4C| j vriimU Clerc stelt Gantwarg voor veel problemen Lévitan wil hervormingen t Vriesekoop zal Europa 'leiden' DOELTREFFE) Uitdager toch niet verder dan remise Belgen al in training 'DINSDAG 8 OKTOBEK 108a V «r l DOOR RUUD PAAUW Langzaam belandt technisch di recteur Johan Cruijff toch in moeilijk vaarwater. Zijn concept voor spectaculair, aanvallend voetbal is op zichzelf voorbeeldig, het maakt voetbal weer tot iets moois. De toeloop in het begin van het seizoen bewees ook wel dat het publiek daarvoor in forse aantallen naar het stadion wil komen. Maar als je met die op vatting alléén staat, kom je niet ver. Die conclusie zal Cruijff diep in zijn hart nu ook wel aan het trekken zijn, wat hij er ook voor diverse microfoons uitkraamt. PSV, FC Porto, Feyenoord - ze hadden geen boodschap aan het voetbalevangelie van Cruijff Ze waren uit op resultaat en niets anders. Als dat vereiste dat ze met z'n allen op eigen helft krioel den, nou dan bléven ze ook op ei gen helft. Puntenvoetbal, brood voetbal. "Zoals FC Porto speelt, zouden wij het nooit hoeven te proberen, het publiek zou wegblijven", zei Ajax-voorzitter Harmsen on langs. Dat is juist. Maar met het huidige concept loopt Ajax wat dat betreft eveneens gevaar. Want puur aanvallend voetbal is goed, prachtig zelfs, als je echter alle slagen van importantie in een seizoen verliest, zal het pu bliek op den duur óók zijn inte resse verliezen. Zo gaat het nu eenmaal. Dat het Olympisch Sta dion zondag bij Ajax-Feyenoord slechts voor tweederde was ge vuld, is een teken aan de wand. Het is jammer dat Cruijff zó ver boven iedereen verheven is bij Ajax dat hij ongeremd zijn gang kan gaan. Met wat meer oor voor het oordeel van anderen (Van der Hart bijv.) had hij ver moedelijk het bizarre uit zijn concept geschrapt en wat meer beseft dat een goede defensie ook bij het spel hoort. Het zou Ajax wat evenwichtiger hebben ge maakt. Nu dreunt de kritiek hard tegen Cruijff aan en hij lijkt daarvoor niet te willen wij ken uit, ja wat, prestige-overwe- gingen? Toegevendheid is nu een maal nooit zijn sterkste kant ge weest. Het wachten is daarom op het opstaan van de realist in Cruijff. Tot slot nog dit. Ondanks alles wat er op de Amsterdammers valt op- en aan te merken, houd ik toch de illusie, dat als er een weg is uit het vaderlandse voet balmoeras, Ajax bezig is die te vinden. Misschien niet precies Via het pad dat nu wordt bewan deld, maar wel iets in die rich ting. Bij Feyenoord en PSV, de overwinnaars van Ajax, heb ik die illusie geen moment. In de hoofden Vier jaar lang al ben ik een trouw bezoeker van de streékder- by Noordwijk-Quick Boys en vier jaar lang maak ik mee hoe de Katwijkers in Noordwijk in de slotfase het schip in gaan. Als ze ooit de kans hebben gehad om de overwinning mee naar huis te nemen dan zaterdag wel. In het tweede deel van de tweede helft, bij de stand 1-1, hadden ze de meerderheid én de kansen. Maar weer verprutsten ze de mogelijk heden en An de laatste minuut gingen ze tragisch ten onder met het ergste rommeldoelpunt dat ik in tijden heb zien maken. Als ik scheidsrechter was geweest, had ik het doelpunt waarschijnlijk afgekeurd. Er werd so-wie-so door jan en alleman geduwd en 1-1 was een zoveel betere uitslag geweest. U ziet het: het is goed dat ik geen scheidsrechter meer) ben. Wat is er toch met Quick Boys in Noordwijk? Die nederlagen in de slotfase