actief in vrije tiid Voortrekkersrol via li id lenswes: Feestweek in Volkshuis ter viering restauratie ONDER D/\K Bewoners Rijn en Vliet keren terug DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985 Vanaf maandag 11 novem ber viert het Volkshuis de voltooiing van de renovatie op feestelijke wijze. Deze dag staan de deuren vanaf 13.00 uur open voor iedere belangstellende. Er zijn ou de Volkshuisfilms te zien, een fototentoonstelling en de videofilm over de ver bouwing. In de grote zaal zijn er optredens van het zangkoor van het Leidse Volkshuis onder leiding van Cathy Dernee, de groep Krisaal, met Jid dische muziek, en de volksdans groep voor ouderen onder leiding van Heieen van de Marei. In alle ruimten van het Volkshuis kan de bezoeker kennis maken met ande re activiteiten. 's Avond is er vanaf 20.00 uur een symposium onder de titel 'Met het oog op de toekomst', over het wel zijnswerk in Leiden. Sprekers zijn Jan Mul, directeur van het Neder lands Instituut voor Maatschappe lijke Opbouw, Henriëtte van Don- Bibliotheek: meer vrouwenboeken LEIDEN - De collectie van be staande en nieuwste literatuur op het gebied van emancipatie en fe minisme van de openbare biblio theek is uitgebreid. De gemeente Leiden heeft hiervoor geld be schikbaar gesteld in het kader van de vrouwenemancipatie. Aan de nieuwe collectie is in het kader van de vrouwenboekenweek door de bibliotheek extra aandacht besteed in het kader van een ten toonstelling. gen, wethouder van onderwijs, sa menlevingsopbouw en emancipa tie en Ton Fluitsma, beleidsmede werker van de stichting De Jeugd- haven. Internationaal De festiviteiten op dinsdag heb ben de noemer 'Internationaal fes tijn aan de Rijn' meegekregen. De ze dag is opgezet voor de vele na tionaliteiten in Leiden. Het gebeu ren wordt omlijst door een infor matiemarkt en kraampjes met exo tische gerechten. In de grote zaal verzorgt het pop pentheater 'Wellus-Nietus' vanaf 14.00 uur een voorstelling voor vol wassenen, om 15.30 uur treedt een Chileense dansgroep op en om 16.00 uur de Surinaamse/Neder landse band 'N.M.E.'. Op deze dag is er in de soos (Stats) poppenthea ter voor de kleintjes, vanaf 15.00 uur, en worden er in de sportzaal vanaf 14.00 uur spelletjes voor de kinderen georganiseerd. Het avondprogramma begint om 19.30 uur met de sprekers Paula Brouwer en Ronald Rijnsdorp na mens de Boycot Outspan Actie (BOA) en aansluitend discussie met het publiek over apartheid. Turkse muziek van 'Ozlem' volgt om 20.30 uur en van 22.30 tot 00.30 uur de Surinaamse band 'Nature'. Woensdag staat het Volkshuis in het teken van kinderen en tieners. Van 11.00 tot 12.00 uur speelt de clown Woudi voor kinderen van 2 tot 4 jaar. Van 14.00 tot 16.00 orga niseert het Volkshuis een kinder middag met het kindertheater Pluisje (voor 4 tot 7 jaar) en het kin dertheater Klef voor de jeugd van 8 tot 12 jaar. Tussen 15.00 en 16.00 uur is er een workshop met activi teiten als buttons maken en derge lijke. Voor al deze activiteiten moe ten ouders hun kroost wel van te voren aanmelden. disco en workshops. Deelnemers kunnen meedoen met en kijken naar rock&roll, break-dance, sport, twirlen, electric boogie, punk schminken enzovoorts. Ouder worden Donderdag 14 november gaan de deuren van het Volkshuis om 9.30 uur open voor de ouderen. Vanaf 10.00 uur wordt er een 'talk-show' met wethouder Kuijers van maat schappelijke aangelegenheden, volksgezondheid en cultuur ge houden over het thema 'Ouder worden in de wijk'. Tussendoor verzorgen verschillende personene gastoptredens. 