Onbegonnen Werk 'Ze moeten ons tijd gunnen' WD: nette partij met onverwachte banaliteiten Leiden krijgt voor samenwerking bij kinderopvang geld Gemeente redt Marokkaanse krant voorlopigen dan? aciiel in vrije tijd PAGINA 4 VRIJDAG 8 NOVEMBER 1985 Leve de somberheid Het Energiebedrijf Rijnland (EBR) heeft vorig jaar wéér een winst geboekt (12.2 miljoen gul den) die aanzienlijk hoger was dan begroot 7.4 miljoen). Het mooiere resultaat was te danken aan de niet voorziene lage rente en meevallers op het gebied van materiaal- en personeelskosten, zo meldde het EBR. De gebruiker zal het met ge mengde gevoelens vernemen. Leuk is het in elk geval voor het energiebedrijf en de daarbij aangesloten gemeenten. Af en toe moet er ook voor overheidslicha men eens een meevallertje zijn in deze onheilszwangere tijden. Hel probleem met Rijnland is echter dat die lui al jaren stukken beter boeren dan ze tevoren berekenen. Twijfel sluipt het gemoed binnen. Zouden ze daar soms nog alles uit het hoofd doen Laten we maar even het spoor terug volgen. In 1981 boekt Rijn land een winst van een klein mil joen. J. Bezemer, wethouder van Leiderdorp en beheerder van de portefeuille van financiën bij Rijnland, slaat al in november 1981 pure crisistaai uit: "De vooruitzichten voor 1982 zijn somber. De begroting vertoont een tekort van tien miljoen. Een zure appel voor de aangesloten gemeenten". Als de mist over 1982 is opgetrokken, blijkt Rijn land een winst van 12 miljoen te hebben geboekt. In de bestuurslagen van het EBR voelen velen zich door de gunstige cijfers overrompeld hier en daar is sprake van "schrik", sommigen vinden het totaal onjuist om het woord 'winst' te gebruiken. Want in die kringen is goed nieuws niet wat gewone stervelingen daaronder verstaan. Bezemer laat zich niet kennen. Hij beschouwt de winst als "een incident, een eenmalige zaak; volgend jaar kan het wel eens an ders uitpakken en moeten er mil joenen worden ingelegd". Hè, wat vervelend nou toch, in 1983 loopt de winst op naar 16.5 miljoen. Bezemer is er, als gede gen pessimist, niet van onder de indruk: "Het gaat om meevallers die je nu eenmaal niet kunt be groten". Hij krijgt steun van de Leidse wethouder Fase, die ook iets hoogs is bij Rijnland. Ze doet eveneens geringschattend over de winst: "Het lijkt een heleboel, maar als percentage van de om zet is het minimaal". Je hebt altijd mensen met een fantastisch vermogen om grote bedragen het aanzien te geven van een duit in de collectebus. Gezegd moet worden dat de ge bruikers af en toe wel wat terug zien van die florissante jaar-uit komsten: de tarieven worden dan een pietsje verlaagd. Helemaal van harte gaat de raad van be heer van het energiebedrijf daar niet toe over. Rijnland vertoont op zulke momenten de krenterig heid van Dagobert Duck. Van de winst verdwijnen ook steeds forse bedragen naar de reserves, voor Het zal zo zoetjes aan duidelijk zijn: het wordt voor Rijnland pas zorgwekkend als die Bezemer het ooit in zijn hersens haalt optimis tische taal uit te gaan slaan. Laat-ie daarom toch vooral met een hoofd vol somberheid zijn uit spraken blijven doen. Tussen haakjes: hoe zou die man eigenlijk het zakgeld onder zijn kinderen distribueren? VVD-troebelen De VVD is een nette partij, dat weet iedereen. Zonder behoorlijk pak, een passende stropdas en een ordentelijke scheiding in het haar heb je daar niets te zoeken. Voor dames staan ook alle kan sen open, mits ze maar beschik ken over een Margaret-Thatcher- Leidse kroniek door John Kroon mige symboliek in het feit dat hem drie jaar geleden, bij de vo rige verkiezingen, op de kandi datenlijst de (onverkiesbare) der tiende plaats was toebedeeld. Laken heeft als exploitant van een recreatiepark van zomerbun- galows aan de Vlietweg nogal eens slag geleverd met de ge meente en hij wilde zijn woning ook niet laten aansluiten op het gemeenleriool. Dat