Chauvinisme in Warmondse raad Mali-reis verdeelt Voorschoten Warmond voor muziekschool 'Zendingswerk is veiliger' WD: 'Snoepreisje' Burgemeester: 'Afzeggen affronteert' Plaatsgenoot bekijkt theekoepel Monteur uit Zoeterwoude ontloopt cel 'Ja mits en nee tenzij' tegen brug over Vliet Bedrijfsongeval bij VAM REGIO LEIDEN VRIJDAG 18 OKTOBER 198 VOORSCHOTEN - Het is nog maar de vraag of de gemeente een Voor- schotense afvaardiging subsidie geeft voor een bezoekje aan de Ma- linese jumelagepartner Kring Kita. De fracties van CDA en de PvdA/ PPR waren weliswaar voor, maar D'66 had het over een dilemma en een meerderheid van de WD was ronduit tegen. Dit bleek gister avond tijdens een gecombineerde commissievergadering. De liberale fractievoorzitter H.J. Willemsen had er grote moeite mee geld uit te trekken voor de jumela- ge als dat niet direct ten goede komt aan "de arme Malinezen". "Het lijken al snel snoepreisjes, die een slechte indruk op de bevolking zullen maken", voerde hij aan. Ook met het eventueel afreizen van de burgemeester had hij grote moeite. Diens aanwezigheid bij het teke nen van een overeenkomst zou de "verkeerde indruk" kunnen wek- ken dat het gaat om een contract tussen twee gemeenten. Het CDA zag een heel ander ge vaar. "Als de reis niet doorgaat, is de kans groot dat de jumelage ver zandt", sprak fractievoorzitter S. Offringa. De christen-democraten zouden dat zeer betreuren en wil len dan ook 10.000 gulden beschik baar stellen. De ene helft moet ten laste komen van 1985, de andere helft ten laste van 1986. Het liefst zou de fractie zien dat de stichting jumelage Voorschoten-Kita het aanvult. Mocht het onvoldoende blijven, dan moet het aantal reizi gers maar omlaag. Over eventuele volgende reizen, wil de fractie pas praten als de reisverslagen binnen zijn. Dwangpositie Visser (PvdA/PPR) sloot zich bij het CDA-voorstel aan, uitgebreid benadrukkend dat ontwikkelings samenwerking ook een taak is van een lokaal bestuur. Hij betreurde het, samen met Aikens (D'66), dat de gemeente "enigzins in een dwangpositie zit". Wanneer de ge meente de Malinezen, die vorig jaar "onverwacht op bezoek kwa men", niet met een tegenbezoek zou vereren, zou dat hoog worden opgenomen. "Het zou echt een klap in het gezicht van de gasten zijn", aldus burgemeester P. Can- negieter in zijn pleitrede voor een tegengebaar. "Je maakt er iets ne gatiefs van". J. Aikens (D'66) vreesde juist dat de reis verkeerd zou uitpakken. "Het bekend worden van de reis kan tegen de jumelage gaan werken, als de bevolking ziet dat de helft wordt opgeslokt door reis kosten voor enkelen". Hij betreur de het dat niet over reizen was ge discussieerd voor het overver- wachte bezoek van de Malinezen. Niet alleen zit Voorschoten nu in een dwangspositie, maar ook han gen de gemeente verdere verplich tingen boven het hoofd: "Het •wordt een tweejaarlijks terugke rende reis. Ik kan het einde niet overzien". Burgemeester en wethouder Van Dalen temperden dit wat. De be volking kan verdere initiatieven steunen. En ook uit Den Haag kan het een en ander komen. A. Knop- per van de iumelage Voorschoten- Kita verklaarde dat nu al sponsor gelden en giften binnen zijn. Zijn collega T. Potma haalde ver volgens uit naar enkele politici. Hij vindt dat de gemeente zich niet voor het blok gezet kan voelen, nu de jumelage een succes blijkt. Ze moet gewoon 'ja' of'nee' zeggen te gen de band met de Derde Wereld gemeente. Als het antwoord ja is, gaat de reis door. Bij een ontken nend antwoord gaat de reis niet door en is het contact afgebroken. Visser en Aikens hadden hier grote moeite mee. "Je kunt niet met elkaar omgaan, zo van: je bent het met me eens, dus vind je alles goed wat wij doen", zei Visser. Ai kens had "geprobeerd gewetens volle vragen te stellen" en wil voor de beslissende raadsvergadering van volgende week weten of de be volking weet hoe hard de reis no dig is. U krijgt een voorstel, beloof de de burgemeester. Het onafhankelijk raadslid Vree ken opende de aanval op de han- W. "Wij hebben WARMOND - Niet de goed koopste en de door B en W uit gekozen Noordwijkse architect delswijze