'Massage' Timman mist uitwerking „ril-"11 Geen uitspraak in kwestie Skil Drie duels Kieft AmateursectieKNVB tegen overeenkomst met FilmNet Remise tegen Joesoepov Uurrecord voor Emikov Topjockey stijgt af DINSDAG 29 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 11 7 DOOR RUUD PAAUW Voetbaltrainers mogen niet lan ger de dug-out dan wel de reser ve-bank verlaten om aan de zij lijn aanwijzingen het veld in te brullen. De bevoegde organen van de KNVB hebben dat vorige week besloten. Trainers bemoei den zich namelijk niet alleen met hun spelers, maar in toenemende mate met arbitrale beslissingen en waren zo vaak een last voor de scheidsrechter. Is dat een verstandig besluit? Zo op het oog wel. Sinds alom werd aanvaard dat voetbal oor log is, gedragen nogal wat trai ners zich als generaals aan wie een stekie los is. Zoiets moet op zeker moment een beetje worden ingedamd, want scheidsrechters hebben het met die 22 man bin nen de lijnen al moeilijk genoeg. Als ze ook nog uit de bol gaande trainers in de hand moeten hou den, is het eind helemaal zoek. Van Doomeveld van Haarlem betreurt het besluit, "want nu kunnen we onze spelers ook niet meer tot kalmte manen". Dat vond ik een hele goeie. Hoe vaak gaat er van die opgedraai de hanen rust en beheersing uit? Zelden toch? Dat is juist het pro bleem. De vraag is nu of de KNVB met de getroffen maatregel de trai ners in hun hok zal houden. Ik be- twijfél het. De natuur zal, vrees ik, sterker dan de leer zijn, zeker als de zeeën in het veld weer eens heel hoog gaan. Weggestuurd worden door de scheidsrechter beschouwen trainers ook hele maal niet als oneervol. De eigen aanhang heeft even kunnen zien hoe de trainer met zijn ploeg mee leeft. Weliswaar op de verkeerde manier, maar wie beseft dat nou. Het hoort een beetje bij de show. Vastbinden in zijn hok, dat lijkt pas afdoende. Grensrechters controleren voor het begin even of de trainer is aangelijnd, zoals ze nu bij invallers de noppen nakij ken. Maar je zult het zien: op de cruciale momenten, blijkt zo'n man dan toch gewoon zonder halsband los rond te lopen.... Frisse neus Als nieuwe medewerker van de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Leiden gaat de oud-ju doka Aat van der Luit proberen de recreatiesport in deze stad op poten te zetten, te beginnen in de zomermaanden. Zo meldde hij in de krant van zaterdag. Een Hercules-taak, maar Van der Luit bekijkt het met opgewek te blik. "Er lopen in Leiden 46 werkloze gymleraren rond, de he le zomer door staan alle zalen leeg en zijn alle voetbalvelden on benut. Daar moet toch wat mee te doen zijn". Inderdaad, daar moet wat mee en aan te doen zijn. Hij is niet de eerste die dat opmerkt. Van der Luit kan meteen in de slag met zijn baas, Jan Duivesteijn, want die gooit in de zomermaanden de velden dicht om ze opnieuw te la ten inzaaien - geen overbodige luxe overigens. De zalen staan leeg omdat de scholen zijn geslo ten en onderwijs is, als het om niet-schoolse zaken gaat, niet be paald de soepelheid zelve. Wan neer de velden en de scholen toch opengaan, zullen de clubs die daar normaal gebruik van ma ken er ongetwijfeld ook van wil len profiteren. Ik noem nou maar even wat. Van der Luits voornaamste ob- stakel zal wel weer zijn dat het bijna niks mag kosten. Het is en blijft vrijwilligerswerk. Zouden daar die 46 werkloze gymleraren op afkomen? Ik