's Middags is er om 13.30 uur een rondleiding en een half uur later de 'Duik-in-uw-Dijk-quiz' voor vol wassenen. Voor de kinderen en tie ners wordt er vanaf 15.30 uur een kinderkennis gehouden. De avond begint om 19.00 uur met een play back-festival (opgeven via tel. 125736) en om 20.00 barst de buurt- avond los met medewerking van Cor van de Plas (muziek en dans). Om 21.00 uur heeft er een 'Knock- Out Show' plaats in het Volkshuis. Ook op donderdag 14 november wil het jongerencentrum Stats zijn koffieshop openen. Er worden hiervoor nog wat vrijwilligers ge zocht. Belangstellenden kunnen zich melden via tel. 142136. Receptie Vrijdag 15 november tot slot is de dag waarop het Volkshuis offi cieel zijn heropening viert. Van 16.00 tot 18.00 uur is er een receptie in de grote zaal. Om 16.30 wordt de openingshandeling verricht, 's Avonds is er vanaf 20.00 uuur een groot feest, ter afsluiting van de week. De 'Big Band' van de Streek- muziekschool en de Surinaamse band 'Oema Sosa' zorgen voor de muzikale omlijsting. In het jonge rencentrum Stats is er tegelijker tijd een disco. LEIDEN - Geboren: Theresia Wilhelmi- na Wendy dv. K. van Es en N. van Leeu wen, Christian zv. J.J. Klinkenberg en J A. van der Plas, Wendy dv. J. Hons- beek, Sjoerd Peter zv. J.W. van Egmond en A.J. Achter, Gerritje Lena dv. C. van Dufjn en N. Boezaard, Robert Daniël zv. A.J.M.W. van der Lans en M.J.M. Zoet. Marie Florence Nathalie dv. P.J.M. Pouw en M.Y. Don, Nazan dv. S. Kara- ku§ en A. Kogyigit, Melissa Maria dv. W.S. Hemerik en M. Ouwerkerk, Soe- dish Widiaram zv. H. Vogelenzang, Zou- lai Emerita Anuradha dv. G.J. Muller en I.H.M. Bodeutsch, Franciscus Adrianus Hendrikus zv. F.L.W. van der Zalm en C.J.M. Vink, Leonardus Jacobus Petrus zv. J. van der Boon en I.M. van Leijden, Hubertus Jacobus zv. AG.J. Hilgersom en J.T.M.M. van den Haak. Gerdi dv. N.T.E.J. Dekker en A. van Duivenvoor de, Moniek dv. N.T.E J. Dekker en A. van Duyvenvoorde, Matthijs Lodewijk Cornelis Anthonie zv. L.C.A. van Hijningen en M.J. Mulder, Koen zv. R.P. Snoep en H.D. Jansen, Marinus Pieter Hendrik zv. F.P. Israël en jonk vrouw I.S.A. Baud, Dennis Alexander zv. M. van Goethem en J.P. Olijerhoek, Esther Louise dv. C.A. Krïgh en S.C. Kleihorst. Tara dv. J.A. van der Bijl en J.H.M. de Vink, Maaike Marianne dv. J.A. Jonker en A. Helmus, Stephan Vic tor zv. G.A. Rietveld en A.J. Dekker, Ef- raïm Francis zv. P. Vink en M.J.G. Ro- mijn, Sean William zv. P.E.J. Parramore en M.J.T. Bol. Dirk zv. A. Duijndam en G. van Rijn, Sido Maria zv. F.J.M. van Kouwen en S. de Graaff, Peter Arjan zv. E.J. Koper en S.J. Hollenberg, Maria Wilhelmina Petronella dv. P.M.W. van Zonneveld en H.W.M. Godïn. Jan Wil helmus zv. C.W. Sira en L. van Duijn. Lizzy Elizabet dv. A.E. van Goozen en W J E. van de Kooij, Meike dv. J.M. Bis- schops en H. Bosscher, Auke Pieter zv. A.P. Hoekstra en D.C. Maagdelijn, Lau ra dv. H. de Reus en I. Kegel, Willen- Burgerlijke Stand W. Heemskerk en