doen zich te vaak voor om het op toeval te schuiven. Zit er een kwaadaardige Katwijkse aardstraal aan de Van Panhuys- straat? Je zou het bijna denken. Het zit hem niet in de benen van de Katwijkers, dus moet het in hun hoofden zitten. Andries Wendt, de zwierige, soms honds brutale Noordwijkse speler, wees mij na afloop in de kantine op een passage in een interview met de Katwijker Frenk y.d. Kleij, in de krant van vrijdhg. Wat zegt Van der Kleij, toch bepaald geen doetje, daarin? Dit: "Wij zijn net zo goed als Noordwijk. We hoeven echt niet bang voor ze te zijn'. Hoeven niet bang te zijn. Als je het zo zegt, ben je het natuurlijk wel enigszins. Wendt: "Je hangt bewust de underdog uit en gaat er dan stevig tegenaan of je doet het tegenovergestelde. Quick Boys doet geen van beide, het aarzelt, het hangt er een beetje tussenin. Het lijkt er op of ze nog altijd een beetje tegen Noordwijk opkijken". Overigens was het weer een prachtige derby. Heel aardige staaltjes, afgewisseld door vreemde missers, veel spanning en heerlijk gejakker voor de doe len. Ik zie dat graag, simpele ge nieter die ik ben. Waarom is Noordwijk-Quick Boys altijd zo veel leuker dan Rijnsburgse Boys-Noordwijk? Noordwijks trainer John Eelman heeft me dat kort en bondig uitge legd: "Noordwijk en Quick Boys spelen beide de spitsen snel aan, daarmee krijg je een snel wisse lend strijdbeeld. Rijnsburgse Boys bouwt kalmer en breder op, ANDRIES WENDT het heeft veel meer tussenstations nodig. Niets op tegen, maar je krijgt dan wel een heel andere wedstrijd". Oude Spaan Noordwijk kreeg zaterdag dui delijk te veel tegen Quick Boys, maar daar zaten die Noordwij- kers absoluut niet mee. Geen schaamte of niks. Na afloop ging Willem Spaanderman, die de voetbalvereniging Noordwijk in een grijs verleden nog heeft uitge vonden, in de bestuurskamer meteen zeer vergenoegd achter een pikketanussie zitten. "Oude Spaan", zei ik, "als dat dingetje je nou nog smaakt ook, heb je wel een heel slechte inborst". Hij meldde mij zonder blikken of blozen dat het vuurvjater "er uitstekend in viel". Ach, de schaker Jan Hein Don- ner zei het al jaren geleden: "Ik geniet altijd het meest van een overwinning die mij absoluut niet toekomt. Dat is een zaligheid die met geen pen te beschrijven valt". Turnkring-historie De Turnkring Leiden en Om streken, overkoepelend orgaan van de gymnastiekverenigingen in de regio Leiden, heeft bestaan van 1919 tot 1972. Daarna ging het Leidse district op in groter verband: de Turnkring 'Leidsen- hage'. Enige tijd geleden besloot het bestuur van Leidsenhage om het archief van de voormalige Leidse Turnkring te achterhalen, te inventariseren en over te dra gen aan het Leidse Gemeente Ar chief. Emiel van der Hoeven, re dacteur van het clubblad van de Leidse turnvereniging Excelsior, een liefhebber van het snuffelen in oude folianten, belastte zich ermee. Omdat hij weet dat ik een soortgelijke hobby heb, heeft hij mij een exemplaar gestuurd van het geschriftje waarin hij verslag doet 'van zijn speurwerk. Het draagt als titel "Feest van Gra tie, Durf en Kracht"-de inventa ris van het archief van de Turn kring Leiden en Omstreken 1919- 1972. Een nogal verheven titel (ontleend ganeen zeer geslaagde kringuitvoering in 1957) voor een organisatie die in de ruim vijftig} jaar van haar bestaan nogal eens rommelig heeft gefunctio neerd, zoals Van der Hoeven