Het verdriet van Nederland Ernstige bezwaren tegen bouw van bungalowpark in Hillegom Verlies van weidegrondtoename van verkeer Veel nieuwe soorten op vaktentoonsteüing Blik in de Weekbladen Jeugdige vandalen DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985 PAGINA 21 VADA wordt ontmanteld WAGENINGEN (GPD) - Het uit geversconcern Kluwer heeft defi nitief besloten de Wageningse diepdrukkerij Vada te ontmante len. Volgend jaar zullen minimaal 100 werknemers op straat komen te staan. Voor 1 juli zullen er geen gedwongen ontslagen vallen. Dat heeft de hoofddirectie van Kluwer vanmiddag meegedeeld. De afdelingen lithografie en nabe werking blijven voorlopig in Wage- ningen gehandhaafd. Het biedt werk aan 200 mensen, maar ge vreesd wordt dat ook deze afdelin gen op termijn zullen worden afge stoten. Ongeveer honderd andere personeelsleden kunnen meever huizen met de twee grote diep drukpersen die moederbedrijf gaat verkopen aan het VNU-concern. Een sociaal plan voor de werkne mers, die volgend jaar overbodig zijn, is nog niet opgesteld. Daar voor willen de Ondernemingsraad en de vakbonden eerst het ontman telingsplan bestuderen. Ook wordt door de or gezocht naar mogelijk heden om Vada voor Wageningen te behouden. De Ondernemings raad zou Vada verder willen laten draaien als zelfstandige onderne ming. Een onderzoek van de Gel derse Ontwikkelings Maatschappij (GOM) heeft aangetoond dat dit mogelijk is. HILLEGOM/DEN HAAG - Verlies van weidegrond en een ernstige toename van het verkeer. Dat vreest een aantal inwoners van Hille- gom wanneer in het gebied Oosteinde een bungalow park verrijst. Tijdens een hoorzitting in het pro vinciehuis in Den Haag werd er gisteren bij gedeputeerde staten, het dagelijks bestuur van de pro vincie, dan ook op aandrongen de zogenoemde verklaring van geen bezwaar tegen het bouwplan als nog in te trekken. Het is de bedoeling dat in Oo steinde uiteindelijk 480 vakantie huisjes zullen verschijnen. In de eerste fase, waarmee de ontwikke lingsmaatschappij Buhoma BV zo snel mogelijk een begin wil maken, zullen 280 van dergelijke woningen worden neergezet, aangevuld met een aantal speciale voorzieningen. A.C.H. van Trigt betoogde giste ren dat het aantal weidegronden in de bollenstreek al beperkt is. Hij sprak de vrees uit dat wanneer op nieuw een dergelijk stuk grond zal worden opgeofferd, dat ten koste zal gaan van de vogelstand. Van Trigt merkte op dat er in Oosteinde vooral veel grutto's, kieviten en tu reluurs broeden. Wanneer er defi nitief groen licht wordt gegeven voor de bouwactiviteiten zullen de ze vogelsoorten in dit gebied ern stig worden bedreigd, aldus Van Trigt De bezwaarmaker zei te kunnen inzien dat in bepaalde gevallen kostbare grond moet worden op geofferd voor sociale woningbouw of de aanleg van wegen. Dat er voor een dergelijk luxe complex spaarzame grond moet verdwijnen noemde hij evenwel onbegrijpe lijk. Winterrustlaan Wanneer toestemming wordt verleend voor de bouw van het bungalowpark zal het verkeer zijn weg moeten vinden via de Winter rustlaan. Behalve het feit dat tegen een toename van het verkeer op deze weg - die daartoe zal worden verbreed - al bezwaar bestaat, zijn de bewoners van de Bethlehem- laan er niet gerust op dat die ver breding ook snel wordt aange bracht. De angst werd gisteren uit gesproken dat de aanleg nog wel eens geruime tijd op zich kan laten wachten, zodat het (bouw)verkeer van de Bethlehemlaan gebruik zal maken. Tijdens de zitting gisteren zei de Hillegomse wethouder C.L.M. Manshande dat zodra duidelijk heid bestaat over de aanleg van het bungalowpark, er 'onmiddellijk' wordt begonnen met de verbre ding van de Winterrustlaan. Hij ontkende overigens niet dat er sprake zal zijn van een toename van het verkeer, mede als gevolg van andere ontwikkelingen in de streek, zoals* nieuwbouwwijken in Hillegom en Lisse. Ook het bloem bollen bedrijf Heemskerk tekent in het kader van