Steeds Krakers Brill in beroep 'Betere kwaliteit is nu het belangrijkst' Ontslagzaak asiel op 15 oktober voor kantonrechter Na 1990 tekort aan bedrijfsterreinen Als minnelijke schikking niet lukt Omroep Rijnland: veel zendtijdweinig geld DONDERDAG 3 OKTOBER 1985 LEIDEN LEIDEN - De ontslagzaak die de stichting Dierenasiel Leiden en Omstreken had aangespannen te gen de beheerder van het dierena siel aan de Besjeslaan komt op 15 oktober opnieuw - in besloten zit ting -voor het kantongerecht. Een beschikking van de kanton rechter, mr. Rigters, aan de partij en om voor hem op 4 oktober, We relddierendag 1985, te verschijnen, wordt tot die datum uitgesteld, omdat de voorzitter van het be stuur van de DLO in het buiten land vertoeft. Mr. Rigters had mor genmiddag nadere informatie van beide partijen willen inwinnen "opdat een minnelijke regeling tussen partijen kan worden be proefd". Op verzoek van het DLO- bestuur wordt dat nu tot 15 okto ber uitgesteld. De Leidse Afdeling van de Die renbescherming, die zich de afge lopen tijd het lot van asielbeheer der Tiele heeft aangetrokken, is be vreesd dat de DLO tot uitstel heeft verzocht om in de tussentijd ge noeg geld bij elkaar te krijgen om Tiele uit te kopen. "Ze collecteren op het ogenblik erg veel. Wellicht komen ze op die manier aan ge noeg geld voor de uitkoopsom", al dus een woordvoerder van de Die renbescherming. Straten vernoemd naar schrijfster en negen actrices LEIDEN - Het Leidse gemeente bestuur heeft besloten om in de Stevenshof een aantal straten te vernoemen naar een schrijfster en een paar actrices. De straten, in de nabijheid van het winkelcentrum, gaan heten: Ina Boudier-Bakker- straat, Truus Wijsmullerpad, Es ther de Boer-van Rijkstraat, Fien de la Marstraat, Beppy Nooij straat, Theo Mann-Bouwmeesterstraat, Ank van der Moerstraat, Caro van Eyckstraat en Else Mauhsstraat en Betty van Niftrikweg. Burgerlijke Stand Gehuwd: H.F.J. Link en J.C. Mark; W.J. Holverda en S. Winterink; J. van Es en M. Honsbeek; A.P.M. Lelieveld en C. van Helden; S.J. Treurniet en G.F. Groustra; W.F. van der Reijden en A. Rietkerken; C. Stouten en M.M. Kui ken; R.A. Kikkert en M.G.E. de Vink; P.J.A.M. Scharpff en H.J. van der Boor; S.J.R. Rosmolen en A. Dekker; R.W.J. Copier en S. Ouwersloot; A. Noorder- meer en A.T. van Wijk, LEIDEN - "Het belangrijkste is voorlopig dat er rust in de organisatie komt. De afgelo pen maanden zijn hectisch en soms zelfs chaotisch geweest. In plaats dat het aantal programma's wordt uitgebreid, lijkt het ons nu beter dat de kwaliteit ervan wordt verbe terd en dat alle medewerkers zich hier op hun gemak voelen en goed worden ingewerkt", zegt Corine Hendriks, coördinatrice pers en publiciteit van de streekomroep Rijnland. De omroep is 18 mei, na de nodige problemen om een zendmachti ging te krjjgen, begonnen met da gelijkse radio-uitzendingen. Gedu rende de zomermaanden heeft 'Rijnland' zijn programma's stop gezet. Maar sinds kort is hij weer op de kabel te beluisteren. De streekomroep heeft enkele programma's aan zijn reportoire toegevoegd, onder meer speciale programma's voor ouderen en kleuters en een 'sportcafé' dat eens in de vier weken op dinsdagavond - van 20.30 tot 23.00 uur - op locatie in de regio wordt uitgezonden. Verder is de omroep nu 24 uur per dag in de lucht, zij het dat het over grote deel van deze tijd wordt ge vuld met non-stop muziek. Moeite Als het aan de medewerkers van 'Rijnland' ligt, blijft het hier voor lopig bij. "Sommige redacties heb ben nu al moeite om de tijd te vul len die ze tot hun beschikking heb ben", zegt Leo van Zanen, radio- coördinator van de Omroep Rijn land. Daar komt nog bij dat de veel vrijwilligers nog niet zo veel radio- ervaring hebben. De omroep wil daarom eerst tijd