dui delijk aantoont. Allereerst het archief zelf. De dames en heren bestuursleden (de goeden uiteraard niet te na ge sproken) zijn. er uitermate rot- zooierig mee omgesprongen. Van der Hoeven: "Het barst van de hiaten. Er is niets over het tijd vak 1919-1924. Vanaf 1941 tot ca. 1966 is het kringleven door ge brek aan informatie aan hét zicht onttrokken; er is niets schriftelijk aanwezig. Alle reke ningen blijken te zijn wegge gooid, het kasboek beslaat slechts de periode 1968-1972". Twintig jaar lang maakte J.W. de Ren als secretaris deel uit van het be stuur van de Turnkring Leiden zonder ook maar één keer een vergadering te notuleren.... Dat er toch nog een dragelijke ge schiedschrijving te voorschijn komt, is te danken aan het feit dat Emiel van der Hoeven ijverig op zoek is gegaan naar andere bronnen om de hiaten zo goed mogelijk te dichten. Anton Metz Tot de bekendste kringbestuurs leden moeten worden gerekend: Anton Metz, voorzitter van 1927 tot 1963, een man van nationale bekendheid. Verder Henk de Geus, voorzitter van 1963-1972 en mevr. M. Dieben-Konings, secre taris van 1919 tot (vermoedelijk) 1949. In de Technische Commissie traden figuren als De l'Ecluse, Nievaart, Den Hertog, W. Mans veld-Dieben en Van Oort op de voorgrond. Met name de' laatste, "een stuwende kracht", heeft heel wat af geknarsetand, omdat men vaak niet vooruit te branden Overigens was al -in 1926, op voorstel van Excelsiors J. Plu voor het eerst "een dame in dit lichaam" opgenomen: de later zo bekende mej. Tonnie Steffëlaar. Ze hield die functie 45 jaar lang.... Drie keer in die 53 jaar is er sprake geweest van opheffing van de Turnkring door interne rommelingen. De eerste keer in 1935 toen de clubs Hercules en Excelsior om financiële rede nen bedankten. Metz wilde de pijp al dan Maarten geven, maar de zaak kon nog worden gesust. De tweede keer in 1939. Concor dia bedankte ("zij durfde de kas controle van het KNGV niet aan") en datzelfde deden Hou vast en Excelsior ("wegens fi nanciële onenigheid met het Ver bond), maar de Turnkring kon opnieuw het hoofd boven water houden. De laatst maal dat over opheffing werd gesproken was 1941. Ook toen ging het niet door. De schoonste uren van de Turn kring (want die waren er wel de gelijk ook) deden zich in de eerste tien, vijftien jaar na de Tweede Wereldoorlog voor. "Een periode van grote bloei", schrijft Van der Hoeven. "Verenigingen krabbel den overeind en gaven uitvoe ring na uitvoering". Daarna werd het minder en minder. Tur nen is een kwestie van geduld, het vereist jaren om iets van ni veau te presteren en geduld is in deze tijd een steeds schaarser voorkomend bloempje. Voor toe- stélturnen, dat hoge technische vaardigheden vereist, taant de belangstelling zienderogen. Óp de zich nog maar sporadisch aandienende uitvoeringen valt dat duidelijk te constateren. De fusie met de kring Den Haag tot 'Leidsenhage', destijds ongetwijfeld noodzakelijk, heeft het turnen in Leidén niet om- hooggestuwd. Het wachten is op nieuwe bloei en die lijkt eerder van nieuwe vormen zoals jazz- gymnastiek te komen dan van de traditionele turnerij. NIEUWEGEIN (ANP) - Uitdager Rob Clerc is er gisteren in de twaalfde partij van de tweekamp om de wereltitel dammen niet in geslaagd zijn achterstand weg te werken. Na 48 zetten en bijna vier uur spelen bood hij in het rumoerige Nieuwegein remise aan, waarmee