5 0 T 'De juiste vorm is er nog niet 'We spelen hier altijd slecht' Quick Boys: het oude verhaaltje Koude douche voor FC lisse Wisselvallig Rijnsburgse Boys naar 1-3 nederlaag Geen verschil tussen RCL en Noordwijk Jeugd UVS ten onder tegen Unitas Sleutels lost verwachtingen in Ter Leede loopt te hard van stapel MAANDAG 21 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 17 RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys maakte zaterdag in het duel met GVW duidelijk nog ver van de juiste vorm verwijderd te zijn. Met de 3-1 nederlaag tegen Valleivogels nog in het geheugen werden de Rijnsburgers op eigen veld door de Veenendalers met dezelfde cijfers verslagen. "De ene keer zoals tegen RCL, spelen we goed en de andere keer is het weer helemaal mis", stelde linker vleugel verdediger Jo- han de Kroon. "Er zit geen enkele regelmaat in onze prestaties". "Aan de inzet heeft het niet gele gen", vond de sinds kort weer in de ploeg teruggekeerde Wim Drieber gen. "Er is ontzettend hard ge werkt, alleen de goals hè, die wil den niet komen". Illustrerend voor de onmacht in de dit keer door Martin de Louw en Marcel van der Blom gevormde voorste lijn van de Rijnsburgers was het feit dat het gevaar in de eerste helft vooral van verdediger Martin Toet moest ko men. Hij werd voor rust diverse ke ren aan de rechterkant vrijge- speeld en stond ook aan de basis van de enige goal van de thuisclub. Na een kwartier werd de ex-Hage naar door Huug Aandewiel weer eens d ruimte ingestuurd. Een voorzet volgde, waaruit De Louw de bal teruglegde op de inkomende Fred Arroyo. Deze nam 'em vol op de pantoffel en zag het speeltuig tot zijn genoe gen in de kruising verdwijnen. Rijnsburgse Boys bracht de stand door deze goal op 1-1, want vijf mi nuten eerder had Dragan Ristic de Veenendalers een voorsprong be zorgd door het leder na een voorzet van Ton Muller koppend achter de wijfelende Henk van Voorbergen te werken. In het resterende deel van de eerste helft kreeg de forma tie van Arie Lagendijk nog twee reële scoringskansen. Beide moge lijkheden werden door de zonder zelfvertrouwen spelende Marcel van der Blom om zeep geholpen. De eerste was veruit de meest per spectiefrijke. Op aangeven van Arie van Dyk verscheen Van der Blom oog in oog met doelman Bert van Mourik, die de wedstrijd zou volmaken ondanks het feit dat hij al snel geblesseerd raakte aan het dijbeen, om in de voortzetting jam merlijk te falen. Net als Van der Blom kwam De Louw er in de Rijnsburgse voor hoede niet aan te pas. Beiden kon den geen enkele maal hun directe tegenstander uitspelen, en dat is toch op z'n minst iets dat van een spits verwacht mag worden. Op het middenveld bleef bovendien Paul van der Blom ver beneden de maat. Hij toonde geen enkel initia tief. Slechts risicoloze breedtepass- jes en terugspeelballen kwamen uit zijn voeten. GVW, dat beste aanvaller Wim van den Brink ge schorst had thuisgelaten, nam na ruim een kwartier in de tweede helft opnieuw een voorsprong. Dat gebeurde in een periode dat juist Rijnsburgse Boys in het offensief was. Een taktische wissel aan GVW-zijde had het "gevaar Toet" toen reeds geneutraliseerd. De mede daardoor vruchteloze pogingen van de Rijnsburgers, van wie De Louw en De Kroon voor on besuisde acties werden opgeschre ven door de uitstekend leidende Reiniers, inspireerden GVW tot een gave counter, die door Wim Koenen werd afgerond. Lagendijk reageerde meteen met het inbren gen van een derde spits. Rob Gillis sen, lang geblesseerd geweest, zocht het centrum op en Paul van der Blom mocht douchen. Veel zo den aan de dijk zette deze wissel niet. De thuisclub kon geen enkele lijn in het spel brengen, ook al om dat vormgever Aandewiel door de drukte voor