NCO onder vuur in Tweede Kamer Schakers van Katwijk delen eerste klap uit in LSB Kees de Vreugd op recordjaeht GAISF op de bres voor alle takken van sport Receptie Oranje Groen Voorzitter Roethof kritiseert WD en minister Schoo Lezers Schrijven Vooruitzichten voor scheepsbouw somber PvdA-wethouder Goirle toch voor de rechter PAGINA 12 SPORT DINSDAG 22 OKTOBER 1985 LEIDEN - In de promotieklasse van de Leidse schaakcompetitie hebben de achttallen (vooruitlo pend op de plannen van de KNSB zijn de ploegen van tien naar acht spelers teruggevoerd) van Katwijk en Philidor 3 alvast een eerste klap uitgedeeld. Katwijk 1 versloeg LSG 3 met 41/2-31/2, Philidor 3 bleef Leiderdorp 1 met 2-6 de baas. Titelverdediger Katwijk lijkt het verlies van kopmannen Ad van de Berg (naar Volmac) en Wim Heemskerk (terug naar LSG) goed er van der Weij als aanwinst ver welkomen. Daarnaast heeft Kat wijk nog reserves als Jan-Willem Duijzer en Wilfried Binnendijk achter de hand. In het duel tegen LSG 3 was ove rigens niemand van dit drietal be schikbaar. Desondanks sleepte Katwijk het volle pond uit het duel tegen de promovendus. Guidi van de Bent kreeg het punt zomaar ca deau, omdat tegenstander Van Tooren niet achter het bord ver scheen. Via een regelmatige winst van kopman Folkert Geertsma liep Katwijk naar 2-0 uit. Van de Putten en Van der Heijden zorgden voor tegenpunten, waarna Van der Plas de thuisclub weer aan de leiding bracht: 3-2. Wim Haasnoot zag zijn opponent Van der Meij de strijd op het mo ment van afbreken letterlijk voor gezien houden: 4-2. In het treffen tussen Hellenb'erg en Van der Drift bleek het evenwicht ook na een tweede zitting niet verbroken: re mise. De winst van Barendse op Gijs Haasnoot kwam toen als mos terd na de maaltijd: 41/2-31/2. Philidor 3 liep uiterst gemakke lijk over Leiderdorp 1 heen: 2-6. Toch al gehandicapt door het ver trek van Jos van Etten, Edward van der Marei en Hans Kemper man moest de thuisclub het ook nog eens met een drietal invallers stellen. Dat bleek duidelijk teveel van het goede. Swagemakers won vlot van Raöel van Ketel, terwijl op het eerste bord Van Ofwegen zijn Leiderdorpse opponent De Goede zonder al te veel problemen de baas bleef. Omdat Tan een gede gen winst boekte op De Jeu, waren een viertal rustige remisepartijen voor Philidor voldoende om naar 2-5 uit te lopen. Goedhart wist te gen Meijer het afbreken nog te ha len, maar inmiddels kwam Leider- dorp-captain Goeman al tot de con clusie dat de geplande arbitrage weinig zinvol meer zou zijn: 2-6. Het open toernooi van de Zwarte Pion uit Lisse leverde in de invita tiezeskamp, samengesteld uit de diverse clubkampioenen van de verenigingen in de Bollenstreek, een zege op voor thuisspeler Rob van de Aardweg. De voornaamste concurrentie had de Lissenaar te duchten van Jan Bakker en Adriaan Clemens. Na vier ronden deelden Bakker en Van de Aardweg de eerste plaats met 3% punt. Clemens had tijdens de voorgaande ronden te gen beide spelers geremiseerd en volgde met een score van drie" De kansen van de Leidse snelschaak kampioen gingen in de slotronde definitief teloor, toen Clemens in riante positie een toren weggaf te gen de kampioen van Voorhout, Koster, en prompt verloor. Van de Aardweg en Bakker mochten daarna onderling uitma ken naar wie de toernooizege zou gaan. In een spannend duel was het uiteindelijk Van de Aardweg die aan het langste eind trok en de zeskamp op zijn naam bracht. De eindstand: 1 Van de Aardweg 4»/2 uit 5; 2 Bakker 3V6; 3 Clemens 3; 4 Koster 2%; 5 Van der Zaag 1; 6 Kuijpers Vfe. De eerste groep leverde een over winning op voor Noordwijker Si mon Duindam, gevolgd door Ver- steegen met 3Vz en Van der Werve met 3 punten. Lissenaar Aad Lom- merse zegevierde met een score van 4 uit 5 in groep twee. De jeugdgroep werd met een ma ximale winst van 5 uit 5 gewonnen door A.Driessen. In totaal namen een ruime 50 spelers aan het toer nooi van de Zwarte Pion deel. AMSTERDAM (ANP) - De Zwit serse voorzitter