actief in vriie tijd Een bres in het universitaire bastion Animo voor baan bij politie minder Advies over eenmalige uitkering Sint kan dit jaar niet op Stadhuisplein Jongen duwt mede-scholier in de sloot In vier jaar nut vrouwenstudies bewijzen PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 Commissie bezorgd over sterkte LEIDEN - Het aantal sollicitanten bij de Leidse politie is aanzienlijk teruggelopen sinds de invoering van het zakgeld in plaats van een aanvangssalaris op de politie-oplei - dingsscholen. Burgemeester Goekoop zei giste ren tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 1986 in de commissie voor algemene en be stuurlijke aangelegenheden dat het aantrekken van jongeren die een opleiding tot agent(e) willen volgen een moeilijke zaak is ge worden. Volgens de burgemeester is dit een landelijk verschijnsel. Hij wijt een eri ander aan de zakgeldre geling die vorig jaar van kracht is geworden. Bovendien blijkt het merendeel van de kandidaten tij dens de selectie niet aan de gestel de eisen te voldoen. Koffieconcert LEIDEN - De Leidse Harmonieka pel geeft zondag een koffieconcert in zijn nieuwe repetitielokaal op het terrein van het voormalige jeugddorp aan de Voorschoterweg. Het concert begint om half een. LEIDEN - Geboren: Tamara Jeannette dv. T. Ouwersloot en J. Ouwehand. Ja mes Derek z.v. R.J. Knaap en A.J.M. Zwetsloot, Amal d.v. M. Skakni en Y. Bouregba; Jaimy z.v. A.J.T. de Bree en S. van Arkel, Johanna Maria d.v. J.F Klok en J.M. van Dugvenboden. Esther Johanna d.v. C. Driebergen en J.J. Haasbroek. Petra Cornelia dv. B.C.M.L. van der Kraan en A.M.J. van der Drift. Johannes Gerardus zv. H.J. Vrolijk en J.W.C. Bel. Jenny Marie d.v. P.J Plok ker en P.M. Remmelzwaal, Denise Anna Maria d.v. J.F. van der Vlugt en A.M.J Assendclft, Marijke d.v. P.G.A. van der Bent en M. Rijsdam. Eline Suzanne d.v. F.J. van Nimwegen en C.C. Houtman. Nicolaas Cornelis Arie z.v. A. Duijndam en M.J.G. Slugs, Jos z.v. P. Spinhoven en J.M.W.G. Zwaan. Molhe Anne d.v. N.G. Coury en M.J. Woltering. Ronald z.v. A T. van Waveren en Y. Brugmans. Marinus Gerardus z.v. J.A.M. Bouw meester en H.W. Stouten, Marjolein d.v. L.J.G. Timmers pn M.C.M. van der Meij- Bij het gewestelijk Arbeidsbu reau (GAB) heeft onlangs een se lectie plaatsgevonden van zestig kandidaten die worden uitgeno digd mee te werken aan een onder zoek naar de mogelijkheid om tot het Leidse politiekorps toe te tre den. Over de herinvoering van het aanvangssalaris wordt al overleg gevoerd met minister Rietkerk van binnenlandse zaken, aldus Goe koop. De raadsleden in de commissie algemene en bestuurlijke aangele genheden spraken gisteren hun zorg uit over de sterkte van het Leidse politiekorps. Volgens de commissieleden is die veel te laag. Het gemeentebestuur meent dat de minister bij de vaststelling van de korpssterkte te weinig rekening heeft gehouden met de bijzondere kenmerken van de gemeente Lei den. De raadsleden vroegen met na me de aandacht- voor meer veilig heid op straat. Burgemeester Goe koop zei dat door middel van auto matisering en het stroomlijnen van de organisatie getracht wordt zo veel mogelijk agenten op straat te krijgen. Burgerlijke Stand den, Gideon Franck-Joris Levien z.v H.J. Blonk en L.C Wetting. Murthe Euydice Hannah Jacobs d.v. H. van Hooidonk en R.L.M. van Dorp, Daphne d.v. G P van Loenen en J A H. van der Zeeuw, Robert Jan z.v. J.N. den Haan en T. Hoek. Priscilla Lisa-Maria d.v. M L. de Raad en H.T. Steenbergen. Jo- han Adriaan z.v. D. Hazevoet en G.A.I. Binkhorst. Jan Jacob Willem z.v. H. van Duijvenvoorde en J.J. Souverijn, Sebas- tiaan z.v. L. Dubbelaar. Anika Frederika Hendnka d.v. W.H. van Uitert en C. Ka ter, Bo