'Ze gunden mij de overwinning niet' Scouting jubileert in Warmond en Voorschoten Afvalslakken moeten weggehaald Wethouder Van Leeuwen bijt - na slepende centrumdiscussie - van zich af Zoeterwoude wil Alkemade bij overleg 'Strand en duinen bomvol explosieven' Vos studeert nog op sanering grond REGIO LEIDEN ZATERDAG 5 OKTOBER 1981 z VOORSCHOTEN/WARMOND - "Het woord padvinderij moet nu maar eens de wereld uit. Het image van korte broekjes en rare petjes raken we nooit kwijt als de pers consequent padvinderij schrijft in plaats van scouting". Dit zegt mevrouw C. Kershof, sins 25 jaar actief binnen Scou- ting-groep Impeesa in Voorscho ten. De Impeesa-groep viert dit jaar haar 40-jarig jubileum. Impeesa viert dit jubileum en een aantal jubilea van leidingge venden morgen vanaf 10.00 uur met een, door de Impeesa-groep verzorgde, Eucharistie - viering in de Moeder Gods kerk in Voor schoten. Aansluitend op de mis is een receptie in de aula van de naast de kerk gelegen Zuiderhorst school. Mevrouw C. Kershof is één van die jubileren de leidingevenden. Zij herdenkt het feit dat ze sinds 25 jaar actief is binnen de groep die indertijd is begonnen als de meisjes-groep St. Irma. De Impeesa-groep telt 120 le den opgedeeld in drie groepen: de verkennerstroep, de gidsen- kring en de welpenhorde. Vanaf zes tot ongeveer 16 jaar kunnen de kinderen de verschillende groepen doorlopen. "Ze kunnen meegroeien," vertelt mevrouw C. Kershof. "Scouting is een heel sociale manier van met elkaar omgaan. De kinderen leren dat niet hun eigen 'ik' het belangrijk ste is. Dat zij niet altijd op de voorgrond hoeven te staan. "Het is niet erg dat er vanaf 16 jaar weinig doorstroming is. Voor de meesten van die leeftijd hoeft het dan niet meer. Ze krij gen vriendinnetjes en vriendjes en gaan uit. Ze gaan een ander leven leiden. Degene die toch wil blijven, zetten we in op een ver antwoordelijke positie. Ze kun nen dan later leider worden". Op dezelfde dag dat Impeesa haar jubileum viert, organiseert Scouting Warmond een dag ter ere van hóór 40-jarig bestaan. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Meerpunt in Warmond feest gevierd. Er komt een tentoon stelling, een rommelmarktje en een kermis. Ook worden spel letjes gedaan. DEN HAAG/WASSENAAR - De Wassenaarse manegehouder Van Santen aan de Papelaan dreigt de dupe te worden van ook door de provincie dubieus genoemde prak tijken van een transportfirma, die hem afvalslakken heeft geleverd om de dijken op zijn land te verho gen en paden te verharden. De slakken waren afkomstig van de Haagse vuilverbrandingsinstallatie en zijn volgens de provincie zwaar verontreinigd. Hij moet ze nu van zijn land halen of er een laag asfalt overheen laten storten zodat door sijpelend regenwater het grondwa ter niet kan vergiftigen. Hiertegen is Van Santen in be roep gegaan bij de Raad van State, want naar zijn mening liggen de 3.000 ton slakken buiten zijn schuld op zijn land. Het Hoog heemraadschap van Rijnland had hem namelijk nooit mogen ver plichten dat hij de boezemkaden van de sloot op zijn land moest ver hogen. Dat is een werk dat door het hoogheemraadschap zelf behoort te worden uitgevoerd, hetgeen het ook later heeft toegegeven. „Als het hoogheemraadschap hem eerst niet had aangeschreven dat hij de kaden moest verhogen dan had Van Santen nooit de slakken ge kocht", aldus de raadsman van de manegehouder, mr. Mars. Deze be streed bovendien de ernst van de verontreiniging van de slakken. „Het is verbrand huisvuil, al het vuil moet er nu wel uit zijn", zo meende de advocaat. Een woordvoerder van de pro vincie legde uit dat er tot januari 1984 geen problemen waren met de afvalslakken van de vuilverbran dingsovens. Totdan gingen die na melijk naar België, dat echter toen