Leden Eendracht: 'nee' tegen fnsie actief in vrije tijd \erschillende mogelijkheden Morsweg veiliger te maken Vereniging wil zelfstandig blijven Ritje per Solex van nog geen twee tellen 'Grove fouten' bij onderhoud woningei Leidenaar uit de Idem PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 29 OKTOBER LEIDEN - De woningbouwvereniging De Eendracht doet niet mee aan de fusie met de Leidse Woningstichting (LWS). De Eensgezindheid en Werkmanswoningen. De leden van de vereniging hebben zich gisteravond in overgrote meerderheid tegen de fusie uitgesproken. Volgens het bestuur was de officiële uitslag van de stemming 45 stemmen tegen de fusie en 6 voor. Kort samengevat komen de bezwa ren van de leden van De Eendracht op het volgende n< te weinig inspraak schap in de fusiecombinatie te zul len krijgen. De afstand tussen be- Mittelmeijer af. "Het is correct naar de leden gebracht", stelt hij, zij zijn bang daarin in alle toonaarden bijgeval medezeggen- len door andere bestuursleden. "De fusie werd ons in een tijd weken door de strot ge- stuurders en huurders zou te groot douwd", zegt tweede penning- vorden, men wil de socialistische identiteit niet kwijt en voelt er wei nig voor de salarissen voor de top functies die met de grote club zou den samenhangen op te brengen. Het bestuur en de ledenraad van De Eendracht hadden zich al eer der uitgesproken tegen aansluiting bij de fusie. Gisteravond was dit Eendracht, gevoelen in de algemene ledenver- Over de positie meester Hillebrand dienaangaan de. "De andere drie verenigingen hadden al anderhalf jaar kunnen overleggen, voordat wij mee moch ten praten. Wij mochten daarvoor niet eens als waarnemer bij aanwe zig zijn". "De fusie is een dekman- teltje voor de LWS", klinkt het ver- Ide bestuurskamer van De voorzitter gadering eveneens nadrukkelijk te Mittelmeijer bij De Eendracht be- beluisteren: 'Betalende automaten staat nog steeds onduidelijkheid gen die niet deelnemen aan de fu sies in de toekomst verstoken zou den kunnen blijven van de finan cieel voor hen aantrekkelijke nieuwbouw. In principe zou dit voor De Eendracht nu moeten op gaan. "Het is voor een woningbouw vereniging onmogelijk zich staan de te houden zonder nieuwbouw", zegt Mittelmeijer daarop. "Maar ik betwijfel ten sterkste dat de Een dracht geen nieuwbouw meer zou krijgen". Hij noemt de 200 wonin gen die de vereniging zijn toegewe zen op het terrein Boot, waarvan de bouw in 1987 zou moeten begin nen. "Dat is voorlopig zat". LEIDEN - Een van de aardigste brommertjes is toch wel de So lex. Je ziet er helaas nog zelden eentje rijden. Alleen al die vorm en dat prachtige zwarte lakwerk, dat sputterend motortje voor, het was een lust voor het oog. Snel heidsovertredingen maakte je er ook niet mee. Nee, alle aandacht richtte zich juist op het pro bleem: hoe maak ik snelheid? Wind in de rug, een heuveltje, dat waren de meevallers. Vandaag de dag worden die aafdige brommertjes als oud roest 'weggegooid'. De jeugd ziet er niets meer in. Die rijden op hardrode of felblauwe brommers met zwevende wielophanging en liefst geel geribbelde banden, waarmee ze halsbrekende toeren kunnen uithalen. Een tanige heer van middelba re leeftijd uit Voorhout trof tot zijn verrassing zijn jongens op weg naar huis met een Solex. Op de priemende vraag waar dat ding vandaan kwam, antwoord de het stel: "Gevonden". "Mooi", sprak de vader opvoedkundig, "maar dan moeten we aan een aantal voorwaarden voldoen. Al lereerst naar de politie om het aan te geven, daarna naar de fiet senmaker om het nodige mate riaal te kopen voor reparatie". De vader die zo op het oog alles had van een 'echte doe-het-zelver nam met plezier het brommertje van zijn ietwat beteuterde jon gens over. Hij zou dat karweitje wel klaren. Even kijken, hoe ging het ook al weer? En voordat vaderlief het in de gaten had, knorde hij op de gevonden Solex door de Herenstraat in Voorhout. Wind in de haren; de tijden van weleer keerden