de Wet Arob bezwaar aan tegen de voorgenomen afgifte van de ver klaring door de provincie. Het be drijf vreest dat er door de bouw van huizen letterlijk een schaduw zal vallen over stukken bollen- grond. Bovendien ziet het bedrijf zich met het oog op de toekomst gedwarsboomd bij de bouw van nieuwe kassen. Wethouder Manshande voerde aan dat er een groenstrook van tien meter breed tussen het bedrijf en het bungalowpark komt, terwijl er tevens sprake is van laagbouw. Hij noemde het bezwaar van het bol- lenbedrijf dan ook niet op zijn plaats. Verkoop Tot de bezwaarmakers behoorde gisteren ook mevrouw J. van der Beeke. Haar zegsman herinnerde er tijdens de zitting aan dat zijn cliënte bereid was haar pand te verkopen aan Buhoma, maar dat de prijs die het bedrijf wilde beta len veel te laag was. Van der Beeke slaat in het pand antieke spullen op. Te zijner tijd wil zij daar ook gaan wonen. Zij is echter bang voor vandalisme en daarom bereid het pand te verko pen. Manshande merkte echter op dat het pand niet geschikt is voor bewoning. Tijdens de zitting van de zoge noemde Arob-commissie bleek dat Van der Beeke eventueel ook Duizenden rozen, gerbera's, chrysanten, anjers, alstroe- meria's en vele andere soorten bloemen, vaak verwerkt in prachtige bloemstukken, zijn tot en met zondag te bezichtigen in de bloemenveiling aan de Legmeerdijk in Aalsmeer. Daar wordt voor de 23e keer de Nationale Bloemen Vaktentoonstelling gehouden. De tentoon stelling is georganiseerd door de afdeling Aalsmeer van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde en beslaat een oppervlakte van 15.000 vierkante meter. Hoewel de beurs in de eerste plaats bestemd is voor onderne mers, handelaren en exporteurs in de bloemensector is een be zoek aan de expositie ook voor andere belangstellenden heel in teressant. De kwekers van bloemen en potplanten tonen op de beurs hun nieuwste produkten. Zo zijn er onder meer twee nieuwe, geu rende roossoorten, een spierwit te alstroemeria, gerbera's met nieuwe kleuren en een nieuwe soort chrysant te bewonderen. Ook in de potplantensector Ujkt 'vernieuwing' het tover woord te zijn. In Aalsmeer wor den dezer dagen bijvoorbeeld een zeer compact groeiende be gonia en de nieuwe potplant 'Co- rynocarpus' geïntroduceerd. Behalve het groen is ook de techniek goed op de expositie vertegenwoordigd. Kassenbou- wers en bedrijven die zich bezig houden met de inrichting van kassen komen met de nieuwste snufjes. Voor de bloementelers geeft de' aanwezigheid van zoveel bedrijven de mogelijkh' x om in heel kort tijdsbestek .n verge lijking te maken tussen al de aan geboden goederen. De stands met artikelen voor de zogenaamde substraatteelt zijn ook voor consumenten ui terst leerzaam. Steeds meer kwe kers telen hun bloemen en plan ten niet langer op of in de grond. Aan grond kleven namelijk een paar nadelen. Zo is de bemesting van de planten minder nauwkeu rig te regelen en houdt grond het water soms langer vast dan ge wenst is. Bovendien kunnen ziekten en plagen achterblijven in de grond waardoor een nieu we teelt direct na het planten be smet kan raken. Door gebruik te maken van bij voorbeeld steenwol (een van de zogenaamde substraten), worden deze problemen voorkomen. De planten worden al heel vroeg in de steenwol gezet en blijven hier in staan totdat ze worden ver kocht. De ene ontwikkeling in, de bloementeelt maakt de andere nodig. Planten die met hun wor tels in een substraat staan moe ten vaak een klein beetje water krijgen. In het water worden de meststoffen opgelost. De con centratie meststoffen moet zeer nauwkeurig worden bepaald. Een klein beetje te veel ver brandt de wortels van de plant al. Om zo precies te kunnen werken zonder dat er een arbeidskracht de hele dag bij aanwezig hoeft te Op de Nationale Bloemenvaktentoonstelling in Aalsmeer wordt de nieuwe potplant Corynocarpus geïn troduceerd. De plant is in allerlei maten