uittrekken om hun de nodige scholing en vor ming te geven. Om dat te verwezenlijken, wordt naar mogelijkheden gezocht om de radio- en televisiemedewerkers door middel van allerlei cursussen vertrouwd te maken met het werk. Daarnaast zoekt 'Rijnland' iemand met ervaring in het omroepwerk - bijvoorbeeld een gepensioneerde radio- of televisiemedewerker - die de vrijwilligers van 'Rijnland' de nodige vakkennis wil bij brengen. Naar het schijnt voelt NOS-bons Carel Enkelaar er wel iets voor om adviseur van de omroep te worden. Belachelijk Maar zelfs al zou 'Rijnland' grote plannen hebben, dan nog is het maar de vraag of die zouden kun nen worden uitgevoerd. De streek omroep kampt namelijk met een groot gebrek aan geld. "Het is bela- chelijk eigenlijk", zegt Corine Hen driks. "De overheid geeft aan de ene kant wel de ruimte voor allerlei initiatieven, maar tegelijkertijd worden alle wegen afgesneden om aan geld te komen. We mogen geen reclame maken en hoeven ook niet te rekenen op subsidies van de ge meenten". "Vroeger waren er nog allerlei potjes waaruit regionale omroe pen, zoals de Omroep Rijnmond, van kon profiteren. Maar die potjes zijn inmiddels allemaal opge ruimd", vult Wim van den Eshof, coördinator televisie bij 'Rijnland' aan. De enige manier waarop de omroep aan geld komt - behalve dan schenkingen en contributie- gelden - is een doorlopend krediet bij de Stichting Welzijn in Leiden. Een krediet dat in de toekomst wel zal moeten worden terug betaald. Gevolg is dat 'Rijnland' voortdu rend elk dubbeltje dat hij uitgeeft twee keer moet omkeren. "Wat het radiowerk betreft is het nog wel te doen", meent Van den Eshof. "Bij televisie wordt het ech ter een stuk moeilijker. Appara tuur kunnen we niet kopen. Daar om huren we die maar voor elke uitzending. Evenals de deskundi gen om de programma's te monte ren en dergelijke". Derden Door geldgebrek heeft Omroep Rijnland tot dusver nog maar een enkele keer televisie-uitzendingen kunnen verzorgen. De streekom roep hoopt in de toekomst vaker door Wim Wegman en regelmatiger programma's op de kabel te kunnen zetten, bijvoor beeld eens per maand. Overigens zal dan nog een groot deel van die programma's moeten worden gefi nancierd of worden gemaakt door derden. Zoals door een gemeente of een vereniging die zichzelf eens voor het regionale voetlicht wil brengen. Omroep Rijnland zendt in elk ge val zaterdag televisie-opnamen uit van de 3-oktoberfestiviteiten van vandaag. Dit programma wordt uitgezonden via het kanaal van BRT 2, 's avonds van half zeven tot acht uur. 'Rijnland' is niet de enige lokale omroep die met geldgebrek kampt. Vandaar dat het OLON (het over leg van lokale omroepen in Neder land) er bij het ministerie van wvc op aandringt dat zij alsnog reclame mogen maken. Van den Eshof ver wacht dat het ministerie hierin op den duur toestemt. Wanneer echter een beslissing tegemoet kan wor den gezien, is volgens hem nog niet te zeggen. Hij gelooft niet dat als lokale om roepen reclame boodschappen mo gen uitzenden, dit ten koste zal gaan van plaatselijke dag- en week bladen. "Het zal waarschijnlijk slechts op beperkte schaal worden toegelaten. Bovendien, als je ziet hoeveel reclame piraten nu al uit zenden Het bestuur van de Omroep Rijn land heeft alle HilversumSe omroe pen aangeschreven met het ver zoek 'Rijnland' op financieel, jour nalistiek, technisch en promotio neel gebied te ondersteunen. De NCRV heeft inmiddels toegezegd het programma 'geestelijk leven' van Rijnland financieel te steunen. Bovendien werkt deze christelijke omroep ideeën uit voor onder meer het scheppen van stageplaatsen en het uitwisselen van stagiares. Kabelkrant De kabelkrant, een ander project van de streekomroep, begint waar schijnlijk op korte termijn. Aan