Knesset steunt vr edespl annen Schaduw over Turkse feestdag Atoommijnen weg uit Europa Motie van wantrouwen verworpen Nazimisdadiger Brunner opgespoord in Damascus Britse spionagezaak eindigt in vrijspraak 'Constructief beraad Arafat met Hoessein VS: vader en zoon bekennen spionage DINSDAG 29 OKTOBER 1985 BUITENLAND PAGINA 7 MUNCHENAVENEN (AP) - Alois Brunner, een van 's werelds meest gezochte nazi's, een naaste mede werker van Adolf Eichmann, zou bereid zijn zich over te geven als hij niet aan Israël zal worden uitge leverd. Dat heeft de redactie van het Westduitse tijdschrift Bunte gisteren meegedeeld. 'Ik ben bereid om mij te verant- waar hij vele jaren onder de naam woorden voor een internationale 'Dr. Fischer' leefde. De adjunct rechtbank.' aldus Brunner. De hoofdredacteur van Bunte, Nor- Oostenrijkse nazi-jager Simon Wie- senthal bestempelde de verklaring Brunner als een holle frase en een list. 'Hij wil zich overgeven aan bert Sakowski zei dat Brunner niet aan de Israeli's wil worden uitgele verd. 'Israëel zal me niet te pakken TEL AVIV - Een ruime meerderheid in het Israëlische parlement steunt de vredesplan- Nazi-misdadiger die nen van premier Peres en diens opvatting dat "een internationaal forum" bij vredesbe- ^re^hTblnTl^eïctenen h sprekingen mag worden betrokken. Rond middernacht werd in de Knesset een motie de afgelopen 35 jaar reden tot kla van wantrouwen tegen het kabinet verworpen. niet bestaande rechtbank,' aldus krijgen. Ik zal geen tweede Adolf Wiesenthal. - 'Hij zou vertrouwen moeten heb- ben in de Duitse justitie of zich gevangen en brachten hem na zijn overgeven aan Oostenrijk^ Geen berechting ter dood. Eichmann, hoofd van een speciale Gestapo-af- deling die belast was met de uit- de rechtbank Js verschenen heeft roeiing van de joden, werd in 1962 opgehangen wegens misdaden te- Eerder had de rechtervleugel van de met de Arbeiderspartij regeren de Likoed met een crisis gedreigd als Peres niet op zijn plannen zou terugkomen. De premier had zijn gen gehad over een ontoereikende gen joden gedurende de Tweede verdediging,' aldus Wiesenthal. Wereldoorlog, schuldigd met^ zyn toezeggingen de onderhandelingstafel. Wel is de Brunner werd door het blad in De 73-jarige Brunner wordt ge en diens „stille diplomatie van het ontbinding van het nationale kabi- Damascus in Syrië opgespoord zocht door Israël, Oostenrijk, West- regeerakkoord te zijn afgeweken. Maar de Israëlische regeringsleider sprak dat in de Knesset met klem net een stap dichterbij gebracht. Duitsland, Tsjechoslowakije, Grie kenland en Frankrijk. De meest ge zochte nazi van dit moment zou volgens Sakowski ernstig ziek zijn. Frankrijk heeft Brunner twee maal bij verstek ter dood veroordeeld. De in Oostenrijk geboren Brunner was commandant van een concen tratiekamp in Drancy in Frankrijk en had de leiding over de deporta tie van joden uit Oostenrijk, Grie kenland, Frankrijk en Tsjechoslo wakije naar de vernietigingskam pen. Autoriteiten in Bonn hebben be vestigd dat Brunner in Damascus leeft. Vorig jaar hadden zij tever geefs geprobeerd om Brunner uit gewezen te krijgen. Brunner zei dat hij na de oorlog onder de naam Alois Schmaldienst in een krijgsgevangenkamp te recht kwam. In het kamp werkte hij voor het Amerikaanse leger. La ter kwam Brunner terecht in Britse krijgsgevangenschap. In 1946 werd hij vrijgelaten en ging hij weer werken als chauffeur voor de Ame rikanen. Volgens Bunte wordt Brunner beschermd door de Syriërs. In 1961 verloor de nazimisdadiger een oog na de ontploffing van een bom brief. Bij een tweede bombrief in 1980 werd een hand verminkt. Brunner zou volgens het tijdschrift geen wroeging hebben over wat hij heeft gedaan. Volgens nazi-jaagster Beate Klarsfeld heeft Brunner zeker 100.000 joden de dood ingejaagd. Voor hij kampcommandant in Drancy werd, zou hij opdracht ge geven