Geheimzinnigheid rondom Oranje-elf «rij-»" 'Ook Ajax heeft type als ik nodig' Scifo speelt niet Derde remise Timman in kandidatenstrijd MancUikova superieur Groen licht voor Spelen Beenhakker geeft opstelling niet prijs DINSDAG 15 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 11 DOOR RUUD PAAUW Die Beenhakker - het is en blijft een rare sinjeur. Jokkenbrokken over het feit dat het Nederlands elftal in het week einde nog een oefenwedstrijdje (tegen FC Den Bosch) speelt, om dat hij dénkt dat hij dat geheim kan houden. Het is van een bijna stuitende naïveteit. Van zo'n wedstrijd weet toch al gauw een man of vijftig af, als je behalve de beide elftallen en de coaches iedereen meetelt die er een pietsie mee te maken heeft - van de teamarts tot de terreinknecht. Welnu, alles wat in dit land be kend is aan meer dan twee perso nen, lekt op zeker moment uit. Daar kun je donder op zeggen. Er is zelfs nog een journalist bij het partijtje geweest. Hij volgde FC Den Bosch dit seizoen nauw gezet, wist dit keer dat de spelers ergens naar toe werden gebracht maar niet waarnaartoe. Hij reed eenvoudig achter de spelersbus aan en klom in Zeist over het hek, want dat soort jongensboeken stunts krijg je dan. Over zijn aanwezigheid heeft Beenhakker later nog luidruchtig gevloekt. Waarom móest zoiets nou ge heim blijven? Om het Grote Krijgsplan niet prijs te geven waarmee de Belgen straks zullen worden opgerold? Hier past kort, onstuimig gelach. Een béétje han dige coach had natuurlijk ge woon open kaart gespeeld, juist omdat-ie wéét dat elke verheime lijking zinloos is. Zondagavond zei Beenhakker voor de tv dat het Nederlands elf tal tegen de Belgen niet rond de 16-meterlijn moet blijven han gen, maar "een stuk lef, een stuk brutaliteit, een stuk bluf' moet tonen. Breeduit over lef praten, pardon een stuk lef, terwijl je an derzijds zelf uiterst benauwd doet over de openbaarheid van een simpel oefengevalletje. Je moet maar lef hebben, hoor. Als u begrijpt wat ik bedoel. België-Nederland, Nederland- Bélgië - het worden twee rotwed- strijden. Ga maar na. Twee elf tallen die, tot de nok toe gevuld met vrees voor elkaar, op resul- tadt uit zijn. Dat wordt dus een hoop gesjor, getrek, geduw en veel achteruit-voetbal. Maar kij ken doen we natuurlijk toch alle maal. In de doos van Pandora zit nu eenmaal altijd nog de Hoop Forum (1) Wie houdt er nu in hemelsnaam op zaterdag om tien uur in de ochtend een forumdiscussie? U en ik natuurlijk niet, wij kij ken wel mooi uit. Je draait je op dat tijdstip nog eens om of maant je kinderen om thee te zetten en als je het dan toch niet langer kunt harden in bed dan ga je de hond uitlaten of hardlopen in de bossen, maar een forum - nee, nee. De Leiderdorpse hockeyver- eniging Alecto, die het afgelopen weekeinde haar kunstgrasveld in gebruik nam, vond echter dat het heel goed kon en zo schaarde een panel bestaande uit Jan Albert Dop (voorzitter), Max Geldens voorzitter Stichting Olympische Spelen 1992 in Amsterdam), Krijn Reitsma (directeur van de MONTPELLIER (ANP) - Bij het kandidatentoernooi in Montpellier heeft Jan Timman ook de derde achtereenvolgende partij tegen een Sovjetrussische grootmeester met een remise besloten. In tegenstel ling tot de duels met Smislov en Tsjernin deden zich tegen Alexan der Beljavski geen hektische tafe relen voor. Het enige, was dat de serie zet-herhalingen werd voort gezet zonder dat één van beide spe lers de reglementaire remise claim de. Uiteindelijk zei Timman op de 33ste zet: „OK draw" en werd de overeenkomst met het schudden der handen bezegeld. Het derde achtereenvolgende ge