Feyenoord: geluk van de koploper Zuid-Afrika van kalender De 'stilte' voor de storm Arbiter knock-out Scores in profvoetbal Twente net voor bel knock-out Blessure Metgod Matige generale Sparta Engelse TV aarzelt nog Zoen van 33 miljoen PAGINA 14 SPORT MAANDAG 21 OKTOBER 1985 WAALWIJK (ANP) - Scheidsrechter Van Mierlo heeft zondag middag na het eerste-divisieduel RKC - Telstar (1-1) een half uur groggy in zijn kleedkamer gelegen. Van Mierlo, invaller voor zijn collega Dolstra, werd bij het verlaten van het veld geslagen door een 41-jarige supporter van de thuisclub, die later door de gemeen tepolitie werd aangehouden. De arbiter kon, nadat RKC-arts And- hem had onderzocht, vroeg in de avond naar huis. Tijdens het duel vonden geen rellen plaats. Wel had Van Mierlo veelvuldig gefloten voor door RKC-spelers gemaakte overtredin gen. Voorzitter Van Dhinter van de Waal wij kse club zei het inci dent te betreuren. „We hebben nog geen loopkooi naar de kleed kamers, dat is pas na vier seizoenen eerste divisie verplicht. Maar gezien deze negatieve gebeurtenis zullen we die kooi zo snel mo gelijk aanschaffen". Eredivisie FC Groningen - PSV 1-6 (0-4). 4. McDonald 0-1, 17. McDonald 0-2, 36. McDonald 0-3, 38. Lokhoff 0-4, 47. Houtman 1-4, 75. McDonald 1-6, 85. Van Rooy 1-6. Scheidsrechter: Tho mas. Toeschouwers: 15.600. FC Den Bosch - NEC 2-0 (1-0). 5. Kaiser 1-0, 65. GiUhaus 2-0. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 5.421. FC VW - AZ'67 4-0 (1-0). 40. Van Rosmalen 1-0, 80. Valckx 2-0, 85. Ver beek 3-0, 87. Versleeuwen 4-0. Scheidsrechter Geurds, toeschou wers: 6000. Gele kaarten: Ringels (FC VW), Heus (AZ'67). Go Ahead Eagles - Sparta U-U. Scheidsrechter: Van Swieten. toe schouwers: 5500. Heracles - MVV 0-2 (0-2). 7. Smeets 0-1, 45. Smeets 0-2. Scheidsrechter Bannet. Toeschouwers 4.000. Geel kaart: Gritter (Heracles). FC Utrecht - Ajax 1-0 (1-0). 27. Van Loen 1-0. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 19.500. Gele kaart: Du Chatinier (FC Utrecht). Menzo en Silooy (beiden Ajax). Feyenoord - FC Twente 2-1 (1-1), 13. Eriksen 1-0,17. Carbo 1-1,90. Been 2-1. Scheidsrechter: De Munnik, toe schouwers: 17.942. Gele kaarten: Car bo, Bosch en Vreijsen (allen FC Twente) en Eriksen (Feyenoord). Haarlem - Fortuna Sittard 0-0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 3.500. Gele kaarten: Suvrijn (Fortuna S) en Verkaik (Haarlem). Eerste divisie De Graafschap DS'79 4-0 (1-0). 24. Cooke 1-0, 48. en 57. en 78. Brace 2-0, 3-0 en 4-0. Scheidsrechter De Vrieze, toeschouwers: 3500. Gele kaarten: Sturing (De Graafschap), Timmers en Lems (beiden DS'79). RKC - Telstar 1-1 (0-1). 10. Schaap 0-1, 75. Van Velzen 1-1. Scheidsrech ter Van Mierlo, toeschouwers: 3500. Gele kaarten: Kraay jr. (RKC) en Kuut (Telstar). Eindhoven - Willem 2 1-3 (1-1). 15. Van Straalen 0-1, 44. Maas 1-1, 81. Maddock 1-2, 85. Broeken (straf schop) 1-3. Scheidsrechter Van der Leek, toeschouwers: 2700. Gele kaar ten: Alkemade, Jonkers en Laurs (al len Eindhoven), Van Gils (Willem 2). Volendam - PEC Zwolle 0-2 (0-1). 42. Van der Hengst 0-1, 62. McNulty 0-2. Scheidsrechter Smeenk, toe schouwers 3000. Gele kaarten: Steur (Volendam), Weggelaar en Kamstra (beiden PEC Zwolle). Wageningen - Den Haag 0-2 (0-0). 51. Otto 0-1, 85. Boere 0-2. Scheids rechter Hobé, toeschouwers: 5600. NAC - Emmen 2-2 (1-2). 18. Pelle- boer 0-1, 25. Tortevski 0-2, 38. Postma (eigen doel) 1-2, 83. Bannon 2-2. Scheidsrechter Reijgwart, toeschou SW - RBC 3-1 (1-0). 