Russen weer superieur Glasbergen zet Lugdunum opzij LUSV wint onderonsje met SKC CDA beschermt Deetman tegen 'eisen' Brinkman Britse reisbureau's: op zonvakantie met geld toe Drie op vijf hbo'ers halen het eerste jaar Lezers Schrijven 'OPEC heeft olieprijs (nog) niet losgelaten' DINSDAG 5 NOVEMBER 198 Hanepoel verrast LEIDEN - In de interregionale klasse van het zaalvoetbal had het team van Glasbergen gisteravond geen kind aan Lugdi Leidse formatie werd in de Cleyn- dat Lugd duinhal in Katwijk bij vlagen weg- Ung alle hoeken niets", hield de coach zijn gehoor voor, "dus laat ze in de tweede helft wat zien". De 'donderspeech' Glasbergen had tot resultaat de doelwisse- de Cleijnduin- gespeeld en verloor uiteindelijk hal kreeg te zien. De 2-1 met 10-5. In de hoofdklasse haakte sprong bij rust werd door de thuis- Van der Plas bij een 3-1 voor sprong af in het duel met De Hane poel, dat met 3-6 zegevierde. In de zelfde klasse had THB Boys ploeg in een mum van tijd uitge bouwd tot 6-1. Daarna meldde ook Lugdunum zich in het doelpunten- festijn, dat bij 10-5 werd afgesloten. der moeite met Cleijnduin dan de Doelpunten Glasbergen: Huug 5-2 uitslag doet vermoeden. Glasbergen-Lugdunum 10-5 In de eerste helft draaide het nog niet zo goed bij de thuisploeg. In de rust sprak Nico Glasbergen Aandewiel, Jan Hogewoning Martin van der Plas (allen 3x) Nico Zwaan. "Die zitten hier niet hartig woordje met zijn spelers. Ron van der Kolk kwam de thuis. ploeg toch op voorsprong door Leen van der Plas en Gert Zwaan. Na een tegentreffer van de gasten scoorde Rick Curfs 3-1, waarna het met Van der Plas was gebeurd. Nog voor de pauze vond De Hane poel de aansluiting en in de tweede helft werd Van der Plas voor zijn laconieke houding zwaar gestraft. Doelpunten De Hanepoel: John van Klink (4x) en Ger van Emme rik (2x). Eerste nederlaag voor NOVO-reserves LEIDEN - In de rayon-volleybalcompetitie stond bij de mannen het studententreffen tussen SKC en LUSV op het programma. Hoewel er weinig krachtsverschil was, zege vierde LUSV voor veel toeschouwers in een aantrekkelijke wedstrijd met 1-3. Bij de vrouwen klopte Orion in de eerste klasse het nog ongeslagen team van Novo 2 gedeci deerd met 0-3. SKC en LUSV maakten er een aardige wedstrijd van. LUSV maakte in de Leidse derby een meer ingespeelde in druk, wat uiteindelijk ook de door slag zou geven. SKC, vergeleken met het vorig seizoen op diverse plaatsen gewijzigd, kon via een ui terste krachtsinspanning de derde set nog in winst omzetten (15-7), maar moest de tol daarvoor in de vierde (4-15) betalen. Met onderlinge confrontatie niet erg op dreef. Het door de afwezigheid van twee basisspelers gehandicapte tweede pakte enigszins verrassend de eerste set met 15-5. Daarna evenwel was het afgelopen met de pret en werd duidelijk waarom het eerste het eerste is: 3-15, 9-15 en 11-15. Het tweede mannenteam van DAC won met 0-3 van plaats genoot Ridderveld. DAC denkt een kansje te hebben op Niels van Weeren en Fred Weide- drie promotieplaatsen, die dit i deelden rake klappen uit i door het instellen LUSV. De eerste twee speldelen tra promotieklasse te verdelen zijn. werden met 10-15 en 9-15 door De ploeg toonde zich op alle fron- UEFA tegen alternatief Cup-toernooi ZURICH (ANP/EFE) - De UE FA heeft een aantal aangeslo ten voetbalbonden afgeraden toestemming te verlenen aan de organisatie van een alterna tief bekertoernooi. De voetbal bonden van Italië en Spanje hebben het plan opgevat een Continentale Cup in het leven te roepen. Daaraan zouden clubs, die in de eerste ronde van de reguliere Europese toer nooien zijn uitgeschakeld, kun nen deelnemen. Voor de eerste editie werden acht clubs ge noemd, waaronder Ajax en Feyenoord. De Continentale Cup zou een concurrent zijn voor de toer nooien die onder auspiciën van de UEFA worden georgani seerd. Als gevolg van het ad vies van de UEFA is de „op richtingsvergadering" in Rome uitgesteld. De financiële