help het hem ho pen. Van der Luit is niet te benij den. Ik word nu al niet goed als ik er aan denk wat hij allemaal voor zijn kiezen zal krijgen. Ik vraag me af of hij dat wel hele maal beseft. Hij ziet het zelf, na 14 jaar werk voor de Sociale Dienst, als "het halen van een frisse neus". Als het maar niet eindigt met een zware verkoud heid. Ontslagen Oud-Wimbledon kampioen Ar thur Ashe, een van de sympa thiekste persoonlijkheden die het Amerikaanse tennisleven de laatste twintig jaar heeft voort gebracht, is ontslagen als coach van het Davis-Cupteam van de V.S. Hem wordt een slordige voorbereiding verweten van de Amerikaanse ploeg, die enige tijd terug in Hamburg met 3-2 van Becker, pardon, West-Duits- land verloor. Ach, als je iemand wilt weg werken, valt er na een nederlaag altijd wel een argument te vin den. Het probleem van Ashe was dat hij dit jaar over McEnroe noch Connors kon beschikken. Beiden hadden zich eind vorig jaar, in de Davis-Cupfinale te gen Zweden, weer af en toe hufte- rig gedragen (niet erger, ook niet minder dan ze normaal doen) en de sponsor van het Amerikaanse team nam dat niet. De Ameri kaanse Tennisbond liet daarop weten dat iedere speler van de DC-ploeg voortaan schriftelijk moest verklaren dat hij zich netjes aan de regels zou houden. Connors, die nooit iets in de Da- vis Cup heeft gezien en alleen een keer op aandringen van zijn ma nager meedeed, haakte toch al af, verklaring of geen verklaring. McEnroe, die altijd trouw voor zijn land was uitgekomen, wei gerde dit keer resoluut. Hij wen ste niet als een stout schooljon getje te schrijven dat hij zich nu verder braaf zou gedragen. Het zou ook geen zin hebben: McEn roe is McEnroe en dat betekent op z'n tijd een aantal schutting woorden richting lijn- en scheids rechter. Dit jaar dus geen Connors en McEnroe. En zonder hen is Ame rika een tweede-rangs tennisna- tie. Er zijn geen opvolgers. Arias, Mayotte, Teltscher, noem maar op, goede spelers, maar geen top klasse. Het tennistalent in de V.S. blijkt al op de branden in de moordende concurrentie die er in de jeugdsector heerst. Met een middelmatige ploeg moest Ashe tegen West-Duitsland optornen en dan nog op gravel, waarop de Amerikanen zelden spelen: ze haten het. Slordige voorbereiding? De Amerikanen kónden niet beter. Maar met zoiets moetje niet aan komen in een natie die niet van verliezen wil weten. Ashe dus weggeserveerd. Zijn opvolger zal het niet beter doen, tenzij McEnroe alsnog dat regel tje wil schrijven. De Kaag De Koninklijke Watersportver eniging De Kaag heeft deze zo mer haar 75-jarig bestaan ge vierd en ter gelegenheid daarvan nu een fraai uitgevoerd jubi leumboek uitgegeven 'De Kaag 1910-1985'. ARTHUR ASHE Inhoudelijk heeft het boekje ook zijn interessante kanten. Het ar chief van 'De Kaag' is door de ja ren heel goed bijgehouden, dat merk je bij voorbeeld aan het hoofdstuk 'Kaaggeschiedenis in een notedop" waarin per jaar nauwgezet wordt stilgestaan bij allerlei gebeurtenissen en gebeur tenisjes in de vereniging. Verder heeft oud-voorzitter L. van der Steur op vlotte wijze en sfeervol zijn persoonlijke herinneringen aan het papier prijsgegeven. Ook zijn er lezenswaardige stukken over diverse boottypen. Vermaakt heb ik mij o.a. met hetgeen Maarten van der Spek schrijft over de Twaalfvoetsjol, die op alle tot op heden gehouden Kaagweken present is geweest. Wat