Groenstrookjes te koop voor Zoeterwoudenaren Forse stijging lijst van woningzoekenden Nu snel bouw terrasflats bij water Haaswijk Karakteristieke loopbrug wacht vermoedelijk sloop Vrachtauto gekanteld Volgens Voorschotense adviescommissie 'Deze man heeft nog voldoende vut over' 'Slijtlaag in Weipoort is schofterig gemaakt' Privé-toilet honden in Oegstgeest PAGINA 2 PINSDAQ 8 OKTOBER 1985 ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude wil een minder grote grootgrondbezitter worden. Kleine stukjes grond die slechts duur zijn in het onderhoud worden afgesto ten. Voorwaarde voor particuliere kopers is dat de af te stoten ge meentegrond moet grenzen aan hun eigen grond. De prijs die B en W van Zoeterwoude in hun hoofd hebben, bedraagt 75 gulden per vierkante meter. Aanvankelijk had de gemeente een onderscheid gemaakt tussen bebouwbare en onbebouwbare grond, die respectievelijk honderd en zestig gulden zouden moeten gaan kosten. Aangezien het onder scheid moeilijk is vast te stellen, heeft het college nu gekozen voor een tussenliggende prijs. Over de hoogte daarvan zal nog een robber- tje worden gevochten, als het aan het WD-raadslid Mulder ligt. ue commissie voor openbare werken ging gisteravond in grote lijnen akkoord met het plan om her en der kleine stukjes openbaar groen aan privé-personen over te dragen. Progressief Zoeterwoude maakte één uitzondering: de vrij grote stuUken gemeentegrond ach ter de huizen aan de Zwaan, Fuut en Kievit mochten niet worden verkocht. Fractieleider F. de Graaff: "Die stukken zijn zo groot dat ze niet beantwoorden aan de doelstellin gen van de verkoop van kleine stukjes groen om zodoende te be sparen op onderhoud. Die strook daar heeft duidelijk een functie voor de buurt. Het geeft de toch al krap opgezette wijk een beetje meer ruimte". Het CDA-raadslid J. van der Geest was het volledig met De Graaff eens. G. Belt (CDA) was het niet eens met zijn partijgenoot. Volgens hem blijven die stukken grond toch groen, ook als ze in par ticulieren handen komen. Het raadslid C. Roessen (CDA) vond het allemaal prima en meen de dat er snel een brief de deur uit moet naar de eigenaars die voor aankoop van gemeentegrond in aanmerking komen. Dan zou bin nen een paar maanden een streep onder dit plannetje kunnen wor den gezet. Overigens is bij de ge meente niet bekend om hoeveel vierkante meter grond het gaat. Evenmin weet de gemeente wat ze met de mini-transactie in totaal gaan verdienen of besparen. WASSENAAR - Een gekantelde vrachtauto heeft gistermiddag op de Wassenaarse Rijksstraatweg, ter hoogte van de Rozenweg, tot op stoppingen geleid. De chauffeur kwam met een snelheid van 70 ki lometer uit de richting Den Haag toen hij remde, waarbij zijn wielen werden geblokkeerd. De wagen, waarin 700 kilo varkensvlees zat, begon te kantelen en kwam achter stevoren op de weg terecht. De chauffeur, een 35-jarige man uit Maassluis, kon ongedeerd de scheefhangende cabine verlaten. VOORSCHOTEN - Het aan tal Voorschotense woning zoekenden is in 1984 met negen procent gestegen. Stonden aan het begin van dat jaar 1051 mensen inge schreven, op 31 december waren dat er 1148. Wanneer de doorschuivers, doorstro mers en zoekenden die nu nog niet in de gemeente wo nen, buiten beschouwing worden gelaten neemt de lijst 'slechts' met 37 zoeken den toe. Aldus het onlangs verschenen jaarverslag van de Woningadvies commissie. Volgens dat verslag zijn er op dit moment ongeveer 450 urgente woningzoekenden in Voorschoten. Het gaat om mensen die in de gemeente wonen, langer dan een half jaar staan ingeschre- WASSENAAR - De gemeenteraad van Wassenaar heeft gisteravond tijdens een bijzondere raadsverga dering afscheid genomen van ge meentesecretaris A. Mighout die per 1 december a.s. van de VUT ge bruik maakt. De scheidende secre taris kreeg bij deze gelegenheid van burgemeester drs. P.H. Schou- te de