SUIZEBf' 'Kiezen voor Ajax was niet moeilijk' Leo Beenhakker kiest Van Loen Remise in tweekamp wekt bevreemding rSSHsa Frank Arnesen terug in De Meer Kijker schiet9 mee ZATERDAG 2 NOVEMBER 1985 SPORT PAGINA 13 Ambassadeurs 'Zeist' heeft Nieuw Zuid inmid dels vast in het vizier. Geregeld worden voetballers van Quick Boys ontboden in het KNVB- sportcentrum. De heren bonds- trainers stellen de aanwezigheid van Katwijkers in de diverse amateurselecties bijzonder op prijs. Trots maakte de suppor tersvereniging in het program mablad van het duel Quick Boys-DOVO melding van de eer volle invitaties, die de 'eigen' ta lenten ten deel waren gevallen. Echter, dat de geselecteerden zonder officiële begeleiding naar Zeist waren afgereisd, was de auteur een doorn in het oog: "Overigens, vanaf Quick Boys zijde wordt weinig interesse ge toond met betrekking tot selectie van spelers bij vertegenwoordi gende elftallen. Waren er van el ke vereniging waar de geselec teerde spelers vandaan kwamen bestuursleden, trainer en andere 'hoogwaardigheidsbekleders' aanwezig, als begeleiding van de spelers van Quick Boys kon jam merlijk alleen de vader van Floor van Duyn, dus Floor senior, de tijd vrijmaken om enige interesse te tonen naar de prestaties van de spelers tijdens deze wed strijd". "Jammer dat men bij Quick Boys weinig oog heeft voor het ambas sadeurschap!! ten behoeve van de vereniging naar de KNVB en de andere verenigingen!! Het voorgaande is niet alleen het ge val met de selecties van genoem de spelers (Floor van Duyn, Mar co van der Plas en Frenk van der Kleij), maar zeker bij de geselec teerde jeugdspeler Tom van der Niet, die in principe al vanaf zijn selectie vorig seizoen tot op heden 'aan zijn lot is overgela ten'! Gelukkig heeft hij in de vorm van Jan van der Oever, be ter bekend als Jan de Bakker, nog iemand gevonden die voor Tom van der Niet wil rijden en op zijn wijze Tom van der Niet 'begeleidt". De kritische kreten van de sup portersvereniging zijn niet ge ruisloos aan het bestuur van Quick Boys voorbijgegaan. Om het een en ander 'goed te maken' stapten afgelopen dinsdag liefst drie officiële afgevaardigden in de auto richting Groesbeek, om bij het Nederlands amateurelftal de verrichtingen van Floor van Duyn en Marco van der Plas te volgen. Bestuurslid Jaap Sip ver klaart: "De kritiek is natuurlijk te recht. We hebben een foutje ge maakt, ik ben niet te beroerd dat toe te geven. Maar van fouten kun je leren en daarom zijn we dinsdag meteen met z'n drieën naar Groesbeek gegaan. De spe lers die worden geselecteerd zul len in het vervolg meer aandacht krijgen". Vijf of zes Met de constatering dat spelers en scheidsrechter zo nu en dan met elkaar overhoop liggen, wor den open deuren ingetrapt. Maar over één feit zijn de partijen het altijd eens: de uitslag. Althans, bijna altijd. Zaterdag bij het Af delingsduel TAW 2-Hazers- woudse Boys 2 onstond verwar ring over de eindscore. Uit het clubblad van Hazerswoudse Boys: "Het tweede wint met 0-5 van TAW 2. De scheidsrechter is het daar niet mee eens en heeft zes doelpunten geconstateerd. Nou zegt leider Eric Bos niet mekke ren, hup, dus 0-6 op het wed strijdformulier. Een paar dagen later ontvangt de vereniging van de bond de uitslagen en wat heeft het tweede gedaan tegen TAW 2. Jawel met 0-5 gewonnen. Goed systeem dit nieuwe wedstrijdfor mulier. Vraag aan de bond: 'Wie heeft de zes veranderd in vijf? Antwoord???" De Bond maar op opheldering gevraagd. Het 'zenuwcentrum' in Leiderdorp treft geen enkele blaam, oordeelt KNVB-employé Jozef van der Vooren: "Er is absoluut niets gewijzigd op het Bondsbureau. Dat is on mogelijk. Er moet 0-5 op het for mulier hebben gestaan". We houden het er maar op dat de scheidsrechter er naderhand 'eentje' op de goede afloop heeft genomen. 