5 DT Dramatische start mannen Leython Hockeyers leven op Forescate raakt koppositie kwijt Eerste zege voor waterpoloërs LZ Winnaar toernooi Leidse dammers blunderen tegen Damlust Van As en Van der Vlist verrassen Weer zege BC Leiden Wereldbeker vrouwen in Nederland PAGINA 18 DO/ST MAANDAG 21 OKTOBER 1985 Na nederlaag tegen Asvion LEIDEN - De hockeyers van Fo rescate raakten gistermiddag de leidende positie in de tweede klas se A kwijt door met 1-0 te verliezen van de nieuwe koploper Asvion. Roomburg handhaafde zich op de tweede plaats na 3-2 op Pollux, ter wijl Alecto zijn eerste zege (3-4 op Te Werve) behaalde en van de laat ste plaats kwam. Roomburg - Pollux 3-2. Hoewel de Leidenaars op voor sprong kwamen door een strafcor- nergoal van Cees Wendt raakten zij in de matige wedstrijd spoedig het spoor bijster. Roomburg had het moeilijk zonder de geblesseerde spelmaker Juijen van Aken en werd voor rust nog ingehaald: 1-1 uit een scrimmage. De Vlaardin- gers liepen na de hervatting door een strafcorner uit naar 1-2, terwijl Roomburg wel fel maar zonder veel overleg tegenstand bood. De door Paul Lamping geforceerde korte hoekslag bracht de thuis ploeg echter weer op gelijke hoog te (2-2 door Wendt). Topscorer Wendt sloeg vijf minuten voor tjjd nog een keer toe door een rebound tot winnende treffer te verzilveren. Asvion - Forescate 1-0. Ondanks de sterk defensief inge stelde thuisploeg Asvion schiep het goed spelende Forescate zich voldoende kansen. Door het onbe nut laten van negen strafcorners en het enkele malen missen voor open doel deed Forescate zichzelf de das om. Tien minuten voor tijd kwam Asvion met een treffer uit een kor te corner aan de winnende goal die de nog ongeslagen Schiedammers aan de leiding bracht. Te Werve - Alecto 3-4. Het door elkaar husselen van het Leiderdorpse elftal door coach Fe lix Zweegers had al snel succes. Rein Jansen scoorde met hulp van een Rijswijkse verdediger 0-1 en de door uitblinker Arthur Govaert bediende Mark Postma zorgde voor een 0-2, wat tevens de rust stand werd. Te Werve antwoordde in het tweede deel met drie doel punten op rij, waarna Zweegers zijn bankspelers inzette om de 3-2 achterstand spectaculair om te bui gen naar 3-4. Een tip-in van Go vaert zorgde voor de gelijkmaker. Peter-Willem Hoekstra werd met zyn treffer matchwinner. wijk al zwaar favoriet voor het kampioenschap. Ondanks het rom melige spel van de voor het eerst op hun kunstgrasveld spelende Noordwijkers werd het 1-0 na een kwartier door Ralph Wisbrun, die raak schoot uit een strafcorner. Het tweede deel had een tam karakter waarin Rijswijk de gelijkmakende 1-1 scoorde. Wissels bij Noordwijk zorgde voor meer spirit en treffers van Willem-Jan van Veen na aan geven van Michiel Arnoldi. Eric Verdoorn boorde met 3-1 de illu sies van Rijswijk defenitief de grond in. Sarto - Hisalis 2-0. De Lissese ploeg trad met een verdedigend concept aan tegen het hooggenoteerde Sarto en had daar tot een seconde voor rust succes mee. Door een flipperkastgoal moest het onderaanstaande Hisalis er na de pauze wat aanvallender optreden om een redelijk resultaat te behalen. De thuisploeg kwam niet echt in gevaar en kon wat ge lukkig uitlopen naar 2-0 uit een strafcorner. Doelman Onno Kool zag de inzet voorlangs gaan terwijl een lijnverdediger de bal in eigen doel werkte. Vrouwen Te Werve - Leiden 1-2. Na zeer veel missers bij Leiden tegen het zwakke Te Werve zorgde een-tweecombinaties tussen Cootje Barendsen en Ele le Poole tweemaal voor de LMHC-produk- tie waarbij Le