28. Van Delft 1-0, 61. Wotte 2-0, 72. R. Brood 2-1,77. Salari 3-1. Scheidsrechter Duys, toe- Heerenveen Vitesse 0-0. Scheids rechter Van der Laar, toeschouwers: 4100. Gele kaarten: Portyk (Heeren veen) en Klop en Aagman (beiden Vi tesse). Veendam - Cambuur 1-0 (1-0). 37 Goble (strafschop) 1-0. Gele kaart Groote (Cambuur). Scheidsrechte! Van der Niet. toeschouwers: 3400. drukkelijk van hun stof zijn ont- kwelde formatie van de dit daan als gistermiddag in de Rotter- opeens omstreden trainer Frits damse Kuip. Het spreekwoordelij ke geluk van de koploper en de pech van de laag geklasseerde ploeg beslisten in het duel Feye- noord-FC Twente over winst en verlies. De Rotterdammers moch ten zich wel héél gelukkig prijzen met de 2-1 overwinning; voor de zwaar teleurgestelde tegenstander bevestigden die cijfers alleen maar dat Twente nog altijd in de hoek zit waar de klappen vallen. HAARLEM (GPD) - Na tweeën half jaar in de schaduw te hebben gestaan van Edward Metgod maakt Ruud Hesp zondag tegen Ajax zijn competitiedebuut in het eerste elftal van Haarlem. De 19-ja- rige reservedoelman krijgt die kans omdat Metgod zijn linker hand gisteren tegen Fortuna SC zo danig blesseerde dat hij voorlopig niet beschikbaar is. Volgens club arts Cees Weidema zal het herstel van de kwetsuur ten minste twee weken in beslag nemen. De eerste keeper van Haarlem kreeg tien se conden voor tijd bij een onschul dig afstandsschot van Fortuna-spe- ler Reijners de bal zo ongelukkig op zijn pink dat deze uit de kom schoot. Bij nader onderzoek in het Deo-ziekenhuis in Haarlem bleek bovendien dat er een pees licht be schadigd was. Gisteravond werd de vinger rechtgezet en kon de on fortuinlijke Uitgeester weer naar huis. Twee jaar geleden stond trainer Hans van Doorneveld voor een identieke situatie toen Metgod de slotfase dit stadium lang kan natrillen by "de gë' Twente. Vooral nu de ploeg zich in «i7r.on de Kuip leek op te richten en min- stens evenveel kansen kreeg als Korbach. Met zijn winnende treffer het tobbende Feyenoord. dat veel 1 blessiu-etijd schoot Mario Been geluk had, maar toch ook niet ge- uitgeteld op het gras. Martin Koop- ploeg vrijwel zeker ook Henk Duut stond niet meer op. Voor hem een paar weken missen. was de tik dubbel hard aangeko men. De voorstopper moest buiten bewustzijn van het veld worden gedragen en kwam pas een half li hwaiii uds ecu iiaii later in het ziekenhuis bij van mede-koploper de klap in zijn nek die hem, per on- weer eens ieea De voorstopper moest al na minuten geblesseerd afscheid i men van de wedstrijd de eredivisie de oude kwa- geluk,H in ^de 'scrimmage'' vooraf- {-• de hele week het doelpunt was toe- heb lopen waarschuwen ffediend door Ivan Nielsen Twente, waren ze toch te weinig Het lijstje Fnschedese klachten Kooom^ kon eewoon met ziin geconcentreerd", veroordeelde- loog er dan ook niet om. "Bij het ploeggenoten^terifgreizen naar È'n eerste «oelpunt schede en klaagde alleen nog hoofdpijn. Maar dat had heel Twente overgehouden naar de Kuip, waar laatste man Martin Vreysen op de valreep nog was ontsnapt aan een rode kaart bij zijn bewuste poging wraak te alleen doelman Joop Hiele Simon Tahamata een dikke vol- jp'Jrin doende scoorden. Linksback UC 11 lp Dr„_J „r Brard presteerde als vervanger i de geschorste Troost eveneens re delijk, maar de anderen bleven, aangevoerd door Ling, ver bene- £JJU UCWU91C (lUglllg Wlddh IC IIC- j__ men op Simon Tahamata, die zich den de maat- zijn zeggen vol leedvermaak "Ze hebben zich niet bepaald had uitgelaten over het wegdragen professioneel gedragen en vooral de inderdaad gens al mijn spelers sprake van buitenspel en de vrije trap