Anatoli Gantwarg onmiddellijk instemde. De wereldkampioen behield daar door zijn voorsprong en leidt met 13-11. De Nederlandse WK-kandidaat meer uit zijn humeur, mede door denktijd. Voor de 40e zet trok Clerc had zondag de aanwezigheid van de geluidsoverlast die ondanks alle oud-wereldkampioen Harm Wiers- voorzorgen en een voortdurend in ma benut om over zijn strategie in de weer zijnde hoofdarbiter Nobbe deze match te praten. Wiersma tot de spelersruimte doordrong. kent Gantwarg immers als geen Een in de nabijheid van de glazen ander. Vorig jaar trok hij zich uit kooi gehouden beurs - waarmee de Zwart: Clerc. de internationale titeltoernooien toemooi-organisatie overigens i. 32-28 16-21,2.31 terug, maar van de ervaringen die niets van doen had - was de oor hij in zijn twee duels met Gant- zaak van het lawaai. „Dat is woens- ware heeft opgedaan, kon Clerc dag voorbij", verzekerde de toer- 25,13.32x21 16x27,14. 39-33 7-11,15.42-37 best profiteren In aanwezigheid nooileiding. ,e 00- van secondant Van der Wal werden Die stoornis was niet de werkelij- diverse varianten doorgenomen, ke oorzaak van Gantwargs proble- Waarschijnlijk zal Clerc daarmee men. Die kwamen rechtstreeks de komende ronden op de proppen voort uit het door Clerc samen met komen. Zoals hij na afloop van het Van der Wal gekozen spelgenre. twaalfde duel vertelde, was de par- Hoe goed dit was voorbereid, bleek tijopzet in deze ontmoeting een het beste uit de tijdverdeling na 19 idee van Jannes van der Wal. zetten, toen de wereldkampioen De Hagenaar liet in het begin bijha een uur meer gebruikt had nog niets merken. De eerste twaalf dan zijn tegenstander: 63 tegen 5 zetten waren een kopie van het minuten. Dat tijdsverschil bleef in vierde duel, dat twee weken gele- de daarop volgende middenspelfa- den in Dordrecht werd gespeeld, se gehandhaafd, al was het wel te- Opwinding ontstond pas op de zes- leurstellend dat Clerc op de 21e zet tiende zet, toen Clerc met een een damcombinatie nam, die leid- nieuw idee kwam, dat hij overi- de tot de grote vereenvoudiging, gens meteen op het bord bracht en Even opvallend was het dat Gant- waarmee hij Gantwarg verraste, warg daarna koos voor het handha- De wereldkampioen gebruikte in ven van de resterende spanningen, die fase veel tijd. Hij raakte steeds ondanks zijn geringe restant be- bijna een half uur bedenktijd uit, maar daarmee kon hij niet voorko men dat de wereldkampioen naar een remise-eindspel afwikkelde, zettenverloop: Wit: Gantwarg. 32x21 16x27, 8. 41-37 19-23, 9. 28x19 14x23, 3-29 11-16, 12. 37-32 20- 41 23-28, 22. 32x23 27-32, 23.38x16 20-24, 24. 30x19 13x24, 25. 29x20 18x49, 26. 48-42 25- xl4,27. 31-27 22x31,28. 36x27 49x21, 29.16- x27 14-19, 30. 39-33 9-13, 31. 37-32 13-18, 32. 33-28 10-14, 33. 41-37 15-20, 34. 42-38 20-24, 35. 44-39 2-7, 36. 39-33 14-20, 37. 27-22 18- x27,38. 32x21 8-13, 39. 37-32 13-18, 40. 34-29 3-9, 41. 40-35 18-23, 43 29x18 12:;23, 43. 21- xl2 7x18, 44. 28-22 18x27, 45. 