Onenigheid in volleybalbond Handbalsters maken reclame Debutant geroutineerd naar zaalvoetbalwinst Denen onmachtig tegen Zwitserland Akerboom neemt afscheid met EC-oveiwinning Trompetter weg Oranje zorgt bij vlagen voor spektakel tegen Frankrijk (18-14) DONDERDAG 10 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Glasbergen blijft vriend en vijand verbazen. De debutant in de interregionale zaalvoetbalklasse boekte gisteravond een knappe 4-8 overwinning in de lastige uitwed strijd tegen Silva Boys en gaat met negen punten uit vijf wedstrijden aan de leiding. Zwarte Wolf had in de Groenoordhal minder moeite met Spartaan '20 dan de 8-5 uitslag doet vermoeden. Het zaalvoetbal team van Snoekie kreeg uitstel van de wedstrijd tegen FC Lisse omdat de Haagse doelverdediger met het Nederlands zaalvoetbalteam naar Spanje is afgereisd. Silva Boys-Glasbergen 4-8 Zonder Mart van der Plas en Wim Driebergen was de interregio nale debutant naar Den Haag ge trokken en coach Nico Glasbergen was niet gerust op een goede af loop. "Ik had gehoopt op een pun tje", liet de opgeluchte coach na af loop weten. Dat werden er dus twee. Jan Ho- gewoning en Huug Aandewiel zet ten Glasbergen op 0-2, waarna de thuisploeg nog voor de pauze langszij kwam en op de valreep zelfs een 3-2 voorsprong nam. Di rect na de pauze herstelde Jan Ho- gewoning het evenwicht en Silva Boys kwam er niet meer aan te pas. De in een bijzonder hoog tempo spelende gasten liepen uit naar 3-7 door treffers van Peter Hogewo- ning, Johan de Kroon, Huug Aan dewiel en opnieuw Jan Hogewo- ning. Daarna kon Silva Boys nog iets terugdoen, maar het laatste woord was aan Peter Hogewoning (4-8). Zwarte Wolf-Spartaan '20 8-5 In de Groenoordhal kwam de overwinning van de thuisploeg nimmer in gevaar. Bij de rust was het 4-1 door Leidse treffers van Ger Nachtegeller, Cees de Roode, Jan van der Reyden en Hennie Koet. Na de pauze voerden Cees de Roo de, Peter Gijsman en Hennie Koet de score op tot 7-1. Daarna verslap te Zwarte Wolf en konden de Rot terdammers terugkomen tot 7-5. Hennie Koet maakte uiteindelijk zijn fout, die de vijfde Rotterdamse treffer tot gevolg had, goed door de eindstand op 8-5 .te bepalen. Hoofdklasse Van Duuren-UVS 2-1 In het stedelijke treffen met UVS boekte een zeker niet groots spe lend Van Duuren de vijfde over winning. Bij de rust was het nog 0-0 in dit povere duel. Na de doel- wisseling opende Hans de Kruys de score (0-1) en leek een verras sing in het verschiet te liggen. Oud gediende Leendert Struik bracht Van Duuren evenwel op gelijke hoogte en in de slotfase frommelde Ben Heemskerk de bal zelfs voor de tweede keer in het UVS-doel (2- 1). Noordwijk-Menken 5-2 De Noordwijkse derby leverde aanzienlijk meer treffers op dan de Leidse derby. Binnen tien stond Noordwijk op 3-0 door twee doelpunten van Jos Smits en één van Gert Jan Bakker. Ben van der Zalm scoorde na rust 3-1, waarna Noordwijk door twee treffers van Albert Bosma naar 5-1 uitliep. Vlak voor tijd schonken de Noordwij- kers een cadeautje aan de voor Menken uitkomende Frans van der Veen, die een vrije doortocht werd geboden en de eindstand (5-2) op het scorebord bracht. Landwer-tleyn Duin 6-3 Dit pittige duel in de Voorhoutse Gaasbak werd het 'heerlijk avond je' van Loek van Kesteren, die maar liefst vijf keer doel trof. Voor rust zette Van Kesteren zijn ploeg op 2-0 waarna Cleyn Duin door treffers Peter Boon en Wim Guyt op gelijke hoogte kwam. Adrie Niigh verzuimde vervolgens de Katwijkers op voorsprong te zetten door naast een leeg doel te mikken. In de tweede helft zorgde diezelfde Nijgh nog wel voor 2-3, maar daar na was het met de gasten gebeurd. Van Kesteren (3x) en Ton Arroyo droegen