Van Hoek wint Schipholloop Alleen Gemini pakt volle buit Simpele zege van Doeos 'Rustdag' voor De Zijl Bijrol van Vriesekoop in België Atlete Cunha pakt eerste titel op weg 'Verkeerde wissel' nekt Guyt LZ verliest wéér Compaan wint op Amstel PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 4 NOVEMBER 1985 LUIK (ANP) - Bettine Vriese- koop heeft tegen haar aard een bijrol gespeeld bij haar ouver ture van het internationale ta- feltennisseizoen. De 24-jarige Hazerswoudse voerde in Luik op het toernooi om de open Belgische kampioenschappen alle plaatsingslijsten aan, maar wist die noteringen geen in houd te geven. In het dubbel spel met de Tsjechische Marie Hrachova haalde ze de kwart fi nales. In het enkelspel vloog ze er in de achtste finales uit tegen de Russin Anita Zakharjan, in het gemengd dubbelspel kwam de Pool Andrzej Grubba niet op dagen, waardoor ze aan Ron van Spanje gekoppeld werd. Dit gelegenheidsduo werd in de tweede ronde uitgescha keld. In Luik bleek Vriesekoop al lerminst in vorm. De beroeps speelster, die vier jaar geleden djt toernooi won, zocht zelf de verklaring in haar gewijzigde trainingsaanpak. „Voor het eerst heb ik in de zomer uitslui tend op conditie getraind en ben ik eens lekker met vakan tie gegaan". De meervoudig nationaal kampioene, die tijdens de les sen van Gerard Bakker het ac cent dit jaar verschoven heeft naar de opslag en de eerste bal, kwam er in Luik nauwelijks aan te pas. In het landentoer- nooi kon de nederlaag tegen de Bondsrepubliek Duitsland op haar conto worden bijgeschre ven. Vriesekoop verloor voor de derde opeenvolgende keer van de Roemeense vluchtelin ge Olga Nemes en leed voorts opzienbarend verlies tegen de pas 16-jarige talentvolle Katja Nolten. Mirjam Kloppenburg, Vriesekoops partner bij Avanti in de Europa Cup, probeerde het prestige van Nederland (derde plaats op WK) nog te redden en versloeg Nemes (2- 1), maar in haar eentje stond de Lichtenvoordense machteloos. In het individuele toernooi ging het voor Vriesekoop geen stap beter. In de eerste de beste serieuze confrontatie werd ze uitgeschakeld. De Russin Anita Zakhaijan bleef haar in vier ga mes gemakkelijk de baas. Met Gerard Bakker, met de voet in het gips, op de tribune en Du- san Tigerman als coach op de stoel maakte Vriesekoop een uitgewoonde indruk. Geen mo ment kon ze tegen de 23-jarige Russin haar normale niveau etaleren. Zakharjan, nationaal kampioene in 1984 en '85, toon de aan dat de Russische tafel- tennisschool, snel-veel sprei ding-kort achter de tafel, rende ment oplevert. Met Vriesekoop verdween ook Mirjam Kloppenburg in de achtste finales van het toneel. De Hongaarse jeugdspeelster Fazekas bleek te sterk. Klop penburg, die dit seizoen voor het eerst in de mannencompeti- tie uitkomt, zal haar positie op de Europese ranglijst in het oog moeten houden. Momenteel staat ze door de zwangerschap van Popova twaalfde, waardoor gerechtigd is te debuteren ning op Nemes, nummer drie, vergaarde ze punten. Die ze evenwel min of meer weer inle verde door de nederlaag tegen Fazekas. Nemes bleek in het indivi duele toernooi de sterkste bij de vrouwen. Ze won in de fina le in vier games van de Tsjecho- slowaakse Marie Hrachova. De mannentitel ging naar de Brit Carl Prean. Hij versloeg in de eindstrijd de Japanner Gotoh in drie games. (Uitslagen zie