verkrijgbaar. tfotorpr» zijn is een computer nodig. In Aalsmeer zijn daarvan voorbeel den genoeg te vinden. Ook de computerapparatuur die wordt gebruikt om ramen van kasen automatisch open en dicht te laten gaan en de verwar mingsketel harder of zachter te laten branden (de zogenaamde klimaatcomputer) is er te bezich tigen. De vaktentoonstelling is van daag en morgen alleen toeganke lijk voor vakgenoten. Op zater dag en zondag kunnen ook ande re belangstellenden er van 09.00 tot 18.00 uur terecht. De entree bedraagt 7,50 gulden per per soon, kinderen, groepen en 65+ers betalen vijf gulden. Zondag zijn de techniekstands niet geopend. Daar staat tegen over dat er speciale stands voor de amateur zullen zijn. Voor voorlichting over de verwerking, verzorging, en gezondheid van bloemen en planten (de planten- dokter) kan iedereen daar te recht. Werk Planten beschermen tegen 'Sibe rische winters' als die van vorig jaar is nauwelijks mogelijk. De meeste struiken in de tuin kun nen normale winters echter pri ma doorstaan mits ze voldoende tegen de koude worden be schermd. Bij leirozen kan dat eenvoudig. Breng daartoe bij de voet van de plant wat blad en grond aan. Daardoor zal de vorst de wortels niet deren. Bij rozen op stam is bescherming moeilijker. Het is mogelijk de kroon van de plant in te pakken in een zak met stro waarin, voor de ventilatie, gaatjes zijn gemaakt. Eigenlijk zou alleen bij zeer strenge kou de zak over de plant moeten worden aangebracht maar dat is in de praktijk nauwelijks haalbaar. In de tuin overblijvende plan ten, zoals bijvoorbeeld doordra gende aardbeien, moeten met een laagje stro worden be schermd tegen strenge vorstaan- vallen. De bladeren die inmiddels in grote aantallen van de bomen vallen hoeven echt niet allemaal te worden weggehaald. Zeker in de siertuin kan het bladdek die nen als vorstbeschermer en meststof tegelijkertijd. Op het gazon moeten de bladeren wel worden verwijderd. Ook in de fruittuin is het raadzaam met de hark aan het werk te gaan. De bladerhopen kunnen als broed en overwinterplaats voor schim mels en ziekten dienen. Ver brand ze daarom. Ook in de moestuin moeten voorbereidingen voor de winter worden getroffen. Prei, knolsel- derie, schorseneren en koolraap groeien niet bij lage temperatu ren. Rooi ze daarom voorzichtig en kuil ze op, bij voorkeur in wit zand. Het opkuilen gaat als volgt in zijn werk: graaf een flinke, niet al te diepe kuil. Leg hierin de geoogste groente en dek de kuil af met een flinke laag zand en eventueel stro (in verband met vorst). Op deze manier bewaard kan de groente de hele winter door worden gegeten. Inkuilen is al- Na het 1 november-besluit van vo rige week vrijdagavond zijn de ra ketten niet meteen de volgende morgen 'ingevlogen' zoals in Bel gië, maar ze daveren wel door de weekbladen. Achtergrondverha len, reconstructies en portretten van dë hoofdrolspelers illustreren de ingewikkelde besluitvorming op de valreep. Een prettige bijkom stigheid bij dergelijke reconstruc ties is, dat deze zo goed kunnen worden ingekleurd. In Vrij Nederland heet het, dat premier Lubbers vrijdag door de leden van zijn kabinet is afge brand. Met name de VVD-be- windslieden zouden hun uiterste best hebben gedaan om het imago van de succesvolle CDA-premier te knakken. Zij mogen dat gepro beerd hebben, maar wie merkt er een paar dagen later nog iets van? Intussen voert Max van Weezei de lezer mee naar de beraadslagingen in de boezem van het kabinet, en hij schrijft erover alsof hij er zelf bij geweest is. Je zou bijna verge ten dat het hier om een reconstruc tie gaat, zo levensecht klinken de citaten. Zo zou Lubbers hebben geroepen: "Als jullie er om zes uur nog niet uit zijn, gaan we maandag pas verder", om daarna zijn kabi net in verwarring alleen te laten. Raspoetin Het verhaal is echter minder spannend dan het lijkt, we kennen de uitslag immers. Uiteindelijk zal Lubbers de uitputtingsslag win