versierselen opgespeld beho rende bij het ridderschap in de or de van Oranje Nassau. Tevens werd hem de zilveren paauw van de gemeente Wassenaar uitgereikt. De vergadering in de bomvolle raadszaal werd onder anderen bij gewoond door de oud-burgemees ters Geertsema en Staab. De heer Mighout (63), geboren in Gouda, kwam na een korte loop baan in de gemeenten Moordrecht en Stolwijk, omstreeks 1945 naar Wassenaar, waar hij begon als klerk "eerste klasse". De eerste ja ren hield hij zich onder meer bezig met de financiële afwikkeling van oorlogsschade, bijvoorbeeld als ge volg van de inkwartiering van sol daten, iets dat veel villa-bewoners in Wassenaar-Zuid overkwam. Tussen 1952 en 1970 was de heer Mighout gemeenteontvanger en hierna werd hij hoofd van de afde ling financiën en belastingen. In 1980 volgde zijn benoeming tot ge meentesecretaris, waarmee hij de hoogste baas van zo'n 500 Wasse naarse gemeente-ambtenaren werd. Typerend voor "dé mens Mig hout", zoals burgemeester Scheute het uitdrukte, was zijn opvatting dat "een secretaris in de raad zwijgt en in het college fluistert". Toch leverde de secretaris tijdens raadsvergaderingen nogal eens in stilte commentaar op het betoog van een raadslid, waarbij hij ook wel eens een "onparlementair taal gebruik" hanteerde, zo onthulde burgemeester Schoute. In zijn toespraak ging de burge meester ook uitgebreid in op de talloze maatschappelijke functies die de heer Mighout vervulde als penningmeester, collectant, cor rector of bestuurslid van menige stichting of vereniging. "Wasse naar, grijpt uw kans, deze man heeft nog voldoende vut", zo be sloot de burgemeester zijn toe spraak. Nadat de heer Mighout in zijn af scheidstoespraak iedereen nog eens uitgebreid had bedankt wer den de aanwezigen in de gelegen heid gesteld om afscheid van hem te nemen. A.s. vrijdag zal er tussen 16 en 18 uur een receptie in het raadhuis de Paauw worden gehou den, waarbij iedereen in de gele genheid wordt gesteld om afscheid te nemen van de heer Mighout. ven en geen zelfstandige woon ruimte hebben. 95 procent van de ze zoekenden is jonger dan dertig jaar, verdient minder dan 2700 gul den bruto per maand en wil een een/twee persoons-huishouden gaan voeren. 70 procent van de al in Voorscho ten wonende zoekers (795) wil/kan maximaal 450 gulden kale huur be talen, 75 procent zoekt een woning met drie of minder kamers. Eenka- merwonirigen zijn-echter weinig gewild. 'Gebrek aan privacy in der gelijke woningen is een veelge hoorde klacht', aldus de commis- Ook bij de 84 woningen voor al leenstaanden en tweepersoonseen heden aan het Aletta Jacobsplant- soen werd dit duidelijk. Toch spreekt de commissie over een 'op vallend goed project'. Samen met de gebouwde woningwetwoningen aan het Wilhelmina Druckererf (10) en de premie-C-huurwoningen aan de Joke Smitslaan e.o. (40) heeft het 'een wezenlijke bijdrage gele verd aan het lenigen van de toen meest urgente woningnood'. Beleggers Ook in het jaarverslag over 1984 klaagt de commissie weer over de vele huurwoningen die door de ho ge huurprijs niet toewijsbaar dan wel verhuurbaar bleken. Het ging vorig jaar om 48 woningen. De commissie doet d^n ook een be roep op de eigenaren en/of beheer ders van woningen met een huur prijs beneden de zogenaamde huursubsidiegrens om huurmati- ging toe te passen, 'voor zover dit niet reeds door hen wordt gedaan'. Andere tegenslag: een complex van 163 eensgezinswoningen bleek in zijn geheel niet meer toewijs baar c.q. verhuurbaar voor de ge meente: 'De woningen worden bij leegkomen zodanig in huurprijs verhoogd dat zij volstrekt onhaal baar en onaantrekkelijk zijn voor de geregistreerde Voorschotense woningzoekenden'. De bouw van beleggerswoningen wordt door de commissie betreurd, slechts wo ningen met een huurprijs die ruim beneden de huursubsidiegrens ligt, 'kunnen meehelpen de wo ningnood op te