Tumult rond groen bij villa Christina Einde aan elf jaar touwtrekkerij Warmondse sport op rand faillissement SIIII80I Wijkvereniging houdt ruim halve eeuw stand Tarieven Sterrenbad gaan omhoog PAGINA 2 linpiin WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 WASSENAAR - Alle leden van de Wassenaarse wijkgem een schap Groot Deijleroord die op tyd hun contributie hebben be taald ontvangen één dezer dagen een speciaal en extra dik jubi leumnummer van het wijkor- gaan 'Deijlerom' ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van de wykgemeenschap. Groot Deijleroord, vroeger buurtvereniging Deijleroord en Omgeving geheten, werd op 3 september 1930 opgericht met als voornaamste doelstelling het behartigen van de belangen van de wijk, die grofweg het hele noordoostelijke deel van Wasse naar beslaat. Aanvankelijk klein begonnen, telt de wykgemeenschap mo menteel zo'n 850 leden, voorna melijk gezinnen. De vereniging organiseert iedere maand een groot aantal activiteiten in het Deijlercentrum aan de Hofcamp- weg, variërend van peuterklas, volksdansen en schaken tot dansavonden en bejaarden- gymnastiek. De jubileum 'Deijlerom' geeft een globaal overzicht van de ge schiedenis en hoogtepunten van de vereniging. Zo is het allereer ste nummer van het, toen nog naamloze, verenigingsblad uit maart 1962 afgedrukt waarin valt te lezen dat de contributie toen één stuiver per gezin per week vergde. Talloze brieven aan en van de gemeente laten zien hoe de vereniging in de loop der ja ren talloze zaken op het gebied van verkeer, cultuur en recreatie onder de aandacht van de ge meente heeft gebracht en vaak met succes. Als voorbeelden kunnen de verbeterde weekendregeling van apothekers en het verplaatsen van bushaltes worden genoemd. Het jubileumnummer bevat verder een kort interview met oud-burgemeester mr. Staab, kranteknipsels en allerlei andere wetenswaardigheden over de wijkvereniging. Ieder exemplaar bevat op de achterpagina een lot nummer dat kans geeft op één van de drie geldprijzen van 300,-, 175,- of 75.-. De win nende nummers zullen tijdens een bingo-avond in het Deijler centrum bekend worden ge maakt. Speelplaatsen in Wassenaar WASSENAAR - Er komen binnenkort twee speelplaatsen voor kinderen in het centrum van Wassenaar. Een aan de Luifelbaan en een nabij de nieuwbouw van Nieuw-Rjjksdorp. In het centrum van de gemeente ontbreken eenvoudige speelgelegen- heden voor kinderen, iets waar diverse bewoners en de wijkvereniging Jerusalem al jaren op hebben gewezen en onlangs hebben ook een aantal bewoners van Nieuw-Rijksdorp hierom gevraagd. De nieuwe speelplaats in Nieuw-Rijksdorp zal uit drie elementen be staan, te weten een bank, een rand van gestapelde bielzen en een bolvor mig speelobject "zeëegel". De kosten hiervan worden geraamd op 6100,-. De andere speelgelegenheid komt naast de bibliotheek aan de Luifel baan en zal bestaan uit een veerelement "kip" en een zogeheten glijbaan "Alidins grot". Dit alles gaat 5700,- kosten. Wat een eventuele speellocatie aan de van Hogendorpstraat betreft: De wijkvereniging wil nog even wachten met de realisering hiervan. Men wil eerst het resultaat van de twee andere speelplaatsen afwachten. Van avond komen de geplande speelplaatsen aan de orde in de vergadering van de commissie financieel-economische zaken. Agenda Vandaag Leiden Gulden Vlies - Breestraat, i ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Pep permint Frieden', 20 en 22.15 uur. Leiderdorp Menswordingskerk - Heelblaadjespad, ledenvergadering D'66, 20 uur. Morgen Leiden Rijksmuseum van Volkenkunde - Steenstraat. Japanse theedemonstratie, met een film, 15 en 20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - begrotings-raadsverga- dering, 15 uur. Onderzoek naar gang van zaken rond bouw WASSENAAR - De Algemene inspectiedienst gaat op korte termijn onderzoeken of bij de bouw van prinses Christina's villa in de Wassenaarse 'Horsten' dingen zijn gebeurd die niet mogen. Natuurbeschermers beweren dat minstens twintig tot veertig grove dennen en Douglas-bomen zijn neergehaald en mogelijk ook ander groen verdween ("het is moei lijk te controleren"). Maar de gemeente Wassenaar, die altijd beweerde dat niet gekapt hoeft