Rustig weekje voor Melbi Raboen Lisse met moeite langs HBS Lancel schiet Roodenburg op valreep naast Quick Shilton 'vist' 7 keer SJC kent geen geluk Na 1-1 deling van UVS met koploper DFC Blauw Zwart hekkesluiter Keihard ODB veegt LFC van het veld: 5-1 MAANDAG 21 OKTOBER 1985 PAGINA 15 LONDEN (Reuter) - Peter Shilton ervaart vissen, de populaire term voor het doorlaten van de bal, als het bezoeken van de tandarts. Za terdagmiddag, in de wedstrijd tus sen Luton en Southampton (7-0), moet de keeper van het Engelse voetbalelftal de indruk hebben ge had, dat zijn complete gebit werd getrokken. De door Luton uitge deelde zevenklapper betekende voor Southampton een van de grootste nederlagen uit de geschie denis. De wedstrijd van zaterdag komt als derde op de lijst met ne gatieve prestaties. De als perfectionist te boek staande Shilton behoorde drie da gen eerder tot de nationale ploeg, dat met 5-0 van Turkije won. Zo weinig de 36-jarige routinier toen te verwerken kreeg, zo veel werk kreeg hij ditmaal te verrichten. Shilton behoedde met enkele fraaie reddingen zijn team voor een nog grotere afgang. Chris Nicholl, de manager van Southampton, be dacht een alternatieve straf voor zijn spelers. Het elftal diende zon dag op het stadion te verschijnen om de video-beelden van de wed strijd te bekijken. "Ze zullen ge desillusioneerd zijn als ze het zien. Ik denk, dat naderhand niemand me durft aan te kijken", aldus de verliezende trainer. Liverpool heeft op Old Trafford eventjes aan de eerste overwinning sinds drie jaar op Manchester Uni ted durven denken. Zover kwam het niet. Johnston zette de titelver dediger weliswaar op een voor sprong, maar McGrath zorgde voor de gelijkmaker. Daardoor bleef het verschil tussen de nummer één en twee in de Engelse voetballeague tien punten. Italië Door drie doelpunten van Michel Platini heeft Juventus zijn zevende achtereenvolgende zege geboekt in de Italiaanse voetbalcompetitie. De winnaar van de dramatische fi nale in Brussel evenaarde hiermee het competitierecord, dat het zelf negen jaar geleden vestigde. Tegen het laag geklasseerde Bari werd het 4-0. Even opvallend was de ne derlaag van 0-5, die titelverdediger Verona opliep tegen Napoli. Ais middenmoter moet Veroaa nog steeds genoegen nemen met een onbeduidende rol. AC Milan, de nummer twee van de ranglijst, ver sloeg stadgenoot Torino van Ju ventus met 1-0 door een treffer van Di Bartolomei. Door de grote zege op Verona steeg Napoli van de vijfde naar de derde plaats. De landskampioen kreeg in Napels geen enkele kans. Halverwege de eerste helft startte international Giordano de doel- puntenreeks. Napoli, aangemoe digd door 85.000 toeschouwers, hield Verona onder druk, maar zet te de score kwam pas een kwartier na de pauze voort. Maradona, die eerder al de paal had geraakt, maakte 2-0. Zijn landgenoot Berto- ni, Bagni en Pecci maakten het kwintet vol. Verona heeft net zo veel punten als het Pisa van Wil lem Kieft, dat 1-1 speelde tegen Avellino. België Anderlecht, met mede-koploper Club Brugge hofleverancier van het Belgische nationale voetbal team, is net als het Nederlands elf tal geplaagd door de rode kaart. In de uitwedstrijd tegen Waregem, die toch al van een bedroevend ni veau was, verloor de titelverdedi ger zijn centrumverdediger Peru- zovic. Na de tweede gele kaart kon de Joegoslaaf twintig minuten voor tijd naar de kleedkamer. An derlecht, zonder de nog geblesseer de Scifo, won de wedstrijd wel: 1-0. De 17-jarige Deen Mortensen scoorde al in de zevende minuut. Görtz miste voor Waregem een strafschop. Ook in de derby tussen FC Ant werp en Beerschot werd het rood getrokken. Daar moest de Neder lander Peter Eikelboom van de thuisclub al na een half uur weg. Hij weigerde na een overtreding, die hem geel opleverde, zijn rug nummer te laten zien. Voor zijn starre houding gaf de arbiter hem