even terug. Heel even maar, want al snel kwam de ontgoocheling. Oh, die agenten kunnen zo formeel zijn. Quiz "Die test wees uit", vertelde hij de kantonrechter, "dat er nog heel wat aan moest gebeuren". Alvorens naar het politiebureau te stappen met de brommer aan de hand, dook hij nog even de ta bakswinkel in voor een pakje shag. "En wat er toen gebeur de?". Hij doet voor hoe hij met de brommer aan de hand naar de winkel liep, een sigaretje kocht en dan de schrik van zijn leven kreeg, want op de drempel van de winkel werd hij staande ge houden door een agent. Na dit korte mime-spel, kwam het verhaal: "U mag kiezen', zegt die politieman tegen me. Wel ja, maak er een quiz van, zeg ik op mijn beurt. Ik was mij van geen kwaad bewust, dat begrijpt u. Aan mijn humeur lag het ook niet, dat begrijpt u natuurlijk ook. 'Geen helm, of niet verze kerd', zegt die vervolgens. Ik stond aan de grond genageld. Hij haalde het bonnenboekje tevoor schijn en in de winkel wercT ik bekeurd voor een onverzekerd ritje van nog geen twee tellen. Dat is toch geen werk. Ik zal nooit onverzekerd rijden, dit was een bijzonder geval. Echt, ik ben WA-verzekerd voor alles". En zo ging de arme vader nog een tijdje door. Hoewel de officier van justitie heel formeel de regels hanteerde: 35 gulden boete of één dag zitten, kon de kantonrechter veel be grip voor de situatie opbrengen. Hij redde het gezicht van de va der met de volgende woorden: "U yoideed op twee manieren aan uw burgerplicht; ten opzich te van uw kinderen en ten op zichte van de politie. Wel schul dig, maar geen boete". Ontzegging Met te hard rijden hebben rechters beslist geen clementie. Hoe aardig het verhaal ook wordt verteld. Het is haast de ernstigste misdaad die je bij het kantongerecht kunt begaan, ze- door Saskia Stoelinga ker als het niet de eerste keer is. Berucht is de Rijnsburgerweg. Daar wordt veel gecontroleerd en veel goede vangsten gedaan. Een audicién (man die gehoorapparaten verkoopt) werd voor de derde maal binnen twee jaar op een te hoge snelheid be trapt. Met een vaart van 96 kilo meter reed hij op die Rijnsbur gerweg. "46 kilomter harder dan is toegestaan", zeiden zowel de officier van justitie als de rechter dreigend. Hierin is hun oordeel altijd eensluidend. De audicién sprak daarop nog dapper: "Veel op de weg, altijd gehaast. U weet wel...". Geen enkel begrip. Een goede stok achter de deur, daar had de audicién volgens de rechter wat aan. Driehonderd gulden boete en vier maanden voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegd heid met een proeftijd van twee jaar. worden we'. Volgens het bestuur iedereen het er wel over eens dat aansluiting 'bij de LWS' een slech te zaak is voor de huurders. "Nu In het verleden heeft hij j zullen opstappen als de fusie niet doorgaat. Het feit dat Mittelmeijer gisteravond altijd 1 kun je gewoon bü een bestuurder fusie heeft gepleit lijkt ook geen binnenlopen, als er klachten zijn| ook in het weekeinde". Andere le den zouden hebben gezegd dat de 'mensen worden belazerd en voor de gek gehouden' en 'bij fusie ben je alles kwijt'. Voor het bestuur van De Een dracht heeft het 'nee' tegen de fu sie tot gevolg dat het op korte ter mijn met voorstellen moet komen waarin het financiële beleid voor de komende jaren wordt uitgezet. Aldus moet worden bewerkstel ligd dat de vereniging over twee jaar financieel gezond genoeg is, om zich niet alsnog bij de fusie te hoeven aansluiten. Door de strot Mededelingen als zouden de le den onvoldoende zijn geïnfor meerd over de fusie of zou het be stuur -de samensmelting te weinig hebben verdedigd - zoals in een in tentieverklaring aan de andere ex- partners beloofd - wijst voorzitter Leden 'Leiden Leeft' voor voortbestaan gevolgen te zullen hebben, hoewel er hier en daar wel om werd geroe pen. PvdA-wethouder Tesselaar volkshuisvesting heeft al eens .ge steld dat woningbouwverenigin- Bemiddeling B en W in geschil stads verwarming LEIDEN - Het