lossen'. DINSDAG Leiden K&O-gebouw - Oude Vest 45, film 'Die verlorene Ehre der Katharina Blum', 20.15 uur. Taffehzaal Rijksmuseum van Oudhe den - Papengracht, Archeologische le zing door Dr. F.L. Bastet en Dr. P. Stuart, 20 uur. Oud Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, WD- fractiekamer, spreekuur, 19.15-20 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24, ar tistiek café met causerie 'Aeneis van Vergilius', 20.30 uur. Dorpshuis - Hoofdstraat, ledenvergade ring D'66, 20 uur. Sjelter - Heemraadlaan 67, ledenverga dering PPR, 20 uur. Wassenaar Gemeentehuis - hoorzitting Duinrell- problematiek, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie wel zijn, 20 uur. Oegstgeest Raadhuis - raadscommissie financiën, 19.30 uur. Oegstgeest Taberna - Julianalaan 1, start Relax- popproject, 20 uur. WOENSDAG Leiden Bibliotheek Merenwijk, voorlezen het maken van een dierenboek; Biblio theek Morskwartier, dierenfilm, 14 uur; kinderboerderij Merenwijk, speurtocht. K&O-gebouw - Oude Vest, kinderfilm middag. 14.30 uur. Bejaardencentrum Rosenburch - Vijf Meilaan, informatiemiddag over gezon de voeding, 15-17 i De brug aan de Noordbuurtseweg, die uit het Zoeterwoudse dorpsbeeld dreigt te verdwijnen ZOETERWOUDE - De meer dan Het bouwsel verkeert in zeer zestig jaar oude brug over de slechte staat. De gemeente wil de Noordbuurtsevaart ter hoogte van brug wel opknappen, maar d§n zou het Zoeterwoudse raadhuis zal ver- hij een paar meter meer in de rich- moedelijk verdwijnen. De raads- ting van de betonnen brug moeten commissie voor ruimtelijkè orde- komen te liggen, zodat hij aansluit ning adviseerde gisteravond geen op een openbaar wandelpad naar geld uit te trekken voor een op- de J.A. de Gravenlaan. De bushalte knapbeurt omdat de brug geen pu- op de Noordbuurtseweg zou zo blieke functie heeft. Verplaatsing sneller bereikbaar zijn. van de brug vonden de commissie- J. van der Geest (CDA) verzette leden niet nodig omdat luttele me- zich gisteravond tegen het plan om ters verder de betonnen brug naar een nieuwe, soortgelijke brug op de Dirk van Santhorstweg ligt. een andere plaats te bouwen: "De In de gisteravond gehouden ver- hele zin van deze discussie ontgaat gadering kwam de herziening van mij. Twintig meter verder ligt een het bestemmingsplan Westwout betonnen brug met wandelpad, ter sprake waarvan de Noord- Honderdvijftig meter naar links buurtseweg onderdeel is. De ka- ligt de platte brug naar de biblio- rakteristieke brug wordt momen- theek die zal worden vernieuwd, teel slechts door de bewoners van Waarom dan nóg een oeververbin- de huizen op nummer 30 en 31 ge- ding. De brug hoort waar hij nu bruikt. Zij hebben ook een achter- ligt, tegenover de woningen dus. uitgang naar de J.A. de Gravenlaan Als de kosten daarvan te hoog zijn, en kunnen de brug volgens de ge- hoeft er van mij helemaal geen meente wel missen. Een adreswij- brug te komen". De commissiele- ziging zou kunnen volstaan. den Mulder (WD) en Straver (Pro gressief Zoeterwoude) waren het van harte met Van der Geest eens. De gebruikers van de brug daar entegen verweten de gemeente dat er nooit onderhoud is gepleegd door de gemeente die sinds onge veer 25 jaar eigenaar van de brug is. "De brug verkeert in staat van ontbinding" aldus een bewoonster. •Opknappen zou dertig mille kos ten, een bedrag dat de gemeente er niet voor over lijkt te hebben. Mocht de gemeenteraad beslui ten dat de brug noch wordt opge knapt noch wordt verplaatst, dan zullen de bewoonsters verdere stappen tegen de gemeente nemen. "Ik ga tot aan de Kroon", klonk het gisteravond al strijdlustig. Vierde man Leden van de Leiderdorpse Filmkring kunnen komende don derdag kijken naar 'De vierde man' van Paul Verhoeven, n het boek van Gerard Reve. Aan vang half negen in de Muzenhof aan de Gordijnsingel. Kinderen kunnen in datzelfde sociaal c trum terecht voor 'De onvoorstel