Poole afwerkte. In plaats van de verwachte 0-3 werd het halverwege het tweede part 1-2 en moest Leiden nog alle zeilen bij zetten om de overwinning vast te houden. Noordwijk - Hudito &-5. In de eerste twintig minuten heersten de Noordwijkse hockeys- ters op hun in gebruik genomen kunstgrasveld. Nicole Brouwer sloeg een keer toe met een strafcor- nertreffer. Voor rust echter kwam Hudito sterk terug met (1—3). Ale xandra van Kan gaf Noordwijk nog hoop met haar bijdrage tot 2-3. Na de pauze liept de Delftse ploeg evenwel weg naar 2-5 door een cor ner en een strafbal. Kieviten - Tilburg 4-1. De ruststand werd door Paulien Toet (strafcorner) en Saskia Gou- loose voor Kieviten op 2-0 ge bracht. Ook na de doelwisseling bleef Kieviten sterk hockeyen en onderstreepte dat met een treffer van Toet uit een korte hoekslag en de 4-0 van Dorine Wentrup. Slechts eenmaal kwam Tilburg langs doelvrouw Martine Wolsber- gen. Cartouche - Roomburg 2-1. Roomburg kwam slecht uit de voeten op het Voorburgse veld wat resulteerde in twee tegentreffers waarvan de eerste al na twee minu ten werd geproduceerd. Een du bieus doelpunt uit een strafcorner halverwege de eerste helft bracht de thuisploeg op 2-0. Verder dan een goal van Johanneke Langen- bach kwam Roomburg niet. Zoetermeer - Forescate 4-1. Het felle Zoetermeer buitte het aarzelende optreden van Forescate goed uit. De Zoetermeerse ope ningstreffer werd in de eerste helft nog geneutraliseerd door Renée Dasse uit een strafcorner (1-1). Me de door het fysieke geweld van de thuisploeg kreeg de Voorschoten- se ploeg de wat geflatteerde 4-1 ne derlaag om de oren. Qui Vive - Alecto 1-0. De in het hockey voor de score zeer belangrijke strafcorner liep niet bij Alecto. In de gelijkopgaan- de wedstrijd greep de thuisploeg de overwinning uit een strafbal na dat Annet Vasbinder bij een straf corner de bal met haar voet tegen hield. Maaike d'Angeremont miste dé kans op de gelijkmaker. BODEGRAVEN - LZ'86 haalde za terdagavond in Bodegraven de eer ste punten in deze competitie. Pro movendus BZPC werd er in eigen huis met 8-10 onder gehouden. Vi- vax kreeg in Delft een gevoelige af straffing van Raket. Met 16-4 wa ren de Delftenaren veel te sterk. In de derde klasse kon DKD de eerste overwinning boeken. De Leider dorpers versloegen Donk met 6-5. Ook Katwijk bleef aan de positieve kant van de score. RWV werd in Rotterdam met 3-5 verslagen. De vrouwenteams van LZ'86 en de Zijl/LGB verloren. LZ'86 met 7-8 van ZAR en de Zijl/LGB met 3-4 van Wilskracht. LZ'86 heeft de eerste punten bin nen. In Bodegraven werd BZPC naar een duidelijke 8-10 nederlaag gespeeld. De Leidenaren moesten het zonder de zieke René van der Zeeuw doen, terwijl bovendien Rob de Wit plaats moest maken voor Niels Heek. BZPC, dat tot nu toe twee puten had verzameld, kon twee parten lang naast de Leidena ren blijven. In de derde periode echter sloegen de mannen van coach Hans Parrel hun slag. Onder aanvoering van de met scherp schietende Frans van der Brink LEIDEN - Het eerste volleybal weekend bracht voor lang niet alle teams uit de regio vreugde. Bij de mannen behaalde alleen NOVO de volle winst (3-1 tegen SVC), terwijl de vrouwen van Leython (uitste kende 3-2 zege op Be Fair) en ook weer NOVO (2-3 op Tromp/Olym pus 2) er positief uitkwamen. De Leython-mannen hadden een dramatische start. De gebroeders Broere vertrokken, Leon Heyting (zweepslag) en Rob v.d. Bosch (ziek) zorgden voor een fantasie opstelling, waarin nog twee spelers over waren van vorig seizoen. Toch was de opening nog