vankelijk was het de bedoeling dat deze kabelkrant al begin deze maand zou worden uitgezonden. Het probleem is echter dat de me dewerkers van 'Rijnland' maar moeilijk toegang konden krijgen tot het terrein in Oegstgeest waar de ontvangstmast staat voor het kabelnet in deze regio. Het was eerst de bedoeling dat bij die mast de computer werd neergezet waar mee de kabelkrant kan worden uit gezonden. Van den Eshof: "Die computer is niet 100 procent be trouwbaar. Als er eens iets mis mee zou gaan, kunnen we niet een week wachten totdat we eindelijk toe stemming krijgen om bij de mast en dus bij onze apparatuur te kun nen komen". Het probleem kan worden opge-' lost door de kabelkrant via een speciale kabel te verzenden naar de mast in Oegstgeest. Daar van daan kan deze dan over het kabel net worden verspreid. De kabel krant van 'Rijnland' was dit jaar bij wijze van experiment al te zien in de Leidse Merenwijk. Dit experi ment wordt niet zelfstandig voor gezet. De 'krant' keert hier pas te rug wanneer deze ook in de rest van de Leidse regio is te zien. Een van de belangrijkste, nog niet vervulde wensen van Rijnland is het verkrijgen van een eigen ra dio-frequentie. Het ziet er naar uit DEN HAAG/REGIO LEIDEN - Na 1990 wordt er voor de Leidse agglo meratie, Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoe- terwoude, een tekort voorzien aan een groot bedrijfsterrein voor han del en industrie. Dit wordt mede veroorzaakt door het wegvallen van het geplande bedrijfsterrein in de Oegstgeester Morsebelpolder, even ten noorden van nieuwbouw wijk Haaswijk. Dit staat in de nota regionale be drijfsterreinen van het Regionaal Economisch Overleg (REO), een orgaan van de gemeenten in de Rijn- en bollenstreek. De nota is aan de provincie aangeboden om te worden betrokken bij de verdere uitwerking van de ontwerp-streek- plannen Zuid-Holland Oost en West. Het beoogde bedrijfsterrein in de Morsebelpolder in Oegstgeest ver valt omdat de hiervoor noodzake lijke verplaatsing van de hoog spanningskabel te tijdrovend en te kostbaar is. Om het verwachte te kort aan een groot bedrijfsterrein in de Leidse agglomeratie te voor komen moet voor de lange termijn de polder Groeneveld in Hazers- woude worden gereserveerd. Dit bedrijfsterrein zal in fasen moeten worden ontwikkeld, afhankelijk van de behoefte. Op korte en middellange termijn is er in de Leidse agglomeratie vol doende aanbod aan bedrijfsterrein. Die bestaat uit nog beschikbare ruimte op de bestaande en op de in ontwikkeling zijnde bedrijfsterrei nen, zoals De Hallen, Stevenshof, Leeuwenhoek en Roomburg. Bedrijfsterrein Groenendijk in Hazerswoude zal volgens de sa menstellers van de nota pas nodig zijn na de aanleg van rijksweg 11 (Leiden-Alphen) Overigens trekt de verkoop van grond op bedrijfsterreinen aan. Be droeg tussen 1975 en 1985 de ver koop in de Leidse agglomeratie 1 tot 2 hectare per jaar, in 1985 is al 5 hectare verkocht. Gemiddeld zal in de komende jaren jaarlijks 3 tot 5 hectare bedrijfsterrein worden ver kocht, zo voorzien de samenstel lers van de nota. dat daar op korte termijn verande ring in komt. De PTT en het OLON hebben onder meer Leiden voorge dragen voor een half jaar durend experiment. 