Leiden bakt er niets van TOP onstuitbaar 5D T Vrouwen Foreholte handhaven zich aan kop Verdienstelijke deling LMHC Blitz valt terug Amsterdam stuntelt mee Met hoog genoteerd HGC Danaiden verrast Zuiderkwartier Rothengatter profiteert Hein Vergeer wint marathon MAANDAG 4 NOVEMBER 1985 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - De vrouwen van Fore holte handhaafden gisteren in de sporthal De Gaasbak in Voorhout hun koppositie in de eerste divisie A van de zaalhandbalcompetitie door Odin uit Heemskerk met 18-9 in te pakken. Dat gebeurde voor een volgepakte tribune en belang rijker, voor de ogen van de verte genwoordiging van de nieuwe sponsor. Betere introductie had den de 'groenen' zich niet kunnen wensen. In de tweede divisie verlo ren de vrouwen van HVS met 11- 12 van DWS. Vorige week werd het in Leidschendam tegen GSC 12-11 en nu dus in Schiedam 11-12. Het kan verkeren. De mannen van Saturnus kregen in Leiden hun eerste nederlaag te slikken. DES'72 nam de winst mee naar Pa- pendrecht, 19-17. De vrouwen van Oase wonnen in de derde divisie uit in Schiedam met 10-7 van HVK en ook de vrouwen van HVV'70 bleven in Den Haag tegen Athene met 10-6 aan de goede kant van de In de afdelings eerste klasse staan de vrouwen van Saturnus na de 16-6 winst tegen MMO op de eerste plaats van de ranglijst. Bo ven de gedoodverfde kampioens kandidaat Olympia'72 uit Wasse naar, dat gisteren weer een punt moest inleveren. In Leidschendam werd het 7-7 tegen EHC! Northa bleef met 10-7 in de meerderheid tegen EDH uit Delft. De mannen van HVV '70 uit Voorschoten speelden weer gelijk. Nu tegen Hermes 2, 17-17. Rijn streek had geen enkele moeite met HVS, 21-9. Foreholte was in het eerste kwartier van de wedstrijd te gen Odin zichtbaar gespannen. Odin kon de score openen, 1-0, en daarna nog eens, weer vanuit de hoek toeslaan, 2-0. Monique van Beelen bracht met een break de Voorhoutse titelkandidaat op gang, 2-1. Nel Geerlings vond uit de hoek op de van haar bekende manier de opening in het Odin- doel, 2-2. Toen was eigenlijk al dui delijk dat Foreholte in zijn ritme kwam. Met de rust leidde de Voor houtse ploeg met 6-3. Na de her vatting barstte de bui boven Odin pas goed los. Binnen tien minuten zwalkte Odin aangeslagen door de sporthal de Gaasbak. Nel Geerlings. strafworp, Ellen Warmerdam, breakout en Marjan Mens, een één-tweetje met Hennie Boskamp uit een numerieke min derheid. hadden toen de stand naar 9-3 getild. Er was voor Odin geen redden meer aan. Een schietfestijn met ditmaal Elly Fijneman met 5 treffers in de hoofdrol gaf de kij kers volop waar voor hun geld. Het werd tenslotte, gelukkig voor de ploeg uit Heemskerk, maar 18-9. De score had gemakkelijk dik in de twintig kunnen liggen. HVS maakte in de aanval teveel onnodige fouten. DWS profiteerde daar dankbaar van. Drie breakout- kansen leverden evenzovele Schie- damse treffers op. Volhouden, het waarmerk van de Stompwijkse vrouwen, leek na een ruststand van 6-9 toch de bakens te verzet ten, 6-6. Maar juist toen maakte de verdediging, tot dan toe het sterk ste punt bij HVS, drie fouten op rij. DWS pakte ook die kansen zonder mankeren, 12-9. Nog gaf HVS zich net gewonnen. Op 12-11 wankelde DWS onder de Stompwijkse stormloop. Het had geen halve mi nuut langer moeten duren. Geluk kig voor DWS, jammer voor een te laat ontketend HVS, het bleef 12- 11 voor DWS. i van Saturnus troffen in DES'72 een tegenstander die goed gebruik wist te maken van de mogelijkheden die een 4-2-defen- sie in de hoeken biedt. Daar vielen gisteren ook bij herhaling gaten. Gaten die door de beide