cultureel medewerker m/v J Krakers internationaal solidair üiüHet Motorhuis Katwijk ADMINISTRATEURm/v [ELKE ZATERDAG 071-144941 VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKi VAKATURES BAR DANCING BARKEEPERS vrl. medewerkster AUTO LE1TH0N jonge enthousiaste medewerker/ster een DOCENT(E) WISKUNDE ,9 2E AUTOSPUITER(STER) IE SCHADEMONTEUR(EUSE) Hulshoff Wonen C.V. ADMINISTRATIEF MEDEWERKER (M/V) ADMINISTRATIEVE KRACHT m/v DRAKA INTERFOAM TTrTci*Ifc sekretariaatsmedewerkster MAVO/MEAO, typediploma Computers Operators AMSTERDAM - De Amster damse kraakbeweging heeft in ternationale contacten met soort gelijke bewegingen in veel West- europese steden. Gelijk met de gewelddadige acties in Amster dam waren er eerder deze week al meldingen van soortgelijke ac ties onder meer in West-Duits- land. door Huub Klompenhouwer Vandaag is er in Amsterdam en gelijktijdig in een aantal ande re steden'in Europa een demon stratie tegen het politiegeweld dat onder meer leidde tot de dood van de Duitse demonstrant Gunther Sare, de dood van twee vrouwen bij de rellen in Londen en de dood van de Amsterdamse kraker Hans Kok. Tegelijk legt de Amsterdamse kraakbeweging ook de eis op tafel dat de volledi ge waarheid over de dood van Hans boven water moet komen. „Hoe triest ook voor welk van de partijen". Volgens de Amsterdamse kraakbeweging is Hans nu al de Vandaag demonstraties in Amsterdam, Berlijn. Barcelona, Zurich en Londen 33e dode in een politiecel. „Tol voorheen leidde zoiets amper tot veel opschudding omdat het blijkbaar om buitenlanders of junks ging. Niemand die zich daar druk om lijkt te maken. Wij willen bereiken dat de dood van Hans in ieder geval zal leiden tot een betere begeleiding en con trole rond de politiecellen. Ook de dood van Hans heeft duidelijk gemaakt dat er voor die medi sche begeleiding veel te weinig aandacht is". Leo en Leen zijn twee krakers die zich in de Staatsliedenbuurt bezig hebben gehouden met de confrontatie met de politie. Mo menteel treden ze op als woord voerders van de kraakbeweging in de Staatsliedenbuurt. „Eigenlijk meer als een inter nationale solidariteitsbeweging. Het is beslist niet zo dat wij in Duitsland gaan kijken hoe zij zich daar tegen het gevestigde beleid verzetten. In ieder land is een andere situatie en dus is een organisatie niet te kopiëren. Net zomin als de methodes. Ik denk dat als er bijvoorbeeld in Neder land een kraker zou zijn die met een vuurwapen loopt dat die dan meteen teruggefloten zou wor den". "Als je het internationaal ziet gaat het er in Amsterdam dan ook vrij rustig aan toe. Hoewel het voor sommigen al heel heftig is wat hier gebeurt. Maar hier mogen we ook demonstreren. In Barcelona is zelfs een demon stratie verboden en daar wordt er door de politie meteen op losge slagen. Vervolgens lees je er dan geen letter over in de kranten. Ik bedoel maar. dat is absoluut niet te vergelijken". „Het gaat ook niet om de kraakbeweging alleen. Dat is een groot misverstand. Er is hier in Staatsliedenbuurt niet alleen ge knokt voor de kraakbeweging. Drie voorbeelden: in deze buurt staat de eerste ontruiming te wachten van een woning op ba sis van het weigeren van de ver hoogde stookkosten. In deze zelfde buurt moet een intercultu reel centrum, The Rainbow, ge sloopt worden van de gemeente. Dat wordt niet gepikt". "En als derde voorbeeld: in de Cliffordstraat hebben oudere buurtbewoners na zes jaar knok ken eindelijk vorig jaar de toe stemming gekregen om een oude school op te knappen tot een buurtwerkplaats voor oudere werklozen. Daarvoor trekt de ge meente ineens het beloofde geld torna r»ir> mensen hebben niet direct iets met de kraakbewe ging te maken. Maar die komen wel hier en werken wel met ons samen. Ik denk datje veel eerder kunt spreken van een beweging die probeert om een buurt leef baar te maken en te houden. Die daadwerkelijk iets doet aan de nood van de mensen. Dat klinkt misschien wat pathetisch maar zo is het wel". „In Londen gingen de rellen ook over de misstanden en in Duitsland ging het bij de dood van Gunter Saare om een de monstratie tegen het fascisme. Ook daar is er een mengeling van woonproblemen, antifascisme, anti-kernwapens en de strijd te gen de apartheid. Zo breed moet je die onderlinge solidariteitsbe weging zien". - Jullie stellen, dal de politie het vooropgezette plan had om tol een