'Rijnland' krijgt daar bij een etherfrequentie toegewezen en voor weinig geld zendappara tuur beschikbaar gesteld. Overi gens is het nog niet helemaal zeker of Rijnland ook inderdaad de 'Rijnland'-medewerker Mathieu Snijder bedient de opnameapparatuur tijdeiis een van de uitzendingen van 'lucht in kan'. Daarover wordt bin- de omroep. Op de achtergrond - achter de microfoon - is nog net Wim van den EshQf, coördinator televisie van nekort een beslissing genomen. Rijnland zichtbaar. (foto Fred Rohde) LEIDEN - De krakers van de voor malige drukkerij Brill aan de Oude Rijn, die op grond van een gerech telijke uitspraak het pand moeten verlaten, gaan in hoger beroep als de zaak niet in der minne kan wor den geschikt. Het D'66-raadslid Egon Snelders heeft burgemeester en wethouders inmiddels gevraagd de de eigenaresse, de universiteit, te verzoeken om de ontruiming uit te stellen, tot de gemeente heeft be slist of zij het pand wil kopen. De ongeveer twintig krakers, die het pand Brill op 2 augustus van dit jaar hebben gekraakt, willen uitstel van de ontruiming om in de tussentijd een plan ter restauratie op te stellen. Bovendien proberen zij het financieel en qua organisatie zo rond te breien dat zij het pand zelf kunnen kopen. De ontrui mingstermijn van tien dagen na betekening van het vonnis is daar voor te kort, menen zij. De eigendomsverhoudingen van het pand Brill liggen wat gecompli ceerd. De universiteit heeft het ge bouw in eigendom. Het is enige tijd geleden overgedragen aan de rijksgebouwendienst, die in over heidskringen een andere gebruiker zoekt. Lukt dat niet dan gaan de domeinen van het ministerie van financiën als een soort makelaar aan de slag om het gebouw te ver kopen aan de meest biedende. Wat het pand Brill betreft is de procedure in zoverre gevorderd dat de gebouwendienst het pand aan de gemeente Leiden heeft aan geboden. De gemeente wil het niet hebben. Er is geen geld voor en men weet geen bestemming voor het pand, laat een woordvoerder weten. Binnenkort zullen dus de domeinen aan de slag moeten om Brill te verkopen. De door de rech ter bevolen ontruiming is het ge volg van een kort geding dat de Leidse universiteit heeft aange spannen tegen de krakers. De uni versiteit wil een muur laten bou wen in het pand. Zo lang de kra kers er aanwezig zijn is dat niet mogelijk, stelt zij, te meer daar de bewoners het daarvoor ingescha kelde bouwbedrijf de toegang zou den hebben geweigerd. Energie Een ander bezwaar was het brandgevaar dat de aanwezigheid van de krakers met zich mee brengt. Omdat de universiteit het energiebedrijf geen toestemming heeft gegeven het pand op gas en elektriciteit aan te sluiten, bedie nen zij zich van olielampjes en kaarsen. De eis van de universiteit tot ontruiming is door de recht bank echter toegewezen omdat de krakers het bouwbedrijf de toe gang hebben geweigerd en hun aanwezigheid verkoop zou kunnen dwarsbomen. Mr. Ton Visser, de raadsman van de krakers, ziet de uitspraak van de rechter als een nieuwe ontwikke ling in het kraakrecht. "Er zijn voor het pand Brill geen concrete verkoopplannen. Dat betekent dat een huiseigenaar geen voorlopig koopcontract hoeft te overleggen als hij een pand wil verkopen, maar alleen maar hoeft te zeggen dat hij het onderhavige gebouw wil verkopen". Hij wijst op de zinsnede in de uit spraak van de rechtbank, dat alge meen bekend is dat de aanwezig heid van krakers mogelijke kopers afschrikt. "Ik heb al heel vaak mee gemaakt dat een pand werd ver kocht ondanks de bewoning door krakers". De uitspraak van de rechtbank komt voor hem 'een klein beetje als een donderslag bij heldere hemel'. De jurist zegt voorts dat de be woners de zaak liefst in der minne willen schikken. De krakers zijn bereid om het bouwbedrijf dat de muur moet bouwen en eventuele kopers geen strobreed in de weg te leggen. In ruil voor een redelijke ontruimingstermijn, van twee maanden. "De bouw van de muur kan toch niet op korte termijn plaats hebben omdat de afgifte van de bouwvergunning, die via Monu mentenzorg moet lopen, enkele maanden zal duren". Beroep tegen de afgifte van de bouwvergunning is vervolgens mogelijk zodat het nog langer kan duren. Lukt dit echter niet, dan wordt in elk geval hoger beroep tegen de rechtbankuitspraak aangetekend. Dit wordt'echter ook en