keepers, Rob Otten en Ad van Fessem, hoe goed zij zich beiden ook weerden, niet opgevuld konden worden met positiekiezen. De rust ging in met een gelijke stand, 8-8. Want al stak Saturnus niet in zijn beste vorm, de ploeg had inhoud genoeg om toch overeind te blijven. Halverwege de tweede helft leid den de Leidenaars zelfs met 10-9 en later met 11-10. De hoeken, steeds maar weer de hoeken in de Satumus-defensie, gaven DES'72 de kans om in de race te blijven. De Leidse voorsprong werd door DES omgezet in een 11-15 achterstand. Pedro Melita schoot toen tweemaal raak vanuit de rechterhoek en toonde met die treffers meteen waar het ditmaal bij Saturnus ook nog aan schortte: aan de afmaak. DES'72 kwam met een strafworp, een dubieuze, op 16-13. In een ex plosieve slotfase, waarin beide ploegen treffers konden laten note ren, kwam Saturnus net tekort, 17- 19. maar was teruggevallen op de ou de. vertrouwde 6-0 verdediging. Dat deed vooral keepster Jolanda van der Vlugt zichtbaar goed. Er werden ook de nodige schoten ge blokt. Maar waar de verdediging naar behoren werkte, bleef het in de aanval een bijna slaapverwek kend spelletje. De rust ging in met 3-3. Na de hervatting was alles an ders. De bal ging in de aanval snel rond en daar bleek de HVK-defen- sie geen raad mee te weten. Van 3-3 liep Oase uit naar 8-3. De strijd was gestreden. Ella van de Poel kreeg nog tweemaal achtereen een twee minuten straf, maar zelfs met een speelster min der zag HVK geen kans om de sco re van Oase in te dammen. Roos van de Poel kogelde van afstand in, 9-4. en na 9-5 was Lydia van der Poel trefzeker op een sprongworp hoog over de HVK-muur heen, 10- 5. HVK kwam in het slotoffensief niet verder dan twee treffers, 10-7 voor Oase. Dik verdiend in een sterke tweede helft. HVV'70 botste in de wedstrijd te gen Athene op een sterke keepster. Dat was voor de Voorschotense ploeg een aparte ervaring. Meestal raakt de oppositie van slag bij de confrontatie met de Voorschotense keepster. Aimee Visser. Met de rust was de stand gelijk. 3-3. De donderspeech die coach-trainer Cees Lam boo na de rust had afge stoken. waarbij hij van de defensie feller aantasten eiste, werkte. Bo vendien had Lamboo zijn speel sters met een open defensie ge dwongen tot hard werken. Athene bleek tegen die open defensie, ver re uitstap, geen antwoord te heb ben. De breakout van HVV'70 kreeg kansen op de foute afspeel- ballen van de Athene-aanval. Van 3-3 werd het 6-3 voor HW70 en dat gat kon Athene niet meer dich ten. Mede natuurlijk dank zij het weer sterke keepen van Aimee Vis ser die twee strafworpen stopte! met 10-6 pakte HVV'70 een nuttige winst. FRANK BONTE LEIDEN - Was er eindelijk en voor het eerst van dit sei zoen weer een beetje volk in de Vijf Meihal, voeren BS Leiden en Amsterdam in het kader van de vier onderlinge duels een van de allerslechtste wedstrijden sinds jaren op. Dat was dus bepaald geen beste reclame voor het sponsor- loze basketbal in het algemeen en voor het verliezende Leiden (57-62) in het bijzonder, dit zeker met het oog op de thuiswedstrijd van volgende week tegen lijstaanvoerder Den Bosch. Die overigens zonder zijn geblesseerde Ameri kanen, zelf zijn eerste nederlaag leed. In dit geval tegen het onberekenbare Haaksbergen. Door dit alles en de overwinning van Weert is op de ranglijst de hele boel weer bijelkaar gekomen waar door ook op dat front het beeld, dat dit seizoen sprake is van een op^* merkelijke nivellering, compleet is. Eventjes een wat mindere dag en prompt ben je, tegen wie dan ook, het haasje. Tot nu toe wist al leen de koploper zich aan