college van burge meester en wethouders is bereid een bemiddelende rol te vervullen in hét geschil, tussen de Federatie van Woningbouwvereniging en het Energiebedrijf Rijnland, over de grootte van het bedrag dat bewo ners van de Stevenshof teveel beta len voor de stadsverwarming. Wethouder Tesselaar van volks- tl^^naarïanfeidtng^an^'vragen°^n De 9emeente wil het kruispuïit LelylaanlMors weg veiliger maken voor verkeer. Daartoe heeft zij een aantal de gemeenteraad, van het SP- oplossingen op tafel gelegd, waar de bewoners van de Morsweg en omgeving hun mening over mogen geven. PCW-flats aan Beethovenlaan raadslid Vergeer. De Federatie Woningbouwverenigingen heeft uitgerekend dat per huishouden 600 gulden per jaar teveel wordt betaald. Over de juistheid van dat bedrag zijn het energiebedrijf en LEIDEN - De leden van de winke- de federatie al geruime tijd met el- liersorganisatie 'Leiden Leeft' zijn kaar in discussie. Volgens Vergeer gisteren mee akkoord gegaan de zijn de bewoners daarvan de dupe vereniging op kleinere schaal voort te zetten. 'Leiden Leeft' wordt gevormd tot een overlegorgaan moet zo snel mogelijk komen aan het gekibbel. Wethouder Bordewij k i giste- van winkeliersverenigingen in de ren dat het uiterst onwaarschijnlijk binnenstad. Tevens zal het - be- is dat de genoemde bedragen, die scheiden - promotie-activiteiten bewoners teveel zouden betalen, op touw zetten. De leden hebben er juist zijn. Ze kloppen althans niet dus mee ingestemd dat de eerdere met de berekeningen die de ge- Winkeliers spreken zich tegen afsluiting uit LEIDEN - Het PSP-raadslid De la Mar heeft geconstateerd dat er gro ve fouten worden gemaakt bij het groot-onderhoud van 130 wonin gen van de Protestants Christelijke Woningbouwvereniging (PCW) aan de Beethovenlaan. Het werk wordt niet goed uitge voerd, de organisatie is ronduit slecht en het toezicht onvoldoen de, somde De la Mar gisteravond op tijdens de behandeling, in de gemeenteraad, van een voorstel om een bedrag van ruim een half miljoen gulden (eenderde van de totale kosten) beschikbaar te stel len voor de renovatiebeurt. Het groot-onderhoudsplan omvat on der meer het herstellen of vervan gen van metselwerk, ramen en deuren, de dakbedekking, dek- vloeren, plafonds en trappenhui zen, keukenblokken en de mecha nische en elektrische installaties. Volgens De La Mar blijkt uit een dagelijkse klachtenstroom die hem bereikt dat er half werk wordt gele verd en dat onduidelijkheid be staat over wie het toezicht houdt. Hij wilde onder meer weten welke taak gemeente-ambtenaren heb ben die in de voorbereidingsteams en bouwvergaderingen meedraai- Afspraken plannen worden losgelaten een orgaan voor in principe le ondernemers in de binnenstad dat teveel betaald is, dat allerlei grootschalige activitei- alleen ten zou moeten ontwikkelen. Dit is gebeurd omdat zich der leden bij 'Leiden Leeft' hebben aangemeld dan eerder was hoopt. Bovendien heeft de vei ging zich, voor de behartiging 'juridische zaken', aangesloten bij zit de oorzaak de KNOV Verenigingenraad. De taalde onder meeste leden die de veren: telt, zijn winkeliers uit vooral LEIDEN - De gemeente heeft gis teren tijdens een informatieavond >or rneente gemaakt heeft, aldus de Voor bewoners en winkeliers al- wethouder. Bordewijk erkent wel de Morsweg en omgeving een aan- etaald is, maar dat geldt tal maatregelen gepresenteerd die Gevaarlijk bewoners van huurwo- ningen van woningbouwverenigin gen. Niet voor de koopwoningen en niet voor huurders van wonin- ge- gen die worden verhuurd door par ticulieren. Volgens wethouder Bordewijk het teveel be- zfchtbrug reke- instellen dat ze minder klanten en dus min der omzet krijgen als de Morsweg wordt afgesloten. ning brengen van onderhoudskos- die straat. kunnen leiden tot de oplossing de verkeersoverlast in die buurt. Daarbij wordt tevens getracht het kruispunt Morsweg/dr. Lelylaan veiliger te maken. De maatregelen variëren van een totale