van B Ben van Egmond mag een re novatieplan voor de Warmond- se theekoepel in park Groot Leerust maken maar zijn colle ga Bob van Beek. Van Beek heeft wat de meerderheid van de Warmondse gemeenteraad w„cl„ sc. betreft op Van Egmond voor deèid'door dè'andere toclies" Sa- mondse architect in staat iets moois op de tekentafel te leggen". Zijn collega Slingerland besefte in- Warmond vijf goede architecten eens dat deze uitspraak wel eens die allen het plan zouden willen zou kunnen impliceren dat PW maken. U vraagt er slechts twee van wie er maar één uit Warmond afkomstig is", sprak hij luid. Openbaar Vreekens chauvinisme werd ge- dat hij een Warmonder is. De ris, fractieleidster van de WD, v. wethouders Van Schagen weet het college geen openbare i (CDA) en Dalhuisen (Progres sief Warmond) hielden gister avond tijdens de raadsvergade- schrijving ook weer niet hoeven te ring tevergeefs vast aan Van wat de hberale betreft. Al Egmond was het maar een tot Warmond be- Voor het maken van het restaura tieplan had het college van B en W Van Egmond en Van Beek uitge nodigd een offerte te maken. Die Van Egmond niet in staat acht c met iets moois voor de dag te ko men, schakelde zijn microfoon weer in en voegde eraan toe: "Dit is geen diskwalificatie van Van Eg mond. Men moet begrip kunnen opbrengen voor het feit dat zoiets Warmonds als de theekoepel bij voorkeur door een Warmonder moet worden aangepakt". Architect Ben van Egmond rea geerde vanochtend "zeer be droefd" op het nieuws dat hij bui ten de boot is gevallen. "Nee, ik ben niet boos, dat ligt niet in mijn aard. Ik had het heel graag willen ;Vacëê}k"ookTishjTÏ50Ö gulden duurder De Warmondse theekoepel is zo Warmonds dat alleen mag maken, ook al is hij duurder. Warmondse architect ARTSEN Leiden Oe weekenddienst begint zaterdag o aur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (allee voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwynenburg, Meijer, v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, I Ruiter, B. Janssen: >a 8 uur tot zo 24 uur: P. Tan, tel. 210894 spreekuur Schoenerwal 13. Groep 2 - Bergmeier, Pieterse, v. Geil Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rii Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. Middelsd gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum, 120266; spreekuur Hogewoerd 138. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Sm W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Ju gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, Sitterlaan 18, tel. 132877. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstra 43. tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Ri Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v, Waard, Arnou: Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Cr Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerste: tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders. Brandtstraat 29. tel. 760947. Leiderdorp R. v. Velzen en O. Du Ry v. Beest Holl tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.3 13 uur op Vlaskamp 16. tel. 891100 Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Rol lants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haas wijk: J.J. Vod zaat/G.A. van der Steenhoven, Queridj laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereil baar ook in het weekend. schrijving te hebben gehouden. Helemaal openbaar had die in- CDA-fractieleider Bonnet stelde Van Beek viel 1500 gulden vast dat er van kwaliteitsverschil- je, ja. Dat hadden we gedaan om dat we bij een vorige gelegenheid te duur werden bevonden in War mond". WARMOND - Alle fracties i Warmondse gemeenteraad hebben gisteravond gekozen voor voortzet- hierop neer dat Warmond alsnog uit de gemeenschappelijke rege ling zal treden als de andere deel- duurder uit dan die Van Van Eg mond die een prijskaartje van 4165 gulden aan de klus wilde hechten. len tussen Van Beek en Van Eg mond geen sprake was. "Maar Van Beek heeft een economische bin- ting van de Warmond deelneming nemende gemeenten anders beslis sen. De raad wilde deze clausule schrappen. Gevreesd wordt dat dergelijke bepaling