was allemaal nog tot daaraantoe. Beangsti gend voor de VVD was vooral dat Laken niet veel moet hebben van de PvdA, waarmee de VVD al ze ven jaar in heel plezierige sfeer het dagelijks bestuur van de stad vormt. Liberalen en sociaal-democra ten liggen in de landelijke poli tiek weliswaar ver uit elkaar, door bijdragen Ruud Paauw de donkere tijden die onherroepe lijk zullen aanbreken. Terug naar onze Bezemer. In oktober 1984 (hij moet als finan ciële man dan al weten dat dat jaar wederom prachtige cijfers opleverttoont hij zich ander maal in topvorm. Hij verklaart dat "de financiële toekomst van het EBR er niet gezond uitziet. Over drie jaar maken we geen winst meer". Tja, je moet toch wat, als je winst toeneemt van 7.4 miljoen (begroot) naar 12.2 miljoen (in werkelijkheid). Over driejaar maakt Rijnland dus geen winst meer, volgens Be zemer. Het is interessant die zwartgallige verwachting te leg gen naast de prognose die in 1982 voor de tweede helft van de jaren tachtig werd gedaan: "Van 1985 af wordt er geen winst meer ge maakt op de elektriciteitsdistri butie en loopt het verlies op naar bijna zes miljoen tot ruim zeven miljoen in 1986 en 1987". Zoals het er nu uitziet, stevent Rijnland voor 1985 af op een winst van 14 miljoen.... achtige garderobe. Men spreekt er met twee woorden en drinkt er thee met opgeheven pink. Kort om, je kunt er je kind met een ge rust hart naar toe sturen. Zo af en toe komt er iets van de interne roerselen bij de VVD naar buiten en dan kijk je wel even op van de banaliteit die on der nette lieden toch ook kan heersen. Een paar jaar terug moesten een kolonel buiten dienst en- enige bejaarde dames de VVD-Leiden redden van iets dat verdacht veel op een coup in de eigen gelederen leek. En nu is er dan de kwestie-Laken. Raadslid M.A. Laken is, zo bleek eind vorige week, door een commissie uit zijn partij voor de komende gemeenteraadsverkie zingen op een onverkiesbare plaats gezet. Laken (pas in sep tember j.l. in de raad gekomen omdat Zonnevylle het raadslid maatschap inruilde voor een burgemeesterszetel) ziet er heel correct uit, maar zijn pak ver hult nogal wat onvolkomenhe den, vonden ze zelfs bij de VVD. Er stak vermoedelijk enige grim- maar de VVD-Leiden beseft heel goed dat er plaatselijk slechts één manier is om van de macht te proeven en dat is te pacteren met de PvdA. Figuren als Laken bete kenen alleen maar een gevaar voor die samenwerking. Leerzaam Uit gramschap over zijn we derom onverkiesbare plaats heeft Laken ons allen, een week gele den, een grimmig kijkje in de VVD-huiskamer gegeven. 0,o,o, wat leren wij daar weer van. "Alles is er op gericht de sa menwerking met de PvdA voort te zetten. Wel meer fractieleden zijn daarover ontevreden, maar die denken aan hun baantje en aan de wip naar het burgemees terschap. Neem zo'n jongen als Brouwer, staat op de achtste plaats van de lijst, die presteert niets, zit er alleen maar om bur gemeester te worden. Dat zegt hij zelf ook". "Onze eigen twee wethouders zijn ook links. Wat ze presteren is niet anders dan wat in het PvdA- programma staat". Zo werden de wethouders Peters (PvdA, links) en Fase (VVD) deze week aangetroffen bij de bouw van het hotel aan de Voorschoter- weg. Duidelijk is, dat het carnavalsseizoen in aantocht is. Nog dui delijker is, dat deze coalitie niet meer stuk kan. Niet bekend is, of de wethouders zich tijdens vergaderingen van het college van B en VV ook zo uitdossen. Wellicht niet, om de collega die volksgezond heid in portefeuille heeft, niet op verkeerde gedachten te brengen. 