Warmond blijft bij streekmuziekschool Oplossing centrum Voorschoten nabij In Haaswijk komen nog meer goedkope woningen Discussie over voorwaarden Nog steeds bezwaar tegen woonwagenkamp Oegstgeest Zoeterwoude niet samen met Stomp wijk in de gids Nieuwe politiecommandant geïnstalleerd Schaap op de snelweg Potloodventer weer actief Visser (D'66) weg uit raad Nog steeds woningnood in Oegstgeest PAGINA 2 REGIO LEIPEN DONDERDAG 26 SEPTEMBER 198: Werklozenproject in Oegstgeest OEGSTGEEST - In Oegstgeest begint in oktober weer een werkloos heidsproject voor oudere werklozen vanaf 30 jaar. In vijf bijeenkomsten wordt de status van werkloze uit verschillende gezichtspunten belicht. Feitelijke vragen als "Hoe stel ik een levensbeschrijving op"? en "Hoe kijkt de werkgever naar de sollicitant"? komen in deze bijeenkomsten aan de orde. Ook andere vragen met betrekking tot werkloosheid kwamen tijdens het project van vorig jaar aan de orde. Dat project droeg de naam Onzoba, wat 'Onvrijwllig zonder baan' betekent. Medewerkers aan het project willen gesprekken begeleiden met ouderen (50 tot 65 jaar) van wie het vaststaat dat ze niet meer op de arbeidsmarkt zullen komen. Ook wie in feitelijke informatie is geïnteresseerd, kan aan het project meedoen. De leeftijd voor deze groep schatten de initiatiefnemers op ongeveer 30 tot 50 jaar. Ook de serie bijeenkomsten die speciaal voor werkloze schoolverla ters zijn bedoeld, worden dit jaar weer gehouden. Wie belangstelling heeft voor de gratis toegankelijke projecten wordt verzocht een berichtje te sturen naar F.J. Lisman, Terweeweg 3,2341 CL Oegstgeest. De initiatiefnemers wensen voor een goede groepsindeling dat behalve naam en adres ook de leeftijd, opleidingsniveau en soort uitkering wordt vermeld. In oktober ontvangen de geïnteresseerden be richt over de definitieve plannen. ZOETERWOUDE - Het buurt schap Stompwijk komt niet in de telefoongids waarin ook Zoeter woude is opgenomen. In de Zoe- terwoudse gemeenteraadsvergade ring van maart werd hierom ge vraagd. De vraag om Stompwijk al vast 'telefonisch' bij Zoeterwoude te voegen, werd aan de PTT voor gelegd. Het bleek niet te kunnen omdat de gebiedsindeling van de gidsen berust op "de sociaal-eco nomische structuur". Dat Stomp wijk hetzelfde netnummer heeft als Zoeterwoude (01715). maakt dus niet uit. De PTT heeft alle tol één bepaal de gemeente behorende, erkende woonplaatsen in één gids opgeno men. Stompwijk, als onderdeel van de gemeente Leidschendam, zit dus in de gids waarin ook Leid schendam is opgenomen. De PTT ziet geen aanleiding om dit te ver anderen. De staatsinstelling meldt wel dat iedere telefoonabonnee op verzoek gratis een gids van een aangrenzend gidsgebied kan krij gen. Als Stompwijk in de toekomst als gevolg van de gemeentelijke herindeling bij Zoeterwoude gaat behoren, zal het buurtschap wél in de 'Zoeterwoudse' gids komen. Dus: Even geduld a.u.b. WARMOND - Warmond moet aangesloten blijven bij de Muziekschool Bloembollen streek. Daar waren de politieke partijen het gisteravond wel over eens tijdens een verga dering van de raadscommissie voor financiën en economische aangelegenheden. Over de voorwaarden bestond minder overeenstemming. Progressief Warmond (PW) en VVD spraken zich uit voor de va riant van de streekmuziekschool. De bijdrage van een gemeente wordt dan niet langer alleen be paald door het aantal inwoners, het aantal klokuren telt ook voor de helft mee. De oplossing is voorde lig voor Warmond (3000 gulden goedkoper dan dit jaar), maar an dere gemeenten zouden er wel eens moeite mee kunnen hebben, aldus CDA-wethouder C. van Schagen. En als een of meer gemeenten uittreden, kan dit leiden tot ophef fing van de school. Daarom stelde G.J. Vielvoije (WD) voor om de onderhandelingen flexibel in te gaan. Voor het behoud