Peres buigzaam in rede bij VN WIEL Wallraff ontmaskert uitbuiting gastarbeiders Craxi benoemd tot formateur contactlenzen, das pas fijn. van der Jordanië zou voorstel afwijzen Top Warschau-pact in Bulgarije bijeen Botha dreigt met chroom-boycot DINSDAG 22 OKTOBER 1985 BUITENLAND PAGINA 7 TEL AVIV (GPD/UPI) - Premier Peres van Israël heeft gisteravond in zijn toespraak tot de Verenigde Naties alle Arabische landen opgeroepen met zijn land vrede te sluiten. Voorts nodigde hij koning Hoessein van Jordanië en vredesgezinde Palestijnen opnieuw uit directe onderhandelingen te beginnen, zonder daaraan voorwaarden vooraf te verbin den. Volgens de Jordaanse krant Jor dan Times zal Jordanië het voor stel tot directe vredesonderhande lingen echter afwijzen. Wat Peres betreft starten de onderhandelin gen zo spoedig mogelijk in de Jor daanse hoofdstad Amman. Israël zal daarbij geen bezwaar maken tegen „internationaal fo rum" dat de vredebesprekingen gadeslaat en steunt, mits dit gezel schap zich onthoudt van beïnvloe ding van de een of andere partij. Ter voorbereiding van de agenda voor de conferentie stelde Peres voor binnen dertig dagen uit de be trokken partijen een werkgroep te formeren. Nog dit jaar moet de eer ste stap tot vredesonderhandelin gen zijn gezet, aldus Peres tegen over een sterk uitgedund gehoor in de vergaderzaal van de Assemblee. De rede van de Israëlische pre mier bevatte hoofdzakelijk diens eerder gelanceerde vredesinitiatie- Oegandese soldaten moorden en plunderen KAMPALA (IPS) - Het Oegandese leger heeft in de afgelopen week zeker 15 burgers omgebracht. Re geringssoldaten, die naar de dis tricten Luwero en Kamuli in het midden van het land waren ge stuurd om op te rukken tegen het Nationale Verzets Leger (NRA), sloegen aan het plunderen en moorden. Dit meldde het katholie ke, Oegandese dagblad Munno ge meld. Volgens de krant doodden solda ten vrijdag twee burgers en ver wondden ze 28 anderen 20 kilome ter ten noorden van de oostelijke stad Jinja. De mensen versperden de militairen de weg en eisten hun fietsen terug die de soldaten eerder van hen gestolen hadden. Als ant woord openden de soldaten het vuur, aldus Munno. Een ander incident vond eerder vorige week plaats. Regeringssol daten vielen een katholieke missie post aan bij Katikamu, 50 kilome ter ten noorden van de Oegandese hoofdstad Kampala. Vrijdag be reikten ooggetuigen Kampala en deden hun verhaal aan de katholie ke krant. Volgens hen werden 13 mensen gedood in de missiepost, die dien de als toevluchtsoord voor mensen die ontsnapt waren aan de gevech ten tussen het regeringsleger en de NRA. De vluchtelingen vertelden dat de soldaten aan het plunderen, verkrachten en moorden waren ge slagen. Buitenland kort Cuba Brazilië heeft besloten de betrek kingen met Cuba weer aan te kno pen. Een officiële aankondiging hiervan wordt binnenkort ver wacht. Dit heeft de krant „Folha do Sao Paulo" gemeld. President Sarney heeft volgens het blad een positief advies van het ministerie van buitenlandse zaken overgenomen na raadpleging van de Nationale Raad voor de Veilig heid. Het bleek dat de diplomatie ke stap op weerstand stuitte bij en kele hoge militairen, maar generaal Ruben Bayma Denys, chef van het militaire bureau van de president, ging ermee akkoord, aldus Folha. Tyfoon De tyfoon Dot heeft op de Filip pijnen aan 63 mensen het leven ge kost. Dat heeft het staatspersbu- reau PNA gisteren gemeld. Ook raakten 28 mensen gewond, wer den duizenden mensen dakloos en werd voor miljoenen schade aan gericht aan oogsten en gebouwen. Dot was de zwaarste tyfoon van de afgelopen 15 jaar op de Filippij nen en bereikte windsnelheden tot 240 kilometer per uur. Kort nadat de Filippijnen bereikt werden, splitste de storm zich echter in twee kleinere stormen, waardoor minder schade werd aangericht dan werd verwacht. Marcos De politie van Manilla heeft gis teren een protestmars tegen