Gemakkelijk klusje AZC Mannen falen op alle fronten Volleybalsters bijna zeker van brons Turken komen niet opdagen LUGDUNUM VI0S ZATERDAG 5 OKTOBER 1985 985 SPORT PAGINA 15 Glimlach Trainen Arbiter Vermeulen heeft plezier op de velden. Geregeld tovert de leidsman uit Leiderdorp tijdens de dooi: hem geleide wedstrijden op zondag een glimlach op het gelaat. Vooral wanneer voetbal lers zijns inziens ten onrechte een strafschop claimen, lacht de spelleider veelal zijn tanden bloot. Op die manier wuifde Ver meulen zondag een vermeende penalty voor Kickers'69 weg in het met 1-4 verloren duel met Alkmania weg. Het optreden van de 'scheids' vond Broddel, de co- lumnnist van de Leimuidense af delingsclub, bepaald niet lach wekkend. Uit het clubblad: "Wat een echte derby had kun nen worden, ging zonder veel spanning voorbij. Ten eerste om dat de mannen van het eerste een gevoelig pak slaag kregen, nl. 1-4 en ten tweede omdat de man die het spel begeleidde sinds de vori ge competitie niets bijgeleerd had en het is dan ook onbegrijpe lijk dat de keuze commissie zulke mensen afvaardigt, terwijl er veel betere fluitisten in de afde ling rondlopen". "We kregen welgeteld één kans in de vierde minuut van de eerste helft, maar de kansen,die Alkma nia zich daarna wist te creëren waren beduidend meer, terwijl de overtredingen die Alkmania beging legio waren en het enigste wat de arbiter er tegenover stelde was praten". En lachen uiteraard: "In de 38ste minuut werd het nog 1-4 en toen Kickers nog een laatste offensief wilde beginnen floot onze artiest alles in het na deel, ja zelfs toen Toon onderuit- gekogeld werd in het strafschop gebied kon hij enkel maar la chen, tenminste als je die trek on der lachen kunt rangschikken". Broddel had het goed gezien. Vermeulen had plezier: "Lachen, of liever glimlachen doe ik altijd, als spelers om een straf schop vragen. Tenminste, wan neer dat ten onrechte is. Ik heb de grootste schik als voetballers een penalty claimen en even daar voor een zware overtreding heb ben begaan. Inderdaad, mijn op treden valt niet bij iedereen in goede aarde. Vooral als ik op de Boshuizerkade fluit, springen de mensen bij wijze van spreken op m'n nek, wanneer ik glimlach. Zo - uit ik mij nu eenmaal. Ik heb ple zier in m'n hobby en dat laat ik merken ook". In hetzelfde Kickers-clubblad meent een onbekende schrijver dat "trainingen echt nodig zijn". In het vaak zie je niet in een wedstrijd dat een bal door de lucht aankomt. De speler pro beert de bal te stoppen, maar die springt gelijk 5 meter weg. Een eenvoudige inworp moet overge nomen worden omdat de voeten niet allebei op de grond stonden. De bal moest gekopt worden, maar die kwam bovenop je kop terecht. Je komt alleen voor de keeper en wil de bal inschieten, maar door de grote spanning kun je de bal niet goed meer ra ken en win je de wedstrijd net niet". Kennelijk een lange tijd gele den dat in Leimuiden een over winning werd gevierd. Een ver hoogd trainingsbezoek en oefe nen in de vrije tijd is volgens de auteur dringend gewenst: "Verruil die passieve televisie of video eens en ga erop uit met de maten. Juist dan kun je van alles uitproberen. Vrije trappen over een muurtje jagen, een beetje met de bal goochelen en je kameraad in de luren leggen. Daar moetje ook nog eens zonder scheidsrechter spelen wat in houdt dat je het zelf moet en je voor jezelf aanvoelt wanneer je een overtreding maakt of niet. Accepteer ook deze feiten". Hopelijk heeft Broddel deze bijdrage ook gelezen. Floris Net als de spelers, was ook het bestuur van Sparta bijzonder in genomen met de prestaties in de Europa Cup, afgelopen woens dag. Zelfs Floor Bouwer, het be schaafde bestuurslid van de Rot terdamse eredivisieclub, liep even uit de rails, zo bemerkten de Telegraaf-verslaggevers Frits Huis en Henk Evenblij in