er ook voor nieuwe bootty pen verschenen, de Jol hield, zijn plaats. Hij werd ooit ontworpen als een bijbootje met zeilmoge- lijkheden voor a/b van grote zeil jachten, geen 'echt' zeilschip dus. Niet eens een behoorlijke stam boom, zo gezegd. Met windkracht 6 tot 7 op boei C afstuivend, schijn je er ook vreselijke dingen mee te beleven. Tja, wat is het geheim toch van de populariteit van de Jol? De auteur vraagt het zich ook af: "Zou het nostalgie zijn dat de Jol er nog steeds is of zou het komen doordat de Jol zo'n kreng van een ding is?" Niet diep Het jubileumboek van 'De Kaag' biedt heel wat aardige kost, zeker, maar toch....verder dan het oppervlakte-water komt men niet. Sommige zaken had den wel eens verder mogen wor den uitgediept. Ik miste smarte lijk een nadere belichting, een de tail-portrettering van de 'tycoon' van 'De Kaag', de man die de stoot tot de oprichting van de ver eniging gaf en 35 jaar lang haar voorzitter én haar centrale fi guur was: ir. J.C. van Hoolwerff (overleden in 1962 op 84-jarige leeftijd). Wat een markante man moet dat zijn geweest. In het jubi leumboek vindt men natuurlijk wel wat over hem, maar dat is niet meer dan een nogal stijf arti kel daterend uit de jaren dertig. Nog een gemis. Hollandse en Friese Regenbogen bestrijden el kaar tijdens de Kaagweek al vele jaren tot op het bot. Het is één der hoogtepunten. Dat vraagt een voudig om een nader uitgespit, sprankelend verhaal met treffen de bijzonderheden, de pure spirit van de wedstrijdsport; helaas, het is in het boek niet te vinden. Zo is er wel meer waarvan ik denk: er is niet uitgehaald wat er in zat. Dinerleeuw Tot slot nog even iets over het z.g. Kaagdiner. Dat wórdt ge houden tijdens de Kaagweek en daaraan zitten aan: zeer hogen in en buiten de zeilgemeenschap. Zo'n diner kan heel nuttig zijn, je kunt met elkaar in prettige sfeervan gedachten wisselen, het kan dingen op gang brengen. Al lemaal waar. Maar als ik lees hoe H.F. van 't Hoogerhuys er in het jubileumboek over schrijft, moet ik toch wel een beetje lachen, hoor. Hij zat acht keer aan als Verbondsbestuurder en zeventien keer als voorzitter van de Rotter- damsche Zeilvereeniging. Een dinerleeuw dus. Proef even zijn lyriek: "De stijl van 'HET' diner vol deed aan de hoogste normen. Uit sluitend de voorzitter van 'Het Verbond', de beschermheer van 'De Kaag' en de voorzitter van die vereniging voerden het woord. De overige aanzittenden voerden tijdens het éten onderlin ge discussies. En door dit gedrag spatroon is nog steeds 'HET' di ner voor velen het hoogtepunt van het wedstrijd-jaar". Een diner kan verrukkelijk, sfeervol, gezellig, zijn - maar 'het hoogtepunt van het wedstrijd- jaar'? Dat moet toch op het water liggen, zou je zo denken. Maar misschien is mijn denkraam wel te nietig om het goed te doorgron den. Drie woordvoerders aan het di ner - zo was het tenminste. Van 't Hoogerhuys constateert evenwel, het lijkt met enige spijt, dat "de democratisering binnen de ver eniging nu echter ook de andere aanzittenden het woord laat voe- De verwórding. BREDA (GPD) - De president van de arrondissements rechtbank in Breda heeft gisteren opnieuw geen uitspraak gedaan in het kort geding dat door twaalf wielrenners was aangespannen tegen Skil. Rechter B. Pronk stelt beide partijen tot volgende week maandag in de gelegenheid om het onderling alsnog eens