Omwonenden én gemeente in het geweer tegen Vliko Warmond: 'Golfbaan in polder is uit den boze' Verlaging belasting is uit den boze 'Partner' voor Oegstgeest Bedenkingen bij hoogbouw Wassenaar Stam eerste man van D'66 Stuntteam in Leiderdorp DONDERDAG 31 OKTOBER 198J LEIDERDORP - Het gemeentebestuur van Leiderdorp heeft bij de pro vincie Zuid-Holland ernstig bezwaar aangetekend tegen de bij het plaat selijke container- en opslagbedrijf Vliko gevoerde rechtsgang. "Tot in de hoogste instantie" is gesteld dat de opslag en overslag van puin en sloop afval van de Hoogmadeseweg moeten verdwijnen. Dat het bedrijf toch nog steeds kan draaien komt door een wetswijziging: tot 1 mei dit jaar viel Vliko met zijn aanvraag voor een hinderwetvergunning onder de 'oude' hinderwet van de gemeente. In die hoedanigheid weigerde Leider dorp het bedrijf in maart dit jaar een hinderwetvergunning te geven. Daarop kwam een bevel tot sluiting, waartegen Vliko-eigenaar Koen Na 1 in beroep ging. Op 1 juli kwam het koninklijk besluit dat de sluiting terecht was bevolen. In de tussentijd echter is het bedrijf onder de hoede van de provincie gekomen, waardoor dat koninklijk besluit niet meer kan worden uitgevoerd. En het vreemde is nu dat het provinciebestuur (Ge deputeerde Staten) nü al hebben besloten Vliko's aanvraag voor een hin derwetvergunning (gedeeltelijk) te weigeren. Alleen het garagegedeelte en de ondergrondse opslag mogen aan de Hoogmadeseweg gevestigd blijven. Het verwerken, opslaan en sorteren van afval moeten elders plaatsvinden. Toch mag het bedrijf nog doordraaien omdat de procedure bij de Raad van State nog niet officieel is afgerond.... Het gaat allemaal te lang duren, zo voert nu ook de gemeente Leider dorp aan. "In onze ogen gaat het om een bedrijf, dat daar dient te verdwij nen", aldus burgemeester Bruggeman gistermiddag tijdens de hoorzit ting. B en W tekenen bij het bezwaar, dat nog op schrift zal worden gesteld en aan de provincie opgestuurd, aan dat ze nog altijd bereid zijn naar een oplossing te zoeken. Zoals een tijdelijke vestigingsplaats in de Kleine Zandput. De komende maanden moet duidelijk worden of een verhui zing naar dat stukje Does-gebied te realiseren is. Overigens benadrukte wethouder Meerburg gistermiddag nog dat het hier om een tijdelijke vestiging gaat. Er kan geen sprake van zijn dat Vliko permanent in de Kleine Zandput blijft. "Dan hebben we het probleem alleen maar ver schoven, richting bewoners van de Mauritssingel", verklaarde Meerburg. "We zijn ongerust over de hele affaire. Waarom moet het nog langer duren voor dat we iets weten? De om wonenden zitten al zo lang in de stank en de herrie van Vliko. Bovendien ligt er nu een metershoge berg puin. Wij vragen ons bezorgd af: wat ligt er ónder?" Aldus een van de omwonenden van het Leiderdorpse containerbe- drijf Vliko gistermiddag tijdens de door de provincie Zuid-Holland georganiseerde hoorzitting. Uit die bijeenkomst bleek dat ook de ge meente de nodige vraagtekens zet bij de staat waarin de bodem ver keert. Ze heeft al een zogeheten milieu-locatieonderzoek achter de rug en daaruit blijkt ook dat een nader onderzoek gewenst is. Vol gens gemeentelijk woordvoerder Van Winterswijk is het echter nog niet mogelijk om zo'n bodemon derzoek nu te verrichten. "Het is ondoenlijk om via die berg puin in de bodem te komen", gaf hij toe. "Helaas moeten we dat onderzoek dus laten liggen tot het tijdstip dat Vliko van de Hoogmadeseweg is verdwenen. Maar: ook wij zijn ra zend benieuwd". Andere klachten die gistermid dag door zo'n vijftiental omwonen den werden gespuid: het bedrijf veroorzaakt vanaf de vroege mor gen stank, herrie door "gesmijt met bakken" en 'andersoortige' overlast, zoals de aanwezigheid van muizen en ratten. Bermen en bomen van het Munnikenwegje hebben zwaar te lijden door de vrachtauto's die er telkens langs 5 zelfs niet "Bij rijden. "Je kunt er eens door", merkte een van de wezigen gistermiddag op. En: ons begint elke morgen om zes uur de derde wereldoorlog", zo ken merkte een van de omwonenden de