de uren na de Hamburgse triomf: "Och meneer, kunt u even de jukebox zachter zetten', vroeg de in een keurige combinatie gesto ken belastingconsulent. Er viel een stilte. Bouwer: 'Mannen, dat we dit gehaald hebben is onge looflijk. Ik stel voor het Sparta- clublied aan te heffen". Rood wit is onze glorie, zong Bouwer vervolgens uit volle De selectie van FC Twente bijeen. Ergens in het midden de Engelse 'aanwinst'Gordon Hill. (fotoAP) borst. Waarna hij het gezelschap de volgende anekdote ontvouw de: "Tijdens een diner met HSV- bestuursleden een dag voor de wedstrijd, had ik in mijn speech gezegd dat dit in feit een wed strijd was tussen een club en een bedrijf. Tegen de voorzitter van HSV zei ik, dat Sparta misschien niet zo rijk is, maar wel een tra ditierijke vereniging en dat wij altijd nog op een Kasteel voetbal len. 'Wij zijn ridders', zei ik, 'Wij komen te paard in het harnas naar uw stadion en wij zullen knokken voor iedere meter". Die Floris. Geheim agent In zijn column van afgelopen maandag in het Parool neemt Henk Spaan de betweter Dick van der Polder over de knie. De sportredacteur van Het Vrije Volk, die ooit eens liggend in de bosjes een training van bonds- manager Michels heeft bespio neerd, zou een dubieuze rol spe len in de 'Cruijff-klucht' zo had "Dick ontpopt zich als de ge heim agent van de Nederlandse sportjournalistiek. Opnieuw is hij de bosjes ingedoken, nu in De Meer, waar hij aan het begin van het seizoen een training van Ajax begluurde. Dick had Cruijff zijn eerste aanwijzing nog niet zien geven, of hij rende gebukt langs de huizen in de rich ting van de dichtstbijzijnde tele fooncel. 'Jaap, Cruijff traint', sis te hij in het oor van de vergrijsde vakbondsman. Ik heb altijd ge dacht dat Dick, die ooit eens op Zeist het trainersdiploma B bij elkaar wist te spieken, grapjes maakte wanneer hij luidkeels piepte dat Cruijff niet kon voet ballen. Toen Cruijff Feyenoord kampioen maakte, was er maar één Rotterdammer die daarom moest huilen. Voor de grap, dacht iedereen in de perskamer. Die gekke Dick. Maar nu heeft hij no ta bene, behalve stiékum getelefo neerd, een schriftelijke klacht te gen Cruijff ingediend, althans dat hebben WON-verklikkers Wit en Piet de Buijzer beweerd tegen Parool-verslaggever Rob Fleur. En als je van iemand dit soort informatie mag geloven, is het natuurlijk van VVON-ver- klikkers". Damesleed Met stijgende verbazing lazen wij een anonieme bijdrage in het clubblad Hermes van de Leidse korfbalvereniging Danaïden. En kele citaten uit het artikel 'Heim- "Danaïden is Danaïden niet meer! Of zijn de dames zichzelf niet meer? Met wat gemengde ge voelens zijn in de loop der tijd de diverse nieuwe dames bij Danaï den ontvangen. Nodig waren ze in ieder geval wel, waardoor de heren de dames hartelijk ontvin gen. En dan begint het goeie nieuwe korfballeven, dachten de dames. Nieuw, dus ook hèèl an ders en dat werd het zeker. Ri chard, Huib en Leendert lieten we achter. Heren die je niet hoor- i bal door je han den glipte, heren die je stimuleer den, heren die een gelijke van je waren en niet je meerdere, heren die volwassen waren, heren waarbij je je op je gemak voelde, en vooral heren die niet comman deerden en je tot aangeefmachi- ne bombardeerden, kortom de ideale korfbalpdrtner. Als je dan bedenkt dat alles zo plots veran derd is, verlang je wel eens naar de goeie oude tijd. Er zijn mo menten dat het dan allemaal wel eens te veel wordt en dan komen de tranen, heimwee". Tranen om de nieuwe heren: "Eigenwijs, delegerend, ver van volwassen, overtuigd van ei gen kunnen, ongecontroleerd schreeuwend, kortom... verre van de ideale korfbalpartner. Op epn dag als vandaag wordt het ons dan ineens te veel en luchten we ons hart in de kleedkamer dan maar bij elkaar. Een komplot? Neen, er wordt gezocht naar oor zaken