zorg voor de 6-3 eind stand. ROAC '79-De Hanepoel 3-4 Pim van der Meer en Leander Rietbroek zetten De Hanepoel ver rassend op 0-2. Pas na de pauze kon Kees van der Star iets terug doen voor de thuisploeg, maar Wal ter Koek herstelde de marge. Het werd zelfs 1-4 door Zepphry van Ruiten, waarna ROAC in de slotfa se nog dichtbij een gelijkspel kwam. Kees van der Star en Hans Weenink zorgden voor 3-4, maar verder lieten de gasten het niet ko- Bahlman-THB Boys 0-5 In de 'eigen' Rijnstreekhal speel de Bahlman opmerkelijk futloos en omdat de tegenstander uit Lisse wel in goede doen was, werd het een kansloze 0-5 nederlaag. Voor THB Boys scoorde Wim van Diels voor de pauze twee keer, terwijl René Griffioen, Arnold Vermeulen en John Jansen in de tweede rond gang doel troffen. KOPENHAGEN (DPA) - Het Deense voetbalelftal blijft ondanks drie verliespunten uit de laatste twee interlands leider in de Euro pese groep 6 van de voorronden van de wereldtitelstrijd. Denemar ken speelde gisteravond voor het eigen publiek in Kopenhagen te leurstellend gelijk (0-0) tegen Zwit serland. Twee weken geleden ging de ploeg van bondscoach Piontek al onderuit tegen en in de Sowjet- Unie. Op de ranglijst hebben de Denen net als de Zwitsers zeven wed- strijdpunten, maar één duel min der gespeeld: zes. In de kwalifica- tiegroep 6 hebben alle vijf ploegen, de Sowjet-Unie, Ierland en Noor wegen tellen ook nog mee, kansen op de twee bovenste plaatsen, die recht geven op deelneming aan de eindronde, volgend jaar in Mexico. De 0-0 in het Idraetsparken kwam vooral tot stand door het on vermogen van de Denen. De groot ste kans op de winnend treffer kreeg Denemarken in de 76ste mi nuut. Frank Arnesen, de oud-Aja- cied die tegenwoordig voor Ander- lecht speelt, mocht aanleggen van elf meter. De Zwitserse doelman Engel stopte de strafschop. Groep 6, WK-kwalificaties: Denemarken - Zwitserland 0-0. Toeschou wers: 45.000. Stand: Denemarken 6 3 1 2 7 8-4) Zwitserland 7 2 3 2 7 4-9) Sowjet-Unie 6 2 2 2 6 (10-8) 2 2 2 6 4-4) 5 1 2-3) Nog te spelen: 16.10.85 Noorwegen - Dene marken; Sowjet-Unie - Ierland. 31.10.85 Sowjet-Unie - Noorwegen. 13.11.85 Zwit serland - Noorwegen; Ierland - Denemar- DEN BOSCH (ANP) - Met een zege van 108-87 op het Zweedse Solna heeft basketbal landskampioen Den Bosch zich gisteren moeite loos geplaatst voor de tweede ron de van het toernooi om de Europa cup 1. In Zweden had Den Bosch met slechts 95-93 verloren. Het duel van gisteravond was tevens de laatste officiële wedstrijd van Kees Akerboom. Diezelfde Akerboom zal zich wel een ander afscheid van het topbas- ketbal hebben voorgesteld. Slechts 1100 kijkers kwamen af op zijn laatste officiële wedstrijd voor zijn club na elf seizoenen topbasketbal. In een later stadium krijgen spe lers, bestuur en publiek een her kansing, omdat er een afscheids- wedstrijd van Akerboom op het programma staat. Het voorproefje was gisteravond matig, hoewel Den Bosch best in genomen was met de kwalificatie voor de tweede ronde. Daarin stui ten de Brabanders vrijwel zeker op de Israëlische titelhouder Maccabi Tel Aviv. De eerste wedstrijd wordt op 30 oktober in Den Bosch SCOREBORD Betaald Voetbal (strafschop), 82. Rijkaard 3-0. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Blind (Sparta). 5.500. Scheidsrechter Verhoef. Gele kaart: Houtman 4-0, 74. Gillhaus 4-1,84. De Koek 5-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschou- Buitenl. Voetbal Bundesliga Waldhof Mannheim-VFB Stuttgart 5-3. Stand aan kop: i. Werder Bremen 10-17, 2. i 10-14, 3. Bayern Mün- Europa Cup I: Den Bosch (Ned) - Solna (Zwe) 108-87 (62-44). Eerste wedstrijd 93-95. Den Bosch naar tweede ronde. Scheids rechters: Mainini (Fra) en Mas Rafols (Spa). Toeschouwers: 1100. Topscorers: Den Bosch: Esveldt 27, Knight 19, Johnson en Akerboom ieder 18. Solna: Kazanowski 25, Holmberg 19, Yttergren 16 en Karlsson 12. Europa Cup II: Haaksbergen (Ned) - Man chester United (Gbr) 85-84 (42-36). Eerste duel: 58-95. Manchester naar de volgende ronde. Scores Haaksbergen: De Vries 28, r Manchester: Gardner 21. Duindigt: EERSTE KOERS. 