Thomas Keiler zei het in zijn slotwoorden: "GAISF is niet voor vette krantenkoppen. We bevonden ons niet met zijn allen in Amsterdam voor dramatisch sport nieuws of hoogdravende teksten met betrekking tot de sport in de wereld. We waren voor service aan onze leden en in die optiek hebben we goed werk kunnen doen". Keiler zat in het afgelopen week einde in de hoofdstad het negen tiende congres van de 'General As sociation of International Sports Federations' voor. De club van in ternationale sportbonden vormt een soort tegenhanger van het In ternationaal Olympisch Comit'e, waarin slechts een stuk of twintig sporten verenigd zijn. In de GAISF gaat het - ook - van korfbal, naar powerlifting en aikido tot vuistbal en onderwatersport. Om deze spor ten wereldbekendheid te geven verschijnt er in 1986 bij het twintig jarig bestaan van de GAISF een boek. waarin ze belicht worden. Bij de afsluiting van de 19e ver gadering in Amsterdam benadruk te Keiler dat de GAISF vooral een dienend lichaam is. Dat hij en en kelen van de 325 congresgangers (van 69 verschillende sportorgani saties) eieren dienden te ontwijken van demonstranten tegen de Olym pische Spelen van 1992 in Amster dam vond hij merkwaardig, omdat zijn organisatie niet kan voorko men dat het IOC de organisatie van de Spelen in 1992 misschien aan Amsterdam toewijst. Volgens Keiler was de bijeen komst in Amsterdam voor vele be langhebbenden nuttig. Zo konden de kandidaat-organisatoren van Olympische zomer- of winterspe len zich bij wereldbonden in de verschillende takken van sport in formeren over het opzetten van de verschillende accommodaties en het organiseren van wedstrijden. Met onder andere de organisatoren van de Pan-Amerikaanse spelen, kon ter plaatse eveneens kennis van zaken worden uitgewisseld. Als hoofdthema van het congres in Amsterdam was de ontwikke lingshulp van de internationale sportorganisaties gekozen. De FI FA, de wereldvoetbalbond, heeft veel ervaring op dat gebied overge dragen aan andere sportfederaties. Keiler vertelde dat er elke olympia de veel geld vrijkomt uit de televi sierechten voor de Olympische Spelen. In Los Angeles brachten de tv-rechten bijna een miljard gul den op. Een-derde deel van de net to-opbrengst kreeg als bestem ming de Olympische solidariteit. Uit die bron kan geput worden voor de sportontwikkelingshulp. Binnen afzienbare tijd worden de informaties versneld doorgegeven via monitoren aangesloten op een computer. De GAISF ontving voorts rap porten van het organisatiecomité van de komende winterspelen in Calgary 1988, de afgelopen Masters Games (veteranenspelen) in Toron to en een positief bericht over de tweede wereldspelen der niet- Olympische Sporten in Londen. Keiler: "Het gaat goed met die we reldspelen. Dat moet ook. Trou wens, waarom moeten de niet- Olympische sporten gediscrimi neerd worden?". LEIDEN - De Leidse voetbalvereniging Oranje Groen vierde gisteravond met een druk bezette receptie het 40-jarig bestaan. De Boshuizerkade- club kon zich verheugen in een grote belanstelling van vertegenwoorigers van ondermeer de KNVB, de BAVL, de COVS, de gemeente Leiden en tal van bestuursleden van clubs uit Leiden en uit de Leidse regio. Naast een vijftal ballen, een wandtegel en bloemstukken, ontving Oran je Groen van de gemeente een pentekening, die door wethouderTesselaar aan voorzitter Bram Duk werd overhandigd. KATWIJK - Powerlifter Kees de Vreugd, na het zomerreces nog maar korte tijd in competitie, heeft de draad van de rekordjacht alweer met succes opgepakt. Tijdens de kwalificatiewedstrijden in Noord- Scharwoude voor de van 4 tot 10 november in Finland te houden wereldkampioenschappen, wist de Katwijkse zwaargewicht zijn per soonlijke rekord op een totaal te brengen van 1002V2 kilo. Dat bete kende een verbetering van zijn ou de totaalscore met 2V5s kg en boven dien een nieuw Europees-rekord. Bereikte De Vreugd bij de natio nale kampioenschappen in april al de magische 1000 kilo-grens, nu ging