H. Guijt, Roel Pieter zv. E.P.M. Bolsius en A.A.R. van Noor den, Lindsy Serena dv. T. Bruin en A.M. van Westenbrugge, Chiel Erik zv. A. van der Meij en A.P. van Tol, Michael zv. D.L. den Haan en C.C.M. Warmerdam, Martien zv. J.C. de Mooij en A.E. Schaart, Benjamin Anthonius Johan- nus zv. P.J.A. Juffermans en M.J.A. van der Krogt, Carola Alexandra dv. J. Jesse dv. M.J. Buis en R.M. Bedijn, Ineke Christina Gerarda dv. C.T.D. Smeltink en G.M.A. van Velzen. Wendy dv. A.H.M. Jacobs en J.C. Bos, Dirk Corne lis zv. D.C. Hus en P.H. van der Boon, Arris zv. W. van Duijvenboden en A. van van Deutekom (1905) vrl. echtgen. van A.J.Bolte, J.H. Brombacher (1931) vrl., M. van der Linden (1918) vrl. echtgen. van C.J. Vister, H. van der Tuin (1910) man, J.A. Vogels (1906) man, J. Sierè (1911) man, G. Meijvogel (1911) man, E.B.F. Helmecke (1902) vrl. geh. gew. met M. van Kleeff, M. Nieuwkerk (1901) man, C. van den Wijngaard (1909) vrl. echtgen. van W. Looman, A.M. de Kruis (1944) vrl. echtgen. van D. Sloos, M.J. van Noort (1919) vrl. echtgen. van A.A. Meiman, H.M. van Hal (1912) man, I. Sa- rikaya (1942) man, H- Huisman (1907) man, M.W. der Kinderen (1896) vrl. geh. gew. met H.M. Swaak, E.J. van 't Zelfde (1907) vrl., J.F. Malachowski (1985) vrl., P.W. de la Rivière (1904) man, H. Kort hals (1909) man, P.J.J. Meijer (1898) vrl. geh. gew. met W. Ritman, J. van Rossen berg (1906) man, E.H. Büchi (1925) man. G.P. van den Broek (1928) man, E.P. van Hest (1927) man, J. Brouwer (1909) vrl. geh. gew. met W. Kwakkel. B. Goudkuil (1906) man. Collectantje (13) beroofd LEIDEN - Een 13-jarig jongetje dat collecteerde voor Jantje Beton werd gisteren in de Parkstraat be roofd van zijn collectebus waarin ongeveer twintig gulden zat. Vol gens de politie werd de jongen be roofd door twee leeftijdgenoten. JUBILEUM. H. van Akkeren uit Leiden heeft zijn veertigjarig jubi leum gevierd bij de Amro Bank in Leiden. Hij is daar algemeen pro curatiehouder. Van Akkeren kwam op 1 november 1945 in dienst bij de toenmalige Incasso- bank, door fusies later de Amster damse Bank en ten slotte de Amro. Hij gaat 1 december met de vut. Poppentheater Rubens Poppenkast Theater houdt zaterdag de première voor midden en Zuid-Holland van de voorstelling 'De Oei- groei van Snuf. Dat gebeurt om half drie 's middags in buurt huis Groenoord aan de Pas teurstraat in Leiden. In dit spel wordt de poppenkast het strijd toneel van allerlei spanningen en verwikkelingen: uiteindelijk wil Snuf de macht van Ruben Fries De vereniging Fryslan voor Leiden en omstreken houdt vrij dag een verenigingsavond. In het zaaltje van de chr. geref. kerk aan de Steenschuur 9 laat 'meester' Douwe Franke dia's zien van het noorden van Fries land en de Waddeii. Hij zal er op zijn eigen wijze over vertel len. Aanvang acht uur. Ruilbeurs Ruilclub Koningskerk orga niseert zaterdag een grote ver- zamelbeurs. Verzamelaars van postzegels, munten, sigaren bandjes, suikerzakjes, prent briefkaarten enz. kunnen van tien tot twee uur terecht in de Van Voorthuyzenschool aan de Marnixstraat 104. Inlichtin gen: J.G. v.d. Ende. tel. 071- 211150. Speelgoed, en boeken Buurthuis Cornelis Joppensz aan de burieustraat houdt za terdag een speelgoed- en boe kenbeurs. Het is mogelijk daar voor 