Taktiek Lisse valt verkeerd Alphense Boys zet Roodenburg op zijn plaats Weer nederlaag Lugdunum 'Goed' LFC ten onder SJC geeft zege in slotfase uit handen NU EEN ABONNEMENT OP REGIONAAL NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 071-144941 01720-93961 Blauw Zwart leeft op: 3-0 winst Volle winst jeugd UVS MAANDAG 4 NOVEMBER 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - UVS heeft alsnog beslo ten een gooi naar de titel te doen. Werd dat tot in het nabije verleden slechts duidelijk uit de mond van Melbi Raboen, sinds vorige week voegen de voetballers op het veld eindelijk de daad bij het woord. Na de góede uitbeurt tegen Xerxes (0- 3) gedroeg UVS zich gistermiddag tegen Papendrecht als een heuse kampioenskandidaat. Zelfs een 0- 2 achterstand bracht de thuisbriga- de niet van de wijs. Op karakter vocht de Kikkerpolderploeg zich langs de hoog op de ranglijst geno teerde tegenstander en incasseerde na 90 minuten sprankelend voetbal een verdiende 4-2 overwinning. De eerste dit seizoen op sport park De Kikkerpolder. Waarmee UVS oefenmeester Raboen op zijn wenken bediende. "Laat die men sen nu eens wat zien", had de Ha genaar zijn elftal vooraf meegege ven. De 1000 toeschouwers krégen wat te zien, al zullen'de pessimis ten tijdens de pauze nimmer een Leidse overwinning hebben ver wacht. Twee keer verscheen Papen drecht tijdens de eerste 45 minuten over de eigen helft en twee keer was het raak. "Eigen schuld", stip te Raboen terecht aan. "De tegen stander speelde de verdedigings- fouten van ons handig uit". Tevre den was de trainer wèl over het veldspel. Daarom koesterde de Ha genaar in de rust nog hoop op een positief resultaat. Hij verordon neerde directer spel, aan de op bouw moest tot nader order min der aandacht worden gespeeld. "Ze moesten zo snel mogelijk de aansluiting vinden", ontvouwde hij later. Zelfs Raboen moet in de tweede helft toch verbaasd over UVS heb ben opgekeken in de dug-out. Zijn formatie, met Hans van Leeuwen als linkerspits, toonde zjch uiterst wilskrachtig. Óp het moment dat Faber zeer snel het sein tot scoren gaf, was het team niet meer te hou den. Draaiend in de hoogste ver snelling legde UVS zijn kaarten op tafel. Papendrecht moest lijdzaam onderkennen dat de Leidse ploeg een groot aantal troeven in bezit heeft. "De machine begint te draai en", constateerde Raboen opge wekt. "Nu moet de lijn worden vastgehouden". Dat zal niet moeilijk zijn, indien Theo van Seggelen, Bert Jansen en Fred Filippo vormbehoud tonen. Niets ten nadele van de overigen, maar de Leidse ploeg staat of valt met de inbreng van het drietal. Zij vinden de openingen en nemen hun ploeggenoten bij tegenslag op sleeptouw. Raboen is vooral tevre den over middenvelder Van Segge len. "Het lijkt wel of hij zich wil revancheren voor de gebeurtenis sen uit het verleden", toen de mid denvelder na enige problemen uit de Kikkerpolder vertrok. Van Seggelen kon de negatieve ontwikkelingen gistermiddag in de eerste helft echter niet weerhou den. UVS werkte weliswaar hard, speelde opbouwend via de vleu gels erg verzorgd, maar kon geen uitgespeelde mogelijkheden creeë- ren. Te vaak koos de Leidse ploeg voor de op voorhand kansloze kor te combinatie. Toen tot overmaat van ramp defensieve fouten 0-1 (Jacques van Giersbergen) en 0-2 (Martin Verheem) tot gevolg had den, zong de mopperende aanhang weer dat bekende "oude liedie". Een paar krachttermen, een wat aangepaste taktiek en 'een dosis frisse moed werkten