2040 meter: 1.- Dan zal men ook op heel wat meer tegenstand stuiten. De Zweedse kampioen was al na tien minuten (36-23) kansloos en holde in de rest van de wedstrijd steeds achter de thuisclub aan. Bij Den Bosch vervulden Jelle Esvelt en Kees Akerboom de uitblinkende rollen, waarmee Akerboom nog- eens ten overvloede bewees dat basketballend Nederland hem no de zal Haaksbergen De basketballers van Haaksber gen hebben de tweede ronde van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars niet gehaald. De Twenten wonnen gisteravond met het kleinst mogelijke verschil (85- 84) van Manchester United. De marge van 37 punten, die de Engel sen in de eerste wedstrijd hadden opgebouwd, kwam door die score niet in gevaar. Haaksbergen heeft voor eigen publiek geen moment kans gezien een succesvolle ach- UTRECHT (GPD) - Het blijkt binnen de Nederlandse volleybalbond niet mogelijk de handen ineen te slaan om het succes van de bronzen medaille die het Nederlandse da mesteam op de zondag afgesloten Europees kampioenschap heeft behaald, maximaal uit te buiten. Kees Akerboom: matig voorproefje. (fotoANP) tervólging te beginnen tegen Man- goed verdedigd, maar in de aanval Chester United. Er werd weliswaar ontbrak de overtuiging. Het bestuur van de Kommissie Na tionale Top (KNT) kwam gister avond in Utrecht namelijk hard in aanvaring met de KNT-raad, waar in vertegenwoordigers van de ere divisieverenigingen, eredivisie- scheidsrechters en eredivisie-trai ners zitting hebben, tijdens de be handeling van een nota waarin de 'toekomst van het volleybal als topsport' centraal stond. De nota vond vrij algemeen in stemming, uitgezonderd het punt waarin andermaal een inkrimping van de eredivisie tot acht teams werd bepleit. De nota in zijn al gemeenheid werd met een grote meerderheid aangenomen, de in krimping van de eredivisie werd met een grote meerderheid ver worpen. Het bestuur van de KNT maakte vervolgens bekend, on danks de hernieuwde afwijzing van de inkrimping van de eredivi sie, de totale nota toch aan de ko mende Bondsraad te zullen over leggen. Dat leidde in de vergadering lo gischerwijs tot heftige reacties. De voormalig betaald voetbal scheids rechter en huidig voorzitter van de Bredase volleybalvereniging Bre- vok ABC, Frans Derks: „Dit is een ontkrachting van de democratie. Ik heb het gevoel dat ik hier yoor Piet Snot heb gezeten en daar voel ik me net iets te goed voor. Ik denk bovendien dat deze beslissing van de KNT juridisch aanvechtbaar is. Ik ga dit tot op de bodem uitzoe ken". Het antwoord van KNT-voorzit- ter Joost Veeger zorgde voor een verdere verscherping van het con flict: „Blijkt het juridisch binnen de bond niet mogelijk een voorstel ondanks de verwerping door de KNT-raad bij de Bondsraad in te dienen, dan trekt het bestuur van de KNT, uitgezonderd de beide verenigingsvertegenwoordigers, daar vergaande conclusies uit: op dat moment treden we af'. De discussie over de inkrimping van de eredivisie is even oud als het streven naar een aanvaardbaar internationaal peil van het volley bal in Nederland. De argumenten voor en tegen zijn door de jaren heen nauwelijks veranderd. Voor een inkrimping, pleit inderdaad een te verwachten niveauverbete ring, omdat topspelers en sponsors zich bij een kleiner aantal vereni gingen gaan