een tijd- de streekmuziekschool. Een lange discussie die een langgerekte herhalingsoefening was van de de- Eenmaal bekomen van de teleur- batten in de raadscommissie finan- Wethouder Dalhuisen, die de afwe- ding met Warmond" zige burgemeester Hendrickx- Vlaar verving: "Beide offertes wa ren aan de lage kant. Wij wilden wikkelingen aan de raadstafel. De profiteren van het feit dat ze het al- fractie vroeg om een schorsing. Na lebei heel leuk vinden om de thee- te zijn teruggekeerd gaven de pro koepel ter hand te nemen. Een gressieven te kennen ook voor Van plan laten maken door onze eigen Beek te zyn. Duynhoven gaf als ar- dienst, zou veel duurder zijn". gument op: "PW acht de War- stelling voegt hij er nog aan toe: "Het is wel vreemd dat dit beurd. Het college meent ir dat er geen verschil in kwaliteit ging hieraan vooraf. War- ge- mond zal bij de muziekschool blij ven onder de voorwaarde die ook bij de meerderheid van het alge- tussen Van Beek en mij, anders meen bestuur van de school favo- zouden ze niet speciaal ons twee riet is. Dit betekent een andere hebben uitgenodigd om een offerte kostenverdeling. Voor Warmond te maken. Het ging dus louter de prijs. En nu zijn \yij goedkoper en gaat de zaak nog aan ons voor bij". pakt die zelfs iets gunstiger uit. Het college van B en W wilde aan een clausule aan het Warmondse besluit plakken. Die clausule komt bom onder de discussie is. "Het college moet onderhandelings ruimte blijven houden", vond WD-fractieleider Saris. Haar par tij heeft zelfs 10.000 gulden extra over voor de instandhouding van de school. De WD staat daarin overigens alleen. CDA-voorman Bonnet kwam nog eens uitgebreid terug op zijn voorstel dat hij in de raadscommis sie financiën lanceerde. Hij wil de kostenverdeling niet wijzigen en de kosten gelijk houden. Het onte vreden Noordwijk - dat in verhou ding tot het aantal Noordwijkse leerlingen erg veel moet betalen - moet meer leerlingen werven en in die gemeenten (waaronder War- imond) waar de verhouding aantal leerlingen-gemeentelyke bijdrage is scheefgegroeid, moet een leden stop komen. De christen-demo craat meende voorts dat het alge meen muzikaal (amv) vormen op scholen wat teveel van het goede zou zijn. "Niet te kwistig met mu ziek zijn. Amv op de muziekschool en de muzieklessen op school zijn voldoende". ZOETERWOUDE/DEN HAAG - De Zoeterwoudse onderhouds monteur F. A. Koppen heeft een ge vangenisstraf ontlopen door de president van de Haagse recht bank gisteren te beloven alles op alles te zetten om zo snel mogelijk de 25.000 gulden boven water te krijgen, die hij moet betalen aan G.H. Beukert-Arco Luchttechniek. Via een vorig kort geding had dit Opmeerse bedrijf voor elkaar ge kregen dat de Zoeterwoudenaar een dergelijke boete moet betalen als hij werkzaamheden verricht die hij eerder ook in dienst van dat be drijf heeft verricht Ze vreesde on eerlijke concurrentie. Koppen bleek koppig en wilde de dwang som niet betalen. Vandaar het kort geding. VOORSCHOTEN - Als de provin cie tegemoet kan komen aan de Voorschotense bezwaren tegen een Vlietbrug en alles betaalt, dan laat de gemeente weten met posi tieve belangstelling te willen on derhandelen. Harder kon burge meester P. Cannegieter het stand punt van de politieke partijen niet formuleren, gisteravond tijdens een gecombineerde commissiever gadering. Geen enkele partij liet een duide lijk ja of,nee horen. WD, CDA en D'66 zeiden "ja, mits (er wat wordt gedaan aan geluidoverlast, trillin gen, milieuaspecten en openbare orde)", Visser (PvdA/PPR) riep "nee, tenzij" en kwam eveneens uit op dezelfde punten. Een keuze tussen de twee tracés (ijsbaan en Raadhuislaan) kon gis- - De werkgroep 'Zoeterwoude en Ontwikkelingswerk' van links naar rechts. Op de voorgrond: A.M de Lange- S°onndrnn! A1 Kooiman, E.P.C Bax en E.C Holkamp-Last. Staand: J. Hulsbos, wethouder A.R van der Heijden, A.C.M Straat- za^bt dat "best positief mag zyn, mits de bezwaren worden weggewerkt". Daarna moet ze met de bevolking praten, mét informatie. Tijdens de onlangs gehouden hoorzittig wa§ die "nauwelijks voorhanden" en draaiden bezwaarmakers niet