scorebord) LEIDEN - Het niet doorgaan van het ereklassepro gramma heeft altijd als voordeel voor de overige lan delijke klassen, dat men de aandacht krijgt die men in de meeste gevallen te vaak moet ontberen. Docos bij voorbeeld speelt 'slechts' vierde divisie maar dat wil niet zeggen dat er in het nieuwe eigen tafeltenniscen- trum in 'De Mors' sport van belabberd allooi bedreven zou worden. Integendeel de trainingsijver van het trio Den Elzen, Prashad, Engelbert, zou de meeste voet ballers, om maar eens wat te noemen, niet misstaan. Docos heeft alleen de pech dat met name een club als Scylla er om wat voor reden dan ook altijd in slaagt een paar niveau's hoger te acteren, en de schaduw waarin Docos moet vertoeven wordt door regioclubs als Avanti en Sjaardema alleen maar groter. Iets meer in de schijnwerpers werkt de ploeg van trainer Ed Fal- laux zich al, als over een paar weken metterdaad pro motie naar de derde divisie wordt afgedwongen. Za terdag was Avanti 3 geen serieuze graadmeter voor de huidige Docos-kracht. Zelfs met invaller Wim Jager voor Sjaak den Elzen kwam er een simpele 8-2 winst op de borden. Het dubbel ging verloren en Jager ver keek zich op de verdediging van Peter Groot. Ook Sjaardema kwam weer een stapje verder rich ting promotie, al dient direct te worden opgemerkt dat de 8-2 destructie van Gispen zonder waarde blijft als volgende week in Gaanderen van Odion 2 verloren wordt. Het zou dan mooi meegenomen zijn als het dubbel wat beter zou lopen als afgelopen zaterdag, en als Mark Sang Ajang zijn vrijgevigheden met Sin terklaas op komst niet al te ver opvoert. Het publiek had door het saaie verloop bij de hoofdmacht weer het meeste oog voor de reserves, die met DHC een alles zins aantrekkelijke pot uitvochten. Door de 5-5 waarop werd afgesloten blijft er een voorsprong van twee punten op Luto en ligt promotie naar de tweede divisie nog steeds binnen handbereik. Een 'maar' is er: Douglas Janssen moet naar aanlei ding van de officiële waarschuwing die hij opliep niet te langdurig geschorst worden. Overigens moet direct de indruk weggenomen worden dat Janssen zich mis dragen zou hebben. Verre van dat. Scheidsrechter Disselblom had Jaap Polak in de loop van het duel al minstens drie keer toegebeten 'nog één keer en...', maar Janssen daarentegen had zich verbaal amper met de spannende strijd bemoeid. Een keertje maar, toen de 'scheids' bij 4-5 en 20-19 plotseling een win nend punt van Ron Schip aan Boord afkeurde, toen vroeg Janssen beleefd aan de Delftenaar Meeuws of hij zo eerlijk zou willen zijn het 'gekregen' punt terug te willen geven. Voor arbiter Disselblom, die het over zicht al kwijt dreigde te raken als er iemand kuchte, bleek dat één keer teveel. 'Tsja, zei iemand na afloop, het zijn ook maar mensen, je mag al blij zijn dat ze er zitten'. Het eerste valt moeilijk te ontkennen, aan het tweede mag getwijfeld worden. Twijfelen aan de degradatie van Scylla 2 naar de derde divisie doet niemand, zeker niet na de 8-2 opta- ter bij Odion 2. Rico van Veen zag een week op tempo trainen resulteren in winst op Aalers. Het dubbel le verde het tweede tegenpunt op. Overige uitslagen: Sjaardema 3 - M.Z. 2 3-7, Tafel- tennishuis - De Treffers 5-5, DMES: Kerkrade - Scyl la 2 8-2, Docos - Hoonhorst 10-0. LEIDEN - De winnaar van 1983 verslaat de winnaar van 