trass P 'Verlichting is een kwestie van gevoel' Nieuw van JVC deUitvinders 1999,< 1799, enegouwen Bij Europameubel Benthuizen vindt u ze allemaal... pastoe prielForm EUROPAMEUBEL BENTHUIZEN Bij Europameubel Benthuizen weten ze van wanden! WONEN Binnenhuisarchitect Oudshoorn (Licht Interieur) HR-D150 VHS Frontloader met 32 kanalen 4 programma's binnen 14 dagen Sott-touch bediening stilstaand beeld en draadloze afstandbediening NIEUW HR-D 140 Front loader met 12 kanalen, 1 programma binnen 14 dagen, stilstaand beeld en draadloze afstandsbediening Eigen technische dienst. Ook maandagmiddag gaopend. U betaalt maar de helft bij plaatsing Aalmarkt 12-14-15-1'6, Leiden, tel 121782 Als u een wandsysteem zoekt dat tot op de centimeter past is kwaliteit iets om in 't oog te houden. Wat dat betreft maakt Europameubel Benthuizen het u heel gemakkelijk. Als het Europameubel Benthuizen kaartje aan een wandmeubel hangt betekent dat: Betaalbare allure. Gewaarborgde kwaliteit. Zékerheid voor u in alle opzichten. De rest is een kwestie van smaak. Uw smaak. Een wand in hout (elke soort, elke tint) of lacqué. Een wand met schappen, kastjes, laden, vitrines, precies zoals u de samenstelling wilt. Een kast op maat, met afgeschuinde hoeken... Uw keuze is onmetelijk. Amsterdammer kastelcmenten zijn geschikt voor zowel L 160 is een kastensysteem dat optimaal tegemoet komt Kasbah elementen. Een modulair kastensysteem dat is o| woonkamer als voor slaapkamer of kantoorgebruik. Door aan de individuele eisen en wensen van de gebruiker. De gebouwd uit zeven verschillende basiselementen. Zowel ii vormgeving en afwerking kunnen de elementen uitstekend elementen zijn underling te schakelen tot een veelheid van dividueel als in onderlinge kombinaties k Wanden tot op de centimeter! Waar normaal de mogelijkheden ophouden be- vandaag. Alles in één. En uzelf bent de- architect die kan bepalen wat u ermee, én hoe u het wilt. Tot op de centimeter nauwkeurig ge maakt. Kortom, unieke systemen die inspelen op iedere individuele wens! BAPIZ BOUD Banz Bord is een vrijhangend wand- systeem met onzichtbare, onwrikbare be vestigingen. Vrij van de vloer. Hierdoor behoudt u veel meer leefruimte. Met Banz Bord bepaalt u zelf of uw wand strak, sjiek, romantisch of rustiek moet worden. LI zegt maar hoe u het wenst, wij helpen u graag! Banz Bord Van eenvoudige boekenplank tot komplete meubelwand. Praat eens met onze wandenadviseur... Die zal u graag alles vertellen wat u wilt weten over al die woon- wandsystemen uit onze kollektie. Hij neemt er graag de tijd, en tekenpen voor om samen met u de meest ideale woonwand samen te stellen die bij uw interieur én budget past. Vrijblijvend natuurlijk! 'HETCOMPLETE WONEN IN HET GROENE HART VAN HOLLAND' Dorpsstraat 50, Benthuizer Tel. 079-311200 Vrijdag koopavond 's Maandags gesloten Dealer van o.a. Leolux, Gelderland, Artifort Pastoe, Besouw, Kendix, Wandlampen, die qua materiaal een beetje aan de jaren vijftig doen denken. Ze verklaarden hem voor gek, vier jaar geleden. 'Wil je soms droog'brood eten? Leiden is geen stad voor moderne interieurkunst'. Binnenhuisarchitect Oudshoorn en zijn echtgenote trokken zich er niets van aan. Aan de Haarlemmerstraat richtten zij een winkel in met ontwerpen van voor het grootste deel Italiaanse verlichingsexperts en nu, nog voor het eerste lustrum, wordt het hele pand bevolkt door moderne interieurkunst. Beneden hoofdzakelijk verlichting, de twee andere etages met meubels. Licht Interieur heeft zich in korte tijd een eigen plaats in het Leidse binnenstadgebeuren veroverd. door Henriëtte v.d. Hoeven Zuillamp met geconcen- teerd halogeenlicht van In- door. 'Het niveau van Leiden is duidelijk aan het verbete ren,' zegt Oudshoorn. 'Steeds weer blijkt dat veel mensen een goede vormge ving kunnen waarderen en er ook wel iets voor over hebben. Wij hebben klanten uit de hele regio en zelfs daarbuiten. Dat zie je niet alleen bij ons, er zijn meer echte kwaliteitszaken geko men in het centrum van Leiden die publiek van bui tenaf trekken. Zo moet het ook, want voor een paar sokken gaat niemend meer 'de stad in'. Wie eenmaal met Oudshoorn over moderne vormgeving en specifiek over verlichting praat, is het eerste uur nog niet weg. Hij neemt royaal de tijd om je een beeld te geven van hetgeen er op de markt is en weet ook te luisteren. 'Een ver lichtingsadvies is enorm be langrijk zegt hij. 