lijkspel heeft de kansen van de Ne derlandse grootmeester niet se rieus aangetast. Het gaat in Mont pellier niet om één maar om vier NAGOYA (Reuter/SID) - Ook de regen kon Hana Mandlikova de winst niet beletten in de beslissen de partij van de finale om de Fede ratie-beker in Nagoya. De winna res van het toernooi om de open Amerikaanse tennistitel zette Tsje- cho-Slowakije maandag tegen elf- voudig kampioen de Verenigde Staten op 2-0, nadat Helena Suko- va zondag voor het eerste punt had gezorgd. Mandlikova en haar te genspeelster Kathy Jordan konden hun partij die dag niet afmaken wegens de hevige regenval. De ontmoeting tussen Mandliko va en Kathy Jordan was bij een stand van 7-5, 3-0 afgebroken. Mandlikova, derde op de wereld- ranglijst, was kennelijk geïnspi reerd door de nattigheid. In de 23s- te finale van de strijd om de Fede ratie-beker had ze maandag tien minuten nodig om van 3-0 op 6-1 te komen. De winst van de Ameri kaanse vrouwen in het dubbelspel was daarna een formaliteit. Door de zege van 2-1 prolongeerde Tsje- cho-Slowakije voor de tweede maal haar titel. COACH BEENHAKKER juist genoemde stichting), Anton Koningsveld (voorzitter Kamer van Koophandel regio Leiden), Elsemiek Havenga-Hillen (hoc key-international), Joost Bel- laart (assistent hockey-coach Ne derlands elftal) en Rien Bal (ge meente Amsterdam zich op dat vroege uur met een 50-tal geïnvi- teerden in een zaaltje van hotel Ibis om te praten over a) de Olympische Spelen van 1992 en b) ervaringen met kunstgras. Aan dat laatste, voor de hoc key sport juist heel belangwek kende onderwerp kwam men door tijdgebrek niet toe, zodat El semiek Hillen en Bellaart met hun kennis van zaken bleven zit ten, maar daar zat kennelijk ver der niemand mee. Waarom er bij de ingebruikne ming van een hockeyveld in Lei derdorp over de Spelen van 1992 moest worden gepraat, maakte forum-voorzitter Dop temidden van enige hilariteit duidelijk: "Onze kindertjes kunnen op ons kunstgrasveld nu in elk geval goed worden voorbereid om aan de Spelen van 1992 deel te ne- Forum (2) Uit de forumdiscussie liep geen bloed, hetgeen ook te verwachten was. Het keurige hockeyvolk mikt vooral op de juiste sfeer en daarin passen geen scherpsnij dende vragen. Sinds gisteren is de kogel door de kerk, de regering zal steun ge ven aan het Olympisch project, maar dat wisten we zaterdag nog niet. Waarom duurde dat toch zo lang, wilde iemand we ten. Reitsma: "Dat komt omdat de overheid anders begroot dan particuliere bedrijven. Men kijkt alleen naar de kosten en telt de baten niet, hoewel die op het ge bied van belastinginkomsten en accijnzen ongetwijfeld aanzien lijk zullen zijn. Die kosten nu moeten over de diverse departe menten worden verdeeld en zoiets kost tijd". Reitsma ziet het Olympisch fes tijn voor Nederland als een stukje élan, we kunnen weer eens wat aanpakken" en verder "als een zeer groot ondernemerspro ject". Bij die laatste opmerking zal de grafsteen van De Couber- tin in Lausanne ongetwijfeld wat van zijn plaats verschoven zijn. Bepaald niet gelukkig was Reitsma met de houding van sommige gemeenten die volgens de plannen ook wat van de Spe len te organiseren krijgen, voor wedstrijden e.d. "Ze willen niet alleen dat de accommodaties daarvoor worden aangepast, wat redelijk is, maar ze willen ook dat die na de Spelen in de oorspronkelijke staat Worden te- plaatsen, die toegang geven tot de halve finales van de cyclus om het wereldkampioenschap. Al is na tuurlijk de hoofdprijs van 30.000 Zwitserse franken niet te versma den. Als de verwachtingen worden bewaarheid, maakt Arthur Joesoe- pov zich los