positie van een aantal topclubs - die hun begro ting ten dele op enige Europese bekerronden baseren - was de drijfveer voor het project. Naast de twee Nederlandse clubs waren Hamburger SV (in de eerste bekerronde slachtof fer van Sparta), AS Roma, Fio- rentina, Valencia, Zaragozza en Dynamo Zagreb kandidaat- deelnemers. THB Boys-Cleijnduin 5-2 De Lisser thuisploeg speelde r k Van der Plas-drie goals - tig, maar won toch ruim van de Katwijkse formatie. Peter Boon kon bij een 3-0 achterstand nog wel twee keer tegenscoren (éen keer voor en één keer na rust), maar THB Boys nam uiteindelijk royaal afstand. Na de vijfde treffer lieten 'de boys', van wie Gerard van Beek, Ed Griffioen (2x), Arnold Vermeulen en John Jansen scoor den, het echter afweten zodat de schade voor Cleijnduijn beperkt bleef. LUSV gewonnen. De mannen WVC klopten in Warmond VCS met 3-1. Ook hier (Warmonders te- ten wat beter dan Ridderveld, dat voor deze gelegenheid door Hans de Bruin gecoacht werd. De set gen Sassenheimers) was sprake standen waren 8-15, 11—15 van een derby, mede door het feit 15. In het tweede bedrijf stond Rid- dat de spelers van beide ploegen derveld nog met 10-4 voor. Via debutant bovendien krap in zn spelers zit, moest de geblesseerde Anton Captein de hele wedstrijd meedoen. Gemini kwam overigens met 2-1 voor in sets en stond in het vierde speldeel met 11-4 voor. Het team uit Voorschoten gaf de zege toch nog uit handen: 14-16. RW gaf tegen Leython 3 wederom van zn titelaspiraties blijk. De Rijns burgers triomfeerden vrij gemak kelijk met 3-0. RW was veel meer een eenheid dan Leython, dat veel persoonlijke fouten maakte. Het enige wat bij de Leidenaren goed liep was de middenaanval. Vrouwen ten slotte behield de ongeslageij status door een 3-1 overwinning op Liusna, dat uitstekend weer] werk bood. De eerste en tweede se] werden met de grootste moeitd (18-16 en 17-15) door LUSV ge wonnen. Vervolgens pakte het Lisi ser team zelfs een setje (13-15), on in de laatste set te ervaren da LUSV toch over de betere ploej beschikte:. 15-8. elkaar goed kennen. VCS goede Jaap van den aanvallend opzicht zeker gelijk- Wijngaard deed DAC die achter stand teniet. Gemini/Kangeroes 3 - Aarlan- derveen eindigde in 2-2. Bij Aar- landerveen ontbrak spelverdeler Frans Koelewijn, waardoor de ploeg noodgedwongen met slechts een vormgever acteerde. Omdat de Vooral de pass was aan Sassen- heimse kant matig verzorgd. Set standen in dit duel waren 15-11, 16-18,15-8 en 15-11. Het eerste en tweede team van Orion waren in de MONTREAL (Van een speciale ANP-verslaggever) - Twee landen, die een jaar geleden bij het Olym pisch turntoemooi in Los Angeles ontbraken, hebben maandag op de eerste dag van de 23e wereldkam pioenschappen turnen in Montreal de meeste indruk gemaakt. De Sovjetunie, dat twee jaar geleden bij de wereldtitelstrijd zijn hege monie zag doorbroken door China, voert na de verplichte stof het lan- denklassement aan met een totaal van 293,15 punten. De DDR beves tigde zijn positie als outsider door de voorgeschreven oefeningen als tweede te beëindigen met een sco re van 290,70 punten. Titelhouder China en Olympisch kampioen Verenigde Staten waren gisteren de grote verliezers. De Chinezen, die door het lot erg on gunstig waren ingedeeld en negen uur eerder moesten turnen dan hun grote concurrenten, kunnen de hoop op prolongatie van de twee jaar geleden in Boedapest veroverde titel, laten varen. De Amerikanen, die van hun gouden Olympische ploeg nog maar twee turners in Montreal hebben, speel den totaal geen rol van betekenis. Zij hadden bovendien de pech, dat zij halverwege de wedstrijd Da niel Hayden kwijt raakten. De Amerikaan verzwikte bij de lan ding van het rek een enkel z De Russische ploeg, enkele De Japanse trainer Watanabe e ken getroffen door het uitvallen kende maandagavond eerlijk to- van individueel wereldkampioen taal niet met de Oostduitsers te Dimitn Belozertsjev, die by een