het vijandelijke doel zijn passes niet kwijt kon. Ten ein de raad werden de ballen maar hoog in het Veenendaalse straf schopgebied gedeponeerd, waar inmiddels ook Driebergen perma nent positie had gekozen. Nadat doelman Van Mourik on der een verre trap van Aandewiel was doorgelopen kreeg de robuus te voorstopper zelfs een uitgelezen kans zijn team op 2-2 te zetten. Hij miste ("Ik kon er net niet goed bij") evenwel voor een leeg doel. Toen vervolgens Muller, daartoe in staat gesteld door Ristic, GWV aan 1-3 hielp, was Rijnsburgse Boys een geslagen ploeg. Er waren nog wel schietkansjes voor De Louw en Driebergen, maar daar stond te genover dat de tegenstander via uitvallen minstens zo gevaarlijk was. Fred Arroyo overigens was een van de weinige Rijnsburgers die een ruime voldoende haalde. Nog maar kort geleden, in het sei zoen '83-'84, haalde de hele ploeg wekelijks een dergelijk niveau. Driebergen: "Dat ziet iedereen, dat de vorm van twee seizoenen terug er niet is. Maar we hebben pas ze ven wedstrijden gespeeld. Wie weet wat er nog gaat komen...". CHRIS HARTMAN Slechts deling tegen Scherpenzeel SCHERPENZEEL - Aan de 1-1 bij Scherpenzeel kleefde voor Quick Boys een oud verhaal. Zoals wel vaker in dit seizoen kregen de Kat- wijkers geen loon naar werken. Ondanks een goed gespeelde wed strijd toog de zaterdageersteklas ser slechts met één punt huis waarts. "Eén te weinig", vond Rob Theuns. Lange tijd heeft de trainer vrede ■gehad met de situatie, omdat het veldspel van zijn formatie veelal uitstekend was verzorgd. Nu even wel is het geduld van de Baren- drechter bijna op. De waarschu wende vinger wordt daarbij gehe ven voor de spitsen Marco/Martin van der Plas en Frenk van der Kleij. Faalt het drietal komende za terdag tegen DOVO evenals in het duel met Scherpenzeel, dan neemt de oefenmeester maatregelen. "Welke dat zijn, kan ik nog niet vertellen", hield Theuns zaterdag de boot af. "Ik moet nog met de betreffende spelers om de tafel. Maar neem maar van mij aan dat ik bij de gasten een bepaalde prikkel wil terugbrengen. Andere spitsen? Laat ik eerst zeggen dat het maken van doelpunten een uiterst moeilij ke zaak is, ik praat uit ervaring. Daarom hebben die gasten van mij veel krediet gehad. Maar het mag natuurlijk niet zo zijn dat er aan de lopende band kansen worden ge mist. Het rendement is te laag. Dat wekt irritatie op bij andere spe lers". Vooralsnog handhaaft Theuns het huidige drietal, onder wie toch twee amateur-internationals. Te gen DOVO krijgen de frontsolda ten in elk geval de opdracht mee anders te spelen. "Met meer over leg. Niet meer overhaast schieten, maar een balletje afgevan naar de vrijstaande man. En meer agressie wil ik zien. Op deze manier kunnen we niet doorgaan, het is om gek van te worden, hoeveel kansen er worden gemist. Het veldspel is goed, we verdienen aan kop te staan, maar de ballen willen er niet Tegen Scherpenzeel nam Theuns met pen en papier plaats in de dug-out. Hij wilde turven hoe veel uitgespeelde kansen zijn for matie zou vergaren. "In de eerste helft twaalf, en geen kleintjes hoor. In de tweede helft heb ik uit nijd niet meer geschreven. Weet je wat nog het ergste is? Je kan er als trai ner niets aan doen. Ik ben machte loos, want ik kan niet trainen op die situaties. Je kan nog zoveel oe fenenen op afwerken, als ze er op zaterdag niet ingaan dan houdt al les op". Quick Boys trok op De Veluwe de lijn Noordwijk door. Aanval lend was het allemaal uitstekend verzorgd bij de Katwijkers, die van de plaatselijke promovendus niets hadden te duchten. Het eenrich tingsverkeer naar het Scherpen- zeel-doel kreeg pas in de laatste minuut van de eerste speelhelft ge stalte in cijfers. Typerend voor de aanvallende onmacht