waaruit Feyenoords tweede goal viel, was geen vrije trap", keek Korbach ver bitterd terug. Er was niemand die hem kon te genspreken. De positie van waar uit Eriksen na 12 minuten zeer for tuinlijk de 1-0 had gevonden geur- off-side houden. Het was de derde bekeu ring voor de spits, die nu dus schorsing kan verwachten. echt gelukkig prijzen dat 1 nog hebben gewonnen". De manier waarop dat Dat is een klap die uitgerekend beurd zat Twente 'terecht dwars. i heel veel scheidsrechters den de actie van Koopman in de slotfase niet hebben bestraft als 'gevaarlijk spel'. De Munnik deed het wel, met de voor Twente fatale gevolgen. Het paste geheel in de warrige lijn die de arbiter volgde. Dat hij de Feye- UEVENTER - Sparta, naast PSV de wedstnjd tegen de enige Nederlandse club in de Feyenoord zijnpolsbrak. Hesp tweede ronde van een Europees was ook in die periode al de reser vedoelman van de Haarlemse ere diviseformatie maar de technisch leider achtte de toen 17-jarige in woner van Abcoude nog te jong onervaren bekertoernooi, kwam niet verder dan 0-0 in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Rotterdammers kregen kansen genoeg, maar faal den telkens. Trainer Theo Vonk, het grote werk. Om die woensdag in de Kuip tegen Bo- die reden werd Stanley Menzo van Mönchengladbach de ge- ^ax voor een halfjaar geleend. "Ik schorste Schmidt mist, maakte durfde het toen nog niet aan al- 2ich terecht zorgen om de impro- dus Van Doorneveld, maar nu is ductjviteit. Waarschijnlijk pro dat geen enkel probleem meer. beert Vonk het woensdag met Tik- Ruud is er klaar voor tak 0p het middenveld en Leng- keek in de voorhoede. Behalve de nederlaag van Ajax en de opvallend hoge score waar mee PSV een eind maakte aan de ongeslagen thuisstatus van Gro ningen deden zich in de eredivisie nauwelijks verrassingen voor. Op vallend was het geringe aantal waarschuwingen (11), terwijl ook de publieke belangstelling niet te gen viel. Van de in totaal 75.000 be zoekers zaten er 20.000 bij Utrecht - Ajax. AZ, dat de laatste weken wat puntjes bijeen sprokkelde kreeg ditmaal van mede-degradatiekan didaat VW een flink pak slaag. ploeg van inte- -trainer Soetekouw de terug tocht maken. MW speelde Gelijkspel van Djnepr TBILISI (Reuter) - Dnjepr Dne propetrovsk, woensdag tegenstan der van PSV in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-be- ker, is in het weekeinde op de tweede plaats beland van de voet balcompetitie in de Sovjetunie. Het speelde in zijn dertigste wed- strijd 1-1 tegen DinamoTbilisi. Met J™e1t 4-0jnoes'de p]!°eg een duel meer gespeeld heeft Dnjepr een achterstand van vier T T - punten op Dinamo Kiev, de ploeg tervoetbal bij Heracles. De forma- noorder Eriksen en de Twente-spe- lers Bosch en Vreysen het geel voorhield in het steeds grimmiger duel was terecht, zijn bekeuring van Willy Carbo sloeg nergens op. Louter op grond van zijn provoce rende houding ten opzichte van een grensrechter werd ook de puntspeler bestraft en diens aan staande schorsing komt zijn ploeg zeer slecht uit. Twente immers toonde in de Kuip wel degelijk aan de opgaande lijn te pakken te hebben en leek met de 1-1 (Carbo) een paar van de bommetjes te demonteren, die dit seizoen liggen in het mijnenveld waarover Frits Korbach zich be weegt. De trainer liet zijn spelers een week eerder nog hard vallen in een poging ze te motiveren en leek daarin dan eindelijk geslaagd. "Er zat weer lijn in, en vechtlust", kon hij naar waarheid vaststellen. "Dat is tenminste een basis waarop je verder kunt en dat is de winst". Veel beter zal zijn wankele posi