'Er heerst een ijzeren discipli ne in de fractie. Het college is hei lig, als je daar iets legen in brengt zit je fout". "Ik zou niet weten hoe de linkse clan doorbroken moet worden". Een echte politicus is Laken duidelijk niet. Want door het zo open en bloot te zeggen, brengt hij een nieuw PvdA-VVD college, wat hij juist wil vermijden, al leen maar dichterbij. De sociaal democraten kunnen nu immers tegen het roerige naar 'Links Lei den' zwenkende deel van hun achterban zeggen: waarom zou den we een andere partner zoe ken, jullie horen nou eens van een ander dat ze precies doen wat we zeggen. Uitermate koddig is verder dat Laken erover klaagt dat VVD- wethouder Kuijers "mij niet eens meer groet". Die Laken. Zelf opgewekt met de modderspuit rondgaan en dan toch denken dat hij op straat vriendelijk goeiedag zal worden gezegd. Zoiets kun je alleen bij de liberalen verwachten. Enfin, hopelijk heeft de VVD de moraal van dit alles begrepen: als iemand niet op het plaatselij ke riool wenst te worden aange sloten, gooit hij de rotzooi op een kwaaie dag voor je voeten. Reve "Bij God en in Nederland is al les mogelijk". Met deze woorden beëindigde Gerard Reve afgelo pen vrijdag zijn eerste Albert Verwey-college in de Pieterskerk. Hij doelde op de door hem ge laakte onlusten die zich hadden voorgedaan tijdens het bezoek van de Paus aan Nederland. Was het om zijn woorden kracht bij te zetten dat de schrij ver een tijd later op dezelfde avond een van de toeschouwers te lijf wilde gaan? Dat was tijdens het informele samenzijn in de kerk na de lezing. Het was moge lijk voor belangstellenden in de nabijheid te vertoeven van de man die zo feilloos de zinloosheid van het bestaan heeft beschreven. Niet bekend was gemaakt dat de universitaire gastschrijver ook die avond niet in de stemming was om tegenspraak te dulden. Zo leerde deze Leidenaar, wel licht iemand dievan het leveren van tegenspraak een van zijn grootste hobby's heeft gemaakt, wat in het verleden de dichter Si mon Vinkenoog al eens heeft on dervonden: hoe de man die er over klaagt datje in Amsterdam niet meer veilig over straat kunt gaan, moeiteloos van verbaal naar fysiek geweld overstapt. Van de taal der vijandschap naar het gedrag van de straat jongen. Een volksschrijver is per slot van rekening ook maar een mens. Dat Reve, die in hetzelfde jaar waarin hij een proces wegens godslastering doorstond zich tol het rooms-katholieke geloof be keerde, uitgerekend in een kerk zich niet kan beheersen, roept vragen op. Was het besef dat dit voormalige godshuis in de zes tiende eeuw van rooms-katholie ke in protestantse handen was overgegaan en tegenwoordig voornamelijk dienst doet om vlooienmarkten te huisvesten de voeding voor Reves woede-aan val? In dat geval was het glas dat hij in zijn drift brak, een moder ne versie van de beeldenstorm. Hoeksteen Vorige week werd in deze ru briek uitgebreid uit de doeken ge daan hoe CDA-fractieleider Joop Walenkamp, die een half jaar lang heeft lopen vragen om een debat over de democratie in Lei den, uitgerekend op de avond waarin dat dan eindelijk zou worden gehouden, zelf moest af zeggen. Gezinsuitbreiding was de re den. Een slechte planning, sneer de deze rubriek. Tegelijkertijd werd geconsta teerd dat deze CDA'er er in elk geval iets aan doet om de stelling waarvoor zijn partij zich zo sterk maakt, dat het gezin hoeksteen van de samenleving is, betekenis te geven. Inmiddels is gebleken hoeveel cement Walenkamp in huis had om zijn eigen hoeksteen te vergro ten. Zijn vrouw schonk hem die dag een tweeling. Twee kinderen, die voor alle ze kerheid ook beiden twee voorna men hebben gekregen. Het gezin Walenkamp kan voortaan als een vijfpersoonsformatie worden beschouwd. Als dat zo doorgaat, begint de CDA'er die het opposi tie voeren zo beu is, straks het uit gestelde debat over democratie in de beste positie. Als vertegenwoordiger van de meerderheid. De redactie van Al Mizan aan de slag: "Het moet een leuke, informatieve krant zijn". Wim Lamboo) LEIDEN - Wie het alarm nummer van deze week las kreeg de indruk dat het ge daan was met de Marok kaanse krant Al Mizan, maar gelukkig: de gemeen te Leiden gaat de krant- waarschijnlijk