concentreren. Door de inkrimping zal het topvolleybal echter bij minder verenigingen en in een kleiner aantal plaatsen ge speeld worden, waardoor de uit straling op de breedte in een aantal regio's zal verdwijnen. KNT-voorzitter Joost Veeger gooide nog meer kolen op het vuur. door een aanval op de kwali- 1.22,4; 2. Younker Victory, Niet gestart: Yonkers. To 6,30 plaats f. 1. [vermaid. winnend f. 10 f. 1,40 f. 1,10 koppel f. a f. 260,80. TWEEDE KOERS, 2040 meter: 1. Young Gold Weber (R. L. Pools) 2.46,3 - 1.21,5; 2. Zilverfazant, 3. Yoyo Melodie. Toto: win nend f. 18,00 plaats f. 3,30 f. 2,00 f. 1,40 kop- :1 f. 33,00 trio f. 410,00. f. 2,80 f. 3,50 f. 1,90 koppel f. 63,30 t 428,10. VIERDE KOERS, 1609 meter: 1. Yoki For tune (A. H. Suykerbuyk) 2.07,5 - 1.19,2; 2. Yluccy, 3. Yambeau Flight. Toto: winnend f. 10,40 plaats f. 1,80 f. 1,20 f. 1,50 koppel f. 12,60 trio f. 192,90. VIJFDE KOERS, ren over 2100 meter: 1. Wortwell (N. Smit) 2.25,8; 2. Go Go; 3. Pan tomime. Niet gestart: Pantomime. Toto: 2,10 f. 1,90 f. 1,30 Marianne Bult haalt uit r deson (B. Lugies) 2.43,1 - 1.20,0; 2. Udo Tonka; 3. Viando. Toto: winnend f. 8,40 plaats f. 3,60 f. 5,00 f. 5,50 koppel f. 36,40 46, 6. IJsland 2-0 28-51. winnend f. 4,40 plaats f. koppel f. 7,10 f. 42,00. ZESDE KOERS. 2600 me lyrood (A. van der Zege Boszorg; 3. nend f. 1,60 plaats pel f. 4,30 tr nn 3 f. 529,30. ACHTSTE KOERS, 2040 meter: 1. Wally- sien (C. de Leeuw) 2.43,7 - 1.20,2; 2. Yvere Westfrisia; 3. Yester P. Niet gestart: Wendy Cherie. Toto: winnend f. 7,40 plaats f. 2,60 f. 11,60 f. 2,20 koppel f. 189,10 trio f. 2513,20. NEGENDE KOERS, 2040 meter: 1. Titana P (R. de Vlieger) 2.44,4 - 1.20,6; 2. Veloce; 3. 20,70. TIENDE KOERS, 2040 meter: 1Wil v Lente (C. de Leeuw) 2.43,5 - 1.20,1; 2. Vero na Weber; 3. Midnight Curfew. Niet j Om de Federatie-beker, kwartfinales: Ver enigde Staten - Argentinië 2-1, Australië- Italië 3-0. Achtste finale: Engeland-Japan Duitse lotto De winnende reeks van de Westduitse mid- wceklotto „7 uit 38" is: 2 - 3 - 4 - 7 - 10 - 36 - 38. Reservegetal: 23. Holland-toernooi: N ederland-Frankrij k 18-14, Noorwegen-Ijsland 22-12, Jong Oranje-Hongarije 13-25. - 1. Worthy Ol- stand: 1. Hongarije 2-1 54-29, 2. Noorwe- Roemeen Haldan debuteert in tafeltennisteam DEN HAAG (ANP) - De Roemeen Paul Haldan debuteert in het Ne derlandse tafeltennisteam, dat 15 oktober in Willstadt voor de Euro pese Superliga uitkomt tegen de Bondsrepubliek Duitsland. Hal dan, uitkomend voor FTG Frank furt, is vanaf die datum speelge rechtigd voor Nederland. De Roemeen, voor wie Anne Vlieg zijn plaats heeft moeten af staan, wordt vergezeld door de broers Henk en Ron van Spanje en Bettine Vriesekoop. Nederland, met Jan Vlieg als coach, verloor twee weken geleden in Groningen het eerste duel in de Superliga met 1-6 van Joegoslavië. HEERENVEEN (ANP) - Het Hol- landtoemooi is ooit op de sport markt gebracht om handbalont- wikkkelingswerk te verrichten. Het jaarlijkse evenement pleegt al le hoeken van het land aan te doen om daar enige heilzame arbeid uit te voeren. Uit het dalende ledental van het Nederlands Handbal Ver bond blijkt echter bepaald niet dat zulks het gewenste resultaat ople vert. Aan de werkers, in dit geval de Nederlandse damesploeg, zal het niet liggen. De formatie van bonds- trainer Kecskemethy zegde volle dige medewerking toe aan de pro pagandistische oogmerken van de bestuurders. Op de tweede dag van het toernooi, dat voor het eerst Friesland bezocht, werd ten koste van Frankrijk (18-14) bij vlagen spectaculair onderricht geboden. Al bij rust (10-8) was de schamele opening tegen jong: Oranje verge ten. Met twee overwinningen bezet Nederland nu de derde plaats. Het