Huizen en tuinen blank door riool Wassenaarders terug naar school Omstreden schutting neergehaald Samenwerking PPR en PSP goedgekeurd Buurthuizen Voorschoten gaan 'hele' kracht delen Oegstgeest krijgt er acht tv-kanalen bij Notuleren moet worden uitbesteed DONDERDAG 10 OKTOBER 1985 WASSENAAR - Zo'n 20 Was- senaarse mannen en vrouwen met een gemiddelde leeftijd van 55 jaar gaan waarschijnlijk terug naar school. Niet om te leren, maar om te wonen. Vol gens H. van der Klei, één van de initiatiefnemers van de 'Werkgroep groepswonen in Wassenaar', zou een schoolge bouw kunnen dienen als een goed en goedkoop adres voor de 'samenwonenden in spe'. "Mensen hebben liever een woon groep in het vooruitzicht dan een 'griezelig bejaardenhuis vertelt Van der Klei. Met die wens in het achterhoofd is een half jaar gele den het idee voor een samenle vingsproject ontstaan. De werk groep heette toen nog 'groepswo- Groepswonen krijgt gestalte: animo is er, nu ruimte nog nen voor ouderen'. Die naam is veranderd omdat veel mensen on- middellijk aan hoogbejaarden dachten. "De bedoeling is dat iedereen vanaf een jaar of 45 tot mensen die nog kunnen lopen bij ons terecht kan," vertelt van der Klei (71). En volgens de initiatiefnemer zijn zelfs die regels niet zo streng. Als een alleenstaande van 30 jaar bij de woongroep wil komen, kan dat ook. Maar het is wel belangrijk dat de mensen nog 'bij' en goed ter been zijn. 'Klikt' De werkgroep heeft vorige week tijdens een vergadering de taken verdeeld onder de leden. Een aan tal van hen gaat op zoek naar een geschikte notaris, die alle zakelijke aspecten kan regelen. Zij zelf mis sen de nodige ervaring op dat vlak. Verder wordt bekeken in welke vorm ze de woongroep willen gie ten een verenigings- of een stich tingsvorm. Pas als dat is geregeld, kan de woongroep de nodige sub sidies aanvragen. Intussen onderhouden anderen contacten met mensen die al in een woongroep wonen. "Er komt na tuurlijk ontzettend veel bij kijken. In eerste plaats moet worden uitge vonden of het onderling 'klikt'. We komen per slot van rekening met zo'n 15 tot 20 mensen in één pand te wonen. De verschillende wen sen moeten dan duidelijk worden. De één wil wel samen eten, de an der niet. De één wil wel een geza menlijke ruimte, de ander niet. Om uit te vinden wat precies de wen sen zijn, hebben we besloten dat ie dereen die nu gaat opschrijven. Misschien vinden we dan, aan de hand van voorbeelden van al be staande woongroepen, een goede samenlevingsvorm" Riant Het belangrijkste agendapunt is de huisvesting. Vooral hier zijn de wensen van de toekomstige bewo ners belangrijk. De meesten heb ben nu een eigen woning of een riante huurflat. Niemand heeft zin om op een klein kamertje te ko men. Volgens Van der Klei zijn er mogelijkheden te over: bouwen, kopen of huren. Het moet wel zo goedkoop mogelijk blijven. Daar om richt de werkgroep zich op het moment vooral op de scholen in Wassenaar, waarvan, door de nieu we basisschool, een aantal komt leeg te staan. Zo'n schoolgebouw kan volgens Van der Klei door een goede archi tect prima worden verbouwd. Ook is er een mogelijkheid een oud schoolgebouw te laten slopen en er voor niet te veel geld een nieuw huis te laten bouwen. Er gaat nu een brief naar de gemeente en de werkgroep gaat in kleine groepjes langs de verschillende fracties om ze het plan vast voor te leggen. Ze hopen op deze manier de partijen gunstig te stemmen. Van der Klei denk dat het wel zal lukken: "Het is een experiment, en bij een expe riment kan veel". ESTHER WIENESE Maatregelen Ommedijkseweg Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Vijf wo ningen aan de Ommedijkse weg in Zoeterwoude-Rijn- dijk hebben regelmatig te kampen met ernstige wate