's ochtends van tien tot elf spullen in te leveren; de ver koop is van half twaalf tot half twee. Niet verkochte spullen kunnen van half drie tot drie uur worden afgehaald. Youth for Christ Youth for Christ houdt zater dag in de Petrakerk (Curacao- straat) een koffiebaravond met de film 'The Ordinary Guy'. Onder invloed van zijn geloof gaat een jongen in deze film zich bezighouden met jongeren- buurtwerk in een.Amerikaanse stad. Hij raakt betrokken bij een vete tussen buurtgroepen. Aanvang: acht uur. door Raymond Peil. Hoewel Ons Doel zowel voor als na de Tweede Wereldoorlog een soort haat/liefde-verhouding met de gemeente heeft, is het de ver eniging eigenlijk immer voor de wind gegaan. In 1953 kan zij de duizendste woning, aan de Kanaalweg, in gebruik nemen. 'Onze voorzitter' M.H. Noteboom zegt bij deze gelegenheid dat het 'bouw complex tot de modernste en zeker de fraaiste van Leiden behoort. Zowel wat vorm, als indeling en comfort betreft laten deze wonin gen niets te wensen over'. De vereniging heeft aan de wieg gestaan van de centrale techni sche dienst voor woningbouwverenigingen (CTW), hoewel daar voor een lijdensweg moet worden afgelegd. Bijvoorbeeld ook bij de bouw van 'beschutte' woningen heeft de vereniging een voortrek kersrol vervuld. Die is nu ook voor haar weggelegd bij de fusie van vijf verenigingen. De geschiedenis herhaalt zich: ook hier dreigt een lijdensweg te ontstaan. Ons Doel initiatiefnemer centraal onderhoud, beschutte woningen en fusie Vrij kort na de oorlog kan Ons Doel weer gaan bouwen. Een plan voor de Meerburgerpolder van 108 duplexwoningen wordt de vereniging in de schoot ge worpen. "Duplex is niet ideaal, maar we kunnen beter duplex bouwen dan helemaal niet bou wen". zegt voorzitter Noteboom als de al vaker gehoorde bezwa ren tegen duplexwoningen weer de kop opsteken. Hier blijkt ook wel uit dat, evenals de andere woningbouw verenigingen, ook Ons Doel de naoorlogse woningnood in haar ledenbestand, om niet te zeggen aandeelhouders, voelt. Zo krijgt het bestuur van Ons Belang op zijn verzoek om 'krepeergeval- len' aan Ons Doel te kunnen overdoen, in 1953 te horen dat de laatstgenoemde vereniging daar niets voor voelde "omdat wij voorlopig niets hebben te mis- Motten Woningen aan de Meerburger kade geven daarentegen in 1956 wel aanleiding tot klagen. De be woners melden het bestuur dat zij zo veel last hebben van mot ten, volgens de klagers het ge volg van het gebruik van een be paald materiaal voor het plafond. Zij vinden dat het bestuur de pla fonds moet laten overschilderen. De bestuurders zelf menen ech ter dat de bewoners een kleine chemische oorlog moeten ontke ten en de insekten dood moeten spuiten om schade aan kleding te voorkomen. Deze tijd vormt ook het decor voor de strijd om een centrale onderhoudsdienst, een voorlo per van de CTW. Uit een uitvoe rig verslag van voorzitter Note boom blijkt dat de oprichting van de dienst voor Ons Doel een lijdensweg is geworden. "On danks de bereidheid tot samen werking is het thans weer De Tuinstadwijk dat de zaak trai neert. Op deze wijze is er van praktisch werken geen sprake. De voorzitter meent dat het thans alleszins gerechtvaardigd is als Ons Doel haar eigen weg gaat". De samenwerking met De Tuinstadwijk