echter uiterst effectief in de tweede helft. Na 120 seconden besloot Mario Faber, na een foutje van bewaker Verheem, tot een snelle schietpoging inplaats van de bal aan te nemen. Het resul taat was een doelpunt. Fabers ploeggenoten volgden spoedig het doeltreffende voorbeeld. UVS bracht snelheid in de wedstrijd en poogde Papendrecht met een ge richt spelletje aan het wankelen te krijgen. Dat bleek niet zo moeilijk als tevoren was vermoed. Ogen schijnlijk eenvoudig cobineerden in de 55ste minuut Van Seggelen en Van Leeuwen door de vijande lijke defensie, die op de inzet van Hans de Kruys geen weerwoord had: 2-2. Het pleit voor de positieve instel ling van de thuisploeg dat geen gas werd teruggenomen. UVS 'ging' voor de winst en nam daarbij de defensieve risico's voor lief. De be loning voor het krachtige over wicht kwam in de 63ste minuut, al moest er wel een strafschop aan te pas komen. De penalty was toege kend na een mooie slalom van Cock van Weerlee, die daarmee zijn fout van de eerste helft (balver lies wat 0-1 tot gevolg had) weg streepte. Specialist Rob Vermeer kogelde koelbloedig raak: 3-2. De inhaalmanoeuvre was daar mee geschied. UVS nam direct gas terug en liet gewillig het initiatief aan Papendrecht. Dat vreemd ge noeg de verdedigende stellingen niet wenste te verlaten. Behoudens op wat door Arno Schouten verij delde schietpogingen van Frans Lutjeboer na, kwam de Leidse ver dediging niet in problemen. Nadat Mario Faber uit de 'kluts' 4-2 scoorde, was de tegenstander pas bereid risico's te nemen. Te laat dus. Geen moment ontstond er hoogspanning in het Leidse straf schopgebied omdat de kopspecia- listen Fred Filippo en Aad Neyte- boom nadrukkelijk heersten. De inzet van het tweetal was illu stratief voor UVS, dat zich na een koude start als een titelkandidaat gaat gedragen. ROB ONDERWATER Lisse-speler Peter LISSE - Waren het de te kleine voetbalschoenen van Lisse-liberó Ron Mesman of het tactisch ver nuft van de Haagse trainer André Wetzel? Of was het misschien de tè afwachtende houding van oefen- meester André Wahlen op het mo ment dat de 'fouten zich bij zijn ploeg opstapelden? Die vragen zul len wel altijd in de ruimte blijven hangen. Feit blijft dat het topduel tussen de derdeklassers Lisse en VCS werd gekenmerkt door op merkelijke momenten, waarbij de thuisploeg met 1-4 aan het kortste eind trok. Voor de wedstrijd tegen VCS had Wahlen in zijn ploeg enkele wijzigingen aangebracht. Vaste man op de libero-stek, Jack van Ruiten, werd opgeofferd om een zo aanvallend mogelijk middenveld op te stellen. Op zijn plaats speelde Ron Mesman en werd Ruud van der .Voort rechts op het midden veld geposteerd. Dat in die zo be langrijke linie geen 'stofzuiger' aanwezig was tegen een technische ploeg als VCS werd voor lief geno men. "We hebben geen spelers die in de mandekking kunnen spelen en we willen aanvallend voetbal spe- len, wat er ook gebeurt", verklaar- een ploeg zonder oplossing", te- de Wahlen zijn keuze. De door hem kende Wetzel de zwakte van de uitgestippelde taktiek bleek tot thuisploeg, zijn eigen verbazing al snel luchtballon. Dat kwam t ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphense Boys lijkt zich weer wat hersteld te hebben na een tweetal nederlagen in de com petitie en een beschamende bekerpartij. In een aantrekke lijke snelle wedstrijd werd Roodenburg met 4-2 overklast, waardoor de Leidenaars op hun beurt weer een gevoelige tik incasseerden. "We staan nu weer op