nen. Een bijzonder detail wordt ons niet onthouden door een van de liberale voorlieden die uit de school klapt: "Alle ministers had den voor de bijzondere gelegen heid hun beste pak of hun mooiste jurk aangetrokken om eindelijk hun besluit te nemen". Het ont breekt er nog maar aan dat VN het hele verhaal heeft opgesierd met de foto's van mevrouw Schoo en mevrouw Smit-Kroes in hun mooi ste jurk. Nu moeten we het helaas doen met Hans van Mierlo, volgens Van Weezei de "Raspoetin achter Ruud Lubbers". Maar deze Ras poetin bestrijdt met klem dat hij een soort praatpaal is voor heel Ne derland, en er is volgens hem ook helemaal geer. sprake van "gekon- kelefoes". Een mooi woord is dat: gekonkelefoes. Het duidt heel mooi aan wat je daaronder zo n beetje moet verstaan. De zakenman E.H. van Eeghen wordt in eerste instantie in VN nog begripvol aangeduid als de "zelfbe noemde pendeldiplomaat", maar even verderop heet hij al "de mis lukte mini-Kissinger uit Heemste de". De Groene Amsterdammer haalt het 1 november-besluit ook nog eens op en constateert dat de zaak op het laatste moment is stukgelo pen op "verstopte kanalen en havi ken op Buitenlandse Zaken in zo wel Moskou als Den Haag". De "Van Eeghen-Connection" is vol gens de Groene gelopen over de schijven van de journalist W.L. Brugsma en, opnieuw, Hans van Mierlo. Wachtend op de uitslag van topberaad in het Kremlin tussen Arbatov en Gorbatsjov doodde de brave Van Eeghen de uren van ge spannen afwachten op een bijzon dere manier. Hij las een adjudant van Arbatov de Bergrede voor, Mattheus 5:9. "Zalig de vredes- stichters, want zij zullen kinderen Gods genoemd worden". Van Eeghen en Van Mierlo wor den in diezelfde Groene Amster dammer door een zekere Opheffer te grazen genomen. In de rubriek Cultuur Samenleving biedt hoofdredacteur Van Amerongen volop ruimte voor vrolijke spot. Van Eeghen wordt hier neergezet als "zo'n heerlijke charlatan". Voor Van Mierlo heeft de schrijver die zich verschuilt achter het pseudo niem Opheffer ook een fraaie om schrijving bij de hand: "Lopen er ergens drie mannen van wie de middelste z'n handen warmt in de zakken van de andere twee, dan kun je er blind op vertrouwen dat dat Van Mierlo is. Hoe de combina tie ook is: links-links, rechts- rechts. of links-rechts, Van Mierlo wil altijd de middenpositie inne men; je weet nooit wat hij precies wil of kan". Superstrateeg In De Tijd blijkt premier Lub bers na 1 november bepaald niet afgebrand, integendeel. Hier wordt hij geportretteerd als de absolute meester van het politieke spel, als een superstrateeg, als de man te gen wie Nijpels en Den Uyl het als miezerige amateurs moeten afleg gen. Maar aan het slot krijgt het he le verhaal een verrassende wen ding, nadat de auteurs Den Uyl zelf pagina's lang hebben afgeschre- ven:"Joop den Uyl dus weer eens afgeschreven. Weekblad De Tijd, 5 juni 1981. Ruim vier jaar geleden. Covertekst: De PvdA na Den Uyl. Basis opent de jacht. Binnenin: "Nog maar 14 procent ziet hem als een mogelijke premier: het einde van Den Uyl". En De Tijd eindigt nu, november 1985, als volgt: "Den Uyl is geregeld uit de dood opge staan. En nu start hij zijn nieuwste dood met een score van 40 procent in de peilingen. Dus ach, het zou ook anders kunnen lopen". De Haagse Post, deze week ge red van een faillissement, steekt eerst zichzelf een hart onder de riem in de rubriek met ingezonden brieven. Ene J.Depover schrijft he lemaal uit Brussel: "Al 22 jaar ben ik HP-abonnee. Elke week weer haal ik het blad met genoegen uit mijn bus. En lees het met nog meer plezier. Wat een niveau, wat een prachtig Nederlands, wat een intel ligentie". Een wantrouwig vraagje onzer zijds: Is de HP-redactie hier niet het slachtoffer van een grapjas? De naam (Depover) en de woonplaats (Brussel) geven immers te denken. Want is het niet de Leidenaar Hans van Brussel die deze week de fi nanciële constructie rond kreeg waardoor de HP alsnog