Politiekorps op Antillen 'een rommel' Voor miljoenenzwendel 3V2 jaar celstraf geëist Op zoek naar het beste Regering Colombia gelast onderzoek 'Basisonderwijs is nog jaar coach altijd standenonderwijs' bij Tennisbond Blik in de Weekbladen PAGINA 11 DEN HAAG (ANP) - De politie op de Nederlandse Antillen functioneert zo slecht dat de rechtsorde op de eilanden in ernstig gevaar verkeert. Dit geldt vooral voor Curasao en Aruba en in minder mate voor Sint Maarten en Bonaire. De leiding van het korps schiet ernstig tekort, het ontbreekt vaak aan discipline bij de agenten en hun meerderen, een groot aantal misdaden blijft onopgelost en de controle op in- en uitvoer en ge bruik van drugs faalt. De uitrus ting en huisvesting is ook vaak ver ouderd en in slechte staat van on derhoud. Dit blijkt uit de vertrouwelijke rapporten van twee verschillende onafhankelijke commissies, die in 1981 en in 1984 de situatie bij het politiekorps op de Nederlandse Antillen hebben onderzocht. De onderzoeken zijn verricht in op dracht van de minister van justitie van de Nederlandse Antillen. Het niet goed functioneren van het Antilliaanse politiekorps is vol gens de rapporten grotendeels de wijten aan een tekort aan voldoen de deskundig personeel. Aantrek ken van ervaren Nederlandse agenten wordt als een oplossing gezien voor de korte termijn, op langere termijn moet naar verbete ring van het niveau van het eigen korps worden gestreefd, aldus de commissies. Juist deze maand zijn in Nederlandse vakbladen voor de politie wervingsadvertenties ver schenen voor de politie op Aruba. In het eerste rapport uit 1981 wordt een uitvoerige opsomming gegeven van de kern en de aard van de problemen, die ontstonden nadat in het begin van de jaren ze ventig de Nederlandse leiding werd vervangen door Antilliaanse officieren. De commissie zegt te vrezen dat de noodzakelijke veran deringen zullen stuiten op „de on macht om ze te realiseren bij de be trokken functionarissen". Er zou den daarom een aparte functiona ris of instantie moeten komen om Politiebonden waarschuwen voor werving UTRECHT (ANP) - De politie bonden ACP en NPB waar schuwen Nederlandse agenten die belangstelling hebben voor een baan op Aruba zeer voor zichtig te zijn met aanmelden. Volgens ACP-voorzitter P. Kruizinga zijn er zeer slechte ervaringen met werken op de Antillen. De bonden publice ren binnenkort een zwartboek, waarin de slechte ervaringen worden opgesomd van Neder landse agenten die in 1983 wer den geworven op de Antillen. „Het was een grote ellende, niet alleen wat betreft arbeids voorwaarden, maar ook wat be treft het werk zelf. De plaatse lijke agenten, die hun belangen en promotie in gevaar zagen komen, stelden zich vijandig op. Er is een campagne op touw gezet, compleet met wegblok kades door de politie, om de Nederlanders weg te krijgen. Dat is ook gelukt, want alle agenten die in 1983 gingen - een kleine twintig - zijn voor zover ons bekend weer terug in Ne derland", aldus de ACP-voor zitter. een en ander te verbeteren. Ook zouden Nederlandse politiemen sen moeten worden aangetrokken. De tweede commissie moest be gin vorig jaar constateren dat het Antilliaanse korps nog steeds in een onveranderde situatie van ma laise verkeert. Het aantrekken van Nederlandse politiemensen was mislukt, en ook de andere voorge stelde verbeteringen lieten op zich wachten, zo blijkt uit het rapport. In totaal zijn destijds een kleine twintig Nederlanders aangetrok ken, die echter door tegenwerking vanuit het Antilliaanse korps in middels allemaal weer zijn vertrok ken. In het tweede rapport wordt ern stige kritiek geleverd op de manier waarop deze Nederlandse politie mensen zijn aangetrokken. Antil liaanse politiemensen die hun po sitie en uitzicht op bevordering in gevaar zagen komen weigerden sa men te werken en van de gewenste kwaliteitsverbetering