32x21 9-13,4 In titelstrijd met Azië Bettine Vriesekoop voert in januari de Europese tafelte SCHIPHOL (ANP) - Bettine Vrie sekoop zal volgend jaar januari de Europese vrouwenploeg aanvoe ren in de eerste tafeltennisontmoe- ting tussen de continenten Europa en Azië. De ontmoeting bestaat uit twee landenwedstrijden, in Rome en Valkenswaarden een individu eel toernooi in Ivry-sur-Seine, een voorstad van Parijs. De penningmeester van de Euro pese Tafeltennis Unie (ETTU), Van Dilst, maakte dat gisteren bekend op Schiphol, waar het dagelijks be stuur van de ETTU in vergadering bijeen was. Na de mislukkig van dit jaar, toen Hong Kong als orga nisator zich op het laatste moment terugtrok, is de ETTU blijven zoe ken naar mogelijkheden om de continentale wedstrijd te organise ren. Het kwam met het in Monaco gevestige sportpromotion bedrijf Telemundi tot een akkoord voor de duur van zes jaar. Het bedrijf stelt het eerste jaar 50.000 dollar als prij zengeld ter beschikking en neemt daarnaast de reiskosten van de Eu ropese'en Aziatische ploegen voor zijn rekening. Het prijzengeld wordt jaarlijks met tien procent ADVERTENTIE PARIJS (ANP) - Genezen van geldzucht en machtswellust beoogt Félix Lévitan nu nog de hervorming van de wielerwereld, alvorens hij, voorzien van het pre- Rundum den Henninger Turm, Kampioenschap van Zürich, de Grote Herfstprijs en de Ronde van Lombardije, alsmede de nationale ronden van Spanje, Italië, Frank- zich verder nergens mee mocht be- dikaat weldoener, zijn laatste da- rijk, Zwitserland, Amerika en Co- gen gaat slijten in de sub-tropen lombia. Daarnaast zouden er nog van Cannes. De 70-jarige directeur enige (nieuwe) 'open' etappewed- van de Ronde van Frankrijk heeft strijden een plaatsje kunnen krij- zijn geest veerkrachtig gehouden met de creatie van de 'interconti nentale wielerkalender'. Op 16 ok tober ontvouwt hij zijn plannen tij dens een bijeenkomst in Parijs van alle organisatoren van wielerwed strijden voor profs, verenigd in de AIOCC. Zijn woorden zullen waar schijnlijk veel kwaad bloed zetten. De intercontinentale wielerka lender is, in de ogen van de grijze Tour-baas, de enige mogelijkheid ruimte te creëren voor wedstrijden op andere continenten dan het tra gen. Om voor deze wedstrijden een goed deelnemersveld te waarbor gen, zouden alle overige wedstrij den niet meer dan drie, hooguit vijf, buitenlandse ploegen mogen contracteren. Dit geldt ook voor klassiekers als Gent-Wevelgem, Omloop Het Volk, Parijs-Brussel en Waalse Pijl. De plannen van Lé vitan doorkruisen ook de ambities van Nederlandse organisatoren als die van de Ronde van Midden-Zee land, Elfstedentocht, Veenendaal- De FICP vergadert tien dagen na de AIOCC in Luxemburg. De plan nen van Lévitan zijn dan ook nog lang niet verwezenlijkt. De Tour directeur, die dinsdag in Parijs de Tour de France van 1986 al weer rond blijkt te hebben en het etap peschema bekend zal maken, heeft wel gelijk dat de huidige kalender overvol is. Zijn argumenten, in het mooiste Frans geformuleerd, klin ken altijd overtuigend. Het is ook niet te verwachten, dat hij zal wij ken voor de eerste klanken van protest. Lévitan heeft ongetwijfeld een paar troefkaarten achter de hand. Eén daarvan is waarschijnlijk het opvoeren naar - voor wielerbe- ditionele West-Europa. Hij wil de Veenendaal, Zuiderzee-Dernytour hoogte van de prijze^elden^hTde tpironurnnrHi cr ale 'l-ir»rc patoOAriQ'i_ j t-,_i j t wedstrijden van de intercontinen tale kalender. Hij verwacht dat alle De Goldrace heeft vorig jaar juist grote renners zich daarom op die wedstrijden zullen toeleggen. De andere koersen zijn er dan voor de kleintjes. tegenwoordig als 'hors categorie' bestempelde wedstrijden laten promoveren naar de intercontinen tale kalender. Dat zijn de klassie kers: Milaan-San