er nog een schepje bovenop. De basis van De Vreugd's succes lag ditmaal bij het onderdeel dead- liften. Daarin stelde hij zijn per soonlijke rekord met maar liefst 12V2 kg scherper tot een totaal van 370 kg. De Katwijker had de smaak der mate te pakken dat hij vervolgens nog poogde het bij dit onderdeel op 380 kg staande Europese rekord te verbeteren, maar dat bleek toch iets te veel van het goede. Tijdens het kniebuigen, normaal zijn sterk ste discipline, bleef De Vreugd dit maal steken op 410 kilo's. Met een score van 420 heeft hij momenteel op dat onderdeel het Europese rekord oppermachtig in zijn bezit. Het bankdrukken, De Vreugd's "zorgenkindje", ging re delijk naar wens. Daarin evenaarde hij met een score van 222 V2 kg zijn persoonlijke rekord. Vol verwachting kijkt de Kat wijkse krachtpatser nu naar de ko- menmde WK uit. De Vreugd zal in Finland vermoedelijk het meeste te duchten hebben van de Nieuw- Zeelander Rigby en de Amerikaan Hackett. Laatstgenoemde is met een totaal van 1045 kg houder van het wereldrekord. Ondanks die ho ge score acht De Vreugd zich niet kansloos tegen deze Hackett. "In Amerika wordt nooit op do- pinggebruik gecontroleerd. Dat is bij de WK wel anders. Ik moet dan ook nog maar zien of hij onder die condities tot een dergelijke score komt. Bovendien is de jurering tij dens zo'n evenement strenger. Een beurt die anders geldig is wordt tij dens de WK al gauw afgekeurd". Dat de strijd om de wereldtitel naturel dient plaats te vinden, bleek al eerder. Zo werden De Vreugd's landgenoten Wulfse en Wolters in het verleden al wegens dopinggebruik door de wereld krachtsportfederatie voor enige tijd geschorst. De Katwijker is des ondanks niet bevreesd voor con trole: "Ik laat me van te voren al tijd medisch onderzoeken, zodat ik zeker weet dat ik clean aan de wed strijd deelneem". RUUD DOBBELAAR Competitieduel uitgesteld ZEIST (ANP) - De inhaalwedstrijd voor de competitie in de eredivisie tussen Sparta en FC Twente, die woensdag 30 oktober in Rotterdam zou worden gespeeld, is verscho ven naar zondag 17 november (aan vang: 14.30 uur). Dit in verband met het drukke Europacuppro gramma van Sparta. DEN HAAG (GPD) - De WD heeft blijkbaar geen behoefte aan het uitwisselen van argumenten. Zij heeft het niveau van een discus sie over de NCO tot nul terugge bracht, zegt voorzitter dr. H. Roet hof verontwaardigd. De afgelopen weken hebben hij en vice-voorzit- ster A. Krijnen (ex-WD-kamerlid) voortdurend geprobeerd met de WD-fractietop te spreken over het voortbestaan van de Nationale Commissie Voorlichting en Be wustwording Ontwikkelingssa menwerking (NCO). Ze vonden nooit gehoor. Vanavond, zo was althans van ochtend nog de bedoeling, debat teert de Tweede Kamer over een voorstel van minister Schoo (ont wikkelingssamenwerking) om een strenger reglement op te stellen voor de NCO. De grote vraag daar bij is of het WD-kamerlid Terp stra na haar jarenlange kruistocht tegen de commissie eindelijk zal zegevieren of dat eventuele twijfel in het CDA-kamp de NCO-oude- stijl redding zal bieden. De commissie krijgt jaarlijks 14 miljoen gulden van de regering en verdeelt dat bedrag over particulie re organisaties, die daarmee de ontwikkelingsproblematiek onder de aandacht van de Nederlandse bevolking moeten brengen. Het subsidiebeleid is aan regels gebon den. Begin volgend jaar loopt het nu geldende reglement af en de mi nister heeft een nieuw voorgesteld. Onder druk van de WD heeft Schoo daarin de regels flink ver scherpt. Zo mag de NCO zich niet meer op het onderwijs richten, zich niet meer met mensenrechten be zighouden en moeten de gesubsi dieerde groepen zelf een kwart van hun budget opbrengen. Ook mag het ambtelijke apparaat van de NCO slechts 7,5 procent van de to tale begroting verteren. Ten slotte is het de NCO verboden activitei ten te ondersteunen die strijdig zijn met het buitenlandse beleid van de regering, en is het uiteinde lijk de Tweede Kamer die over dit soort 'moeilijke