en De Eensgezind heid in een centrale onderhouds dienst komt dat jaar evenwel toch van de grond. Voor voorzit ter M.H. Noteboom, die dan zijn 35-jarig jubileum als bestuurslid viert, zal dit wel een leuk presen tje zijn geweest. Overigens ont ruimt Noteboom - die wel be stuurslid blijft - de voorzitters- stoel ten gunste van (eveneens) oudgediende A.C. van der Woerd. Waarschuwing Of het langdurig bestuurder blijven daarmee te maken heeft, laat zich slechts raden, vriende lijk zijn de mededelingen van het bestuur aan de bewoners niet al tijd. In het blaadje Volkshuisves ting van maart/april 1959 geeft het bestuur van Ons Doel een laatste waarschuwing aan de be woners van 'de platte daken' aan de Pioenstraat, Pioenhof, Lelie straat, Lindenstraat en Pieter de Lacourtstraat Zij hebben zich schuldig heb ben gemaakt aan het opbergen van dikwijls waardeloze rommel op de platte daken. Als de bewo ners het niet opruimen doet de gemeentereiniging het in op dracht van het bestuur, op kos ten van de bewoners. "Men houdt er rekening mee dat de kosten niet laag zullen zijn", laat het bestuur bars weten. In 1962 wordt A. Stikkelorum. zeker geen onbekende op het Leidse volkshuisvestingstoneel, secretaris van het bestuur van Ons Doel. Korte tijd later wordt hij voorzitter van de vereniging en ook van de federatie van wo ningbouwverenigingen. In de jaren zestig beperkt Ons Doel zich vrijwel noodgedwon gen tot groot onderhoud aan de vooroorlogse woningen. Behalve aan de Surinamestraat (221 wo Een blik in de bestuurskamer van Ons Doel. anno 1985. Van links nac •jan Brakel. Zittend: W. de Bock (voorzitter). W.H.M. Meeuwese,J. Cambit r rechts staand: R. Hensen en secretarisen J. Landkroon (foto Holva ningen) en de Valeriusstraat (120) mag de vereniging nauwe lijks bouwen. Op de vraag van een bestuurslid "wanneer we eindelijk weer eens een bouw plan krijgen' kan het bestuur kan in december 1967 'jammer ge noeg noch positief, noch negatief beantwoorden". Heuglijker voor de vereniging is in dit jaar het 35- jarig bestuursjubileum van ex- voorzitter A.C. van der Woerd. Ons Doel is inmiddels uitge groeid tot de grootste woning bouwvereniging van Leiden Volgens het jaarverslag van 1969' 70 heeft zij dan 1447 woningen in beheer. "De naoorlogse woning voorziening evenwel gaat voort durend gepaard met vele en gro te problemen. Aan die problema tiek kan in een aantal gevallen al leen door de overheid het hoofd worden geboden. Tal van rege lingen zijn met het oog daarop in het leven geroepen. Deze op ver- Ierlei wijze tot uitdrukking ko mende overheidsinvloed is niet bevorderlijk voor de vrije ont wikkeling der woningcorpora ties voor de ontplooiing van ini tiatieven en activiteiten", wordt in dit verslag bezorgd opge: merkt. Kritiek uit Ons Doel e bij monde van voorzitter Stikke lorum, op het gebrek aan vol doende mogelijkheden die de ge meente laat voor krotopruiming. "Naast de woningbouw vraagt de krotopruiming om belangstel ling. Hier ligt niet alleen het be lang dat een relatie tot stand komt tussen het rijk, gemeente en de woningcorporaties. Het huidige subsidiebeleid van de re gering is onvoldoende om te voorzien in de financiële behoef te die een grootscheepse krotp- ruiming oproept". "Men staat met