niet eens zo slecht tegen Compaen. Leython nam een 5-1 voorsprong die snel omgezet werd in een 5-7 achter stand. Leython kwam weer goed terug en kwam niet echt meer in gevaar: 15-10. Daarmee had het zijn kruit verschoten, want wat coach Willem Spierdijk hierna ook pro beerde, Leython kwam er niet meer aan te pas. De bekende wis selwerking deed Compaen met steeds meer flair opereren en via 4-15,3-15 en 0-15. pakte de ploeg de overwinning. NOVO startte de competitie sterk via een 3-1 zege op SVC. Met een aanvallend uitblinkende Wil fred v. Duuren en een prima ach terveld-verdediging werden de gasten in de eerste en vierde set volledig gedeklasseerd. Alleen in het middengedeelte van de wed strijd nam NOVO het iets te ge makkelijk op zodat SVC wat terug kon doen: 15-6,14-16,15-11 en 15-4. Gemini had al eerder gespeeld tegen Inter Amicos en met 1-3 ge wonnen, hetgeen gezien de vele mutaties die het team had onder gaan, zonder meer een prettige ver rassing inhield. De eerste set ging nog wel verloren, maar daarna werd met Mattie de Tombe als spil van het 1-5 systeem overtuigend af gerekend met Inter, getuige de set standen 15-6, 15-7 en 15-6. Bij de nationaal spelende vrou wen boekte Gemini winst en ver lies. Tegen Compaen werd zenuw achtig begonnen. Dat werd veroor zaakt door de vernieuwde samen stelling, hetgeen een moeizame 16- 14 setwinst opleverde. De volgen de set ging kansloos verloren met 5-15. Met Ineke Havinga daarna in de diagonaal werd de 1-5 vastge houden en kwam Gemini niet meer in gevaar 15-6 en 15-12 be paalde de eindstand op 3-1 voor Gemini. In de tweede wedstrijd thuis tegen KDS ging het veel min der. Debet hieraan was de afwezig heid van Maria de Groot (rugbles sure) en Carla van de Berg, die nau welijks hersteld van een rugblessu re nu had af te rekenen met een pijnlijke enkel. Dit kon niet vol doende opgevangen worden en toen de eerste set met 4-15 verloren was gegaan, werd er nog wel met inzet gestreden, maar het geloof in een goed resultaat was er niet echt meer. Ook de volgende sets waren voor KDS (de laatste met 12-15), dat daarmee Gemini de eerste ne derlaag bezorgde. Voor Leython was de eerste competitiewedstrijd tevens de dag van de waarheid. Hoofdaanvalsters Gonny v.d. Zaag en Christel Verwoert waren goed op dreef èn knalden de ballen op de viermeterlijn (15-12, 15-8). Toch ging er iets mis, met de overwin ning zo vlak bij leek het of de ploeg nerveuzer werd, de overtuiging was er uit en na 10-15 en 13-15 was de balans weer in evenwicht. Her stel volgde in de vijfde set. Vooral dankzij Tine de Bloois die zowel serverend als aanvallend veel pun ten scoorde, werd Be Fair alsnog verslagen: 15-11 (3-2). 15-4, 11-15, 15-13 en 16-14 dit ener verende duel in zijn voordeel. Donar bleek volledig kansloos tegen een zo mogelijk nog sterker en homogener Radius 2 dan vorig seizoen. Een voortreffelijke pass, een moeilijke opslag en goed inge studeerde aanvalscombinaties ge paard met een fantastische eigen verdediging en goed geplaatste prikballen maakten van Donar een traag ogende ploeg die één klas te kort kwam. Met 3-15 was het pleit dan ook snel beslist ten gunste van Radius, dat zo spelend moeilijk te kloppen zal zijn. Ook Leython 2 dolf het onderspit al was het met ere. Tegen het uit de derde divisie gedegradeerde en versterkte Zovoc bleef het elke set lang bij maar deden persoonlijke fouten elke keer de balans naar Zo voc doorslaan (12-15, 10-15 en 11- 15). Gemini was niet ontevreden met het eerste resultaat, namelijk een 3-2 verlies bij