het be wind van president Marcos en de Amerikaanse steun uiteengejaagd, waarbij een jongen om het leven kwam en 27 andere wond raakten. ven voor het Midden-Oosten. In feite was het een antwoord op de voorstellen van koning Hoessein van Jordanië, die eerder deze maand de VN had toegesproken. Peres anticipeerde wel op de toe speling van Hoessein dat vredes onderhandelingen onder een „in ternationaal auspicieën" zijn zegen hebben. Voordien had de Jordaan se vorst overeenkomstig het „Ak koord van Amman" met PLO-lei- der Jasser Arafat stellig vastgehou den aan een „internationale vre desconferentie". Unaniem was dit door de Israëlische regering als „storende en vertragende" factor van de hand gewezen. Nu blijkt Pe res zelfs bereid de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad als „pottekijkers" te dulden, mits de Sowjet-Unie en China diplomatie ke betrekkingen met Israël (op nieuw) aangaan. Een ander belangrijk punt was Peres' beschrijving van die Pale stijnen die als onderhandelings partner voor Israël acceptabel zijn. Weliswaar bleef de premier steken in vage bewoordingen - „zij die de vrede en niet de terreur represente ren" - maar wekte daarbij wel de indruk dat gematigde PLO-leden niet bij voorbaat van de vredescon ferentie zijn uitgesloten. Politieke waarnemers in het Midden-Oosten zien in die plotse linge buigzamere houding van Is raël de hand van de Verenigde Sta ten. Peres zou gedurende het ge heime overleg met president Rea gan en regeringsadviseurs van het Witte Huis zijn overgehaald een flexibeler standpunt ten aanzien van de PLO in te nemen. Jordanië zal het voorstel van de Israëlische premier voor directe vredesonderhandelingen van de hand wijzen. Amman zal geen af zonderlijke regeling sluiten met de joodse staat. Dit meldde het dag blad Jordan Times vandaag onder aanhaling van een regeringsbron. Jordanië staat op een lijn met de overige Arabische staten, waaron der Syrië, waarmee het bezig is de banden te normaliseren, dat het vredesproces in het Midden-Oos ten plaats moet hebben in een in ternationaal kader, aldus het dag blad. Jordaanse en Syrische functio narissen hebben gisteren in Riaad een nieuwe ronde van verzoenings besprekingen afgerond. In een ver klaring zei de Saoedische bemid delaar, kroonprins Abdullah Ab dul Aziz, dat de Jordaanse en Syri sche delegaties het eens werden over een politiek akkoord van drie punten op basis van het Arabische vredesplan van Fez uit 1982. Daar in wordt opgeroepen tot een inter nationale conferentie over het Mid den-Oosten onder auspiciën van de Verenigde Naties, met deelneming van alle bij het conflict betrokken partijen. „Het Jordaanse antwoord op Peres blijkt uit hetgeen de Jor daanse en Syrische partijen zijn overeengekomen", zei kroonprins Abdullah. BELFAST (AP)- Prinses Diana, de echtgenote van de Britse troonopvolger Charles, heeft gisteren volslagen onverwacht een bezoek gebracht aan Noord-lerland. Bewaakt door duizenden politiemannen met honden, vuurwapens en helikopters bracht de prinses vijf uur in de provincie door. Énkele keren begaf de prinses, onder toeziend oog van uiterst zenuwachtige agenten, zich onder het publiek om handen te geven. Door de protestanten in Noord-lerland werd de prinses juichend ingehaald. Andersdenkenden werden op een afstand gehouden. Eenmaal kreeg iemand de kans een spandoek met de tekst 'ga weg' omhoog te steken. De prinses zag het niet. (foto pai MOSKOU/SOFIA (Rtr./AFP) - Vrijwel de volledige politieke en militaire leiding van Oost-Europa is vandaag en morgen in Sofia bij een voor besprekingen over wa penbeheersing en ontspanning. Het betreft een bijeenkomst van het Raadgevend Politiek Comité, het hoogste politieke orgaan van het Oosteuropese militaire bond genootschap, het Warschau-pact. De bijeenkomst valt kort voor de topontmoeting Reagan-Gorbatsjov eind november in Genève en westelijke waarnemers zeiden te verwachten