zijn grenzen ervoor sloot. Daarna Lukt het het transportbedrijf, dat de slakken van de Haagse vuilver branding afneemt, steeds vaker ze te verkopen. Maar gebruik van de slakken voor bijvoorbeeld wegver harding is alleen toegestaan met een provinciale vergunning. Die bepaalt dat het materiaal alleen op 50 centimeter boven het opper vlaktewaterniveau in de omgeving mag worden gestort en dat het met asfalt moet worden afgedekt. De slakken op het land van Van San ten liggen weliswaar hoog genoeg, maar soms te dicht bij het opper vlaktewater, en zijn zeker niet afge dekt. Maar dat laatste is, zo Van Santen dat al zou willen, onmoge lijk omdat de eigenaar van wie hij het land pacht geen asfaltering wenst. VOORSCHOTEN - Hij heeft een sterke zendings drang. Geboren in een calvi nistisch nest, zet de Voor- schotense PvdA/PPR-wet- houder J. van Leeuwen door als hij overtuigd is van iets. Onvermoeibaar blijkt hij dan. Het kwam bij de centrumdiscussie goed van pas. In het begin (1982/1983) viel de hele middenstand over hem heen. Het laatste jaar lieten de collegepart ners, CDA en WD, Van Leeuwen alleen staan. door Paul van der Koolj Een week nadat de raad een streep zette onder de centrumdiscussie, vertelt hij over oncollegiale colle gepartners, boterzachte argumen ten van rechts, partijen die op de man spelen en raadsleden die hem "de overwinning niet gunnen". Het begin, in 1982. Als zoon van ex-Voorstraat kruidenier Van Leeuwen, weet de wethouder dat het nooit heeft geklikt tussen mid denstand en gemeente. "Het zijn mensen die een andere taal spre ken, langs elkaar heen praten. On der de raadsleden zit veel import, veel gearriveerde vijftigers en zes tigers ook. Zij werken de hele dag- buiten de deur en komen toevallig in het weekeinde even in het cen trum". En: "Veel mensen zien Voorschoten als slaapdorp. Een ge brek aan betrokkenheid, dat fnui kend kan zijn". "Al zeer veel jaren is er wantrou wen. Zo'n sfeer van: wat willen ze nou weer zónder ons, óver ons be kokstoven". Van Leeuwen bekeek men bij zijn aantreden als wethou der voor openbare werken en eco nomische zaken dan ook als onder deel van dat systeem. Dat zijn partij toen "samen met het CDA", pleitte voor een door middenstand bestreden autovrije Schoolstraat, "deed er niet toe". Aldus de wethouder, die zich niet verbaasde over de vloekpartijen en schopbrieven. "Ik kende die lui, voelde de gedachten en de taal aan", kijkt hij terug. "Als ze mij een grote mond gaven, gaf ik een grote mond terug". Hij was hierbij "eerlijk en verbloemde niets". Een unicum in de (gemeente)politiek. Want "maar al te vaak steken poli tici wazige volzinnen af en onder tussen is het nee". Paaldeskundigen Het door middenstanders eerst Wethouder J. van Leeuwen: "Ik heb een sterke zendingsdrang zo verfoeide rapport, over het cen trum, maakte alles anders. Er kwa men "pittige maar eerlijke discus sies" met winkeliers en Van Leeu wen had veel persoonlijke ge sprekken met hen. "De midden standers gingen nadenken over dingen waar ze anders nooit over nadachten, zagen hoofdlijnen", viel hem op. De houding van de meeste raads leden stak hierbij schril af. Einde loos praattene ze over hobbels en palen, met beleid waren ze zó klaar. Paaldeskundigen, noemt hij ze dan ook. De wethouder: "In de cember gingen ze akkoord met de hoofdlijnen van het rapport. Het centrum moest aantrekkelijker worden gemaakt, er moest meer ruimte voor voetgangers en fiet sers komen en minder c.q. aange paste ruimte voor de auto. Maar daar gaven ze dan uitwerkingen aan, die daar haaks opstaan. Losse flodders eigenlijk". Hét voorbeeld daarvan is vol gens hem de nul-variant. Hierbij blijft de situatie in grote lijnen zo als die is, met wat kleine aanpas singen. In december vorig jaar lan