de krotoprui ming voor een vraagstuk dat nog vele jaren de aandacht zal vra gen. De bewoners van krotten, bewoond door de economisch zwakste groep van onze samenle ving, moeten geholpen worden aan woningen waarvan huren be taalbaar zijn. Het gevleugelde woord huursubsidie zal voor ve- len niet het effect hebben zoals het woord subsidie doet den ken". "Twee factoren zijn er de oor zaak van dat de huren te hoog oplopen: de bouwkosten en de grondprijzen. De bouwonderne mer kan door rationeler bouwen en samenbundeling van op drachten tot goedkopere prijs vorming komen. Bij de bestrij ding van de woningnood, zoals wordt gezegd volksvijand num mer één, is het schandalig dat de bouwkosten blijven stijgen in eén tempo dat ligt boven de ge middelde loon- en prijstijging". "Naast de bouw loopt de grondverkoper. Gebeten door het statussymbool van mooie wijken met veel groen enzo voorts. wordt een grondprijs ge creëerd die ongekend hoog is", schrijft Stikkelorum, die zegt echter niet alleen de ondernemer en de overheid alle schuld te wil len geven. Immers, "het is ook wenselijk dat de publieke opinie zich aanpast aan wat financieel mogelijk is". Klachtenbureau Dit blijft een vrome wens, blijkt later. "De spreekuren leve ren het bewijs dat het tekort aan woningen zeer groot is. De zucht van 'hadden wij maar woningen' wordt menigmaal geslaakt. We zijn nog ver weg van het punt dat er voldoende woningen beschik baar zijn. Zolang we op dit punt niet zijn aangekomen zullen de besturen van woningbouwver enigingen ook klachtenbureaus zijn". "Van rustig wonen en naar ie ders zin kan pas worden gespro ken wanneer eenieder zijn eigen stek heeft gevonden. Maar dan moet er wel in grote aantallen worden gebouwd en een comple te stedelijke volkshuisvesting hebben plaatsgevonden", aldus Stikkelorum in 1979, in één van de vrijwel steeds goed leesbare jaarverslagen. Behalve door de weer in rede lijke mate toegedeelde hoeveel heid nieuwbouw, renovatie en groot onderhoud zijn de afgelo pen jaren voor Ons Doel geken merkt door een betrekkelijke rust binnen de vereniging. Meer dan 2000 woningen heeft de club momenteel in beheer. Niet on vermeld mogen de jubilea ui\ 1981 blijven van A.D.J LaborduS (25 jaar bestuurslid), J. Jonk (idem) en W.P. Sweris (35 jaar commissaris). Stikkelorum legt in 1983, na 20 jaar voorzitter schap, de hamer definitief neer. Hij blijft als adviseur aan de ver eniging verbonden. In februari van dit jaar is Stikkelorum overleden. Fusie Even terugkomend op de be trekkelijke rust, die is dit jaar ruw. verstoord en wel uitgere kend door de fusie - die een aan leiding vormt voor deze serie - met De Tuinstadwijk, Ons Be lang, PCW en De Goede Woning. In de vereniging is breed verzet ontstaan tegen de samensmel ting, vooral in gang gezet door de weinig democratisch geachte structuur van de fusieclub. Definitieve beslisingen zijn nog niet genomen. Feit is wel dat Ons Doel als grootste bouwver eniging in Leiden een belangrij ke pijler is van de fusiegedachte. Weet haar bestuur de leden niet om te turnen dan kan de animo bij de leden van de andere ver enigingen wel eens tot een mini mum dalen. 