ook geel. Antwerp hield het elftal van trainer Koudijzer op 2-2. West-Duitsland De amateurs van Eintracht Trier hebben het bekerhouder Uerdin- gen in de tweede ronde van het toernooi om de Westduitse beker bijzonder moeilijk gemaakt. Na de verlenging was het nog 0-0, waar door een beslissingswedstrijd, maar dan op hét veld van de profs, noodzakelijk werd. De 12.000 bezoekers in Trier za gen Uerdingen meer verliezen dan prestige. Een kwartier voor het ein de van de officiële speeltijd moest Funkel van de gasten het veld ver laten. Hij kreeg rood na een over treding jegens Dubois. Vijf minu ten daarvoor was Eintracht Trier dichtbij een treffer geweest. Her- get, de libero van het Westduitse elftal, moest aan de noodrem trek ken en ontving daarvoor een gele kaart. Het rood van Fuftkel was niet het enige van zaterdagmiddag. Het zelfde overkwam Steiner. De spe ler van Köln maakte een na-trap pende beweging in de richting van Roos (Kaiserslautern) en hij kon inrukken. Dat gebeurde in de ver lenging van de wedstrijd, die was geëindigd in 1-1. Een fantastische Schumacher en een uitstekende Van de Korput konden in de extra speeltijd de nederlaag, die opliep tot 1-4, vervolgens niet voorkomen. Ook Borussia Mönchengladbach tuimelde uit het bekertoernooi. Schalke 04 was met 3-1 de meerde- LEIDEN - De Roodenburg-aan- hangers lieten eerder het hoofd hangen dan de spelers van hun fa voriete clubje. Vlak voor tijd keek de Leidse tweedeklasser in het duel met Quick Den Haag tegen een 2-3 achterstand aan, en veel toeschouwers hielden het voor ge zien. Hoe ongelijk zy hadden bleek na negen minuten in blessure tijd. Roodenburg volbracht het welhaast onmogelijke en snoepte de Haagse opponent op de valreep toch nog een puntje af (3-3). Roodenburg-oefenmeester Har ry Talsma mag de door hem tijdens de wedstrijd gewraakte arbiter Zuidwijk voor de bijtrokken tijd wel dankbaar zijn. Want in geval van langdurige blessurebehande lingen is men toch maar afhanke lijk van wat de man in het zwart beslist, maar ditmaal werkte het in het voordeel van de Leidenaars. Talsma kon derhalve na afloop op gewekt zijn relaas doen. "Het was een wedstrijd vol spanning en sen satie. Voor ons is het niet onge woon, als we druk uitoefenen, dat het doelpunt bij ons valt", bracht hij de bijna fatale periode voor Roodenburg in herinnering. Vol enthousiasme waren de Leide naars ten aanval getogen, maar dit gebeurde met zo weinig overleg dat de voorzichtig ingestelde Hage naars niet veel moeite hadden het drukke Leidse verkeer te ontrege len. Toch ontstonden er dankzij de niet aflatende aanvalsijver kansen die met name door Marcel Valk Leiden Noord werden ingescho ten. De Leidse offensieve drift werd in de 13de minuut wreed getem perd toen Quick-middenvelder Eric de Jonghe het op zijn heupen kreeg en het Leidse strafschopge bied penetreerde. Arno Lancel riep de opponent onreglementair een halt toe waardoor arbiter Zuidwijk geen keus werd gelaten. Henk Gru- ter schoot de arbitrale sanctie on berispelijke binnen (0-1). Dat bracht Roodenburg danig van slag en terwijl de Leidse ploeg nog op de benen stond te tollen na de Haagse dreun, sloeg de bezoeker een minuut later voor de tweede maal toe. Een verrassende solo van Hans Verkaart schonk aanvoerder Frans Derks een niet te missen kans (0-2) en het gemor op de tribu ne was duidelijk te horen. Valk nam echter het voortouw en bedreigde het Haagse doel met een schitterde lob over de onzeke re doelman Alex Gerbrandy, die la ter nog een voorname rol in het stuk zou spelen. De poging werd echter door Alex Holtmans bij de doellijn onschadelijk gemaakt. Valk had drie minuten later wel succes toen een snel geworpen uit- bal van Ronald Jansen hem bereik te en hij dezelfde Holtmans op snelheid versloeg. Gerbrandy had even later ook het nakijken (1-2). De rustpauze gafde Leidenaars voldoènde