van de school heeft hij 60.000 gulden over, dat is 10.000 gulden meer dan War mond dit jaar betaalt. Het CDA zit op een andere lijn. Fractievoorzitter J.J. Bonnet be dacht een totaal nieuwe variant, die hooguit 50.000 gulden mag kos ten in 1986. Gemeenten als War mond, die wat betreft het aantal leerlingen boven het gemiddelde zitten, moeten een ledenstop in voeren. Gemeenten als Noordwijk, VOORSCHOTEN - B en W van Voorschoten zijn uit de centrum- problematiek. Op dagen dat daar wat wordt georganiseerd, wordt het stukje straat tussen School straat en Treubstraat afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Dit kan makkelijk omdat de rijrichting van het stukje Schoolstraat voor Albert Heyn wordt omgedraaid. Ook op dagen dat er geen dorps pleintje is, rijden auto's en brom mers de winkelstraat helemaal uit, tot aan de parkeerplaats naast de gemeenteflat. Het Treubplein krijgt bovendien meer parkeer plaatsen en een nieuwe ingang, te gen de ijzerwarenzaak aan. Op de dag van de beslissende raadsverga dering ziet dit compromis het dag licht. De kansen lijken groot. VVD en CDA staan niet afwijzend tegen over een niet-permanent dorps pleintje, zo lieten ze vorige week weten tijdens een gecombineerde commissievergadering. Niet ieder een vond het toen een helder idee: het verkeer dat uit het noordelijk deel van de Schoolstraat komt, zou op dorpspleindagen via de Eras- musstraat moeten worden afge voerd. In de nieuwe variant, bedacht door Ondernemers Vereniging Voorschoten en de Centrum Win keliersvereniging, is daar een op lossing voor gevonden. Bovendien geeft het een "broodnodige impuls voor ondernemend Voorschoten", zo schrijven winkeliers aan de ge meente. De ondernemers zijn hier voor en tijdens de gecombineer de commissievergadering van 19 september hielden zij nog vast aan een permanent, gezellig dorps- pleintje. Zij beschouwen de af- en-toe-eendorpspleinvariant als een compromis tussen de in-grote-lijnenlatenzoalshet- variant, gesteund door wethouders en fracties van CDA en WD, en de dorpsplein-variant. Deze laatste variant werd tijdens de laatste commissievergadering nog ge steund door wethouder J. van Leeuwen (PvdA/PPR) en burge meester P. Cannegieter. Open dag NBA in Wassenaar WASSENAAR - De Wassenaarse Stichting voor Niet Beroepsmatig Aktieven (NBA) organiseert mor gen een open dag waarop een ieder kan komen kennismaken met haar activiteiten. De NBA, waarin uitsluitend vrij willigers werken, werd in april 1983 opgericht om alle Wassenaar- ders die op de een of andere ma nier niet meer in het arbeidsproces werkzaam zijn, bijv. door werkeloosheid of arbeidsonge schiktheid, de kans op een zinvolle tijdsbesteding te bieden. De stichting exploiteert hiertoe een vacature-bank die bemiddelt tussen werkzoekenden vrijwilli gers en allerlei Wassenaarse instel lingen, een klussendienst voor mensen met een minimum-uitke ring, gespreksgroepen en een mi lieu-project waartoe een oud pa pier ophaaldienst en het opknap pen van oude fietsen behoren. Daarnaast organiseert de NBA tal van cursussen zoals creativi- teits-, conversatie- en tekencursus sen. De open dag begint morgen met het aanbieden van het resultaat van een inventarisatie van alle, on geveer 50, Wassenaarse boerderij en aan de wethouder van Welzijns zaken, mevr. W.A. van der Wiel- van der Flier. De open dag vindt morgen van 11 tot 17 uur plaats in het gebouw van de NBA aan de Havenstraat 12 te Wassenaar. die onder dat gemiddelde zitten, dienen extra te werven. Aan de kostenverdeling' wil de christen-democraat niet sleutelen. "Die is goed", sprak hij. "De mu ziekschool is een basisvoorziening. Uit alle lagen van de bevolking wordt er gebruik van gemaakt". Vorming Samen met de WD vindt hij dat de muziekschool zelf de algemene muzikale vorming moet blijven