dat de Warschaupact- landen hun politiek ten opzichte van het Westen hier zullen coördi neren. Verder wordt aangenomen dat in het slotcommuniqué van de conferentie steun zal worden be tuigd aan Gorbatsjovs voorstellen op het gebied van wapenbeheer sing die hij begin oktober in Parijs heeft onthuld. De Russische partijleider Gor- batsjov kwam gistermiddag in So fia aan. Hij werd ontvangen door onder meer de Bulgaarse partijlei der, Todor Zjivkov, en premier Grisja Filipov. Gorbatsjov werd vergezeld door president Gromy- kn nrpmier Ryzjkov, minister van buitenlandse zaken Sjevardnadze, minister van defensie Sokolov en een uitgebreide militaire delegatie, onder wie de opperbevelhebber van het Warschaupact, maarschalk Koelikov. Eerder waren de delegaties van Polen (Jaroezelski), Tsjecho-Slo- wakije (Hoesak), de DDR (Honec- ker), Hongarije (Kadar) en Roeme nië (Ceausescu) op de luchthaven van Sofia gearriveerd. Het Raadgevend Politiek Comité komt gewoonlijk een maal per jaar bijeen. Aan een dergelijke topcon ferentie wordt deelgenomen door partij- en regeringsleiders, alsmede de ministers van buitenlandse za ken en defensie. Aanvankelijk zou deze top op 15 januari van dit jaar hebben plaats gevonden, maar hij moest worden opgeschort in verband met de slechte gezondheidstoestand van de toenmalige partijleider van de Sowjet-Unie, Konstantin Tsjernen- ko, die twee maanden later over leed. Het Raadgevend Politiek Co mité heeft ook in april in Warschau vergaderd, maar dit was ter gele genheid van het twintigjarig be staan van de alliantie. ROME (AP) - Vier dagen nadat de socialistische premier Craxi van Italië het ontslag had ingediend van zijn kabinet in verband met de kaping van de Achille Lauro, is hjj gisteren gevraagd een nieuwe rege ring te formeren. Politici zeiden dat Craxi, die door president Cossiga werd aan gewezen als formateur, zou probe ren een nieuwe regering te vormen met de vijf partijen van de vorige coalitie - de christen-democraten, de socialisten, de republikeinen, de sociaal-democraten en de libe ralen. De verwachting dat de huidige kabinetscrisis snel zal worden op gelost, vond zijn weerslag op de ef fectenbeurs van Milaan. Aandelen die vorige week na de val van de regering 6 procent in waarde wa ren gedaald, herstelden zich giste ren gemiddeld met 4 procent. Het succes van Craxi's formatie poging lijkt vooral af te hangen van zijn besprekingen mét de Republi keinse partij van minister van de fensie Giovanni Spadolini. De drie republikeinse ministers stapten op, omdat Zij het niet eens waren met Craxi's beslissing om de PLF- leider Aboel Abbas, volgens de Verenigde Staten het brein achter de kaping van de Achille Lauro, te laten gaan. Een nieuwe coalitie van vijf par tijen met Craxi als premier zou de meest realistische oplossing zijn, omdat een dergelijk kabinet op een comfortabele meerderheid in het NEW YORK (Rtr/AFP/DPA) - Pre sident Ortega van Nicaragua heeft gisteren in een toespraak tot de Al gemene Vergadering van Verenig de Naties president Reagan opge roepen zijn "beleid van agressie" jegens Nicaragua te staken. Zodra deze agressie wordt beëindigd, wordt de staat van beleg in Nicara gua opgeheven, aldus Ortega. De Nicaraguaanse president riep Rea gan op om tijdens zijn toespraak tot de Algemene Vergadering (don derdag) zijn bereidheid te tonen vrede tussen beide landen te slui ten. President Ortega die als eerste de Algemene Vergadering mocht toespreken tijdens de festiviteiten ter ere van het veertigjarig bestaan van de VN, hield de VS een lange lijst van "daden van agressie" voor en beschuldigde Washington van het bedrijven van "staatsterroris- me tegen het Nicaraguaanse volk". Ortega vraagt met rust te worden gelaten De afgelopen vijf jaar hadden de door de CIA gesteunde rebellen in Nicaragua 3652 mensen omge bracht en waren 5232 Nicaragua- nen ontvoerd. Meer dat 240.000 burgers waren hun huis kwijtge