kracht om langszij te komen. Duncan Alberga hinderde bij een hoekschop van Valk op nut tige wijze de uitgekomen poort wachter Gerbrandy waardoor de bal voor de voeten van Richard Klein belandde. De geblokte Lei- denaar bedacht zich geen moment en zijn schuiver bracht de Leidse aanhang in extase (2-2). Toen kreeg Roodenburg éen nieuwe tegenslag te verwerken toen aanvoerder Cees Verver bij een commando-actie ernstig geblesseerd raakte en zich even later moest laten vervangen door Richard Gottmer. Het ontbre ken van de gaatje-dichter bleek van eminent belang voor de jonge Leidse ploeg. Door onoplettend heid in de defensie bij een Haagse corner bracht Gruter in 73ste mi nuut Quick weer op voorsprong (2- 3). Dat leek de genadeslag voor het dappere Leidse ploegje. Door vriend en vijand werd ech ter buiten de scheidsrechterlijke macht gerekend die maar liefst tien minuten tijd bijtrok. Daarvan profiteerde Lancel, die een blun der van Gerbrandy koel afstrafte (3-3). RUUD PATTIAPON VOORBURG - Bijna zorgde het gehandicapte SJC bij het veel ho ger geklasseerde Tonegido helft boog de thuisclub een 0-1 ach terstand alsnog om in een 2-1 eind stand. Zonder René de Ridder, Peter Ruigrok en Ruud Passchier was de zondagtweedeklasser uit Noord- wijkerhout aan de zware uitwed strijd begonnen. Bovendien ston de Chiel Smit, keeper van het vijf de elftal tussen de palen, omdat Ed Zuidhoek zijn 'stand-in' Ted van der Meer allebei waren gebles seerd. Smit speelde volgens trainer Jan Faas een volwaadrige wed strijd, maar moest in de tweede helft twee tegentreffers toestaan. Invaller Rob Vink miste na de 0-1 van Wim van Hagen een unieke kans op een tweede SJC-.treffer. Eerder had Jos Alders al op de paal geschoten. Vlak voor tijd waren Jos Alders (met een lob) en A-ju nior Jan van der Burg nog dichtbij de gelijkmaker. Die kwam er uit eindelijk niet LEIDEN - Melbi Raboen is verzekerd van een rustig weekje. Dat heeft de Haagse voetbaltrainer te danken aan Hans de Kruys. Met zijn treffer tegen koploper DFC stelde de centrumspits niet alleen het 1-1 gelijke spel van UVS, maar ook de positie van Raboen veilig. Die lijkt namelijk onlosmakelijk te zijn verbonden met het resultaat. Na met ADO ten koste van UVS kampioen te zijn geworden van de tweede klasse werd Raboen ruim twee jaar geleden naar de Kikker- polder gehaald. Bevrijd van ADO en 'verrijkt' met Raboen keerde UVS prompt terug in de eerste klasse. Raboen heette op slag een succestrainer en kreeg de opdracht om UVS zo snel mogelijk te her scheppen in de hoofdklasser die het vijf jaar geleden nog was. Aan het begin van dit presenteerde UVS zich als titel kandidaat. Die kandidatuur werd gebaseerd op de hoge eindklasse ring van vorig jaar (derde) en de te rugkeer van twee ex-profs, Fred Fi- lippo en Theo van Seggelen. Maar met vier punten uit zes wedstrij den opende de kwaliteitsploeg van Raboen bijna dramatisch. Zoals gebruikelijk sloegen 'waarnemers' in de Kikkerpolder direct aan het WASSENAAR - Blauw Zwart bewees zichzelf gisteren een slechte dienst. In het thuisduel met mede-degradatiekandidaat Oud-Beijerland verloor de Was- senaarse eersteklasser met 0-1. Door dit resultaat is de forma tie van Chiel Jansen inmiddels beland op de laatste plaats op de ranglijst in 1B. De nederlaag van de thuis ploeg was terecht. Nimmer reikte Blauw Zwart tot een aan vaardbaar niveau. De spelop- bouw verliep over te veel schij ven, waardoor vart verrassing geen sprake kon zijn. Daardoor was elke Wassenaarse aanval een gemakkelijke prooi voor de defensie van Oud-Beijerland. Halverwege de eerste helft viel het enige doelpunt van de wedstrijd. Jacob Sterk ver schalkte de Blauw Zwart-ver- dediging en tekende eenvoudig 0-1 aan. De thuisploeg stelde er hoegenaamd niets tegenover, Ook niet in de povere tweede helft. Slechts Frank Voorham, Rob Gras en Mark Olyslagers konden voor