gevallen' zou moe ten beslissen. Verbrassen Met name WD-woordvoerster Terpstra pleit, al jaren voor ophef fing van de NCO. Volgens haar zou de commissie het belastinggeld verbrassen door vooral welzijn- sprojecten te subsidiëren die ge richt zijn op de Nederlandse situa tie of op actiegroepen die strijden tegen de maatschappij en tegen de regering. „Minister Schoo kent het werk van de NCO blijkbaar slecht", meent Roethof. „De NCO geeft ook subsidie aan de JOVD (jongerenor ganisatie sympathiserend met de WD) en aan door WD-wethou- ders opgestarte gemeentelijke pro jecten. Ook de kerk en de onderne mersorganisaties zijn binnen het NCO-bestuur vertegenwoordigd. Zijn dat die politieke radicale groe- .pen waar de minister en haar partij het over hebben?" Terpstra vergeleek de NCO eer der met een door het rijk gesubsi dieerde toneelgroep die sportwed strijden organiseert. „Grote flau wekul!", reageert de voorzitter van de NCO. „De WD heeft zch lang zamerhand in een geïsoleerde posi tie gemanoeuvreerd wat ontwikke lingssamenwerking betreft. De partij heeft blijkbaar niet zo'n be hoefte aan informatie over herver deling van macht in de wereld. Ze wil blijkbaar niet weten hoe bij voorbeeld 30 procent van de we reldbevolking 70 procent van de wereldgrondstoffen verbruikt". Volgens Roethof heeft de WD een heel beperkte visie op de ont wikkelingsproblematiek en gunt ze particuliere groepen niet de ruimte om er andere visies op na te BRUSSEL (AP) - De crisis in de Europese scheepsbouw, veroor zaakt door de felle concurrentie van Aziatische bedrijven en de slechte afzetmogelijkheden, zal zich ook in 1985 voortzetten, zo heeft de Europese Commissie gis teren verklaard. In 1984 waren er 11 procent meer nieuwe orders voor scheepsbouw bedrijven in de EG in vergelijking met 1983, maar dat was nog altijd 20 procent minder dan in de jaren voor 1983. Het aandeel van de Eu ropese scheepsbouwers op de we reldmarkt steeg vorig jaar met 3,8 tot 14,8 procent, maar ook dat was nog ver onder het niveau van voor 1983. 'In 1985 kan de activiteit nog verder afnemen.' aldus de Europe- houden. De NCO pleit daar bewust wel voor. Dat de NCO veel actiegroepen op de been houdt die anders niet zou den kunnen voortbestaan, wordt beaamd door de NCO-directeur Ton Waarts, maar „het gaat om de vraag of de NCO functioneel is. Het openbaar vervoer kan zichzelf ook al jaren niet bedruipen, maar toch pleit niemand voor opheffing er van. De taak die wij uitoefenen kan niet gemist worden". Volgens Waarts zal de de nieuwe regeling die Schoo voorstelt, het werk van vooral kleine vrijwilligersgroepen onmogelijk maken. Partijpolitiek Roethof had zich al eerder opge wonden over de nieuwe regel waarbij wordt bepaald dat de NCO-projecten niet in strijd mo gen zijn met het buitenlandse be leid van de regering. Dat zou bete kenen dat allerlei solidariteitsco- mité's die de oppositie tegen 'be vriende regeringen' steunen, vol gend jaar achter het subsidienet vissen. Roethof vreest niet alleen onoverzichtelijke en tijdrovende procedures in het parlement, hij is ook bang dat het subsidiebeleid in de partijpolitieke sfeer wordt ge trokken. CDA en WD zouden vol gens hem dan de maatschappij-kri tische projecten proberen tegen te houden en de NCO wordt gedefor meerd tot voorlichtingsdienst van het ministerie. Roethof past daar voor. „Wij zijn er niet om de minis ter te laken of te prijzen, maar om bloot te leggen waarom de geïn dustrialiseerde landen en de Derde Wereld elkaar zo dringend nodig hebben". Het lot van de NCO leek tot voor kort bezegeld. De regeringspartij en waren al heimelijk overeenge komen dat zij het door Schoo inge diende voorstel zouden steunen. Het compromis tussen CDA (NCO aanpassen) en WD (NCO ophef fen) begon echter barsten te verto nen, toen de vertegenwoordigers van de kerk in de NCO en de CDA- jongeren onverwacht felle kritiek leverden. Tijdens een hoorzitting met de vaste kamercommissie voor ont wikkelingssamenwerking noemde dominee