Punch, hetgeen toch een puntje opleverde. Bij de vrouwen werden de hoge verwachtingen bij WW zeker niet ingelost. De opening tegen Torna do was ronduit bedroevend. Met lieft 15-0 ging de eerste set verlo ren. Toen pas kwam er wat (te laat) concentratie, niet voldoende nog voor de setzege (15-12), maar in de derde set kwam de ommekeer na veel spanning met 17-19. Daar bleef het bij want veel te timede Wat zich het afgelopen weekeinde in de boksring van Monaco afspeelde, is nooit eerder vertoond. In de partij om de wereldtitel gingen twee boksers tegelijkertijd tegen het canvas. Beide boksers verkochten elkaar precies op hetzelfde moment een rake klap. De Amerikaan Lee Roy Murphy (op de achtergrond) werd als winnaar aangewezen omdat hij binnen tien tellen weer op de been was. Zijn opponent Chisanda Mutti uit Zambia had beduidend langer nodig... (AFP-foto In het Friese Sneek behaalde liet WW zich vervolgens NOVO een bijzondere knappe overwinning op kampioenskandi daat Tromp/Olympus 2 (2-3). De ruim twee uur durende ontmoe ting toonde een wilskrachtig en zeer vechtlustig NOVO dat vooral verdedigend (uitstekend blok) en sterk passend een basis legde voor de verrassende zege. Na 12-15,15-7, slachtofferen met 15-6 (3-1). Zovoc-Leython 2 was een boeiende strijd die langer duurde dan normaal doordat er driemaal vakfout (tweemaal Leython, een maal Zovoc) werd gekonstateerd. Het gevolg was lange pauzes in tweede en vierde set. Aanvankelijk ging het gelijk op en hoewel Ley- 14-16 en 15-7 bracht de vijfde het thon met 14-11 achter kwam, i de ploeg toch die set (14-16), mede door het goede spel van invalster Jacqueline Lagerwey, die dit voortzette in de tweede. Leythön kwam ver voor (0-9), viel snel terug op 12-12 en finishte weer sterk: 12- 15. Hetzelfde spelbeeld in de derde set leverde nu winst op voor Zo voc: 15-12. De spirit was er wat uit maar met hangen en wurgen won Leython als gelukkigste de set en dosis routine van NOVO gaven de de wedstrijd met 13-15 (1-3). spannendste en beste deel van de wedstrijd, waarbij NOVO liefst 6 matchpoints wist weg te werken alvorens het duel te beslissen: 15- 17. In de promotieklas debuteerden de mannen van NOVO 2 met een 3-2 winst op het jeugdige en zeer beweeglijke DOS 2. Dit DOS maakte het NOVO wel erg moeilijk de vechtlust doorslag. NOVO besliste met 11-15, GER RENES LONDEN (ANP) - Het Nederland se hockeyers hebben zichzelf en de begeleiding een uitstekende dienst bewezen door op even onverwach te als overtuigende wyze het vier- landentoernooi in Londen te win nen. Er werd niet alleen gewonnen van achtereenvolgens Engeland, India en de Sowjet-Unie, sprekend was zeker ook het feit, dat er geen enkel tegendoelpunt hoefde te worden geïncasseerd. Na de ver rassende overwinning met 2-0 op de Engelsen van vrijdag werd het zaterdag enigszins tegen India. En gisteren, in de be slissende wedstrijd tegen de tot dan eveneens nog ongeslagen Sowjet-Unie, kwam Orar\je zelfs tot i 3-D. Het Leids Damgenootschap. één brengen van de belangrijkste kandidaten prutst, voor een promotieplaats een goede stelling ver- Maar in deze wedstryd hoofdklasse van de Dambond Mid- kwam dat drie of vier spelers da werd met het kleinst mogelijke Iers van LDG hadden betere stel- verschil (7-9) verloren. Bij een lingen op het bord staan en van de denksport is het in het algemeen overigen stond niemand echt moeilijk om van pech te spreken, slecht. Maar toen: Evert Bron- maar toch.... In elke competitie- string blunderde aan bord 1, het- wedstrijd gebeurt het wel, dat