kwam niets terecht. In het rapport wordt een hele reeks misstanden uit de dagelijkse praktijk opgenoemd. Zo wordt on der meer gesteld dat de politie - met name op Curasao, maar ook op Aruba - vaak veel te traag of hele maal niet reageert op hulpaanvra- gen. Kleinere misdaden komen meestal niet aan bod, en bij ernsti ge zaken kost het de grootste moei te om een gedegen onderzoek te doen. Mensen die aangifte komen doen worden regelmatig ruw beje gend, gestolen voorwerpen die in beslag zijn genomen worden niet of slechts na grote moeite aan de benadeelde teruggegeven. Er wordt gerommeld met proces verbalen, die ook nog vaak maan den blijven liggen omdat agenten grote moeite hebben met ambtelijk Nederlands taalgebruik. Ook zitten mensen die worden opgepakt veel te lang - gemiddeld twee maanden - in voorlopige hechtenis, omdat het proces-verbaal van hun mis drijf steeds uitblijft. Politieauto's worden afgejakkerd, slecht onder houden en door chefs voor eigen gebruik aangewend en in de gro tendeels te kleine politiebureaus is het vaak een rommeltje. Kritiek op slag om Gerechtshof AMSTERDAM (ANP) - In drie talen - Nederlands, Turks en Marokkaans - wordt op een bord bij de ophaalbrug over de Weespertrekvaart langs de Omval in Amsterdam gewaarschuwd voor verontreinigd water. Het milieu comité Omval heeft aangedrongen op het definitief verwijderen van de schadelijke stoffen die zich in het water bevinden. (foto anp> ROTTERDAM (ANP) - Officiers justitie mr. Ong Siem Hiem heeft ting, die de belastingambtenaar i gisteren bij de rechtbank in Rotter- vulde en administratief verwerkte. omzetbelas- buitenland, liepen de twee tegen de lamp. De belastingambtenaar, JHMMiIdie evenals Hagenaar sinds juli in dam 3V2 jaar gevangenisstraf geëist Door in het computersysteem de voorarrest zit, moet begin volgend de jaar voor de rechtbank verschij- aar nen. Een derde verdachte moet zich ook nog verantwoorden voor Mr. Ong achtte bewezen dat de naar keer op keer forse bedragen zijn bemiddeling tussen de twee de vennootschap van de Ha- hoofddaders. tegen een 47-jarige Hagenaar diens aandeel in een miljoenen- zwendel met teruggave van btw. zogeheten screeningsnorm 1 bv te verhogen van 1.000 100.000 gulden, lukte het de ambte- heeft samengespannen met een 28-jarige, inmiddels ontslagen genaar te laten overmaken. In to- belastingambtenaar uit Fijnaart taal ontving Legatex 5,5 miljoen om in totaal 5,5 miljoen gulden be lastinggeld in handen te krijgen. Van het geld is slechts een klein deel teruggevonden. De Hagenaar FIOD verklaarde gisteren dat hij uitein delijk zo'n half miljoen gulden aan de zwendel heeft overgehouden, terne controle aan het licht. De 1 maar dat geld zou al op zijn. „Mijn Se veiligheidsmaatregel voor het uitgaven zijn abnormaal hoog ge- computercentru. gulden, waarvan De de belasting ambtenaar tweederde deel en de Hagenaar eenderde kreeg. De zaak kwam niet door weest. Ik nam het er toen hij. Rechtbankpresident mr. T. Fransen oppperde dat „het geld ook ergens voor u apart kan staan" tingdienst in Apeldoorn was de screeningsnorm en deze kon de man uit Fijnaart naar believen ver hogen. Pas nadat de Fiscale Inlich- De Hagenaar werd als caféhou- tingen- en Opsporingsdienst der veelvuldig geplaagd door be- (FIOD) argwaan had gekregen van- lastingaanslagenHij had dan ook we6e de vorstelijke levensstijl van niet veel aandrang nodig van de de belastingambtenaar en de Hage- MINDER MISVORMINGEN - De methode van reageerbuisba by's zou het aantal kinderen dat met geestelijke of lichamelijke afwijkingen wordt geboren dras tisch kunnen verminderen. Naar de mening van professor Martin Bobrow, een Britse kinderarts, is deze techniek van belang voor vrouwen die een verhoogd risico lopen dergelijke kinderen ter we reld te brengen, bijvoorbeeld omdat zij ouder dan 35 jaar zijn. Volgens de