verzorgen, al zou de instelling vol gens de liberalen veel meer recla me moeten maken. Op dit moment worden slechts drie Warmondse leerlingen muzikaal gevormd, in Sassenheim nog wel. PW kiest voor een uitgebreide muzikale vorming op scholen. Het kost 6000 gulden per school en voor dat geld moeten de leerlingen veel muziek maken, aldus de pro gressieven. CDA en B en W vinden die oplossing te duur. En de WD- fractie wil pas later een oordeel vel len over de vorming op scholen. Een oordeel nu, zou versluierend werken. De drie aanwezige partijen wil len stuk voor stuk niets weten van de suggestie van gemeentesecreta rissen om leerlingen van 19 jaar en ouder uit de school te weren. "Je moet niet de kip met gouden eie ren slachten", zei Bonnet over de leerlingen die inderdaad de hoog ste contributie betalen, maar de ge meenten tóch nog geld kosten. De school kan beter bezuinigen door meer leerlingen in een klas te stoppen, voerde CDA-fractievoor- zitter Bonnet aan. Duijnhoven koos voor andere bezuinigingen. De school zou wat minder dure in- stumenten moeten nemen, aldus het PW-raadslid. Ook zou de War mondse afdeling van de muziek school naar de Meerpaal kunnen verhuizen, op uren dat die accom modatie niet wordt gebruikt. "Dan zet je daar gewoon even een piano De muziekschool moet eveneens bezuinigingen aangeven, vindt hij. Als het even kan binnen een hall jaar. Mocht de instelling toch ter ziele gaan ("ik heb het idee dat sommige gemeenten allang heb ben besloten uit te treden") dan moet Warmond met Sassenheim en Voorhout proberen iets muzi kaals van de grond te krijgen. Al dus Duijnhoven. Vraagtekens Wethouder Van Schagen zette vraagtekens bij de verschillende suggesties. Wanneer enkele mu ziekinstrumenten worden afgesto ten, kan de rijkserkenning van de muziekschool in gevaar komen. En wanneer de rijkserkenning ver dwijnt, verdwijnt ook de provin ciale consulente die de muzikale vorming ondersteunt. Overigens is de muziekschool niet zo duur, vindt hij. De kosten zouden niet ver uitstijgen boven de raming. Het idee van partijgenoot Bonnet om een ledenstop in te voe ren in gemeenten waar het bezoek aan de school boven het gemiddel de ligt, omhelsde hij geenszins. "Ik kan niet precies zien welke finan ciële consequenties dat heeft. Maar het zal wel duurder uitvallen. Vooral de eerste jaren heb je meer kosten doordat het opstappen van leerlingen langzaam zal gaan". De nieuwe groepscommandant van de Leiderdorpse politie, H. Lepping (rechts), wordt welkom geheten door kolonel Van der Ban, de districtscommandant van de rijkspolitie. (foto Holvast) LEIDERDORP Op de snel weg rijden en dan ineens een schaap voor je zien opdoemen. Dat overkwam de automobilis ten, die gistermiddag rond een uur op de A4 door Leiderdorp kwamen. Het schaap was weg gelopen uit een nabijgelegen weiland en liep midden op de weg, ter hoogte van het benzi nestation. Ongelukken heeft het niet kunnen veroorzaken: een auto mobilist loodste het dier weer naar zijn eigen stek. Zodoende kwam het zelf ook met de schrik vrij. OEGSTGEEST - De 'potlood- venter' is voor de zoveelste maal gesignaleerd in Oegst geest. Hij liet zijn geslachtsde len gistermiddag zien aan een vrouw, die over de Wassenaar se weg reed. ter hoogte van de mythylschool. Het gaat om een blonde man van zo'n één meter tachtig, omstreeks 30 jaar oud. gekleed in een grijze jas en blauwe broek. De politie wil graag tips van mensen die hem hebben gezien. Muziek en zang De tentoonstelling 'Muziek en zang' van stichting Oud-Zoeter- woude is zowel komend als vol gend weekeinde te zien, steeds van half drie tot vijf uur, in 'Sue- tanborgh' op de hoek Noordbuurt- seweg/Watcrtje. Deze tentoonstel ling geeft een overzicht van de muziekgezelschappen en zangko ren die Zoeterwoude de laatste eeuw heeft gekend. Veel