vermeende geluidsoverlast die het bedrijf produceert. "Dan heb ben we het nog niet eens over het vuil dat Vliko produceert. Dat is natuurlijk helemaal buiten propor ties". Schurftige hond zijn buurman: "In de zomer moe ten we de ramen dichthouden. An ders zijn mensen nauwelijks te ver staan en komen er allerlei stofwol ken het gebouw binnen. Ik begrijp best dal Vliko een stuk werkgele genheid vertegenwoordigt, maar er moeten toch prioriteiten worden gesteld. Er had al veel eerder inge grepen moeten worden. Want oor spronkelijk ging het alleen om een garage". Dat mag zo zijn, maar hier treft niet alleen het bedrijf 'schuld', zo nam wethouder Meerburg het nog enigszins voor het aloude Leider- dorpse bedrijf op. "Niemand wil de last van zo'n bedrijf hebben", reali seerde hij zich. "Maar wij veroorza ken wel dat vuil dat Vliko ver werkt". Ten slotte reageerde Vliko-eige- naar Koen op alle protesten met: "Ik voel me net een schurftige hond. Ik word overal weggestuurd, en dat is al vijf jaar zo". Waarop de provinciale woord voerders beloofden zo snel moge lijk "noodverbanden" te zullen aanleggen om vaart in de Vliko- kwestie te brengen. Eind januari moet definitief bekend zijn wat er met het containerbedrijf gaat ge beuren. OEGSTGEEST - De Oegstgeester PvdA wil dat Oegstgeest een part ner-gemeente krijgt in Oost-Euro pa. Een dergelijke jumelage zou bevorderlijk voor de ontspan- ningspolitiek kunnen zijn. Een en ander kwam gisteravond ter sprake in de ledenvergadering die bijeen was om het concept-pro gramma voor de gemeenteraads verkiezingen van de Oegstgeester sociaal-democraten te bespreken. Het programma bleef gisteravond voor het overgrote deel gehand haafd. Centraal erin staat de wens van de PvdA om in Haaswijk een open bare school te stichten. Destijds heeft de gemeenteraad besloten om in Haaswijk geen plaats te re serveren voor een school. De PvdA staat 'heroverweging' van dat be sluit voor. Op dit programmapunt werden enkele vergaande amende menten ingediend die als strek king hadden dat niet op herover weging moet worden aangedron gen maar dat gewoon met de stich ting van een school moet worden begonnen. Deze amendementen haalden het echter niet. Wel haalden de amendementen het die pleiten voor een onderzoek naar het door Oegstgeestenaren verlangde onderwijs, voor voort zetting door de gemeente van deel tijdarbeid voor de ambtenaren. Ook vulde de ledenvergadering het programma aan met een punt waarin wordt gewezen op het be lang van de terugkeer van een goe de ontsluiting van het dorp door het openbaar vervoer. Vooral voor bejaarden zou dit van het grootste belang zijn. n Simontjespolder. B en W van Warmond willen er noch t zomerhuisjes. Het dagelijks bestuur wil de polder open- in er dagrecreatieve voorzieningen zoals speelweiden tref- (fotoWim Dijkman) WARMOND - Dekker Hout mag geen golfbaan aanleggen in de Broek- en Simontjespol der, het overgangsgebied tus sen de Leidse Merenwijk en het plassengebied. In een nota over de Broek- en Simontjes polder, door Warmonds ge meentesecretaris C. Zoetemelk bestempelt als "een praat stuk", stellen B en W vast dat de voorgestelde inrichting tot golfbaan "nagenoeg het hele gebied in beslag neemt". En: "Omdat tweederde deel van het gebied moet worden inge richt voor openbare dagrecrea tie kan met deze ontwikkeling niet worden ingestemd". In de nota wordt gerept over een ander voorstel voor een golfbaan die 'slechts' tweederde deel van de fraaie polder in beslag zou nemen. Wat het dagelijks bestuur van de gemeente betreft, "is ook deze om vang te groot". B en W verklaren zich wel bereid om eens na te gaan of er alternatieve plaatsen denk baar zijn. Bij Dekker Hout wil men met een reactie wachten totdat de nota is ontvangen. Het stuk staat geagendeerd voor de bijeenkomst van de raadscommissie ruimtelijke ordening, dinsdag. Van Blitters- wiik. bii Dekker de spreekbuis als het over de golfplannen gaat, laat zich nog ontvallen "teleurgesteld" te zijn en er ook niet veel van te begrijpen. De plannen van Dekker Hout verkeerden overigens