raakt, aldus Ortega. "Nicaragua is een klein land dat besloten heeft vrij te zijn en dat zich nu te weer moet stellen tegen een beleid dat er op uit is ons dat recht af te nemen", zo zei hij. "Wij zijn geen vijand van de Verenigde Staten en er is niets in onze revolu tie dat normale vriendschappelijke betrekkingen met Washington in de weg staat", aldus De Nicara guaanse president. Het Amerikaanse televisiesta tion CBS heeft gisteren gemeld dat voor het eerst sinds vorig jaar no vember de Sowjet-Unie mogelijk via Cuba weer wapens naar Nicara gua heeft gestuurd. Volgens CBS zijn in een Cubaan se haven Russische schepen gesig naleerd, die bezig waren met het uitladen van militair materieel. Amerikaanse spionagedeskundi- gen menen dat de goederen wor den overgeladen op Nicaraguaanse vrachtschepen, die hun lading naar Nicaragua brengen. De experts denken tien tanks te hebben gezien. Zij zijn hier echter niet zeker van omdat de lading be dekt zou zijn met camouflagenet- ten. Eén van de Nicaraguaanse schepen zou al aan de terugweg zijn begonnen. Craxi; premier parlement kan rekenen. Het zou voorkomen dat de communisti sche partij in de regering komt. Behalve de Republikeinen heb ben de vier overige partners uit de vorige coalitie zich al bereid ver klaard om met Craxi in een nieuwe regering te gaan zitten. De Repu blikeinen hebben drie voorwaar den gesteld, waaronder een betere coördinatie tussen de ministers in tijden van crisis, en herbezinning op het buitenlands beleid ten aan zien van de VS en het Midden-Oos ten. JOHANNESBURG (GPD/AP) - De Zuidafrikaanse president Pie- ter Botha heeft gisteren in een ver kiezingstoespraak in Bethlehem gedreigd dat een miljoen Amerika nen werkloos worden als Zuid- Afrika besluit de chroom-leveran ties aan de Verenigde Staten stop te zetten. 'Ze kunnen zelf in de kuil vallen die ze voor Zuid-Afrika graven,' zei Botha, doelend op de economische sancties die de Verenigde Staten en de landen van het Gemenebest hebben afgekondigd. 'De wereld moet juist met Zuid-Afrika samen werken, in het belang van geheel zuidelijk Afrika,' aldus Botha. Zuid-Afrika is een van de grootse chroom-leveranciers ter wereld, maar deskundigen zijn het er niet over eens in hoeverre het Westen voor de levering van chroom en an dere metalen werkelijk afhankelijk is van Zuid-Afrika. In de Zuidafrikaanse stad Pieter- maritzburg is gisteren het hoogver- raad-proces tegen zestien vooraan staande leden van het Verenigde Democratische Front (UDF) be gonnen. De zestien, onder wie Al- bertina Sisulu, de vrouw van de tot levenslang veroordeelde ANC-lei- der Walter Sisulu, verklaarden bij het begin van het proces onschul dig te zijn aan de beschuldiging van een samenzwering, teneinde de rechtmatige regering in het land omver te werpen. Bij het proces zullen vertegen woordigers van minstens zes lan den en internationale organisaties als waarnemer aanwezig zijn, waar onder de Amerikaanse advocaten- organisatie en de in Genève geves tigde internationale commissie van juristen. Bij de aanvang van de zit ting zongen de UDF'ers een lang- zal-zij-leven voor Albertina Sisulu, de vice-presidente van het UDF, die 67 jaar werd. Tot de aangeklaagden behoren ook de 70-jarige Archie Gumede en de Aziatische leider Essop Jassat. Als zij tijdens het proces schuldig zullen worden bevonden, kunnen zij in het uiterste geval de dood straf krijgen. De aanklacht beslaat 586 pagina's en naar verwachting zal het proces minstens een jaar duren. BONN - De stilte rond de West- duitse schrijver Günter Wallraff is na twee-en-een-half jaar verbro ken. Gisteren presenteerde hij in Bonn zijn nieuwe boek 'Ganz Un- ten', dat in het Nederlands de titel 'Ik, Ali' krijgt. Meer dan twee en een half jaar heeft Wallraff, ver momd als de Turk Ali Levent Si- nirlioglu, onder de meest erbarme lijke omstandigheden gewerkt als buitenlandse werknemer bij een aantal Duitse bedrijven. 