te worden. Indien die oplossing binnen de gestelde termijn niet wordt bereikt, doet de rechter zelf een uitspraak. Het was al de tweede keer dat de rechter in deze affaire nog niet tot een uitspraak kwam. Na de eerste zitting, vorige week donderdag, wilde de rechter eerst een getuige- verklaring horen van Cees van Beek die tot het moment waarop hij werd ontslagen door het Breda se bedrijf (20 augustus) de onder handelingen voerde met de ren ners. De rechter was er vooral in geinteresseerd of tijdens de be sprekingen tussen Van Beek en de MOSKOU (AFP) - Vjatsjeslav Eki- mov, de wereldkampioen achter volging uit de Sowjet-Unie, heeft gisteren in Moskou het wereld uur- record wielrennen voor amateurs verbeterd. De Rus legde in een uur een afstand van 48 kilometer en 448 meter af. Het oude wereld uur record op de overdekte baan stond sedert 14 juni 1977 met 46 kilome ter en 745 kilometer op naam van de Zwitser Daniël GiSiger. LONDEN (DPA) - De rijkste sportman van Engeland stijgt af. Lester Piggott wordt vijftig jaar op 5 november en de top jockey ziet daarin een reden te stoppen. In het vervolg zal hij als trainer op de renbanen ver schijnen. Lester Piggott is een bijzon dere jockey. Sommigen zeg gen, dat hij zijn spraakgebrek heeft gecompenseerd met sportprestaties. Hijzelf heeft altijd beweerd, dat een gezon de dosis eerzucht zijn drijf veer is geweest. Feit is, dat Piggott vanaf zijn 14e jaar al les heeft gewonnen wat hij kon winnen. Liefst 33 klassie kers staan op zijn erelijst. De eerste was op achttien-jarige leeftijd op Never Say Die. Een enorme verrassing getuige ook de stand van 33 tegen 1 destijds bij de bookmakers. In de loop der jaren kreeg Pig gott de bijnaam van Lieveling van de Huisvrouwen. De mees ten onder hen, vaak niet bij op de hoogte, wedden op hem, welk paard hij ook bereed. Ze zijn er wel bijgevaren. Het jaarinkomen van Pig gott wordt geschat op meer dan twee miljoen gulden. renners ooit duidelijk naar voren was gekomen dat Skil als voor waarde voor het continueren van het hoofdsponsorschap de eis had gesteld dat er nog een co-sponsor gevonden moest worden. Van Beek ontkende dat. „Er is nooit officieel sprake van geweest. Er is wel gezegd dat Skil nooit afwijzend zou staan tegen over een aanbod van een tweede sponsor. Maar het voortbestaan van de ploeg hing er niet van af', verklaarde Van Beek die er nog aan toevoegde dat ook de directie van Skil bij de belangrijkste be sprekingen zelf aanwezig was. „De keren dat ze er niet waren, heb ik ze steeds op de hoogte gehouden van de stand van zaken. Het is steeds de bedoeling geweest om dus in 1987 en 1988 verder te gaan met de sponsoring, omdat anders het bedrijf niet voldoende rende ment zou terugkrijgen voor het geinvesteerde geld". Op het eerste gezicht stonden de renners na de getuigeverklaring van Van Beek, die overigens lijn recht tegenover de verklaring die mr. H. van Mierlo vorige week tij dens de eerste zitting namens het bedrijf uit Breda aflegde, sterk in de schoenen. De rechter was in het bezit van getekende contracten van de gebroeders Van Houweiin- gen, Gert Jacobs, Jacques van Meer en Peter Pieters. Van Beek voegde er nog aan toe dat'er met Pirard, Knetemann en Habets (drie renners uit de bestaande ploeg) mondelinge afspraken waren, dat ook Johan Lammerts al had gete kend en dat er verder overeenkom sten waren met de