favoriete Hongarije, dat weinig ge nade kende met Jong Oranje (25- 13) en Noorwegen, woensdag win naar over IJsland (22-12) bogen op een beter doelsaldo. De condities waaronder deze zaalsport in Frankrijk wordt beoe fend zijn niet veel beter dan in Ne derland. In continuiteit hebben de Francaises een voorsprong. Carole Martin, de speelster die het team jarenlang heeft gedragen, is echter de oude niet meer. De giftige angel van het Franse dameshandbal en USM Gagny lijkt uitgewerkt. De dertig-jarige dynamo miste tegen Nederland drie strafworpen. Een adequate behandeling van de ze ven-meter kansen had beide ploe gen vrijwel in evenwicht gebracht. Voor die sterke momenten koos de opbouwrij van de Nederlandse ploeg met name de eerste helft uit. Hanneke van Eyl en Marianne Bult vormen een duo dat elkaar exact aanvoelt en bij meer trainingsuren ongetwijfeld tot veel meer moois dan een half uur in staat is. Het tweetal van Ookmeer, dat de zege tevens kon beschouwen als een re vanche op de uitschakeling in het Europese bekertoernooi tegen Martins Gagny, werd verschillende keren verrassend genoeg aange vuld door Carla Kleintjens en na rust door Ursula Dekeling. Van Eyl liet het schutterswerk voorname lijk over aan doordouwster Bult, die voor rust al vijf keer de roos trof. Na de hervatting bracht de voormalige pr-vrouw haar produc tie op zeven treffers. Meerdere keren liep de voor sprong gevaar door minder goed keepsterwerk. De zeer Carla ten Velde en de erg jonge Karina Bruins verkeken zich nog wel eens op snel uithalende Francaises. Kecskemethy 'heeft dit toernooi niet de beschikking over Niloc- doelwachtster Laura Robben en haar afwezigheid spijt hem uitzon derlijk. „Goed gespeeld, aardige dekking, zwakke keepsters", was zijn commentaar in de bizarre taai mixture van de Slowaak. Jong Oranje Jong Oranje krijgt tijdens het tot zaterdag durende toernooi weinig gelegenheid van de voorbereiding op het toernooi om het wereldkam pioenschap te bekomen. Geduren de het toernooi gaan de trainingen, evenals die van de A-ploeg trou wens, gewoon door. In de avondu ren wordt de jonge dames stevig de oren gewassen. Hongarije deed dat in ieder geval. Esther Hageman en Nicole van Thor, die al aardig wat A-interlands op hun naam hebben, werden in bijrollen weggedrukt. De hoogste productie kwam op naam van de vaak uit de hoek sco rende Monique Reuver (vier keer), maar ook zij kon niet in de scha duw van staan van Csille Elekes (zeven maal), die de middag met haar ploeg niet trainend maar win kelend had doorgebracht. UTRECHT (GPD) - De bondscoach van het Nederlands herenvolleybal team Geert Trompetter, heeft de Kommissie Nationale Top van de volley: balbond formeel laten weten, geen prijs meer te stellen op een eventuele verlenging van zijn contract. Waarmee Trompetter wijselijk vooruit loopt op een beslissing van het KNT-bestuur. Al voor het eind van het Euro pees kampioenschap - dat voor de Nederlandse heren uiterst teleurstel lend verliep, werd duidelijk dat de positie van Trompetter onhoudbaar was geworden. De KNT gaat niettemin een dezer dagen met de spelers en het begelei dingsteam van zowel het Nederlands heren- als damesteam rond de tafel zitten, om over .de toekomst van de beide teams te spreken en het afgelo pen Europees kampioenschap te evalueren. Bij de dames wordt logi scherwijs op een contractverlenging van het begeleidingsteam rond bondscoach Peter Murphy aangestuurd. EC finale De finale van het Europese volleybal-bekertoernooi voor landskam pioenen voor heren zal in 1987 ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Nevobo in Nederland worden gehouden. De verplichting van de Europese Volleybalbond (CEV) met ingang van