was dat ver dediger Johan Jonker er aan te pas moest komen, om de voorzet van Floor van Duyn tot doelpunt te promoveren. Na de rust was Scherpenzeel rijp voor een grote nederlaag, maar de ploeg bleef hoop houden op een gelijkspel nu Quick Boys de ene na de andere opgelegde mogelijkheid verkwanselde. Daarvoor kreeg de Katwijkse formatie na 25 minuten de rekening gepresenteerd toen Ton Veldhuizen na een doorkopbal 1-1 aantekende. Quick Boys was aangeslagen, maar typerend voor de sterkte van het elftal was dat geen enkele kans in het verloop van de strijd werd wegegeven. Dat gebeurde aan de andere kant wel; gescoord werd er echter niet. Een oud verhaal. Geert Jan Bakker van Noordwijk voorgrond) en Kees Ruis ROZENBURG - Na het goede spel en de dito resultaten van de laatste weken betekende de 4-0 nederlaag bij Rozenburg een koude douche voor FC Lisse. De zaterdagsectie van de fusieclub werd onder de rook van Rotterdam hardhandig met beide voeten op de grond ge- In de eerste helft bleef de schade nog beperkt tot één tegendoelpunt van Rinus de Nooyer. Geen paniek bij trainer Wim Eilander omdat zijn ploeg dit seizoen al vaker bij rust tegen een achterstand had aangekeken. Eilander: "In de twee de helft trokken we dan de zaken steeds recht, maar dat gebeurde nu dus niet". In tegendeel. Voordat Lisse druk op het doel van Rozen burg kon uitoefenen, stond de 2-0 op het scorebord. Uitgerekend rou tinier Frans van der Veen depo neerde de bal na een voorzet van Leen van Es in het eigen doel. "Op dat moment gingen de kop pies omlaag en wist ik dat het een veloren zaak was", aldus Wim Ei lander, die de juist van een blessu re herstelde Henri van der Weyden in het veld stuurde voor Paul Pij pers. Ook de Leidse spits slaagde er niet in om zijn ploeg op het juis te spoor te zetten. Sterker nog, Lis se ontspoorde helemaal toen Arie Schalk in het eigen strafschopge bied onnodig een tegenstander aan zijn shirt trok. Rinus de Nooyer be nutte de toegekende strafschop en in de slotfase maakte Kees van de Eshof er zelfs nog 4-0 van. LEIDERDORP - De verhoudin gen waren zaterdagmiddag op De Bloemderd volledig zoek, van enig standsverschil tussen RCL en Noordwijk was geen moment spra ke. Het verschil tussen topper en tobber kwam alleen tot uitdruk king in het benutten van de moge lijkheden en uiteindelijk dus in de punten, die terecht kwamen bij de Noordwijkers (1-2). Waar de gasten bij wijze van spreken genoeg hadden aan een halve kans, daar draaide RCL op een gemiddelde van ongeveer één op zes. Alleen op dat onderdeel toonden de zeekanters zich de meerderen van RCL, dat juist daar om zoveel moeite had met de ne- Want de ploeg van John Eelman mag de laatste jaren dan nooit een punt aan de Leiderdorpers zijn kwijt geraakt, zelden had de (ge deelde) ranglijstaanvoerder meer moeite de volle winst binnen te ha len. En als scheidsrechter Metz niet in de negentiende minuut de treffer van Ben Heemskerk had af gekeurd "omdat hij bij de tweede paal iemand buitenspel had zien lopen", dan was het er wellicht he lemaal niet van gekomen. Achteraf gepraat natuurlijk, feit blijft dat het doelpunt van Heems kerk, na een uitstekende combina tie met Sieto Schalkers, zich als een glaszuivere liet aanzien door de 1000 toeschouwers en de 22 voetballers. De grensrechter was in elk geval zéér resoluut met het in de lucht steken van zijn stok. Daardoor kreeg RCL niet waar het in die periode recht op had. De rode lantaarndrager spotte het eer ste half uur met zijn eigen positie op de ranglijst en die van Noord wijk, dat tot pakweg tien minuten voor de rust geen moment in de wedstrijd was geweest. "Dat was niet alleen ons eigen falen, maar ook de verdienste van RCL", was Noordwijk-trainer John