Belgen Frank Hoste en Dirk Waayenberg. Verder gaf Van Beek toe een aantal ama teurs mondeling de toezegging te hebben gedaan dat ze tot de ploeg toe konden treden indien er plaats ZEIST (ANP) - Wim Kieft is door de FIFA, de wereldvoetbalbond, geschorst voor drie wedstrijden van Oranje. Dat betekent, dat de in Italiaanse dienst voetballende aan valler is uitgeschakeld voor de ko mende wedstrijd tegen België en, in geval van plaatsing, voor twee duels tijdens de eindronden van het voetbaltoernooi om de we reldtitel. Kieft werd in de eerste be slissingswedstrijd tegen België uit het veld gestuurd, nadat hij Frank Vercauteren had geslagen. In die zelfde wedstrijd ontving Marco van Basten de tweede gele kaart. Hij moet één wedstrijd aan de kant blijven. Leo Beenhakker, de bondsoefenmeester, moet derhal ve op zoek naar een bijna volledig nieuwe voorhoede. MONTPELLIER (ANP) - Zonder zelf te winnen is Jan Timman giste ren op de dag van de afgebroken partijen mede bovenaan gekomen in het kandidatentoernooi van Montpellier. Achttien zetten wer den nog gedaan in het tweemaal af gebroken duel uit de elfde ronde Timman - Joesoepov, maar een winnende voortzetting in het eind spel dame en drie pionnen tegen toren, loper en twee pionnen bleek niet voorhanden. „Een kwestie van masseren", noemde secondant Hort als argument voor de vergeef se winstpoging. „Zwart kan een fout maken. Zoniet, dan is het toch goed, dat hij de hete adem in de nek heeft gevoeld. Dat kan heel be langrijk zijn". Of het werkelijk een rol speelde of niet; feit was wel dat Joesoepov even later zijn tweede afgebroken partij tegen Vaganjan opgaf. Daardoor is nu een drieman schap aan de leiding gekomen: Tal, Timman en Joesoepov met elk 7 1/ 2 punt, gevolgd door Sokolov, Va ganjan en Spasski met 6 1/2 punt. De comeback van laatstgenoem de mag een klein wonder worden genoemd. De ziekte van de oud wereldkampioen met de dubbele Frans/Russische nationaliteit, waar de organisatoren nogal luch thartig over berichtten, blijkt een niersteen-aanval te zijn geweest. Zoals ook Kortsjnoj niet leed aan een griep, maar aan een acute aan val van rheuma. Mede omdat Spasski vrijwel niet kon zitten van de pijn, verloor hij in de achtste ronde van Joesoepov en in de tien de van de onderaanstaande Sprag- gett. In totaal verloren stelling vroeg hij de Canadees de partij af te breken, omdat hij anders 's avonds weer aan het werk had ge moeten in de afgebroken partij te gen Vaganjan. Dat gesprekje werd door de toeschouwers opgevat als een remise-aanbod, dat even later in capitulatie werd omgezet. Sinds dien won Spasski achtereenvol gens van Nogueiras en Sokolov. Gisteren kreeg hij er weer een punt bij, omdat Vaganjan het nog altijd aan de gang zijnde duel uit de zes de ronde zonder verder spelen op gaf. Volgens Vlastimil Hort is Tim man nu in de kritieke fase van het toernooi aangeland. „Jan zou op veiligheid moeten spelen, maar dat ligt niet in zijn aard. Hij gaat in elke partij tot het uiterste. Dat is goed, maar ook gevaarlijk. Vooral nu hij al zo verschrikkelijk veel van zijn krachten heeft gevergd. probeert de Tsjechoslowaak enig tegen wicht te scheppen voor het schaak- optimisme bij de Timman-aan hang, dat er in de resterende partij en tegen Spraggett, Nogueiras en Sokolov niets meer zou kunnen ge beuren. De Amsterdamse grootmeester is het, zoals gewoonlijk, niet