en oplossingen. Ligt het dan echt aan ons slechte spel, ge ven we dan echt niet op de juiste momenten een bal aan, vangen we dan echt zoveel slechter dan die heren, zijn wij er dan echt de oorzaak van dat een vak niet goed meer draait, m.a.w. zijn we echt zo achteruit gegaan sinds we bij Danaïden spelen?" "We kunnen de heren een tip geven. Ga nu eens bij je zelf te rade en laten we dan gezamen lijk ervoor gaan zorgen dat de heren wat vrouwvriendelijker worden en de dames weer wat manvriendélijker worden. Ook in het veld". Een blik op de ranglijst van de afdeling Zuidwest 1B leert ons dat Danaïden ongeslagen aan kop gaat. In het afgelopen week einde werd Ten Donck verslagen door de winnende treffer van... Hennie van der Top. Een dame dus, die met drie goals ook nog eens topscorer werd. Wat ver beelden die heren van Danaïden zich eigenlijk. Zet 'm op dames. Kortgesloten Dat die heren van Danaïden niet deugen blijkt uit de volgende mededeling die in Hermes ver scheen onder de kop: "Een goed lid verslapt niet": "Wellicht is het u opgevallen dat het licht in de herenkleedka mer een stuk minder is géworden. Dit komt doordat er door een be paald persoon kortsluiting ver oorzaakt is. Pure pis. Volledig aangetast door dat gele spul van Brouwers (nee geen bier, alhoe wel het gehalte daarvan onge twijfeld eng hoog geweest zal zijn). De wc moet waarschijnlijk bezet geweest zijn anders kan ik me geen reden voorstellen dat Leon slechts gehuld in eerder ge noemde lampenkap spiernakend het gravel opzocht. Of het moet zijn geweest om aan Charmaine te ontvluchten die daar juist kwam kijken of het water in de herenkleedkamer wel warm was. Jawel, bloedheet! Op die doet deze eerste confrontatie met het vrouwelijk geslacht waar ie dereen zelf bij was het ergste ver moeden voor al die andere sterke verhalen. Held op sokken (zelfs dat eigenlijk niet eens). Of was dit de laatste bikinimode? Wat onhandig in het gebruik lijkt ons. Of hebben jullie naar de Tros zit ten kijken, vreselijke burgertjes. In ieder geval 1 strafpunt voor het ver'kloten' van de lamp en 1 voor het verstoren van de trai ning van Zuiderkwartier". Mijn excuses Het gaat niet goed met de korf balsport. Tijdens de derby tus sen Fiks en Ons Eiland laaide niet alleen de derbysfeer op, nee, er werd zelfs ordinair geruzied binnen de lijnen. Ton Jansen biedt daarvoor in het clubblad Fiksflitsen van de club uit Óegst- geest zijn verontschuldigingen "De ruzie die ontstond tijdens de wedstrijd van het eerste is op generlei wijze goed te praten. Ge lukkig ging de partij niet over 15 ronden, maar werd hij in de eer ste ronde al afgebroken. Geluk kig zijn de mensen van Fiks en Ons Eiland zulke sportmensen dat na elke wedstrijd alles weer vergeten is zodat we met z'n allen weer een biertje kunnen doen. Bij deze nogmaals mijn excuus aan beide verenigingen en met name aan de spelerslsters en scheids rechter". Benny De vergelijking kon natuurlijk niet uitblijven, nadat FC Twente de Engelsman Gordon Hill had gecontracteerd. Voetbal Interna tional 'punterde' als eerste: "Het begint er verdacht veel op lijken dat FC Twente niet Gor don maar Benny Hill heeft ge- kontrakteerd". DUBROVNIK - AZC is de eerste ronde van het Europa Cup-toer nooi voor landskampioenen over tuigend begonnen. De openings wedstrijd tegen de Oostenrijkse kampioen Donau Wien leverde gis teravond in Dubrovnik een simpe le 17-7 overwinning op. De Alphense waterpoloploeg trof in Donau een nieuwsgierige debu tant. In de 22-jarige clubgeschiede nis waren de Oostenrijkers er tot nu toe nooit in geslaagd deelname aan een van de twee Europese be kertoernooien af te dwingen. Pas vorige week veroverde Donau voor de eerste keer de landstitel, na een verbeten strijd met ASV Wien (tweede) en Atse Graiz (derde). De ploeg van coach Franz Hartberge- r(49) plukte