een geen hem een schijf kostte. Aan speler een blunder maakt of even het tweede bord liet André van der niet de nodige concentratie op kan Kwartel zich vanuit een betere po sitie van het bord spelen. Aan bord vier werd Peter Bronstring in een veel betere stand verrast door een geniepige finesse, waardoor zyn stelling in één zet veranderde in wat dammers plegen te noemen een puinhoop. Deze drie verliespartijen kwa men de Leidenaren niet meer te boven, hoewel zelfs daartoe de mo gelijkheden aanwezig zijn geweest. Fred Ong en Wim Heemskerk wis ten hun partijen weliswaar te win nen, maar de laatste drie borden, Theo Uittenbogaard, Cees van der Hout en Sam van der Kwartel, kon den hun voordeliger posities niet in winst omzetten, waarbij met na me Van der Hout een aantoonbare winst miste. Eindstand Leiden- Damlust 2: 7-9. LEIDEN - Laurens van As is zaterdag winnaar gewor- en met financiële steun van de Europese Unie ïnge- den van de Open Tilburgse kampioenschappen. Het schreven. De Korte was van mening, dat zijn ploeg te was verrassend te noemen dat eerste jaars senior de zwak zou zijn voor het toernooi. Nederland titel in de gewichtsklasse tot 65 kilogram wegkaapte, vankelijk moeten strijden in de B-poule. De Europese heeft de A-en B-poule echter tot één grote klasse omdat de Leidse judoka om studieredenen enige tijd niet in actie is geweest. In de finale klopte hij de uit samengevoegd. Frankrijk afkomstige Bozo. Leiderdorper Robert van der Vlist presteerde even- goed. Hij won een zilveren medaille in de klasse schikken over Theo Meijer, één van de betere Neder- tot 78 kilogram. In de eindstrijd werd hij geklopt door landers bij de persoonlijke wereldtitelstrijd in Seoel. de Olympisch kampioen van Los Angeles, de West duitser Wieneke. Normaal komt de judoka uit i Tweekamp Tot in de laatste party van de tweekamp om de wereldtitel dam men heeft uitdager Rob Clerc ge tracht op gelijke hoogte te komen met de al van titelprolongatie ver zekerde Anatoli Gantwarg. De Sowjet-grootmeester liet echter blijken niets te voelen voor een ge lijke eindstand. Na goed drie uur spelen zag Clerc in dat ook deze poging tot mislukken gedoemd was. Daarmee was Gantwarg's eer ste overwinning in een WK-twee- kamp op Nederlandse bodem een feit: 21-19. Gantwarg had het we reldkampioenschap vrijdagavond al binnengehaald. Hem kon derhal ve niets meer gebeuren. De laatste partij ging om niets. Tijdens de sluitingsceremonie kwam de wereldkampioen nog even terug op de omstandigheden, waaronder deze tweekamp werd jeugdtitel, een week na Brussel. Hij wordt in de klasse gespeeld. „Iedereen zal blij zijn dat het is afgelopen en ik ben tevre- r de Europese titelstrijd niet be- Meijer is in voorbereiding op de strijd om de Europese lichtere gewichtsklasse, maar bij terugkeer uit Seoel tot 95 kilogram vervangen door debutant René bleek hij een stukje zwaarder te zijn geworden. Beide Ooijen uit Enschede. Andere zekere namen in de den. De organisatie dank ik judoka's zijn overigens geselecteerd voor de Neder- Oranje-ploeg zijn Wilhelm, Van As, Van Deursen, Van hun inspanningen, al denk ik nog landse ploeg, die op 9 november alsnog deelneemt aan der Vlist en Kaspers. weieens terug aan Rotterdam waar de Europeese strijd voor landenteams. Ben Spijkers is naar aanleiding van zijn gedrag in kindergehuil mijn concentratie Het nationale team werd tegen het aanvankelijke Seoel gepasseerd. De Korte verwijt de judoka een zeer verstoorde. Ik werd van dat lawaai advies van bondscoach Chris de Korte en op aanraden