hebben tot de deportatie van 60.000 joden uit Griekenland en Tsjechoslowakije. Vanuit Drancy zou hij nog eens 24.000 gevangenen hebben laten deporteren naar Duitsland. ontvouwd in zijn rede tot de tegen. De regeerafspraken bieden Algemene Vergadering van de Ver- ruimte enigde Naties. Likoed zag in mee- derheid van een breuk af vermoe- delojk omdat de partij in de opnie- peilingen zwaar verliest. door Taco Slagter Koel maar op besliste toon her haalde Peres gisteren tegenover het parlement de zeven punten uit het vredesvoorstel zoals hij dat twee weken geleden voor de As semblee in de Verenigde Naties in New York had uitgesproken: de Is raëlische regering is niet gekant te gen een internationaal forum dat de vredesbesprekingen zal gade slaan, roept de Veiligheidsraad op de partijen naar de onderhande- lingstafel uit te nodigen, nieuwe enquêtes voor de Arbeiderspartij vredesinitiatieven, maar het is bovenal een nationale plicht van iedere Israëlische politi cus het niet bij vredesvoorstellen te laten, maar met alle kracht te proberen het vredesdoel ook te be reiken, aldus Peres. Peres toonde gisteren voor het eerst grote politieke moed de eisen van de Likoed te negeren. Om te "overleven" had hij tot nog toe on overbrugbare controverses in het langzamerhand als politiek "mon ster" te kwalificeren nationale ka binet omzeild, door belangrijke re geringsbesluiten voor zich uit te schuiven. Met de veranderde stel- lingname ten opzichte van de ob- structiepolitiek van de Likoed heeft Peres te kennen willen geven dat de grens voor hem is bereikt. Gunstig uitpakkende verkiezings- grenzen van Israël kunnen ter dis cussie staan, Palestijnen die de vrede representeren en niet de ter reur zijn in de delegatie welkom en de Camp David-akkoorden (het Egyptisch-Israëlische vredesver drag waarin een interim-oplossing i het Palestijnse vraagstuk is ge- van de premier en diens heilige overtuiging dat de "laatste" vre- deskans in het Midden-Oosten niet mag worden gemist, hebben hem blijkbaar tot confrontatie met de Likoed verleid. Peres behaalde gisteren rond middernacht in de Knesset regeld) is een mogelijke basis voor voor dat moment glansrijke over- LONDEN - Het Lagerhuis wil mi nister Heseltine (defensie) op het matje roepen nadat gisteren de duurste en langdurigste spionage zaak uit de Britse geschiedenis in vrijspraak voor alle zeven verdach ten eindigde. Een jury had eind vorige week al vijf verdachten, allen van spionage verdachte militairen die tot begin dit jaar werkten bij de grote afluis- terpost die de Britten op Cyprus hebben, op vrije voeten gesteld. Gisteren werden de laatste twee militairen ook vrijgesproken. vredesonderhandelingen, aldus de premier. De Likoed knarsetandde. Maar de felle weerstand tegen deze for- winning. De Likoed was de les ge lezen en kon de nederlaag zicht baar nauwelijks verwerken. Maar met de victorie van Peres muleringen was al bij het verblijf parlement zitten koning Hoessein van Peres in de Verenigde Staten van Jordanië en door Israel "goed- begonnen. Peres werd ervan be- gekeurde" Palestijnen nog niet aan Premier Peres en vice-premier Sjamir (links) praten rustig door, terwijl de stemmen i geteld. Kennelijk waren ze tevoren al overtuigd van een positieve uitslag. AMMAN (AP) - Koning Hoessein van Jordanië en PLO-leider Jasser Arafat zetten vandaag hun gisteren BONN (AP) - De NAVO heeft be sloten om alle atoommijnen, 300 stuks, uit Europa weg te halen, al dus functionarissen van het West duitse ministerie van defensie. Verwacht wordt dat de officiële bekendmaking van deze terugtrek king vandaag plaats zal vinden tij dens de tweedaagse ontmoeting van de NAVO-defensieministers in Brussel. tactische kernwapens uit Europa weten dat hij zijn betrekkingen met de PLO wilde herzien na een reeks gewelddadige gebeurtenis- Met het weghalen van de 300 