arts kunnen de ei cellen microscopisch worden on derzocht op afwijkingen en, als die niet worden gevonden, na be vruchting in de baarmoeder wor den teruggezet. Professor Bobrow zei dit bij de oprichting van Progress, een me dische organisatie, die wil ijve ren voor het recht van onderzoek op menselijke embryo's. Jaar lijks worden 20.000 Britse vrou wen onderzocht op het syn droom van Down (mongolisme). Bobrow noemde dit een slechte oplossing. adjunct-commies uit Fijnaart, werkzaam op de inspectie omzet belasting in Rotterdam, om vorig jaar een lege vennootschap, Lega tex BV, te kopen. Hij onderteken de en stempelde aangiftebiljetten Wrntertoernooi voetbal in Mexico gaat door MEXICO STAD (EFE) - De Mexi- caartse voetbalbond heeft bekend gemaakt dat het vier-landentoer- nooi, dat voor begin december op het programma stond, zal door gaan. Hongarije, Algerije, Zuid-Ko- rea en Mexico, deelnemers aan de eindronde in 1986, zullen elkaar tussen 7 en 14 december ontmoe ten. De wedstrijden worden ge speeld in het Aztekenstadion van Mexico-Stad en in Irapuato, Gua dalajara, Monterrey, Nezahual- coyotl en Toluca, de zes stadions waar tussen 31 mei en 29 juni meer dan de helft van de wedstrijden van het eindtoernooi zullen plaats vinden. Franker over Het geld dat de belastingdienst op de rekening van Legatex BV overmaakte, werd direct op andere zakelijke rekeningen overgeboekt. Twee handlangers haalden het geld van de rekeningen, waarna het verdachte tweetal er contant over kon beschikken. Van de 1,8 miljoen gulden die de caféhouder op deze manier ontving, loste hij leningen af, kocht een Mercedes van 60 mille en investeerde 160.000 gulden in een Utrechts bedrijf. Voor de rechtbank beweerde hij dat een bedrag van 240.000 gulden dat hij thuis onder zijn matras had verstopt, was gestolen. „Ik zat er goed mee, maar aangifte heb ik ook niet gedaan". Uitspraak 27 november. BOGOTA (DPA/Rtr.) - De regering van Colombia heeft een onderzoek gelast naar de aanval van de guer rillagroepering M-19 op het paleis van justitie in Bogota. Er zijn twee rechters van het hooggerechtshof aangezocht die drie maanden de tijd hebben gekregen. Zij moeten onder meer zich bui gen over de herhaalde bestorming van het gebouw door het leger met raketten en tanks. Leden van de li berale oppositie hebben aange drongen op het ontslag van presi dent Betancur omdat hij niet ge noeg zou hebben gedaan om de be zetting zonder bloedvergieten te beëindigen. Bij de ..slag" op het gerechtsge bouw vielen 112 doden, onder wie Explosie in chemiefabriek: 20 gewonden OBERHAUSEN (AP) - Twintig mensen zijn gewond geraakt bij een ontploffing in een chemische fabriek in het Westduitse Ruhrge- bied. De fabriek werd in as gelegd. Brandweerkorpsen uit Oberhau- sen en Duisburg rukten uit om de enorme brand, die door de ontplof fing werd veroorzaakt, te blussen. De explosie gebeurde gisteravond om vijf over zes op het terrein van Ruhrchemie, een afdeling van de chemische onderneming Hoechst. Geen van de twintig gewonden was volgens de politie in levensge vaar. Er zouden bij de ontploffing geen giftige gassen zijn vrijgeko men. Over de oorzaak en de schade is nog niets bekend. Man bekent doodslag EINDHOVEN (ANP) - De 46-jarige Eindhovenaar die het afgelopen weekeinde werd aangehouden in verband met het ombrengen van de verzekeringsarts C. Rietdijk heeft een bekentenis afgelegd. Tij dens een reconstructie bij Daf Trucks in Eindhoven, waar het slachtoffer als verzekeringsarts werkte, gaf de verdachte toe de do delijke schoten te hebben gelost. Een woordvoerder van de politie heeft dat vanochtend meegedeeld. De verdachte zei, dat hij het er niet mee eens was geweest dat hij na een periode yan ziekte weer aan het werk moest. twaalf rechters van het hoogge rechtshof, dertien militairen en alle 35 leden van het commando van M- 19 dat