die nieu we tendens te onttrekken. Maar zonder huurlingen en natuurlijk zonder Kees Akerboom is ook de kampioen een kwetsbaar geheel. Met die gedachte moet Leiden, dat zakte naar de derde plaats, zich maar troosten en daarbij hopen dat de algehele malaise waarin zater dag bijna iedereen deelde dan is overwonnen. Trouwens, waar die plotselinge inzinking na de fraaie vertoning van vorige week tegen Enschede ditmaal vandaan kwam was voor de meesten een raadsel. In geval van de midweekse misser tegen Den Helder gold vermoeid heid nog als een aanvaardbaar ex cuus. "Maar nu, op zaterdag, gaat dat natuurlijk niet op. Ik begrijp ik er geen zak van", aldus Hans Hey- deman. Gestuntel Die wist zich eigenlijk als enige (Van Helfteren girtg aanvankelijk goed van start) te onttrekken aan het gestuntel, maar kon daarmee toch niet voorkomen dat zijn ploeg door het al evenzeer knoeiende Amsterdam naar een nederlaag werd gespeeld. "Toch nog onno dig", moppperde de hardwerkende international (topscorer en topre- bounder) na afloop. "Ik draaide goed dus ze hadden mij meer de bal moeten geven. Daar hebben we een spelletje voor. Vijf, heet dat. Maar ik hoorde alleen maar twee roepen". Tot aan 22-22 na 15 minuten kon Leiden althans in cijfers nog verdoezelen dat het een complete off-day had. Dat was mede te dan ken aan Amsterdam dat er in eer ste instantie ook niets van bakte. Maar toen de ploeg van Peter van Rijsewijk onder aanvoering van Cees Amama even in zijn normale ritme geraakte viel met name het povere spel van spelers als Emill Hagens en Bert Kragtwijk op. Net als het talent Daan van Egmond commandeerde coach Harrewijn ook hen naar de bank. Met een 26- 39 ruststand als gevolg. Na de pauze was het opnieuw routinier Amama die aanvoelde dat zijn ploeg een flinke slag kon slaan, maar vreemd genoeg kreeg 'de rooie' zijn ploeggenoten zelfs bij een maximale voorsprong van 15 punten (32-47) niet mee. Ook de Amerikanen Moore en Thomas stuntelden er soms flink op los ter wijl ex-Leiden-speler Richard van Poelgeest net als Kragtwijk geen moment loskwam. Publiek Dat ook Amsterdam zaterdag Leiden - Amsterdam 57-62 (26-39) Scores LEIDEN - Heijdeman 14 (13), Van Helfte- centage 41, rebounds 32, balverlies 19. AMSTERDAM - Te Velde 20, Amama 12, Moore en Thomas 10, Van Poelgeest en Halewijn 4. Schotpercentage 46, rebounds 38, balverlies 14. Arbiters: Woudstra/Herwijer Vijf fouten: geen Toeschouwers: 500 zonder een greintje zelfvertrouwen acteerde bleek toen het publiek zich na twee Leidse scores op rij toch nog met de zaak ging be moeien. In een mum van tijd was het gat voornamelijk door toedoen van het geschreeuw en Heijdeman goeddeels gedicht en bij 39-47 leek het er zowaar op dat Leiden zich alsnog zou oprichten. Maar hoe zeer de ploeg tegen zichzelf vocht werd pas echt goed duidelijk in de daaropvolgende drie minuten. Daarin zag de thuisclub kans om maar liefst vier lay-ups te missen en riep daarmee het noodlot over zich af Al kreeg Leiden zowaar nog een tweede kans om het pleit in zijn voordeel te beslechten. Terwijl Amsterdam uitsluitend nog over eind werd gehouden door het grote talent Okke te Velde die alle scores en belangrijke rebounds in de be slissende fase voor rekening nam smeet Hagens (4 op 15 schot) er in een alles-of-niets-poging een drie punter tegenaan die de score twee minuten voor tijd opeens op 53-56 bracht. Opnieuw Te Velde durfde als enige Amsterdammer nog te schieten, maar omdat Sander Ka- les repliceerde met twee benutte vrije worpen ging de laatste mi nuut in met een 57-60 stand. Toen gokte Harrewijn op zijn beurt