roverlast. Met name bij he vige stortbuien lopen de tui nen onder water omdat het niet kan weglopen. Boven dien komt de onfrisse in houd van het riool bij zware regenval in huis omhoog. Op het adres Ommedijkseweg 4 loopt het rioolwater via de afvoer put in de douche over de vloer. Het water van de straat komt hier via de voordeur de gang in. Naast deze woning heeft groentehandelaar B. de Jeu zijn opslagplaats. Deze staat bij hevige regenval volledig blank. De ellende in dit laaggelegen stuk van de Ommedijkseweg duurt al sinds de Burgemeester Smeets- weg is aangelegd en de nieuw bouwwijk achter de huizen is ge bouwd. Het ziet er echter naar uit dat de gemeente binnenkort maat regelen gaat nemen om de boel aan de Rijndijk droog te houden. Ruim zeventigduizend gulden moet de gemeenteraad ervoor uittrekken om de overlast te verhelpen. Van dit geld zullen twintig kol ken worden aangelegd om het wa ter van de Ommedijkseweg tijdig op te vangen en af te voeren naar de singel achter de Nassaulaan. Momenteel moeten twee kolken het vele water afvoeren dat van de Hoge Rijndijk en de Burgemeester Smeetsweg stroomt. Vroeger lagen er aan de voor- en achterkant van de huizen slootjes die echter door de veranderingen in het gebied zijn gedempt. Om de problemen met de riole ring te verhelpen zullen de huis- VOORSCHOTEN - Geboren: Monica E. dv B.H.C. Vosters-Zeeuw van der Laan; Elzabé A. dv A.C. Struijk-Waaijer; Da nielle dv L.H.G. Gerstel-Toorenburgh; Vincent zv G.A. Oeters-de Jong; Rajan zv D. Baldew-Baidjnath; Natasja dv D. Molleman-Mijjer. Ondertrouwd: E. Hegnauer met M. van Stralen; R. van Gelder met L. Bar- ning; W.Th. Hali met M.V.A. Dames; P.A.L. Vosters met J.Th.M. Verhoeven. Gehuwd: W.H. Yiu met S.K. Cheung; P.J.J. Berk met L.P.C. van Haastrecht; R.R. Toren met J. van Biene; A.J.M. Zonneveld met R. Tillemans: C.A. Lam- boo met E.F. van Ast; W.J.M. van Zeijl met C.J.M. Visser; J.M. Abarbanel mei M.J.A. Zonneveld; C. Stroo met A.W.M. Temmink; R. van Gelder met L. Bar- ning. Overleden: M. Splinter (54 jaar); I. Seün wv Briars (75 jaar): M. Cor Stikvoort, (74 jaar); A.H. Keijser v Leeuwen (96 jaar); Th.A. de Wilde jaar); P.J. Heuff ev Kras (69 jaar)., ZOETERWOUDE - Geboren: Ninja van Dijk; Vincentius Johannes Marcelis van der Meer; Myrthe Catharina Ludwi- na van Rijn. Gehuwd: H.J.J. Teitink met E. Kralt. Overleden: W.J.G. van Leeuwen (1932): L.A. Zandbergen (1900): F. Wes- sel-van Vliet (1900); J.P. van der Salm- Kroft (1909). Man tracht geld via mes te krijgen OEGSTGEEST - Een 46-jarige Voorhouter heeft gisteravond een 32-jarige bewoner van de Oegst- geester Floralaan bestolen, onder bedreiging van een mes. Om half acht belde hij aan, liet zijn mes zien en zei: "herken je me nog? Ik heb geld van je tegoed". Dit klopte, in 1983 had de Voor houter goederen geleverd, die met een ongedekte cheque werden be taald. Sindsdien had hij vele malen tevergeefs geprobeerd het geld te krijgen. En ook gisteren betaalde de klant niet. Hij gaf zijn rekenmachine en horloge en belde de politie. Zij bracht de Voorhouter naar het bu reau. En daar legde hij een beken tenis af, die óp één punt verschilde van die van de Oegstgeestenaar. Verklaarde deze dat hij nog 100 gulden schuldig was, de bedreiger had het over 400 gulden. aansluitingen op het riool worden losgekoppeld van het hoofdriool en in een put opgevangen. Vandaar wordt het rioolwater met een pomp naar het hoofdriool geperst. De gemeente erkent dat de be woners niets aan de problemen kunnen doen en neemt dan ook de kosten van de maatregelen volle dig voor haar rekening. De te lage ligging van de huizen ten opzichte van de nieuwbouw achter de Om medijkseweg en de hooggelegen Burgemeester Smeetsweg is vol gens de gemeente de