11 clowns De rugnurpmers van Sparta. Jan Mulder toonde zich afgelopen maandag in zijn column in De Volkskrant zeer verbolgen over het gewijzigde rugnummer-be- leid op het Kasteel: "Sparta was nog een van de weinige clubs die op de rug van het roodwit gestreepte shirt een Floor van Duyn de begeleiding Floor junior. witte rechthoek had, met daarop de zwarte rugnummers. Prach tig. Juventus is ook zo'n gelukki- nog Athletico de l Fides Pacta ijd niet all gezellig zijn geweest, schijnt wat te zijn afgemopperd de bar. Redactielid Peter er gert zich in het clubblad van de Leidse korfbalvereniging aan de houding van een aantal clubge noten: ik vind ut leuk omop de voetbal tu zitten rene vind ut leuk om doelpun ten te maaken met trainen vind ik partijtje ut leukst we hebben drie keer gespeeld en drie keer gewonnen Jasper". Gespierde taal Ajax en Cruijff waren nauwelijks vier weken met elkaar verbon den, of Gijsbert Spierenburg constateerde in de Haagsche Courant dat: "Ajax in één maand met Cruijff meer had geleerd dan in de voor- Wim Jansen: "Ik zou als coach van Ajax wat voorzichtiger te werk zijn gegaan en gaan...". Han Berger: "Ajax speelt aan trekkelijk in sommige wedstrij den, maar Ajax speelt ook niet erg realistisch en niet getuigend van een juist inzicht in eigen spe lersmateriaal". Nol de Ruiter: Maar ik aan dat Ajax in de bekerwed strijd tegen FC Utrecht anders speelt, want zó kan de ploeg niet doorgaan Rinus Michels: "Ik ontdek geen enkele balans tussen de npak en het resultaat. En daar gaat het naar mijn idee om". Ben de Graaf krijgt toch geen gelijk? BRUSSEL/AMSTERDAM (GPD) lang blij dat Anderlecht me daarna lijk ook wel verdedigen Cruijff wil - Ajax hoopt met het terughalen wilde hebben. In het begin heb ik dat al op de helft van de tegenstan- van Frank* Arnesen eindelijk over nog moeten toekijken. Maar de der doen. Aan zo'n systeem moét een uitgebalanceerd middenveld laatste anderhalf jaar heb ik totaal iedereen wennen Zoiets vraagt te beschikken, waardoor een eind geen last meer gehad. Daarom kijk tijd. Om de jongeren te helpen ben zou komen aan de opvallende serie ik ook helemaal niet tegen die keu- ik nu aangetrokken Ik zal zeker nederlagen. Arnesen, die in 1981 ring op". met deze manier van spelen erg uit'De Meer'vertrok, na vijfeneen- Het vertrek van Arnesen uit veel aanwijzingen moeten geven half jaar voor Ajax te hebben ge- Brussel is dan ook op de eerste Gaat het goed, dan blijf ik eventu- speeld, kwam gisteren persoonlek plaats in de hand gewerkt door An- eel bij Ajax". rond met zijn nieuwe-oude club. derlecht-trainer Pol van Himst, die De Amsterdammers zullen het wenste't^es^houwen.^Onmiddd- Afgfope.n z°"daê liat Cruijff na overigens nog één wedstrijd zon- lijk meldden zich twee kandidaat- ?e ontmoeting tegen Haarlem t r nog een tweede speler wilde staan, krijgt hij daartoe geen gelegenheid. Van Eijden: „Er komt nu niemand meer bij. Cruijff zal het hiermee moetën doen". len. De 44-voudige international was dat het Westduitse HSV, maar .- -. ontbreekt morgen in het zware Arnesen zelf gaf de voorkeur aan aantrekken. Zoals de zaken duel tegen FC Den Bosch omdat Ajax, ook al wensten de Amster- hij officieel nog toestemming moet dammers niet tot koop, maar voor- krijgen van zijn huidige werkgever aisnog slechts tot huur over te Anderlecht. Bovendien volgt gaan. maandag nog een medische keu ring waarbij het de vraag is of de „Voor mij is het echt niet moei- rechterknie van Arnesen, waaraan lijk geweest om te kiezen tussen hij in 1982 tweemaal is geopereerd, HSV en Ajax. Ik ken Ajax goed. Ik voor 100 procent in orde is. heb er altijd met erg veel plezier gewerkt. Van de jongens die nu in Volgens de rechtermiddenvelder het eerste spelen ken