confrontatie te komen, maar dat ze door een misser dat plan een half jaar te vroeg heb ben uitgevoerd. „Uit dossiers die onze contra inlichtingendienst (de jongens zeggen het lachend) bemachtigd hebben, blijkt dat de politie rond 1 april tot een grote confrontatie wilde overgaan. Het wijkteam dat hier in de buurt is gekomen had het eerste halfjaar hier het vertrouwen van de buurt moeten winnen. Daarna zou zo'n con frontatie veel effectiever zijn. Daarmee doorkruisen ze het be leid dat Algemene Zaken al jaren uitgestippeld heeft en dat juist zegt dat de kraakbeweging niet in een isolement gebracht moet worden, omdat daarmee de kans groot is dat zij de richting van een RAF in kunnen slaan". „Maar we maken ons niet écht zorgen over de dreigende con frontatie, want Van Thijn zal zich wel tien keer bedenken om een actie tegen het stookcomité te voeren of tegen mensen die zich sterk maken tegen de voortdu rende stijging van de loonkosten en ook dat is onderdeel van de kraakbeweging. Ook van die kant hebben we de steun. Er zijn heel wat ouderen die zeggen dat zij hetzelfde zouden doen als zij jong zouden zijn". "Daadwerkelijk de problemen aanpakken, dat is wat er hier in de wijk gebeurt. Er is door ons samen met de buurt een gezond heidscentrum gesticht. Een buurtwerkplaats, een theatertje, een betaalbaar Filmhuis en noem maar op. We zijn, kortom, hier daadwerkelijk bezig de buurt be woonbaar en leefbaar te maken voor iedereen. Ook voor mensen zonder geld. En wij zeggen ook dat als de gemeente van de kraakbeweging verlost wil wor den, dat ze dan het werk maar over moeten nemen". "Het is een misverstand dat hardnekkig is, dat het in de Staatsliedenbuurt alleen maar om krakers gaat. Wij noemen ons zelf ook woongroep omdat we bezig zijn om een leefbaar woonklimaat voor iedereen te scheppen. Als het kraken van een woning daarbij nodig is, zijn we er. En als er voor geknokt moet worden ook. En dat blijft WSÊSÊ 1 Bf m 1 Sluit 2 dagen vóór verschijnen (donderdagmiddag 15.30 uur) m in Noordwijk zoekt z.s.m. 22 jaar Sollicitaties met pasfoto aan Binex BV. Postbus 1501. N'wijk Voor de BOEKHOUDING en de daarmee gepaard gaande correspondentie, zoeken wij een met ruime kantoorervaring. Schriftelijke solliciteren a.u.b POTTERIJ ZAALBERG Peugeot - Talbot dealer voor Leiden e.o. zoekt voor haar administratieve team een Onze gedachten gaan uit naar een kracht van 19 jaar, met een opleiding op PD-niveau en administratieve ervaring, die in staat is een groot gedeelte van de administratie zelfstan dig te behandelen. Denkt u deze zelfstandige funktie op een gemoti veerde en akkurate wijze te kunnen vervullen, dan verzoeken wij u een schriftelijke sollicitatie te zen den aan de direktie van Auto Leithon, postbus 630, 2300 AP Leiden. AGNES COLLEGE 1 december a s. voor 4 uur Wiskunde B Lestijden: donderdag van 14.30-16.15 uur vrijdag van 10.30-12.15 uur Wij vragen op korte termijn een en een die zich in een hecht team volledig willen in zetten in ons dynamisch bedrijf in Katwijk a.d. Rijn. Schriftelijke sollicitaties voor 6 nov. 1985, richten aan SEBEL AUTOSCHADE Valkenburgseweg 28 2223 KD Katwijk a.d. Rijn zoekt voor haar hoofdkantoor te Voorschoten een Met belangstelling voor c.q. ervaring in automatisering. Die van afwisseling houdt en in teamverband kan werken. Opleiding: Havo, VWO (handelsvakken), zo mogelijk praktijkdiploma boekhouden. Leeftijd circa 20 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Hulshoff Wo nen C.V., Postbus 11,2250 AA Voorschoten, t.a.v. de heer A.A. Nagib. vanaf 18 jaar met de ambitie om vér te ko men In de uitge breide admini stratie van een sterk groeiend autobedrijf. Op leiding min stens Havo/ Meao met de wil om verder te moeten leren voor praktijk di ploma boek houden. Gevraagd: Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan: B.V. Het Motorhuis Kat wijk, Postbus 82, 2220 AB Katwijk. maakt ruim baan voor dynamische mensen. GEMEENTE LEIDERDORP zoekt voor de afdeling Sport- en Welzijnszaken, onderdeel cultuur, een voor 20 uur per week Zijn/haar taak zal bestaan uit voorbereidende en uitvoerende werkzaamhe den ten behoeve van de Activiteitencommissie Muzenhof. Deze commissie stelt jaarlijks een cultureel programma samen voor het sociaal-cultureel cen trum Muzenhof en bestaat geheel uit vrijwilligers. FUNKTIE-INHOUD: - Het leveren van een