reden van de overlast. "De huizen liggen als het ware in een kom", aldus het ambte lijk advies aan B en W. De problemen met het riool ko men door het te snel volstromen van het hoofdriool bij een hevige regenbui. De rioleringen van de huizen moeten door vrij verval in dit hoofdriool doordringen, het geen onbegonnen werk is. Vandaar de aanschaf van een pomp die met geweld het rioolwater afvoert. De gemeente wil zo spoedig mogelijk een eind maken aan de toestanden. Directeur gemeentewerken Van Wijk: "Deze mensen zitten echt ho peloos in de problemen". E. van der Knaap woont op num mer 4, waar de nood wellicht het hoogst is. Zij vertelt: "Elk jaar in de zomer is het raak als er heel veel regen ineens valt. We zijn in een soort dal terecht gekomen, het wa ter loopt dan zo mijn huis binnen. Elk jaar moest ik nieuwe vloerbe dekking neerleggen. Dat doe ik niet meer. Ik wilde zeil leggen, maar nu wacht ik tot er maatrege len zijn genomen". In haar huis heeft ze de drempels verhoogd en een putje waardoor water naar binnen liep met cement dichtgegooid. "Het is een ramp. Als dat water weer naar binnen kwam stond je tot je enkels in het water. Alles was na zo'n bui zwart uitgeslagen", aldus Van der Knaap. Als ze verzocht om schadever goeding kreeg ?e bij de gemeente steeds geen gehoor. "Ze zeggen dat het een situatie is van overmacht, maar ik vind dat de gemeente de voorwaarden heeft geschapen door hun slechte afwateringsbeleid. Het is hun verantwoordelijkheid toch"? Veel zin om het in figuurlijke zin hogerop te zoeken heeft ze niet. "Ik ben al blij als we van die narigheid af zijn". Groentehandelaar De Jeu heeft i de bel getrokken. Hij gens het ambtelijke advies aan B en W "zeer teleurgesteld" dat er niets werd gedaan aan de situatie. De Jeu: "Gelukkig gebeurt er nu eindelijk iets. De aanleg van die kolken in de straat is het belang rijkste. Als het een uur goed plenst, kunnen die twee kolken het nooit verwerken. Het water is na een kwartier wel van de straat, maar dan staat het bij de bewoners van dit oude deel van de Ommedijk in de tuinen. Die mensen zitten dan met de bagger". Mannen van Gemeentewerken Leiderdorp halen de gewraakte schutting twee agenten toekijken (zie pijl). LEIDERDORP - Een unieke gebeurtenis vanochtend vji HffffMNflH! lüv.lk *n Leiderdorp: de gemeente heeft een schutting neer- al meerdere keren bij de gemeente gehaald die door een particulier was neergezet in zijn tuin aan de Waterbieskreek. Nooit eerder is het voor gekomen dat ambtenaren onder politiebegeleiding zo'n drastische maatregel hebben genomen. Dat het zo ver moest komen spijt ook adjunct-direc teur gemeentewerken Van Hofwegen. "Zowel van ambtelijke zijde als door de directeur gemeentewer ken én door de wethouder is er van alles aan gedaan om dit te voorkomen. Maar het heeft niet mogen ba ten". Eerder liet wethouder Meerburg weten met zijn rug tegen de muur te staan: de gemeente had nog wel een oogje willen dichtknijpen, maar er rezen protesten van de vereniging van eigenaren. Fatsoenshalve moet een gemeente op dergelijke signalen reageren, aldus Meerburg, die verwacht had dat 'schuttingeigenaar' G. Nagtegaal wel in beroep zou gaan tegen het besluit om het bouwsel neer te halen. Dat heeft Nagtegaal niet gedaan, "omdat ik geen zin heb om zoveel geld uit te geven voor een advocaat. Dit is toch allemaal te belachelijk voor woorden. Ze gaan gewoon voor schut met die schutting". Waarom het bouwwerk niet kon in een gemeente waar het wemelt van dergelijke erfafscheidingen: om dat de tuin van Nagtegaal vanaf de openbare weg te zien is en de hoogte van één meter tachtig niet toelaat baar is. Is met de gemeentelijke actie een voorbeeld gesteld voor andere Leiderdorpers? Van Hofwegen weet het