te worden voor Christina, houdt het erop dat "kaprijp lariksbos" het veld heeft moeten ruimen. Het gaat om "waardeloos hout, zonder natuurlijke waarde, dat op twee meter afstand van eikaar is geplant". Een ambtenaar van de groenvoorziening heeft dat althans deze week gerapporteerd na een bezoek aan de bouwplek. Deze be vindt zich aan de rand van de bos rijke goederen, richting Dieren park. Ook zyn volgens hem beuken en eiken uitgedund in het gebied, "waar jarenlang geen onderhoud is gepleegd". "Het is allemaal veel mooier geworden. Het omliggende terrein is meer open geworden, met betere vegetatie ook", ver klaart een gemeentelijke voorlich ter. En richting natuurbeschermers: "Laten ze blij zijn dat het door des kundigen is gedaan. Kennelijk mensen van Staatsbosbeheer". De consulent bosbouw van deze orga nisatie verwondert zich over deze woorden. "We hebben helemaal geen mensen in dienst die kap pen", zegt hij. "Wel zijn er mensen die controleren". Bebouwde kom Zij werken by de onlangs inge schakelde Algemene inspectie dienst, een zelfstandig werkend onderdeel van het ministerie van landbouw en visserij. Deze dienst moet zo snel mogelijk bekijken wat gekapt is en hoe het met het verlenen van de vergunningen zit. Wassenaar voert aan dat land goederen 'De Horsten' buiten de bebouwde kom van de boswet lig gen en de gemeente geen kapver- gunning hoeft te verlenen. Het kappen zou alleen moeten worden aangekondigd by Staatsbosbe heer. die haar eigen vergunningen stelsel heeft en vaak eist dat bin nen drie jaar nieuwe bomen wor den aangeplant. Juridisch klopt het verhaal, zegt een woordvoerder van Staatsbos beheer. Vragen zijn echter: liggen 'De Horsten' werkelijk buiten de bebouwde kom van de boswet? Moest voor de verrichte activitei ten een vergunning worden afge geven? En: is die ook afgegeven? Doorzichten Volgens Ed de Meijer van de al gemene vereniging voor Natuurbe scherming voor 's Gravenhage en omstreken was van tevoren duide lijk dat bomen zouden moeten wij ken voor de bouw van Christina's villa. Dat dit "niet expliciet werd gesteld" en door B en W werd ont kend, deed daar niets aan af. De na tuurbeschermer betreurde dit, maar wilde "het kappen van enke le naaldbomen ten behoeve van heien, opslag, gazon en tuin tot hoofdcriterium maken bij de vraag ©f men al dan niet moet beginnen". Belangrijker werd altijd bevon den de aantasting van het groen en oude duingebied, het uitstra lingseffect en geluidoverlast. Ook voerden de natuurbeschermers re gelmatig aan dat het bedenkelijk is om een gebied te verklaren tot na tuurgebied en vervolgens daar toch iets te bouwen. Nu de vereniging het gerucht heeft opgevangen dat ook r:~*jjjj|J doorzichten zijn gemaakt r we percelen gekapt, verandert haar houding. "Als dat werkelijk zo is, wordt de kans groter dat wij iets ondernemen", zegt De Meijer. Al zal de vereniging niet teveel aan dacht meer schenken aan Christi na. "We moeten prioriteiten stellen en kijken waar we nog iets kunnen bereiken. De villa in 'De Horsten' beschouwen we als een verloren zaak". Koe oorzaak file op A44 OEGSTGEEST - Een 'dolle' koe zorgde gistermiddag rond één uur voor een file van een kilometer op de oostelijke rij baan van de A44 ten hoogte van Voorschoten. Éénmaal over het hek en de sloot van het weiland naast de snelweg gesprongen, bleef het gevlekte beest stoï cijns midden op de rijbaan staan. Getoeter en geschreeuw van de automobilisten liet de herkauwer koud. Pas toen de politie met behulp van onge duldig geworden automobilis ten enige klappen op het ach terdeel van de 'melkleveran- cier' uitdeelde, keerde de koe opgejaagd weer huiswaarts. Volgens de woordvoerder van de politie is dit gedrag een koe beest niet vreemd. "Af en toe raken ze door het dolle heen, dan krijgen ze het opeens zon der reden op hun heupen". Dit is 'm dan: het fietspad, dat de gemoederen in Zoeterwoude elf jaar bezighield. Zoeterwoudse gemeentebestuurders poseren vol trots bij het pad langs de Nieuweweg. Van links naar rechts oud-burgemeester Detmers. gemeentesecretaris Kruithof, burgemeester Houdijk, gedeputeerde Jansen en de wethouders Graniewski en Van der Heijden. Omstreden fietspad in Zoeterwoude nu officieel in gebruik