ceerde rechts hem en hardnekkig bleef hij opduiken, "met boter zachte argumenten". Ook nadat een tweede (CIM- K)rapport over het centrum ze "on deruit had gehaald" bleef de nul op tafel. Het dorpsplein tussen Schoolstraat en Treubplein, dat goed uit de bus kwam, leek een ta boe. Dorpsplein-promotor Van Leeuwen: "Het CDA vreesde pro blemen met de bereikbaarheid van de gereformeerde kerk tegenover de gemeenteflat. Nou, die bereik baarheid wordt alleen maar groter. En het enige bezwaar van de WD tegen het dorpsplein was dat het drukker zou worden in het noorde lijk deel van de Schoolstraat, om dat het verkeer niet meer rechtsaf naar het Treubplein kan. Nou, het wordt daar juist rustiger. Als auto mobilisten naar het Treubplein willen, nemen ze de Koningin Julianalaan". Rancune Het weerleggen van de argumen ten haalde weinig uit. Dat ook mid denstand en de ambtelijke werk groep verkeer en vervoer voor het dorpsplein koos, veranderde daar niets aan. Steeds sterker kreeg de wethouder het idee dat het de par tijen "niet meer om de zaak ging, maar om de man" (Van Leeuwen zelf dus). Bij een CDA-woordvoer- der "met zeer persoonlijke opvat tingen" kwam dit het duidelijkst naar voren. Naar verluidt bromde hij links en rechts in het dorp: "geen dorpsplein, hoor. Die over winning gunnen we Van Leeuwen niet". Van Leeuwen: "het woord rancune zal ik niet gebruiken, maar wel iets dat daar vlakbij ligt". Het voorbeeld staat niet alleen Volgens de dagelijks bestuurder heeft ook de WD "flink ingepraat op de middenstand. De partij dacht: die nul-variant regelen we wel eventjes". De wethouder: "Er zijn fracties geweest die midden standers vroegen B en W een brief te schrijven tegen het dorpsplein. Ze gingen dan als raad tussen mid denstand en college zitten. Bijzon der oncollegiaal". "Als Willemsen (WD) dan in de laatste raadsvergadering opmerkt dat ik middenstanders onder druk zet, zeg ik: de pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet", aldus de PvdA/ PPR-bestuurder."In feite heeft de middenstand al zijn tijd moeten besteden aan het bewerken van de politieke partijen". Na de uithaal komt een lach op zijn gezicht: "Het leuke was echter dat de brief van de middenstand juist vóór het dorpsplein was. Een ondersteu ning van mijn beleid, dus". Alleen Zijn beleid? "Ja, zo heb ik het vooral het laatste jaar ervaren. Bij mijn collega-wethouders kreeg ik weinig gehoor. Men nam mijn ver haal niet serieus. Ik moest tegen de stroom in roeien". En toen B en W maart dit jaar, na uitputtende dis cussies, tóch de dorpsplein-variant naar voren schoven, verdedigde De kruidenierswinkel van Van Leeuwen vroeger was. i de Voorstraat, zoals het WD-wethouder Van Dalen hem niet. "Ach", zei hij de wethouder voor verkeer in een commissiever gadering, "nu rijden er misschien 1200 auto's door de Voorstraat, straks zijn dat er misschien 700 a 800". Volgens Van Leeuwen is die houding "niet gepast" en strijdig met de college-afspraken. "Als je een compromis bereikt, ga je ervan uit dat de wethouder dat verde digt". En hij heeft dat de collega ook ongepeperd onder de neus ge wreven. Over de keuze van Van Dalen zegt hij het volgende: "een wethouder van verkeer is er niet al leen voor de auto's, maar ook voor de voetgangers en fietsers". Hoe dan ook. De middenstands- zoon moest ook na zo'n voorval weer naar de ondernemers. Ook daar kreeg hy dan de wind van vo ren. Moedeloos werd hij er niet van en slapeloze nachten zijn hem vreemd. "Dat heeft ook veel te ma ken met je karakter. Men zou mis schien het liefst hebben gehad dat ik de moed zou opgeven. Maar ik ging door, met steeds weer nieuwe argumenten. En steeds harder zei ik geen zin te hebben in bla, bla, bla. Als Willemsen (VVD -red) dat in de raadsvergadering