niet: "Deze zaak is uniek en dat geldt ook voor het plaatsen van een schutting aan die kant van de Water bieskreek". De adjunct-directeur zegt blij te zijn dat de actie vanmorgen in alle rust is verlopen. De politie kon hal verwege het neerhalen weer weggaan en "de bewov ners boden gelukkig geen weerstand". LEIDERDORP - PSP en PPR Lei derdorp gaan nu officieel samen de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar in. De ledenvergade ring van de PPR heeft de verbinte nis goedgekeurd. Eerder zeiden de leden van de PSP er ook al 'ja' te gen. Ook is besloten dat de fractie in principe deelneemt aan de college- en naar elkaar zijn toegegroeid, al dus de PPR-man. De PPR-leden hebben inmiddels ook ingestemd met het kernpun tenprogramma, basis voor de ver kiezingen. Men vond dat program ma wel wat vaag, maar volgens voorzitter Jacobi is dat bewust ge daan "om het radicale en pacifisti sche kruit droog te houden". Men wil zich in het algemeen la- onderhandelingen. Juist ^daarop ten leiden door "begrippen als soli- dariteit en pacifisme. Radicale middelen zullen daarbij niet liep de verbintenis tussen PSP PPR vier jaar geleden stuk: de pa- M cifïstisch-socialistische partij wil- den geschuwd. Eventueel moeten VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense buurthuizen krijgen moge lijk twee beroepskrachten voor twintig uur. Nu het niet gelukt is geschikte kandidaten te vinden voor twee maal vijftien uur, heb ben de raadsleden er geen moeite mee wanneer B en W in die rich ting gaan denken. De dagelijks be stuurders moeten hierbij goed be kijken of de uitbreiding met twee maal vijf uur werkelijk nodig is. Dit bleek gistervond tijdens een vergadering van de raadscommis sie voor welzijn, woningtoewijzing en onderwijs. Wethouder Marselis deed daar uit de doeken dat op een advertentie vijf sollicitatiebrieven binnenkwamen. Het aanbod was zowel getalsmatig als kwalitatief te mager, oordeelde de selectiecom missie. Hierin zitten leden van het Jongeren Overleg Voorschoten (JOV) en een ambtenaar. Of er nog dit jaar beroepskrach ten voor de buurthuizen kunnen worden gevonden, weet Marselis niet. "Het ligt er maar helemaal aan of de kandidaten nog verplichtin gen elders hebben", is zijn indruk. Het JOV vreesde altijd al dat een baan voor vijftien uur per week Oegstgeester kinderen kunnen W V V Ul/Ë weinig aantrekkelijk zal zijn. De op uitnodiging van de Stichting J beroepskracht verdient dan een sa- Jeugd en Jongerenwerk Oegst- laris dat rond het bijstandsniveau geest zondag meedoen aan een OEGSTGEEST - Het vergroten van het programma-aanbod op de kabel zit. Ook zou het weinig galant zijn. 'creatieve herfstmiddag' in het met acht kanalen zal de Oegstgeester abonnee 1,20 gulden kosten. De De gemeente rekent bij een derge- -- r~ 1-lijke indeling erop dat de kandi- - «vru vav.zirv.tll Cl 1VIVIO x x xi-iaauaiiu Een goede zaak, meent woordvoer- Van der Zande, de man die vrijwel der Frans Terken. "Zoals nu had het vier jaar geleden al verwoord moeten worden". Dat het nu wel lukt en destijds zingsprogramma, eind dit jaar niet komt ook omdat beide partij- den opgesteld. zeker lijsttrekker zal worden nieuwe combinatie. De definitieve lijst zal, samen met het verkie- Van der Zande: 'Eventueel aan burgerlijke ongehoorzaamheid denken...'