ik alleen De gaat het in beide gevallen om een Wit, Sijoy en Menzo niet", aldus formaliteit. Net als Ajax rekent hij Arnesen, die in financieel opzicht er. dan ook op dat hij volgende behoorlijk heeft moeten inleveren, week zondag in de thuiswedstrijd Vice-voorzitter Arie van Eijden: tegen Fortuna zijn 'debuut' kan „Natuurlijk verdient hij bij ons maken en tot het einde van dit sei- lang niet zoveel als bij Anderlecht, zoen op huurbasis voor de Amster- maar het is echt niet zo dat hij dammers zal uitkomen. straks voor het wettelijk mini- „Die toestemming van Ander- mumloon gaat voetballen", lecht", aldus Arnesen, „is geen en kel punt. Normaal gesproken was Arnesen heeft er, naar eigen zeg-, alles al geregeld, maar omdat van- gen, geen moeite mee gehad, om te wege Allerheiligen de kantoren bezuinigen, „omdat het geld geen van Anderlecht gesloten zijn, zal ik rol speelde. Ik wilde voetballen en nog moeten wachten. Maar mana- dat ik dat nu bij Ajax weer op mijn ger Verschueren heeft gezegd dat oude plek op het middenveld kan ik weg kan, dus daar ga ik maar doen, is mooi meegenomen. Bij vanuit". J Anderlecht heb ik met Vanden- Het feit dat hij de „laatste acht bergh steeds in de spits gestaan, maanden onafgebroken als titula- Zeker niet mijn favoriete plaats, ris in het eerste van Anderlecht" Toch heb ik altijd goéd gepres- heeft gespeeld, bewijst volgens Ar- teerd". nesen dat ook het medisch onder- Van Arnesen wordt verwacht dat zoek geen hindernis zal vormen, hij bij Ajax met zijn routine voor „Toen ik viereneenhalf jaar gele- evenwicht zal zorgen. In tegenstel- den van Ajax overstapte naar Va- ling tot zijn eerste periode in Am- lencia, heb ik daar maar één jaar sterdam zal hij dat moeten doen in kunnen voetballen. Toen ging ik een ploeg die erg aanvallend is in- sukkelen met die knie en moest ik gesteld. „Ik vind het prima, zoals tweemaal onder het mes. Ik was al- Ajax nu speelt, al moet je natuur- In voorlopige selectie Oranje UTRECHT (ANP) - De 20-jarige Utrecht-spits John van Loen is de opval lendste verschijning in de gisteren vrijgegeven selectie van 22 spelers voor het Nederlands voetbalelftal. Van Loen, Houtman en Van der Gijp zijn de drie nieuwe aanvallers in de groep van bondscoach Beenhakker, die woensdag 20 november in Rotterdam voor de taak staat de achter stand van 0-1 op België goed te maken om zich te plaatsen voor de eind ronde om het wereldkampioenschap in Mexico. John van Loen en Peter Houtman, beiden kopsterke middenvoors, ver vangen de door de wereldvoetbalfederatie (FIFA) geschorste centrum spitsen Wim Kieft en Marco van Basten. René van der Gijp. de snelle rechterspits van PSV, neemt in vergelijking met de selectie voor het eerste duel tegen de Belgen, 16 oktober in Brussel, de plaats in van de gepasseerde Twente-middenvelder Dick Schoenaker. Maandag 11 november brengt Beenhakker zijn selectie terug tot 16 spelers. In de voorlopige keuze van Beenhakker heeft Ajax met acht -inbreng. MOSKOU (AFP/Rtr/DPA) - Anato li Karpov, de bijna onttroonde we reldkampioen schaken, is er giste ren in geslaagd het 'leven' in de schaaktweekamp met uitdager Garry Kasparov nog even te rek ken. Uit de door vele grootmees ters als verloren beschouwde 21ste partij haalde de met zwart spelen de Karpov toch nog een half punt. De remise kwam tot stand na de 44ste zet. Donderdag was op de 41ste zet afgebroken. De stand in de tweekamp in Moskou, die 24 partijen beslaat, is 11,5-9,5 in het voordeel van Kasparov. De onverwacht snelle afloop van de partij wekte in beide kampen bevreemding. Commentator Mark Taimanov raadpleegde verbaasd Josif Dorfman, de voornaamste se condant van Kasparov. Die haalde zijn wenkbrauwen op en verliet de analysekamer met het laconieke „interessant". Grootmeester