drammerig noemt, zie ik dat als een compli ment". Klankbord Het miste uiteindelijk zijn uit werking niet. De middenstanders zagen de wethouder meer en meer als "klankbord". ("Voor het eerst in twintig jaar had een wethouder een goede verstandhouding met de middenstand"). En ze kozen una niem voor een "acceptabele va riant": af en toe een dorpspleintje op het stukje straat tussen School straat en Treubstraat, op dagen dat daar iets wordt georganiseerd. Daarnaast komt er aan weerszij den van de winkelstraat een obsta- kelvrije loopzone van twee meter, krijgen fietsers meer parkeerruim te en kunnen zij in beide richtin gen rijden in de Schoolstraat. Het Treubplein krijgt een tweede door gang naar de Treubstraat,'die op zijn beurt meer ruimte voor voet gangers gaat bieden. CDA en WD konden er toen niet meer omheen, zij het na "hefti ge interne discussies en veel diplo matiek overleg achter de scher men". Honderd procent tevreden is Van Leeuwen niet. "Het is een compromis", benadrukt hij. "Maar het heeft alle ingediënten in zich om het doel te bereiken. Als de middenstand veel organiseert, hebben we een dorpsplein". Hij heeft daar alle vertrouwen in. Een muziektent zou, vooral in de zo mer, dagenlang kunnen blijven staan, barbecue-avonden en mode shows behoren tot de mogelijkhe den. Volgens Van Leeuwen zal dan al snel blijken dat de argumenten te gen een permanent dorpsplein geen hout snijden. En vervolgens komt dat plein dan in zicht. Het doet hem denken aan vroeger, toen hij als kleinejongen van vader hoorde dat "je nooit moet zeggen watje niet hebt. Want dan verkoop je niks". Dus: Voorschoten heeft een prachtige Voorstraat met leuke terrasjes, de Schoolstraat is vrij ge schakeerd en de dorpskerk is een belevenis. ZATERDAG I Lelden Terrein molen De Valk en omgeving! kermis tot 24 uur. LVC-filmhuis, Breestraat 66 - Film 'Ld favoris de la lune', 20 en 22.15 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79 - Cafj avond, 21-01 uur. NVSH-trefcentrum, Rapenburg 48, té 149987. open soos, 22 uur. I Oegstgeest J SJJO, Taberna, Julianalaan 1 - Optrt den groep 'System Six', 20.30 uur. i Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein - Optrc t den band 'Naga', 22 uur. I A- Wassenaar a Entreegebouw dierenpark Wassenaaj j. Rijksstraatweg - Antiekbeqrs, 11-17 uuj ZONDAG s Leiden Groenoordhallen - nationale hondei) tentoonstelling KV Rijnland, 10-17 uuj •- videocafé 21 i Leiderdorp I Zwembad De Does, Hoogmadeseweg Cursus 'auto te water', komen kijke s naar praktijk om 15 uur. n Muzenhof, Gordijnsingel - Koffiecon 1: eert Streiekmuziekschool Leiden, 12.3 uur. t p Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 24 I c Concert 'Jazzterix' van jazzclub de Wa genschuur, 21 uur. Zoeterwoude Ons Huis. Kosterspad Jeugdtheatej Wouw met voorstelling kinderen vané 6 jaar, 14.30 uur. Wassenaar Wassenaarse Slag - Strandloop AV Hol land, 11 uur, inschrijven vanaf 10 uur bi strandafgang. Entreegebouw Dierenpark Wassenaaij Rijksstraatweg - Antiekbeurs, 11-17 uur, Kievietkerk, Wilhelminaplein - Conceij koor Cappella pro Cantibus, 20 uur. Oegstgeest Gebouw Taberna, Julianalaan 1 - Neden lands Jeugdtheater met 'Het lelijke jon ge eendje', 14 uur. Warmond Meerpunt, Herenweg 45 - Jubileumdal ZOETERWOUDE/ALKEMADE j De gemeente Zoeterwoude heef) bij het Leidse gemeentebestuur gei pleit voor toetreding van Alkema de tot het samenwerkingsverband van gemeenten in de Leidse regiq Alkemade zelf Wil ook graag in hei agglomeratieoverleg tussen Lei den, Leiderdorp, Voorschoten, Warmond, Zoeterwoude en Oegst geest. De provincie Zuid-Holland heeft Alkemade echter ingedeeld bij een samenwerkingsverband met Alphen aan den Rijn. Zoeterwoude breekt een lans voor Alkemade - dat bestaat uit dfl kerkdorpen