de plaats waar we thuishoren", was het berusten de commentaar van Rooden- burg-trainer Harry Talsma. Met die plaats doelde Talsma op de onderste helft van de middenmoot. Veel meer zit er volgens hem niet in en de goede prestaties van de laatste drie wedstrijden (vijf pun ten!) lijken dus meer op toevals treffers te berusten. Toch wat vreemd dat de voormalige eerste klasser met een dergelijke positie genoegen neemt. Op papier heeft Roodenburg namelijk een heel aar dig elftal met veel technisch be gaafde spelers (o.a. Hennie Koet en Marcel Valk) aangevuld met fysiek wat sterkere krachten. Ook qua mentaliteit hadden de laatste we ken bewezen dat dit bijna chroni sche orobleem on te lossen valt. Toch ging het tegen Alphense Boys helemaal verkeerd. Een fa- vermeend buiten- lende verdediging en het uitscha kelen van spelverdeler Hennie Koet door Kees van Vliet Loek Zuvderduin) lijk omdat de gastheer heel be- de gastheer volledig. In de 3de r defensie spél staan, waardoor de Haagse valler Martin Harteveld gemakke lijk de 1-3 kon scoren. Nog geen hiervan de belangrijkste oorzaken, halve minuut later ging de strom- Dit kwam pas duidelijk scheiden het eigen grondgebied verdedigde, zoeken nuut zette de opvallende Haagse plaats de aanval tr linkerspits Johnnie Hoogeband solo en zijn strakke Dankzij de verdedigende manke- zet werd onhoudbaar voor doel- menten bij Lisse verscheen Hage naar Onno Sterk in de eerste helft tot tweemaal toe i spoging voor Mark Van Berkel door Roland Hes ngekopt (0-1). Drie minuten later eenman- ging Van Berkel in de fout toen Berkel, die Hes op een pass van Bennie Bor de pelende Mesman in de fout i door Harteveld vrij baan kreeg naar Van Berkel. Meiland zette er nog wel een been tussen, maar dat bleek niet afdoende (1-4). "Dit is een gevoelige nederlaag", treurde Wahlen. RUUD PATTIAPON het icht toen Roodenburg met 1-0 was voorgekomen. Een schot van Koet werd na een half uur spelen door voorstopper Hans de Hey van rich ting veranderd, waardoor doelman Tollenaar kansloos werd. Dit was meteen het sein voor de thuisclub om meer pressie te maken wat bin- echter beide probeersels kon verij- buitenspelval omzeilde, delen. Van de kant van Lisse liet bal tever voor zich uit zag stuite- Mart Meiland een uitgelezen moge- De Lisser doelman leek lijkheid liggen en werd Pim Hoek- cesvol te gaan ingrijpen, maar tast- stra'bij een andere gelegenheid net te jammerlijk mis. Hes liep de bal voldoende door de Haagse verde- daarop juichend binnen (0-2). Mart diger Gerard van der Mark uit ba- Meiland stelde de genadeklap voor lans gebracht. Lisse echter uit door in de 19de mi- "We hebben zeker de eerste 35 nuut op schitterende wijze de aan- minuten gedomineerd", keek Wet- sluiting in de kruising te mikken zei op het wedstrijd terug. "Het (1-2). Hieruit putte Lisse de nodige grote verschil was dat wij veel ag- gressiever speelden en daardoor :r duels wonnen". De Hagenaar met name beducht a moed en ging verbeten op jacht naar de gelijkmaker. Door een onvoorziene wissel (Jack van Ruiten voor Ruud de Lisser spelmaker der Voort) diende de met te kleine Wim Boukaert, die echter niet stuk voorkwam. "Speel je Bou- voetbalschoenen spelende Mes- de wedstrijd met pijn uit te kaert uit de wedstrijd, dan is Lisse maken. Eerst nog bleef de Lisser NAALDWIJK - Een benutte penal ty besliste gistermiddag de wed strijd Westlandia-Lugdunum in 2A. Vlak voor rust nam de libero Wim Öppelaar zijn tegenstander in de heupzwaai