bij. Visser (PvdA/PPR) zei dan ook: "Inmiddels is mij duidelijk gewor den dat veel Voorschotenaren en middenstanders niet kapot zijn van de voordelen, maar wel van de nadelen". Nee tenzij, dus. i Dam, Palestinalaan 2 Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13. Vool hout, tel. 02522-10140. Wassenaar Noord: R. van Niekerk, Van Polanej park 92, tel. 19014; zuid: J. Stuyfzanj Van Polanenpark 138, tel. 12460 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst va de apotheken in de regio Leiden, wori waargenomen van vr 18 tot vr 25 okti ber door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, La den, tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leidd dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Hel Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, ti 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.j Wouw: H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, La den, tel. 144323. Voor de praktijk van Duün, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 26 Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Branc Homanstraat 1, Rijnsburg, t^l. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leide dorp en Oegstgeest wordt waargen men door: W.F. Beerman, Prinsessekade 1, Leide tel. 142100; spreekuur za en zo om j Voorschoten, Wassenaar: J. Sauerbier Couvee, Van Beethovei laan 69b, Voorschoten, tel. 01717-4252J WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 hofenJac. Paardekoper. ZOETERWOUDE - Het Zoeter woudse missie- en zendingswerk krijgt 8000 gulden voor ontwikke lingshulp. Progressief Zoeterwou- de deed vorig jaar in het kader van Haarlemmerstraat 73, disco met optre- de landelijke aktie 'Eén voor Afri- Jde groep 'Weekend at Waikiki', ka' het voorstel om gemeentelijke hulp aan hongerend Afrika te ge ven, maar van deze oorspronkelij ke bedoeling is gisteravond niet veel overgebleven. In de eerste ver gadering van de werkgroep 'Zoe- Clubhuis Matilo - Zaanstraat, bingo, 20 terwoude en ontwikkelingshulp' merkte slechts één lid op: "Moet VRIJDAG den 20.30 Le Bambu - Herenstraat, optreden het zigeunerorkest Csérdès, 21 uur. Clubgebouw LDWS - Voorschoterweg, receptie Fourty Four Degrees, 20-21 De Linde - Herenstraat, bingo-avond, 19.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Strom- boli', 21.15 uur. Groenoordhallen - auto-inruilfestival, tot 22 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - auto-inruilfestival, 10-17 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt9.30-17 uur. Warmond Gebouw Gemeentewerken - van de Woudestraat, open huis brandweer, 13- 16 uur. Zoeterwoude Korte Miening - activiteiten 80-jarig Ca- sa Materna, met wielerronde en vaar tochten Blauwe Grot, hele dag. Loethe-terrein - afsluitende feestdag Ca- sa Materna, 13-24 uur. Leiderdorp Politiebureau - Hoogmadeseweg, con trole fietsen voor iedereen, hele dag. het projekt per se iets met zending te maken hebben?" Wethouder van financiën A.R van der Heijden (CDA): "Alles is nog mogelijk". Echter vijf van de zeven leden van de werkgroep hebben een dui delijke voorkeur voor 'religieuze' hulp. Zo onderstreept Jac. Paarde- koper van 'Missie en Ontwikke ling' de veiligheid van zijn club en spreekt zijn angst voor een grotere organisatie uit: "Er blijft dan zo veel aan de strijkstok hangen". "Een jaar of zeven, acht geleden kregen we van een anonieme gever een fiks bedrag. We vonden het geld met het briefje: 'Naar de Sa- hellanden sturen'. Daar is het dan ook terechtgekomen. Pater Baaie mans heeft ons een brief terugge stuurd waar tot op de laatste knaak aangegeven staat hoeveel ezels en ploegen hij ervoor heeft gekocht". 