atoommijnen voldoet de NAVO voor het Midden-Oosten. De twee de de koning op de moord op drie aan een beslissing uit 1982 om 1400 i_:J i -,i Israëliërs door pro-Palestijnse ter- roristen in de Cypriotische haven stad Larnaka, de Israëlische lucht aanval op het PLO-hoofdkwartier in Tunis, en de kaping door vier Palestijnen van het Italiaanse crui se-schip Achille Lauro, waarbij de invalide Amerikaan Leon Kling- hoffer werd vermoord leiders spraken elkaar gisteren ge durende drie uur. Arafat verklaar de na afloop dat de besprekingen 'erg goed, succesvol en construc tief waren geweest. weg te halen. Tijdens de bijeen- gen grote opslagplaatsen staan, en komst in Brussel zal ook gepraat dat er 32 'vooruitgeschoven plaat- worden over het Amerikaanse singsgebieden' zijn van Polen en Strategisch Defensie Initiatief. Oost-Duitsland tot Hongarije, Roe- Het Amerikaanse ministerie vaii menië en Bulgarije, waar chemi- defensie heeft gisteren verklaard sche wapens in voorraad zijn. dat de Sowjet-Unie de voorraad chemische wapens uitbreidt en on- Thomas Welch, onderstaatsse- derzoek verricht naar nieuwe che- cretaris van defensie, zei dat de mische wapens die door bescher- Sowjet-Unie zich heeft voorbereid mende maskers en pakken kunnen om in geval van oorlog tot ver ach- dringen. ter het front aan te vallen met che- In een rapport van de inlichtin- mische raketten en bommen, ter- gendienst voor defensie verklaarde wijl de NAVO slechts verouderde het ministerie verder dat in de artilleriegranaten met een kort be- Sowjet-Unie tien fabrieken en ne- reik kan afschieten. De rechtszaak tegen het zevental begon in juni, duurde 119 dagen en speelde zich voor het overgrote deel achter gesloten deuren af. Vol gens voorzichtige schattingen heeft het proces zeker 20 miljoen gulden gekost. De zeven militairen werden er van verdacht uiterst geheime infor matie, waartoe ze op grond van hun werk toegang hadden, te heb ben doorgegeven aan de Sowjet- Unie. Dat zou begonnen zijn in 1982, toen ze dreigden gechanteerd te worden vanwege deelname aan homoseksuele orgieën op Cyprus. Die orgieën, aldus de beschuldi gingen, zouden zijn georganiseerd door een van het zevental, de 21- jarige soldaat Geoffrey Jones, die zelf door Sowjet-agenten zou zijn gerecruteerd na een ongelukkige liefdesaffaire met een Filippijnse. danseres. De militairen zouden honderden documenten hebben doorgespeeld en daarvoor met geld en drugs zijn heloond. Maar tijdens de marathon-zittin gen bleek de bewijsvoering op vele essentiële punten niet te kloppen. Wat de jury nog meer vraagtekens bezorgde, was de manier waarop de Britse militaire politie aan de bekentenissen van het zevental was gekomen. Naar nu is komen vast te staan, werden de zeven militairen tijdens de verhoren onder zo'n grote psy chische en fysieke druk gezet, dat ze op het laatst niet meer wisten wat ze deden, en van alles beken den om maar met rust te worden gelaten. Zo werden de militairen aan soms 12 uur durende verhoorses- sies onderworpen, mochten ze urenlang niets drinken of naar het toilet gaan, en werd een van hen gedwongen zich zo vaak te scheren dat hij aan zijn gezicht begon te bloeden. Andere militairen moesten lang durig met uitgestrekte armen staan, zich vele tientallen keren op drukken, of langdurig met scherpe zeep vloeren boenen. Woordvoerders van de Labour- partij hebben gisteren al aange kondigd de minister van defensie om een uitgebreid onderzoek naar de verhoormethoden van de mili taire politie te zullen vragen. Ook politici van de regerende Conser vatieve partij zeiden gisteren ver ontwaardigd te zijn over de gang van zaken. 