wat de besnorde Lei- denaar terecht op een strafschop kwam te staan. Vanaf de stip maakte Charlie Vijverberg geen fout. Daarmee is bijna het hele verhaal over Westlandia-Lugdunum ver teld. Er gebeurde in 90 minuten spel hoegenaamd niets omdat de voorhoedes van de elftallen een ge brek aan inventiviteit aan de dag legden. Over de inzet van Lugdu num had oefenmeester Koster geen klagen. Die was goed, alleen was het falen van zijn frontlinie hem een doorn in het oog. Slechts twee schamele kansjes vergaarde Lugdunum in dé tweede helft. Cees Schouten zag zijn inzet door de vijandelijke doelman ge keerd, terwijl Klaas Dekker in vrij staande positie onder de bal door liep. tien minuten resulteerde in de gelijkmaker. Het zeer aanvallend ingestelde middenveld van Roo denburg verkeerde nog ergens in het vijandelijke strafschopgebied, toen Peter Gerse op volle snelheid door de verdediging gleed. Zijn be keken voorzet werd door Ton van de Laan ingeknald: 1-1. Nog aan geslagen door deze onverwachte tegentreffer gaf de Leidse verdedi ging nog twee kansen weg. Eerst schoot Ton van de Laan slecht in maar op slag van rust vond de op dreef zijnde buitenspeler, na voor bereidend werk van Latumanuwy, de onbeschermde hoek: 2-1. In de tweede helft gingen de Al- phenaren gewoon door op de inge slagen weg. Met snel en gevarieerd aanvalsspel werd het heiligdom van doelman Hans Rosheuvel be laagd. Na zes minuten kreeg Van de Laan al een levensgrote kans na een pass van Gerse. Zijn schot be landde ergens op een bijveld. Even later mocht Willem-Jan Jansen (hij speelde voor de deze week aan zijn meniscus geopereerde Frank Bak ker) alleen op doel afgaan, maar Rosheuvel verhinderde een treffer. Aan de andere kant was Roden burg nog dichtbij de gelijkmaker. Een pracht volley van Duncan Al- berga sprong af op de attente Arie Tollenaar. Wat een keerpunt had kunnen zijn werd de inleiding voor het beslissende doelpunt. In de daaropvolgende aanval werd een gave combinatie tussen Van de Laan en Kees van Vliet door laatst genoemde koeltjes afgemaakt: 3-1. Trainer Talsma reageerde nog met een wissel (de falende Wim Pikaar voor Richard Gottmer) maar de wedstrijd was eigenlijk al gelopen. Dat er nog een aantal doelpunten in de laatste twintig minuten vie len was dan ook meer te danken aan het optredende concentratie verlies. Eerst mocht Ton van de Laan zijn derde treffer laten aan tekenen, na een schot van Gerse op de paal. Later benutte Ronald Jan sen een strafschop na een overtre ding van Hans de Hey op dezelfde aanvaller: 4-2. Positief vond Talsma dat zijn ploeg ook na de 4-1 achterstand bleef werken voor een goed resul taat en kansen (Jansen en Lancel) wist te creëren. Typerend bleef ook het verschil tussen de beide trai ners. Terwijl Talsma naar onderen keek richtte Boys-trainer Jan van Daal zijn vizier alweer op de kop positie. "Als we volgende week te gen HMSH ook zo kunnen spelen, ook zo'n pressie kunnen maken moeten we een heel eind komen". HENNIE WEEBER. LEIDEN - UDO heeft de streekderby tegen LFC in de zondagder- deklasse A verrassend met 2-1 gewonnen. Hoewel de Leidenaars volgens trainer Wim Visser "nog niet zo goed hadden gespeeld", bleek dit toch te weinig om UDO van het lijf te houden. De eerste twintig minuten toonde LFC een veldoverwicht dat niet in doel punten kon worden omgezet. Peter Gijsman kreeg nog wel de beste mogelijkheid, maar zijn schot had niet de juiste richting. UDO ging allengs feller in op de persoonlijke