'preekt voor eigen parochie': "In Ghana is het projekt tegen het analfabetisme goed op gang. Pas toor Reiziger heeft 60 dorpen on der zijn hoede. Hij leert de mensen de bijbel lezen, maar heus niet die alleen. Kunnen lezen werkt door op bijvoorbeeld de eigen water voorziening". Zo richt E.P.C. Bax van de Unie School en Evangelie zich met haar vereniging meer op verbetering van onderwijs in Kenia en Zuid- Amerika en A.C.M Straathof op de Bisschoppelijke Aktie. De afwezi ge A. Verbene is de afgevaardigde van de "Missie Thuisfront Meer burg" in de werkgroep. Verant woordelijk voor de samenstelling van de werkgroep is secretaris J. Hulsebos. Contact A.M de Lange-Kooiman deed het voorstel om via de NOVIB dorpen te 'adopteren': "Een grote organi satie achter de hand hebben, die weet waar het geld het hardst no dig is, werkt beter. De NOVIB heeft veel kleinschalige projek- ten", aldus De Lange-Kooiman, die zelf een aantal jaren in Afrika ge woond en gewerkt heeft voor de Stichting Vrijwilligers Nederland. Het voorstel kreeg niet veel res pons. "We moeten het plan Zoeter- Ook E.C Holkamp-Last, vrijwil- wouds houden, de bevolking moet lig werkzaam in het zendingspro- jekt tegen analfabetisme in Ghana het i i toe is. Ook i projekt te beginnen, dat werkt al leen verwarrend voor de Zoeter woudse bevolking. Bij het opzet ten van een nieuw plan heb je te maken met mensen die je niet kent, terwijl wij nu genoeg contac ten hebben met Zoeterwoudse en Nederlandse missionarissen, waar in we alle vertrouwen hebben", zo sprak E. C Holkamp-Last. De wethouder relativeerde het meningsverschil: "Laten we wel wezen, we praten over een flutbe- ■drag. Het gaat niet om een dankje wel en een briefwisseling, maar we moeten voorkomen dat het geld op een plek komt waar mensen alleen mooi weer spelen, terwijl ergens anders mensen doodgaan van de honger". Deze redenering kan de wethouder combineren met de plannen om het geld uit te keren aan de Zoeterwoudse projekten van dit moment. Verdubbeling van het bedrag door de aanvraag van een rijkssub sidie is mogelijk volgens de wet houder en de ambtelijke secretaris J. Hulsbos. Als er ergens een wa terput moet worden gebouwd die 80.000 kost, terwijl de werkgroep over vijf jaar maar 40.000 tot haar beschikking heeft, bestaat de mo gelijkheid om het rijk om aanvul ling te vragen. "Zoals het er nu uit ziet, gaat dat niet door, want het Rijk geeft geen geld als de steun wordt verdeeld. In dit geval over de projekten binnen Zoeterwoude. Maar je weet maar nooit". het ijsbaantracé. De woningen staan daar niet zo dicht op de aan te leggen weg en de kruispunten worden beter gespreid. Dat in dat geval verkeer sluipt via de Prof. Einsteinlaan, zoals B en W aanvoe ren, gelooft de liberale leider H.J. Willemsen niet. "Het kan net zo goed andersom zijn". Bij J. Aikens (D'66) was van eer\ voorkeur voor een bepaald tracé niets te merken. Hij vindt ook dat Voorschoten niet meer kan doen dan een principe-besluit nemen, VOORSCHOTEN - Een 42-jari- ge Leidse medewerker van de Voorschotense stichting VAM, het opleidingsinstituut voor het motorvoertuig-, tweewie- Ier- en aanverwant bedrijf, is gistermiddag tijdens het schil deren van het gebouw aan de Rouboslaan van de steigers af gevallen. Hij brak daarbij zowel zijn heup als zijn schouder. De man werd overgebracht naar het AZL. De politie heeft de ar beidsinspectie ingeschakeld. Het vermoeden bestaat dat de steiger niet aan de eisen vol deed. Zoeterwoude verdiende 6 ton in 1983 ZOETERWOUDE - De ge meente Zoeterwoude heeft in 1983 ruim zes ton verdiend. Dat is bekend geworden nadat de rekeningen van de gemeente zijn gecontroleerd. Van déze meevaller is 230.000 gulden ge bruikt om in 1984 gedane inves teringen sneller af te schrijven. Daarmee schept de gemeente een rooskleuriger uitgangspo sitie voor jaren '86 en later. Het resterende batige saldo van iets meer dan vier ton wordt ge stort in de resètye-rekening voor de automatisering van de gemeentelijke administratie. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) i van 8.30-17.00 u .-vrij. (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Anceaux, tel. 070-237254, C. Juflermans- Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel 071-763080. F. Terwijn. tel. 02522- 14192, D. Vink, tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071)144941 65,70 1 89,30 131,40 250,90 345,20 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR W.tte Singel 1Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen. Parijs. Was hington, Rome. Madrid, Mexico-City, Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2