van de rest van het veld. De indrukwekkend behaarde wereldjeugdkampioen van 1977, die keurig in het pak is gestoken sinds Franse kranten hebben ge schreven, dat de boerse lucht van de Oeral nog om hem heen hangt, zette zondag Nogueiras in twintig zetten van het bord en bereikte een dag later tegen landgenoot Soko- lov een gunstig staand eindspel. Vooralsnog wordt de groep aan gevoerd door de benjamin van het gezelschap. Nigel Short profiteer de in een open Siciliaan met graag te van een blunder van Zoltan Ri- bli. De Hongaarse grootmeester had zijn nachtrust opgeofferd aan de analyse van het tweemaal afge broken duel met Beljavski. Die stelling is langzamerhand een mi niatuur geworden, zo weinig stuk ken staan er nog op het bord. Maar nog steeds heeft Ribli een pion Zijn Landgenoot Portisch, die tenminste evenveel tijd had be steed aan de nog uitstaande partij tegen Spasski, was beter tegen de vermoeienissen bestand. In een da- me-indier zette hij Spraggett zo vast, dat deze geen vin meer kon verroeren. De arme Canadees deed in hoge tijdnood nog wel elf zetten in één minuut, maar keek toen te gen een volledig geruïneerde stel ling aan. De uitslagen van de partijen, die maandag zijn gespeeld voor de derde ronde, zijn: Spraggett (Can) - Portisch (Hon) 0-1; Nogueiras (Cub) - Seirawan (Vst) 1/2-1/2; Sokolov (Sov) - Joesoepov (Sov) afge broken; Smislov (Sov) - Tal (Sov) 1/2-1/2; Tsjernin (Sov) - Vagapjan (Sov) 1/2-1/2; Beljavski (Sov) - Timman (Ned) 1/2-1/2; Short (Eng) - Ribli (Hon) 1-0; Spasski (Fra) - Kortsjnoj 1/2-1/2. De stand: 1. Short 2 pnt; 2. Portisch en Joesoe pov 11/2+1 afgebroken partij: 4. Kortsjnoj, Tsjernin, Timman, Tal en Sei rawan 1 1/2; 9. Beljavski, Smislov, Va- ganjan. Spasski en Sokolov 1 1 afg.; 14. Nogueiras en Spraggett 1; 16. Ribli 1/2 1 afg. DEN HAAG (ANP) - Het kabi net heeft het licht op groen ge zet voor de kandidatuur van Amsterdam voor de Olympi sche Zomerspelen in 1992. Dit heeft een woordvoerder van de minister-president gisteren meegedeeld na afloop van het kabinetsberaad. Volgens zijn zeggen heeft het kabinet „openstaande vraagpunten met betrekking tot de Olympische Spelen geregeld, en geconclu deerd dat de kandidatuur van Amsterdam kan worden ge handhaafd". Burgemeester en wethouders van Amsterdam reageerden maandagavond verheugd op de beslissing van het kabinet. „Een groen licht waar we enige tijd op gewacht hebben", aldus wethouder Walraven (sportza ken), „maar nu kunnen we op volle snelheid door". Hij voeg de eraan toe dat er bij de ge meente begrip en waardering is „voor de ernst en de nauwge zetheid waarmee de plannen door de rijksoverheid zijn be keken". Amsterdam wil nu met de stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 snel in over leg treden over de ligging van enkele accommodaties. Het be treft de plaats van het interna tionaal media centrum, de ten- nisaccommodatie en de oefen atletiekbaan. Verder moet er duidelijkheid komen over de exploitatie, de restwaarde en het na-olympisch gebruik van het nieuw te bouwen olym pisch stadion. ZEIST (GPD) - Na een afwezig heid van tien maanden keert Ro nald Spelbos terug in het Neder- lands elftal. Onder Jan Zwartkruis, Rob Baan, Kees Rijvers en Rinus Michels bracht hij het tot twaalf in terlands, maar door de sinds zater dag niet meer ongeslagen Leo Beenhakker werd hij niet eerder uitverkoren. Blessures hielden de rijzige ex-Utrechter weg uit de na tionale trots en bij het begin van de competitie ook uit Ajax' eerste. Maar via de reserves en dank zij de kwetsuur van Edo Ophof keer de de 31-jarige rots in de branding terug aan de top. „Ze hebben