De Haan het voorstel van Schoo 'een bedreiging voor de de mocratie'. Een tweede onaangena me verrassing beleefde CDA- woordvoerder Gualthérie van Wee- zel, toen de minister onlangs de NCO beschuldigde van 'geneuzel' en zei dat de NCO-bestuursleden niet weten wat er in de wereld ge beurt. „Het wordt zo wel heel moeilijk om met deze minister sa men te werken", was de reactie van Van Weezel. Het CDA-kamerlid Aarts bezorg de het compromis met de WD gis teren voorlopig de laatste deuk, toen hij voor de AVRO-radio ver klaarde dat hij er nog aan wilde sleutelen. Zijn partij komt daar mee in een vertrouwde positie te verkeren, namelijk tussen de poli tieke druk van de WD en de aan drang uit de eigen achterban. se Commissie. Hoewel ook de Japanse scheeps- bouwindustrie vorig jaar iets min der orders kreeg, was de daling over de gehele wereld genomen veel groter en werd de Japanse po sitie op de wereldmarkt dus eigen lijk versterkt. Volgens het rapport van de EG had Japan in 1984 een recordaandeel op de wereldmarkt van 50,8 procent. Het Zuidkoreaanse marktaan deel daalde van 14,4 procent in 1983 tot 10,1 procent in 1984. Maar China en Taiwan verdubbelden in 1984 hun produktie, en volgens de Europese Commissie ziet het er naar uit dat deze landen een ver dere verhoging van de produktie in de komende jaren overwegen. ATHENE (GPD) - In Athene en veel andere Griekse steden is giste ren op grote schaal 24 uur gestaakt als protest tegen recente versobe ringsmaatregelen van de socialisti sche regering-Papandreou. Eind vorige week is daar, bij algemene maatregel van bestuur, nog een be vriezing voor twee jaar bij geko men van de lonen, die dus alleen nog zullen worden aangevuld met de verschraalde compensatie op basis van de verwachte inflatie. En dan nog met aftrek van die van geïmporteerde produkten. door Frans van Hasselt De stakers eisen herstel van de oude ATA: de prijscompensatie op basis van de inflatie. De staking van gisteren was nog verre van al gemeen. Rijks- en gemeenteperso- neel werkten grotendeels door, er verschenen kranten, het trein- en bootverkeer werd niet aangetast, in tegenstelling tot dat van de ta xi's en de (Griekse) vliegtuigen. Bussen en trolly's reden de helft Grieken staken massaal tegen bezuinigingen van de dag, bioscopen schrapten slechts een van hun voorstellingen. Artsen en verplegers staakten enkele uren, maar het begrafenis- personeel de hele dag, evenals veel leerkrachten. De bakkers van Athene staakten, die van Piraeus werkten door. De meeste winkels bleven dicht, of half dicht, zoals dat gebruikelijk is bij Griekse win kelstakingen: het rolluik half om laag, de eigenaar ergens binnenin bezig zijn zaken te regelen. Ook verreweg de meeste 'psilidi- ka', zaakjes waar alle mogelijke kleine waren zijn te krijgen, bleven open. Een kiosk op het plein van de grondwet werkte door, hoewel er een groot bord op stond met 'ge sloten wegens staking'. Alle andere kiosken bleven potdicht, uit vrees voor de tienduizenden demon stranten die hier hun mars beëin digden met afgeven van resoluties in het parlement en het ministerie van economische zaken. Ook een van de terrassen op dit toeristische plein bleef open, onder politiebewaking. Toeristen konden zelfs de Akropolis betreden, en hadden evenmin last in hun hotels, omdat de betreffende vakbond de maatregelen „hard doch noodzake lijk" had genoemd. De meeste stakingen zijn com munistisch geïnspireerd, maar achter de bankstaking staan ook socialistische syndicalisten. De overkoepelende Griekse confede ratie van vakbonden (GSEE), tot nu toe gecontroleerd door de rege rende Pasok, heeft het advies tot de stakingen niet overgenomen, maar dat was alleen te danken aan het feit dat de socialistische voor zitter ervan een dubbele stem heeft wanneer de stemmen staken. Drie socialistische kopstukken van de GSEE die deze keer met de com munisten mee stemden zijn prompt geroyeerd Kamernood (2) Begin september stond er in uw ru briek 'Lezers