ZOETERWOUDE - Het onlangs gereedgekomen fietspad langs de Zoeterwoudse Nieuweweg is gis termiddag officieel geopend. Met het doorknippen van een lint, een handeling die burgemeester Hou dijk en gedeputeerde T. Jansen sa men op zich namen, kwam een ein de aan elf jaar touwtrekkerij rond het 1800 meter lange asfaltlint. Een lint dat fietsers tussen Zoeterwou- de-dorp en buurtschap De Wei poort een veilige tocht garandeert. Zoeterwoude, en met name de Weipoort, kan opgelucht ademha len nu de realisatie van het omstre den fietspad eindelijk officieel rond is. De Zoeterwoudenaren zelf hebben er jaren voor gestreden, onder meer via handtekeningenac ties. Zodoende werd een 'simpel' fietspad een van de meest bespro ken wegen van Zoeterwoude. Moeilijkheden met de grondver- koop van twee eigenaren, Belt en Versteegen, zorgden ervoor dat het allemaal zo lang moest duren. Dat terwijl de afgelopen jaren de onge lukken zich opstapelden - soms zelfs met dodelijke afloop. Uiteindelijk kon vorig jaar no vember daadwerkelijk een begin met de aanleg van het pad, dat langs het sportterrein lpopt, wor den gemaakt. En uiteindelijk kon burgemeester Houdijk gistermid dag als een trotse vader de stoet fietsers, die het pad inwijdde, voor gaan. In de stoet de schoolkinde ren, die het fietspad het meest ge bruiken. Als bewoners van de Wei poort moeten zij dagelijks via de Nieuweweg naar school. Eenmaal by de eindbestemming aangekomen toonde iedereen zich meer dan tevreden over het pad. Zo sprak burgemeester Houdyk over "een heuglyke dag. Het is ein- delyk zo ver". Gedeputeerde Jan sen werd hartelyk bedankt: "Hy heeft op een fantastische manier meegewerkt om de kinderen nu veilig naar school te kunnen laten gaan", zo sprak Zoeterwouds eer ste burger. Op zijn beurt liet Jansen zich ook niet onbetuigd. Over de verbin ding, "waarom jaren is gesmeekt", zei hij: "Ik word gedreven door voorzieningen die belangrijk zyn voor kinderen. Daarom deel ik de zekerheid van de ouders, dat hun kinderen nu op een veilige manier naar school kunnen", aldus de ge deputeerde. WARMOND - In 1981 telde de War mondse Volleybalclub (WVC) hon derd leden. Momenteel zijn de vol leyballers met zijn vijftigen. De Warmondse badmintonvereniging was in 1980 180 leden groot. Daar van zijn er nog zestig overgeble ven. Ook de korfbalclub Warmond is de laatste vyf jaar danig geslon ken: van honderd naar 55 leden. En de Vereniging Zaalvoetbal War mond, op haar hoogtepunt tachtig zaalvoetballers groot, bestaat al he lemaal niet meer. "Zorgelijke ont wikkelingen", schrijven B en W van Warmond in de aanbiedings brief bij de begrotingen. G. Kamphorst is bestuurslid van de korfbalclub. Hij kent de oorza ken van die gekelderde ledental len: "Ouders hebben geen geld meer om hun kinderen meer dan één sport te laten beoefenen. En verder is de concurrentie van de tennisclub erg groot". Het dalende ledental werkt nega tief uit op de inkomsten, de contri buties. Financieel gaat het de club dan ook niet bepaald voor de wind, zeker niet nu de sponsor de kuiten heeft genomen. Extra probleem bij de Warmond se korfballers is dat niemand van het bestuur meer in Warmond woonachtig is. De voorzitter bij voorbeeld studeert in Rotterdam, is alleen 's avonds bereikbaar. Kamphorst zelf is Leiderdorper ge worden. "Het zicht op de jeugd in Warmond raak je zo wel een beetje kwijt", beseft hy. Vervelende bij komstigheid van een niet in War mond woonachtig bestuur is "dat het heel moeilijk is om het vaandel over te dragen", vertelt Kamp- horst. De korfbalclub is al een oudje. "We hebben vorig jaar ons zevende lustrum gevierd met oud-leden uit den lande, het was bijna een Heili- genviering". Komt er nog een acht ste lustrum? "Die vraag hebben we onszelf al eens gesteld. We hebben toen besloten door te gaan. Waar de grens ligt? Die hebben we niet getrokken. Maar ik denk dat het ophoudt als we geen teams meer op de been kunnen brengen", al dus de Leiderdorper. Allesbehalve optimistisch klinkt ook de badmintonclub-secretaris Th. van Egmond. 