Eelman opgevallen. "We hebben hier nog nooit goed gespeeld, maar wel al tijd gewonnen. Dan moet er toch iets mis zijn bij die club". Aan oefenmeester Laurens Mou ter de taak uit te vinden waar het niet goed zit in zijn elftal. Hij kan wijzen op het vertek van het trio Dick van der Bijl, René Kammen- ga en Paul Wesel, van wie de laat ste zaterdag alweer met het tweede meespeelde. De oefenmeester moet het doen met een uitgeholde ploeg, die hij tegen Noordwijk voor het eerst in een 4-4-2 formatie liet aantreden^ Mede dankzij die koerswijziging presenteerde het team zich, zeker in vergelijking tot de laatste com petitiewedstrijd tegen IJsselmeer- vogels, als een elftal dat ten on rechte zo laag Staat geposteerd. Al thans, in een belangrijk deel van de eerste helft. Toen was de thuisclub steeds op de helft van de tegen stander terug te vinden, toonde zich agressief, maar liet het in de afwerking afweten. Het veelvuldig switchende spitsenduo Schalkers/ Heemskerk maakte het de man- dekkers Simon van Beveren en Sjaak Sluys moeilijk (de derde 'waakhond', Knauf, schoof op naar Ron van der Post), de middenvel ders zorgden voor voldoende on dersteuning en de verdedigers ga ven nauwelijks een kans weg- .Schalkers (schot na goede indivi duele actie, Marcel Brasker (twee kopkansjes) en Peter Siera (prima vrije schop) vergaten evenwel het overwicht in een voorsprong te vertalen. wel RCL niet meer het niveau van voor de rust haalde, leefde die ge dachte ook de tweede helft bij de spelers. Maar het maken van doel punten blijft een kunst apart. Dat de Noordwijkse voorwaart- sen Vink en Iwan Hermans een neus hebben voor doelpunten de monsteerden zij de tweede helft. Timo Gerlof en Andries Wendt wa ren al in kansrijke positie geweest, toen Klaas Vink zijn ploeg na een kwartier in de tweede helft aan de 0-1 hielp. Sjaak Sluys legde de bal op het hoofd van Iwan Hermans, die in één oogopslag zijn collega-spits Vink zag vrij staan: 0-1. Hierna kreeg RCL alle gelegenheid terug in de wedstrijd te komen, maar Schalkers, Siera (beste kans van de wedstrijd), Heemskerk en Brasker misten de scherpte, die Hermans even later aan de andere kant wel bezat. Dit keer zorgde Vink voor de voorarbeid en maakte Hermans het karwei zéér fraai af: 0-2. Door Kees Ruis naar het front te sturen, Pierre van Gemerden voor Ab Braat in te brengen en Heems kerk te vervangen voor Bert van Meurs, trachtte Mouter het doel punt alsnog te forcereren. Maar Noordwijk, by wie Leo Verbeek en Bas van Kan nog kwamen voor res pectievelijk Gerlof en Hermans, had toen allang orde op zaken ge steld en counterde naar hartelust (van Kan raakte nog de lat). Toen Kees Ruis in blessuretijd alsnog de 1-2 op het bord bracht, stormde doelman Peter van der Heijden zijn doel uit. Maar er was te weinig tijd over om alsnog een deling uit het vuur te slepen. "Ik ben ik elk geval zeer tevre den over de inzet en wil niet over pech blijven zeuren", doelde Mou ter na afloop op de kansen die zijn ploeg had gecreëerd. "Noordwijk heeft twee geweldige spitsen die aan één kans genoeg hebben". Alleen zij waren er verantwoor delijk voor dat de verhoudingen juist op tijd konden worden her steld. FRED SEGAAR "Een verdiende, maar een beetje geflatteerde zege", was Eilander van oordeel. "Maar als je tot twee keer toe zomaar een tegendoelpunt weggeeft, verdien je gewoon niet beter. Punt uit". LEIDEN - UVS is in de competitie van de Landelijke Jeugd enigszins verrassend met 2-5 onderuit ge gaan tegen het Gorkumse Unitas. Roodenburg moest een technisch sterker Elinkwijk voor laten gaan (3-0) en Quick Boys won moeizaam van het onderaan bungelende Kloetinge (1-0). UVS - Unitas 2-5 De Leidenaars begonnen voort varend door na een breed opgezet