bare tocht', een kinderfilm die ko mende zaterdag om half drie wordt gedraaid. Artistiek café De Kunstkring Leiderdorp haalt vanavond CDA-fractievoor- zitter Den Boeft in huis. Hij gaat het niet over politiek hebben, maar over 'de Aeneis van Vergi lius', het meest beroemde Ro meinse epos. Een en ander ge beurt in het kader van het artis tiek cafe in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leider dorp, vanaf half negen. Toegang gratis. Poppentheater Het nieuwste verhaal van pop pentheater Wellus-Nietus wordt morgenmiddag in het onderko men aan de Marijkelaan 4, Voor schoten, gespeeld: 'De tentkarro- mobiel'. Bedoeld voor kinderen van 4 tot 11 jaar. Wie wil komen kijken moet even reserveren via telefoonnummer 01717-8361. OEGSTGEEST - Ruim zestig pro cent van de terrasappartementen in de Prof. van Eysingastee langs het Oegstgeester Kanaal is ver kocht. De bouw van dit drie lagen tellende bouwwerk in deelgebied VIII van Haaswijk begint deze week. De aanvankelijke beginda tum was in augustus gepland, maar individuele problemen met de financiering van de woningen waardoor een voldoende aantal ze kere kopers uitbleef, zorgden voor twee maanden vertraging. Van de te bouwen 41 apparte menten zijn er nu 28 verkocht. Zes kandidaat-kopers hebben een op tie op de nog onverkochte wonin gen. De grootste appartementen die zijn gelegen in de onderste woonlagen, zijn inmiddels alle ver kocht. Voor de kleinere, bovenste twee verdiepingen zoekt het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten, de ontwikkelaar van Haaswijk, nog kopers. De prijzen van deze appartemen ten variëren van 153.000 tot 171.000 gulden. Om een grotere woonka mer te scheppen op de bovenste verdiepingen, zijn de kamers onge veer negen vierkante meter ver groot. Dat gaat ten koste van de op pervlakte van het aan de Kanaalzij de gelegen terras. De 28 kopers zijn inmiddels be zig met het oprichten van een ver eniging van eigenaren. Een voorlo pig bestuur is inmiddels gevormd. De verwachting is dat in septem ber 1986 de eerste appartementen in de Prof. van Eysingastee wor den opgeleverd. Het complex woningen nabij de aan te leggen haven, het buurtwin- kelcentrumpje en het multifunc tionele gebouw is genoemd naar de vadei van de oud-burgemeester van Oegstgeest. Professor W.J.M. van Eysinga werd op 21 januari 1878 geboren in Noordwijkerhout. Hij overleed in 24 januari 1961 op 83-jarige leeftijd in Leiden. Competitie De plannen van Oegstgeestenaar W. Deenen om een luxe terrasflat in deelplan VI te bouwen voor 51- plussers, gaan ook gewoon door. Inmiddels hebben 33 potentiële kopers duizend gulden borg ge stort. Om zijn initiatief te kunnen realiseren heeft Deenen 31 kopers nodig. Van de 33 gegadigden is 85 procent Oegstgeestenaar of oud-in woner van dit dorp. Op één na zijn ze allen ouder dan 55 jaar. De ko pers hebben zich verenigd in de Vereniging van Eigenaren Terra sappartementen 'Morsebel'. De tekeningen gaan op 18 okto ber naar het Bouwfonds. Dit is no dig omdat het Bouwfonds een competitie heeft uitgeschreven voor vier mogelijke bouwers van een flat zals Deenen zich datfvoor- stelt. Het beste van de vier plannen zou uitgevoerd mogen worden. Inmiddels is de concurrentie al gehalveerd. Twee bouwbedrijven die zijn benaderd om mee te doen aan de wedstrijd hebben zeker af gehaakt, terwijl volgens Deenen ook de derde mededinger de strijd heeft gestaakt Dit laatste wordt door de gemeente Oegstgeest niet bevestigd. Dat de drie andere kandidaten ZOETERWOUDE - Het grote ongenoegen van het progressie ve gemeenteraadslid Cees Stra ver: "De slijtlaag op het stuk tus sen de Noord Aa en de Weipoort- seweg is schofterig aangebracht. Puur slordig. De gaten in het wegdek zijn nauwelijks opge vuld voordat de asfaltlaag werd neergelegd. Nu al is te zien dat er plassen water op de plaats van de kuilen blijft staan. In een paar maanden