duels en zette LFC meer onder druk. Een hoekschop van Ronald Veldhoven werd in de 20ste minuut door Gert-Jan van Rijn direct achter de verraste Leidse doelman Peter van der Wal geschoten. De Leidenaar raakte overigens vlak voor het rustsignaal geblesseerd, maar maakte op karakter de tijd vol. UDO nam daarop het overwicht van de Lèide- naars over en zou zelfs al voor rust op 2-0 zijn gekomen als niet een knal van Veldhoven slechts de kruising had getroffen. Na de doel- wisseling hield UDO het heft in handen en dat werd beloond. Nico van Rijn liet een voorzet los en Ger Oudshoorn liet de Oegstgees- ter aanhang voor de tweede maal juichen (2-0). LFC ging toen verbeten terugvechten en kon via een lob van Ties Sebrechts over de Oegstgeester doelman René Sinke de aansluiting bewerkstelli gen (2-1). Dit betekende echter wel het laatste echte wapenfeit van de Leidenaars, al werd in LFC-ogen een strafschop onthouden toen de excellerende Gijsman in het beruchte gebied tegen de grasmat werd gewerkt. ADVERTENTIE DEN HOORN - Lange tijd zag het er naar uit dat SJC gistermiddag tegen Den Hoorn zijn eerste over winning zou binnenhalen. De in de eerste helft opgebouwde 0-1 voor sprong verdedigde de tweede klas se met ziel en zaligheid, maar ze ven minuten voor tijd schoot Hans van Beek de Noordwijkse droom aan diggelen: 1-1. Een tegenvaller natuurlijk, die deling op de valreep. Maar oefen meester Jan Faas sprak toch zijn bewondering uit over zijn ploeg. "We hebben een aantal gesprekken gevoerd en dat had resultaat. Er stond een ander SJC in het veld. Ondanks dit gelijkspel blijft de moraal goed". Dat is nodig ook, want de Noord wijkse ploeg is nog steeds hekke- sluiter in de tweede klasse. De ma nier waarop SJC zich tegen Den Hoorn presenteerde deed dat trou- WASSENAAR - Blauw Zwart be zorgde niet alleen zichzelf, maar ook 'buur' UVS een goede dienst door koploper Nieuwenhoorn met liefst 3-0 te verslaan. Dankzij deze stunt vonden de Wassenaarders aansluiting met ADO en Oud Beij- erland (dat nu hekkesluiters is) en mogen de Leidenaars zich. hoewel de weg nog heel lang is, in de kam pioensrace wanen. Het herstel van Blauw Zwart diende zich vorige week tegen HOV al enigszins aan, maar dat de promovendus in de eerste klasse de lijn met een overwinning op Nieuwenhoorn zou doortrekken, daar had niemand van de 600 toe schouwers op gerekend. Dat de vreugde na afloop groot was spreekt voor zich zelf. De thuisclub dankte de overwin ning aan een enorme inzet en aan de trefzekere Mark Olyslagers (33s- te minuut), Ruud Luyken (43ste) en Frank Voorham (56ste). Voor de pauze was het Blauw Zwart-doel- punt van Olyslagers overigens het eerste wapenfeit in de wedstrijd, die tot dat moment derhalve een weinig enerverend verloop had ge kend. Nieuwenhoorn, dat de kopposi tie overigens behield, zat in de tang bij Blauw Zwart, dat agressief speelde en de vijandelijke voor- waartsen nauwelijks ruimte gun de. Die opdracht had trainer Chiel Jansen zijn ploeg meegegeven. Hij was op de hoogte van de kracht van vooral Eef van Splunder, die zich dit seizoen een koele afmaker had getoond. Gistermiddag kwam hij aan het maken, van treffers niet toe. Hij zat in de tang bij de pas van een blessure genezen Leo Belle- kom, die Van Splunder geen meter ruimte gaf. De enkele eer dat de puntspeler langs Van Bellekom kwam, greep laatste verdediger Wjjnand Bakker goed in. In de tweede helft zetten de gasten alles- op-alles om het verloren terrein goed