te aanval via een doelpunt van Theo Nulkens de leiding te nemen. Daarna was het echter vrijwel over met de Leidse dadendrang. Zeker in de tweede helft werden de UV- S'ers volkomen overspeeld en lie pen de Gorkumse bezoekers uit naar een 1-5 volkomen verdiende voorsprong. De aan de hand ge blesseerde UVS-doelman Otgaar moest bij deze doelpuntenregen het veld ruimen voor Mark Désar. Leidenaar Edwin Vermeulen scoorde nog wel tegen, maar dat was alleen maar belangrijk voor de statistieken. Elinkwijk - Roodenburg 3-0 De Elink wij kers toonden het voetbal in technisch opzicht beter te beheersen dan de Leidse oppo nent. Roodenburg legde de nadruk op de verdediging maar deson danks wist Elinkwijk tot driemaal toe doeltreffend toe te slaan. Hoe wel de Leidenaars soms ook wel de aanval zochten wisten zij de juiste mensen niet in de goede schietpo sitie te krijgen. Gedurende de wed strijd moesten de basisspelers Ro- dy Douwes en Edwin Stikkelorum nog geblesseerd het veld verlaten wat het tactisch concept van de Leidenaars ook al niet ten goede kwam. Quick Boys - Kloetinge 1-0 Voor het eerst in een thuiswed strijd (duizend toeschouwers moesten de Katwijkers zonder ap plaus na afloop van deze moeizaam verlopen wedstrijd het veld verla ten. Niet onterecht overigens, want Quick Boys bakte er ditmaal tegen de staartploeg van de klasse B bit ter weinig van, ook al omdat Kloe tinge zich massaal voor eigen doel terugtrok. Er moest zelfs een inval ler (B-regionaal Martin Rog) aan te pas komen om Quick Boys de zuurverdiende zege te schenken. Trainer Krauwel was dan ook onte vreden. "De punten hebben ze al binnen, voor ze beginnen" bekriti seerde hij zijn ploeg, die met een te lakonieke instelling aan deze wed strijd was begonnen. LEIDEN - Sleutels heeft zaterdag middag de hooggestelde verwach tingen eindelijk eens waarge maakt. De Leidse vierdeklasser kwam tegen koploper Jodan Boys goed voor de dag en zegevierde met 3-0. Minder goed verging het de twee andere 'Leidse' vertegen woordigers. SV Voorschoten ging onderuit in Zevenhoven (3-2), ter wijl Koudekerk de eerste winst binnenhaalde ten koste van Valke- n'68: 1-0. Sleutels - Jodan Boys 3-0 De omstandigheden waren voor de Goudse bezoekers bij voorbaat al niet optimaal. Jodan Boys ver scheen in Leiden zonder zijn trai ner, die vorige week plotseling op 34-jarige leeftijd overleed. De Gou wenaren maakten geen aangesla gen indruk, maar het verlies moet toch mee hebben gespeeld. Sleu tels kende een sterke start, met Marcel Groenendijk in een hoofd rol. De Leidenaar wist zijn kansen in eerste instantie niet in doelpun ten om te zetten, maar vlak voor rust was het toch raak. Peter Boot speelde de bal naar Leo Kompeer, die het leer doorkopte naar Marcel Groenendijk: 1-0. Sleutels deed het daarna wat rus tiger aan, zonder Jodan Boys veel openingen te bieden. Paul de Vos zag een kopbal op spectaculaire wijze door de Goudse doelman uit de kruising gehaald worden, maar tien minuten later was de Gouwe naar kansloos bij een inzet van Leo Kompeer: 2-0. Een volgende inzet kon alleen met de handen van de laatste verdediger nog gestopt wor den. Vanaf de penaltystip voltrok Jan van der Berg het eindvonnis over de Boys: 3-0. Koudekerkers kwam niet erg over tuigend tot stand. Valken wist zich enkele kansen te scheppen, maar in de eerste helft was het Ron Weij- man die Koudekerk op voorsprong had moeten zetten. Diezelfde Weij- man scoorde na rust uit een straf schop het enige doelpunt, nadat een kopbal van Aad Jan van Box tel met de handen gekeerd was. Valken dronë daarna nog wel he vig aan, maar kon niet meer tegen- - Zevenhoven - Voorschoten 3-2 Het begint er nu toch echt som ber uit te zien voor Voorschoten, dat door de zege van