ge probeerd me kapot te krijgen, •maar ik ben er weer", die woorden mompelde de voorstopper voor de wedstrijd tegen eerste-divisieclub Vitesse, toen het Nederlands elftal de voorbereiding op het duel tegen de Belgen begon. „Door die blessu re had ik bij Ajax de voorbereiding niet mee kunnen maken, de ploeg draaide fenomenaal. Voor Spelbos was geen plaats meer, ze schreven me af. Ook al omdat volgens de verhalen Johan Cruijff niet gechar meerd was van mijn speelwijze. Die berichten hebben op mij als doping gewerkt. Maar je ziet het, ook Ajax heeft een type voetballer - als ik nodig". Spelbos wordt morgenavond be last met de bewaking van Erwin Vandenbergh, een bekende uit de jaren dat hij met Club Brugge zijn brood verdiende. „Ik heb een keer of vijf tegen Vandenbergh ge speeld, ik herinner een nederlaag met 6-1, of hij toen doelpunten ge maakt heeft, dat weet ik niet meer. Vandenbergh is een sluipmoorde naar. Je denkt dat je hem in je zak hebt en dan is hij er. Ruud Geels had dat ook, je loopt 85 minuten achter je tegenstander aan, dan ruggebracht". Reitsma zei het niet, maar aan zijn hoofd kon je zien dat hij dat een kruideniers mentaliteit in het kwadraat vond. Eén der toehoorders had er toch wel begrip voor. "Stel, je zet het nieuw te bouwen stadion in Leiderdorp. Al krijgt de gemeen te dat stadion na de Spelen voor niets dan nog zit je met de niet geringe jaarlijkse onderhouds kosten". Reitsma: "Meneer, daarom hebben we ook besloten dat nieu we stadion niet in Leiderdorp te bouwen". U ziet het, de humor bloeide, ondanks het matineuze Naar goed vaderlands gebruik werd nog lang over de vraag "wat kost het allemaal" doorge praat. Dat deed, merkwaardig genoeg, niet een commercieel denkend man als Koninasveld. Hij hoopte vooral dat het sociaal- culturele aspect bij de Spelen een rol zou spelen, "al ben ik mis schien de laatste die dat zou mo gen zeggen". Je hoort de laatste tijd steeds meer over dat kunstzinnige ele ment. Prof. De Swaan heeft er in een boek ('De Olympische Hoog te') onlangs ook aandacht aan besteed. Ik verwacht daar eerlijk gezegd heel weinig van. Bij nog geen enkel Olympisch festijn is dat gelukt. De relatie cultuur/ kunst-sport is altijd bloedarm geweest. Het lijkt wel of die twee elkaar afstoten. Elsemiek Hillen en Bellaart constateerden dat men in Neder land nog niet erg warm loopt voor de Spelen in Amsterdam. "Dat zou wel moeten gebeuren want dat heeft een uitstraling naar het buitenland". Hillen meende dat het wel eens kon lig gen aan het feit dat topsport in ons land nog altijd "een vies woord is, wat je ook steeds weer merkt als mensen terwille van hun sportbeoefening een studie regeling proberen te krijgen". Af en toe leek het er in de dis cussie op alsof Amsterdam al ze kér van de organisatie in 1992 is, maar die beslissing valt pas in oktober volgend jaar. Wat voor kans maakt Amsterdam eigen lijk? Reitsma: "Er zijn op dit mo ment zeven kandidaten, maar een aantal is nauwelijks serieus te nemen en zal zich ook wel te rugtrekken. Wij verwachten dat het zal gaan tussen Amsterdam en Barcelona. Ik acht de kans dat Amsterdam de Spelen krijgt op 40 tot 50 procent". Geldens: "Ik houd het op tenminste 50%. In elk geval staan onze kansen goed ge noeg om de tijd te rechtvaardi gen die er nu in wordt gestopt. Onze approach (benadering) is die van de underdog. We willen aantonen dat een klein land met een klein budget de Spelen ook kan organiseren, dat het niet al tijd grote landen met grote bud getten behoeven te zijn. En dat ligt wel goed bij een aantal leden van het Internationaal Olym pisch Comité". Tja, wie gaat