1984. Dat is in het kort het verhaal van de Schipholloop van dit jaar, die gis teren zijn achtste uitgave beleefde. Henk van Hoek van HAC uit Hel mond won met overmacht, terwijl Henk Bronswijk van Olympus 70 niet verder kwam dan de tweede plaats. Het enige wat Van Hoek ontging was de verbetering van zijn eigen parcoursrecord uit 1983 (3 uur 41.30). Daar bleef hij met 3.42.36 een fractie van verwijderd. Dat deerde de Helmonder echter nauwelijks. "Twee jaar geleden on dervond ik veel meer tegenstand, waardoor een snelle tijd kon wor den gerealiseerd. Die tegenstand miste ik nu. Mooi weer alleen is niet voldoende voor een super- tijd." Zo verwoordde Henk van Hoek zijn ervaringen die net als de gehele wedstrijd vrij saai kunnen worden genoemd. Al vanaf de start bij Schiphol bleek het constante tempo van de Helmonder voor nie mand bij te benen. "Vijf kilometer in 17V2 minuut was mijn opzet. Zo'n tempo kan ik urenlang vol houden", kon de winnaar achteraf tevreden vaststellen. Onbereikbaar Voor de rest van het honderd deelnemers tellende deelnemers veld ging dat niet op. De enige die, overigens pas na 35 kilometer koers, wat dichter naar Van Hoek toekroop was Henk Bronswijk, die vorig jaar de 61 kilometer lange su permarathon nog op zijn naam schreef. Bronswijk bereikte hier mee een iets kleinere achterstand op de winnaar (ruim 2!/2 minuut op de streep) en een persoonlijk re cord, dat hem zichtbaar goed deed. Van strijd was echter geen sprake geweest. Het was alleen de vraag of Henk van Hoek niet zou verslap pen. Toen dat niet gebeurde had hij zijn coach hooguit nodig om te vernemen of zijn voorsprong gelijk bleef. Nog verder naar achteren werd de Belg Wim van Dijke van Olym- pia Halsteren geworpen, die als eerste buitenlander in 3.48.12 door de finish kwam. Met die prestatie bleef hij Jan Honcoop van Hellas, die zijn debuut op deze afstand met een vierde plaats beloond zag, bijna twee minuten voor. Dat lijkt een lange tijd, maar de verschillen konden veel verder oploRen. 4.45.20 op Schiphol aan. Van de deelnemende streekatleten leverde Henk Hoeckx van NSL een prach tige prestatie door beslag te leggen op de 12e plaats in 4.10.29. Peter Geirnaert (AV Holland) werd 39e in 4.43.24, drie seconden voor Ad Ulijn (NSL), die zijn achtste Schip holloop uitliep. Egbert van het Oe ver uit Lisse eindigde als 51e in 4.54.41, Dick van Beek (De Bata ven) als 65e in 5.24.53. Floracross BOSKOOP - Voor Theo van der Veer kan het vriezen of dooien. Zo veel is duidelijk nu de atletiekwin- ter goed en wel is begonnen. Giste ren liep de atleet van AV Holland een zeer verdienselijke wegwed strijd over 10 Engelse Mijlen in Den Haag. Een tiende plaats in een persoonlijke toptijd (50.48) in een sterk internationaal veld vergoed de veel van de ellende die de inwo ner van Oegstgeest daags tevoren tijdens de Floracross in Boskoop had meegemaakt. Gestart als de gedoodverfde fa voriet, hij won vorige week immers met overmacht de Alphen-Noord cross, kon hij .geenszins aan de ver wachtingen voldoen. Zelf was hij waarschijnlijk het meest teleurge steld over zyn vroegtijdige opgave in Boskoop, waar hij het na enkele van de zeven ronden om het plaat selijke voetbalveld voor gezien hield. "Het was hier spekglad na al die regen. Dat is al in mijn nadeel. Daarbij komt dat ik me niet tot in de puntjes had