'Ik, Ali' is een grote aanklacht tegen de men sonterende uitbuiting door de kop pelbazen, de industrie waarvoor zij werken en de - uiteindelijk verant woordelijke - maatschappij als ge heel. door Hans Hoogendijk Wallraff zei gisteren op de pers conferentie onder meer dat hij geestelijk en lichamelijk tot op de grens was gegaan. Maar wat hem op de been hield, was het feit dat hij er uiteindelijk mee op kon hou den, „maar mijn collega's niet. Zij moesten door, tot soms letterlijk de dood erop volgde". Wallraff zei dat hij zich wel een beeld van de ellende aan de onderkant van de samenleving had gevormd, maar dat zijn stoutste verwachtingen overtroffen zijn. Hij noemde 'Ik, Ali' zijn politiek en maatschappe lijk belangrijkste boek. Vooral de opschudding die alleen al de voor- publikatie heeft veroorzaakt, heeft hem daarvan overtuigd. Het openbaar ministerie is al een onderzoek begonnen naar diverse in zijn boek gepubliceerde overtre dingen van de verordeningen van de arbeidsinspectie. Ook het ge bruiken van buitenlandse werkne-- mers als proefkonijn voor medi sche proeven wordt onderzocht. De universiteit van Bremen neemt bloedmonsters bij Turken die, door geldgebrek tot uiterste wan hoop gedreven, bij diverse farma ceutische bedrijven als medisch proefkonijn hebben gefungeerd, en de resultaten zullen aan de auto riteiten worden overgedragen. En kelen van hen overleefden het niet, doordat zij van het ene laborato rium naar het andere liepen om zich te laten inspuiten, terwijl an dere experimentele middelen nog niet eens waren uitgewerkt. Wall raff heeft zichzelf ook aan een der gelijk experiment onderworpen. Ontmaskerd Verder heeft de overkoepelende vakorganistie DGB laten weten een onderzoek te zullen laten in stellen naar de werkomstandighe den van deze armsten der armen, de industriële slaven die nai ge bruik weggeworpen worden. Wall raff: „Het heeft mij ontzettend veel gekost, maar na mijn werk bij Bild- zeitung had ik weer zoiets nodig. Daar raakte ik mijn identiteit vJng6Z0nd. kwijt, hier kon ik, hoe erbarmelijk istandigheden ook waren, merken dat er iets niet klopte. Maar niemand wantrouwde mij". Op de werkvloer, onder de sme rigste omstandigheden, waren er wel collega's die Wallraff door had den. Maar als dat gebeurde, vroe gen ze hem door te gaan, zijn werk af te maken en zo hun ellende ken baar te maken. Op een verkiezingsfeest van de regeringspartij CDU nam hij in 1983 de proef op de som. Het ging feilloos. Van Franz-Jozef Strauss kreeg Ali zelfs later een handteke ning: „Voor Ali met hartelijke groet". Het was het begin van twee en een half jaar werk, helemaal onr deraan. schrijven. Eerlijk schrijven over iets gruwelijks. Dit keer heb ik zelf de afloop kunnen bepalen, hóewei het twee keer bijna fout is gelopen. Een keer werd ik opgepakt omdat de politie mij ten onrechte ervan verdacht bij een bankoverval te zijn betrokken, de tweede keer ging het om een ongeluk. Ik had het grootste geluk van de wereld niet in volle camouflage ontmas kerd te worden". De maskerade was perfect. Wall raff (moeder Grieks, vader Turk), zwart geverfd haar, donkere con tactlenzen en met zorg uitgekozen kleren, maakte wc's schoon bij McDonald's, was hulparbeider bij de multinationals Thyssen en Man- nesmann, was chauffeur bij een koppelbaas, en maaide brandne tels op een boerderij. Tien jaar heeft Wallraff met het idee gespeeld, maar hij durfde het niet aan. In maart 1983 plaatste hij echter een advertentie: „Buiten lander, krachtig, zoekt werk. Maakt niet uit wat. Ook zwaar en smerig werk. Ook voor weinig geld". Het werk kwam, en wat voor werk. Wallraff over het gevaar van ont dekking: „Ik had mij zogenaamd buitenlander-Duits aangeleerd, maar iedereen die de moeite zou hebben genomen eens echt naar een Turk of Griek in Duitsland te luisteren, zou hebben moeten op- Wallraff, die door weinig scrupu leuze koppelbazen werd verhuurd aan