de aanval uitvoerde. M-19 heeft inmiddels in een open brief aan VN-secretaris-generaal Perez de Cuellar gezegd dat /ij nooit de bezettingsactie zou heb ben uitgevoerd als het geweld dat zou volgen was voorzien. De guer rillabeweging zegt met de actie de publikatie te hebben willen af dwingen van documenten van de officiële controlecommissie inzake het bestand tussen regering en op standelingen. Uit die documenten zou volgens M-19 blijken dat de re- ring verantwoordelijk is voor 1 het bestand. geping veranl scnendingen BLIKSCHADE (ANP) - Een com binatie van mist en hier en daar gladheid heeft vanochtend op de snelwegen voor nogal wat zoge noemde kop-staartbotsingen ge zorgd. In totaal waren 45 voertui gen hierbij betrokken. Eén per soon raakte licht gewond, aldus de rijkspolitie in.Driebergen. Een ket tingbotsing op de A-28 (Amers- foort-Zwolle) ter hoogte van het Gelderse Wezep leidde tot een enorme ravage en stremming van het verkeer. Bij de botsing waren 14 voertuigen betrokken. Kamerleden vallen over VPRO-radio DEN HAAG (ANP) - De VPRU-ra diouitzending op maandag 28 okto ber onder de titel 'Uw avontuurlij ke radiospelletje: een lied in de po litiek' is verkeerd gevallen bij de CD A-kamerleden Van der Sanden en Van der Burg. Zij hebben minis ter Korthals Altes (justitie) ge vraagd waarom het Openbaar Mi nisterie niet tot vervolging van de programmamakers en van het VPRO-bestuur is overgegaan. In schriftelijke vragen noemen beide kamerleden de uitzending 'smalende godslastering' en 'naar haar aard krenkend ook voor hen die de uitzending niet zelf hebben beluisterd'. In de uitzending wordt een zeke re Mien Buizinga uit Veen opge voerd, als fractiemedewerkster van het GPV. In een gesprek met pro grammamaker Ischa Meijer sprak zij over seksuele contacten met God. NIJMEGEN (ANP) - Er is geen duidelijk verschil tussen het „stan- denonderwijs" uit het begin van deze eeuw en het huidige basison derwijs. Prestatieverschillen tus sen leerlingen van de basisschool worden bepaald door wat onder wijzers of onderwijzeressen de meest zinvolle aanpak vinden voor elk van hun leerlingen. In beide stelsels varieert het nagestreefde prestatieniveau met de achter grond van de leerlingen. Veel van wat nu differentiatie heet is niet wezenlijk anders dan het „aanpas sen van het leerplan aan het peil en de bestemming van de leerlingen". Er is daarom geen sprake van „on derwijsvernieuwing". Deze conclusies trekt dr. P. Jungbluth van het Instituut voor Toegepaste Sociologie in Nijme gen in een studie over onderwij- songelijkheid in het basisonder wijs. Arbeiderskinderen Volgens de onderzoeker streeft de naar buiten toe „uniforme" ba sisschool in werkelijkheid bij ver schillende leerlingen verschillende niveaus van leerstofbeheersing na. En dat blijkt niet kenmerkend te zijn voor een bepaalde school of bepaalde leerkracht. In de aanpak van arbeiderskinderen wordt in het algemeen een aanzienlijk min der hoog prestatieniveau nage streefd dan bij andere kinderen. „Zelfs wanneer leerkrachten een gelijke mate van „talent" aanwezig achten bij hun leerlingen, dan nog blijkt dat zij in verschillende mate prestatiedruk uitoefenen. Sommi ge groepen leerkrachten maken dat afhankelijk van het beroepsni veau van de ouders", schrijft Jung bluth. De onderzoeker noemt de stel ling onjuist dat ongelijkheid in het onderwijs het gevolg zou zijn van een starre gerichtheid van de school op prestaties, waarbij ken nis van de leerstof voorop staat. Volgens hem was en is dat zeker in het onderwijs aan kansarme kinde ren slechts in beperkte mate het geval. Het advies om terwille van de kansarme leerlingen minder na druk op kennis te leggen is in Ne derland zo populair geworden dat juist die kansarmen er nog verder op achteruit dreigen te gaan, aldus dr. Jungbluth. GROTE BUIT (ANP) - Bij een roof overval op een