tot 1 juli 1986 financieel steunen. En daar na? door Wim Brands "Na die tijd zou dan toch het minis terie van WVC, dat ons nu in de steek heeft gelaten door de toege zegde 80.000 gulden subsidie niet te verstrekken, de helpende hand weer moeten bieden", zegt Jos Everaers, de coördinator van het project. "Tijd moeten ze ons gun nen, want laten we eerlijk zijn: je kunt niet van de ene op de andere dag een krant maken waarvan je zegt: dit is het". Hoog in het gebouw aan de Lan- gegracht 61 zetelt de redactie van Al Mizan. Beneden spelen kleu ters. Horen doe je ze niet. "We zit ten hier prima", zegt Abdel Benis- saïd, één van de Marokkaanse re dacteuren. In het redactielokaal staat een groot, groen schoolbord waarop de onderwerpen staan die in de komende nummers zullen worden behandeld. "Vissen met behulp van dolfij nen bijvoorbeeld", zegt Jos Eve raers. Vissen met dolfijnen? "Ja, in Marokko schijnen vissers wel eens te worden geholpen door dolfijnen. Nu hebben wij iemand opgespoord - een Marokkaan in Leiden - die het een en ander van dit onderwerp af weet". Onderwerpen genoeg, zegt hij even later, en Abdel beaamt dat. Later tijdens het gesprek zegt Eve raers: "Het is op dit moment zelfs zo dat we sommige onderwerpen moeten laten schieten. We zitten nog in de fase van het organiseren, dus je hebt niet altijd tijd om er gens diep in te duiken. Maar dat komt wel". Journalistiek gesproken is de krant gegroeid, vindt Everaers. "Vergelijk het eerste nummer dat in mei verscheen maar eens met het novembernummer. De lay-out is vooruit gegaan, dat zie je zo. En bovendien richten we ons niet meer alleen op Leiden. We probe ren ook Gouda, Den Haag en Rot terdam te bereiken. Dat moet ook wel, denk ik, want op de lange duur zijn die vijftienhonderd Ma rokkanen in Leiden een te kleine doelgroep". Politiek Abdel Benissaïd hoort verschil lende reacties op de krant. Sommi ge jongeren zijn niet geïnteres seerd, zegt hij. Maar dat vindt hij ook wel logisch: die jongeren kun nen meestal niet lezen, zijn onge schoold uit Marokko gekomen. En dan heb je natuurlijk de wat oude re mensen die het initiatief met ar gusogen volgen. "Hun eerste reactie is: je moet je niet met politiek bemoeien. Zij denken namelijk dat het in Neder land op dezelfde manier toegaat als in Marokko, dus menen ze dat het beter is om je mond dicht te hou den". Een wijdverbreid misverstand, meent Everaers. En hij vertelt over hun eerste vertaler die zijn naam niet in het colofon wilde hebben toen er reisverhalen over Marokko in Al Mizan zouden verschijnen. "Ik wil dat land nog in kunnen, zei hij. Alsof dat door die verhalen van ons niet meer zou kunnen. Kijk, die angst is wel begrijpelijk, maar niet altijd terecht". Abdel hoort trouwens ook veel positieve reacties. Van jongeren vooral. En om nog één keer op de oudere mensen terug te komen: "hun probleem is vooral dat ze el kaar bang maken". Paternalistisch zal Al Mizan zich overigens nooit opstellen, zegt Everaers. "In die valkuil willen we niet terechtkomen. Het moet een leuke, informatieve krant zijn". Hoewel je natuurlijk niet ont komt aan stellingnames, vervolgt hij, waarna de redacteur vertelt over de Marokkaans vrouw die werd mishandeld, en hoe de krant vervolgens over deze zaak schreef op een manier die niet door ieder een in de Marokkaanse gemeen schap werd gewaardeerd, om het maar eens voorzichtig uit te druk ken. "Het standpunt van veel Marok kaanse mensen, mannen en vrou wen. is toch: vrouw mishandeld- ...dan zal ze het er wel naar ge maakt maken. Genuanceerd en voorzichtig proberen wij dat beeld onueiuu ie Krijgen Aan het einde van het gesprek zegt Everaers over dit onderwerp: "Je weet dat je weerstanden op roept met jouw benaderingswijze, maar nogmaals: dat moet. Hoewel ik me haast er aan toe te voegen dat Al Mizan natuurlijk nooit een zwaar nummer mag worden. Ik be doel, alleen