tie daardoor echter niet zijn gewor den, besefte ook de oefenmeester. "Want in feite gaat het in dit spel- Ling trof evenwel geen ROTTERDAM - De medische staf De voorstopper van de Rotterdamse ploeg, die gisteren in het duel van FC Twente al na 25 minuten uitviel, tobt met een enkelblessure. "In het enkelgewricht zit een splintertje dat circuleert", aldus trainer Ab Fafie". "De bedoeling was dat Duut tijdens de winterstop aan die enkel geopereerd zou worden, maar hij krijgt er steeds vaker last van. Vandaar dat we maandag bekij ken of we die operatie niet moeten ver letje maar om één winst en dat is de echte winst". Nu Twente de kansen daarop zelf liet liggen in de tweede helft (zelfs vrij voor Hiele konden Ten Caat en Hill nog niet scoren) telden tenslotte alleen de cijfers. Die vielen uit in het voordeel van Feyenoord. Dat had echter niets te maken met kwaliteit, maar alles met het geluk van de koploper en de pech van de ploeg die in de hoek zit waar de klappen vallen. Twente wordt letterlijk zelfs gesla- PAUL DE TOMBE LONDEN (AFP/SID) - De Britse tv-stations BBC en ITV wachten met ongerustheid de rapporten van de wereldvoetbalfederatie (FI FA) af over de technische uitrus ting van de Mexicaanse televisie, voordat zij de aanzienlijke geldbe dragen overmaken voor de tv-rech- ten van de eindronde van de we reldtitelstrijd voetbal, volgend jaar in Mexico. De samenwerkende combinatie BBC-ITV moet 8 mil joen pond sterling (34 miljoen gul den) gireren aan "Telemexica '86". De Britse stations hebben giste ren laten weten te wachten op de definitieve rapporten van de FIFA en de uiteindelijke beslissing van die federatie over het doorgaan van de eindronde om het wereldkam pioenschap. Dat besluit wordt aan het eind van deze maand verwacht. Spaanse en Westduitse stations hebben zich, aldus tv-kringen, on dertussen al ingesteld op de ver plaatsing van het toernooi naar een ander land. PARIJS (Rtr) - De Franse zeil- grootmeester Marc Pajot, in 1972 winnaar van Olympisch zilver, gaat met een boot van 33 miljoen gulden op jacht naar de America's Cup, de meest begeerde prijs van de internationale zeezeilwereld. Met een complete parade aan de voet van de Eiffel-toren werd het alluminium jacht van Pajot vrij dagavond ten doop gehouden. Tienduizenden Parijzenaren kwa men kijken naar de 'French Kiss', waarmee Pajot in 1987 voor de kust van Australië de America's Cup hoopt te veroveren. Die trofee was een eeuw lang in Amerikaanse handen, maar werd in 1983 bij ver rassing door Australië veroverd. De 'Franse kus' van Mare Pajot is 20 meter en 50 centimeter lang weegt ruim 26 ton en draagt een mast van 27 meter hoogte. Vijfen twintig miljoen gulden van de bouwkosten zijn geschonken door sponsor Krasnianski. Mansell wint omstreden race KYALAMI/JOHANNESBURG (GPD) - De Grote Prijs van Zuid-Afrika voor Formule-1- wagens wordt waarschijnlijk van de internationale wedstrijdkalender afgevoerd. Dat viel zaterdag,in het rennerskwartier te beluisteren na afloop van de strijd op het circuit van Kyalami, waar de Engelse coureur Nigel Mansell zijn tweede GP-overwinning in succces- sie behaalde. Als belangrijkste reden waarom de Grand Prix van Zuid-Afrika mogelijk wordt geschrapt, geldt de groeiende internationale kritiek op het apartheidsregime van Zuid-Afrika. tie van de opvallend goed geluim de Cor Brom bewerkstelligde des die verantwoordelijk uitschakeling van FC Utrecht het Europese toernooi van de be- alniettemin dat de punten kerhouders. Kiev versloeg Spartak Moskou, derde in het klassement, met 2-1. naar Maaastricht