dard Luik en Cerkel Brugge 14-15, 10. Se raing 13-14,11. Lierse SK en KV Mechelen 14-13,13. Antwerp 14-11,14. Lokeren 14-10, EERSTE KOERS, 2380 meter: 1. Zuzan Zuidvelde <W. van der Pijl) 3.36,0 - 1.30.8. 2. Zimpuls P, 3. Zarathoestra. Niet gestart: f. 73,00. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Ygor Westlandia (G. van Eykelenborg) 2.56.3 - 1.28,2,2. Yanuska II, 3. Zigzag Geluk. Toto: winnend f. 1,80, plaats f. 1,50 f. 2,40 f. 4,00, koppel f. 21,40, trio f. 237,00. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Ygolden Karper (W. Strooper) 2.52,9 - 1.26,5, 2. Zee ster Ulandia, 3. Zsa Zsa Medoc. Niet ge start: Ystanley Bonni. Toto: winnend f. 2,30, plaats f. 1,10 f. 1,70 f. 1,50, koppel f. 5,50, trio f. 70,50. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yolanda F <W. Porslus) 2.53,5 - 1.26,8, 2. Ydo Buiten zorg, 3. Wichita. Toto: winnend f. 2,10, plaats f. 1,10 f. 1,20 f. 1,50, koppel f. 3,40, trio f. 19,10. VIJFDE KOERS, 1660 meter: 1 Yvette S (A. Kngnenburg) 2.21,6 -1.25,3, 2. Wibelina G, 3. Yhan Cartouche. Niet gestart: Volann Z. Toto: winnend f. 2,60, plaats f. 1,80 f. 1,40 f. 1,40, koppel f. 4,10, trio f. 34,20. ZESDE KOERS, 2380 meter: 1. Y\ja Dora do (G. Gommans) 3.24,5 - 1.25,9, 2. Vasco Boshoeve, 3. Vlieland. Niet gestart: Vous Permettez. Toto: winnend f. 3,10, plaats f. 1,50 f. 4,60 f. 2,30, koppel f. 37,40, trio f. 430,80. Stefanie Kalker schiet met scherp in zaalvoetbalduel LEIDEN - Jipi's Tweesprong heeft ervoor gezorgd dat het vrouwen team van Zwarte Wolf in de zaal voetbalcompetitie voorlopig geen titelkandidaat meer is. De ploeg uit Roelofarendsveen zegevierde in Lisse met 0-4. Stefanie Kalker had met drie doelpunten een groot aandeel in de zege van Jipi. Ook Jolanda van der Vlugt doelpuntte nog voor Jipi. Ri ta van der Laan scoorde voor Bax drie keer in het duel met McDo nalds. Dat was niet genoeg. De ploeg uit Leiden namelijk scoorde vier keer. Het tweede team van McDonalds hield in een spannende wedstrijd THB Girls onder de duim (4-3). De Lisser equipe nam een 0-2 voor rong door goals van Yvonne an en Jose Kortekaas. Daarna McDonalds het heft in han den, wat resulteerde in vier treffers op rij. Deze werden gemaakt door Jolanda Spui, Badeloch Tangelder, Megchel van Es en Annelies Os kam. Vijf minuten voor tijd bracht Anita de Bakker de eindstand op 4-3. In de tweede klasse klopte Transvaal Girls het tweede team van THB Girls met 2-4. In de top per in deze afdeling slaagde het jeugdige Leidse Lugdunum erin SJZ de eerste nederlaag van dit seizoen toe te brengen (4-3). Yvon ne Dubbeldeman en Annemiek Wesselman scoorden ieder twee keer voor Lugdunum. Alle Zoeter- woudse goals kwamen op naam van Bettina van Klaveren. De stand in de eerste klasse: McDonald 2 7-10, Jipi 7-9, THB Girls 7-6, Zwarte Wolf 5-5, McDo nald's 6-5, Bax 6-3. Stand tweede klasse: Lugdunum 6-10, SJZ 6-10, Transvaal Girls 6-7, Foreholte 5-4, Kraan Saloon 6-3, THB Girls 2 7-2. paald dat de criteriums op de vaste Ruud Alkemade 2, Wim Bouckaert 3, Hennie Koet en Ben de Roo. 22,50, trio f. 153,30. ACHTSTE KOERS. Sunshine (W. Paard 2. Winni First, 3. Yeggy Girl. Niet gestart: Waal Hazelaar. Toto: winnend f. 6,60, plaats f. 3,00 f. 4,50 f. 2,30, koppel f. 31,20, trio f. 383,40. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Tempo (H. Knoll) 2.50,0 -1.25,0,2. Winston Gregor, f. 627,00. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Vorden's Dillon (G. Gommans) 2.47,0 -1.23,5, 2. Use- ELFDE KOERS, 2380 meter: 1. Winston (J. Wagenaar) 3.24,9 - 1.26.1. 2. Ulmus du Bois, 3. Ulino Buitenzorg. Toto: winnend f. 2,10, plaats f. 1,30 f. 5,50 f. 2,00, koppel f. 36,20, Haarlemse Handbalweek Nederland - Sowjetunie 22-25 (7-12). Scheidsrechters: Ekra/Sch: Doelpunten Nederland: Beekman 5, Nic- berg 4, Schuurs 3. Van Olphen 3, Boom houwer 3, Van Noesel 2, Jacobs en Vijge boom. Doelpunten Sovjetunie: Domasjenko 6 (3), Pokoerkin 5 (2), Levin 4, Toejmentzev 2. Poljakov 2, Bogatkin 2, Stoepka 2, Akisjin en Jantsjenko. Tsjechoslowakije - Noorwegen 20-18 (10-9). Scheidsrechters: Haak/Koppe (Ned) Toe schouwers: 1000. Strafminuten: Tsjecho slowakije 6, Noorwegen 12. Frankrijk - Portugal 21-16 (11-8). Scheids rechters: Formanek/Ambrus (Tsj). Toe schouwers: 800. Strafminuten: Frankrijk 8, Portugal 14. (25-22), 3. Tsjecho-Slowakije 1- 2 (20-18), Noorwegen 1 - 0 (18-20), 5. Nederland 1 - 0 (22-25), 6. Portugal 1 - 0 (16-21). Verzorger van gewichtheffers wacht celstraf SAN DIEGO (SID) - Richard An thony Fitton, de verzorger van de Britse gewichthefploeg bij de Olympische Spelen van Los Ange les, hangt een zware gevangenis straf, maximaal 26 jaar, boven het hoofd wegens handel in drugs en enkele andere delicten. De 36-jari- ge verzorger, wiens paspoort bo vendien niet in orde was, werd in San: Diego schuldig bevonden aan grootscheepse smokkel van anabo le steroiden, verboden spierver- sterkende middelen. Verder werd hem belastingontduiking ten laste gelegd. Fitton werd een jaar gele den al gearresteerd, maar was in fe bruari op borgtocht vrijgelaten. Door te vluchten probeerde hij zich aan strafvervolging te onttrek ken. In augustus werd hij echter opnieuw opgepakt. VOETBAL - De Italiaanse interna tional Fulvio Collovaü is voor een rechtbank in Busto Arsizio veroor deeld tot acht maanden verwaarde- lijke gevangenisstraf wegens vals heid in geschrifte. De 28-jarige spe ler van Inter, die in 1982 deel uit maakte van het wereldkampioens elftal, had geknoeid met het posts tempel van een brief van zijn vroe gere manager Enrico Borgatti, waardoor een bepaalde clausule in het document zijn rechtsgeldig zou verliezen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15