merkwaardige opstelling. nerveus, maar Clerc niet". Oranje had het succes broodno dig. Niet alleen om het recente ru moer rond het bedanken van Tom van 't Hek definitief van zich af te schudden, maar zeker ook om het zelfvertrouwen voor het komende toernooi om de Champions Trophy in Perth (van 16 tot en met 24 no vember) naar behoren op te krik ken. Hoofdcoach Wim van Heumen was met name bijzonder te spre ken over de prestaties van Ties Kruize, wiens terugkeer het ge ruchtmakende vertrek van Van 't Hek inhield. „Ties speelde als libe ro een foutloos toernooi", zei Van Heumen. „Hij zorgde er bovendien voor, dat de organisatie in het team goed in elkaar stak. Verder kon hij het zich in de laatste twee wedstrij den veroorloven vaak voor de laat ste lijn te spelen. Daardoor kon hij met de hoge bal de spitsen beter bereiken". Aanvoer Mede door deze aanvoer ontston den er in de wedstrijden tegen In dia en de Sovjetunie veel meer sco ringskansen dan tegen Engeland, toen Ties Kruize, die nu met een totaal van 175 interlands nog slechts twee wedstrijden van het record van Paul Litjens is verwij derd, geen risico's kon en mocht nemen. De defensie was ongetwijfeld het sterkste deel van de ploeg. Behalve Ties Kruize, die tegen India uit een „geschonken" strafbal het enige doelpunt maakte, en Bierens speel de ook Klaassen op rechts oerdege lijk en bewees Leistra tot twee keer toe momenteel meer aanspraken op de positie van eerste doelman te maken dan de tegen India soms te onzekere Bos. Van Kersbergen viel als linkervleugelverdediger niet zo op, maar dat kan ook positief wor den uitgelegd. Hij raakte tegen In dia geblesseerd, waardoor Bove- lander zyn kans kreeg en aantoon- Opvallend Debutant Gijs Weterings was in de slotwedstrijd tegen de Sowjet- Unie, die als finale mocht worden beschouwd, omdat beide landen tweemaal met dezelfde cijfers had den gewonnen, de opvallendste speler. Weterings maakte zijn faam van goaltjesdief volledig waar. Op slag van rust passeerde hij de tot dat moment nog niet verslagen doelman Plesjakov in de rebound van de tweede strafcorner. Nadat Schaeffers, die als spelverdeler niet kon overtuigen, direct na de hervatting een lange hoekslag van Diepeveen verzilverde bepaalde Weterings in de laatste minuut met een droog schot de eindstand op 3- Van Heumen was vooral blij met de eerste prijs in Willesden met het oog op de voorbereiding op de we reldtitelstrijd, die over een jaar op •dezelfde, dan sterk verbeterde ac commodatie, zal worden afge werkt. „Dit is uitstekend voor het vertrouwen van de jongens", .al dus de chef-coach. „Het komt de rust in de ploeg alleen maar ten goede en dat kunnen we best ge bruiken". Voor het vertrek naar Perth, op zaterdag 9 november, komt de se lectie, mogelijk aangevuld met der de doelman Zijp, nog drie keer in Amstelveen bij elkaar. werd de marge 2 doelpunten (6-8). Toen in de vierde periode deze voorsprong nog kon worden uitge breid tot 3 (7-10), was het niet BZPC dat de ploeg nog kon verontrusten maar meer de fouten- last. Voorzichtig spelend koesterden de Leidenaren echter hun eerste overwinning. Met nog zo'n dertig seconden te spelen liepen zowel Michel v.d. Zeeuw als Frans v.d. Brink tegen hun derde fout op. Omdat ook Niels Heek al met 3 fouten op de kant zat, zag coach Hans Parrel zich genoodzaakt zelf te water te gaan. De zege stond toen al lang vast. Goals: Frans v.d. Brink 4, Ruud Muusse 3, Remco Roman, Jan de Graaf en Jan Bak ker. Vivax kreeg in Delft een stevig pak slaag van Raket. De vooral in de beginfase