afsluiting de Morsweg tussen de Rijn- de dr. Lelylaan en het n een 30 km/u zone in ten voor een ketel die er niet is. Het De bewoners van de Morsweg lemmerstraat, Breestraat en Nieu- probleem zou zijn op te lossen door vinden het aantal auto's dat door we Run. In de toekomst zal des king tussen grotere winkeliers i verlaging van de huur (zoals de particuliere verhuurders inmid- hun straat rijdt te hoog. De aanleg de Lelylaan heeft het aantal ondernemersverenigingen splitsen van de energienota Haarlemmerstaat en Breestraat huurdersdeel en een eigenaren- voorop staan binnen de vereni- deel. ging. Daarbij wordt gestreefd naar onderlinge afstemming van activi teiten met de overige winkeliers verenigingen in de binnenstad. Overigens wil 'Leiden Leeft' pro beren om het ledenbestand te ver groten. dels hebben gedaan), of door het auto's dat per etmaal door de Mors- weg rijdt weliswaar teruggebracht Radiatoren uit woning gestolen GEMEENTE-ARCHIEF. De ope- LEIDEN - In het weekeinde zijn ningstijden van de studiezaal het Gemeente-Archief van Leiden worden per 1 november gewijzigd. aanbouw zijnde woning i de Gerestraat verwarmingsra diatoren en dertig voetblokken De zaal is voortaan geopend op voor radiatoren gestolen. De die maandag tot en met vrijdag moeten hun buit per vrachtwa- half tien tot vijf uur en op zaterdag- gen of aanhanger hebben wegge- ochtend van negen tot kwart over voerd. De schade bedraagt enkele twaalf. duizenden guldens. 6000 naar 2500 per etmaal. Maar voor een woonstraat, waar van een gedeelte bovendien dienst doet als hoofdfietsroute, is dat nog steeds te veel. De verkeersoverlast zou in één klap kunnen worden opgelost, als de Morsweg wordt afgesloten tus sen de Lelylaan en de Rijnzicht- brug. Op deze manier zou de Mors weg alleen nog bereikbaar zijn voor bestemmingsverkeer tussen de Lage Morsweg en de Rijnzicht- brug. Het merendeel van de winke liers in de Morsweg is, zo bleek ook gisteren tijdens de informatie avond, echter allerminst gelukkig De gemeente heeft nu een aantal alternatieven op tafel gelegd. Eén ervan is het verkeersluw maken van de Morsweg tussen de Rijn- zichtbrug en de Lage Morsweg door het kruispunt met de Lage Morsweg voor auto's af te sluiten. Het nadeel van deze oplossing is echter dat er onder meer ook een groter aantal auto's van het laatste deel van de Morsweg (kruisend met de Lelylaan) gebruik gaat ma ken. Daardoor wordt dit toch al als gevaarlijk beschouwde kruispunt nog drukker. Bovendien zijn de winkels in het verkeersluw ge maakte deel dan moeilijk bereik baar. Een andere oplossing is het ver keersluw maken van het gedeelte tussen de Lage Morsweg en de Le lylaan. Een bijkomend voordeel hiervan is dat het kruispunt met de Lelylaan veiliger wordt, zij het niet voor overstekende fietsers en voet gangers. Een nadeel is dat er meer verkeer komt op onder meer het gedeelte van de Morsweg tussen de Rijnzichtbrug en de Lage Mors weg, er in dit deel minder ruimte beschikbaar is voor fietsers. Een nadeel is ook dat auto's uit het af gesloten deel van de Morsweg met deze oplossing. Ze zijn bang enorme omweg moeten maken c bijvoorbeeld het winkelcentrum aan het Diamantplein te bereiken. De gemeente denkt ook aan an dere verkeersmaatregelen. Een va riant is het verkeersluw maken van de Morsweg door er een zogeheten 30 km/u-zone in te stellen. Daarbij zouden dan ook allerlei snelheids- beperkende maatregelen genomen kunnen worden, zoals asverschui- vingen en verkeerssluizen. Andere oplossingen zijn het instellen van eenrichtingverkeer voor auto's in de richting van de Lage Morsweg en eenrichtingverkeer in de rich ting van de Rijnzichtbrug. Om het kruispunt met de Lely laan veiliger te maken, zou er bij deze kruising verkeerslichten voor fietsers en voetgangers of zelfs een volledige verkeerslichten-installa tie kunnen worden neergezet. Al deze verschillende mogelijk- heden zijn gisteren tijdens de in formatieavond voorgelegd aan be woners en