hebben gerekend. „Wij hebben auto ongeluk een been brak, heeft hen gewoon over het hoofd gezien, dat verlies moeiteloos opgevangen. Het verschil is echter klein en wij De Russen turnden in het zeer ma- Zullen hen mogelijk woensdag in tig bezette Olympisch wielersta- de keuzestof kunnen passeren, dion, met een superieure souplesse Van strijd om de eerste plaats zal i: De homogene, jonge Oostduitse ploeg met Sylvio Kroll, die achter stig, dat de voet in het gips gezet de Rus Vladimir Artemov de twee- moest worden. Hij was het tweede de plaats in het individuele klasse- slachtoffer van de eerste dag. Eer der moest de Australiër Robert Ed monds naar het ziekenhuis omdat zijn linker achillespees was afge scheurd. Zowel de Verenigde Sta ten als Australië zullen in de keu zestof morgen met slechts vijf tur ners kunnen uitkomen, die allen tellen voor het klassement. ment inneemt, als grote uitblinker, werd algemeen niet in staat geacht schouwen Daarvoor is de voorsprong van 2,45 punten eenvoudig te groot. Des te aantrekkelijker zal het duel tussen de DDR en Japan worden. China kan zich vrijwel uitgeschakeld be de posities van de Sovjetunie, Ja pan en China te bedreigen. De eremetaal omdat dit land ook woensdagmorgen vroeg in actie moet komen. Het Oostduitsers zullen geen echte wordt tijd dat de Internationale concurrent blijken voor de Russi- Turn Federatie (FIG) de indeling van de landen gaat maken op basis van sterkte en die niet door het lot laat bepalen. Bij de vrouwen werd het nog on geslagen Novo 2 in de thuisbeurt tegen Orion in de eerste en tweede set compleet weggevaagd: 2-15 en 1-15. Van de schrik bekomen en ook door concentratieverlies aan Hazerswoudse kant kon Novo in de derde set wat meer weerstand bieden. Het bouwde een 10-5 voor sprong op, maar trok in de slotfase toch aan het kortste eind: 13-15. Het derde vrouwenteam van Novo deed het beter. Bij Gemini/Kange roes 3 werd met 0-3 (4-15,10-15 en 13-15) gewonnen. Leython 3 en RW deelden de punten in Leiden. RW stak vooral verdedigend goed in elkaar. Daarnaast beschikt de ploeg over een uitstekende wed- strijdmentaliteit. In de derde set bij voorbeeld bouwde Leython een 9-0 voorsprong op, maar was het RW dat zegevierde (11-15). Ley thon, dat Els Jacobs en Annet Mul ler niet kon opstellen, won de tweede en vierde set met 15-12 en 15-7. De eerste ging naar het Rijns- burgse team (8-15). S 70 - DAC 2 was een strijd tus sen routiniers (S 70) en jeugd (DAC). Deze eindigde onbeslist. De beide ploegen waren volledig aan elkaar gewaagd, wat een 2-2 score opleverde. De formatie uit Wou- brugge pakte de eerste en derde set (15-10 en 15-8) en de Alphense te genstander de tweede en vierde (9- 15 en 7-15). Blok'77 hield in een spannende wedstrijd Leython 4 onder de duim (3-1). De Katwijkse ploeg had wat meer alnvalskracht, wat in tussenscores van 14-16, 15- 8,16-14 en 15-8 resulteerde. LUSV Geruild tegen goede fietsen WARSCHAU (Reuter) - Lech Pia secki, wereldkampioen wielrennen op de weg bij de amateurszal hei komend seizoen uitkomen voor eeii Italiaanse profploeg. Dit hebben autoriteiten van de Poolse wielerul nie gisteren bekend gemaakt. Onmiddellijk nadat Piasecfcj ruim twee maanden geleden in Ital liè de wereldtitel veroverde, meldde Colnago zich als aanstaande werkl gever. Kopman in de ploeg is ex\ wereldkampioen Giuseppe Saronj ni. Bij monde van voorzitter Zbig\ niew Rvsin heeft de Poolse wieleri bond verklaard Piasecki alleen te laten gaan als daar een grote hoe\ veelheid goed wielermateriaal" te\ genover stond. Goede fietsen zijn schaars in Polen, evenals veel an-l dere goederen. Zilveren Molen gaat niet door LEIDEN - De wedstrijd Quick Boys - RCL in het kader van de strijd om de Zilveren Molen (halve finale) gaat vanavond niet door. De weersvoorspellingen zijn dermate ongunstig dat organisator LFC vroegtijdig tot afgelasting besloot. Een nieuwe datum is nog niet ge prikt. 