kan door gaan? En Depover, betekent dat op z'n Belgisch niet zoiets als armoed zaaier? Gelukkig verschijnt de HP volgende week ook weer, zodat dit raadsel misschien nog in haar ko lommen kan worden opgelost. De HP heelt Van Eeghen zelfs in full color op de voorpagina en laat hem uitvoerig verhalen hoe hij met die harde jongens in Moskou on derhandelde: "Je kijkt elkaar strak aan, geen flauwekul, dat gaat ver rukkelijk. Heel zakelijk, achter me kaar door". Vol vertrouwen in het nut van zijn eigen aanpak geelt leen mogelijk op droge gronden. Op natte grond kunnen bewaar- hopen worden gemaakt. Dc groenten worden op een laagje stro gelegd en afgedekt met een flinke laag aarde en stro. Voor de volkstuinen die op zware kleigronden liggen is de tijd van grondbewerking aange broken. De tuin moet nu worden omgespit. Bij vorst zal de grond dan 'kapotvriezen' waardoor de grond luchtiger wordt. Zand gronden moeten in het vooijaar worden bewerkt. Het is verstan dig deze grondsoort voedzamer te maken door er bij het spitten humus en compost doorheen te werken. Tuinagenda Bij Lochem Druk bv is 'De Ne derlandse tuinagenda 1986, dag boek voor de moes- en siertuin', verschenen. De agenda biedt, naast ruimte voor aantekenin gen, een schat aan informatie. El ke week wordt een gewas of as pect van de groenteteelt, fruit teelt en sierteelt belicht. Aan het begin van een nieuwe maand staat een overzicht van de werk zaamheden die de amateurtuin der in de komende weken te wachten staan. Niet alleen het poten, zaaien of snoeien, maar ook bijvoorbeeld het reinigen van de hobbykas of de bescher ming van gewassen tegen ziek ten en plagen worden uitgebreid behandeld. In deze 'maandover zichten' wordt steeds de teelt van een bepaald kruid belicht. Bij de beschrijving van de ver schillende teelten komen ook minder gangbare teelten zoals het kweken van kiwi's en crosne (een knolgewas), aan bod. Achterin de agenda staat een overzicht van de meest voorko mende ziekten en plagen en hun chemische bestrijding. Een zeer summier lijstje van de mogelijk heden van milieuvriendelijke be- strijdingsmethoden is eveneens opgenomen. Al met al biedt de tuinagenda een overvloed aan wetenswaar digheden voor de amateurtuin der. Door vele kleurenfoto's en pentekeningen is de agenda een aantrekkelijk boekwerkje. De agenda telt 160 pagina's, is ver krijgbaar bij de meeste boekhan dels en kost 16,45 gulden. MONICA WESSELING Van Eeghen een lesje in hard on derhandelen: "Je moet tegen die mensen keihard zijn, hè, en het gekke is, dat is me nog nooit kwa lijk genomen. Nooit. Je moet ze vooral geen stroop om de mond smeren, dat zijn ze vaak gewend, daar hebben ze niks aan". Het is allemaal heel aandoenlijk, maar een verbijsterde Brugsma, dezelfde die zondagmiddag zo ont spannen de discussie leidde in het tv-programma Het Capitool, be sluit zijn column in de HP, onder dankzegging aan Hugo Claus, met de verzuchting: "Het verdriet van Nederland". Dat waren de raketten m de weekbladen en enkele vertolkers van hoofd-en bijrollen. Wie deze week even iets anders wil, kan ge noeg van zijn gading vinden: Koot en Bie, het einde van de woning nood, de dood van Hans Kok, het Vlaamse theater, poëzie van vróu wen, de verpaupering van Nijme gen en een fotoreportage over de Dienstmaagden des Heren. Dat, en nog veel meer, is allemaal te vin den in het veelkleurige palet van de weekbladen. J W E. METSELAAR denkt aan het inrichten van een souvenirshop in het pand, wanneer het bungalowpark er eenmaal staat. De Hillegomse wethouder bracht daarop in herinnering dat er een agrarische bestemming op het pand rust. Momenteel heeft Van der Beeke wel een ontheffing, maar niet meer dan dat, aldus Manshande. "Bovendien, het ver kopen van souvenirs daar zie ik niet zitten", aldus de wethouder. Voorwaarden. De woordvoerster van Buhoma, D. Schuurmans, betoogde dat het bedrijf maandelijks grote sommen renteverlies lijdt door