diamantair in Am sterdam hebben twee nog onbe kende mannen gisteren voor ruim 400.000 gulden aan sieraden buit gemaakt. Dit heeft de politie gister avond bekendgemaakt. De twee drongen, vermomd en met pisto len, de zaak van een diamantair binnen. HILVERSUM (ANP) - Per 1 okto ber van het volgend jaar beschikt de Koninklijke Nederlandse Ten nisbond weer over een bonds coach. Veelvuldige gesprekken met Stanley Franker hebben ertoe geleid, dat de 41 jarige tennisleraar op die datum de gecombineerde functie directeur sportief/bonds coach op zich neemt. Het contract heeft een looptijd van drie iaar. De tennisbond heeft jarenlang een staf van drie coaches gehad. In de loop van vorig jaar vertrokken Willem Bos en Jan de Rook, terwijl Fred Hemmes deze zomer voor zichzelf begon. Dat leidde tot een sterke decentralisatie van de trai- ning, waarbij Marian Laudin tijde- Pretentie lijk op parttime-basis de training van Jong Oranje verzorgt. Doe een greep uit de Nederlandse weekbladen en zoek het beste en het slechtste verhaal van deze week. Dan merk je dat het slecht ste verhaal moeilijk te vinden is. Er staat zoveel in de weekbladen dat nauwelijks interessant te noemen is, dat het speuren naar het slecht ste verhaal van de week een keur aan kandidaten oplevert. Is het de warrige beschouwing, of is het een interview?, van Arie Kuiper in De Tijd over de vraag wat de topconferentie in Genève zal brengen. Niets, luidt het ant woord, als ik het goed begrepen heb. Een diepzinnige conclusie. Of is het slechtste verhaal van de week het verhaal van Jan Tromp in de Haagse Post over Den Uyl als lijsttrekker van de PvdA en de kansen dat die partij weer gaat re geren? Weet die jongen geen beter onderwerp te verzinnen? Zelfs no toire PvdA-staarders zullen moeite hebben om door het gegoochel met opiniecijfers te worstelen. Nee, het allerbelabbertst is toch wel het verhaal van Jan Stoof in Vrij Nederland over de Filippijnen en de kans dat de Amerikaanse mi litaire bases in het land gevaar lo pen. Kan Manilla een tweede Tehe ran worden?, vraagt VN zich af. Wat een originaliteit. Een week eerder vroeg het Amerikaanse weekblad Newsweek zich af of de Filippijnen een tweede Iran zou den worden. Stoof kent in elk ge val zijn aardrijkskunde. Wat is de hoofdstad van de Filippijnen? Juist Jantje. Het artikel bevat geen informatie, die niet al in News week of in de Nederlandse dagbla den stond. Een staaltje journalistieke ge makzucht, die wel vaker opvalt bij de verhalen in VN over buitenland se onderwerpen. Een uitgelezen kans, dunkt me, voor de concurre-- rende bladen om zich in positieve zin van VN te onderscheiden. En inderdaad: De Groene heeft een re portage uit de Indiase deelstaat Punjab, ruim een jaar na de bloedi ge bestorming van de Gouden Tempel in Amritsar door het India se leger. De Groene werpt nieuw licht op de bestorming van de Gouden Tempel 1 Punjab, ruim een jaar geleden. (foto ai De tennisbond hoopt in Stanley Franker de éterke man (woorden van bondsvoorzitter Hehenkamp) te hebben gevonden, die de vereni gingstrainers, particuliere tennis- scholen en districtstrainers op n lijn kan brengen. De in Paramaribo geboren Fran ker is momenteel bondscoach van Oostenrijk. Hij speelde jarenlang hoofdklasse voor het Amsterdam se DDV, waar hij ook trainer was. Verder was hij driemaal Neder lands kampioen bij de tennislera- Auteur Erik van Ree slaagt erin over deze veelbesproken affaire nieuwe feiten te leveren en een (somber, maar realistisch) beeld te schetsen van de betrekkelijkheid van de democratische rechtstaat, die India pretendeert te zijn. Het artikel komt zonder meer in aan merking voor het beste verhaal van deze week. Het leukste van deze week is na tuurlijk weer Terzijde in VN met grappen als 'De Waarheid op week endformaat is dus gewoon een hal ve waarheid'. Maar ook het inter view