'Handen af van onderwijsbegroting' DEN HAAG (ANP) - CDA-Kamerlid mevrouw Andela-Bauer heeft minister Brinkman (welzijn) gisteren gekapitteld over het publieke debat dat de bewindsman voert met zijn collega Deetman (onderwijs). Door de vergrijzing (meer ouderen) speelt op de technologische ont- en ontgroening (minder scholie- wikkelingen, ren) zal bij een tegenvallende eco- Mevrouw Andela-Bauer trok in nomische groei het uitgespaarde het meningsverschil tussen beide geld op onderwijs naar opvang van CDA-ministers openlijk partij voor ouderen moeten verkassen, zo be- minister Deetman. De onderwijs- toogt Brinkman. Als die verschui- kosten nemen al automatisch af liseert krijg je informatievoorzie- ving achterwege blijft moet serieus naarmate het aantal scholieren ning als prioriteit niet worden overwogen belastingen en daalt en bovendien is Brinkman premies te verhogen, aldus de met zijn kritiek aan het verkeerde CDA-minister. adres. Hij moet bij de minister van financiën aankloppen. Deetman (eveneens CDA) heeft Rjhlinthpkpn publiekelijk al gewaarschuwd dat ClDllOineKen op onderwijs deze kabinetsperiode Het CDA oefende ook kritiek uit fors is bezuinigd - PvdA-Kamerlid op de uitwerking van de op papier Nieuwenhoven (PvdA) toonde zich Van Nieuwenhoven sprak van 170 hooggestemde verwachtingen die als voormalig bibliothecaresse „be- a 180 miljoen gulden - terwijl de de minister koestert van het open- ledigd" door de voorstelling die de politiek allerlei nieuwe eisen stelt, bare bibliotheekwerk. De biblio- minister gaf ondermeer dat het onderwijs in- theken zouden zich in de plannen van de minister vooral moeten gaan richten op informatievoorzie ning in plaats van het aantrekken van zoveel mogelijk lezers van tri viale lectuur. „Als je de bibliotheken decentra- grond," zo waarschuwde CDA-Ka merlid mevrouw Cornelissen. In het wetsvoorstel op de Welzijnswet van minister Brinkman wordt voorzien in een geleidelijke over heveling van bibliotheeksubsidies de gemeenten. Mevrouw Van LONDEN Vakanties in landen rond de Middellandse Zee voor 100 gulden per week, voor 25 gul den, en zelfs met 25 gulden toe. Dat waren gisteren enkele van de koopjes die de Britten bij reisbu reaus in het hele land konden be- door Henk Dam machtigen als gevolg van een bit tere prijsoorlog tussen de tour operators. De oorlog werd gestart door de grote reisorganisatie Intasun, die bij wijze van stunt vorige week 500 vakanties naar landen als Griekenland, Spanje en Malta aanbood voor 32 pond (140 gul den) per week. Die vakanties wa ren in nog geen uur uitverkocht en noodzaakten grote concurrent Thomson Holidays ook iets te doen. Die antwoordde eind vorige week met 1000 vakanties naar de zon voor 25 per week of 35 pond voor veertien dagen. Vanaf dat moment was het open oorlog, waarbij vooral de wat kleinere touroperators de meest exoti sche stunts uithaalden. De in Leeds zetelende organi satie NAT Holidays verkocht gis teren in slechts enkele minuten tijds 500 tiendaagse reizen naar een camping in Zuid-Frankrijk voor nog geen 25 gulden per stuk. De reizen gingen gisteren naar de mensen die de hele, bij zonder koude zondagnacht voor enkele reisbureaus in de rij had den gestaan. Ze hadden nog meer voordeel kunnen halen in Coventry, waar een touroperator honderd reizen gratis weggaf, met bovendien vijf pond zakgeld toe. En in Lon den gaf weer een andere reisor ganisatie kleuren-tv's weg aan de tien gelukkigen die als eersten een toch al spotgoedkope vakan tie boekten. De touroperators hopen met hun aanbiedingen de mensen die niet in de prijzen zijn gevallen, dan toch in ieder geval voor <le normale vakanties in hun ldeuri- ge brochures te hebben gewon nen. De markt is groot: de reisor ganisaties kunnen, afgaande op cijfers van voorgaande jaren, bij elkaar op minstens 8,5 miljoen boekingen rekenen en, dank zij de slechte zomer van dit jaar, op waarschijnlijk nog wel aanzien lijk meer ook. Antenne voor ontvangst 'piraat' mag DEN HAAG (GPD) - Wie pira tenzenders wil beluisteren, moet dat kunnen. Als ze niet worden doorgegeven via het kabelnet, moet men derhalve een privé-antenne kunnen op richten, ook als een gemeente lijke verordening een antenne- verbod kent. Dat is het voorlopige oordeel van de waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. C. J. van Zeben. De afdeling recht spraak zelf moet te zijner tijd een definitief standpunt bepa len. De zaak is aangekaart door een bewoner van Putten. Hij moest van de gemeente zijn an tenne slopen. Dat bevel is thans geschorst. De gemeente Putten beriep zich op de jurispruden tie van de Raad van State dat antenneverboden niet in strijd zijn met het Europese Verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de fundamen tele vrijheden als via een kabel net dezelfde programma's kun nen worden ontvangen als met een eigen antenne. oorzaak van het massaal voortijdig afhaken, is niet voldoende gemoti veerd zijn. Dat kan het gevolg zijn van een hele reeks factoren, waar onder ziekte, financiën, het vo.. «v. v schoolklimaat en het te weinig be- worden gewoon bevorderd naar roepsgerichte karakter van het eer- DEN HAAG (GPD/ANP) - Twee van de vijf hbo-studenten lopen in het eerste jaar vertraging op, ver anderen van studierichting of stop pen helemaal met de opleiding. Slechts drie van de vijf studenten het tweede jaar. Dat blijkt uit onderzoek van het Leids Interdis ciplinair Centrum voor Onderwijs research naar de rendementspro blemen van het hoger beroepson derwijs, waarvan de resultaten gis teren bekend zijn gemaakt door de Stichting voor Onderzoek van het Onderwijs. Studenten met een havo-voorop leiding doen het minder goed dan vwo'ers: van de havisten mislukt de helft in het eerste jaar, van de vwo'ers een kwart. In de harde sec tor van het hbo (heao, fysiothera pie, hts, diëtetiek) brengt de havo- groep het er nog slechter af: vier van de vyf studenten moeten het eerste jaar overdoen of verlaten ge desillusioneerd de opleiding. Een slecht renderend hbo kost de overheid handenvol geld. De ste hbo-jaar. Scholen waar extra aandacht wordt besteed aan de praktijk, waar contacten tussen studenten en docenten worden bevorderd, waar vaste leergroepen zijn inge steld en waar een verplichte socia le introductie geldt, hebben een beter rendement dan scholen die dat allemaal niet doen. Maar maat regelen om het niveau van de stu denten op te vijzelen, zetten nau welijks zoden aan de dijk. Alleen studeertrainingen, het omlaag brengen van het aantal lesuren en het didactisch bijscholen van do centen blijkt enigszins te helpen. WARTBNA - Bij een scheepswerf in het f riese Wartena is gisteren een. vissersscheepje gedoopt, dat bestemd is voor een coöperatie op het Kaap- verdiaanse eiland Maio. De stichting Ideële Import in Amsterdam heeft het laten bouwen. (foto anp». JAKARTA (Rtr) - De Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) zal volgende maand tij dens haar bijeenkomst in Genève praten over een meer flexibel prijs beleid, zo heeft de voorzitter van de OPEC, de Indonesische minis ter van olie Subroto, gisteren be kendgemaakt. „In plaats van één richtprijs zal binnen bepaalde grenzen een reeks prijzen toege- dere toelichting gezegd dat zijn uit van de Verenigde Arabische Emi raten, Mana Said al-Oteiba, vorige week heeft gedaan. Hij zei toen dat de OPEC-landen sinds de jongste vergadering van het oliekartel in Wenen volledig vrij zij hun olie op de markt te brengen tegen iedere prijs die zij ervoor kunnen krijgen. Oteiba heeft dit weekend in een na staan worden", voegde hij spraken bedoeld waren als toe. schuwing aan het adres Daarmee heeft Subroto opnieuw olieproducenten- gereageerd op de geruchtmakende uitspraken die de minister van olie de BLANCO CHEQUE - De labour-parlementarier Ann Clwyd uit Wales heeft gisteren geprobeerd een blanco cheque van de regering te innen bij een bank, nadat zij er een bedrag op had ingevuld van 55,7 miljoen