met zijn secondant eens. Daarom vlot de samenwerking waarschijnlijk zo goed. Ook hij vindt dat de beer nog lang niet geschoten is, maar „In principe moet je gewoon elke par tij proberen te winnen. Je kunt scherp en tegelijkertijd safe spe len. Tegen Seirawan bijvoorbeeld stond ik twee pionnen achter, maar toch had ik op elk gewenst mo ment remise kunnen maken door herhaling van zetten. Dat soort vei ligheid heb ik liever dan de strijd te ontwijken. Al zijn er natuurlijk mo menten dat jejezelf moet realise ren, dat je aan remise voldoende hebt". Kwalificatie voor de halve fina les, is dan ook niet het doel, dat Timman zich heeft gesteld. Hij wil het toernooi in Montpellier win nen. In principe wil ik elk toer nooi winnen. Gokken op alleen kwalificatie vind ik verkeerd. Het is beter elke partij met volle inzet te spelen". Na afloop van het evenement in Montpellier gaat het kandidaten toernooi verder in de vorm van tweekampen. De nummer één komt daarbij uit tegen nummer vier en twee tegen drie. „Weer zo'n slechte regeling van de wereld schaakbond. Loting zou veel eerlij ker zijn geweest. Nu kan de situa tie ontstaan, dat je door verlies of een gelijkspel een tegenstander, die je niet ligt, ontloopt. Daar zal ik absoluut niet aan meedoen", aldus Timman. Trouwens; tot op dit mo ment is het niet zeker of Timman wel in de tweekampen zal uitko men. „Ik heb er absoluut nog niet over nagedacht. Iedereen denkt wel dat het vanzelfsprekend is, maar zo is het niet. Volgens de re gels behoef je pas een week of veertien dagen na afloop te beslis sen en die beslissing wordt dan door de nationale bond aan de we reldschaakbond meegedeeld". Partij Het vervolg in derde zitting van de partij Timman - Joesoepov uit de elfde ronde: afgebroken stand: wit: Kf3, Dd7, pionnen a4,b3 en g4 zwart: Kf6, Tg5, Lb4, pionnen a5,h6 58. Dd7-h7 Tg5-g6; 59. Dh7-h8+ Kf6- f7; 60. Dh8-d4 Tg6-g5; 61. Dd4-f4 Kf7-g8; 62. Df4-f6 Kg8-h7; 63. Df6-f7+ Kh7-h8; 64. Kf4-f3 Tg5-g7; 65. Df7-h5 Kh8-h7; 66. Kf4-e4 Tg7-g5; 67. Dh5-f7+ Kh7-h8; 68. Ke4-f4 Lb4-d6+; 69. Kf4-e3 Ld6-c5+; 70. Ke3-f3 Lc5-b4; 71. Kf3-e4 Lb4-el; 72. Df7-f6+ Kh8-h7; 73. Ke4-e3 Lel-b4; 74. Df6-f7 Kh7-h8; 75. Df7-d7 Kh8-g8; 76. Ke3-e4 remise. Zesde ronde: Vaganjan - Spasski 0-1 (zonder verder spelen door Vaganjan opgegeven). Tiende ronde: Portisch - Vaganjan 0-1; Seirawan - Kortsjnoj 0-1. Elfde ronde: Beljavski - Smislov 0-1 (zonder verder spelen door Beljavski opgegeven); Short - Sokolov 1/2-1/2; Timman - Joe soepov 1/2-1/2. Twaalfde ronde: Joesoepov - Vaganjan 0-1. De stand, nadat alle afgebroken par tijen zijn uitgespeeld, is: 1. Timman (Ned), Joesoepov en Tal (beiden Sov) 7 1/2 pnt; 4. Sokolov, Va ganjan (beiden Sov) en Spasski (Fra) 6 1/2 pnt; 7. Beljavski, Tsjernin, Smislov (allen Sov) en Portisch (Hon) 6 pnt; 11. Nogueiras (Cub) en Short (Eng) 5 1/2 pnt; 13. Seirawan (VSt), Ribli (Hon) en Kortsjnoj (Zwi) 5 pnt; 16. Spraggett (Can) 3 1/2 pnt. Vervroegd afscheid Maxi Gnauck OOST-BERLIJN (AFP/DPA) - Maxi Gnauck heeft vroegtijdig afscheid moeten nemen van de turnmat. Door een rugblessure is het vastgestelde vertrek tij dens de wereldtitelstrijd van 3 tot 10 november in Montreal vervroegd. „Dat doet pijn", al dus de Oostduitse topturnster, „maar mijn trainingsarbejd was door de blessure volstrekt onvoldoende". De door haar lengte van 1,43 meter en ge wicht van dertig kilogram tot