winkeliers. Om de me ningen nog een keer goed op een rijtje te zetten, houdt de gemeente volgende week een enquête onder bewoners en winkeliers. De vra genformulieren worden overigens niet alleen aan belanghebbenden in deze straat gestuurd, maar ook mensen in de omgeving van de Morsweg. Dit omdat de verschil lende maatregelen ook gevolgen kunnen hebben bewoners en on dernemers in omliggende straten. Wethouder Tesselaar van volks huisvesting zei het eens te zijn met de tekortkomingen die De la Mar had- opgenoemd. Volgens Tesse laar is er geen sprake van een ver standige manier van aanpak. Over het toezicht zei de wethouder dat de eerste verantwoordelijkheid ligt bij de woningbouwvereniging en de Centrale Technische Dienst. "Daarover zijn duidelijke afspra ken gemaakt. De rol van de ge meente in deze is beperkt", aldus dé wethouder. De.ambtenaren die bij het groot- onderhoudsproject betrokken zijn zitten er volgens Tesselaar om bij te kunnen sturen en treden op als LEIDEN - Trots kwam een 42-jari- ge Leidenaar gisteren op het poli tiebureau een wielklem aanbieden. Hij had zijn auto gisteren in Am sterdam aan de Amstel - verkeerd - geparkeerd. Bij terugkomst con stateerde hij dat de Amsterdamse politie zijn wagen in de klem had gezet. Na enig gewurm kon hij de klem loskrijgen en die kwam hij nu bij de Leidse collega's terugbezor gen. De Leidse politie heeft hem een reprimande gegeven en zorgt ervoor dat de klem naar de politie in de hoofdstad terug gaat. adviseur om het proces zo go mogelijk te laten verlopen. "F< meel hebben zij een controleren! taak". De wethouder wees eei van De la Mar, om de betrokk ambtenaren een rol van mede-t< zichthouder op te dragen, hand. Volgens Tesselaar word daarmee duidelijke afspraken, zijn gemaakt na het debacle met nieuwbouw aan de Oranjegrac en omgeving, doorkruist. "E leidt tot onduidelijkheid over antwoordelijkheden die wij, grond van ervaringen in het vc den, juist willen voorkomen", dus Tesselaar. Hoe het precies zit met de tal zichthoudende en controlerend taak van ambtenaren en woninj bouwverenigingen zal nog uit 4 doeken worden gedaan in een v(| gende vergadering van de raad commissie voor volkshuisvesting zo zegde de wethouder toe. Economisch beleidsplan goedgekeurd LEIDEN - De Leidse gemeentl raad is gisteravond unaniem al koord gegaan met het economisd beleidsplan van het gemeentebj stuur. Een drietal moties van het CD werden door een meerderheid va de raad verworpen of door de ij dieners ingetrokken. Een erva had betrekking op het instella van een commissie die mogelij kansrijke industrieën voor Leidé moet inventariseren. In een andd werd verzocht om overleg met d regiogemeenten om de ontwikk} ling van bedrijfsterreinen nader t onderzoeken. In de derde motj werd gevraagd te onderzoeken d beleidsmaatregelen mogelijk zij om het beroepsonderwijs vroegtiï dig te laten aansluiten bij de vraa naar arbeidskrachten in de sfea van informatica. Volgens wethou der Fase was in de meeste wensd van het CDA al door het beleid! Ook een motie van PSP en PPH waarin werd gevraagd om aanzei ten tot een functionele erfpacht: politiek, werd naar de prullenb, verwezen. Het PSP-raadslid De Mar zei aan het slot van de behai) deling van het beleidsplan overtuigd te zijn dat het geen ui zicht biedt op meer betaalbare beid voor kansarme groepen i gemeente Leiden. Hij stemde tegen het plan omdat dit allee maar zou leiden tot nog meer pier'. Het economische beleidspl werd vervolgens door de voltallig raad aanvaard. Onderwijs Het comité Vrouwen in de Bij stand organiseert woensdagoch tend in samenwerking met de Onderwijswinkel een thema-och tend over onderwijsmogelijkhe den voor volwassenen: open school, dagmavo en schriftelijk onderwijs. De bijeenkomst duurt van half tien tot half twaalf en- wordt gehouden in buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade waar de deelneemsters deze och tend desgewenst ook hun kinde ren (gratis) kunnen onderbren