Kouderkerk en de eigen nederlaag bij Zevenho ven steeds meer terrein begint te verliezen. De Voorschotense doel punten kwamen op naam van Hein de Graaff en Hans Konings, met te gentreffers van Bart Wouters, Har ry de Boer en René Bom voor Ze venhoven. Deze gegevens zijn ontleend aan het eerste half uur van de derby, waarin Noordwijk nooit de indruk kon achterlaten dat het zo hoog staat genoteerd. Een kwartier voor de pauze begon voor Noordwijk de wedstrijd eigenlijk pas echt. In de personen van Geert Jan Bakker en Klaas Vink kregen de gasten toen (kop)kansen, maar die stonden niet in verhouding tot die van de Bloe- merd-formatie. Na de rust was alles anders. Noordwijk knokte zich uit het dal en zette op zijn beurt RCL bij tijd en wijlen vast op eigen helft. "We speelden toen met meer overleg. In de eerste helft was het bij ons een loopfestijn. Misschien heeft RCL toen ook wel te veel gegeven", zocht John Eelman naar een oor zaak voor de terugval van de Lei derdorpers "Dat is misschien wel zo", aldus Laurens Mouter, "maar dat is ook begrijpelijk. Het liep lekker en dus dachten de jongens: nu moeten we doorgaan, die bal moet er in". Hoe- WARMOND/KATWIJK - Een op merkelijke eensgezindheid heerste er zaterdagmiddag bij de der deklassers uit de Leidse regio. Ter Leede deelde de punten met Die Haghe (2-2), terwijl enkele kilome ters verder Katwijk de nederlagen- reeks doorbrak met een gelijkspel tegen DVO. Ook SIZO vergaarde tegen het hooggenoteerde ZOB een kostbaar punt: 1-1. Ter Leede - Die Haghe 2-2 De Sassenheimers liepen hard van stapel, maar wisten het vel- doverwicht uiteindelijk toch niet geheel uit te buiten. Dat is de con clusie die verbonden moet worden aan het duel van Ter Leede tegen Die Haghe. André van Bladel en Erik Grossman brachten de thuis ploeg binnen 20 minuten op voor sprong, maar Die Haghe wist de achterstand nog voor de thee te verkleinen tot 2-1. Ter Leede liet zich na de rust 'inpakken' door de Haagse werkvoetballers, die het initiatief overnamen en gelijk maakten. Het inzetten van Jan van Harskamp, vooraf samen met Piet van der Plas gehuldigd voor het spelen van de 400ste wedstrijd, mocht niet meer baten. Het bleef 2-2. Katwijk - DVO 1-1 De thuisploeg klom uit een diep dal, al doet het scoreverloop an ders vermoeden. De Katwijkers verzuimden om al in de eerste helft ruim afstand te nemen van DVO, dat enkele gevaarlijke schoten van Kees van Hoogdalen en Jan van Duijn wist te keren. Gerco Vlie land kwam oog in oog met de DVO-doelman, maar speelde de bal terug, in plaats van langs de kansloze goalie. DVO strafte zoveel goedgeefsheid af: 0-1. Verdere doelpunten bleven uit en Katwijk, dat na de hervatting ook Wim Guyt I zag uitvallen, leek zich te verzoe nen met een nieuwe nederlaag. Het geluk lachte de Ciere-brigade in de slotminuut echter toe. Jan van Duijn wist in blessuretijd voor de gelijkmaker te zorgen: 1-1. SIZO - ZOB 1-1 De Hillegommers moesten de opstelling vanwege een groot aan tal blessures andermaal aanpassen. De ploeg trok fel van leer, terwijl doelman Jan de Ruiter aan de an dere kant zijn straatje goed schoon hield. Stephen Schotman kreeg halverwege de eerste helft een unieke kans om SIZO aan de lei ding te brengen, maar zijn schot belandde snoeihard op de paal. Een minuut later zag De Ruiter het wit-zwart op het houtwerk spatten. In de tweede helft had Van Gelder voor ZOB meer succes (0-1), waar door de Hillegommers nadrukke lijker de aanval op moesten zoe ken. Het leverde uiteindelijk resul taat op, want nadat de mee naar vo ren gekomen laatste man Dick van der Waal in het strafschopgebied was neergehaald, tekende Stephen Schotman voor de puntendeling:

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17