veel kansen missende Oegstgeestenaren (5x een man meer) zijn geen moment partij ge weest voor Raket. Via 3-0, 7-3 en 11-4 werd het tenslotte 16-4. Goals: Jack de Groot, Jeroen Pias meier, Hans Treisburg en Marcel Rompes. DKD behaalde tegen Donk een zwaar bevochten 6-5 overwinning. De Leiderdorpers sloegen na een gelijkopgaande strijd in de laatste periode hun slag. De 6-4 voor sprong die werd verkegen was voor een fel terug vechtend Donk niet meer te achterhalen. Het einde kwam bij 6-5. Periode standen: 1- 2, 3-2,3-3 en 6-5. Goals: Ton Prins 2, Chris Waasdorp 2, Jan v.d. Brink 2. Katwijk blijft in de top van de derde klasse. Ditmaal zegevierden de zeekanters in Rotterdam over RWV. De 3-5 uitslag gaf de kracht- verhoudingen nog onvoldoende De Vrouwen van zowel LZ'86 als Zyl/LGB speelden slecht en verlo ren. LZ'86 verloor met 7-8 van het zwakker geachte ZAR en Zyl/LGB met 4-3 van wilskracht. DIRK KLOOS LEIDEN - BC Leiden beleeft in de derde klasse van de landelijke bad- mintoncompetitie 'gouden' tijden. Ook het afgelopen weekeinde con tinueerde de Leidse formatie de goede prestaties (3-5 zege op Lo tus). De Leidenaars kwamen met een 1-3 voorsprong uit de singles, waarna het dankzij een overwin ning in het mannendubbel zelfs 1-4 werd. Hierna kwam de- thuisploeg echter goed terug, verder dan nog één zege (Jan Slingerland en Dory Koelemij in het mixdubbel) kwam BC Leiden niet. Ook het eerste team van Lisse blijft vriend en vijand verbazen. Vorige week maakte de ploeg dan weliswaar een misstap, dit keer sloegen de Lissenaars weer toe. Hilversum moest er met liefst 7-1 aan geloven. Alleen de mannen- dubbelpartij van Ron Kolmus en Peter van Ravensbergen ging ver loren. De reserves van Lisse (vier de klasse) wonnen eveneens. Dankzij twee overwinningen in de mixpartijen boekte de ploeg pas op het laatste moment een 3-5 over winning op De Burcht. Vlietwij 1 kwam niet in actie om dat een groot aantal spelers Van Zijderveld in Denemarken aan een toernooi deelnamen. De partij werd daardoor uitgesteld. Het tweede team van Vlietwijk (tweede klasse) verloor van Rotterdam (7- 1), terwyl het derde van die club (eveneens tweede klasse) een 3-5, zege boekte op Wings. Merenwiek (promovendus in de vierde klasse) schudde Badhoeve- dorp van zich af (2-6). Danzy deze zege neemt de Leidse formatie de tweede plaats in op de ranglijst. Het moet gezegd dat Merenwiek een gelukkige zege boekte nu een speler van Badhoevedorp met een blessure uitviel en de gasten daar door drie winstpunten in de schoot kregen geworpen. Monique Fleers, over wie in deze krant vorige week ten onrecht werd gemeld dat zij haar eerste verlies had geïncas: seerd, bleef ook tegen Badhoeve dorp ongeslagen. In dezelfde klas se kreeg Veglo 1 uitstel voor het duel tegen Haarlem omdat de Leidse ziekenboeg overvol bleek. BARCELONA (ANP) - Het toernooi om de wereldbeker voor vrouwenhockeyteams zal volgend jaar definitief in Am stelveen worden gehouden. Dat heeft het hoofdbestuur van de Internationale Hockey Fe deratie (FIH) zaterdag in Barce lona besloten. Het toernooi was oorspron kelijk toegewezen aan Vancou ver. De Canadese Vrouwen Hockey Bond (CWHA) heeft de organisatie echter wegens fi nanciële problemen teruggege ven. Daarop besloot het be stuur van de Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond (KNHB) zich kandidaat te stel len. Het ligt in de bedoeling, dat de Nederlandse dameshoc- keyploeg de titel in de tweede helft van augustus zal verdedi gen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18