toen de rijpe vruchten van een tien jaar durend groeipro ces. Vooral de regelmatige trai ningskampen in het Hongaarse Ta- tabanya, waar de huidige AZV- coach Istvan Góor destijds de scepter zwaaide, vormden volgens hem een goede voedingsbodem voor het huidige succes. Interna tionaal zal Donau ook weer moeten rijpen. De eerste confrontatie in competitieverband buiten de landsgrenzen wees dat uit. "Wij waren bang en hadden ont zag voor AZC, dat we overigens al leen van naam kenden", moest Hartberger na afloop erkennen. Een verschil van tien treffers was door hem ingecalculeerd en hij wil de er zelfs tevreden mee zijn. Voor AZC kwam het eenvoudige partij tje -meer was het niet- tegen Donau bepaald niet ongelegen. De sterk veijongde ploeg van Góor is zijn positie zowel nationaal als interna tionaal aan het herwaarderen, nu Buunk en Van Es na vele jaren trouwe dienst hun heil bij VZC zochten. In eigen land lijkt AZC maar een kleine veer te hebben ge laten, maar op het Europese toneel kan men niet langer teren op de ou de successen, in acht achtereenvol gende jaren vergaard. Bondscoach George Geurtsen reisde met zijn oude ploeg mee, uit nieuwsgierigheid, maar ook om eventueel steun te verlenen. "Ik weet dat men mijn adviezen bij AZC nog steeds op prijs stelt", al dus Geurtsen, die Dubrovnik ver koos boven Hilversum, waar HZC De Robben in de Europa Cup 2 ac tief is. Welnu, AZC had tegen Do nau die steun niet nodig. De Alphe- naren hadden .hun tegenstander verdedigend volledig in de tang en toonden zich in de contra-aanval zeer voortvarend. Zonder enig spoor van verweer snelde de basis van AZC naar een 10-2 voorsprong halverwege. Istvan Góor had toen genoeg gezien. Hij stuurde Wilco van der Zeeuw, ex-LZ, die een snellere rentree maakte dan ver wacht, met Sander Verheul het wa ter in. Samen met de goed presterende basisspeler Gijsbert van der Leed- en zwom AZC toen met drie Euro pa Cup-debutariten in de ploeg ver der. Dat gaf Donau de gelegenheid zich enigszins te ontworstelen aan de toch wel zware druk. De Oos tenrijkers hielden vervolgens on verwacht gelijke tred met de Ne derlandse kampioen. In de slotpe riode, toen Góor voor een belang rijk deel weer terugviel op zijn ba sis, groeide de marge weer iets ver der. De 17-7 zege was niet eens ge flatteerd. Maar een echte indicatie over de mogelijkheden kreeg AZC niet. De oppositie van Donau was ronduit teleurstellend. Aanvoerder Eric Noordegraaf: Het was een ideale wedstrijd om aan elkaar te wennen, we konden de man meer een beetje oefenen (vijf van de zes raak-WvW) en voor de jonge jon gens was het een goede gelegen heid de Europa Cup-sfeer te proe ven. Het was een makkelijk begin, meer kun je er eigenlijk niet van zeggen". Daar was Góor het totaal niet mee eens. De laatste twee perio den heb ik gewisseld. Tegen beter weten in, want de basis zat goed in het ritmeDat ik ga wisselen is van mij een geschenk voor de spelers die op de bank zitten, maar waar maken kunnen ze het niet. Neem de uitslag van de laatste twee pe rioden maar". Die was 7-5 voor AZC. De conclusie is duidelijk. Het Alphense team liet niet het achter ste van zijn tong zien. Maar daar tegenover staat een duidelijke waarschuwing van Geurtsen: "Denk erom dat AZC het vanavond tegen SKK Stock holm nog moeilijk kan krijgen. Als je die Zweden in hun spel laat ko men, zijn ze echt gevaarlijk". Góor beaamde dat. Ondanks de 19-7 ne derlaag van SKK tegen Jug, die zich voor zijn ogen voltrok. De Joe- goslaven legden het Zweedse team zeer knap aan banden. AZC dient zich daarop niet te verkijken. Om een ronde verder te komen zal de Góor-brigade SKK dienen te klop pen. Tegen Jug lijken winstkansen onmogelijk. Dat team maakte een uitstekende indruk en is veruit fa voriet voor de eerste plaats in deze groep. AZC kan hooguit als num mer twee