langdurige geschiedenis. Zelfs een spoedbe- handeling door het Haagse ge rechtshof kan nog vier of vijf maanden duren. De krakers vestigen intussen hun hoop op een redelijke oplos sing. "We willen er niet uit", klinkt het meer dan duidelijk. De tech nisch bewoner adviseurs zijn voor hen aan het onderzoeken of de kra kers restauratie, verbouwing en aankoop aankunnen. Voor de kra kers is de koopprijs - volgens hen tussen 350.000 en 400.000 gulden - op te brengen. Overigens zijn ze van plan vandaag, op de kermis, handtekeningen van sympathisan ten voor hun plannen te i len. Redactie: Wim Brands Annemiek Ruygrok Zanger (1) Vlak na binnenkómst biedt hij ons een sigaret aan. Zelf steekt hij er ook een op. "Maar rookt u dan?" is onze verbaasde vraag. Hij blijkt te roken als een ketter. Jan Castelein, tweede tenor, al vijftig jaar lang in het Kerkkoor 'St. Caecilia' van de Hartebrug- kerk. "Het doet geen kwaad aan m'n stem, dat roken. Alleen op gekweekte stemmen krijgen daar last van. Die moeten erg op passen om niet verkouden te worden. Maar ik zing juist veel prettiger als ik licht verkouden ben". Hij is de zoon van DE Caste lein, de beroemde bariton van het zangkoor. Zijn broers heb ben eveneens prachtige stem men. Ook zijn zussen kunnen er wat van. En komende zondag, wanneer ter ere van zijn gouden jubileum de Missa Brevis in B dur van Haydn wordt uitge voerd, zal zijn nichtje zingen. "Tja, het is een familiekwaal dat zingen. Ik heb 25 jaar samen met mijn vader in de Hartebrug ge zongen. En mijn nichtje zingt on gelofelijk. Ze heeft het conserva torium in Aken doorlopen". Hij heeft vijftien jaar zangles gehad: op Toonkunst en bij Jo Kortmann, de krasse muziekre- censente van een plaatselijk blad. Hij zingt ook niet-kerkelij- ke liederen. Van Schumann bij voorbeeld. "Gossiemijne, ik heb zangavonden voor de Katholieke Middenstands Bond gedaan. Nog met Truus van Dongen en Abraham Martijn. En voor de Vriendenkring van het Heilig Sa crament. Maar ook feesten van de zaak in de Stadsgehoorzaal. Zaalberg was dat. Daar heb ik 25 jaar voor gewerkt. Maar het be langrijkste is en blijft kerkmu ziek". Dat de katholieke kerk van het Latijn op het Nederlands is over gegaan, vindt hij een goede zaak. Maar aan de Gregoriaanse gezan gen hadden ze niet moeten ko men: "De melodie daarvan is op de tekst afgesteld. Daarin hoor je al wat er bedoeld wordt". waardering hebben voor sommi ge veranderingen in de kerk. "Dat je nu de communie uit de hand van de priester aanneemt, vind ik goed. In de eucharistie staat immers: "Neëmt en eet". Maar er is ook een hoop flauwe kul ingekomen. Dat mensen ei gen teksten maken op het grote Canongebed. Dat kan niet. Dat is voorgeschreven. Daar moet je niet van afwijken". Hij filosofeert over de wereld. De oorlog heeft zijn leven in tweeën gedeeld. "Mensen van mijn generatie praten altijd over vóór en na de oorlog. Het is toch ongelofelijk dat zoiets in deze eeuw heeft kunnen gebeuren. Zes miljoen mensen vermoord. De wereld holt nog steeds achteruit. Als je naar de geschie denis kijkt, kun je die opdelen in verschillende cultuurperioden. Die duren ongeveer 400 jaar. Wij leven nu op de breukrand van zo'n periode. We moeten heel erg oppassen". Terugkomend op de kerk: "Die heeft ook heel wat stormen meegemaakt. In 1600 waren er nog maar 70 priesters in Neder land. Ik geloof dat het er nu om streeks 7000 zijn. En het trekt weer aan. Ook het kerkbezoek. Het holt tenminste niet meer achteruit". Twee broers van hem zijn priester geworden. Hij had drie ooms van moederskant in het klooster. Heeft hij zelf niet de ambitie gehad om het klooster in te gaan? "Jazeker, die is er ge weest. Ik heb vijf jaar op het gymnasium in Venray gezeten. Maar toen ben ik eraf gegaan. De roeping was er