gingen. Den Bosch won eigenlijk simpel van NEC. Het duel tussen Haarlem en For tuna eindigde in 0-0 waarbij een hoofdrol was weggelegd voor Haarlem-doelman Metgod. Bij de thuisclub maakte Leidenaar John Verschoor zijn rentree. De libero werd in het eerste competitieduel met PSV door de inmiddels ver trokken Glenn Hysen het veld uit geschopt. Sindsdien kwam hij niet meer in aktie. Eerste divisie FC Den Haag blijft winnen. De tot stand gekomen De afgelopen week reeds werd er door regeringen en anti-aparheids- organisaties overal in de wereld de tang. De grote druk uitgeoefend op de orga- (fotoANP) nisatoren van internationale Grand-Prix-races om de Grote overwinning van 2-0 op De Berg prijs van Zuid-Afrika van dit jaar van Wageningen was de tiende op al te laten schieten. Maar ondanks een ry van dit seizoen. Het Haagse het feit bijvoorbeeld, dat de teams elftal, voor wie Boere en Otto Van Ligier en Renault zich terug- scoorden heeft nu zes verliespun- trokken, weigerden de organisato ren minder dan dan RKC, dat door ren vooralsnog te wijken voor die de late treffer van Peter van Velzen internationale druk. Een andere re- op de tweede plaats bleef. evenwel waarom de Grand Op eigen veld werd het 1-1 tegen prix van Zuid-Afrika volgend jaar het eveneens hooggeklasseerde wel eens zou kunnen worden ver- Telstar. Ook PEC Zwolle is bezig vangen door die van Argentinië, is aan een imponerende serie. Uit de de slechte koers van de Zuidafri- laatste zes wedstrijden werden elf kaanse rand. De rand is het laatste P^ten Jpehaald.^ De overwinning jaar namelijk ongeveer voor de j- J j helft in waarde gedaald ten opzich- 2-0 bij Volendam was de vierde achtereenvolgende van de Zwolse drie. Den Haag-fans misdragen zich DEN HAAG (ANP) - De spoorweg politie heeft gisteren veertien sup porters van FC Den Haag aange houden. De voetbalfans, in leeftijd variërend van 15 tot 24 jaar, had den in Wageningen een wedstrijd van hun favoriete club bijge woond. Hoewel FC Den Haag met 2-0 won vernielden de supporters voor drieduizend gulden aan de trein, die hen terug bracht naar Den Haag. Daar werden de vanda len door de spoorwegpolitie opge pakt en in een HTM-bus naar het politiebureau vervoerd. Tegen de veertien is proces-verbaal opge maakt. CAIRO (Rtr) - Met politie op het nende treffer (2-1) gezorgd. Even veld om de vechtende partijen te later gingen Magdi Abdul-Ghani scheiden, zo eindigde zondag de 'vrienschappelijke' interland wedstrijd tussen Egypte en Me de Mexicaanse aanvoerder Tomas Boy op de vuist. De eerste wilde wraak voor de harde c Cairo. De Egyptische treding op middenvelder Alla door Maihoub. De lob van Na sser betekende de winst voor Egypte, waarna de scheidsrech ter zelfs met alle kaarten van de wereld de orde in het veld niet meer kon handhaven. pioenschap 1986 met 2-1. Bij rust de vechtparij, was de stand nog 0-0. Na de pauze begon de wed strijd met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de overlede nen bij de aardbeving in Mexico. Daarna begonnen de vijandelijke botsingen, die vier minuten voor tijd escaleerden. Toen had de Egyptische invaller Nasser Mo hammed Ali juist voor de win- alle spelers zich op de vechtende meute stortten. De politie moest ingrij pen om de onruststokers uit el kaar te krijgen. Mexico bleek op voetbalge- bied in de eerste helft de beste ploeg. Na rust namen de Midde namerikanen door Espana al snel een voorsprong, die echter zes minuten later werd uitgewist de dollar. En aangezien alle race-teams in dollars worden uit betaald, wegen de inkomsten van de lokale