Joeri Averbach stond eveneens voor raadsels. „Dit kan ik niet begrij pen", stamelde hij. de zwarte koning. Om die reden bood Kasparov op de 45e zet remi se aan, wat door Karpov onmiddel lijk werd geaccepteerd. De positie voor de uitdager blijft natuurlijk riant. Hij heeft nog twee remises uit de resterende drie partijen no- ADVERTENTIE Korfbalderby A.s. zondag 14.00 uur ZUIDERKWARTIER DE DANAÏDEN Terr.: Montgomerystraat Gebr. Spadon, 071-215121 Vloerbedekking - Sportvloeren. dig om een einde te maken aar tienjarig bewind van Karpov. Afgebroken stand: Wit (Kasparov): Kd2. Pe3, Pg3, pionnen: a2. b3. d4, e4 en f5 Zwart (Karpov): Ke7, Lc8. Pd6, pionnen: a7. b7. c6. f6 en g5 Montpellier Jan Timman zal vandaag in de laatste ronde van het kandidaten- schaaktoernooi in Montpellier te gen Sokolov op winst moeten spe len. De vriendendienst van Yasser Seirawan heeft niet mogen baten. Na de afgebroken partij tegen Va- ganjan uit de dertiende ronde tot 105 zetten te hebben gerekt, kon ook de Amerikaan gisteren in de vrijwel verlaten speelzaal niej ;r tot een andere conclusie ko- dan dat de stelling pot-remise Rafael Vaganjan veroverde daar mee het halve punt, dat hem in de stand op gelijke hoogte brengt met Tal en Timman. Het drietal heeft acht punten; de twee leiders Joe- soepov en Sokolov een half punt meer. Tussen dit vijftal zullen de vier beschikbare plaatsen in de halve finales moeten worden ver deeld. De koplopers van de achter volgers, Spasski en Beljavski, zijn met 7 1/2 pnt nagenoeg kansloos. Zij ontmoeten elkaar overigens in de laatste ronde. Met nog één ronde te gaan is de unieke situatie ontstaan, dat nog niemand zeker is van zijn plaats. Joesoepov en Sokolov mogen niet verliezen. Tal, Timman en Vagan jan moeten winnen. Vagar\jan en Tal hebben het relatief gemakke lijk: wit tegen Nogueiras en Sprag- gett. Joesoepov heeft wit tegen Seirawan. Het is aannemelijk dat bij Tim man - Sokolov de beslissing valt. Timman heeft in Montpellier met wit gewonnen van Short en Vagan jan en verloren van Spraggett. De als typische wit-speler bekend staande Sokolov heeft in de Zuid- Franse stad met zwart nog niet eenmaal verloren. Seirawan 6'? pnl. 12 SI noj(Zwi). Nogueiras, (Cu. pnt, 16. Spraggett 4'4 pnt ADVERTENTIE Sportpark "De Vliet" zaterdag a.s. aanvang 14.30 uur DE SLEUTELS-FLOREANT Deze advertentie is aangeboden door H. Pen Schilderwerken Meloenstraat 36, Leiden. Tel. 071-760353. Eerste analyses wezen er op dat Kasparov aanzienlijke mogelijkhe den zou hebben de stelling naar de winst te voeren. Gezien de rooskleurige stand in de tweekamp zou hij geen enkel risico willen lo pen en daarom van een slopend vervolg afzien. Bovendien was zijn antwoord op de afgegeven zet (b6) raadselachtig. De opmars van de witte b-pion kwam naar mening van de experts in een te vroeg stadium. Wit kon na zijn 44e zet (Pa3) permanente druk uitoefenen op de witte a-pion en op MANILA (Reuter) - Een woedende toeschouwer heeft een bijdrage geleverd in de schoten tijdens een basketbalduel in Manila. Omdat in de halve-finalewedstrijd om het landskampioenschap tussen Great Taste èn Magnolia gevechten waren uitgebrokeii lussen spe lers en publiek trok de man zijn pistool. Hij ging staan en vuurde enkele schoten af in de richting van het dak van de sporthal. De gevechten werden gestaakt en de wed strijd kon worden uitgespeeld. Great Taste won met 106-101. De Filipijnse baskelbalbond zal een onderzoek, instellen naar de ge beurtenissen. Of de politie de schietende toeschouwer heeft aange houden, werd niet duidelijk. ADVERTENTIE Zondag a s. aanvang 14.00 uur COMPETITIEWEDSTRIJD EERSTE KLASSE U. V.S.—PAPENDRECHT Deze advertentie aangeboden door Nieuwe Rijn 23. Leiden

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13