verhalen in de trant van: kijk eens hoe moeilijk de mensen het hebben, zullen we niet publiceren. Je moet weten te ba lanceren". Voorstel Begin dit jaar kreeg de redactie van Al Mizan te horen dat het mi nisterie van WVC het project zou steunen voor een periode van twee jaar. "We zouden twee keer een be drag van 80.000 gulden krijgen", verduidelijkt Everaers. "Maar wat bleek nu: ze hadden ons gepland voor de jaren '84 en '85. Ja, zoiets begrijp ik dan natuurlijk niet, want we kregen pas in '85 een toezeg ging, dus ga je er van uit datje ook 80.000 gulden in '86 krijgt". Omstreeks augustus zag de si tuatie er nog rooskleurig uit. "Het komt wel goed. zei gemeenteamb tenaar Roos tegen ons. Maar wat blijkt dan een paar weken later: WVC leegt de pot die er voor dit soort projecten is, met andere woorden: weg krant. Ja waarom die koerswisseling? Franje, heb ben ze misschien wel gedacht, weet ik veel". "We hopen natuurlijk dat het mi nisterie terugkomt op dat besluit. Ondertussen mogen we natuurlijk blij zijn dat de gemeente Leiden, voor wie wij overigens een beetje een paradepaardje zijn, in de bres is gesprongen. Maar we mogen na tuurlijk niet te vroeg gaan juichen, voor je het weet is het juli en wat dan?" Strijd Gemeenteambtenaar Roos: "Uit artikelen in de vakpers is duidelijk geworden dat er een competentie strijd gaande is tussen het ministe rie van WVC en dat van sociale za ken over de vraag wie dit soort werklozenprojecten moet betalen. Die strijd zou er de oorzaak van zijn da» deze projecten voorlopig geen geld meer krijgen, maar ik heb goede hoop dat de strijdbijl wordt begraven en dat Al Mizan in de toekomst weer gewoon geld krijgt van de overheid". "Waarop ik die hoop baseer? Nou kijk, diverse instanties heb ben al geprotesteerd tegen het be sluit en bovendien is de Tweede Kamer inmiddels ook op de hoog te. Er zullen, neem ik aan, wel een paar kamerleden zijn die dit aan de kaak gaan stellen". "Maar vooralsnog is er natuurlijk nog niks gebeurd en daarom is de gemeente van plan om Al Mizan te helpen. Ten minste, er zit op dit moment een voorstel in de ambte lijke molen. Het bestaan van Al Mi zan tot 1 juli garanderen - dat is de strekking inderdaad. Laten we ho pen dat het blad blijft bestaan, want het is een goed initiatief'. Platform En de redacteuren hebben ge noeg plannen. Zo dwarrelt er er gens in het achterhoofd van Eve raers ook nog een ideetje rond, zo als hij het zelf uitdrukt. Wat voor een idee? Nou kijk, eerst maar eens proberen om verkooppunten in Zuid-Holland te krijgen en daar na... nou, om eerlijk te zijn: de redactie zou daarna de krant wel tot een platform willen maken voor de gehele Marokkaanse gemeen schap in Nederland". LEIDEN - De gemeente Leiden krijgt een eenmalige subsidie van 165.000 gulden van het rijk voor het op poten zetten van een samen werkingsverband voor de kinde ropvang. Wethouder Van Dongen maakte dit gisteren bekend tijdens de vergadering van de raadscom missie voor onderwijs, samenle vingsopbouw en emancipatie. Het samenwerkingsverband moet, zoals ook is aangegeven in de nota kinderopvang van de ge meente, onder meer leiden tot een centraal punt waar aanmeldingen worden geregistreerd, informatie wordt verstrekt en de administra tie wordt verricht. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur geeft de subsidie omdat het meent dat door het samenwerkingsverband efficiënter wordt gewerkt en dus meer aandacht aan de kinderop vang zelf kan worden besteed. Gastouders De nota kinderopvang, die giste ren in de raadscommissie is behan deld, werd in grote lijnen onder steund door de verschillende frac ties. Wel werden vraagtekens gezet bij het geven van 30.000 gulden subsidie aan het zogeheten gastou derproject voor het aanstellen van een coördinator. Verschillende commissieleden stelden dat dit een voorziening is die alleen te betalen is door beter