bijdrage aan de totstandkoming en uitvoering van het culturele programma. - Het onderhouden van contacten met gelijksoortige instellingen in de re gio. - Coördinatie van de werkzaamheden van de verschillende, onder de com missie ressorterende, werkgroepen. - Het verzorgen van de publiciteit. - Secretariaatswerkzaamheden waaronder de verslaglegging van vergade ringen van de Activiteitencommissie. - Het verzorgen van de financiële administratie. FUNKTIE-EISEN: - Een brede culturele belangstelling. - Een opleiding, bij voorkeur, op hbo-niveau. - Beschikking over goede redactionele vaardigheden en contactuele eigen schappen. - Zelfstandig kunnen werken. Het salaris is in overleg nader te bepalen Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de Afd. Sport- en Wel zijnszaken, telefoon 071-699261 tst. 219 Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan: College van Burge meester en Wethouders van Leiderdorp, Postbus 35, 2350 AA Leiderdorp Draka In ter foam B.V. te Hillegom is producent van soepel polyether- schuim voor de meubel- en matrassenindustrie. Onder meer Drakacel behoort tot haar assortiment. Draka In ter foam b.v. maakt deel uit van de groep British Vita met produktie-vestigingen in tal van landen. Op de administratie afdeling van Draka Interfoam B.V. te Hillegom bestaat plaatsingsmogelijkheid voor een Voor deze funktie zoeken wij kontakt met sollicitanten tussen ca. 30 - 40 jaar met als gewenste opleiding: - Middelbare school V.W.O. - S.P.D. of M.B.A. niveau Van de kandidaten verwachten wij dat zij ervaring hebber! in het voeren of medevoeren van een financiële administratie, budgetteren en resultaatbepaling bij een middelgroot industrieel bedrijf. Tevens is een redelijke kennis van de Engelse taal gewenst, alsmede enige ervaring met een geautomatiseerde administratie. De taak van de funktionaris zal zijn: - De eindverantwoordelijkheid voor de fin. administratie te Hillegom en de voorbereiding voor consolidatie elders. De honorering zal op deze taak zijn afgestemd. Schriftelijke sollicitaties te richten aan. Caligen Europe B.V., t.a.v. Hr. A. Sluiter Postbus 2154 4800 CD BREDA MM- IllMllilllillli Het sterk groeiende elektrotechnisch installatie bedrijf Ergon Electric ontwerpt, installeert en on derhoudt systemen op het gebied van meet- en regeltechniek, hoogspanning, sterk- en zwak stroom; ten behoeve van utiliteits- en industrie- projekten. Voor onze vestiging Zoeterwoude zoeken wij op korte termijn een 20 a 25-jarige Taakomschrijving: - bediening telefooncentrale; - type-werkzaamheden sekretariaat; - afwikkeling ziekte-, verlof- en tijdregistratie; - assistentie bij de overige sekretariaats- werkzaamheden. Ervaring: - Administratieve of sekretariaatservaring. Er wordt gewerkt met computer en tekstver werker. Geïnteresseerden kunnen kentakt opnemen met afd. Personeelszaken dhr. J. Kroon, tele foon 055 422 455. Of schrijven aan Ergon Electric B.V., Postbus 111, 7300 AC Apel doorn e vraagt consulting services Geo-Logic BV is een adviesbureau ten behoeve van industrieën en maatschappijen, die zich bezig houden met exploratie en exploitatie van olie/gas en geothermische energie. Het huidige werkterrein van Geo-Logic strekt zich uit van Noord- tot Zuid- Europa (inclusief Noord-Afrika en Turkije). Door de uitbreiding van ons computer centrum in Leiden is er op korte termijn behoefte aan versterking van onze computer staf. Computer Operator (2x) Taak - bediening van computer apparatuur en de daarbij behorende programmatuur. - input van gegevens (key-board, digitizer) - opleiding mavo/havo met wiskunde - kennis van Basic strekt tot aanbeveling Eisen - ervaring niet vereist - zeer grote nauwgezetheid - leeftijd maximaal 20 jaar - spreekvaardigheid in de Engelse taal - salaris in overeenstemming met bovenge melde functies en afhankelijk van ervaring - bedrijfspensioenfonds (na 1 jaar) - buitenland toelage Heeft u interesse in een van bovengenoemde vacatures, die in ploegendienst die nen te worden uitgevoerd, schrijft u dan een brief aan Geo-Logic BV, Schuttersveld 1G, 2316 XG LEIDEN met een kort resumé van opleidng en ervaring, zodat wij u eventueel uit kunnen nodigen voor een nader onderhoud. Gelieve uw brieven te richten aan dhr. L. van Ogtrop, onder, vermelding vacature Geo-Logic biedt u

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14