in een nog pril stadium. Gemeentesecretaris Zoetemelk legt uit dat een golfbaan in de Broek- en Simontjespolder een aantasting van het openbare karak ter van het gebied zou betekenen. "Het college vreest conflicten van groepen van mensen, vergelijkbaar met conflicten op het water tussen een surfer en een grote boot", al dus de eerste ambtenaar. "Het col lege staat een parkachtig gebied met een landschapsidee voor ogen. Je zou het kunnen vergelijken met de rand van Amsterdam". Wel jachthaven Behalve van de golfbaan zal er van het complex zomerhuisjes, een initiatief van een onbekende parti culier, om dezelfde redenen even- .min jets terechtkomen, zo blijkt uit de nota. Toegejuicht daarentegen wordt de mogelijke aanleg van een jachthaven in de Holle Mare. B en W zien hierin een oplossing voor de vele illegaal aangelegde bootjes. "Op de rijksweg 44. komende van uit de richting Amsterdam kun je zien dat er een ketting van die bootjes ligt. De sloten liggen mud vol, de vaarten slibben dicht", schetst Zoetemelk het probleem. "De provincie is met de piassen- verordening in de hand actief, dat wel. Het uiterste middel is politie- dwang. Maar dan.ben je er nog niet, want je moet die boten na tuurlijk ergens naar toe kunnen verslepen". De jachthaven, in de nota toepasselijk aangeduid als "saneringshaven", zou wel eens realiteit kunnen worden als de plannen tot uitbreiding van de jachthaven Juffermans te combi neren zijn met gemeentelijke plan nen, vertelt Zoetemelk. Mét de nota over de Broek- en Simontjespolder wil de gemeente wat nadrukkelijker grip krijgen op het gebied. Er is weliswaar een be stemmingsplan Zuid maar de be stemmingen die het gebied daarin krijgt (agrarische bedrijfsvoering) zijn achterhaald. Inmiddels heeft Dekker Hout er zijn tennisbanen en is er als het kwik onder nul daalt een ijsbaan. "Een ongeschreven re gel is bovendien dat hetgeen je re gelt in een bestemmingsplan bin nen tien jaar moet zijn uitgevoerd", vertelt de gementesecretaris. De bedoeling is dan ook dat er een nieuw bestemmingsplan voor het gebied zal worden gemaakt. De nota loppt daarop vooruit. De nota Was ook hard nodig om dat de gemeente tal van particulie re afkomstige voorstellen voor de Broek- en Simontjespolder kreeg. "En je moet vanuit een vastom lijnd beleid ja of nee tegen bepaal de ontwikkelingen kunnen zeggen. Anders dreigen ad hoc-beslissin- gen", aldus Zoetemelk. DONDERDAG Leiden LVC - Breestraat, videocafé, 21-1 i Gulden Vlies - Breestraat, comn voor Maatschappelijke Aangelegenh den, Volksgezondheid en Cultuur, Gulden Vlies - fractiekamer Pv spreekuur, 19-21 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting t begeleiding dienstweigeren, 20-21.3 WASSENAAR - Niet langer kun nen Wassenaarders met een netto inkomen dat niet meer bedraagt dan de Algemene Ouderdomswet- uitkering plus tien procent, belas tingverlaging krijgen. De staatssecretaris van binnen landse zaken heeft de gemeente la ten weten niets te voelen voor de al jaren gangbare regel dat de riool recht-aanslag voor bovengenoem- den met 50 procent kan dalen en de aanslag voor reinigingsrecht met 75 procent. Alleen de aanslag van de hondenbelasting mag voor mi nima worden verlaagd. De Kroon heeft dit gesteund en Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland drin gen aan op een wijziging. In een voorstel aan de raad rea geren B en W hierop als volgt: "Hoewel wij het betreuren dat on ze huidige regeling, die een groot aantal jaren nagenoeg drempelloos en zonder veel papier- en formu- lierwerk doeltreffend heeft ge werkt, geen genade meer kan vin den in de ogen van de Kroon, rest ons weinig anders dan u voor te stellen de gewraakte bepalingen uit de verordening te schrappen". Ook de verminderingsregel voor de hondenbelasting moet verdwij nen. Dat is doelmatiger, aldus de dagelijks bestuurders. Na het weg vallen van de bepalingen zal de ge meente een actief afschrijvingsbe- leid gaan voeren, waarbij ze uitgaat van de normen van de rijksbelas tingsdienst. Voorlichting en hulp zijn hierbij toverwoorden. B en