fotomate riaal, vaandels en oude muziekin strumenten, oude uniformen en lesmateriaal. Ook te bezichtigen is de mammoctkies, die sinds kort in het bezit van 'Oud-Zoeterwou- de' is en tienduizenden jaren oud moet zijn. Groenbeheer De groenvoorziening van Lei derdorp geeft vanavond een infor matiebijeenkomst over het groen beheer in het dorp. Tussen acht en DEN HAAG/OEGSTGEEST Rijnsburger C.W. Star heeft nog steeds bezwaar tegen de aanleg van een woonwagenkamp aan de verlengde Haaswijklaan in Oegstgeest. Hij heeft bij de pro vincie een bezwaarschrift inge diend tegen de afgegeven verkla ring van geen bezwaar voor de aanleg van het kamp. Op grond daarvan heeft de gemeente de benodigde bouwvergunning ver leend. Dat is inmiddels gebeurd en met de aanleg van het kamp is ook begonnen. Star vreest dat de grond die hij in de nabiiheid van het toekom- tien kunnen Leiderdorpers beluis teren wat de filosofieën en ideeën van de afdeling groenvoorziening zijn. De avond wordt gehouden in het nieuwe milieucentrum, nabij de kinderboerderij in park de Houtkamp. Fakkeloptocht De werkgroep 'Leiderdorp te gen apartheid' organiseert mor genavond een solidariteitsfakkel- tocht voor zwart Zuid- Afrika. De tocht, over een lengte van onge veer vier kilometer, wordt gehou den naar aanleiding van de noodtoestand die in dit land is uitgeroepen. De deelnemers lopen om 20.30 uur. van de Dorpskerk aan de stige kamp bezit als gevolg van de woonwagens sterk in waarde zal verminderen. Hij herinnert eraan dat tijdens de behandeling van zijn bezwaren tegen het ge hele bestemmingsplan bij de Raad van State er door een verte genwoordiger van de gemeente is gezegd dat men nog met hem contact zou opnemen. Dat was nadat besprekingen over de aan koop van zijn grond door de ge meente met een negatief resul taat waren afgesloten. Hij heeft echter nooit meer iets van de ge meente gehoord, zo schrijft hy de provincie nu. LEiDERDORP - Adjudant H. Lep ping is vanmorgen door kolonel Van der Ban, districtscommandant van de rijkspolitie, geïnstalleerd als commandant van de groep Lei derdorp. Ook Koudekerk, Wou- brugge en Hoogmade vallen onder die groep. Leppink volgt G.R. Heij op. De nieuwe commandant is 44 jaar oud en werkte de afgelopen zes jaar als groepscommandant van de post Nieuwkoop. In zijn in stallatietoespraak stelde hij dat "de stroom van wetten, die telkens voor nieuwe situaties regels moet scheppen, elke burgër tot verdach te maakt". Hij moet immers reke ning houden met "wetten die hij helemaal niet kent". LEIDERDORP - Het D'66-raads- lid R.P.L.S. Visser (foto) verdwijnt per 1 november uit de de Leider- dorpse gemeenteraad. Visserdie vanaf 82 naast fractieleider R. Stam in de raad zat, gaat bij de- OESO in Parijs werken. Hij wordt opgevolgd door L.W.C. Lamers (35), die al jaren actief is binnen de partij. Zo was hij voor zitter en secretaris van de afdeling. Ook is hij burgerlid in de raads commissie bestuurszaken. Lamers is in het dagelijks leven juridisch- administratief medewerker bij de gemeentesecretarie in Leiden. Hij zal op 18 november worden beëdiad als raadslid. (archieffoto) Hoofdstraat in Leiderdorp naar de Steve Bikoplaats waar zij kransen en bloemen zullen leg gen. Het koor 'Jan en alleman' uit Den Haag zal het geheel muzikaal begeleiden met het zingen van het volkslied van het African Natio nal Congres en andere Zuidafri- kaanse verzets- en strijdliederen. De regionale vredeswerker E. du Plessis zal met een toespraak de herdenking besluiten. Tent Het Wassenaarse jongerencen trum Tent heeft de komende tijd weer heel wat optredens in petto. Aanstaande vrijdag komen de 'Shevy Rockers' naar het centrum aan de Van Zuylen van Nijevelt- straat 204. Ze treden vanaf elf uur op. Een week later, maar dan om half twaalf, staat 'Prinz Claws' op het