enig doelgevaar zorgen, maar doelman Schou ten van Oud-Bijerland wilde van geen wijken weten. gissen. Zij kwamen tot de conclu sie dat de positie van Raboen in ge vaar is. Volgens voorzitter Bart van Leeuwen is dat beslist niet het ge val en voor het treffen met DFC nam hij zijn hoofdtrainer in be scherming met de opmerking: "Het ligt niet aan hem dat we er niet al te best voor staan. Er wor den gewoon teveel kansen ge mist". Dat was gisteren ook tegen DFC het geval. Zo lieten Hans de Kruys (na een half uur) en Bert Jansen (vlak voor tijd) werkelijk unieke mogelijkheden liggen om UVS te gen de zeer behoudend voetballen de Dordtenaren aan meer dan één treffer te helpen. Daardoor kon DFC, dat voor rust tegen de ver houding in op voorsprong was ge komen, uiteindelijk overeind blij ven tegen een hevig aandringend UVS. Stuiterbal In opdracht van Raboen,' die DFC al drie keer had bespioneerd, startte de thuisploeg voorzichtig. De Hagenaar vreesde het vaak doeltreffende counterspelletje van de Dordtenaren en dat die vrees te recht was, bleek in de slotfase van de eerste helft. Juist op het moment dat ÜVS wat meer risico's wilde nemen en Hans de Kruys op de rand van bui tenspel de eerste uitgespeelde kans van UVS om zeep hielp, sloeg DFC toe. De van een liesblessure herstelde Theo van Seggelen leed ter hoogte van de middenlijn bal verlies op het moment dat nie mand de centrale middenvelder in de rug dekte. Arie Delmotte had vervolgens een vrij veld voor zich en even buiten het strafschopge bied verrasste hij Arno Schouten met een weliswaar lastige, maar ze ker niet onhoudbare stuiterbal (0- 1). Op slag van rust leek Gerard Fransen bij een van zijn spaarzame aanvallende acties de tot op dat moment slaapverwekkende verto ning zelfs vroegtijdig te beslissen. De paal keerde evenwel het fraaie afstandschot van de linker mid denvelder. Na de doelwisseling trok DFC zich nog nadrukkelijker terug op de eigen speelhelft en de beide DFC-doelman Geus Leenderdse wordt 'besprongen' door Hans de Kruys Kruys evenwel terug voor het ongeoorloofd aanvallen van de keeper. 'zwervende' spitsen Arie Delmotte en Patrick Meynhard Verschoor werden nog maar zelden bereikt. Bij toerbeurt konden de Leidse verdedigers, van wie rechtervleu gelverdediger Arthur van Orsagen vooral voor rust de beste UVS'er was, assistentie verlenen aan hun ploeggenoten die naarstig speur den naar een gaatje in de Dortse muur. Dat werd na een minuut of tien gevonden door Aad Neute boom die de bal uit een vrije trap voor de voeten kopte van Hans de Kruys die van dichtbij raak schoot (1-1). Tot grote opluchting van Melbi Raboen die vreesde dat gebrek aan schotvaardigheid zijn team weder om zou gaan opbreken. Want ook tegen DFC kwam UVS na het slaapverwekkend eerste half uur tot alleszins acceptabel veldspel, dat op zo'n zestien meter van het doel van Geus Leenderdse aanvan kelijk stierf in schoonheid. Incident De gelijkmaker van De Kruys .kwam voor Raboen dan ook als een geschenk uit de hemel en zijn vreugdesprong was begrijpelijk. De doeltreffende actie van de rap pe spits bleek evenwel een inci dent, want niet één Leidenaar slaagde er in om die te herhalen. Mogelijkheden waren er voldoen de, maar voorstopper Fred Filippo, invaller Paul Rikken (voor Mario Faber) en Bert Jansen lieten die in het laatste kwartier liggen. DFC kwam dus met de schrik vrij, maar raakte vlak voor tijd wel Arnold Versteeg kwijt toen die in en zal de bal moeten Lossen. L)e uiionnicende arbiter Van de Bulk floot De Tweede van links Sam Erades. (foto Loek Zuyderduin) eendrachtige samenwerking met Gerard Bos de doorgebroken Hans de Kruys tegen het gras kegelde. Net als zijn ploeggenoot Cees van der Klooster was Versteeg al eer der bekeurd voor een vergrijp ten opzichte van De Kruys. De uitste kende arbiter Van de Bulk, die de DFC'er Gerard Bos bekeurde voor