niet". Zanger (3) Zanger (2) traditionele katholiek. Al kan hij Dat was midden in de crisis tijd. Er waren 400.000 werklozen. Vader Castelein besloot, on danks de moeilijke financiële si tuatie, dat zijn zoon dan toch maar de hbs moest gaan volgen. "Daarna kreeg ik inderdaad een baan. Bij Zaalberg. Daar ben ik, zoals ik al zei, vijfentwintig jaar geweest en heb toen zelf ontslag genomen". Hij solliciteerde als kassier bij de Boerenleenbank in Stomp wijk. "Ken je dat plaatsje? Het is een klein dorpje. Ja nu groeit het ook wel uit, maar toen gezangen hadden ze moeten afblijven" was het een gehucht. Ik werd daar uitgenodigd voor een solli citatiegesprek. Ik was de enige die opgeroepen was. Er lag een hele stapel brieven. Een prachtig huis was het, waarin die bank ge vestigd was. Ik kon zo komen. Maar dan moest ik wel in dat huis gaan wonen. Dat heb ik meteen geweigerd". De verbazing valt van ons ge zicht te lezen. "Ja je denkt toch niet dat ik mijn moeder en mijn zuster zo gek kreeg om van Lei den naar Stompwijk te verhui zen? Nee, daar had ik helemaal geen zin in". H(j is altijd bij zijn moeder blij ven wonen. "Ik begrijp die jon gens en meisjes van tegenwoor dig niet. Die willen allemaal maar zelfstandig wonen. Terwijl ze het thuis toch goed hebben. Een eigen kamer, verzorging, je eten. Dan gaan ze vierhonderd gulden uitgeven voor een zelf standige woning. Als ze thuisblij ven, kunnen ze dat geld elke maand sparen". Hij geeft toe dat hij het heel erg getroffen heeft met zijn ouders. "Het waren heel bijzondere men sen, heel bijzondere mensen". Uiteindelijk kwam hij terecht op een assurantiekantoor in Zoe- velde. "Ik had zoveel bestuurs functies ernaast, dat iemand eens zei: "Jij werkt zo hard, daar krijg je nog eens de gevolgen van". Nou dat is uitgekomen". Tien secretariaten had hij in een bepaalde periode. Natuurlijk was hij ook secretaris-penning meester van het St. Caecilia- koor. Op den duur werd hem dat te veel. Toen bleef hij alleen nog maar secretaris. En nu is hij 'slechts' bestuurslid. "Maar dat is in november ook over. Dan ver laat ik na veertig jaar het be stuur. Daar moet jong bloed in. Het moet niet vastroesten. An ders ga je zo'n alleenheerser wor den". Zanger (4) Hij draait een band: 'The Holy City'. Terwijl het 'Jeruzalem' klinkt uit zijn keel, staart hij naar buiten. Verder op de band is de stem van zijn vader te horen. "Zeventig was hij toen. En die stem. Nog zo vol en krachtig. Dit is een Frans lied. Je kunt elk woord verstaan". De band is op genomen in de Hartebrug. "Met Abraham Martijn aan het orgel. (foto Wim Dijkman) Die man miste geen noot, speel de zo zuiver". De band duurt een uur. "Na afloop vroeg ik mijn va der: "Ben je nou niet moe?" Maar dat was hij helemaal niet". Jan Castelein gaat het nu wat rustiger aan doen. Zondag is het groot feest in de Hartebrugkerk. Zijn twee priester-broers zullen de mis doen. "Op die dag is het precies 27V2 jaar geleden dat mijn jongste broer in dezelfde kerk zijn plechtige eerste mis deed. Toevallig hè". Op eerste paasdag volgend jaar zal hij zeventig worden. Zijn stem schalt nog dikwijls door de kerk aan de Haarlemmerstraat. "Al vind ik zelf dat hij wel wat zwakker is geworden". Met de kerstdagen gaat hij, gewoontege trouw naar Duitsland, naar de parochie van zijn broer. Die is pastoor voor drie dorpen. In de nachtmis zal hij daar zingen. "Ik ben elk jaar in die tijd zes of ze ven weken bij mijn broer. Heer lijk is dat. Die verzorging, dat heerlijke eten. Die prachtige na tuur daar. Het kan er heel koud zijn, maar je hebt er niet zo'n last van. Er is daar niet zo'n zeewind als hier Voor zijn stem maakt die kou niets uit. Jan Castelein is zogezegd een natuurtalent.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4