'Beide partijen hebben de ont wikkelingen van de laatste weke- n...en manieren om deze te neutra liseren en de herhaling daarvan in de toekomst te voorkomen bespro ken,' aldus een woordvoerder van het hof van koning Hoessein, die werd geciteerd door de Jordaanse televisie. Hij zei ook dat de Jor daanse koning er de nadruk op had gevestigd dat Jordanië een rechtvaardige en omvattende rege ling van de Midden-Oostenproble- matiek nastreeft, waarvan het Pa lestijnse vraagstuk de kern vormt. Vorige week liet Hoessein nog Buitenland kort HAMBURG (AP) - Jelena Bonner, de vrouw van de Russische dissi dent Andrei Sacharov, zou naar het Westen mogen vertrekken voor medische behandeling. Dat meldt het Duitse boulevardblad Bild in Ook de afgelasting op het laatste zijn editie van vandaag. moment van het overleg tussen de Britse minister van buitenlandse zaken Sir Geoffrey Howe en twee voor gematigd doorgaande Pale stijnen was een spaak in het wiel van het Jordaans-Palestijnse vre desinitiatief. De ontmoeting tussen Mevrouw Bonner (60) zou vol gens Bild een paar dagen geleden te horen hebben gekregen dat ze direct kan vertrekken, waar ook naar toe. Sacharov, die in 1975 de Nobelprijs voor de vrede won, Howe en de Palestijnen zou onder verschillende keren in hongersta- andere bedoeld zijn om de weg te king gegaan om voor zijn vrouw, effenen voor eventuele contacten tussen de Verenigde Staten en de PLO. ernstige oogziekte heeft, een uitreisvisum te krijgen. Vol gens Bild was hij weer bezig met 'Echtgenote van Sacharov mag land uit' een hongerstaking toen het nieuws binnenkwam. Bild heeft in verleden verschil lende exclusieve berichten gehad over de affaire Sacharov en veron dersteld wordt dat de krant goede bronnen heeft in Moskou. Sacha rov, de meest bekende voorvechter voor de mensenrechten in de Sow jet-Unie, .en zijn vrouw werden in januari 1980 verbannen naar de voor buitenlanders verboden stad Gorki. Buitenlandse belangstelling voor het echtpaar werd door Mos kou altijd afgewezen als inmen ging in een binnenlandse aangele genheid. Sacharov en zijn vrouw zouden volgens Bild dolgelukkig zijn met de plotselinge toestem ming. Sacharov, een natuurkundige, is betrokken geweest bij de ontwik keling van de Russische waterstof bom. De Russische autoriteiten hebben geweigerd hem naar het westen te laten vertrekken omdat hij over informatie beschikt die vi taal is voor de staatsveiligheid. BALTIMORE (AP) - John Walker Jr. en zijn zoon, die hij heeft aange zet tot spionage voor de Sowjet- Unie, hebben gisteren schuld be kend na een regeling te hebben ge troffen met justitie, waarbij de va der zeker 10 jaar van een veroorde ling tot levenslang moet uitzitten en zijn zoon meer dan acht jaar. Volgens de regeling moet John Walker in de toekomst geheel blij ven samenwerken met de regering, ook bij het spionageproces van zijn vriend bij de marine Jerry Whit- Ivoorkust ISTANBOEL - Turkije viert van daag zijn grootste nationale feest dag, de Dag van de Republiek; de republiek die op 29 oktober 1923 In Ivoorkust heeft afgelopen werd gesticht door Moestafa Ke- zondag niemand gestemd tegen de mal, de latere Ataturk. De feestdag herverkiezing van president Hou- wordt echter overschaduwd door phouet-Boigny. „Le Vieux", zoals enkele gebeurtenissen die de da- het staatshoofd wordt genoemd, was weer de enige kandidaat bij de presidentsverkiezing. Hij wist 100 gen tevoren plaatsvonden. Op economisch gebied werden procent van de uitgebrachte stem- de Turken, juist aan de vooravond men op zich te verzamelen. Dit van hun feest, verrast met nieuwe blijkt uit de definitieve uitslag die forse prijsstijgingen tot 30 procent Abidjan werd bekendgemaakt. Van de 3.517.259 ingeschreven kiezers hebben er ruim 700 geen stem uitgebracht, hetgeen het op komstpercentage brengt op 99.98 procent, aldus officiële cijfers. De 80-jarige Houphouet-Boigny heeft het land sinds de onafhankelijk heid in 1960 onafgebroken geleid. In die tijd heeft Ivoorkust zich ont wikkeld tot een van de stabielste en welvarendste landen van Afri ka. Ultra-rechts De