voorbereid. Op dit terrein had ik grotere punten aan mijn spikes moeten hebben" pro- (foto Nanno BloupoU beerde Van der Veer zijn aftocht te dekken. Dat lukte niet. Winnaar Jan Zet- hof (AVA'64), goede tweede Aart 3tigter (AAV'36) en de verrassende nummer drie Han Kulker (De Ba taven) bewezen dat met of zonder lange spikespunten op glad terrein hard kan worden gelopen. Kulker heeft de smaak te pakken gekre gen: "Ik loop deze winter nog heel wat crossen. Het gaat me verba zend gemakkelijk af na een maand zonder veel training." Verdere uitslagen: 12. Henk van der Oever (Bat), 17. Maarten van GATESHEAD (ANP) - De atlete Aurora Cunha uit Portugal is de Maanen (Bat), 25. Casper Ravens- eerste wereldkampioen over vijf- bergen (Bat), 31. Fred van der Berg (Holl), 32. Jaap van Duivenvoorde (Bat). Vrouwen: 4. Karin van der Berg (Bat), veteranen: 3. Arie van Tol (Bat), jongens A: 4. Michel Ver stegen (Bat), C: 3. Menno Jansen (Holl), meisjes C: 2. Bianca Ver mond (Holl), D: 2. Iris Wullems (Holl). TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - Veldrijder René Guyt was zaterdag tijdens de cross van Ulvenhout dichtbij een ere-plaats, om uiteindelijk met een vierde plaats genoegen te nemen. Achter een oppermachtige winnaar Huub Kools lag de Katwijker met Ties Verhagen en Jo Martens volop in de slag om de tweede plaats, totdat een ongelukkige wissel met zijn re- serve-fiets hem de nodige tijd kost te. De verzorger van Guyt werd door de concurrentie om de tuin geleid omtrent het voornemen van de Du Prie-renner om van fiets te wisselen en was daardoor volledig door de plannen van Guyt verrast. De benodigde fiets moest nog uit de als reinigingsplaats fungerende sloot komen, hetgeen kostbaar tijdverliess betekende. Het verlo ren gegane terrein kon vervolgens niet meer door René Guyt worden goedgemaakt. Met twintig secon den achterstand op Verhagen en tien seconden langzamer dan Mar tens werd Guyt vierde. Komende weken verblijft Guyt met een ge deelte van de nationale selektie in Polen en Frankrijk om daar in di verse wedstrijden verder aan de vorm te schaven. tien kilometer op de weg. De 26- jarige Cunha zegevierde in Gates head in 49 minuten en 17 secon den. De Amerikaanse Judi St. Hi- laire eindigde op acht seconden als tweede. De derde plaats was voor de Britse Caroline Bradford in 49.59. Beste Nederlandse was Elly van Hulst; zij werd 24e. Cunha, die begin deze maand tij dens de wereldbekerstrijd in Can berra de tien kilometer won, ont deed zich pas in de laatste kilome ter van St. Hilaire. Het tweetal had op dat moment vijf kilometer ge lijk op gelopen. Cunha veroverde vorig jaar in Madrid het officieuze kampioenschap op de tien kilome ter. Met ingang van 1985 heeft de wegrace een officieel karakter ge kregen. De drie Nederlandse deelneem sters speelden in het Noordengelse stadje geen rol van betekenis. Ach ter Van Hulst, die nog enigszins voor in de middengroep eindigde, werd Caroline Lucas 61e. Joke van Gerwen viel uit. Het landenkam- pioenschap ging naar Groot-Brit- tannië, voor de Sowjet-Unie en de Verenigde-Staten. LEIDEN - In de volleybalcompeti tie verloor bij de mannen zowel Leython als NOVO. Alleen Gemini behaalde de volle winst op een zwak Vlaardingen 2. Leython mis te net dat kleine beetje geluk om de eerste winst te grijpen. Phoenix was niet echt beter, maar pakte