te maken. Verder dan een paar corners en een handvol vrije schoppen kwam Nieuwenhoorn evenwel niet. Sterker nog, de ploeg moest een zéér zware ovetreding maken (doelman Stuip) om Ruud Luyken de vrye doortocht te belet ten. Stuip werd 'slechts' opge schreven door arbiter Govers. LEIDEN - UVS heeft als enige ver tegenwoordiger uit de Leidse re gio, in de competitie van de Lande lijke Jeugd, de volle winst weten binnen te halen. Het bezoekende RBC werd met 4-1 het bos inge stuurd. Roodenburg was minder fortuinlijk tegen DCO (4-0) en Quick Boys tenslotte liet kans op kans voorbij gaan en verloor der halve een punt tegen RVC (0-0). DCO - Roodenburg 4-0. Een re delijk voetballend Roodenburg heeft de strijd tegen DCO verloren, ondanks dat de Leidenaars het grootste gedeelte van de te spelen tijd op Haarlems grondgebied doorbrachten. De Haarlemmers hanteerden voornamelijk de coun ter en die bleek zeer succesvol. De weinige mogelijkheden die DCO kreeg aangeboden werden vier maal doeltreffend afgesloten, ter wijl de thuisploeg Roodenburg weinig ruimte bood om een aanval af te ronden. Peter Pret wist dan nog uit een vrije trap de deklat te vinden en de Haarlemse doelman wist inzetten van nogmaals Pret en Jacco van der Laan van dichtbij onschadelijk te maken. UVS - RBC 4-1. De eerste twintig minuten gaf een gelijkopgaand beeld te zien. De mogelijkheden kwamen doordat het Roosendaalse team voornamelijk op één lijn speelde. De eerste die hiervan pro fiteerde was verdediger Richard de Graaf die met de buitenkant rech tervoet de verste hoek opzocht 1 - 0). Nog geen twee minuten later was het Patrick van Weegen die een voorzet van Ed Vermeulen bin nenkopte (2-0). Er volgden nog wat kansjes voor de Leidenaars waar bij alleen nog Mike Hes doeltref fend bleek en met 3-0 de ruststand vastlegde. Na rust deed UVS het wat kalmer aan, maar kwam toch op 4-0 toen Van Weegen een penal ty mocht claimen. Arjan Leget mocht de strafschop achter de RBC-doelman schieten. De Roo sendalers konden dankzij een knullig foutje in de achterhoede van UVS de eer redden. wens niet vermoeden. Up het zéér slecht bespeelbare veld toonden de Noord wijkers zich vooral in de eer ste helft de betere voetballers. Na dat Ruud Alkemade, Joop en Ben van der Zalm kansen hadden ge mist, zorgde Eric Groenewoud hal verwege het eerste part na een voorzet van Ruud Alkemade en een doorkopbal van Jos Alders voor de voorsprong. Ook legde SJC een aantal goede aanvalspa- tronen op het veld. Het kwam ech ter nogal eens voor dat het leder op het beslissende moment in een plas bleef steken. Den Hoorn gooide na rust alles op de aanval. De 'lange halen gauw thuis-tactiek' ontrafelden de gas ten evenwel gemakkelijk. De ploeg kreeg zelfs nog kansen, maar And ré Zonneveld en Ruud Alkemadc misten de scherpte, die Van Beek vlak voor het einde wel bezat: 1-1. Quick Boys - RVC 0-0. Dit was weer een wedstrijd van de gemiste kansen. Quick Boys kan de laatste drie wedstrijden maar moeilijk tot scoren komen en met name Kees Guyt, Dave de Jong en Martin Oudshoorn maakten zich in deze wedstrijd hieraan schuldig. "Het is echt te gek wat ze missen", sprak trainer Krauwel. Zilveren Molen LEIDEN - Morgenavond wordt op het LFC-terrein aan de Boshuizer- kade de tweede halve finale om het Zilveren Molen-toernooi gespeeld. Om 20.00 uur treden Quick Boys en RCL aan. Vorige week plaatste Rijnsburgse Boys zich reeds voor de eindstrijd.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15