uiterst rechtse partij „Natio nale Actie" heeft een grote winst geboekt bij de gemeenteraadsver kiezingen die dit weekeinde in Lausanne zijn gehouden. De partij, die voorstander is van een strin gente immigratiebeperking, be haalde, volgens de nog onvolledige uitslag, zestien zetels in de 100 ze tels tellende gemeenteraad en werd hiermee de derde partij in de ze Zwitserse stad. Twee weken geleden behaalde voor sigaretten en sterke drank, waaronder hun geliefde raki, waar op een staatsmonopolie staat. Al eerder waren, voor de tiende keer dit jaar, benzine en andere brand stoffen in prijs verhoogd, terwijl stroom, suiker, cement en vele an dere zaken zullen volgen. door Frans van Hasselt Het Turkije van premier Ozal vertoont juichende cijfers op het gebied van export, betalingsba lans, valutavoorraden, economi sche groei, maar de doorsnee werknemer, om van de werklozen (nu 20 procent) nog maar te zwij gen, heeft voornamelijk te maken met de prijsstijgingen die de loons verhogingen doorlopend ver voor uit zijn. Ozal, die zijn economisch Koerdische guerrillastrijders wer den gedood. Dit vestigde nog eens de aandacht op de al veertien maanden durende guerrilla in dit uitgestrekte gebied. Deze wordt uit de aangrenzende landen, Syrië, Irak en Iran gevoed, maar stellig ook in de hand gewerkt door de manier waarop de Koerdische mil joenenminderheid in het zuidoos ten wordt behandeld, waarbij An kara het bestaan ervan eigenlijk niet eens erkent. Resolutie Dit laatste is een van de factoren die hebben bijgedragen tot aan houdende kritièk in het Westen op het Turkse bewind, vooral ook doordat Koerdische organisaties in West-Europa steeds actiever wor den ("wij zijn de derde nationale groep na Turken en Marokkanen" betogen ze in West-Duitsland). Voor het eerst wordt deze aangele genheid nu ook speciaal genoemd in een kritische resolutie die vorige week in het Europese Parlement tegen Turkije werd aangenomen, met 154 tegen 118 stemmen. En dat was de derde onheilstijding vlak voor de 29e oktober, een dag ge wijd aan Ataturk, die op zijn beurt de versmelting met West-Europa hoog in zijn banier had. In de resolutie wordt de wense- definitief te hebben opgegeven en nog weer een jaar op te schorten, andere uiterst rechtse „Partij ze beweegt zich sinds vorig jaar al omdat er in dat land onvoldoende van de Waakzamen", in Genève eveneens een verrassend goed re sultaat. Net als de „Waakzamen" in Genève baseerde de Nationale Ac tie haar campagne in Lausanne voornamelijk op vreemdelingen haat. weer rondom de 50 procent. verbetering democratie Op een heel ander vlak stond de kenen onheilstijding van eind vorige zijn week: het bloedbad in de zuid oostelijke provincie Hakkari, waar bij negen Turkse militairen door op het gebied i mensenrechten (te- 'enige vooruitgang" ook - bijvoorbeeld een grote inkrimping van het aantal execu ties). De resolutie is gebaseerd op een Evren: geen amnestie <foto AP> rapport van de Britse Labour-af- gevaardigde Richard Balfe, inmid dels door premier Ozal betiteld als "bedrieger". Het Turkse ministerie van buitenlandse zaken spreekt van een "eenzijdig, kwaadaardig, bevooroordeeld rapport". Maar het meest geschokt moet men in Anka ra zijn doordat de resolutie deze keer de steun kreeg van een aantal conservatieven en christen-demo craten in het EG-parlement. Tot nu toe hadden de Turkse be windslieden het jarenlang laten voorkomen alsof de "anti-Turkse campagne" in Brussel en Straats burg werd gevoerd door een onge neeslijke combinatie van commu nisten, socialisten en Grieken. Dat zich daarbij nu "gematigde socia- listeii" als Piet Dankert, liberalen en zelfs conservatieven aansluiten in een fase waarin volgens Ankara juist steeds meer democratie terug komt in Turkije, moet hier grote verrassing hebben gewekt. Klok terug Toch had men in het Ankara kunnen voorzien. Toen