gen. Volkenkunde In het Rijksmuseum voor Vol kenkunde aan de Steenstraat worden op woensdagmiddagen weer films vertoond. Te beginnen met een jeugdvoorstelling om half drie en daarna om drie uur een volkenkundige film met het commentaar in een vreemde taal, meestal Engels. De komende we ken worden om drie uur steeds films gedraaid over Papoea Nieuw Guinea, aansluitend op de expositie over het Papoea-volk Kïlenge, die in het museum loopt. EHBO De afdeling Leiden van de EH- BO-bond Peerke Donders organi seert donderdag een buitenoefe ning met 'slachtoffers', uitge beeld door leden van de Lotus, in de houtloods van de firma Noord man aan de Haagweg. Belang stellenden zijn daarbij welkom aanvang kwart voor acht. Diergeneeskunde De afdeling Leiden en omstre ken van de Dierenbescherming besteedt donderdag een avond, aan de diergeneeskunde, in de ruimste zin van het woord. Gast spreker is de Leidse dierenarts Muurling. De bijeenkomst wordt gehouden in In den vergulden Turk aan de Steenstraat en be gint om acht uur. Gymnastiek De christelijke gymnastiekver eniging Jahn is begonnen met les sen jazzgymnastiek voor zowel jongeren als ouderen. Meisjes en jongens in de leeftijd van tien tot dertien jaar kunnen op maan dagavond van zeven tot acht te recht in de zaal aan de. Bloem fonteinstraat achter het belas tingkantoor) en liefhebbers van veertien jaar en ouder van acht tot negen; bovendien zijn er op donderdagavond lessen in het gymnastieklokaal van de school de Manse aan de Hoflaan. Voor meer inlichtingen: tel. 763061 133304, 215995 of 894489. Gymnastiekvereniging Victo- Wijncursus ria is begonnen met gymnas tieklessen voor vrouwen op de donderdagochtend. In de gym zaal van de Van Voorthuizen- school aan de Mamixstraat is er van kwart voor tien tot kwart voor elf éenles, waarop belang stellenden vrijblijvend terecht kunnen. Ook is het de bedoeling een uur jazzgymnastiek te begin- De Leidse vinoloog Kees Klerks geeft dit seizoen bij K&O een wijncursus, te beginnen op 5 no vember. Voor inlichtingen: K&O. Oude Vest 45, tel. 141141. Theeceremonie In het Rijksmuseum voor Vol kenkunde aan de Steenstraat zal de Japanse theemeesteres Mihoko Tsutsumi-Allilaire van de Ura- senke-school donderdag twee theedemonstraties geven, met een film. De aanva.ngstijden zijn 's middags om drie uur, met een in leiding van Ken Vos, conservator van de afdeling Japan/Korea en s avonds om acht uur, met een inleiding van Matthi Forrer eveneens conservator van dezelf de afdeling. Praten over peuters De Kruisvereniging Leiden be gint volgende week weer met een praatgroep voor ouders van peu ters in de leeftijd van anderhalf tot en met vier jaar. Onderwer pen als slapeneten, spelen, drif- buien, zindelijk worden e.d. kun nen aan de orde komen. De bij eenkomsten zijn op de maanda gen 4, 11, 18, 15 november, 2 en 9 december in hel gebouw aan de Dijkstraat 2a, 's avonds van acht tot tien uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via het telefoonnummer 767865, van half één tot één uur. Concordia Het jeugdkorps van muziek vereniging Concordia heeft op een concours van Con Brio in Al phen aan den Rijn een derde' prijs behaald, hoewel de vereni ging pas op het laatste moment kreeg te horen dat ze mee mocht doen. In totaal namen vijftien korpsen aan het concours deel. Hengelsport Visvereniging VVL '85 viste een wedstrijd in Zaandam. Uit slag: 1 C. Kaffa 27 stuks-11475 gram, 2 J. Wijling 20-8400, 3 G. v.d. Blom 17-8500, 4 G. Pardon 9- 3500,5 N. v.d. Blom jr. 9-3400,6 J. Pardon 8-3875, 7 F. Slagwein 9- 3200, 8 F. Noordermeer 7-2575, 9 B. Noest 4-1975, 10 J. Deegen 3- 1750. TOP viste de vijfde wedstrijd in de Ringvaart. Uitslag: 1 D. Schouten 61 stuks-1414 cm, 2 H. Schouten 57-1285. 3 K. Schouten 30-699, 4 J. Moenen 28-631, 5 C. Hoppenbrouwer 20-480, 6 S. Ten nissen 15-397, 7 T. Hoppenbrou wer 15-376, 8 W. van Berkel 11- 248, 9 F. Oudshoorn 11-236.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4