het worden. Bar celona heeft het nadeel van de ETA met zijn nooit eindigende terreurdaden, verder hebben de Spanjaarden het WK voetbal en het WK schermen zeker niet vlek keloos georganiseerd. Maar ze hebben er wél de zon, waar de verwende heren van het IOC met hunne dames gaarne in vertoe ven. Wie niet trouwens. Amster dam heeft wellicht veel te bieden, organisatorische degelijkheid, alleen... geen zon. Toen afgelopen zomer twee IOC-leden Nederland bezochten ten tijde van Sail Am sterdamzei een van hen ver- Kinderachtig De hockeyclub Alecto had ge hoopt premier Lubbers, een en thousiast hockeyer, voor de ope ningsmatch van het kunstgras veld te strikken. De toezegging was er al; de minister-president zou met een helikopter worden aangevoerd. Op het laatste mo ment kwam er echter een kink in de kabel. De CDA-afdeling Lei derdorp schreef partij-voorzitter Bukman dat het hier om een poli tiek omstreden kwestie ging, "het beleidsplan Leiderdorp is geweld aangedaan". De aanleg van het kunstgrasveld stond aanvanke lijk als 26ste op de voorkeurslijst en was tegen de zin van het CDA naar voren geschoven. Bij de sub sidietoekenning had het CDA dan ook tegen gestemd. Lubbers liet Alecto vervolgens weten "niet in de gelegenheid te zijn" om te komen. Logisch. Het laatste wat hij wil is in een poli tieke dorpsrel verzeild raken, ze ker als zijn partijgenoten dat er van willen maken. Het is uiteraard het goed recht van het CDA tegen die subsidie te zijn. Er zijn inderdaad belang rijker dingen denkbaar dan de aanleg van een duur kunstgras veld. Maar als zo'n besluit langs de normale, democratische weg is genomen, dien je je daarbij neer te leggen. Door op te treden zoals het CDA-Leiderdorp nu deed, heeft het bewust afbreuk probe ren te doen aan een feestelijke, historische dag van de hockey club. Daar zijn maar twee woor den voor: klein en kinderachtig. Dat hele CDA-Leiderdorp moet maar gauw lid worden van Alec to, dan léren die lui hopelijk eens dat verliezen óók bij het spel hoort. ZEIST (GPD) - Leo Beenhakker maakt vanavond na de training in het Brusselse Astrid- park de namen van zijn elf spelers bekend, zonder in te gaan op de taakverdeling en zonder mededelingen te doen over de een dag te volgen tactiek. „Het is een modegril geworden dat iedereen van de hoed en de rand weet. In het belang van het Nederlandse voetbal werk ik daar dit keer niet aan mee. De verrassingen ziet de tegenstander 's avonds wel, die hoeven ze woensdag niet in de krant te lezen". Ronald Spelbos: "Ze hebben geprobeerd me kapot te krijgen, maar hier ben ik weer" (toto gpd> Spelbos weer terug in Oranje komt er een situatie dat je een te genstander van een ander moet overnemen en daar profiteert zo'n Vandenbergh van. En dan heb je het als mandekker toch niet goed gedaan". De terugkeer van Ronald Spel bos in de verdediging met naast zich Michel van de Korput was voor de Belgische bondscoach Guy Thijs reden de beweeglijke Nico Claesen te verkiezen boven Czerniatynski. „Ik denk dat de kleine en vinnige Claesen het die lange kerels met zijn draaibewe- gingen lastiger kan maken dan de grote Alex", verklaarde de collega van Beenhakker. Voor de laatste is de komst van welke spits dan ook geen reden om zijn nog steeds niet vrijgegeven op stelling te wijzigen. En ook de drie met het hoofd gescoorde doelpun ten van FC Den Bosch brengen hem niet op andere gedachten. De afgeschrevene keert terug. „Ik heb daar nooit over ingezeten. Je kan nooit 34 wedstrijden met dezelfde ploeg spelen", meldt de voorstop per, die van het laatste halfjaar ge leerd heeft. „Ik voetbal alleen nog als ik hon