eerder dit jaar een rigoreuze politiewet werd ingevoerd, die als het ware een ci viele voortzetting garandeert van de in veel provincies opgeheven staat van beleg, waarschuwde de EG-vertegenwoordiger in Ankara, Gwyn Morgan, al dat dit "de klok in Turkije vijf jaar terugzette". De Koerdische guerrilla ont snapt evenmin aan de Westeurope- se aandacht. Maar het meest teleur gesteld is men in Brussel en Straatsburg over het uitblijven van enigerlei amnestie voor de honder den politieke gevangenen, dat wil zeggen bedrijvers van ideologi sche, niet gewelddadige delicten zoals het schrijven of vertalen van boeken en brieven, en het lidmaat schap van verenigingen en comi- té's zoals het Vredescomité, waar van nog steeds twaalf leden vastzit ten. Zowel binnen als buiten Turkije was door de regering de indruk ge wekt dat het ter gelegenheid van de nationale feestdag van 29 okto ber zou kunnen komen tot een grootscheepse amnestie, waarvan niet alleen moordenaars en dieven, maar ook politieke gevangenen zouden kunnen profiteren. De vijf lidstaten van de Raad van Europa, waaronder Nederland, die een "statenklacht" bij de Commissie voor de Mensenrechten hebben in gediend, gaven te kennen dat zo'n amnestie bij uitstek zou kunnen leiden tot een minnelijke schik king. Voortzetting van de sta- tenklacht-procedure daarentegen zou schorsing of vertrek van Tur kije uit de Raad kunnen veroorza ken. worth. Dit proces zal op 13 januari in San Francisco beginnen. Assistent-officier van justitie Mi chael Schatzow verklaarde dat tot deze regeling was besloten omdat Walker kon vertellen welke gehei men zijn doorgespeeld en welke maatregelen getroffen moeten worden. Degeen die het meeste voordeel van het akkoord tussen Walker en justitie heeft is de 22-ja- rige zoon Michael, die twee keer le venslang plus 30 jaar had kunnen krijgen als hij bij een later proces was veroordeeld. 'Het enige dat we de heer Walker te bieden hadden, was een concessie voor zijn zoon,' zei Schatzow. Volgens de regeling zullen de vonnissen, die later zullen worden opgelegd, bestaan uit twee keer le venslang plus tien jaar voor John Walker en twee keer 25 jaar plus drie keer 10 jaar voor Michael. De gevangenisstraffen zullen gelijktij dig worden uitgezeten, waardoor John Walker na 10 jaar voor voor waardelijke invrijheidsstelling in aanmerldng komt en zijn zoon na acht jaar en vier maanden. ADVERTENTIE De "troonrede" waarmee presi dent Evren op 1 september het par lement in Ankara opende gooide echter roet in het eten. Daarin her innerde hij nog eens nadrukkelijk aan artikel 14 van de grondwet van 1982, waarin wordt gesteld dat "misdaden tegen de staat" niet voor amnestie in aanmerking ko men. Evren onderscheidt zulke misdaden, dus bijvoorbeeld het plakken van affiches, uitdrukke lijk van moorden en diefstallen, ge pleegd door wat hij noemt "slacht offers van het lot". Premier Ozal, die zich eigenlijk alleen voor economie interesseert, heeft in de weken die volgden bij nader inzien maar helemaal afge zien van enigerlei amnestie, zodat de feestdag van vandaag in dit op zicht achteloos voorbijgaat. Hij is gebaat bij het aanhouden van goe de betrekkingen met Evren, die heeft gedreigd als president te zul len opstappen wanneer grondwet artikelen als dit, hetzij door hei parlement hetzij in een referen dum worden veranderd. Maar de betrekkingen tussen Ankara en hel Westen hebben er wel onder gele den. Onze ervaring berust op honderden Poggenpohl- keukens. Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid: zekerheid, even als kwaliteit, een maxi male montageservice, perfekte planning en ad vies. V/ierliest u deze voor delen niet uit het oog Ipöggënpohlj BlOELPFkeukens Industrieweg 14 De Grote Polder I Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-89 9206

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7