wel de drie punten. NOVO leed ook al een duidelijke nederlaag. Hier was medekoploper Tonegido te sterk (3-1). Bij de vrouwen tweemaal winst en eenmaal verlies. Leython was vele malen sterker dan Blokkeer, dat met 3-0 werd weggevaagd. Ge- mini leed een niet onverwachte ne derlaag bij Tonegido (3-2) en NO VO startte slecht, maar won uitein delijk dik met 3-1 van Odin. Aanvankelijk speelden de Ley- thon-mannen best acceptabel te gen Phoenix. Het spel golfde op en neer, het blok sloot goed en Paul de Winter greep een hoofdrol bij het spelverdelen. Het resulteerde in een 15-13 setzege. In beide vol gende sets kon Leython na respec tievelijk 13-5 en 8-3 voor gestaan te hebben niet doordrukken. Daar voor was de kracht aan het net niet groot genoeg. Phoenix besliste met 13-15 en 14-16. In de volgende vier de set was Leython eigenlijk al ge slagen. Phoenix serveerde de te genstander op grote achterstand en won met 6-15 (1-3). NOVO heeft na de duidelijk ver loren eerste set (15-2) zeker nog winstkansen gehad bij Tonegido. Ondanks een 4-8 en 13-14 voor sprong liet NOVO echter door wat passfoutjes ook de tweede set lo pen (16-14). De ommekeer leek daarna toch te komen via 13-15 winst, maar opnieuw bleek met na me het Noordwjjkse blok niet te functioneren, waardoor Tonegido de terechte winst mocht meene men. 15-8(3-1). Gemini won weliswaar maar coach Leo Boeren was allerminst tevreden over zijn ploeg. Immers, bij Vlaardingen 2 stonden 4 spelers te ballen die vorig seizoen nog eer ste klasse speelden. Na 15-3 in de eerste set zakte Gemini ver weg en stond met 5-15 weer gelijk. Het wreekte zich natuurlijk ook dat Gemini geen wisselspelers had (Ruud Marchand rugblessure en Bert Holman knie) waardoor de prikkel om te presteren bij de an deren ontbrak. Gelukkig had Vlaardingen niet veel in zijn mars en met 15-9 en 15-13 werd het 3-1 voor Gemini. Bij de vrouwen moest Gemini behoorlijk wennen. Immers, twee spelverdelers (Anneke Ver stegen en Ellen v.d. Berg) uit het tweede met Brigitte Noort als aan- valster betekende een niet op el kaar ingespeeld geheel. Dik verlies (15-4) was het logische vervolg. Echter, het ging steeds beter draai en bij Gemini en de tweede (16-14 verlies) was al een stuk aantrekke lijker. In de nu volgende twee sets1 zette die goede vorm zich voort. Het tempo werd opgeschroefd en de snelle switches op eigen service tussen midden en buiten, stichtten bij Tonegido veel verwarring. Via 13-15 en 10-15 kwam Gemini op 2- 2. Helaas moesten de twee ingeval len spelverdeelsters op dat mo ment vertrekken naar Jupiter hun eigen wedstrijd, waardoor Ge- mini zonder spelverdelers bleef en kansloos ten onder ging met 15-7 (3-2 verlies). In de eerste thuiswedstrijd van het seizoen had NOVO een set no dig om in het spel te komen (12-15). Daarna had Odin geen schijn van kans tegen een vrijuit spelende thuisploeg (15-4, 15-2). Ook in de vierde set nam NOVO een grote voorsprong maar concentratiever lies deed Odin op 10-10 nog gelijk komen. NOVO voerde het tempo even op en dat was voldoende voor de dikke 15-10 setzege en de 3-1 winst. In veertig minuten rekenden de vrouwen van Leython af met de gasten uit Rijswijk (Blokkeer). Op werkelijk superieure wijze werd deze overwinning binnengehaald. Door de hechte verdediging en een praktisch foutloze aanval kwam het Leiderdorpse team