gesitueerden en dus niet door alle burgers benut kan worden. Wethouder Van Dongen verklaarde echter dat hiermee wel wordt bereikt dat een aantal men sen geen beroep doen op de alge mene kinderopvang en de wacht lijsten daardoor minder groot wor den. Ook wilden enkele commissiele den dat de gemeente gaat aange ven hoeveel geld zij beschikbaar denkt te kunnen stellen voor kin deropvang gedurende de komende jaren, op een soortgelijke manier als dat nu bij stadsvernieuwing ge beurt. Wethouder Van Dongen ant woordde hier op dat veel af hangt van de bedragen die het rijk hier voor in de toekomst wil uittrekken. En vooralsnog is het rijk allerminst scheutig met geld vopr kinderop vang. Club 2000 voorlopig niet open LEIDEN - De exploitant van Club 2000 aan de Hogewoerd wordt er uit gezet. De club gaat voorlopig niet open. Eigenaar Eddy de Heer, ook bekend als manager van de popgroep The Shorts, heeft via een procedure via de kantonrechter ontbinding van de huurovereen komst verkregen. Aldus kan hij, desnoods met behulp van de poli tie, de exploitant T. Dalakoglou op straat zetten. Dit werd vanochtend duidelijk bij de commissie beroep- en be zwaarschriften, waar Dalakoglou is beroep is-gegaan tegen de onmid- I dellijke intrekking van de horeca- I vergunning door burgemeester Goekoop. Dit is op advies van de gemeentepolitie in september ge beurd, nadat een paar keer ongere- geldheden en vechtpartijen in en voor de deur van Club 2000 hebben plaats gehad. Daarbij zijn zelfs ge wonden als gevolg van messen trekkerij gevallen. Ook omwonenden hebben een aantal keren geklaagd over gelui- doverlast en vechtpartijen. Tevens deden zich vernielingen voor van ruiten in de buurt en gedroegen be zoekers zich agressief tegen omwo nenden. Tevens werd in portieken geürineerd. Mede als gevolg hier van heeft de politie drie keer een overtreding van de toegestane slui tingstijden geconstateerd en twee keer gewaarschuwd. De keer daar op werd er proces-verbaal opge- maakt. De behandeling door de commis sie bezwaarschriften is uitgesteld tot volgende maand, in afwachting van mogelijk verdere civiel-rechte- lijke procedures die volgen op de ontbinding van de huurovereen komst. De huurovereenkomst zou zijn ontbonden omdat Dalakoglou nooit huur zou hebben betaald. Waarschijnlijk zoekt eigenaar De Heer een andere huurder. Bingo De twirlvereniing Kooigirls or ganiseert morgenavond in een restaurant van het zwembad De Zijl een bingo-dansant. De op brengst zal worden gebruikt om nieuwe kostuums aan te schaf fen. Aanvang 20.00 uur. Archeologie Het Rijksmuseum van Oudhe den houdt zondagmiddag een ar cheologisch spreekuur, waar ie dereen terecht kan voor vragen over eigen oudheidkundige voor werpen. Dit gebeurt tussen 14.00 en 16.00 in het museum aan het Rapenburg 28. Volksdansen In het Leids Vrijetijds Centrum (Breestraat 66) houdt de volks dansgroep Tarantella zondag avond een volksdansinstuif. Vanaf 19.00 uur gaan de beentjes van de vloer op muziek van de groep 'Chrisaal', met jiddische zang en muziek. Trein Het dienstencentrum De Kooi/ Zeeheldenbuurt houdt maandag middag vanaf 14.00 uur een in formatiebijeenkomst over de 60+ seniorenkaart, een reductiekaart voor oudere treinreizigers. Dit gebeurt in het dienstencentrum De Kooi, Driftstraat 49. Postzegels De Leidse 'Postzegelvrienden' komen maandagavond bijeen in de Posthof aan de Wassenaarse- weg voor de maandelijkse ruil-, contact- en veilingavond. Vanaf 19.30 uur kan iedereen er terecht. Vogels Vogelkenner G.C. Boere houdt maandagavond een inleiding over de betekenis van waterrijke gebieden, zoals de Waddenzee en hel Deltagebied, voor vogels, in het bijzonder voor steltlopers, ganzen en eenden. Hij doet dit op uitnodiging van het Comité Lei den van het Wereldnatuurfonds in 'In de Vergulde Turk' aan de Steenstraat. Aanvang 20 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4