derd procent fit ben. De tweede helft van de vorige competitie ben ik steeds geblesseerd geweest, dan dit weer, dan dat. Middenvoets beentje gebroken, enkelblessure, soms leek het wel of ze met messen in mijn hiel zaten te prikken. Ik was net weer aan het trainen toen Ophof geblesseerd raakte. We had den nog kans op het kampioen schap, het duel tegen Feyenoord stond voor de deur. Je speelt, je forceert, en krijgt van alle kanten nog commentaar ook. Daar bedank ik in de toekomst voor. Op het ni veau van Ajax kun je niet meeko men als je maar voor de helft fit ftent. Die les heb ik geleerd". De bondscoach voelt er niets voor Guy Thijs wijzer te maken, van daar een oefenwedstrijd tegen FC Den Bosch achter gesloten deuren, een koude oorlog rond de opstel ling die tot dinsdagavond voort duurt en geheimzinnigheid over de tactiek. Of Guy Thijs zich door een geheimzinnig waas rond Oranje laat verrassen. „Je kunt allicht een poging wagen", zei de bondscoach. De geheimzinnigheid rond de partij tegen FC Den Bosch leidde in het Belgische kamp tot hoonge lach en bracht Beenhakker ook te genover de Nederlandse pers die hij vrijdag verzekerd had dat niet meer geoefend werd. „Het sport centrum is ons huis, je hebt toch het recht in je eigen huis iets te re gelen zonder dat je daarbij allerlei mensen uitnodigt". Voor de kwalificatiewedstrijd uit tegen Cyprus speelde Rinus Mi chels ook een partij zonder pu bliek, hij wilde verborgen houden dat Ernie Brandts in de spits opge steld stond. Bij Michels' geheime partij hield een journalist zich niet aan het verzoek weg te blijven en daar is de bondsmanager nog steeds verontwaardigd over. Het plan om niets te zeggen over de wedstrijd tegen FC Den Bosch werd dan ook ingegeven door Beenhakkers directe chef, de ver dediging van het leugentje om bestwil liet hij gistermiddag over aan Beenhakker zelf. „Voor de kwalificatiewedstrijd tegen België heeft het Belgische elftal verloren van de militaire ploeg. Ik heb daar bijna niets over gelezen. Dat kan hier niet, altijd wordt naar het re sultaat gekeken. Wat hebben we niet aan vuile was over ons gekre gen na de wedstrijd tegen Vitesse. Moeten we morgen tegen FC Den Bosch spelen én gaat het om de punten dan winnen we ruim, maar zaterdag ging het niet om het resul taat maar om het uitproberen van allerlei zaken". In de eerste helft liep dat goed. „Meer dan hoopgevend", zei de bondscoach die Ruud Gullit achter de voorhoede in een vrije rol liet spelen en die Marco van Basten de opdracht meegaf meer initiatieven te nemen dan bij zijn club van hem verwacht wordt. De tweede helft viel Oranje helemaal terug. „Zelfs in kermiswedstrijdjes moet je ar beid leveren. Doe je dat niet, dan is het over en uit. De verdediging mag je daarvan de schuld niet ge ven, het begint al in de voorhoe de". Tevredenheid overheerste bij Beenhakker: „We hebben in de eerste helft iets neergezet waar we verder mee kunnen, dat telt en niet de uitslag". Beenhakker voor de eerste maal tijdens zijn dienstverband bij de voetbalbond bits. „Dit is een ambt waarin je niet veel vrienden maakt", ervaarde hij inmiddels. „Bij ons is het een opgefokt sfeer tje, bij de Belgen gaat het ontspan nen toe. Ik lees niets anders of Thijs rookt een sigaartje, drinkt een whisky, zegt dat het jammer is als België de eindronde niet haalt, maar geen ramp. Wij zitten hier niet klaar met feestverlichting, si garen en ballonnen. Toen ik kwam waren we uit de race, via de achter deur kunnen we alsnog naar Mexi co. Dat besef veroorzaakt span ning. Dat is niet ongezond". Beenhakker gelooft niets van de ontspannen sfeer bij onze