van Ischa Meijer met Ted de Braak komt in aanmerking voor de leuk-prijs. Ik ben geen liefhebber van Ted de Braak, verre van dat, maar betrapte mezelf erop dat ik het interview heb uitgelezen. Minder leuk was het interview mèt Ischa Meijer. In De Tijd. Wat een gekte, wat een warhoofd, wat een boeiende, dwaze man. Maar het boeiendste van deze week is een interview in VN met de wereldwijd bekende journalist Sydney Schanberg van de New York Times. De man, die vooral be kendheid kreeg als correspondent in Cambodja en wiens ervaringen zijn verfilmd in The Killing Fields. Sydney Schanbergs verhaal gaat over de verrechtsing in de Verenig de Staten en het gevaar dat de vrij heid van meningsuiting in dat land loopt als gevolg van een nieuw McCarthy-tijdperk. Schanberg schreef in het gezaghebbende dag blad een column over New York, waarin verpaupering, dakloosheid en de macht van projectontwikke laars aan de kaak werd gesteld. Schanberg kreeg te horen dat hij op moest houden met die column en besloot ontslag te nemen 'De hoofdredacteur geloolt dal de krant tijdens de jaren zestig en zeventig te veel naar links is over geheld en hij ziet het als zijn missie om de Times terug naar het cen trum te brengen. Hij zegt letterlijk dat hij dit wil doen door mensen aan te nemen die rechts van het midden staan". "In de periode Nixon/Agnew verzetten de journalisten zich he vig tegen pogingen van de regering om de pers te onderdrukken. Ni xon werd niet gezien als een popu laire president, hoeveel stemmen hij ook kreeg. Hij was voor de jour nalisten gewoon een vervallen, ver lopen man. Maar Reagan is bijzon der populair en staat in hoog aan zien bij het Amerikaanse volk en dat maakt de pers ongerust. Je merkt dat de directie en de hoofd redactie nerveus worden als er druk van Reagans aanhangers komt. Ze geven er ook aan toe en dat voelt de verslaggever weer". "Ik aarzel om het allemaal aan Reagan te wijten, want hij is ook maar een afspiegeling van wat zich in de maatschappij afspeelt. Het is moeilijk te beschrijven, maar wat Amerika is dat om met rust gela- ten te worden, ze willen doen wat ze zelf willen en meestal is dat geld verdienen. De pers wordt hierbij gezien als een remmende factor" Infotainment "Er wordt niet meer nagedacht; het gaat alleen om het eigenbelang: voor jezelf zorgen, geld verdienen, kleren kopen, een nieuwe auto. op vakantie gaan. Door nieuwe tech nologieën als de videorecorders kunnen mensen zich nog directer tevreden stellen. We veranderen heel snel en ik denk niet dat we we ten waar het naartoe gaat". "Het aantal nieuwspagina's is niet verminderd, maar het karakter van de krant is veranderd. Vroeger stond er alleen nieuws in, nu is het nog maar voor de helft nieuws, het andere is infotainment. Veel kran ten kijken naar de lezers en zeg gen: we geven ze wat ze willen". "De Times is gelukkig nog niet zo ver, maar als je één kolom wijdt aan een artikel over daklozen in New York en zes aan een artikel over waar je de beste ijsjes kunt kopen, dan creëer je een wanver houding". Het gaat er niet om wie het beste verhaal schrijft, het gaat erom dat de mensen die aan het woord ko men iets te zeggen hebben. Schan berg heeft iets te zeggen. Daarom moest hij ook weg. LEO MAAT ZEDELOOS GEDRAG - De 23-jange Chinese popster Zhang Xing is wegens zedeloos gedrag aangehouden omdat hij twee be wonderaarsters in totaal negen keer zwanger had gemaakt. Zhang, befaamd om zyn ver tolkingen van songs uit Hong kong en Taiwan, bereikte de top met nummers als 'Teil me', 'Lo nely Boy' en There's more than one road to success'. Toen een van de twee meisjes had gedreigd de zanger aan te ge ven had hy geantwoord: "Wil je me een proces aandoen? Doe maar. Het recht staat toch aan mijn kant". Alle negen zwanger schappen eindigden in abortus

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11