'Onder dak' is een serie die de ge schiedenis belicht van de sociale woningbouw in Leiden en van de Leidse woningbouwverenigingen. Door voorgenomen fusies zullen hun vellicht) spoedig LEIDEN - De bewoners van be jaardencentrum Rijn en Vliet ke ren deze week terug naar hun 'ou de' huis aan de Aaltje Noorderier- laan. 'Oud' tussen aanhalingste kens, want Rijn en Vliet heeft een flinke opknapbeurt en modernise-% ring ondergaan en is bovendien uitgebreid. De renovatie is in mei 1984 be gonnen. Rijn en Vliet was daarmee de laatste van de Leidse bejaarden centra die successievelijk een op knapbeurt ondergingen. De bewo ners werden tijdelijk onderge bracht in een noodbehuizing aan de Schubertlaan. Dit complex kan binnenkort worden afgebroken; er bestaan nog niet afgeronde) plan nen op deze plek tennisvelden aan te leggen. Aan de hand van een uitgebreid draaiboek wordt deze week de ver huizing geregeld. Elke dag gaat er n.groep bejaarden naar het ge bouw aan de Aaltje Noordewier- laan. Ook gisteren kwam er een groep per bus aan (zie foto). Voor een aantal van hen is het de eerste kennismaking met dit complex, voor anderen een terugkeer op het oude nest. Zowel in het complex aan de Schubertlaan, als aan de Aaltje Noordewierlaan huizen mo menteel Rijn en Vlietbewoners. Het is de bedoeling de verhuisoperatie deze week te voltooien, (foto Holvast) LEIDEN - Sint Nicolaas doet op za terdag 16 november tijdens zijn in tocht in Nederland ook Leiden weer aan. De goedheiligman arriveert om 13.00 uur in de Haven. Na de aankomst gaat de Sint tra ditiegetrouw in optocht door de stad. Via de Haarlemmerstraat, het Kort Rapenburg en de Bree- straat komt de stoet bij het stadhuis aan. Burgemeester Goekoop van Leiden zal de kindervriend op het Sint Nicolaas 16 november naar Leiden bordes van het gemeentehuis ont vangen. Vanaf ongeveer 15.00 uur krijgen de Leidse kinderen de gele genheid om Sinterklaas persoon lijk een handje te geven in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal. De winkeliers van de Haarlem merstraat organiseren in de perio de van 11 tot en met 30 november een grote loterij. Deelnemers hier aan kunnen doordringen tot de grote finale die op 30 november wordt gespeeld. De winnaar van de finale mag met de Sint mee terug naar Spanje. LEIDEN - Overleden: G. Compeer (1917) man, D. Smit (1918) vrl. geh. gew. met J.M. Houwaart, C. Smit (1919) man, J. Hellenberg (1909) vrl. echtgen. van W. van Beelen, M. Backer (1934) vrl. echt gen. van K. van Woerkom, J.N. van Es (1985) man, F. Burgers (1895) man, G.C. Verschoor (1929) man, W.K.J. Pauwels (1911) man, G.A. van den Oord (1921) man, F.M. Timmerman (1916) man. T. Piket (1902) man, A.H. Vlasveld (1899) vrl. geh. gew. met M. Christiaanse, H.E. Thors (1916) vrl. echtgen.'van W.J. de Koning, P. de Koning (1914) man, G.E. Bouwmeester (1897) man, T.N. Hogen- boom (1922) man, R. Ouwehand (1985) vrl., W. van der Star (1904) man, C.J.M. Twaalfhoven (1922) man, A.A. van Ber- kel (1922) man, P.J. Koster (1917) man, W.E. Ronkes (1909) man. A.A. Elsborg (1903) man, L.M.A. van der Hoorn (1912) vrl. echtgen. van T. Koek, T. Bosch (1898) vrl., H. Verwater (1915) vrl. echt gen. van T. Ooms, I.J. Vijsel (1932) vrl. echtgen. van J.E.A. Velthuis, G. Ver hoef (1904) vrl. geh. gew. met H.W. van den Bosch. L.G.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4