zuiderburen, het is onderdeel van de koude oorlog vooraf. Zoals het uitblijven van de Nederlandse op stelling daartoe behoort. Want met wat kan Beenhakker Thijs verras sen. Hij zal Ronald Spelbos heus niet in de spits opstellen. „Ik heb vijf aanvallers in mijn selectie, daarvan spelen er vier", verklapte Beenhakker. „Spelen op de nul zo als FC Porto deed tegen Ajax, kun nen we niet, dan komen we achter in te veel onder druk te staan. We zullen aanvallen, we gaan naar Bel gië om te winnen". Joop Hiele, Edo Ophof, Ronald Koeman en Michel Valke bekijken BRUSSEL (ANP) - Enzo Scifo, de middenvelder van Anderlecht en het Belgische elftal, speelt woensdagavond niet mee tegen Nederland. Scifo werd gisteren bij de training in het Heizelsta- dion niet fit bevonden door bondscoach Guy Thijs. „Het draai en, keren en kappen, ging nog niet naar wens. Scifo is onvol doende hersteld van die enkelblessure", verklaarde Thijs na af loop. „Daarom heb ik nu de knoop maar doorgehakt en definitief gekozen voor Leo Vanderelst van Club Brugge". De vrijgekomen plaats op de reservebank wordt ingenomen door Leo Clijsters van Waterschei. Clijsters voegde zich maan dag op verzoek van Thijs bij de selectie. Ook doelman Jean- Marie Pfaff trainde gisteren in Brussel mee. De Beierse Belg trad zelfverzekerd op en had kennelijk zijn laatste verrichtin gen in het doel van Bayern München al van zich afgezet. „Die blunders van vrijdagavond tegen Bochum? Reken er maar niet op, dat ik die morgenavond weer maak". dat vanaf de bank, vraag is wie de vijfde bankzitter wordt. Waarbij het waarschijnlijk gaat tussen Si mon Tahamata en Rob de Wit. Vermoedelijke opstelling: Van Breukelen; Van de Korput, Spel bos, Van Tiggelen; Wijnstekers, Gullit, Rijkaard, Van de Kerkhof; Van Easten, Kieft, De Wit (Taha mata). Discussie om bekerduel in Spakenburg BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (GPD) - Burgemeester. Groen van Bunschoten-Spakenburg aarzelt of hij toestemming zal geven voor de wedstrijd Spakenburg-FC Den Haag op zaterdag 23 november in Spakenburg. Groen wil eerst een gesprek met vertegenwoordigers van FC Den Haag en de plaatselij ke politie afwachten alvorens hij goedkeuring zal hechten aan dit duel met een verhoogd risico (van wege de beruchte aanhang van FC Den Haag) in de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker. De KNVB heeft intussen met het oog op de druk bezochte week markt in Spakenburg de organise rende vereniging al geadviseerd om het aanvangstijdstip te ver schuiven naar de avond. „Maar dat zie ik eerlijk gezegd niet zo zitten", aldus Groen. „Niet zozeer vanwege het spelen bij kunstlicht, alswel door de mogelijke problemen die na de wedstrijd kunnen ontstaan. De praktijk heeft immers uitgewe zen dat in het donker de zaken moeilijker onder controle kunnen worden gehouden dan overdag". Van de zijde van de KNVB heeft Spakenburg inmiddels ook verno men dat vanwege het verhoogde ri sico van dit duel een speciale kooi constructie moet worden aange bracht voor de opvang van Haagse supporters. „De kosten die hier mee gemoeid zijn", aldus burge meester Groen, „kunnen worden verrekend met een eventueel batig saldo uit entreegelden. Maar dan nog kun je je afvragen of dit wel verantwoord is". Vriesekoop niet DEN HAAG (ANP) - Bettine Vrie sekoop en Ron van Spanje hebben om verschillende redenen afge haakt voor de interlandwedstrijd in de superliga tegen de Bondsre-' publiek Duitsland. Vriesekoop voelde er weinig voor te tafelten nissen tegen opponenten, die voor haar van te klein kaliber zijn. i

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11