alles-of-niets en wisselde Ka- les meteen uit voor John Emanuels die daarvoor had aangetoond ook al niet in vorm te zijn. Het viel ver keerd uit. Weliswaar veroverde Leiden de bal, maar Emanuels - die dus de driepunter moest nemen om een optie op de verlenging te krijgen - verloor die bij het opbren gen knullig aan Van Poelgeest. Die deed wat hij moest doen. En ver loste Leiden uit zijn lijden. AD VAN KAAM LEIDEN - De veldcompetitie is voor de meeste korfbalclubs voorlopig teneinde, hoewel de beide Leidse promotieklassers vanwege afgelastingen het afgelopen weekeinde al niet eens meer in actie kwamen. TOP klopte PSV met 9-5 en gaat ongeslagen de zaal in. In de stadsderby tegen De Danaïden wist Zuiderkwartier een forse achterstand goed te maken en verrassend met 7-6 te winnen. Ook in de return bleef TOP PSV de baas. Kon in het eerste duel in Eindhoven nog sprake zijn van een zekere onderschatting, nu waren de Brabanders op alles voorbereid. Maar desondanks bleek TOP on stuitbaar, vooral waar het het da meszestal betrof. Met vier treffers hadden de Sassenheimse vrouwen een fors aandeel in de score en ook aan drie strafworpen gingen acties van dameszijde vooraf. Al na de eerste vakwisseling bij 1-1 nam TOP door treffers van Bar bara Romsom en Gerco Langelaan afstand. Deze marge werd in het eerste kwartier na de pauze (4-2) tot 6-2 uitgebouwd. PSV gaf zich toen al gewonnen en had er geen be zwaar tegen, dat TOP-lid Floor Duiker de laatste twintig minuten de fluit van de geblesseerd geraak te arbiter overnam. TOP won door doelpunten van Jacqueline Winter (2), Anne van der Zaag (2), Gerco Langelaan (2), Stella van der Zaag, Barbara Rom som en Ron van der Willik simpel weg met 9-5. Ommekeer Voor de schoonheidsprijs kwam Zuiderkwartier-De Danaïden al lerminst in aanmerking, maar dat DEN HAAG - Het gaat slecht met het basketbalteam van Blitz. De debu tant in de eerste divisie verloor zaterdagavond tegen Argus zijn vijfde wedstrijd op rij: 109-86. Het vrouwenteam van MSV greep in Groningen een 73-74 zege bij Olympia, terwijl Lisse overeind bleef tegen Green Eagles: 58-61. Grasshoppers zegevierde over Cangeroes: 68-46. Blitz maakt moeilijke tijden door. Vorig jaar won de door Henk Krau- wel geleide formatie met overmacht de titelstrijd in het rayon, al werd het op het einde toch nog even spannend. De Voorschotenaren mikten voor dit seizoen op een plaats in de middenmoot en nestelden zich na een voorspoedige start zelfs even op de eerste plaats. Daarna is het echter bergafwaarts gegaan, met als voorlopig dieptepunt vorige week een kans loze nederlaag tegen Rotterdam-Zuid en zaterdag een met veel gekrakeel gepaard gaand verlies tegen Argus. Coach Krauwel en spelmaker Moerer (21 pnt) werden het veld uitgestuurd. Argus, dat de strijd met name onder de borden besliste (48 tegen 22 rebounds) won probleemloos: 109-86. MSV, met een opvallende Maija van Dijk, maakte zich pas na rust (32-31) los van Olympia, dat het Noordwijkse duo Ria Bröring - Tineke Bos (beiden 21 punten) niet wist af te stoppen: 62-74. De overwinning van MSV kwam door eigen fouten (balverlies) toch nog in gevaar toen de Groningsen in de slotminuten terugkwamen: 73-74. Lisse ging in Maassluis slecht van start (schot 6 uit 35), maar wist tot de rust de schade beperkt te houden tot 25-15 Halverwege de tweede helft kreeg Lisse meer vat op het spel van Green Eagles en via 50-50 werd het uiteindelijk 58-61, met Annelies van der Hulst (14) als topscoorster. Grasshoppers bleef ondanks slecht spel (een 0-12 start) makkelijk op de been tegen Cangeroes, dat in Katwijk met 68-46 (rust 34-30) werd wegge speeld. Petra van der Oever tekende voor 19 punten. kon niemand deren. Verbeten in zet, het uiterst grillig scoreverloop en de resulterende, tot het aller laatste moment aanwezige span ning maakten de Leidse confronta tie tot een ware derby. Een duel met een teleurstellend slot voor De Danaïden, dat een 3-6 voorsprong verspeelde en tenslotte met 7-6 verloor. "Ik zag dit van te voren aankomen", bromde coach Hans van Huis, langs de lijn zijn spullen bijeenpakkend. "Van mij had het na vorige week ouwe wij ven mogen regenen. In twee we ken verspelen we nu èn twee pun ten èn de koppositie, het ergste dat ons voor de zaal nog kon gebeu- Reden te over voor Van Huis om ontevreden te zijn, want tot halver wege de tweede helft leek De Da naïden niets te kunnen gebeuren. Weliswaar was de 2-4 voorsprong, die het voor rust nam door treffers van Hennie Devilee en Eric Peters, enigszins tegen de veldverhoudin- gen in, na 3-6 leek Zuiderkwartier rijp voor de beslissende slag. Waar om deze toch uitbleef? Hans van Huis moest het antwoord schuldig blijven. "De Danaïden had verder uit kunnën lopen", analyseerde ook winnend coach Wim Niesing achteraf. "Maar durfde kennelijk niet door te gaan. Men bleef te lang kijken, wachten op de kansen. Wij hadden toen het geluk ineens wel te gaan scoren". greep van Zuiderkwartier coach Niesing. Plots had de invalsters vijf minuten voor tijd even twee te genstanders, waardoor uit vrije po sitie Els van Lunteren 7-6 in kon schieten. Een goal die de sensatie compleet, maakte. Verspeeld In de slotminuut gaf Ons Eiland de overwinning alsnog uit handen. Plaatsfouten bij het spelbevriezen brachten ADO in balbezit en de ploeg uit 's Gravendeel maakte geen fout: 6-6. Henk Roedoe c.s. hadden door het conditioneel en technisch surplus wel de beste kansen op de overwinning, maar slaagden er niet in weg te lopen van de hekkesluiter. Olga Soudan en René Arnoldus scoorden beiden tweemaal voor Ons Eiland. Met de derde aanval voor de korf bleef Velocitas in het duel tegen Atlas bijna een half uur op 3-2 ste ken. "We zijn bezig met het aanle ren van een nieuw spelconcept", verklaarde coach Piet l'Ami. "Na een tijdje worden de lessen toch nog vergeten en wordt er weer sim pel richting korf gespeeld". Aad van Poelgeest doorbrak echter in de tweede minuut na rust de ban en de resulterende tweepunts-mar- ge kwam vervolgens niet meer in gevaar. "Een goede wedstrijd", conclu deerde coach Lenie Slegtenhorst Kitty van der Mark luidde na twintig minuten de ommekeer in. Na een kwartier lang uiterst moei zaam aanvalspel, waarbij ook nog eens een strafworp werd gemist, kreeg Zuiderkwartier bij 4-6 een veel gevaarlijker vak voor de korf. Dirk Jan de Kreek bleek plots niet te stoppen en bracht binnen vijf eindeliike 12-7 zege. minuten verdediger Frans Brand tot wanhoop door tweemaal te sco- van De Algemene,-"ondanks dat we halverwege nog een inzinking kregen". Tegenstander KVR wist inderdaad een 6-1 achterstand on gedaan te maken, maar had na 7-7 geen antwoord op de doeltreffende acties van Marco Mud en Bert Mol- loy. Beiden scoorden viermaal en hadden een groot aandeel in de uit- Zelfs op dat moment had De Da naïden het initiatief nog kunnen te rugwinnen. Eric Peters verraste in valler Rens Henzen na een korte onderbreking wegens losgeraakte schoenveters en forceerde prompt een strafworp. De anders zo koel bloedige Hennie van der Top miste echter deze droomkans van twee ënhalve meter, zoals ook drie ande ren tevoren al hadden gefaald. Het inzetten van Ineke den Har- tog bleek indirekt een gouden Crecendo