mee naar de kwartfina les. GRONINGEN (ANP/GPD) - Voor het eerst in het toernooi viel coach Geert Trompetter zijn mannen- ploeg af. „Ik baal hier enorm van. Zes maanden land ben ik al bezig de mentale weerbaarheid te vergo ten. Nu bleek andermaal dat deze ploeg niet tegen welke tegenslag dan ook is opgewassen", zei hij in Groningen. Het verwijt van de coach was na de nederlaag van 0-3 tegen de Zwe den ook niet meer dan terecht. De ploeg faalde op alle fronten. Alleen Marco Brouwers onderscheidde zich iets van de andere tien spelers die in actie kwamen. Niet door bril jante acties maar simpel en alleen door het feit dat hij in ieder geval nog probeerde er iets van te ma ken. Hoewel danig aangeslagen door het onverwachte verlies, hield Trompetter vol dat het toernooi nog niet volledig geflopt is. „Wij hebben nog twee wedstrijden te gaan. Mijn taak is nu de spelers Nederland heerste boven het net. Ook Tsjechoslowakije kwam er gisteravond tegen de ploeg van Peter Murphy dig is"- niet aan te pas. (foto anp> i ARNHEM (GPD) De Tsjechi sche bondscoach Vladimir Hancik opende de persconferentie, na af loop van de wedstrijd tussen de vrouwenteams van Tsjechoslowa kije en Nederland in de finaleron de van het Europees volleybalkam pioenschap in Arnhem, met de woorden: „Ik moet het Nederlands team feliciteren met de bronzen medaille". Een enigszins voorbarige uit spraak, al is de realiteit inderdaad dat de bronzen medaille Nederland na de opnieuw verrassend gemak kelijke 3-0 overwinning op de Tsje chen nauwelijks meer kan ont gaan. Niet alleen de winst zelf tel de, het opnieuw uitblijven van te- gensets na de ook al met 3-0 ge wonnen wedstrijd tegen Italië, le- HILVERSUM (ANP) - In de eerste ronde van het waterpolotoernooi om de Europese beker voor beker winnaars zat HZC de Robben gis teravond in eigen bad zonder te genstander. Het Turkse Istanboel kwam niet opdagen. Hierdoor kwamen in Hilversum alleen Vasas WIM VAN WANROOY ^sTon Sfiï?"" vert Nederland naast twee over winningen ook een riant setgemid delde op. Alleen West-Duitsland kan Ne derland in de strijd om het brons nog achterhalen, maar die moge lijkheid is voornamelijk theore tisch, omdat Nederland in de reste rende wedstrijden eigenlijk geen enkele set meer zou mogen winnen en West-Duitsland geen enkele set meer mag verliezen. Trainer-coach Peter Murphy wenste de rekensommetjes gister avond in eerste instantie niet te maken. „We hebben tot mrtoe Vrij uit gespeeld, dat moeten wé blij ven doen. Natuurlijk is er eerder over medaillekansen gesproken, maar we hebben ons daar niet op vast willen pinnen. Ik denk dat het de ploeg in zijn spel geblokkeerd zou hebben. Het is op dit moment natuurlijk onzinnig om naief te blijyen. De medaille zit er aan te komen, het is alleen de vraag wel ke tactiek we de laatste twee dagen moeten aanhouden". Murphy doelt daarbij vooral op de wedstrijd tegen Oost-Duitsland vandaag, omdat hij er simpelweg vanuit gaat dat morgen op de slot dag van het EK in het prestigeduel tegen West-Duitsland alle nog res terende energie eruit gegooid zal worden. „Moeten we de wedstrijd tegen Oost-Duisland laten lopen of juist niet. Het is voor mij een di lemma. Tegen Oost-Duitsland vecht je zelfs nog voor zilver, maar ik denk toch dat we kansloos zul len zijn en mogelijk fysiek en psy chisch een klap zullen krijgen als we alles op alles zetten tegen de DDR en keihard onderuit gaan. De klap komt dan tegen West-Duits land en dat zou catastrofaal zijn". „Murphy weet bovendien dat zijn eigen ploeg op de toppen van het kunnen speelt en tegen een zich ophopende vermoeidheid knokt. „We zijn al ruim twee we ken in topvorm. Dat is bijna on voorstelbaar. De, vermoeidheid is echter enorm groot. Vandaag of morgen stort de ploeg in. Als je de wedstrijd van vanavond ziet, kun je eigenlijk al