dit seizoen alle Europese bekerwedstrijden met Molten-ballen te spelen, lokte protest uit van de Nederlandse deelnemers. De vier clubs hebben vooral bezwaar tegen het feit, dat de CEV pas drie weken voor het toer nooi de verenigingen dwingt op ander materiaal over te schakelen. De KNT zal de CEV verzoeken een overgangsperiode van een jaar in te las- teit van het nationale clubvolleybal te doen. „Bondscoach Peter Mur phy heeft bij voortduring betoogd dat hij heeft moeten compenseren, wat bij de clubs is blijven liggen. Ik steun Murphy in die visie, al houdt dat inderdaad een diskwalificatie van een aantal trainers en vereni gingen in. De breedte kan nooit zonder de top, het blijkt hier over duidelijk dat de top niet zonder de breedte kan. Maar als aan de basis te weinig gedaan wordt, functio neert inderdaad een nationaal team niet naar wens". Kostbaar Door het conflict over de inkrim ping van de eredivisie raakte enigs zins op de achtergrond dat over een flink aantal andere punten bin nen de KNT-raad wel overeen stemming werd bereikt. De inten tie werd uitgesproken om de ver hoogde activiteit van de nationale teams in de voorbereiding op het recente Europese kampioenschap te structureren. In de overtuiging overigens, dat daar veel geld voor nodig is. KNT-voorzitter Joost Veeger gaf de vergadering echter de zekerheid dat het bondsbestuur de kostbare plannen van de KNT steunt en op de Bondsraad met na druk zal verdedigen. „Voor de fi nanciering van de plannen zal aan de leden van de bond een extra „Voor getalenteerde spelers en speelsters die buiten de bestaande vertegenwoordigende teams val len, zullen regionale stéunpunttrai- ningen worden georganiseerd. De nationale sectie technische zaken zal bovendien onderzoek doen naar de opvang van de jeugd bij de verenigingen, de kwaliteit van trai ners en trainingen, de hoogte van de trainingsfrequentie, de oorza ken van het verloop bij jeugdspe lers e.d.". De vergadering ging ook ak koord met een aanpassing van het competitieprogramma in de eredi visie dames voor het komend sei zoen, om tijd vrij te maken voor een redelijke voorbereiding van het Nederlands team op het B-we reldkampioenschap in mei vol gend jaar in Italië. Er zullen mid- weekse wedstrijden gespeeld wor den en het traditionele toernooi der periodekampioenen, dat de laatste jaren een redelijke farce bleek, maar waarin toch de plaat sen voor deelname aan het derde Europese bekertoernooi waren te verdienen, komt te vervallen. Het damesteam houdt daardoor een kleine drie weken over ter voorbe reiding op het WK. Interessant Opvallend in de hele vergadering van de KNT-raad was overigens toch de weigering van de vereni gingen om de nationale teams royaal de ruimte te geven voor trai ningen en wedstrijden. In principe houden de nationale teams slechts ruimte over in de zomerperiode en in de week rond kerstmis en de jaarwisseling, waar in de meeste wedstrijden in het Euro-circuit worden verspeeld. Met name de managers van Starlift Voorburg en Delta Lloyd AMVJ, Nico Ros en Harry de Haas, wensten aan die laatste periode te tornen. Ros: „Die periode rond kerstmis is veel te in teressant voor de clubs. Wij willen ons deel van de wedstrijden in de ze periode ook wel. Het afstaan van de internationals belemmert dat echter". Tot een uitspraak over de ver dere beperking van de mogelijkhe den voor de nationale teams kwam het niet, omdat het programma voor 1986 al vast ligt. Een nieuw conflict in die discussie lijkt echter om de hoek te liggen, waaruit eens te meer blijkt, dat het voeren van een echt topsportbeleid binnen de volleybalbond moeilijk, zo niet on mogelijk is.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15