Benthe Gusta d.v. I.A.J.M. Pe ters en A.L. Hanssens. Joery z.v. M.J.J. van der Post en C.M. van der Horst. Sjoukje Aüda Maria d.v. P.A.M. van Kampen en A.L.H.M. Kaptijn, Krista LEIDEN - Het Bureau voor Rechtshulp en het Instituut Bur gerraadslieden adviseren mensen die vorig jaar geen eenmalige uit kering hebben gehad, en denken er dit jaar wel voor in aanmerking te komen, zo snel mogelijk een aan vraagformulier vodr die eenmalige uitkering te halen. Dit formuler is te verkrijgen bij de Sociale Dienst en moet vöör 15 november daar weer ter plekke zijn. Beide instanties menen dat het in bepaalde gevallen in strijd is met de grondwet en internationale verdragen als mensen dit jaar geen eenmalige uitkering krijgen, enkel en alleen omdat ze er vorig jaar geen hebben ontvangen. Nogmaals: wie in 1984 én in 1985 een minimuminkomen had, moet zo'n formulier halen; maar ook wie in 1984 geen eenmalige uitkering heeft aangevraagd of deze ten on- rechte niet heeft ontvangen, zon der tegen deze beslissing in beroep te zijn gegaan, moet dit doen. Weigert de Sociale Dienst een aanvraagformulier te verstrekken, dan ontvangt men tezijnertijd een afwijzing op de aanvraag. Aangera den wordt dan contact op met het Bureau voor Rechtshulp (071- 123942) of het Instituut Burger raadslieden (alleen 's morgens 071- 254142). Postzegels De internationale vereniging Philatelica houdt zaterdag een postzegelveiling in de kantine van hel lyceum Visser 't Hooft aan deAnthonie Duycklaan 1. Er worden ruim 300 kavels geveild. Deze zijn vooraf te bezichtigen van 12.00 tol 14.00 uur. De vei ling begint om 15.00 uur. LVC In LVC aan de Breestraal wordt morgen een swingavond gehouden. De aanvang is 21.00 uur. Gedurende de avond wor den dia's vertoond van onder meer het Werfpop-festival. De toe gang is gratis. Ook zaterdag is er in LVC een swingavond. In het zoldercafé treedt die avond de new-waveband 'Sauercrowd' Dinsdag 19 november wordt in het sportcafé van LVC een tafel- tennisavond gehouden. Belang stellenden kunnen op de avond zelf inschrijven bij de bar van het centrum. Hel sportcafé begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Belasting Het KNOV in Leiden houdt maandag 18 november een alge- mene ledenvergadering in An- thonius Clubhuis aan de Lange Mare. Na de behandeling van en kele huishoudelijke puntenge ven twee belastingdeskundigen van het KNOV uitleg over belas ting van meewerkende gezinsle den. De avond begint om 19.30 Het ondernemersverbond houdt op 25 november weer een maandelijks spreekuur in 'in den Vergelden Turk' aan de Steen straat. Mensen kunnen daar van 20.00 tot 21.00 uur terecht met problemen. In december is er ove rigens geen spreekuur. Werk De Jongerenbewegingen van Leiden en Den Haag houden van 22 tot en met 24 november een weekeinde van en voor jongeren in De Vonk in Noordwijkerhout. Dit weekend staat in het teken van werken of werkloos zijn. Be langstellenden wordt op creatie ve wijze een aantal dingen uitge legd, zoals ontslag, schoolverla ten, solliciteren en werk zoeken. Tijdens het weekeinde wordt onder meer een diaserie vertoond over een meisje dat van school komt en graag wil gaan werken. Daarnaast wordt er.een 'spel' ge speeld waarmee je zelf kunt be kijken wat je wilt doen na je schooltijd. In dit spel komen ook vaardigheden aan bod als het vragen van een uitkering, sollici teren en hoe te reageren bij ont slag. Verder wordt er een speel film gedraaid en zijn er de nodi ge mogelijkheden tot ontspan ning. De kosten voor het weekein de bedragen 27,50 gulden en voor jongeren die minder dan 322 gul den per maand krijgen, 15 gul den. Belangstellenden kunnen in formatie inwinnen bij de Jonge renbeweging, Koppenhinksteeg 2 in Leidentel. 