constateren dat Caro- lien Keulen er nu al door zit". De vermoeidheid plaagt de speelsters inderdaad. Agnes Brun- ninkhuis: „Na de vijfsetter tegen Rusland waren we kapot, bovem dien kwamen we laat op bed. De ochtendtraining hebben we over geslagen, bovendien zijn we 's mid dags wat gaan rusten. Okselfris was echter niemand vanavond. Dat je toch opnieuw ëen topprestatie levert, is het resultaat van de ge weldige sfeer in de ploeg. Dit is echt een grandioos team". De uitstraling van het team in het veld is bovendien groot. „Je ziet ploegen als Rusland en van avond Tsjechoslowakije met ont zag tegen ons spelen. Er is iets van angst bij de tegenstanders en dat is een heel ongewone ervaring", al dus Jantien Berg van landskam pioen Tromp Olympus. Het zelfvertrouwen van de ploeg wordt bovendien vanaf de bank versterkt, omdat Peter Murphy niet alleen een onderlegde trainer is maar bovenal een groot tacticus Tegen Tjechoslowakije constateer de hij al vroeg in de eerste set dat Nederland niet los kon komen. „Tsjechoslowakije viel hoog op linksvoor aan, gebruik makend van het onevenwichtige blok bij ons. Irene Klunder is simpelweg klein en blokkeert automatische wat lager, waardoor de hoogte van de blokkering wisselend was". Murphy wisselde veiwolgens Martje de Vries als tweede spelver- deelster in, en won daarmee lengte aan het net. Het bleek beslissend. Nederland won de eerste set met 15-11, de tweede met 15-9 en had bij-een 13-4-voorsprong in de derde set zelfs- vernietigend uit kunnen halen, ware het concentratieverlies opnieuw fnuikend bleek. Dat leid de nog tot een wat angstige inhaal race van de Tsjechen. Het gevaar werd op 15-11 echter .opnieuw in gedamd, waardoor Nederland zich op kan maken om als eerste West- europese vrouWenploeg op het Eu ropees kampioenschap een me daille af te halen. De getergde en veel l coach kon niet duidelijk maken waar hij de hoop op beter basseer- de. „Ik blijf het gewoon proberen. Die mentale weerbaarheid moet toch op een of andere manier in de ploeg te pompen zijn. Daar blijf ik voor dit toernooi nog ingeloven". Tsjechoslowakije ontnam het EK-volleybaltoemooi voor heren op de tweede finaledag in Amster dam een flinke brok spanning door Frankrijk, tot gisteren de enige se rieuze belager van titelverdediger Sowjet-Unie, te verrassen. De Tsje chen, die donderdagavond tegen de Sowjet-Unie nog een uitgeblus te indruk maakten, mengden zich door een zwaar bevochten 3-1-zege verrassender wijs in de strijd om eremetaal. Bulgarije, dat zich door de knap pe 3-2-zege donderdag op Italië ook al in die strijd had gemengd, had zich gisteravond bij voorbaat al neergelegd bij de supprematie van de Russen. De Bulgaarse trai ner Zlatanov zette zijn B-tëam in, waardoor het niet talrijke publiek (1000) een oninteressante wedstijd kreeg voorgeschoteld. De Sowjet- Unie maakte korte metten (3-0 in ruim een uur) met de Bulgaarse B- ploeg. De absentie van het Nederlandse mannenteam in Amsterdam doet zich wel voelen in de publieke be langstelling. Veel volleyballiefheb- bers, die al een kaart hadden ge kocht voor de finalewedstrijden op zaterdag en zondag, probeerden hun kaart in te wisselen voor een toegangsbiljet voor Arnhem, waar het Nederlands damesteam ak- teert. De Nevobo hoeft overigens niet bang te zijn dat de begroting niet wordt gehaald. De belangstelling voor de voorrondewedstrijden was met totaal 35.000 toeschouwrs ruim driemaal zo groot als was ver wacht. De voorrondewedstrijden leverden daardoor al een bedrag van ongeveer 525.000 gulden aan recettes op, waardoor de 600.000 gulden, dié was begroot al bijna was gehaald. Daarentegen werd ook een aantal tegenvallers (trans port en verblijfskosten) genoteerd. ADVERTENTIE EVEN NOTEREN...!! A.S. ZONDAG 14.00 UUR De Tegelhandel

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15