kwam er bij De Zwer vers volstrekt niet aan te pas. "Let terlijk en figuurlijk zaten we volko men vast", moest coach Ruud Nie sing toegeven. Na 6-0 scoorde Ca- rolien van Noort tweemaal en daar bleef het na rust bij: 10-2. Ook Fluks kwam tegen Avanti, zeker na rust (3-5) bijzonder moei zaam tot scoren, maar hield de ver dediging wel potdicht. Nel Hordijk bepaalde de eindstand op 3-6, ter wijl voor de pauze Bram Koppe naal tweemaal doelpuntte. BRAM VAN GENT OEGSTGEEST - De LMHC-hoc- keyers hebben gistermiddag een zeer verdienstelijk gelijkspel (2-2) behaald tegen het op de tweede plaats genoteerde HGC. Na de 2-1 winst van Klein Zwitserland op Kampong is de strijd om de Neder landse titel, met nog 14 duels voor de boeg, weer geheel open. Kam pioen Kampong staat nog wel op kop, maar wordt op twee punten gevolgd door maar liefst vijf ploe gen. Ook Bloemendaal zit met drie punten achterstand weer goed in de race. Deelname van het Neder lands elftal aan het toernooi om de Champions Trophy (half novem ber in het Australische Perth) is de oorzaak van een zeer langdurige winterstop in de mannen- hoofdklasse die nu al is ingegaan. LMHC heeft het sterke spel van verleden week (winst op Oranje Zwart) ook tegen de Haagse Gazel len voortgezet. Ondanks het zelf verzekerde spel in de eerste tien minuten, kwam dat er aanvanke lijk nog niet helemaal uit. De ploeg van coach Baarschers kwam zelfs op een 0-2 achterstand. Na de pau ze bood LMHC evenwel prima te genstand en kwam verdiend langs zij. Afhouden van voorstopper Boudewijn van Eyck, na veertien minuten, leverde de Hagenaars de eerste strafcorner op, die prompt tot de openingstreffer leidde. Spe cialist Bob Hofland sloeg toe in de rechterhoek. De gestrekt liggende keeper Tom van der Meer scherm de die hoek weliswaar af, maar de keihard ingeslagen bal carambo leerde via zijn stick hoog in de tou- De Hagenaars begrepen dat de op achterstand gezette oppenonent flink onder druk gehouden moest worden om het karwei vroegtijdig af te maken. Enkele minuten na de openingstreffer kregen zij uit al weer een strafcorner de kans op een tweede doelpunt. Maarten Reinking sloeg aan op de niet feil loos met omgekeerde stick stop pende aanvoerder Eddy Kervezee. De bal werd in tweede instantie ge stopt door schutter Hofland die op identieke wijze 0-2 liet aanteke nen. LMHC-aanvoerder Paul van der Meer zorgde vervolgens voor grote consternatie door arbiter Henk Nefkens te vragen of de bal wel echt stil had gelegen. Hij verzocht de leidsman te rade te gaan bij zijn collega. Nefkens deed het verzoek af met de vraag of Van der Meer er soms uit wilde en gaf prompt de afslag aan de tegenpartij. Door het incident werd het publiek van de thuisploeg lekker opgewarmd en begon Leiden krachtig aan te moe digen. Het gevecht om de bal speelde zich voor de pauze in hoofdzaak af tussen de 23-meterlijnen. LMHC kreeg slechts twee mogelijkheden. Hans Wagener leidde een gevaarlij ke aanval in, die smoordde door gebrek aan mankracht, terwijl Wouter Eikenhout de bal een keer net naast sloeg. De kansen voor HGC bleven eveneens beperkt, wat het gevolg was van de straffe mandekking op de Haagse spitsen. De kersverse international Gijs Weterings werd knap uit de wed strijd gehouden door Wagener en Hans-Willem Croll kleefde succes vol aan Peter Verstappen. HGC verdiende wel de derde korte hoekslag waarbij Evert Vixsebox- se echter optrad als reddende en gel op de lijn. Door op de voet van Croll te schieten forceerde Ver stappen de vierde strafcorner, die zonder gevolgen bleef omdat Hof land de bal naast het doel