071-121139 LEIDEN - Sinterklaas kan aanstaande zaterdag niet met zijn schimmel op het Stadhuisplein komen. De marktkramen die daar staan, in verband met stadsvernieuwingsactiviteiten elders, maken het on mogelijk de Sint op de gebruikelijke wijze te ontvan gen. Het programma van de intocht van St. Nicolaas heeft daarom een wijziging ondergaan. Na zijn aan komst, om 13.00 uur in de Haven, zal Sinterklaas met zijn knechten de route Haarlemmerstraat, Prinsesse- kade, Kort Rapenburg en Breestraat volgen, tot de Stadsgehoorzaal. Burgemeester Goekoop zal de Sint om 14.00 uur in de Stadsgehoorzaal welkom heten, waarna er tot 15.30 uur voor de kinderen gelegenheid zal zijn Sinterklaas een handje te geven. De zaal zal vanaf 13.30 uur geopend zijn. LEIDEN - Een 16-jarige scholier is gistermorgen op zijn school aan de Vondellaan aangehouden wegens mishandeling van een medescho lier. De Leidse jongen had die mor gen een andere jongen van zijn school in de sloot geduwd. Daarna was hij er met zijn fiets vandoor ge gaan. Bij verhoor door de jeugdpolitie bleek dat de scholier enkele maan den geleden ook een vrouw uit Lei den Zuid-West had lastig gevallen en zelfs onzedelijk betast. Hij be kende onmiddellijk. Met bromfiets het water in LEIDEN - Een 19-jarig meisje uit Pijnacker is gistermorgen met haar bromfiets het Korte Vlietkanaal in gedoken. Het meisje kwam door de gladheid ten val op een brug op de Vlietweg. Een omwonende die het za'g gebeuren, heeft het meisje de helpende hand geboden en haar op het droge getrokken. De brand weer moest er aan te pas komen om de bromfiets weer uit het water te krijgen. Tasjesroof op Kooilaan LEIDEN - Een 27-jarige Leidse vrouw is gistermorgen van haar tasje beroofd, waarin een beurs zat met ruim negenhonderd gulden. De vrouw liep met de fiets aan de hand op de Kooilaan, toen een bromfietser langszij kwam en het tasje van het stuur rukte. Hij ver dween daarna met hoge snelheid richting Willem de Zwijgerlaan. LEIDEN - De vrouwen van één miljoen. Zo worden ze in de wandelgangen aange duid. Met enige jaloezie overigens, want de opmer king wordt te vaak gevolgd door de vraag: onbegrijpe lijk, wat hebben vrouwen studies nu voor een nut? Aan de Leidse universiteit krijgen de vrouwelijke we tenschappers verbonden aan werkgroep Vrouwen studies, vanaf januari vier jaar de tijd om dat 'nut' te bewijzen. De betrokkenen, "geestige, intelligente wij ven die er ook nog leuk uit zien", zijn overtuigender dan ooit: "Men zal zo onder de indruk raken, dat nie mand ons kan laten ver dwijnen". door Saskia Stoelinga De zinsnede "geestige, intelligente wijven die er ook nog leuk uit zien", werd opgetekend uit de mond van een man. Een man die toch de moeite had genomen om naar de vorige maand gehouden kennismakingsborrel van de werk groep Vrouwenstudies te komen. (Alle medewerksters die zich met de uitvoering van de plannen gaan bezighouden zijn inmiddels in dienst getreden). Hij verklaarde eerlijk er nog steeds sceptisch te genover te staan, maar bij de be sprekingen over de verdeling van het geld had hij wel gemerkt dat de aangetrokken medewerksters over organisatorische en wetenschap pelijke kwaliteiten beschikten. Mooi! Alvorens we de geschiedenis in duiken, een ander mooi verhaal dat op deze drukbezochte receptie de ronde deed. Afkomstig van de ver maarde, inmiddels overleden, cul tureel antropoloog Margaret Mead. Het had alles te maken met de ach ternamen van de vijftien mede werksters die in deeltijdverband bij Vrouwenstudies werken. Voor vrouwen die worden aangevallen op het feministische gebruik van hun 'meisjesnaam', luister naar Mead. Zij zei ooit: "Je weet nooit