'Het is voor een deel een kwestie van erva ring maar voor een groot deel een zaak van gevoel. Je moet proberen er achter te komen met wat voor ideeën de klant is binnengekomen en hoe het er bij hen thuis uitziet.' Proberen Krijgt hij uit een gesprek dat beeld niet, dan maakt hij een afspraak om' avonds wat lam pen in het interieur uit te pro beren. Een tijdrovende zaak maar een tevreden klant is hem meer waard dan een snelle ver koop. 'Dat is nu eenmaal de for mule, waarvoor je hebt geko zen, vindt Oudshoorn. 'Natuur lijk kan ik ook een grote bak met schoenmakerslampjes en spotjes buiten zetten, dat ver koopt moeiteloos, hoef ik niets aan te doen. Maar wij hebben bewust gekozen voor een bete re lijn in verlichting, produkten van bekende ontwerpers als Achille Castiglioni, Tonio Cimi- ni, Rodney Kinsman, Richard Sapper en F. A. Porsche'. Ont werpen die de Oudshoorns zelf mooi vinden. 'Als we inkopen vragen we ons altijd af, vinden we het zelf mooi? We kopen echt niet bewust duur, de vormgeving en kwaliteit zijn onze belangrijkste kriteria.' Het bewijs vinden we later, op de meubeletage. Daar staat een aantrekkelijk rank en strak eet kamersetje waarvan de stoel nog geen 170 gulden kost.' Betrokkenheid Uit zijn hele verhaal blijkt een grote betrokkenheid bij het produkt dat hij verkoopt. Van elke lamp in zijn zaak weet hij de ontwerper te noemen, die hij vaak ook persoonlijk kent. De verlichtingscollectie van Licht Sc Interieur is voor 90% Ita liaans en voor 10% Nederlands, in de meubelsector is dat juist omgekeerd. De verlichtingsbeurs in Mi laan staat elke jaar op de agen da van het echtpaar Ouds hoorn. En niet alleen de beurs, ook fabrieken worden zo nu en dan bezocht. 'Nou ja, fabrie ken,' lacht Oudshoorn. 'Soms is het niet veel meer dan een schuur waar vier mensen lam pen staan de spuiten. De Ita liaanse ontwerper voelt zich niet te goed om zelf, met een paar assistenten, zijn (kleine) lampencollectie te produceren. Dat is vaak het probleem met Nederlandse ontwerpers, die denken 'te groot'. Van een mo derne lamp die zo'n 240 gulden moet kosten, verkoop je er in een jaar geen duizenden'. Maar ook daarin begint ver andering te komen. Aan de Haarlemmerstraat is werk te vinden van jonge Nederlandse ontwerpers, de Leidenaars Nieuwenborg en Wegman, de makers van de doeklamp bij voorbeeld. Nooit van gehoord? Toch hangt hun ontwerp in het New Yorkse museum voor Mo dern Art en siert zelfs de voor pagina van de catelogus. Loopt Oudshoorn tegen een jonge ontwerper aan die een lamp ge maakt heeft die hem aan spreekt dan maakt hij daar een plaatsje voor vrij. Halogeen Toverwoord in de wereld van moderne verlichting is de halo geenlamp. Volgens de dikke Van Dale een met gasvormig halogeen, meestal jodium, ge vulde gloeilamp van kwarts. Halogeen heeft enkele bijzon der kenmerken: de lichtsprei- ding is veel groter dan van de normale gloeilamp, het licht heeft een eigen kleur, dat loopt van een fel werk- tot een zacht gezelligheidslicht. Halogeen, zeggen de ontwerpers, is ook kosten besparend. Het is moge lijk om met éénindirekt gerich te lamp de hele kamer voldoen de te verlichten. Wie voor het eerst met deze verlichting te maken krijgt, denkt bah, wat "fel en zakelijk maar dat is een kwestie van afstellen naar licht behoefte.. Het is dan ook goed de verlichtingsexpert met wat lampen thuis te laten komen om te zien wat het effect is, ook al is halogeen geen nieuw be grip voor u. 'Ja,' zegt Ouds hoorn, 'ik krijg hier wel men sen die zeggen: U hoeft niet te komen hoor, geef maar mee, ik heb het al eens gezien bij ken nissen. Dan vraag ik meteen of ze in hetzelfde huis wonen als die kennis, dezelfde inrichting hebben enz. en dan ga ik er meestal toch naartoe. Het zijn per slot van rekening geen aan kopen van een paar tientjes Combineren De halogeenlamp is door de strakke vormgeving en kleur (meestal zwart, wit of grijs met hier en daar een kleuraccentje) ideaal voor een modern inte rieur. In een messing uitvoe ring zijn deze lampen echter ook heel goed te combineren met klassieke meubels. De aanschaf van een halo geenlamp kan een flinke hap uit het interieurbudget beteke nen maar door de vormgeving is de lamp ook een echte blik vanger, een kunstwerk dat ook nog licht geeft. Ook daarom praat Oudshoorn uitvoerig met zijn klanten. Komt de lamp ge woon achter de bank te staan of krijgt hij een centrale plaats in het interieur. In het eerste ge val is de exclusieve vormge ving van wat minder belang, wat tot uitdrukking komt in de prijs. De nieuwe bank uit de collectie van Montis, hier met daarbij (links) een lamp uit de collectie van Achille Castiglioni (Foto's Holvast)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 25