spelbederf en de matig spelende UVS'er Vermeer voor een overtre ding tegen Verschoor, maakte een simpel optelsommetje en stuurde Versteeg van het veld. De tijd voor de thuisploeg was toen tekort om het aangeslagen DFC op de knieën te krijgen, al was Bert Jansen met een lob wel heel dicht bij de winnende treffer, die de positie van UVS èn Raboen had kunnen verstevigen. Althans, voor een week. JAAP VISSER Lugdunum en RCL halen in LEIDEN - Er ligt een finale Quick Boys-Rijnsburgse Boys in het verschiet bij het Zilveren Molen-toernooi. Het organise rende LFC koppelde tijdens de loting Alphense Boys-Rijns burgse Boys en Quick Boys winnaar Lugdunum-RCL aan elkaar vast voor de halve eind strijd, die op 29 oktober en 5 november wordt afgewerkt. Het achterstallige duel Lugdu num-RCL, dat eerder werd ge staakt omdat het licht uitviel, wordt morgenavond op de Bos- huizerkade afgewerkt. Aan vang 20.00 uur. LEIDEN - Van de vertegenwoor digende clubs uit de Leidse regio heeft alleen FC Lisse een overwin ning weten te behalen. Thuis tegen het Haagse HBS werd het 1-0 voor de koploper in de Derde klasse A. UDO liep op eigen grond tegen een 1-4 nederlaag tegen VCS en LFC werd in een keiharde wedstrijd door ODB met 5-1 van het veld ge veegd. Lisse - HBS 1-0 De lijstaanvoerder heeft bijzon der veel moeite gehad met het in de staart van de ranglijst vertoe vende HBS. Gezien de kansen die Lisse zichzelf vooral in het eerste part schiep had de overwinning groter moeten uitvallen. Ook speel de het pechduiveltje de thuisploeg parten toen Mart Meiland zijn inzet op de doellijn zag gekeerd. In de 30ste minuut was het dan wel raak. De doorgebroken Harry van der Zwet legde de bal terug op de inko mende Wim Boukaert, die de Haagse doelman kansloos passeer de. Na rust stelde HBS zich wat meer aanvallend op, maar kon wei nig echte kansen creëeren. Lisse kon daardoor zonder al te veel moeite de 1-0 voorsprong verdedi gen. UDO - VCS 1-4 De ploeg van UDO-trainer Nieu- wenhuizen deed in de eerste helft niet onder voor dé zoveel meer er varen opponent. Doelman René Sinke moest een aantal malen han delend optreden tijdens Haagse aanvallen en deed dat met verve. In de 30ste minuut kwam echter het breekpunt voor UDO, toen Ha genaar Bennie Wiggeraad Sinke de bal door de benen speelde (0-1). Daarna had VCS de wedstrijd in handen, maar kwam voor de rust niet meer tot doelpunten. Na de thee vergrootten de Hagenaars het veldoverwicht en verhoogden via Ronald Hes en John van der Hoo- geband de score tot 0-3. Pas daarna kon de opgekomen Oegstgeester laatste man Hans Susan met een kopbal voor verlichting zorgen (1- 3). Susan liep overigens wel tegen een boeking op, toen hij iets te fel een Hagenaar aanviel. VCS han teerde, met de nog comfortabele voorsprong, de counter, die die dankzij Onno Sterk nog een doel punt opleverde (1-4). ODB - LFC 5-1 Deze wedstrijd zal LFC niet snel vergeten. Volgens de Leidenaars speelde het Haagse ODB een meer dan harde wedstrijd en hadden het voortdurend op de ledematen van de bezoeker voorzien. Dat de wed strijd op die manier escaleerde, was voornamelijk te wijten aan het lankmoedige en zwakke optreden van arbiter Toom. De Leidenaars voelden zich toen echter al vol doende geïntimideerd zodat de wedstrijd al lang voor het eindsig naal verloren was. In Haagse ogen was deze wedstrijd op mannelijke leest geschoeid en zelfs vrij spor tief verlopen. Leidenaar Bles Zu- ma werd echter uit het veld ge stuurd wegens een meningsver schil en duwwerk met de arbiter en Hagenaar Wim de Koning ver dween in het boekje van Toom. Al met al een wedstrijd die nog wel een staartje zal krijgen. De VCS- goals werden geproduceerd door Eus van der Berg (2x), John van der Zwan (2x) en Koos van der Graaf. De dubieuze Leidse eer werd hooggehouden door Rob Groenendaal.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15