Mini-Maxi omgedoopte sport vrouw hoopt in de toekomst op een terugkeer als trainster. Daarvoor zal ze een studie vol gen aan de sportacademie in Leipzig. „Ik wil mijn ervaring overdragen op anderen". De 21- jarige Maxi Gnauck bezit een indrukwekkende erelijst. In 1980 werd ze Olympisch kam pioene. Zij is tot dusverre de enige vrouw, die driemaal achtereen wereldkampioene in de vierkamp werd. In totaal be haalde zij vijf wereld- en Euro pese titels. Ruggespraak Maar de renners kozen uiteinde lijk na ruggespraak met hun advo caat mr. I. van den Heuvel, toch voor een andere weg. Ze geven Skil nog een laatste kans om bin nen een week tot overeenstem ming te komen. Wel lieten de ren ners duidelijk merken dat ze vol gend jaar samen in één ploeg wil len rijden. Het is niet ondenkbaar dat Skil een flinke afkoopsom iwordt voorgesteld en dat de ren ners dan vervolgens met een nieu we sponsor op de proppen komen die ze al geruime tijd achter de hand hebben. Manager Hans Voge laar wilde daar nog niets over kwijt. „Met dit kort geding hebben we alleen willen bereiken dat we nu zo snel mogelijk weten waar we aan toe zijn. In de vele gesprekken die we voor dit kort geding met de sponsor hebben gevoerd, kwamen we er niet uit. Nu verkeren we hooguit nog een week in onzeker heid en kunnen we de rechter als nog om een uitspraak vragen als we er nu weer niet uitkomen". ZEIST (GPD) Het bestuur amateurvoetbal van de KNVB heeft grote bezwaren tegen het contract dat de betaalde sectie van de voetbalbond met de abonnee televisiemaatschappij FilmNet heeft gesloten. Men vreest dat het bezoek aan amateurwedstrijden sterk zal teruglopen, wanneer FilmNet conform het con tract elke zondagmiddag vanaf 15.25 uur een wed strijd uit het betaalde voetbal integraal gaat uitzen den. De vier afgevaardigden van de amateursectie zul len vanavond tijdens de vergadering van het bondsbe- stuur van de KNVB dan ook tegen de overeenkomst in zijn huidige samenstelling stemmen. Daarmee komt het contract met FilmNet, dat de KNVB twee miljoen gulden in twee jaar oplevert, op losse schroeven te staan. De besturen amateur- en be taald voetbal hebben in het bondsbestuur namelijk evenveel stemmen. Nu de amateurs zich tegen de overeenkomst met FilmNet hebben gekeerd, dreigt een patstelling. De mening van bondsvoorzitter Jo van Marle wordt in dit geval beslissend. De amateurs weten zich gesteund door negen clubs uit het betaalde voetbal en de twee afgevaardigden van de spelers. Tijdens een eerdere bijeenkomst in Zeist stemden zij om dezelfde redenen als de amateur sectie tegen de overeenkomst met FilmNet. Boven dien ergerde men zich aan het feit dat het sectiebe- stuur betaald voetbal in die vergadering niet op de inhoud van het contract wilde ingaan. FC Den Haag- voorzitter Dé Stoop, die na de bijeenkomst in Zeist als enige inzage vroeg en kreeg in de overeenkomst, heeft de KNVB inmiddels schriftelijk laten weten dat de cameraploeg van FilmNet niet welkom is in het Zuiderpark. Het was hem bij het doorlezen van het contract opgevallen dat de KNVB en FilmNet een op tie voor drie jaar zijn overeengekomen. Het sectiebe- stuur had tijdens de vergadering bezworen dat er slechts sprake was van een tweejarige overeenkomst. Feyenoord weigerde al eerder een afvaardiging v abonnee-televisiemaatschappij i de

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11