is het wegdek daar naar de knoppen. Dat zal ons een lieve duit gaan kosten". In de commissievergadering van openbare werken wond Stra ver zich danig op. Directeur ge meentewerken Tj. van Wijk zeg de toe de zaak nog eens na te lo pen. Ook Weipoortbewoner G. Belt had het over slecht werk, maar dan aan de strook naast het fietspad langs de Nieuweweg. "In die strook waar een ruiterpad of trimbaan moet komen liggen de stenen nog in de grond. Er is niet diep genoeg gegraven om er een mooi egaal pad van te ma ken". Wederom was het Van Wijk die beloofde de zaak te be kijken en eventueel aan de kaak te stellen bij de aannemer. Vanaf volgende week wordt het 'aangezicht' va- derd. Dan wordt een begin gemaakt met de bouw i de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk ingrijpend i jan de terrasflat langs het water. (tekening Bouwfonds) zich hebben teruggetrokken, ligt volgens Deenen aan de korte tijd om de plannen in te leveren. Op 2 augustus begon de termijn die op 18 oktober afloopt. "In een derge lijk kort tijdsbestek kun je je huis werk niet goed doen. Ik was echter al langer bezig, en heb daar dus voordeel aan gehad", aldus de pri- vé-projectontwikkelaar Deenen. Volgens de Oegstgeester ge meentesecretaris Van Hulsteijn hebben twee kandidaat-bouwers zich teruggetrokken omdat de lo catie hen niet beviel: "Ze wilden liever aan het Oegstgeester Kanaal bouwen". Als Deenen eind novem ber de uitslag van de jury ver neemt, kan hij verder gaan met de definitieve plannenmakerij. Hij verwacht dat de grond in deelplan VI volgend jaar juni bouwrijp is ge maakt. Kort daarna wil hij de eer ste oaal slaan. Het plan-Deenen verschilt aan zienlijk van de plannen van het Bouwfonds in deelgebied VIII, naast de Van Eysingabrug. Deenen bouwt onderkomens met een prijs die ligt tussen de twee ton en de 280.000 gulden. De appartementen krijgen extra beveiliging, een in wonende huismeester, hoge ge- luids- en warmte-isolatiewaarden, een garage, zwembad en recreatie ruimte. OEGSTGEEST - Oegstgeester honden die worden uitgelaten bij de Irislaan krijgen binnenkort hun eigen toilet. Behalve het eerste Oegstgeester hondentoilet zullen op het terrein waar de tijdelijke huisvesting van bejaardencentrum 'Hofwijck' stond, andere maatrege len worden getroffen om de ruimte zinvoller te benutten dan voor heen. Zo denkt de gemeente aan een glijbaan, hobbelbeesten en een zandbak in een afgeschermde ruimte voor de hele kleintjes. Voor de oudere jeugd komen er zogehe ten schoteldoelen voor een partij tje voetbal. Liefhebbers van jeu de boules, onder wie gemeentesecre taris Van Hulsteijn, komen ook aan hun trekken in het inrichtingsplan dat gisteravond werd gepresen teerd aan de raadscommissie openbare werken. Rondom het veld zal i lijk laagblijvend groen worden ge plant, zodat van zowel de Irislaan als van de speelweide kan worden genoten van het uitzicht op de mo len. De tekeningen voor de herin richting van het terrein zijn te be kijken in de hal van het raadhuis aan het Wilhelminapark. LEIDSCH 3ÉÊ DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Anceaux, tel. 070-237254, C. Juffermans- Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522- 14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (Ö71) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zatèrdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uijf) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.10 per maand, per post 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per half jaar, aan huis bezorgd 131.40 per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 1,00 Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode is ontvangen wordt het Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 123e3 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg." Tokio, Londen, Parijs. Was hington. Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2