Schrijven' een briel van een studente (anoniem natuur lijk, want je weet maar nooit mei die griezels!) die klaagt over ver meend wangedrag van kamerver huurders. (Kopje kamernood). Na tuurlijk ga ik niet ontkennen dat er idiote/onvolwassen/contactge stoorde mannen zijn, die proberen op deze kwalijke wijze aan hun 'ge rief te komen. Goedkoop en mak kelijk, zullen ze wel denken. Toch denk ik, dat dit soort verha len enorm overdreven worden. In de loop der jaren heb ik honderden studentenkennissen over de vloer gehad en veel van die verhalen ge hoord maar zelden of nooit van ie mand die zelf die ervaring opge daan had. En altijd maar weer kwam dan het verhaal van een be paalde kamerverhuurder van wie het inmiddels onbegrijpelijk moet zijn dat hij nog kamers kan (en mag!) verhuren. De keerzijde van de medaille is echter dat door dit soort verhalen er bij meisjes een volgens mij over dreven angst heerst voor kamer verhuurders. Zelf man alleen, heb ik bijvoorbeeld begin dit jaar maar direct in een kamerverhuuradver- tentie gezet "bij man alleen, brrr!" en desondanks was het gewoon gê nant om op de wantrouwende tele fonische vragen te moeten ant woorden. Soms kon ik het dan niet nalaten om die meisjes ook nog te vertellen dat een zoon van 20 jaar zo nu en dan komt "logeren" en je wist dan dat die kinderen weer voor maénden gesprekstof had den. Je zou er om moeten lachen als het niet zo treurig en beledigend was. Niet iedere man van 40-50 jaar valt op kinderen van 18-20 jaar, al denken die meisjes dan van wel. Wat moet je met ze? Praten over hoe je de meester voor de gek hebt gehouden tijdens het laatste schoolreisje? Ach, kom nou! En voor de goede orde: één zo'n verhuurder zoals door die studente genoemd, per stad vind ik persoon lijk al te veel. Je behoort nou een maal geen mensen lastig te vallen. Het is een nogal late reactie maar ik vond het toch wel nodig. Soms krijg je wel eens het idee dat bijna 100% van de mannen abnormaal is (en dan zou dét weer normaal zijn, ik weet het) maar dat waag ik toch te betwijfelen. A. de Kleijn Kabeljauwsteeg 2 Leiden Dienstboden Ondergetekende is wel wat laat, maar graag zou ik nog reageren op het verhaal in de krant van 27 sep tember: 'Dienstbode, hard werken en weinig rechten'. De dames die in dit verhaal aan het woord ko men, gaan voorbij aan de mis schien veel betere mensen uit de gegoede stand in die tijd. Ik vind dat jammer. Mijn vrouw heeft van 1921 tot 1928 in Wassenaar voor dag en nacht gewerkt als dienstbo de en daar kan zij veel goeds over vertellen. Daarom vinden wij dat het geschrevene te eenzijdig is ge bracht. Daarmee is veel mensen uit de gegoede stand tekort gedaan. De voorrechten die mijn vrouw in haar betrekking genoot, zijn: aan tafel eten, als kind aan huis zijn, als mevrouw een luie dag had de Franse slag erin, naar Den Haag om te winkelen, elke veertien da gen een weekeind naar huis, met de vakantie mee naar Spa of vier weken naar Noord wijk. Als ver loofde mocht ik elke avond komen. Ik verbleef dan in de keuken en als meneer en mevrouw 's avonds uit gingen, moest ik sluiten voor ik naar huis ging. Nadeel: mijn vrouw moest ook nog werken. J. Beekman Rosenburch 170 Leiden GOIRLE (ANP) - Wethouder Eij- sermans (PvdA) van Goirle moet zich dinsdag 12 november voor de Bredase rechtbank verantwoorden voor de tegen hem ingebrachte be schuldiging van valsheid in ge schrifte. Eijsermans werd na een onderzoek door de rijksrecherche vorig jaar valsheid in geschrifte ten laste gelegd. Bij werkzaamheden als boekhouder voor bouwbedrijf De Kempische Boerderij in Lage Mierde zou hij rekeningen hebben vervalst, om daarmee voor de be lasting aftrekbare posten te creë ren. Advocaat Van Rooy van de ver dachte meent dat de feiten die zijn cliënt ten laste worden gelegd niet strafbaar zijn. Direct nadat de wet houder in mei 1984 was gedag vaard, maakte hij daartegen be zwaar. Het proces werd toen opge schort.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12