W denken niet dat de nieuwe regeling duurder zal uitvallen. Wel zal extra menskracht nodig zijn voor de beoordeling van de verzoeken. permint Frieden', 21.15 Voorschoten Gemeentehuis - Leidseweg, raadsvergi dering, 20 uur Zoeterwoude Raadszaal gemeentehuis - Noordbuui seweg, lezing Oud-Zoeterwoude 'Zuid-Holland in de Romeinse tijd' Wassenaar Van Heeckerenhuis - verkoop Perzisch en Oosterse tapijten, 14-17 uur. WASSENAAR - De plannen een negen verdiepingen hoog gc bouw met 50 bejaardenwoninger is gisteravond in de Wassenaars raadscommissie ruimtelijke orde ning en openbare werken met mengde gevoelens ontvanger VVD en CDA hadden hun beder kingen over het bouwsel, dat het Sophiekehuis moet komer PvdA en Partij Wassenaar ginge akkoord, al had de laatste part ernstige bezwaren tegen het klein aantal driekamerwoningen (4 tc gen 46 tweekamerwoningen). Ook de WD heeft een voorkeu voor driekamerwoningen. Ander liberale bezwaren betreffen "oi duidelijkheden rond het plan Ook zou het Sophiekehuis no geen standpunt hebben ingenc men en vroeg de VVD'er zieh i wat de Vrouwen Advies Commi: sie zou vinden van het ronde gi bouw. W.C. Olijslagers (CDA) had voo al moeite met de huurverhoginge (van 375 tot 400 en van 400 tot 50 gulden) en de "vele metertjes extri bouwhoogte". De maquette vaij het gebouw met het vele groen zoij bovendien nogal optimistisch zijn) "De bomen reiken slechts tot hal verwege de flat". Goulooze (PvdA) had het een lijdensweg van het plan, omda aanvankelijke, goedgekeurde plan nen door B en W werden ingetrok ken, waarna de dagelijks bestuur ders nog eens gingen praten de architect en de Landelijke Her vormde Bouwstichting voor jaarden. Dat deze LHBB "zeei sitief' oordeelt over het nie plan, dat twee verdiepingen r telt en veel ronder is, geeft Gouloze de doorslag. Aan het tal van vijftig woningen wil hij tornen. "Wassenaar moet hiervoo niet terugschrikken", zo besloot hi zijn betoog. Wethouder Cocheret de la Mori nière had het over het minst slech te plan. "Wij durven het aan u te leggen omdat er een bijzonden woningnood is voor bejaarden" Hij deed met klem een beroep oi de commissieleden om in ieder ge val planologisch met het plan ak koord te gaan. In november de raad een belissing nemei ders komt de subsidie op de toch te staan. Ook B en W hebben een keur voor driekamerwoningen verklaarde hij. Ze zagen er omdat dat zou leiden tot ee aanvaardbare hoogte. Dat de hurer wat hoger zijn uitgevallen schrijf hij toe aan de iets duurdere bouw vorm. "Ik denk niet datje het daar om moet laten vallen", aldus Co cheret. Koopjes Wassenaarders die altijd al graag een echte 'Quoom' of een 'Yagcebedir' in hun kamer had den willen hebben, dienen zich komende vrijdag of zaterdag naar het Van Heeckerenhuis te bege ven. Daar vindt op beide dagen een 'exeptionele eenmalige ver koop' plaats van Perzische, Oos terse of Chinese tapijten, alsmede Berbers. Zowel antieke als nieu we tapijten worden verkocht op vrijdag tussen twee en vijf en za terdag van tien tot vijf uur. Bazaar De Nederlands Gereformeerde Kerk van Oegstgeest houdt aan staande zaterdag een bazaar, waarvan de opbrengst is bestemd voor het zendingswerk onder de zwarte bevolking van Zuid-Afri- ka. De bazaar wordt gehouden in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg, tussen tien en vier uur. Er zijn allerhande aktiviteiten georganiseerd: sjoelen, balgooien, schaken, er zijn creatieve produk- ten te koop en het rad van avon tuur draait volop. Voor de klein tjes is er poppenkast, een grabbel ton en een knutselhoek. Tentoonstelling Om de bouw van een kerkje in Nieuw-Guinea mogelijk te maken wordt deze week in Warmond drie dagen lang een missietentoonstel ling en -verkoop gehouden. Plaats van handeling vrijdag, zaterdag en zondag is Huize Mariëngaarde aan de Mgr. Aengenentlaan 3. Het gaat om een expositie van Afri kaanse en oosterse kunst. Animator van het gebeuren is pater Geuskens, die al 30 jaar in Niéuw-Guinea werkt en daar pio nierswerk onder de Papoea's ver richt. Het kerkje moet een ont moetingsplaats voor