geen enkele keer in gevaar. De eerste twee sets werd geëxperimenteerd met een 1- 5 systeem - ze werden binnenge haald met 15-7, 15-8 - daarna werd de beproefde basisopstelling in het veld gezet die met 15-1 het werk knap voltooide (3-0). In de promotieklas werd de der by bij de mannen tussen Gemini 2 en Donar gemakkelijk door Donar gewonnen. Gemini begon heel en thousiast en wist Donar behoorlijk onder druk te houden. Dit vond zijn bekroning in een 15-12 set winst. Toen had Donar het wel be keken. Routineus werden de zaken aangepakt en Gemini 2 kwam er niet meer aan te pas. Goed scorend op de beslissende momenten werd de jonge Gemini-ploeg (gemiddel de leeftijd 20 jaar) met 15-15, 8-15 en 3-15 geveegd. Misschien als aan Gemini-zijde de geblesseerde John Kahlmeyer langer ingezet had kun nen worden, dat er iets meer inge zeten had. Nu was het droevig. Tegen het snel spelende Agon - LEIDEN - De waterpoloërs van De Zijl/LGB hadden na de zware wed strijden van de afgelopen weken (AZC en De Robben) tegen het Ra vijn een gemakkelijke klus. De Leidenaars wonnen moeiteloos met 14-7. LZ'86 kon in Arnhem niet van hekkesluiter Esca winnen. De Leidenaars verloren met 11-9. Vivax won in de thuiswedstrijd overtuigend van BZV uit Den Bosch. De Oegstgeestenaren ble ven met 11-7 aan de goede kant van de score. In de derde klasse waren twee overwinningen te noteren. n LZ'86 met 4-3 van Nereus. De van De Zijl/LGB konden Donk 2 niet het eerste puntenverlies bezor gen. De Waddinxveensen wonnen met 2-3. De Zijl/LGB had zaterdagavond weinig moeite met het Ravijn. De Nijverdalse ploeg, die dank zij een grote inzet anders nog wel eens in staat zijn De Zijl/LGB een lastige Leython-aanvaller Rob van de Bosch torent hoog boven het net uit. Ge- avond te bezorgen, was nu geen knield op de grond aanschouwt Rob Mudde het schouwspel. Ad Kerkhof partij. De 14-7 overwinning had kijkt op de achtergrond gespannen toe. (foto Fred Rohdc» -- debuterend in de promotieklas - heeft NOVO 2, dat een volledige off-day kende, geen schijn van kans gehad. Het 3-0 verlies in Bos koop was hiermee verklaard. Agon zal in deze vorm nog van zich doen spreken. Na een opwarmset die met 10-15 verloren ging, kwam Leython pas goed op dreef. De tweede had een spannend verloop: tot 11-11 gingen de partijen gelijk op. Daarna druk te Leython door naar 15-13. De laatste twee sets waren voor Gijs Walraven. Vooral hij stond aan de basis van veel aanvallen, 15-13, 15- 3. Een belangrijke winst voor Ley thon 2 dat hiermee de aansluiting behield. Bij de vrouwen hadden Velo en Leython beide fut. Dus het leek een spannende wedstrijd te gaan worden in Wateringen. In de eerste set draaide Leython als van ouds, het nam een flinke voorsprong (4- 10). maar liet Velo dichtbij (13-13) komen, voor het de set pakte met 13-15. Daarmee had het zijn kruit verschoten. De volgende drie sets werden door Velo gewonnen. Wel ondernam Leython af en toe een inhaalpoging via Fredy Wamelink, maar niets kon Velo van de zege afhouden (15-6, 15-5 en 15-6: 3-1). Gemini 2 speelde de beste wed strijd tot nu toe, maar kwam niet verder dan een 3-2 nederlaag, het geen toch een punt opleverde. Na de verloren eerste set (15-12) kwam Gemini 2 prima terug met 7-15 en 10-15. Twee dubieuze beslissingen van de scheidsrechters deden een 14-14 in 16-14 voor Jupiter eindi gen. Dit