hoeveel mannen je zult verzamelen in je leven en het is zo ingewikkeld om bij iedere nieuwe man weer van naam te veranderen". En Mead kon het weten met haar drie echt genoten Miljoen Bijna twee jaar geleden stuurde het college van bestuur een brief aan een aantal groepen dat zich be zig houdt met vrouwenstudies, met het verzoek te komen praten over de bestemming van een mil joen gulden, te verdelen over vier jaar. De vrouwen die de brief onder ogen kregen waren nogal ver baasd. Immers, sinds in 1981 voor het eerst vrouwen voor vrouwen studies waren aangesteld aan de Leidse universiteit, werd ook ge poogd om ze weer zo snel mogelijk kwijt te raken. Eind 1982 waren de verzamelde vrouwengroepen zelfs zo desperaat, dat ze het faculteits bureau sociale wetenschappen be zetten om het ontslag van de mede werksters vrouwenstudies te voor komen. Het resultaat van die bezetting was de verlenging van de posten met weer een jaar. Eind 1983 was de algemene opinie, dat de vrou wenstudies verder een marginaal bestaan zouden leiden. Aparte pos ten, daar durfde niemand meer op te hopen. Min of meer als afscheid werd er nog een 'festival vrouwen studies' georganiseerd, waarin een groot aantal lezingen werd gehou den over onderwerpen die de afge lopen jaren waren bestudeerd. Scheve ogen In het kader van de vernieuwin gen is er echter een bedrag uitge trokken om vrouwenstudies nu zó op te zetten dat er ook ruimte komt voor onderzoek. Als dit onderzoek na vier jaar leidt tot een goedge keurd voorwaardelijk gefinancierd programma, zoals dat in universi taire kringen heet. kan vrouwen studies verder op de normale ma nier worden ingepast in de struc tuur van de universiteit. Aafke Komter, die in afwachting van de hoogleraar tijdelijk de lei ding heeft van de werkgroep Vrou wenstudies Macht en Strategie, zegt het zo: "Eerst werden we elk jaar geplaagd door chronisch geld gebrek en nu zijn we in een situatie terechtkomen dat er met scheve ogen naar ons wordt gekeken. Het maakt er allemaal niet gemakkelij ker op. Eigenlijk typisch iets voor vrouwen om in zo'n voorwaarde van vier jaar terecht te komen. Maar we zetten alles op alles; het zal ons lukken. Promotieonder zoek en wetenschappelijke publi- katies, dat is ons doel". Een commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de ver schillende subfaculteiten, het uni versitaire vrouwenstudies overleg en het faculteitsbestuur hebben zich het afgelopen jaar beziggehou den met het maken van plannen voor de bestemming van het geld. De voorstellen voorzagen in de verdeling van het miljoen over de werkgroep Vrouw en Ontwikke ling (VENO) en de werkgroep Vrouwenstudies Macht en Strate gie (VMS). De eerste groep bestond al sinds 1975 bij de subfaculteit Culturele Antropologie en Sociolo gie der Niet-Westerse Volken, ter wijl de tweede groep zich richt op de subfaculteiten Sociologie, Psy chologie en Pedagogische/Andra- gogische Wetenschappen. Het zwaartepunt ligt bij beide werk groepen op het onderzoek. De ene bestudeert vrouwen en machtsre laties en de ander heeft vrouwen in ontwikkelingslanden tot onder werp: Gezamenlijk hebben ze al aangekondigd een onderzoek te beginnen naar de weerstand tegen feminisme in zowel westerse als niet westerse landen In de buurt In samenhang met het onder zoeksprogramma wordt al in een aantal subfaculteiten onderwijs ge geven. Verder wordt er in januari begonnen met een voor de gehele Faculteit der Sociale Wetenschap pen, maar ook voor studenten van andere faculteiten toegankelijk, in leidend programma. Hoewel ieder een voor zijn eigen vakgebied ver antwoordelijk is, is er steeds geza menlijk overleg voor de samen hang in het onderwijs en onder zoek