hen worden. Een naam hebben de Papoea's er al voor gekozen: 'De Goede Her der'. De openingstijden van de ver kooptentoonstelling: vrijdag 1 no vember van drie tot zes uur, zater dag en zondag van tien tot zes uur. De toegang is vrij. Vlooienmarkt Liefhebbers van allerhande spulletjes kunnen aanstaande za terdag hun hart ophalen in het Zoeterwoudse Don Bosco, waar beheerder Jan van der Geest een rommelmarkt organiseert. Van negen tot een uur kan men terecht bij het gebouw aan de Zuidbuurt- seweg. Voor mensen die iets wil len verkopen is daar een kraampje te huur tegen betaling van drie gulden, te bestellen bij Jan van der Geest, telefoon 1373 in Zoeterwoude. LEIDERDORP - Ruud Stam is lijsttrekker van D'66 in Leiderdorp voor de gemeenteraadsverkiezin gen. Met algemene stemmen werd hij gisteravond in een ledenverga dering gekozen. D'66 heeft gisteravond tevens be sloten om de punten over de uit breiding van sportzaal 'Op Dreef uit haar programma te schrappen en maakt zich hard voor de bouw van een nieuwe sporthal. Hiertoe is besloten nadat de huidige fractie voorzitter Stam met Bert Lamers, die de tweede plaats op de kandi datenlijst inneemt, een gesprek met de sportraad gehad. Omdat de fractie haar concept verkiezingsprogramma voor op merkingen aan verschillende Lei derdorpse organisaties op cultu reel, economisch en maatschappe lijk gebied toegestuurd had, werd déze wijziging mogelijk gemaakt. Het programma werd verder ge wijzigd in het punt over de tuin huisjes achter de Mauritssingel. De fractie spreekt zich nu uit voor het behoud van de tuinhuisjes en vindt dat het bestemmingsplan voor het gebied gewijzigd moet worden. Bovendien werd er gisteravond gesproken over de verbreding van de Rijksweg A4. De fractie is hier tegen, mits deze werkzaamheden Ruud Stam bepaalt de komende vier jaar weer het 'gezicht' van D'66-Leiderdorp. (eigen foto» gepaard gaan met de aanleg van een tunnel en een aquaduct. Verder was men het er gister avond over eens dat burgemeester en wethouder van Lewiderdorp stappen moet ondernemen voor verbetering van ontvangst van de Engelse zenders BBC 1, BBC 2 en ITV op de televisie. De Leider- dorpse afdeling van D'66 wil dat het aantal kanalen met Sky Chan nel, het Info kanaal en Europe-tele vision wordt uitgebreid. Hel liefst ziet de fractie dat deze verbeterin gen voor de televisiekijker koste loos zullen blijven, maar is des noods bereid om akkoord te gaan met een tariefsverhoging van een paar gulden. LEIDERDORP - Een stuntteam zal morgen vijf uur lang Leider dorp aandoen. Het team van stunt man Benny Carrera waagt zich on der meer aan spectaculaire onder delen als: met een motor door een brandende tunnel van tien meter rijden, met een motor door 500 TL- buizen scheuren en van een bran dende stellage springen. De stunts worden afgewisseld door optredens van het Tros-A- team en Anthony Parker met zijn kris-kras kwis. Kijkers zijn op 1 no vember welkom op industrieter rein de Baanderij in Leiderdorp, tussen drie en acht uur. Burgerlijke Stand WARMOND - Geboren: 18 sep. Je roen. z.v. J. C. J. Robbers en A. J. M. van Brakel. Gehuwd: 6 sep. J. A. M. Kerkvliet met K. M. van Velzen; 10 sep. E. H. M. Ruij- gers metM. A. S.Homan; 13 sep. D. J. S. Overleden: 2 sep. Slingerland, Paulus J., 6 jul 1922; 12 sep. Verhoog, Clara W., 12 apr. 1900, wv. B. W. de Roo; 23 sep. Flandrijn, Maria J., 3 nov. 1899, wv. D. Beurze; 28 sep. De Jonge, Willemina, 4 mei 1897. wv. K. Jonker. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus ,54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256 A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE 131,40 250,90 345,20 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) f 89.30 per half jaar, aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,00 Abonnementsgelden diepen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het verlengd. 3203571 giro HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio,'Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet,

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2