. (archieffoto) Herfstmiddag DONDERDAG Leiden Gulden Vlies - raadscommissie onder wijs, samenlevingsopbouw en emanci patie, 20 ii LVC - Breestraat 66, dondercafé, 21-1 SSR - Hogewoerd 108, forumavond, 20 Stichting Welzijn - Breestraat 117, ver gadering sectie ouders van de Werkge meenschap Kindercentra Leiden,20.15 Vrouwenhuis - Hooigracht, thema avond over Zuid-Afrika, 21 uur. Instituut Burgerraadslieden - Bree straat, spreekuur van 18.30-20 uur. Gulden Vlies - Breestraat, factiekamer PvdA, spreekuur van 19-21 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur. inl. 149324/216180. Oegstgeest SJJO - Taberna, Julianalaan 1, bijeen komst 'Oegstgeest tegen apartheid', 20 Leiderdorp Gemeentehuis - raadscommissie sport en welzijn, 20 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, klaverjassen en sjoelen voor iederen, 20 uur, film le den Filkring 'de vierde mah', 20.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - raadscommissie alge meen bestuurlijke zaken, 20 uur. VRIJDAG Leiden belangstellenden, 10 i Wassenaar Raadhuis De Paauw - afscheid gemeen tesecretaris Mighout met receptie, 16-18 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136 en apotheek V. Breest Smallenburg, Loe- vèstein 6, Leiderdorp, tel. 890000. stelden ze schikte kandidaten gevonden wor den, er gepraat kan worden over een uitbreiding van het aantal uren naar twintig. Kleuterdagverblijf LEIDERDORP - Medisch kleuter dagverblijf Margriet in Leiderdorp bestaat veertig jaar. Met soortgelij ke dagverblijven in Amsterdam en Haarlem werd het destijds opge richt voor het verzorgen en behan delen van jonge kinderen die een slechte lichamelijke conditie had den tengevolge van de Tweede We reldoorlog. Door de jaren heen hebben ze zich ontwikkeld tot veelzijdiger be handelingsinstituten voor kinde ren, van wie de ontwikkeling wordt verstoord door een samen loop van lichamelijke en/of psychi sche factoren. Het 40-jarig jubileum wordt ge vierd met een symppsium. Groen licht: toch botsing VOORSCHOTEN - Bij een aanrijding op de Leiderdorpse kruising Persant Snoepweg/ provinciale weg 6 heeft een 37- jarige automobilist uit Oud Ade gisteravond om tien over tien een hoofdwond opgelopen. Zijn vrouw, die naast hem in de auto zat, kreeg een shock. Beiden zijn overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De aanrijding ontstond omdat de bestuurder, die van de Persant Snoepweg kwam en linksaf richting Oud Ade wilde, de waarde van zijn groene licht overschatte. Hij had niet zomaar mogen doorrijden, maar had voorrang moeten verlenen aan de tegen ligger, een 57-jarige Leiderdor per. Deze kwam van de rijks weg en had eveneens groen licht. De Leiderdorper raakte bij de botsing niet gewond. Bei de auto's waren aan de voor kant zwaar beschadigd. Controle op verlichting VOORSCHOTEN - Bij een ver lichtingscontrole in het Voor- schotense centrum hebben gis teravond 23 automobilisten een proces-verbaal gekregen. Ne gen chauffeurs kwamen er met een waarschuwing vanaf. De controle werd gehouden tussen kwart over zeven en tien uur. Auto's met gebrekkige verlichting werden door motor rijders van de verkeersgroep naar het burgemeester Van der Haarplein geleid. Daar bevon den zich twee mensen van de technische dienst en zes agen ten, voor het schriftelijke werk. Automobilisten die ter plekke de verlichting in orde wisten te maken, kregen een waarschu wing, anderen ontvingen een proces-verbaal. bos van Wijckerslooth en in de PrÜs van een 'totaalpakket' komt hiermee op achttien gulden. In principe grote zaal van gebouw Taberna staan burgemeester en wethouders van Oegstgeest achter een uitbreiding (Julianalaan). Er wordt van alles van het zenderaanbod tot zo'n twintig programma's, i'pm'i'iki en Pr i* p<-n hprfcfsnpl Bovendien willen B en W dat de gemeenteraad instemt met het vervan- uitgezet. Kinderen van 5 tot 12 gen van de Britse commerciële zender ITV door de satellietzender Sky jaar kunnen zich c den bij Taberna. Muzikaal reisje 'Een reisje langs de Rijn met de één uur mei- Channel. Het satellietstation Europe TV, voorheen Olympus, zal tijdelijk via het kanaal van BBC 2 worden doorgegeven. Oegstgeest zal aan