het uitblij ven van het groene licht. Overigens had ook dit bedrijf bezwaar ge maakt tegen de verklaring van geen bezwaar van de provincie, maar wel op heel andere gronden. GS hebben namelijk enkele voorwaarden verbonden aan die verklaring. Daartoe behoort onder meer een verdeling in het aantal huur- en koophuizen (210 voor de verhuur en 70 voor de verkoop) en voorschriften betreffende de in houdsmaat van de woningen. Schuurmans vroeg tijc. xns de hoor zitting aan GS de verklaring zon der meer af te geven en daaraan dus geen voorwaarden te verbin den. Het college van GS zal zich nu beraden over de bezwaarschriften en vervolgens uitspraak doen. EBR probeert alsnog plaatsing van windmolen LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Energiebedrijf Rijn land (EBR) tekent mogelijk be zwaar aan tegen de beslissing van het dagelijks bestuur van de pro vincie Zuid-Holland om geen toe stemming te geven voor de bouw van een windmolen in Aarlander- veen. Dat althans stelt de directie van dit bedrijf voor aan het college van bestuur van het EBR. De windmolen moet dienen om een aan de Achttienkavels geves tigd magazijn van het EBR van elektriciteit te voorzien. Boven dien wil het energiebedrijf onder zoeken of op deze manier stroom kan worden geleverd aan het nor male elektriciteitsnet. Daarbij wil het EBR vooral proeven doen met verschillende generatoren en ver schillende manieren om de wind molen aan het net te koppelen. Het dagelijks bestuur van de pro vincie ziet de windmolen om 'land schappelijke redenen echter niet zo zitten. De polder Nieuwkoop waar de molen moet komen te staan, wordt gekenmerkt door een grote openheid. De westelijke zijde van Achttienkavels kent nauwe lijks enige bebouwing. Als de mo len, die een ashoogte krijgt van 24 meter, daar komt te staan wordt die 'openheid' verstoord, aldus het provinciebestuur. Het voegt er aan toe dat het EBR maar een plaats moet zoeken die wel aanvaardbaar Korte afstand Aan de oostzijde van de Acht tienkavels staat overigens op dit moment al een windmolen bij een agrarisch bedrijf. Die windmolen is volgens het provinciebestuur wel aanvaardbaar. Het bestaan van die molen is echter geen reden voor het EBR om in deze buurt ook een'windmolen neer te zetten. De directie van het energiebe drijf is het niet eens met de ziens wijze van de provincie. De west kant van de Achttienkavels - waar de EBR-molen is gepland - kent inderdaad weinig bebouwing, zo geeft zij toe. Maar aan de oostelijke zijde van deze weg staan verschil lende gebouwen op korte afstand van elkaar. De polder wordt op die plaats dan ook niet gekenmerkt door een grote 'openheid', zoals het provin ciebestuur meent. De directie ziet ook niet in wat uit landschappelijk oogpunt het verschil is tussen de EBR-windmolen aan de westkant van de Achttienkavels of de wind molen bij het boerenbedrijf aan de oostzijde van deze weg. Het energiebedrijf stelt dat het enkele andere plaatsen heeft on derzocht om een windmolen te plaatsen. Die bleken echter niet ge-, schikt te zijn omdat of de aansluit kosten op het net veel te hoog zou den zijn of omdat de energie niet rechtstreeks voor eigen gebruik kan worden aangewend. En daar door zou het EBR een bijdrage van het ministerie van economische za ken mislopen. (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie heeft vanmorgen rond half vijf vier jeugdige vanda len aangehouden. De jongens, in leeftijd variërend van 10 tot 14 jaar. braken antennes en zijspiegels af van 6 langs de Prins Bernhardlaan en het Burgemeester Visserpark geparkeerd staande auto's. De jongelui werden opgepakt na meldingen van gedupeerde auto bezitters. Op het politiebureau bleek dat de vier waren weggelo pen uit het observatiecentrum Marnixhove, een doorgangstehuis van het openbaar ministerie. Na verhoor werden ze teruggebracht naar het centrum Mikpunt Hans van Mierlo.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21