Remo, Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik, Gold Race, Al uw gewone bankzaken - zowel zakelijk als privé- efficiënt regelen, dat doen wij graag voor u. Net als het verzorgen van speciale financieringen, verzekeringen, beleggingen. Of het leasen van wagen- of machinepark, de factoring van uw uitstaande vorderingen. Of het op internationaal niveau aantrekken van handelspartners, financieren van goederen transacties, verzorgen van valutazaken en betalingsverkeer. Want wij zijn niet alleen een veelzijdige, maar ook een dynamische bankpartner. Credit Lyonnais Bank Nederland op tijd de status ere-categorie ge kregen. Het is aannemelijk, dat Lé vitan volgende week in de Franse hoofdstad op veel verzet zal stui ten. Zo populair is hij immers ook weer niet. Hij heeft als directeur van de Tour tot voor kort ploegen, sponsors en organisatoren van zijn etappeplaatsen financieel min of meer uitgeknepen. Hij werd door DORDRECHT - Robert Zandvliet handig manoeuvreren en altijd at- De 75e editie van de Grote Herfstprijs, zondag gewonnen door Ludo Peeters, diende voor hem als slecht voorbeeld. Waar voor een voorjaarsklassieker als Milaan-San Remo moest worden geselecteerd tot een peloton van maximaal 250 renners, stonden zondag in Creteil slechts 121 ren ners aan het vertrek voor de herfst prijs. Vele vedetten (Hinault, Le- mond, Roche, Moser) ontbraken, omdat ze zogezegd moe Waren. Er was nauwelijks publieke belang stelling. Het liefst had Lévitan het doden- laken over deze klassieker uitge spreid. Hij is er net te veel wieler- liefhebber voor om dat niet te- doen. De Societé de Tour de Fran ce kan best een tegenvaller lijden. Hij wil ér toch iets op vinden. De kunstenaar Christo lokte de laatste weken drie miljoen mensen naar de Pont Neuf in Parijs, omdat hij het koude metaal had aangekleed met gouden draperieën. Lévitan denkt voor de wielerwereld in die geest. verhoogd. Daarvoor krijgt de sportpromotor het recht sponsors aan te trekken plus vijftig procent van de eventuele opbrengst uit te levisierechten. De andere helft wordt gelijkelijk verdeeld over de ETTU en de organiserende bon den. Op een eind augustus in Monte Carlo gehouden vergadering ble ken drie Europese bonden bereid het evenement te organiseren: Ita lië, Nederland en Frankrijk. De partijen kwamen overeen, dat de eerste landenwedstrijd 7 januari in Rome zal worden gehouden, de tweede wedstrijd 9 januari in Val kenswaard en het individuele toer nooi 10 en 11 januari in Ivry-sur- Seine. Der bonden draaien op voor de verblijfkosten van de Europese en Aziatische deelnemers. Aan de landenwedstrijden zullen bij de mannen twaalf spelers deel nemen. De nummers één tot en met elf op de Europese ranglijst van juli 1985 plus, om propagandis tische redenen, in Rome de Ita liaan Costantini en in Valkens waard Henk van Spanje. Bij de vrouwen bestaan de teams uit ne gen speelsters, de eerste negen van de Europese ranglijst.Deze wordt aangevoerd door de Hazerswoudse Bettine Vriesekoop. In het indivi duele toernooi komen bij de man nen de eerste twaalf van Europa uit. Met het voorbehoud, dat elk land maximaal vertegenwoordigd mag worden door drie spelers en speelsters. Dat betekent dat de Eu ropese kampioen Ulf Bengtsson (nummer 12) niet van de partij zal zijn, omdat hij de vierde Zweed op de ranglijst is en derhalve vervan gen zal worden door de Hongaar Klampar. Bij