Roelofarendsveen, Oude Wetering, Rijpwetering, Oud Ade, Kaag en Nieuwe Wetering omdat daarmee de verhouding stad/platteland in het agglome ratieoverleg meer in evenwicht zou komen. De andere deelnemers aari het overleg zijn volgens Zoeter- woude voor een belangrijk deel sterk verstedelijkte gebieden. De kwestie van een eventuele toetreding van Alkemade is ont-! staan door een nieuwe Wet Ge meenschappelijke Regelingen. Al kemade is nog niet ingedeeld. Dë gemeente wil bij het Leidse over legorgaan omdat de gemeentq "maatschappelijk op Leiden is georiënteerd". Bovendien vindt Alkemade dat het meer voor de hand ligt om aansluiting te zoekeri bij Leiden omdat de meeste be-i staande gemeenschappelijke rege-! lingen waaraan Alkemade deel neemt op de Leidse regio zijn ge richt. SLEUTELBEEN - Een 21-jarige inwoonster van Leiderdorp heeft, gisteren bij een eenzijdig ongeval haar sleutelbeen gebroken. De vrouw reed met haar bromfiets te gen een vluchtheuvel op de Van der Valk Boumanweg in Leider dorp. Zij is per ambulance overge-! bracht naar het Elisabeth-zieken- huis, eveneens in Leiderdorp. WASSENAAR - Het wemelt nog van de explosieven bij strand en duinen van Wassenaar. Er zijn het afgelopen seizoen zoveel van der gelijke overblijfselen uit de eerste en tweede wereldoorlog gevonden dat er nu echt iets moet gebeuren, zo meent de Wassenaarse Red dingsbrigade. Ze heeft de gemeen te dan ook voorgesteld een grote schoonmaakactie te houden in het uitgebreide strand - en duingebied. Reddingsbrigade-woordvoerder mevrouw De Bolster: "Niet omdat we dan de illusie hebben dat alle explosieven zijn opgeruimd. Dat lukt gewoon nooit. Die dingen blij ven bovenkomen. Maar met zo'n actie zou je voorlopig tenminste klaar zyn". Volgens mevrouw De Bolster heeft de Reddingsbrigade deze zo mer de handen vol gehad aan de projectielen. Alleen al bij de afslag Meijendel zou 15 tot 20 keer 'iets' zijn gevonden. De gemeente voelt echter bijzon der weinig voor de voorgestelde schoonmaakactie. Politie-woord voerder De Vos evenmin. Hij legt uit: "Het gebied waar die dingen liggen is zo enorm uitgreid. Daar is geen doen aan. Temeer daar je moet gaan zoeken met een metaal detector. Nou, ik kan u precies ver tellen wat er gebeurt als je met zo'n apparaat het strand op gaat. Dan begint het meteen te toeteren, want er ligt immers van alles onder het zand: muntjes, ijzer, blik, noem maar op. En niet alles komt van het strand of uit de duinen. Er kunnen best projectielen uit zee aanspoe len. Een losgeslagen zeemijn, bij voorbeeld". Kort en goed: de operatie zou te kostbaar worden ("Je moet er men sen van de Landwacht voor inhu ren") en ze geeft geen enkele garantie. Daar komt bij dat het vol gens De Vos wel meevalt met dat relatief grote aantal explosieven van dit jaar. Werd de Explosieven Opruimings Dienst in 1984 negen keer ingeschakeld voor het oprui men van een 'oorlogsteken', de eer ste negen maanden van dit jaar lag dat aantal op tien. "Zoveel meer ziin er dus niet", concludeert hij. De Vos: "Er is gen reden tot pa niek. Je moet niet denken datje ge lijk de lucht in gaat bij die dingen. Toegegéven, het blijven explosie ven. Je moet er altijd voorzichtig mee blijven. Al zijn ze verrot en verroest, dat maakt die projectie len niet minder gevaarlijk. Wande laars die iets dergelijks tegenko men moeten er dan ook gewoon van af blijven en meteen ons bel len. Wij kennen de wegen". Auto té water Automobilisten die graag wil len weten hoe ze, eenmaal met hun voertuig in het water beland, weer veilig aan de kant komen, kunnen zich opgeven voor de cur sus 'Auto te water' die morgen in het Leiderdorpse zwembad De Does wordt gehouden. Theorie én praktijk komen hierbij aan bod. Telefonische inlichtingen zijn verkrijgbaar via de nummers 