sponsors en de toegangs prijzen niet meer op tegen de uitga- Ook de belangstelling van de te levisie voor de Grand Prix van Zuid-Afrika was dit jaar vanwege de apartheid minimaal. Normaliter zenden zeker 40 landen een Grand Prix uit, maar deze keer was het slechts een fractie van dit aantal. Televisie-maatschappijen die een Grand Prix willen uitzenden, beta- ADVERTENTIE DINSDAGAVOND 20.00 UUR LUGDUNUM-RCL LFC 35e Zilvermolen- Perfect/J^chilcö^rken toernooi Hilversum Ö35-4Q925 len een bedrag aan de FOCA, de organisatie van Formule-1-con structeurs, en de FOCA heeft dit jaar een dermate groot verlies gele den vanwege het uitblijven van de ze inkomsten, dat Bernie Ecclesto- ne, de president van FOCA, dat ri sico niet nog een keer zal willen ne- De race werd zaterdag voor on geveer 60.000, merendeels blanke toeschouwers, overigens verreden in een zeer grote hitte (een tempe ratuur van bijna 38 graden). Daar door hadden de coureurs grote problemen met de banden van hun auto's. Slechts 7 van de 22 gestarte coureurs haalden dan ook de fi nish. Al voor de start was het aan tal coureurs teruggelopen. Nadat de teams van Ligier en Renault, met de coureurs Tambay en War wick zich reeds vorige week had den teruggetrokken na sterke druk van de Franse regering meldde de Australiër Allan Jones zich zater dagochtend, enige uren voor de start, plotseling af vanwege een niet nader aangeduide ziekte. Ver moed werd, dat hij zich had terug getrokken na sterk aandringen van de Australische regering of de eige naars van zijn Lola-Hart auto. De wereldkampioen van dit jaar, Alain Prost, die derde werd achter Keke Rosberg, was ook bijna niet aan de start verschenen. Enige uren voor aanvang werd hij nog ge beld door een niet nader genoemde Franse minister met het verzoek alsnog van deelname af te zien. De Marlboro-wagens van Prost en Nicki Lauda verschenen overigens niet in de bekende sigarettenmerk- kleuren maar waren witgeschil derd, omdat de sponsor van deze wagens bevreesd was voor gevol gen in de Verenigde Staten, waar de race wel op het scherm ver scheen. Dit sigarettenmerk is na melijk nogal populair onder de zwarte bevolking van de States en om die reden waren ook reclame borden van dit merk langs het cir cuit verwijderd. Ook andere inter nationale sponsors hadden om die reden hun reclame-borden laten verwijderen. De Nederlander Huub Rothen- gatter, die de vorige week nogal wat aandacht kreeg in de Zuidafri- kaanse kranten vanwege zijn om streden uitlatingen over Zuid-Afri ka, kwam niet verder dan de eerste ronde. Hij moest al direct na de start uitvallen met technische pro blemen. Overwinning Jan Lammers VALLELUNGA (ANP) - Zes jaar na zijn Europese titel in de formule 3 kwam Jan Lammers tot een nieuw succes op het circuit van Vallelunga. Op de baan onder de rook van Rome, waaraan hij zulke goede herinneringen bewaart, won de Zandvoortse autocoureur giste ren de laatste race van de Europese titelstrijd in de Renault Alpine klasse. De overwinning van Lam mers was zijn derde van dit sei zoen. Eerder won hij in Monaco en Moza. In de strijd om het Europees kampioenschap in de merkencom- petitie eindigde Lammers door de zege in Vallelunga als derde. De Argentijn Laraurri, die met pech uitviel, was met de titel op zak aan de race begonnen. De Fransman Gouhier veroverde de tweede posi tie in het eindklassement. Fred Krab, de Noordhollandse coureur, kwam in zijn tweede race in de toerwagen-klasse tot de zesde plaats. Michel Bleekemolen viel met een kapotte turbo uit.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14