de vrouwen doen aan de persoonlijke strijd de eerste acht van Europa mee plus de Fran- caise Nadine Daviaud (16e). De Russin Valentina Popova, viervou dig Europees kampioene, zal ont breken wegens zwangerschap. De Aziatische bond heeft toege zegd met het sterkste team naar Europa te komen. Dat houdt in dat bij de mannen drie Chinezen, drie Japanners, twee Noord- en twee Zuidkoreanen plus twee spelers uit Hong Kong achter de tafel ver schijnen. Bij de vrouwen is de sa menstelling vrijwel identiek, met dit verschil dat Japan en Hong Kong slechts één speelster afvaar digen. Tweemaal winst Leidse boksers boksvereniging Leiden heeft tent te zijn een machtig gisteravond in Dordrecht zijn par- wielersport, tij in het weltergewicht (B) verlo- van Dekker van BV Zaanstad. in de Zijn invloed strekte zich ook .uit tot de FICP, de profsectie i Hoofdkantoor: Coolsingel 63, Postbus 1045,3000 BA Rotterdam. Telefoon 010-69 5911. Leiden, Kort Rapenburg 20,071-126244 Meer succes was er voor de Leidse Wereld Wiélrenunie (UCI). De boksers Krijgman en Diepenbach, voorlaatste voorzitter Josy Esch die beiden naar de C-klasse promo- uit Luxemburg liet zich van alles veerden. Eerstgenoemde won in aanleunen door de slimme grij- het lichtgewicht op punten van Oz- saard uit Frankrijk. De Nederlan- dal uit Papendrecht, terwijl Diep- der Hein Verbruggen, sinds een enbach in het licht weltergewicht jaar de voorzitter van de FICP, eveneens op punten zegevierde bleek daar niet van gediend. Hij over de Maastrichtenaar Geraerds. gaf Lévitan te verstaan, dat hij al- Diepenbach won eveneens de stijl- leen voor AlOCC-zaken welkom Prijs- was in de vergadering en dat hij ZEIST/BRUSSEL (ANP/GPD) - Bondscoach Leo Beenhakker heeft voor de eerste kwalifica tiewedstrijd tegen België, vol gende week woensdag in het stadion van Anderlecht te Brussel, geen nieuwe voetbal lers opgeroepen. Na het bekij ken van de klassieker Ajax - Feyenoord (1-2), afgelopen zon dag in het Olympisch Stadion, zijn de Rotterdammer Mario Been en de Ajacieden Gerald Vanenburg, Peter Boeve en Sonny Silooy uit de voorlopige selectie van 22 man gezet. Collega Guy Thys kent zo'n anderhalve week voor het tref fen met Oranje geen proble men. De voorbereiding van de Belgische Rode Duivels begint vandaag. Het grootste deel van de selectie komt dan bijeen in Brussel, waar een training in het Heizelstadion op het pro gramma staat. Bij België ont breken nog de „buitenlanders", Gerets, Pfaff, Plessers, Ran- quin en Voordeckers, die zich later in de week bij de selectie voegen. nald Koeman, Edo Ophof, Frank Rijkaard, Marco van Basten en Rob de Wit (allen Ajax), Joop Hiele, Ben Wijnstekers en Simon Tahamata (al len Feyenoord), Hans van Breuke- len, Willy van de Kerkhof, Michel Valke en Ruud Gullit (allen PSV), Adri van Tiggelen (FC Groningen), Michel van de Korput (FC Köln) en Wim Kieft (Pisa). De achttien van Thijs zijn: Jacky Munaron, Georges Grun, Erwin Vandenbergh, Enzo Scifo, Rene Vandereycken en Frank Vercaute- ren (allen Anderlecht), Jan Ceule- mans, Mare de Grijse, Franky Van der Eist en Leo Vander Eist (allen Club Brugge), Gilbert Bodard, Nico Claesen en Alex Czemiatynski (al len Standard Luik), Leo Clysters (Waterschei), Michel de Wolf (AA Gent), Raymond Mommens (Loke ren), Michel Renquin (Servette Ge- nève) en Eric Gerets (PSV).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11