wond diverse speelsters bij Gemini 2 zo op, dat de laatste set ook verloren ging (15-11: 3-2). WW bleef aan de goede kant van de score door debutant Rid- derveld met een 3-0 nederlaag naar huis te sturen. GER RENES zelfs nog groter kunnen uitvallen. Coach Jan Evert Veer maakte echter van de mogelijkheid ge bruik en liet zijn wisselspelers lan ger opdraven dan normaal. Zo kon het gebeuren dat Alex Verhoog in de vierde periode zijn eerste com- petitiedoelpunt voor De Zijl/LGB kon scoren. Al in de aanvangsfase maakte De Zijl/LGB duidelijk dat het de sterkste ploeg had. Twee AMSTERDAM - Eén eerste en twee tweede plaatsen, plus een eerste plaats voor de voor het Amsterdamse Willem III uitkomende Jos Com paan was de oogst van de Leidse roeiers gisteren op de Amstel. Steven van Groningen, Ronald Florijn en Rob Robbers (Die Leythe) wonnen samen met Hoop-roeier Göbel moeiteloos de dubbelvier. Hetzelfde vier tal behaalde een tweede plaats in de gestuurde vier. In de door Compaan gewonen vrouwen-vier (met Zeekant, de Blocq van Kuffeler en Witner) werd door de ploeg van Die Leythe-Njord een knappe tweede plaats behaald. Het wedstrijdseizoen bij de roeiers duurt slechts van begin maart tot half juli. Alleen de topploegen kunnen hun seizoen met nog twee maan den verlengen, als ze mogen deelnemen aan de wereldkampioenschap pen. De tussenliggende periode is erg lang en om die te veraangenamen komen er steeds meer mgaarswedstrijden op de roeikalender te staan. Slechts een paar daarvan stellen echt iets voor en één daarvan is de race van de "november-vieren", een tijdrace uitsluitend voor vieren over vier kilometer op de Amstel. Slechts anderhalve seconde harder ging de ploeg van Jos Compaan dan de Leidse combinatieploeg met Liesbeth van der Veld, Heieen Heckman, Piëta van Rhijn en Marion Langezaal. De Leidse vier startte als eerste en had geen zicht op de verrichtingen van de Willem III-Okeanos-Laga ploeg, voor driekwart bestaande uit W.K.-roeisters. Achterin het veld bleek de Triton-Orca-combinatie een kanshebber. Na het berekenen van de tijden bleken de internationals anderhalve sccone sneller te hebben gevaren dan de Leidse ploeg, terwijl daarachter de Triton-Orca-vier volgde met eenzelfde verschil. door Edwin Redegeld en Hans Nieuwenburg goed afgeronde man-meer-situaties zetten de ploeg al snel op een 2-0 voorsprong. Tot en met de tweede periode kon het Ravijn nog wel in het spoor van de Leidenaars blijven, maar de marge was toch nooit kleiner dan 2 tref fers. In de derde periode namen de mannen van coach Jan Evert Veer definitief afstand. Twee goals van Hans Nieuwenburg en één van Alex van Belkum tilden de stand van 6-4 naar 9-5. In het laatste spel- deel konden de Leidenaars vrijuit spelen. Hans Nieuwenburg toonde aan dat hij bij een man-meer-situa- tie uiterst koelbloedig is. Twee maal kon hij nog de bal bij een der gelijke mogelijkheid achter de Nij verdalse doelman Sicco Holman werken. De eindstand werd bepaald op 14-7. Periodestanden: 4-2, 6-3, 9-5 -en 14-9. Doelpunten Zijl/LGB: Hans Nieuwenburg 5, Mark van Belkum 3, Edwin Redegeld 2, Arno van Winkel 1, Alex van Belkum 1, Alex Verhoog 1 en Stan van Bel kum. LZ'86 verloor in Arnhem op nieuw. Esca, dat de Leidenaars vo rig seizoen de weg versperde naar de promotiepoule, maakt evenals LZ'86 tot nu toe een minder sei zoen