aan de vier subfaculteiten. Aafke Komker denkt dat dat ook de beste garantie is voor de vrou wenstudies in de toekomst: "Je moet altijd zorgen dat je in de buurt blijft van de kern van je vak gebied, en dat je theoretisch en proefondervindelijk iets bijdraagt aan de kwesties die in dat vak van betekenis zijn. Dan kunnen ze on mogelijk om je heen". Verschillen Centraal thema binnen de werk groep VMS is het onderzoek naar machtsverschillen tussen vrouwen en mannen. Wetenschappelijk me dewerkster voor de subfaculteit so ciologie, Maijolein Morée, geeft wat vragen waarop in de loop van de tijd gedegen antwoorden moe ten komen. "Hoe komt het dat het vrouwen vaak niet lukt tot betaal de arbeid door te dringen, laat staan tot die vormen van arbeid waaraan ook enige macht is ver bonden? Hoe komt het dat vrou wen vaak aan dezelfde soort arbeid minder macht in die zin van status, geld en ontplooiingskansen weten te ontlenen dan mannen?". Even hand in eigen boezem, ter illustratie: landelijk gezien is 33 procent van de studenten een vrouw; 10 procent brengt het tot wetenschappelijk medewerker; 6 procent promoveert en 2,6 procent van alle hoogleraren behoort tot het vrouwelijk geslacht. Behalve onderzoek zorgt elke da me in de subfaculteit ervoor dat er onderwijs wordt gegeven aan eer ste en tweedejaars en aan docto raalstudenten. Volgens Moreé loopt het storm. Later zwakt ze dat wat af tot: "We hebben elke keer een volle bak en dat voor een facul Vier medewerkers van de werkgroep Vrouw en Ontwikkeling. "Eigenlijk typisch iets voor vrouwen om in zo'n voorwaarde van vier jaar terecht te komen", v.l.n.r. Jantine Oldersma (coördinatie onderzoek dat in opdracht wordt gedaan, derde geldstroom), Aafke Komter (ad interim leiding). Marjolein Morée sociologieen Pink Meltzer (secretariaat). foto Holvast). tatief vak". Overigens wordt er af en toe een enkele man gesigna leerd tussen het vrouwvolk. En dat is toegestaan, door sommigen wordt het zelfs toegejuicht. Verarming Bij de subfaculteit antropologie is men al tien jaar bezig met vrou wenstudies. "En met succes", zou Joke Schrijvers toch wel even wil len memoreren bij afwezigheid van Els Postel, de vrouw van het eerste uur. "En niet dankzij de universi teit, maar meer dankzij het geld van andere organisaties. Inhoude lijk gezien staat ons onderzoek op een hoog peil. De invloed van onze publikaties in binnen- en buiten land is ook groot te noemen". De werkgroep Veno houdt zich bezig met onderzoek naar de arm ste vrouwen in ontwikkelingslan den. Door middel van onderzoek ter plaatse en een aantal andere on derzoeksmethoden wil men greep krijgen op processen van verar ming. Met de vrouwen samen pro beert men projecten op te zetten om deze processen te keren en ver dergaande verslechtering van de positie van vrouwen en kinderen te voorkomen. Onderzoek Veno heeft in verleden onder zoek gedaan in Sri lanka, Egypte ep Boven-Volta. Door het geld van de universiteit kan nu ook Niet- Westerse Studiën bij vrouwenstu dies worden betrokken. Zo wordt de rol van de vrouw bekeken bij een grootschalig exportlandbouw project op West-Java. Een ander project gaat over de gevolgen van technische ingrepen. Bijvoor beeld: wat betekent irrigatie voor de menselijke samenleving met na me voor de rol van de vrouw. Wordt zij na zo'n ingreep ook nog bij het arbeidsproces betrokken? Bij de verschillende deelprojec ten van dit onderzoeksprogramma van Veno gaat het er met name om hoe voorwaarden kunnen worden geschapen voor het bereiken van zelfstandigheid van vrouwen in ar me bevolkingsgroepen. Twintig tot dertig studenten heb ben bij deze subfaculteit vrouwen studies als bijvak gekozen. "De helft daarvan