podium. En vrijdag 11 oktober is het de beurt aan 'Burn the Blan kets': ook om elf uur. Ook de "massale criminaliteit" ontsnapte niet aan de aandacht van de nieuwe commandant: "Is het niet vechten tegen de bierkaai en ontstaat er geen onveilig gevoel bij de burger?" Hij waarschuwde voor een overvloed aan slachtofferon- derzoeken. "Wij zijn immers geen wetenschappers en hebben niet voldoende informaties uit de on derzoeksresultaten van het bureau voor de Statistiek en het Weten schappelijk Onderzoek en Docu mentatie Centrum van het ministe rie van iustitie", stelde Leppink. Ook zouden de onderzoeken ver keerde verwachtingen kunnen wekken bij burgers. Volgens Leppink bestaat het OEGSTGEEST - In Haaswijk, de belangrijkste uitbreidingswijk van Oegstgeest, zullen meer goedkope huurwoningen worden gebouwd. De bouw van dure huurwoningen daarentegen zal fors worden ver minderd. In de komende jaren zul len (premie)koophuizen tussen 135.000 en 172.000 gulden in ruime mate blijven worden gebouwd. De ze voornemens blijken uit de eva luatienota van het volkshuisves tingsplan 1983-1987 in Oegstgeest. De nota vormt de onderbouwing voor het beleid tussen 1986 en 1990. De bouw van goedkope huurwo ningen zal volgens de nota op volle kracht moeten doorgaan omdat een groot aantal Ocgstgeestenaren naar een dergelijk type woning zoekt. Ook de enorme vraag naar goedkope koopwoningen (premie- A) is reden voor de gemeente om het huisvestingsbeleid daar op af te stemmen. Bij deze overweging speelt mee dat de gebouwde hui zen door ingezetenen van Oegst geest worden betrokken. Het tot nu toe gebouwde aantal huizen'in deze categorie is twee keer zoveel als in 1983 gewenst werd geacht. Een 'bouwstop' voor dure huur woningen hangt samen met de hui dige lage rentestand. De gemeente vreest dat dergelijke huurwonin gen naar niet-Oegstgeestenaren zullen gaan. Van de vorig jaar op geleverde woningen in deze cate gorie is slechts een derde aan Oegstgeestenaren, economisch/ maatschappelijk gebondenen of inwoners van omliggende gemeen ten toegewezen. Deze ontwikkeling staat haaks op de in 1983 kenbaar gemaakte gewenste verscheidenheid van wo ningsoorten. Vijftien procent van het totale woningenbestand zou het predikaat 'dure huurwoning' moeten dragen. Tot dusver is dit percentage slechts zes. Woningnood In de evaluatienota constateert de gemeente dat er in Oegstgeest nog steeds sprake is van woning nood. Met name het aantal urgent woningzoekenden (431) verklaart deze stelling. Sinds 1981 is on danks de nieuwbouw weinig ver betering opgetreden in het aantal ingeschreven woningzoekenden. werk van de politie voor 80 procent uit de naleving van de Wegenver- keerswetgeving, het opnemen van aangiften van diefstallen en vernie lingen en het oplossen van allerlei conflictsituaties. "Ja, het is een juiste conclusie, aan veel taken ko men wij niet meer toe", aldus de nieuwe commandant. "De'gevolgen van deze ontwik kelingen zijn duidelijk. Daar waar de reguliere politie tekort schiet, moeten bijzondere opsporings- en controlediensten bepaalde taken overnemen". Leppinks zorg hier bij: "hoe zit het met het toezicht over die diensten? Er moet ge waakt worden voor wildgroei", stelde hij. Toch zijn in deze jaren ruim zeven honderd woningzoekenden aan een huis geholpen. Volgens zeer re- cente informatie daalt de laatste maanden het aantal woningzoe kenden in Oegstgeest door de zo geheten 'doorstroming'. In Haas- wijk wordt een groot aantal wonin gen opgeleverd, waarbij vaak el ders in het dorp een huurwoning wordt achtergelaten. Uit de evaluatienota blijkt voorts dat de helft van de tot nu toe opge leverde huizen in Haaswijk door 'echte Oegstgeestenaren' zijn be woond. Het merendeel hiervan laat een andere woning achter in Oegst geest. Slechts één op de zeven hui- DONDERDAG