multinationals als Thyssen en Mannesmann, zag met eigen ogen hoe de gezondheid van Turkse ar beiders in weken, maanden, volsla gen geruïneerd werd. Als de alarm bellen gingen omdat er vervuilde lucht tot boven de veiligheidsgren- zen was gestegen, stopten de legale werkers. De illegalen en half-lega- len niet. Zij moesten door. Werken onder mensonterende omstandigheden, tegen minder, dan de helft van het beloofde loon, dat weer vele tientallen procenten onder het minimumloon lag. Zij kregen geen enkele beschermende bedrijfskleding of maskers. Be drijfsongevallen werden niet aan gemeld. Werknemers die ernstig gewond raakten, bleven doorwer ken om de paar centen die zij ver dienden niet in gevaar te brengen. De vakbonden wisten niets van wat zich onder de werkvloer af speelde. De Duitse werknemers die het wel konden weten, wilden het niet zien. Ronduit verbijsterend is de rol van de koppelbaas, door Wallraff Adler genoemd. In werkelijkheid heet de man Vogel en woont hij in Oberhausen. Schatrijk, met con tacten in de hoogste maatschappe lijke en politieke kringen, naar ei gen zeggen SPD-lid. Adler of Vo gel heerst over honderden onge lukkige Turken, zet ze in voor de smerigste klussen, laat ze des noods blootstellen aan doses stra ling die absoluut zeker kanker ver oorzaken, en betaalt minder dan wie ook. Maar hij houdt zichzelf voor een pure zakenman die slechts geld moet verdienen. In zijn boek schildert Wallraff de levensopgave die de koppelbaas zichzelf heeft gesteld als volgt: uit stront geld maken en daarvoor nog dik betaald worden ook". Deze koppelbaas is ook werkzaam in Nederland. Hij heeft er een soort filiaal. Waar precies kon Wallraff desgevraagd niet vertellen. Wel dat de man een jacht, genaamd Zee ster, in Noord-Limburg heeft lig gen en vaak met vrienden in Ne derland ontspanning zoekt. Hij dient als voorbeeld voor hoe de koppelbazen werken en hoe de miljardenconcerns hun winsten weer op peil hebben gekregen. Koppelbazen als Vogel-Adler, en volgens Wallraff zijn het er honder den, verdienen door hun uitbuite- rq vele miljoenen per jaar. Nederland Ook Nederlandse bedrijven doen mee. Zo vertelt de koppelbaas over een Nederlands bedrijf dat door de autoriteiten is ingehuurd om de met gif en gas verziekte kolenslak- kenberg af te voeren. „Die Hollan der krijgt zijn geld voor de afvoer per kubieke meter. Wat doet hij er mee? Hij vermaalt het en verkoopt het duur aan tennisbanen. Dat is business op dit moment. Er zitten zuren en alle mogelijke soorten gif in. Als je een keer valt, houd je er de smerigste wonden aan over. Jongen, Ali, heel wat mensen ste ken hun vinger in de stront en als ze hem eruit halen zit er goud aan". Met buitenlandse werknemers springen Adler-Vogel en zijn kor nuiten precies hetzelfde om. De grote industriëlen varen er wel bij. Günter Wallraff heeft twee-en-een- half jaar van zijn leven besteed om deze smeerlapperij boven tafel te brengen. Toestemming voor zijn undercover-journalistiek had hij niet. Vandaar ook dat Wallraff een aantal processen vreest. „Ik heb om de continuiteit van het boek te waarborgen een aantal reserve .^SStSÊÊ 1 hoofdstukken in voorbereiding", zei hij. Bq elke baan als Ali droeg hij een speciaal vervaardigde tas, waarin een video-camera en micro foon. De belangrijkste gebeurte nissen uit 'Ik, Ali' zijn dan ook au- dio-visueel vastgelegd. In Nederland komt het schok kende relaas over twee weken uit. Eind dit jaar, begin volgend jaar komt er ook een film uit. In Neder land wordt deze door de VARA uit gezonden. Günter Wallraff wil met het grootste deel van de opbreng sten van zijn boek een solidariteits fonds voor buitenlanders oprich ten. Rechtshulp, onderzoekcam- pagnes en een speciaal woonpro ject moeten eruit gefinancierd wor den. advertentie maar dan wel van een ANVC-contactlensspecialist Nieuwe Rijn 62 Leiden - 071-124108

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7