is zelfs afkomstig van andere universiteiten" zegt Schrij- vesr met enige trots. "Voor tweede jaars is feministische antropologie een verplicht bijvak dat met veel animo wordt gevolgd. Daarnaast zijn er ook nog eens zo'n 25 studen ten die individueel onderwijs krij gen in verband met publikaties en scripties". Perspectief Namens het faculteitsbestuur verklaarde professor Abma enige weken geleden dat er voor de vrou wenstudies nu een bres is geslagen in het universitaire bastion. "Er is nu perspectief'. Hij beloofde plechtig dat het faculteitsbestuur zal bijdragen aan harmonie "om zo gunstig mogelijke omstandighe den te scheppen voor vrouwenstu dies". Zijn gedachten gingen ook uit naar een vakgroep vrouwenstu dies. Ook bij de vrouwen leeft die ge dachte. Binnenkort zullen de be trokken subfaculteiten zich over de wenselijkheid van de nieuwe vakgroep uitspreken. Het wachten is nu op de twee hoogleraren. Een buitengewone, die de Joke Smit leerstoel zal bekleden en een bij zondere. Aafke Komter verwacht dat de benoemingen halverwege het volgend jaar zullen afkomen. "Voor het promotieonderzoek is het belangrijk dat de twee leerstoe len zo vlug mogelijk worden be zet". De grootste wens? "Dat we over vier jaar verder kunnen met over vloedig bewijsmateriaal: gedegen onderzoek, goed onderwijs en een indrukwekkende lijst van publika ties". En wie meent dat de problemen van de Nederlandse vrouwen inter nationaal niet serieus worden ge nomen of wie maar denkt dat de vrouwen hier geen steun hebben van zusters uit andere landen, krijgt van Schrijvers lik op stuk. Op een conferentie in New Delhi kreeg ze van Aziatische vrouwen te horen: "Kunnen we jullie niet hel pen? We hebben erg veel medelij den met jullie, want in jullie land bestaat er zoveel weerstand tegen d.v. J. van Duijvenvoorde en O.C. van der Plas, Evelien Christine d.v. R. Smit en J.J. Bakker. Bertram z.v. A.J. van der Spank en M.H. Spijkerman, Tanja d.v. M. Stokkel en W.M. Margaroli. Charlotte Margaretha d.v. F.A. Versteeg en C.M. Boender. Chen Feng z.v. W.G. Chen en W. Guo, Daphne Ingeborg d.v. B.L. van Zijll en E. Esveldt. Inge d.v. S. Duindam en A.H. Ie Due. Biurakn d.v. H. Hanver- di en H. Dilanchian-Gharghani, Christa d.v. A. van Zoeren en D. Grobben, Char lotte Irene Maria d.v. E.R.M. van der Sommen en G.P.E.M. van Acker. LEIDEN - Overleden: G. Tukker, geb. 19-12-1900. vrl., geh. gew met H van Weizen; A. Oskamp, geb. 26-5-1906. man; O. van Bruggen, geb. 8-7-1971. man; J.H.M. van den Berg. geb. 11-9- 1899, vrl., geh. gew. met P.J. de Graaf; D. van der Reijden, geb. 10-2-1915, man; H. J. Stroet. geb. 16-11- 1903. man; M van den Berg. geb. 5-1-1945, vrl.. echt- gen. van A N. van Tilburg: J. Bal. geb. 12-7-1923. man Reclamezuil Plesmanlaan LEIDEN - Aan de Plesmanlaan. nabij Holiday Inn, is een reclame zuil geplaatst. Deze paal is onge veer 24 meter hoog. Het is de be doeling dat er aan de bovenkant re clameteksten komen te hangen. Exploitant van de zuil is het be drijf Inter-Best, dat belangstelling toonde voor de mast, nadat andere bedrijven terugschrokken voor de huurprijs die de gemeente er voor vroeg. Die prijs is overigens latei- aangepast en bedraagt nu zo'n 25.000 gulden per jaar ffoto Holvast) Hans van Dam lijsttrekker EVP in Leiden LEIDEN - De Evangelische Volks partij (EVP) doet in 1986 zelfstan dig mee aan de Leidse gemeente raadsverkiezingen. De lijsttrekker is Hans van Dam, voormalig schouwburgdirecteur. Vorig jaar werd hem wegens ar beidsongeschiktheid ontslag ver leend als directeur van de Leidse schouwburg. Hij is 45 jaar en heeft de schouwburg aan de Oude Vest vijftien jaar geleid.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4