Leiden 't Spoortje - Bernhardkade, vergaderinj wijkkollektief Plan Noord, 20 uur. Ekklesia - Rapenburg 100, Amnesty In ternational schrijfavond, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, 'Les favorii de la lune' van Iosseliani, 20 en 22.15 LVC - Breestraat. optreden Hermar Brood, 22 uur. Gebouw Boerhaave - Noordeinde, oper avond Leidse Go Club. 20 uur Instituut Burgerraadslieden - Bree stiaat 92, spreekuur van 18.30-20 uur. Gulden Vlies - Breestraat, fractiekamei PvdA. spreekuur 19-21 uur. Leiderdorp Milieucentrum - Park de Houtkamp, in formatie-avond over het groenbeheer van gemeente Leiderdorp, 20-22 uur. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie open bare werken, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, ge meenteraadsvergadering, 20 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - raadscommissie volks. huisvesting, 20 uur. Voorschoten Raadhuis - Leidseweg, gemeenteraads vergadering, 20 uur. VRIJDAG Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat, volksdan sinstuif voor ouderen, 14 uur. Instituut Burgerraadslieden - Bree straat 92. spreekuur voor buitenlandsd vrouwen, 9.30-10.30 uur. Wassenaar NBA-gebouw - Havenstraat 12. opert dag Stichting niet-beroepsmatig actie ven. 11-17 uur. Leiderdorp Milieucentrum - Park de Houtkamp, exJ cursie door park en heemtuin met theJ ma 'bloemen en insecten', 10.30-12 uun en 16.30-18 uur. RECTIFICATIE - In het stukje over de onlangs overleden Oegst- geester architect A.C. Gathier in de krant van afgelopen dinsdag zijn enkele storende fouten geslopen. Gathier heeft niet in nieuwbouw wijk Haaswijk gebouwd, noch aan de Karei Doormanlaan. Wel teken de hij onder meer voor huizen aan de Piet Heinlaan en voor het vor mingscentrum 'De Baak' in Noord- wijk. Gathier was weliswaar lid van een schoonheidscommissie in Rotterdam, maar in die hoedanig-1 heid bekeek hij geen objecten in de Leidse regio. Dat deed hij wel voor i de Leidse schoonheidscommissie. Weer autodiefstal LEIDERDORP - By de Leider dorpse politie zijn gisteren weer twee meldingen van diefstal uit een auto binnengekomen. In het eerste geval bleef het bij een po ging: de eigenaar van een auto aan de Raaphorst werd geconfronteerd met een opengebroken raampje, maar hij miste niets. Kennelijk is de dief gestoord. De tweede poging was 'succes voller': uit" een auto aan de Hout schans werd een versterker meege- zen in de nieuwbouwwijk wordt bewoond door mensen die niet tot de doelgroep van het plaatselijke huisvestingsbeleid behoren. In de evaluatienota staat een pa ragraaf over de leeftijdsopbouw van de bevolking in Oegstgeest. Opmerkelijk is dat het aantal kin deren tot vier jaar sinds 1 januari 1982 met dertien procent is toege nomen. Eenzelfde percentage geldt voor de groep tussen 25 en 39 jaar. Het aantal jongeren tussen 10 en 19 jaar is relatief afgenomen met veertien procent. De bevolkings opbouw in Oegstgeèst nadert door deze verschuivingen het landelijk gemiddelde steeds meer. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) r n 8.30-17.00 u .-vrij. (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Anceaux, tel 070-237254. C. Juffermans- Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522- 14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES a.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING -vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren. W.F.J. Wirtz. van Brussel Stad: J Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65.70 per post (binnenland) 89.30 per half jaar. aan huis bezorgd 131.40 per jaar. aan huis'bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogeli|k. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11.2221 JB Katwijk(01718)12383 Sport: P.J. de Tombe Feature. W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2