het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke regeling antenne-energie voorziening berichten dat ze voorkeur geeft aan een ander kanaal voor Europe TV, zodat BBC 2 volledig gehandhaafd kan blijven. Gedacht wordt aan het kanaal waarop in de nabije toekomst Nederland Süszterwald Musikanten'. Onder 3 zai worden doorgegeven. Oegstgeest verwacht dat het op zijn minst die noemer organiseert de Zoeter- twee jaar duurt voordat deze zender begint met uitzenden. "Wij achten woudse St. Jans Fanfare komende het minder juist om gedurende die twee jaar een kanaal ongebruikt te zondag een muzikale middag in laten", aldus B en W in hun voorstel aan de gemeenteraad het Muziekcentrum aan de Schen- kelweg. De eigen leden van de fan fare treden er als 'Süszterwald Musikanten' op in aangepaste kle dij. De nummers worden verrijkt met zang en het Muziekcentrum zelf wordt omgebouwd als wijn- daat uit eigen beweging r gaat maken. De baan zou dat verei sen. Aldus het JOV. De fracties van PvdA/PPR en D'66 steunden het betoog tijdens de beslissende raadsvergadering van juli. Zij wilden al op voorhand geld beschikbaar stellen voor ba nen van twee maal twintig uur, voor het geval er zich geen ge schikte kandidaten aandienen voor vijftien uur per week. VVD en CDA bleven toen voor beroeps krachten voor vijftien uur. Wel bierstube. Speciale act: de verkie- OEGSTGEEST - De notulen van zing tot de Zoeterwoudse wijnko- de Oegstgeester raadsvergadenn- ningin. Aanvang zondag half gen moeten worden uitbesteed, twee; de toegang is gratis. Het gewone werk op de afdeling al gemene zaken lijdt onder de tijdro- Optreden vende uitwerking van de beraad- slagingen. Omgerekend kost het In het Wassenaars jongerencen- notuleren per jaar ruim zestiendui- trum Tent treedt vrijdag de groep zend gUiden. Voor zevenduizend 'Burn the Blankets' op. De zaal lden meer zou een gespeciali- aan de Van Zuylen van Nijevelt- seerd bureau de WOOrdelijke ver- slaeen kunnen leveren. "Ik hoop dat het doorgaat, het is een lang gekoesterde wens", zegt straat 204 is c optreden zelf begint rond elf r Toegang vijf gulden. gemeentesecretaris Van Hulsteijn. Per jaar zitten 543 mensuren in het werk dat niet altijd even positief wordt gewaardeerd door de raads leden. "Er is altijd wel kritiek op, je doet het nooit goed", zegt Van Hul steijn over de steeds uitgebreider wordende notulen. Hij haalt een raadsbesluit uit 1971 aan waarin staat dat de notu len voortaan in verkorte vorm- moeten worden weergegeven. Op verzoek van de raadsleden werden de notulen echter steeds uitgebrei der. Bovendien wil de gemeente raad dat de verslagen van de begro tingsvergaderingen nagenoeg inte graal zijn, hetgeen een zeer ar beidsintensieve klus is. Van Hulsteijn ziet graag al in no vember de notulering door een ex tern bureau gebeuren omdat de be grotingsvergadering dan al door een bureau uit Amstelveen wordt gedaan. Op de begroting voor 1986 is een bedrag van twintig mille op genomen voor notulering. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrlj. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Anceaux, tel. 070-237254. C. Juffermans- Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwi|n. tel. 02522- 14192. D. Vink, tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE 65.70 89.30 131.40 250.90 345.20 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.10 per maand, per post f 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Juhanastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A A van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier k leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotocfraaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome. Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2