pond. belangrijkste oorzaak voor het lage Daar kreeg zij te horen dat zij het geld (meer dan 200 miljoen gulden) over vier dagen kon halen. Het normale salaris voor een lagerhuislid bedraagt 16.904 pond per jaar, maar de rijkskassier was vergeten dat bedrag in te vullen. Een woordvoerder van het ministerie van financien zij dat me vrouw Clwyd haar geld vrijdag niet zal krijgen. Haar salaris komt alsnog. studierendement is het niveau het voortgezet onderwijs: dat be reidt de leerlingen niet goed ge noeg voor op het hbo. Een tweede De OPEC heeft de laatste tijd ernstige kritiek op Noorwegen en Groot-Brittannië, vanwege hun ge ringe bereidheid samen te werken bij de stabilisering van de olie- markt. De minister van olie van Noorwegen, Kaare Kristiansen, heeft inmiddels op Oteiba's woor den gereageerd door te zeggen dat Noorwegen gaarne een prijsoorlog wil voorkomen. Handtekeningen Het hoofdartikel in uw krant van afgelopen maandag over het volks petitionnement laat geen twijfel over de politieke kleur van blad en redacteur. Zelf ben ik al jarenlang abonnee van uw krant, maar ik on derschrijf in genendele uw politie ke visie. Voor mij is van belang, mede na mens de overgrote meerderheid, wat de democratisch gekozen volksvertegenwoordiging na stem mingen in de Tweede Kamer voor staat. Geen opgeklopte, geldver slindende en op sentiment gespeel de handtekeningenacties onder kinderen, bejaarden en niet gecon troleerde anderen. Het ging daarbij helemaal niet om de kruisvluchtwapens; de werkelijke achtergrond is de hetze van de oppositie tegen het kabinet- Lubbers. De laatste alinea van het hoofd artikel, wat de redacteur gelukkig nog is opgevallen, geeft een beeld van het soort mensen dat achter en voor dit petitionnement staat. On behoorlijke en veelal slecht gekle de lieden die hun afschuw demon streren door de minister-president de rug toe te keren en met fluiten EUTHANASIE - Het CDA moet weigeren deel uit te maken van een nieuw kabinet, wanneer het initia tief-wetsvoorstel over euthanasie van het D'66-kamerlid Wessel- Tuinstra een meerderheid krijgt in de Tweede Kamer. Dit heeft het CDA-Tweede-Ka- merlid Borgman maandag in Ben- nekom gezegd tijdens een bijeen komst van CDA-vrouwen. Het ini- tiatief-Wessel wil actieve euthana sie onder bepaalde voorwaarden niet langer strafbaar stellen en kan naar verwachting rekenen op een kamermeerderheid .van PvdA, VVD en D'66. Voor het CDA gaat het voorstel echter veel te ver. en schreeuwen de man het spreken onmogelijk te maken. Dat heeft niets met democratie te maken. Dat is a-sociaal en onbe hoorlijk. Voor geen geld van de wereld wil ik bij zulke mensen behoren en ik wil bij deze de redactie verzoeken deze onsmakelijke voorvallen sterk te veroordelen. C. Ouwehand Parsstraat 11 Katwijk aan Zee Krakers Het overlijden van de arrestant Jo hannes Kok in een Amsterdamse politiecel en de daaruit voort vloeiende rellen is geen incident. Het is het gevolg van een crisisbe- leid dat door deze regering ver doorgevoerd wordt. Dit beleid heeft veel nadelige gevolgen voor veel groepen mensen. Mensen kraakten panden die toentertijd door het falend woning- beleid leeg bleven, terwijl er toen al een enorme behoefte aan goed kope woonruimte was (ook gevolg van het regeringsbeleid). Dat die mensen dit willen behou den is niet zo verwonderlijk. Im mers, zij hebben de panden opge knapt en bewoonbaar gemaakt en de woningnood daalde. Het nieu we woningbeleid dat door de ge meente Amsterdam voor de Staats liedenbuurt is uitgestippeld geeft hun niet de garantie dat er goedko pe woonruimte voor terugkomt. De gevolgen van dit beleid zyn oorlogsverklaringen over en weer. Het overgrote deel van de pers brengt stenen en rellen naar de voorgrond. Dit is een eenzijdige belichting van de zaak, terwijl het hoe en waarom naar de achter grond of zelfs helemaal verdwijnt. Marcèl Snijders Morsweg 67 Leiden

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12