kogelde. Onmiddellijk na de hervatting nam de thuisploeg het initiatief en dat leverde na vijf minuten de strafcorner op die leidde tot de tweede corner. Harmen Jansen Schoonhoven zag zijn inzet afstui ten voor de alerte oud-HGC'er Kas- per Klyn die raak schoot: 1-2. De Oegstgeestcr ploeg raakte daar door volledig terug in de wedstrijd, i aantal HGC'ers dacht dat die al gewonnen was. Na twaalf minuten zette Baarschers cen trumspits Bob-Jan Dietrich in die niet in de basis stond vanwege het te laat komen bij de voorbespre king. Onno te Rijdt ruimde het veld en deed dat definitief omdat hij in Italië filmgeschiedenis gaat studeren. De bewoners van de Roggewo- ning kregen veelvuldig te maken met gretig opkomende verdedigers en hadden hun manco in niet vol doende meeverdedigende midden velders. De voor het Nederlandse team gepasseerde doelman Zijp was echter attent. In het tweede part keepte Tom van der Meer voortreffelijk. Hij stopte Robbert Delissen een paar keer op de rand van de cirkel af en verwerkte inzet ten van Paul van Ass en Weterings bekwaam. Daarbij hielp Croll ou derwets door te redden bij de vijf de strafcorner. HGC-coach Mark Bouwman kon het zich na afloop nog niet voorstellen dat Maarten Reinking de over dertig meter ge speelde bal nog tegen zijn voet kreeg. Het leverde de strafcorner op waaruit Jansen Schoonhoven in blessuretijd de gelijkmaker produ ceerde waardoor Leiden een punt op de weer verliezende staartploe- gen Hattem en Schaerweijde uit liep. NIEK FAAS ADELAIDE (ANP/Reuter) - In een incidentrijke wedstrijd heeft Keke Rosberg in de laatste formule 1 ra ce van dit seizoen zijn tweede over winning in deze jaargang behaald. De 36-jarige op Ibiaza wonende Fin nam in Adelaide gepast afscheid van zijn Arabische werkgever, de sponsor van de Williams-renstal. Hij bleef als enige favoriet kalm in de drukkende warmte, gevrij waard van technische mankemen ten en won de Grote Prijs van Au stralië in de slotfase op zijn gemak Door de zege schoof Rosberg ten koste van de Braziliaan Senna op naar de derde plaats in het eind klassement om het wereldkam pioenschap. Achter Alain Prost, de opvolger van titelhouder eri stalge- noot Niki Lauda, en Michele Albo- rcto, de Italiaanse ster van Ferrari. Beide coureurs behoorden op het 3780 meter lange, snikhete circuit (dertig graden in de schaduw) van Adelaide tot het peloton van acht tien uitvallers. Door de uitdunning van het veld waren de 'kleintjes' in staat zich in de telelenzen van de fotografen te rijden. Huub Rothen gatter was een van die 'profiteurs'. Hij behaalde met zijn zevende plaats het beste Nederlandse resul taat sinds de zesde plaats van Gijs van Lennep in 1975 in de Grote Prijs van de Bondsrepubliek Duitsland. AMSTERDAM (ANP) - Europees en wereldkampioen langebaan Hein Vergeer heeft zondagavond op de Jaap Edenbaan zijn sprint- kracht optimaal uitgebuit. De sti list uit Haastrecht was in de massa spurt van de eerste marathon om de KNSB-beker veruit de snelste. Andries Kasper en Co Giling, erva ren en geslepen marathonkrach ten, kwamen tegen de kopman van de kernploeg pure snelheid tekort en moesten genoegen nemen met de tweede en derde plaats. Met de zege van Vergeer, het eer ste kernploeglid dat een marathon op zyn naam bracht, kreeg de offi ciële opening van het marathonsei zoen een verrassende apotheose. Vergeer drukte in het verloop van de vlakke wedstrijd twee keer zijn neus als eerste over de streep. De eerste keer vulde hij als premieja ger, zyn portemonnaie, de tweede maal greep hy de volle winst

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19