'Steeds Vooruit' heet zijn club maar dat geldt voor nog maar eenderde deel van het aantal leden aan het begin van dit decennium. De secretaris vertelt over "de zuigkracht van het ten nis". En: "Die telt bij ons dubbel. Wij spelen ook bij Dekker. Daar zien onze leden tennis, eveneens een racketsport waardoor de over stap kleiner is, en zien spelen doet spelen", analyseert Van Egmond. Trainer De secretaris vertelt dat gezien de financiën de badmintonners zich dé luxe van een trainer niet meer konden veroorloven. En trai- nerloze clubs trekken niet gemak kelijk leden. "Een vicieuze cirkel, dat kun je wel zeggen, ja". Van Eg mond kent nog een probleem. Aan het eind van het jaar, als de begro ting wordt gemaakt, legt hij uit, wordt het aantal leden afgestemd op de baanruimte. Dan ook wor den huurovereenkomsten aange gaan met de zaalverhuurders Dek ker Hout en de gemeente (voor de sportzaal Klim-Op). Het seizoen eindigt echter ergens midden in het jaar en aan het begin van het nieuwe seizoen is het ledental ver anderd en moet voor de rest van het jaar worden betaald voor onge bruikte baanruimte. Van Egmond vertelt dat er overleg gaande is tus sen zijn club en het college van B en W. "De gemeente is onze groot ste schuldeiser". Veel heeft dat overleg nog niet opgeleverd: "We zyn doorverwezen naar de Provin ciale Sportraad". Het gehalveerde ledental van de Warmondse Volleybalclub (WVC) heeft voor die club een ware meta morfose tot gevolg gehad, vertelt WVC-voorzitter Beunk. Het accent ligt thans op het recreatief volley ballen. "De aanwas van recreanten was veel groter dan de behoefte aan het competitiegebeuren", al- dus Beunk. Dat heeft volgens de voorzitter te maken met "bevol kingssamenstelling van Warmond en de vergrijzing". "We hebben ons herbezonnen over de taakstelling. We moeten niet te hoge verwach tingen hebben, we zijn een dorp- sachtige vereniging die de gelegen heid tot volleyballen biedt". Het damesvolleybal is bij WVC ter ziele gegaan. "Sommigen kregen kinde ren, voor hen kwam er niemand in de plaats, daarom moesten we da mesvolleybal afvoeren". Beunk grijpt de gelegenheid aan zijn afgrijzen over de door de ge meente in rekening gebrachte ta rieven te spuien. "Exorbitant hoog", noemt hij die. Mede door die tarieven is contributie bij WVC aan de wat hoge kant en dan wordt leden werven nog moeilijker. Geen vetpot Ook bij de al vijftig jaar bestaan de tafeltennisvereniging Steeds Vooruit is het geen vetpot. Nog 36 leden telt de club die haar tafels heeft opgesteld in de gemeentelij ke gymzaal. Penningmeester C. Waasdorp vertelt dat bij Steeds Vooruit het record vijftig is ge weest zodat de schade wel meevalt. Anderzijds is elk vertrekkend lid bij kleine clubs een extra harde klap. Waasdorp, wiens club in fi nanciële problemen verkeert, speelt met de gedachte de contri butie te verhogen. Ook wil hij met de gemeente een betalingsregeling gaan treffen. Sommige betrokkenen kijken reikhalzend uit naar de nieuwe sporthal van waar een stimulans zou moeten uitgaan. De eerste ini tiatieven zijn genomen door voet balclub Warmunda - die overigens geen last heeft van een slinkend le denbestand - en door de beheerder van Klim-Op, Vergeer. Andere sportclubbestuurders zien alleen maar nog meer problemen rijzen. "Klim-Op is nu voor veel takken van sport te klein. Met de nieuwe hal kan straks ook worden gebas ketbald in Warmond. De spoeling wordt dan nog dunner", zegt er één. CDA-wethouder C. van Schagen, belast met de Warmondse sportza ken, zegt dat het belangrijk is dat de gemeente de kar gaat trekken. "Als de verenigingen dat gaan doen dan zeggen ze straks: 'dit is mijn hal, jij mag er ook in'. Van Schagen zou graag zien dat de sporthal in de dorpskern verrijst opdat de twee Warmondse basis scholen er hun gymlessen kunnen geven. Is het zich sterk maken voor een sporthal niet wat vreemd als vrijwel alle Warmondse sportclubs op de rand van de afgrond verke ren? Nee, vindt van Schagen. Hij ziet mogelijkheden om de hal goed te exploiteren. Voor clubs die ge zien de te geringe afmetingen van Klim-Op niet terecht kunnen in de sportzaal, zal gelden dat ze niet meer zo veel geld kwijt zijn aan de Directeur: G. Koopman Adjunct-directeur: N. Qüakemaat Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz hoge huur van ruimten by Dekker of de Groenoordhallen. Van Schagen denkt dat de clubs "gewoon" te kampen hebben met de economische recessie en het simpele feit dat er minder kinde ren worden geboren. Ook de wet houder noemt de onstuitbare po pulariteit van de tennisclub die sinds de inwijding van de nieuwe banen op het gemeentelijk sport park Overbos zeer dichtbevolkt is geraakt. "Ik kan geen leden ma ken", geeft hij zyn beperkingen Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg. Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet; LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) n n 8.30-17.00 u (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge-: zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-8932561 A Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huls bezorgd 65.70 per post (binnenland) 89,30 per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers f 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het 131,40 250,90 f 345,20 SLEUTELTJES i.-vrij. van 0.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- abonnement automatisch verlengd lingen ma-vrij. van 8.30-17.00 uur Q~"*' (071) 144941 NABEZORGING n 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag 16.30-18.00 uur (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071)123143 Betaling 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV" te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 WASSENAAR - De tarieven van het Wassenaarse Sterrenbad zullen volgend jaar met gemiddeld 3,6% worden verhoogd. Dat bleek gis teravond tijdens een vergadering van de commissie welzijnszaken waarin de begroting voor 1986 van het zwembad werd besproken. Raadslid Tamboezer (WD) noemde de tariefsverhoging "rede lijk". CDA-woordvoerder J. Speel man vond dat het de taak van de wethouder van welzijnszaken is om de tarieven te bewaken. Hij wil de dan ook een toelichting op de verhoging van 3,6% die volgens B en W "acceptabel" is. Zoals gebrui kelijk had Speelman de cijfers uit de begroting nauwkeurig na zitten rekenen, waarbij hij ontdekte dat de tarieven voor 65-plussers met bijna 6% omhoog gaan. J.W. Ha ring (Partij Wassenaar) vond dat de tarieven met bezorgdheid moesten worden bekeken en wees in dit verband op het gevaar dat tariefs verhoging vooral de mensen met de laagste inkomens uit het zwem bad zouden kunnen houden. Ook A.J.F. de Vries (D'66) wilde het ef fect van de tariefsverhogingen op de animocijfers weten en stelde vast dat die 3,6% hoger is dan de stijging van een aantal andere ge meentelijke tarieven. Ook het exploitatie-tekort van het zwembad kwam gisteravond aan de orde. Het tekort zal dit jaar met 50.000,- stijgen tot een kleine drie ton, terwijl men voor 1986 re kening houdt met een tekort van twee ton, iets dat volgens mevrouw Tamboezer is "toe te juichen" ter wijl Harting het hield op een "aan zienlijk tekort". De Vries vond dat het wel meeviel. Veel gemeenten zouden volgens hem wellicht blij zijn met een tekort van twee ton op hun zwembad. Toch wilde hij we ten of Wassenaar zich met de gun stige prognoses niet rijk zit te reke nen. "Neen", aldus wethouder van der Wiel, "de wethouder van finan ciën is diep in de begroting van het zwembad gedoken". Estafette Zoeterwoudse hardlopers kun nen zich komende zaterdag met elkaar meten. Dan wordt om drie uur een estafette gehouden voor teams, bestaande uit ieder vier man. Organisator van het evene ment is carnavalsvereniging 'De Hangkonten', die een leuk par cours door het dorp heeft uitgezet. Inschrijven kan tot vlak voor de start. Plaats van handeling is het zalencomplex Don Bosco. Oud Zoeterwoude Een lezing met dia's over het on derwerp 'Zuid-Holland in de Ro meinse tijd' wordt komende don derdag gegeven in de raadzaal van het Zoeterwoudse gemeente huis. Organisator van de lezing, die om acht uur begint, is de stich ting Oud-Zoeterwoude. De avond wordt verzorgd door drs. Brou wer, een archeologe die bij de Leidse universiteit werkt en ge specialiseerd is in onderzoekin gen uit de Romeinse tijd. Ter plaatse worden enkele bezittin gen uit Suetanborgh worden ge toond. Na de pauze kan de ten toonstelling 'De Romeinen langs de Rijn' worden bezocht. Zowel donateurs als niet-donateurs zijn donderdag van harte welkom.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2