410655 of 894453. Gewoon komen kijken kan morgen ook, vanaf een uur of drie. Jeugdtheater Jeugdtheater Wouw presenteert morgen de voorstelling 'Wind kracht acht' in het Zoeterwoudse 'Ons Huis'. Een voorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar over span nende zeereizen. Het is de bedoe ling dat de kinderen zelf meewer ken, zingen en dansen. Aanvang zondag half drie. Koffieconcert Het eerste koffieconcert van dit seizoen in de Leiderdorpse Mu zenhof wordt morgen gegeven door de Streekmuziekschool Lei den. Er worden werken uitge voerd van Schuts, een Duits com ponist die 400 jaar geleden werd geboren. Op het programma staan a cappella werken voor solisten, klein ensemble en orgel, onder lei ding van Piet Kunst. Aanvang half één in het centrum aan de Gordijnsingel. Jazzconcert De Leiderdorpse jazzclub 'De Wagenschuur' haalt morgen avond het dixieland-orkest 'Jazz terix' naar de Hollandsche Tuyn in Leiderdorp. Het concert begint morgenavond rond negen uur op het adres Hoofdstraat 24. Een ie der is welkom. Concert Het Oegstgeester koor 'Cappel la pro Cantibus' onder leiding van Theo Tobé verzorgt morgenavond om acht uur een concert in de Wassenaarse Kievietkerk (Wilhel minaplein). Medewerking verle nen een instrumentaal ensemble en de organist Rijk Jansen. Jeugdtheater Omdat het kinderboekenweek is haalt SJJO Oegstgeest morgen het Nederlands Jeugdtheater naar gebouw Taberna aan de Juliana laan. Gespeeld wordt het stuk 'Het lelijke jonge eendje', naar een sprookje van Anderson, be doeld voor kinderen vanaf een jaar of vijf, zes (ouders zijn ook welkom). Aanvang twee uur. EHBO-cursus Onder het motto 'Kijken alleen helpt niet, doen wel' organiseert de EHBO afdeling Voorschoten vanaf komende maandag een cur sus voor beginners. In 16 lessen worden ze 'EHBO-wijs' gemaakt. De cursus wordt gehouden in het gezondheidscentrum aan de Van der Waalslaan. Aanmeldingen via telefoonnummer 01717-6125 of 2478. ZOETERWOUDE - De zuivering van het grondwater bij het che misch bedrijf Vos Co op het Zoe terwoudse industrieterein De Gro te Polder staat los van het schoon maken van de eveneens vervuilde bodem. De activiteiten die vermoe delijk binnen drie maanden begin nen, zijn voornamelijk bedoeld om verdere verspreiding van de che mische stoffen te voorkomen. Bovendien verwacht directeur Huisman van Vos dat de zuivering van het grondwater in geringe ma te een reinigende werking zal heb ben óp de vervuilde grond. Huis man vertelde gistermiddag desge vraagd dat op de sanering van de grond nog wordt gestudeerd. "Zover zijn we nog niet", aldus de directeur. De kosten van de zuivering van het grondwater neemt Vos voor haar rekening. Over de hoogte hiervan wil directeur Huisman niets zeggen, behalve dat het om 'grote bedragen' gaat. In het grond water zijn onder meer de stoffen trichloorethaan en dichloorben- zeen aangetroffen. Deze stoffen zullen uit het water moeten wor den gehaald door het grondwater op te pompen en door verschillen de filters te laten gaan. Daarna kan het water door het riool naar de 'ge wone' waterzuiveringsinstallaties. Het Hoogheemraadschap van Rijn land moet nog goedkeuring geven aan de te volgen methode. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES Anceaux, tel. 070-237254, C. Juffermans- Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522- 14192, D. Vink, tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071)143545 dag ingaan. Indien één maand ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd i per maand, per post 2 (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste 65.70 89,30 131,40 250,90 345,20 r het lingen n NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs. Was hington. Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2