door. De Arnhemmers had den nog geen punt kunnen verove ren. LZ'86 kon het toch niet redden en verloor met 11-9. Halverwege de laatste periode nog stonden de Lei denaars voor met 7-8. Esca, dat het voornamelijk moet hebben van "rommelen" op de 2 meter, bleef rustig het eigen spel spelen. LZ'86 had het duidelijk moeilijk met het beteugelen van dit sterke midvoor- werk en moest toch toestaan dat Esca weer langszij kwam (8-8). Een vlak daarop benutte straf- worp bracht de Arnhemmers weer op voorsprong. Een hierna te ge haast spelend LZ'86 zocht veel te onzorgvuldig de aanval op. In plaats van de beoogde gelijkmaker leverde dit een aantal doeltreffend afgeronde Esca-counters op (11-9). De tiid ontbrak LZ'86 om nog te- VOETBAL - Chili en Paraguay hebben zich geplaatst voor de fina le van de Zuidamerikaanse zone in het kwalificatietoernooi voor de eindronde om hét wereldkam pioenschap voetbal. Chili won gis teren in Lima de tweede wedstrijd voor de halve finales met 1-0 van Peru nadat de ploeg het eerste duel al met 4-2 had gewonnen. Para guay verloor in Cali weliswaar met 1-2 van Columbia, maar kon bogen op een zege met 3-0 in het eerste treffen. rug te komen. Doelpunten LZ'86: Frans van der Brink 4, Michel van der Zeeuw 2, Ruud Muusse 1, Jan de Graaf 1 en Jan Bakker 1. Vivax blijft thuis zijn wedstrij den winnen. De Oegstgeestenaren waren dit keer met 11-7 te sterk voor BZV uit Den Bosch. Van de 18 treffers waren slechts vier gewo ne velddoelpunten. Omdat Vivax het man-meer-spel beter beheerste dan de tegenstander, kwam de ze ge niet in gevaar. Via 3-2,6-3, en 8-4 werd het tenslotte 11-7. De Oegst- BOEDAPEST - Ondanks een 8-5 nederlaag bij Vasas Boedapest heeft De Robben de kans op een finaleplaats in het Europa Cup II toernooi waterpolo nog niet opge geven. Zondag kunnen de Hilver summers de zaken rechttrekken in Amersfoort waar de return wordt gespeeld. geestse produktie werd verzorgd door Hans Treisburg 6, Jeroen Piasmeier 2, Jack de Groot, Marcel Rompes en Peter Baars. Katwijk blijft zijn hoge plaats op de ranglijst in de derde klasse waarmaken. Dit keer werd SVH in Rotterdam met 7-9 verslagen. Op een moment keek de ploeg tegen een 5-3 achterstand aan. Een zeer goed gespeeld laatste part, waarin de Katwijkers hun tegenstrevers vooral in conditioneel opzicht overtroefden, bracht de overwin ning toch bij de ploeg die er het meeste recht op had. In dat laatste speldeel tilden de zeekanters de stand van 5-5 naar 7-9. Katwijkse goals: Paul v.d. Putte, Cees Boon stoppel 3, Martin Jonker 1 en Dirk van Leeuwen 1. Ook het Leiderdorpse DKD kwam tot een overwinning. In Lei derdorp werd DWT met 5-4 versla gen. Halverwege de laatste periode van deze geljjk opgaande wedstrijd zag het er nog niet naar uit dat de winst in Leiderdorp terecht zo ko men gezien de 3-4 achterstand. DWT ging echter steeds meer in discussie met de arbiters. Hierdoor verloor men de concentratie en de wedstrijd (5-4). Goals: Harry v. Ho ven, Frank Dreef, Chris Waasdorp. Kees v.d. Plas en Sjouke Kuiper. De vrouwen van LZ'86 wonnen na een spannend treffen met 4-3 van Nereus uit Zaandam. Leidse goals: Ellen Hoogeboom 2, Nicole Monas en Yvonne Flippo. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren op het nippertje van kop loper DONK 2 (2-3). DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18